Skoči na vsebino

Včeraj ob 15:49 sem postal razsvetljen.Edinstven svoje vrste


unis

Recommended Posts

Na tem mestu ti pa dam po pichki.

 

Srečen v iluzijah/srečen v realnosti? Kje je razlika?

 

Draga moja, prav vsakdo živi v svojih sanjah!

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 128
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

jaz vem da je vsak nekaj posebnega,v tem je problem, da se tega ljudje ne zavedajo, sledijo drug drugemu kot ovce.......

 

Jaz pa ti rečem, da je tvoje videnje ljudi iluzija.

Tudi ti si človek

in tudi ti

si PRAV TAKO ovca kot kdorkoli drug, če se že poslužuješ te živalske metafore.

 

Kot je Unis lepo rekel;

notranji glas

je najbolj prebrisana manipulacija ; )

 

 

Če želim vliti malo upanja v same ljudi, se vedno pojavijo kaki taki kot si ti.....

 

?

 

Meni ni do tega, da bi rušil poiskuse svetnikov, da odrešijo svet.

Meni je bolj do tega, da se svetniki zavejo, da so večinoma bolj potrebni pomoči, kot kdorkoli drug,

vsaj dokler mislijo, da so svetniki.

 

Bodi srečen še naprej v svojih iluzijah.......

 

Hvala, bom sprejel to izjavo kot dobronamerno.

 

zdej si postal gadan ni kaj :>

 

You like it, don't you ?

 

x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kakor hočeš, jaz vem da je vsak nekaj posebnega,v tem je problem, da se tega ljudje ne zavedajo, sledijo drug drugemu kot ovce.......

To je res problem, kajti vsi so nekaj posebnega, iz česar sledi, da nihče ni nič posebnega. Tako kot se najstniki razlikujejo po tem, da se vsi enako oblačijo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa ti rečem, da je tvoje videnje ljudi iluzija.

Tudi ti si človek

in tudi ti

si PRAV TAKO ovca kot kdorkoli drug, če se že poslužuješ te živalske metafore.

 

Kot je Unis lepo rekel;

notranji glas

je najbolj prebrisana manipulacija ; )

?

 

Meni ni do tega, da bi rušil poiskuse svetnikov, da odrešijo svet.

Meni je bolj do tega, da se svetniki zavejo, da so večinoma bolj potrebni pomoči, kot kdorkoli drug,

vsaj dokler mislijo, da so svetniki.

Hvala, bom sprejel to izjavo kot dobronamerno.

You like it, don't you ?

 

x;)x

 

kdo pa je rekel da sem jaz svetnica,kar neki po svoje mlatite.jaz sem človek kot vsi ljudje imam svoje napake in jih tudi priznam. Nisem pa ovca. po čem sklepaš da sem ovca? sploh ne vem kaj je svetnik.kdo je svetnik?

in s tem da je notranji glas največja manipulacija se pa lahko zgodi samo takrat ko si neiskren do sebe.

sem tudi mislila dobronamerno. ti živi svoje življenje jaz živim svoje življenje. Bodi srečen

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nisem pa ovca. po čem sklepaš da sem ovca?

 

Ne sklepam, da si ti ovca,

temveč trdim, da ni tako drastičnih razlik med "ljudmi" in teboj, kot si morda misliš.

Ovca je bila prispodoba, katero si TI nanašala na druge ljudi:

 

jaz vem da je vsak nekaj posebnega,v tem je problem, da se tega ljudje ne zavedajo, sledijo drug drugemu kot ovce

 

Mogoče pa se ljudje zavedajo, da NISO nič posebnega

in se ti tega ŠE ne zavedaš (da nisi nič posebnega) ?

 

Kot človek (oz. katerakoli oblika) ne obstajaš ne da bi bila s strani nečesa vplivana.

Prvi vpliv je obstoj sam, pa univerzum, nato pa vse do najmanjšega delca.

Že dejstvo, da pišeš v slovenščini je dokaz, da si s strani tega jezika vplivana.

Svojega namreč še nisi izumila.

 

Bodi srečen

 

Hvala. Hvala enako.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot je Unis lepo rekel;

notranji glas

je najbolj prebrisana manipulacija ; )

 

ali ni odvisno kateri notranji glas? ali je občutek srca, ali glas ega, ali fantaziranje uma..?

