Skoči na vsebino

VRAŽE


pokowc

Recommended Posts

  • Komentarji 217
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Tudi jaz sem vraževerna in sicer sem si zapomnila in upoštevam samo tiste vraže, ki prinašajo srečo.

 

Od gledanja v nebo, kdaj se bo spet kakšna zvezdica, ki bi mi prinesla srečo, utrnila, me včasih boli vrat, ampak uživam ob tem.

 

Pa gumbki trpijo včasih, če se kakšen dimnikar pojavi v bližini, ampak jih ni več kaj dosti videti, pa pajki v stanovanjih po mojem vedno prinašajo srečo. Pa pikapolonico, ki jo najdeš in ujameš na roko, ti tudi prinaša srečo - samo mora vzleteti s tvoje roke.

 

http://www.fpeter.fsnet.co.uk/ladybird.jpg

 

 

Sicer pa Nataly, ti si pa prava enciklopedija vraž x:Dx

xokkx

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekaj vraž....

 

Srečati norca na poti pomeni srečo;

 

Slab predznak če srečamo duhovnika,grobarja,norca ki poje;

 

Če si nehote raztrgamo obleko,naj bi pomenilo ugoden predznak;

 

Ugodno pomeni,če polijemo vino na mizi(slučajno);če nam zvoni v LEVEM ušesu;če kihamo;če damo kruh revežu....

 

Če se slučajno zlomi igla v roki ženske ko šiva,nek moški misli nanjo;

 

DARILA,katera ŽENSKA darujejo moškim in prinašajo SREČO:

 

ura z posvetilom,

verižica predhodno vržena v vodo,

palica iz mahagonija, hrastovine ali trske,

rokavice,tobak,pisalna miza,navadna miza,

crna macka(tu so lahko mišljen celo dve...),

jabolka,slive,breskve,mandarine in grozdje...........

 

DARILA od ŽENSK,ki prinašajo žal NESREČO:

 

denarnica za zlatnike, medaljon,gumbi za srajce,škatlice za cigarete ali cigarete(torej pamet v glavo,če pa imate pa druge namene pa naj bo drugače),

denarnica,portret,kravata ali klobuk,ključ,žeblje(naj gredo sami po njih,če jih potrebujejo),spodnje perilo ali bilo kaj platnenega,robčke ipd.,orozje,jatagan in noz,

akacija,zvončke in rumeno cvetje,

orehe in močne parfume.....

 

Tiste o zlomljenih škarjah,pajkih zjutraj,razbitih ogledalih pa že tako poznate...

 

To je bolj za ženske,ker ste v večini prisotne v tej temi;če bi slučajno zanimalo še moške bom do praznikov napisal še za nas/njih! :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To, Boris... prima! x^x :palec:

Poki - kje si se ti? (*ima se nekaj tega na zalogi)..

 

Zelo fino imeti tole...

Ne da zdaj... :8): - ampak vseeno...

Zelo so mi vsec vsa ta razna izrocila takole...

To se vtisne v vse... :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

- če rečeš z nekom na 1x isto besedo, pol bi to kao pomenilo, da boš prečal nekoga ki ga poznaš oz. bo nekdo prišel

 

-kihanje:

če kihneš obrnen na desno to pomeni obljuba denarja,če pa na levo pa napoved razočaranja

 

-nikoli ne vleci prstana iz prsta druga osebe, ker bo pač tej osebi prineslo nesrečo, nesrečo pomeni tudi,če odpreš dežnik v stanovanju ali pa da greš pod lestvijo,ki je prislonjena na zid

 

-če se osedeš na vogal mise, potem naj bi se še kao 11 let nebi poročil

 

*

.IZ NEKEGA FORUMA.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Boris.. :) ne vem, ce zdaj ravno 'prakticiram'... vsekakor pa dam veliko na simboliko... se imam za zelo preprostega cloveka in verjamem... svojim.. in sploh... prednikom...

Vsec mi je znanje in vse, zavest... ki se nalaga... simboliziranje pojavov pa nam pomaga, da jih lazje razumemo oz. da se lazje soocamo s temi... ki jih tretiramo kot tezke.. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa prav je tako,tudi jaz imam isti pogled....

 

POkowc,kaj če pa kihneš več kot 20x in to v večini primerov je zmeraj tako.Imam primer z sosedom tako,da ne vem kdaj mu naj rečem na zdravje!?

Čuj tista za dežnik,kaj ga naj po uporabi zavržem ali dam sušiti v kopalnico ali na balkon x?x

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa prav je tako,tudi jaz imam isti pogled....

 

POkowc,kaj če pa kihneš več kot 20x in to v večini primerov je zmeraj tako.Imam primer z sosedom tako,da ne vem kdaj mu naj rečem na zdravje!?

 

LP

Pa to ni res!! :)

Jaz imam tole!!

NIKOLI (ampak res, dejansko, dobesedno, ne mors verjet!) ne kihnem samo enkrat!!! xrolleyesx x!x :eek:

Ma to najmanj 6x - sicer pa tja do 13X, 15X kihnem takoj en za drugim!

To se nisem slisala, da bi bilo kje ali da bi kdo imel... (aja! razen moje mame, saj res, hecno! :eek: )...

Res - tole kihanje... Kar tak 'napad' kihanja... Konc! Grozno! Srce se matra, vse!.. Uhh..

Samo je pa nekaj - precistis se pa nekako totalno... 20 takihle shokcev, pa je.. prenovljeno...

Kot dober jok. ... Preciscujoc... x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čuj tista za dežnik,kaj ga naj po uporabi zavržem ali dam sušiti v kopalnico ali na balkon x?x LP

Hmm... a zato zunaj pustim deznik (kdaj je ze to bilo nazadnje in kje??, ker ga ne uporabljam).. ce ga...

