Skoči na vsebino

orlando

NeČistZačetnik
  • Št. objav

    4
  • Član od

  • Zadnji obisk

orlando - Dosežki

StaraŠola

StaraŠola (4/15)

0

Ugled člana

  1. Zivjo Matjaz, Izgleda, da sva poslala odgovor hkrati ob isti uri na isti dan Popolnoma neaktivnost možganov je eden izmed kriterijev, da. Prenehanje dihanja in delovanje srca je druga. Klasični znanstveniki še vedno zavračajo vse dokaze za obstoj zavesti po smrti in obsmrtne izkušnje označujejo kot posledico umirajočih možganov. Torej obsmrtna izkušnja tudi pri 0 Hz naj bi se zgodila v možganih in sicer ali A) preden je prišlo do 0 Hz ali kot nek drug biološki mehanizem, ki ga z obstoječimi aparti še ne moremo izmeriti. Torej karkoli samo, da je v sklopu mehanistične paradigme. Bog ne daj duše omenjat Tako, da mi smo se odločili, da to vprašanje oz. dokazovanje popolnoma izpustimo in se osredotočimo na subjektivno izkušnjo smrti in posledice le te. Dokazovati ali ne dokazovati objektivnost obsmrtnih izkušenj ne nameravamo. Lp, Marko
  2. Znanstveno in medicinsko gledano obstaja en kup definicij o tem, kaj se smatra za smrt, zato smo se odločili da v naši raziskavi obsmrtnega doživetja ne bomo strogo omejili samo na klinično smrt, ampak bomo upoštevali sledeče tri možnosti; a) Klinična smrt (prenehanje dihanja ali delovanja srca ali možganskih funkcij) Življenjsko ogrožajoč dogodek, vendar ne klinična smrt c) Bolezen, travma ali drug dogodek, ki ni bil življenjsko ogrožajoč Tako, da za namen naše raziskave smatramo za obsmrtno izkušnjo vse za kar posameznik sam smatra za obsmrtno izkušnjo. Torej, kjer je njegova subjektivna ocena takšna, da sam zase lahko reče, da je imel takšno izkušnjo ne glede na to ali je bila le ta zdravniško potrjena ali ne.
  3. No me veseli, da vam je všeč. Tudi nam je Namen raziskave je ugotoviti do kakšnih psiholoških in duševnih sprememb pride pri ljudeh po izkušnji obsmrtnega doživetja in kakšni so razlogi za to. Nekaj literature na to temo že obstaja, vendar želimo informacije preveriti še z lastno neodvisno raziskavo (in morebiti priti tudi do kakšnih novih ugotovitev). Izsledki ne bodo javno objavljeni, ampak bodo na voljo le za interno uporabo univerze. Lahko pa kljub temu, če želite seveda anketo izpolnite tudi anonimno.
  4. Pozdravljeni, Študentje drugega letnika programa psihoterapije v sklopu Univerze Sigmunda Freuda z Dunaja (SFU) in Slovenskega inštituta za psihoterapijo (SIP) izvajamo raziskavo psiholoških in duševnih sprememb pri ljudeh z izkušnjo obsmrtnega doživetja. Če ste sami imeli izkušnjo obsmrtnega doživetja in bi bili pripravljeni sodelovati v raziskavi (anketi), bi vam bili izjemno hvaležni. Prav tako bi vam bili izjemno hvaležni, če boste k raziskavi usmerili vaše znance ali prijatelje za katere morda veste, da so imeli obsmrtno izkušnjo in bi bili prav tako pripravljeni sodelovati. Izsledke raziskave bomo pred njenim zaključkom posredovali vsem, ki boste pri odgovarjanju pustili svoj e-poštni naslov. Naslov raziskave: http://www.surveygizmo.com/s/287535/3e214 Vnaprej najlepša hvala za vaš čas in sodelovanje!
×
×
  • Objavi novo...