 

zakaj manipulacija? ker nimaš vpliva? kaj pa človeška svobodna volja

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Volja je svobodna dokler je neosebna (kar v svoji biti je),

ko pa se filtrira skozi človeka, pride samodejno do omejitev.

In zaradi teh omejitev izgubi govor o svobodi svoj pomen.

 

Tvoja volja je "svobodna" v mejah danih možnosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nevem, kako bi to najbolje povedal, tako da potrebujem tvojo pomoč.

 

Vprašala si se, kateri notranji glas?Srce, ego, fantaziranje uma?

 

Kdo, KDO je tisti, ki vse to razume in loči?Kdo je tam v glavi, prstu tako pameten, da ve, da je ta samogovor egoistični, fantazijski ali pa srčne narave?

Nekdo je tam s katerim se poistovetiš in ne moreš nad njega z nobenim drugim orodjem.

Manipulacije ni opaziti, dokler ne želiš spremeniti način življenja.

 

Zame osebno obstaja samo en glas, ni srčnega, egoističnega, fantazijskega.Samo en glas.

Vprašanje je, kako močan pečat pusti v ustih posameznika.

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdo, KDO je tisti, ki vse to razume in loči?Kdo je tam v glavi, prstu tako pameten, da ve, da je ta samogovor egoistični, fantazijski ali pa srčne narave?

Nekdo je tam s katerim se poistovetiš in ne moreš nad njega z nobenim drugim orodjem.

Manipulacije ni opaziti, dokler ne želiš spremeniti način življenja.

 

To je verjetno glas našega razvitega uma?

 

Zame osebno obstaja samo en glas, ni srčnega, egoističnega, fantazijskega.Samo en glas.

Vprašanje je, kako močan pečat pusti v ustih posameznika.

 

kateri glas je to?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bolj ko razmišljam o preteklih izkušnjah.. bolj spoznavam, da nimamo vpliva na to kam nas vodi duša..

 

vprašanje je le, v kakšnem tempu ji sledimo.. ali delamo tisto, kar radi delamo.. ali se obračamo stran in zavračamo srečo in resnico v sebi. lahko bi bil lahkotni allegro, ali široki largo x:Dx

 

v resnici pa nimam vpliva na to.. npr. o čem se bom spraševala, ko bom jutri zagledala znan obraz..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://img72.imageshack.us/img72/1561/risbarisbicamz3.jpg

 

Draga doorwoman.p, bolj kot spoznavaš, da nimaš TI vpliva na to, kar želiš narediti, je vse ok.Da drugi nimamo vpliva na svoje življenje je pa malo bosa in iz trte/ananasa zvita.

Res je, da ti lepo na banki ne dajo denarja, če jih lepo prašaš, ampak tudi nasilje ni izgovor, da dobiš vse kar si želiš.Pa četudi laufaš nonstop v merkurja, me ne briga, krast in tepst ni lepo.

 

Poglej, zgoraj sem ti narisal eno zanimivo slikico, ki sem jo preplonkal iz enega seminarja.Tista dolga dolgočasna linija predstavlja čas in vse skrbi.V prihodnosti in preteklosti. Maček je tisti človek, ki se lahko fokusira na sedanjost in počne tiste stvari, ki jih želi.Praviš, da bolj kot se trudiš, bolj najdeš izgovor, da je duša kriva, da se ne moreš spremeniti.

Človek je večinoma zdresiran tako, da razbito premleva prihodnost in sedanjost in v glavici kalkulira vse možne premike. Kje je fokus?Na problem?Ali na rešitev?

Maček je tisti, ki se zaveda problema, a ga lahko odmakne proč od sebe.Nato na čisto platno pogleda v načrt, kako bi svoj problem rešil. NA ČISTEM PLATNU!Ne pa da ti gospod Problem skače pred očmi in ti kriči, GLEJ, GLEJ TAM.Ok, hvala za tvojo skrb, ampak ZDAJ MI SPIZDI VEN IZ SOBE IN POČAKAJ ZUNAJ, DA SE LAHKO ZBEREM.

A LAHKO LEPO V MIRU PREŠTUDIRAM IN RAZMIŠLJAM TAKO, KOT SI JAZ ŽELIM?KDO ME KONTROLIRA?