Notri, ce je, ce se razprostre, mi je... klavstrofobicno... cisto nabuta prostor, verjamem, da ni gud...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa pri nas kradejo....no mislijo dežnik ni od nikogar in si ga za zmeraj sposodijo.

Res pa je tudi,odvisno od kvalitete dežnika.

 

Ti ga ne uporabljaš;zanimivo kot vojak ali policist.Sicer sem pa nekje prebral,da si ti magnet za dež?Zakaj?Ali je tako veliko vlage,vode,čustev v tebi!?Se te zato tako bojijo nekateri?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

 

evo....nekaj uporabnih urokou:

 

che ne bosh priden, ti bo pokowc pismo napisu.... x:Dx

chira chara...jebo te pokowc.... x:o)x

mi o voklu, pokowc na vrata.... x:px

po tochi.....pride pokowc...in zvoniti je prepozno.... x:Dx

 

 

 

:vragec: x:)x x:)x x;)x

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa tista o pravilni nogi, ko vstopiš v novo stavbo ali prostor? (z desno -obvezno)

 

 

čevlji:: Nesrečo prinaša če si levi čevelj obuješ pred desnim, še večjo pa ,če si obuješ levega na desno nogo ali obratno.

Vraža izvira iz časa cesarja Avgusta, ko je skoraj izgubil življenje v napadu sovražnikov, ker si je napačno obul sandale.

Še več: če niti enkrat v življenju ne boš kupil-a čevlje nekemu revežu, boš v nasljednjem stopšil-a bos (če vrjameš v pomovno rojstvo).

 

 

vino::Če poliješ vino je to prenašalec sreče samo v primeru če je bilo vino polito nenamenoma.

Če se ti zlomi kozarec ali steklenica, to pomeni srečen zakon in podalšano navezanost.

 

Miza: če sedeš za mizo kot 13 oseba,se bo tisemui ki bo prvi odšel od mize pripetilo nekaj zelo hudega.

 

žlica: Če ti žlica pade na tla , pomeni da te bo poklicala mlajša oseba.

 

Iskrice: če iz ognja skočijo iskrice, je nevarnost, da bo prišlo do ljubosumja ali zavisti.

 

Dimnikar: če ga srečaš se primi za gumb in to ti bo prineslo srečo.

Srečo prinašajo tudi štiri peresne deteljice, pujski, potkvice, pikapolonice;

 

 

Drugač pa če mene prašaš te vraže izhajajo že iz pradavnine... no ja takrat ko so nastajale razna božanstva, vere, ki verujejo v več bogov npr: pogani; kar nekaj vraž ki sem jih zgoraj napisala bi lahko pripisala poganom, pravzaprav gotovo si že kdaj slišal daje kdo rekel: Tega se mi še nikoli ni zgodilo.

Hkrati pa je potrkal po lesu- to je tipična poganska važa, s tem naj bi izženal zle duhove, da se ti nebi zarotili proti tebi.

 

 

 

Ma kr neki časa traja da se spomniš, sam ko se enkart poglobiš jih kar najdeš, kle jih je še nekaj:

 

 

-Ogledalo: razbito ogledalo pomeni 7 let nesreče

 

-Sol: pri kuhi vrži ščepec soli čez levo in desno ramo, s tem boš odgnal zle duhove.

 

-Vlak: če stjiš pod mostom ko pelje vlak mimo si nekaj zaželi in želja se ti bo izpolnila

 

- Poroka: Če na dan poroke dežuje to pomeni bogastvo.

Nikoli se ne poročaj na rojstni dan neveste kajti to pomeni nesrečo, za moške to ne velja.

 

 

iz nekega slo. foruma

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pokowc super!

 

Kar nekaj novih je tule zame.Kaj če si pa levičar?

Zdaj pa vem,zakaj nekateri kar hitijo pod most,ko gre vlak mimo.

Za vazo no ne vem;a veš da se je moji ženi na poročnem kosilu prelomila vaza z cvetjem in padla v juho(verjetno od kakšnega plesalca,na drugi strani mize).

 

Tisto tudi velja,ko že greš enkrat od doma se ne vrni po pozabljeno stvar nazaj.

 

Prvi za novo leto na vratih je boljše,da je moški.

 

Ječmenček pride ko pogledaš pod krilo....

 

Za čevlje velja,da drugega pohodiš-krstiš,kot če bi prišel na vrh gore moraš biti tepen pa konec! x^x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... Sicer sem pa nekje prebral,da si ti magnet za dež?Zakaj?Ali je tako veliko vlage,vode,čustev v tebi!?Se te zato tako bojijo nekateri?[/color]

Boris!! Dezinformacija... napacna interpretacija mojih bluzov (saj, kdo bi ti zameril)!!!.

Nasprotno - mene vabijo na zure, da privabim sonce...

Torej (tako morda kot pri zdravilu, ce nismo dovolj natancni: zdravilo ZA bolecine, v bistvu pa je PROTI... morda je tu bilo tako: kao, marsa je za dez... v bistvu pa je za dez... skenslat, odganjat...)... :N:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

modre oči ljubijo :2src: ...juhej...nekaj zame...

 

Sicer pa...danes bila na ogledu ene hiše...in sin polil mošt... x:Dx ; če drži Borisova vraža...potem.... :palec: :palec: :palec:

 

Vauuu si želim... x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Boris, a samo ce bo dez, sem vabljena?

Ce bo pa sonce, pa me lahko nekaj gleda? xDDx

 

Pa tistele oci tamle... xrolleyesx

A da laznivo pomirjam potem nekako...

Ne verjamem - ne kupim - ne strinjam... da so rjave oci laznive... <_<

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...