Ah, veliko ljudi je takih, ki niso dovolj močni in to tudi ne znajo biti, dokler jim v fris ne poveš, da so mevže in se bojijo borit zase.

Do takrat raje furajo izgovor, da so žrtve lastnega sistema, zunanjega sistema in so s tem prav zadovoljni.Oz. niso zadovoljni vendar že vedo, tisti, ki si upajo dat v ta predalček, o čem govorim.

Poglej, draga moja.

Če si ti zadovoljna s svojim življenjem ali pa si nesrečna z svojim življenjem, Možganov, živčevja, obrambnih mehanizmov in vse pač iz mesa TO SPLOH NE BRIGA. Važno, da si cela in živa.

To je namen in to funkcijo ta reč dobro opravlja.Kaj se zgodi, ko želiš premaknit svojo rit nekam drugam? Sproži se alarm.Do sedaj si lepo živel/a, in sedaj s tvojimi fantazijami o boljšem, drugačnem življenju OGROŽAŠ ŽIVLJENJE.

Seveda ti telo ne bo pustilo..Vzorci, navade, reci mu kakorkoli hočeš, "nekaj" ti ne bo pustilo, da bi od danes na jutri prenehal s heroinom.Ali pa s kakšno hujšo drogo-samopomilovanjem, nizko samopodobo, etc, etc..

 

 

v resnici pa nimam vpliva na to.. npr. o čem se bom spraševala, ko bom jutri zagledala znan obraz..

Bodi sfokusirana na ZDAJ.NA TA TRENUTEK. Zaupaj vase in v svoje sposobnosti, zmožnosti. Ko boš prišla pred situacijo, si zaupaj,da v tistem trenutku odreagiraš kakorkoli NAJBOLJE ZNAŠ.V TISTEM TRENUTKU.

Nima smisla se obtoževati za dejanja v preteklosti, ko pa nisi mogla vedeti, kaj se bo zgodilo po tvoji reakciji.

To kar ti želiš, poglej še enkrat.Res, da dajem karikiran primer, ampak prosim poglej s kakšno banalnostjo se ukvarjaš, namesto, da bi se sprostila in zadihala-v zaupanju.

Kot bi šla na miljonarja in se potem doma kesala, ker nisi vedela odgovora na prvo vprašanje, odšla nazaj, popravila svojo izjavo, spet zajebala, odšla domov, se kujala nad sabo kako si zabita, pri 8 vprašanju ponovila proces, pogledala še film Svizčev dan in tako v 20 letih popolno zaživela dan.En sam dan!

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je res problem, kajti vsi so nekaj posebnega, iz česar sledi, da nihče ni nič posebnega. Tako kot se najstniki razlikujejo po tem, da se vsi enako oblačijo.

 

Ne razumemkaj hočeš s tem povedati. Če je vsak nekaj posebnega,je pač poseben. Če si moker ne moreš biti suh ,če si suh ne moreš biti moker.

To kar imajo vsi zadnje čase skupnega so isprani možgani innič drugega.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne sklepam, da si ti ovca,

temveč trdim, da ni tako drastičnih razlik med "ljudmi" in teboj, kot si morda misliš.

Ovca je bila prispodoba, katero si TI nanašala na druge ljudi:

Mogoče pa se ljudje zavedajo, da NISO nič posebnega

in se ti tega ŠE ne zavedaš (da nisi nič posebnega) ?

 

Kot človek (oz. katerakoli oblika) ne obstajaš ne da bi bila s strani nečesa vplivana.

Prvi vpliv je obstoj sam, pa univerzum, nato pa vse do najmanjšega delca.

Že dejstvo, da pišeš v slovenščini je dokaz, da si s strani tega jezika vplivana.

Svojega namreč še nisi izumila.

Hvala. Hvala enako.

 

 

lahko ti pišem v španščini ali angleščini ali italjanščini ali srbohrvaščini čeprav ne obstaja več lahko ti pišem v cirilici ali v slovenščini, ti izberi. sem izumila svojo pisavo tudi lahko ti pišem tudi vnjej.

tudi jezika ni težko izumiti. Smo na slovenskem forumu torej ne vemkam tvoje besede vodijo.

Žal mi pa je da slišim da se imaste za povprečneže,kako lahko potem pričakuješ da boš zrastel?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tudi jezika ni težko izumiti.

 

No, no. To bi pa res rad videl.

Pa četudi bi poiskusila, bi gradila na tem, česar so te naučili. Že sam sistem je priučen.

Ampak, če ti ne vidiš tovrstnih manipulacij, je to lahko le tebi v škodo.

 

Žal mi pa je da slišim da se imaste za povprečneže

 

Sem to rekel ? Ne biti nekaj posebnega ne podrazumeva samoumevno to, da si povprečen.

Eno je precej idealistična zasnova, drugo pa bolj matematičen koncept.

 

Pa saj nima smisla. Če nočeš dojeti, tudi ne boš.

Jaz sem se predvsem obračal k načinu, s katerim se druge takooo zlahka določa

le zato, da se sebe povzdigne nad oblačke. Spet nov primer:

 

To kar imajo vsi zadnje čase skupnega so isprani možgani innič drugega.

 

Živijo, jaz sem mayita.

 

Izprani možgani, družba, kontrola, srečni ljudje, iluzija.

 

Tako nekako, ja...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lahko ti pišem v španščini ali angleščini ali italjanščini ali srbohrvaščini čeprav ne obstaja več lahko ti pišem v cirilici ali v slovenščini, ti izberi. sem izumila svojo pisavo tudi lahko ti pišem tudi vnjej.

tudi jezika ni težko izumiti. Smo na slovenskem forumu torej ne vemkam tvoje besede vodijo.

Žal mi pa je da slišim da se imaste za povprečneže,kako lahko potem pričakuješ da boš zrastel?

 

po svojih skromnih izkušnjah ti za komunikacijo priporočam riganje :o|o:

 

v najslabšem primeru se sogovornika znebiš x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Enkrat sem probu tud rigat, sam nevem no, men se mi ne zdi, da kej pomaga. Z riganjem dosežeš sam to, da po mimiki sogovornika subtilno zaznaš, ali ima tudi on rad hrano, ki si jo pravkar jedel, ali pa grimasa na fasadi izdaja vednost, da te hrane ne mara. Smi pa zdi, da je blo vprašanje Kaj si jedel?
protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res,

tako bi te tudi jaz lažje razumel

 

: ))

poglej tvoje nesramnosti jaz ne bom prenašala. ni me treba naslavlati izogibaj se me,če me nočeš brati. jaz nikoli nisem rekla da imaš ti izprane možgane jaz sem govorila nasplošno, če se pa ti istovetiš z vsem in vzemaš vse osebno kot da je tebi napisano je to tvoj problem.Misliš da si toliko pomemben da beseda teče samo o tebi.

recimo prejšni teden je skupina mladih otrok skoraj zmrznila v gorah, ker preveč visijo na računalnikih in ker preveč gledajo filme so šli v kratkih hlačah in rokavih v gore. O takih izpranih možganih govorim, o taki navidezni realnosti ki jo oni živijo govorim......

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To ni ispranost mozga, to so pač otroci.

In otroci se imajo marsičesa naučiti...

le spomni se Janka in Metke ; )

 

Ne bom te več obremenjeval

s kompleksnimi analizami...

prepustim te tvojemu posploševanju,

poznavalka splošnosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tako je.

Unis se je vrnil iz daljnega popotovanja okrog hiše in pod oknom našel Boga.

 

Ufa, Unis- ti si na boljšem, jaz sem ga šele danes x;)x x;)x , pa še z baterijo sem moral svetit, ker se je pojavil pred garažo- je nekaj praskal -ob 4h 15'....Pogovor sva pa prestavila, ko bo imal več časa..pa tudi sam sem bil malce zaspan- :sori: :sori:

 

Lepo bodi :palec:

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne razumemkaj hočeš s tem povedati. Če je vsak nekaj posebnega,je pač poseben. Če si moker ne moreš biti suh ,če si suh ne moreš biti moker.

To kar imajo vsi zadnje čase skupnega so isprani možgani innič drugega.

xDDx Če obstaja samo ena barva, barv sploh ni. Teza o pranju možganov je padla v 90-ih. Zadnje čase pa imajo vsi ljudje skupno nezadovoljstvo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...