Skoči na vsebino

Naravna glina (ghassoul)


zali_

Recommended Posts

  • 3 months later...

Uporabljam Rhassoul namesto šampona že dalj časa in je super od Urtekrama, gre za organsko pridelavo brez kemičnih dodatkov to je v bistvu tradicionalna afriška nega las dobiš pa tudi raasoul v prahu baje, ki ga lahko sama zmešaš z vodo, mislim da od Logone.

Tale o čemer govorim je brez kemičnih tenzidov in laureth sulfatov, je pa že mešanica narejena kot šampon in poleg Rasula vsebuje še tenzide iz kokosa, Aloa Vero, Kokosovo olje eterična olja mentola in peperminta in je vse iz ekološke pridelave.

Je ful dobr filing ne rabiš niti balzama velik, ker maš čist mehke lase, sicer pa sj pravim v Afriki večinoma vsi to uporabljajo za nego las in telesa, ni nobenih dodatkov umetnih raznih Peg derivtov, parfumov in konzervansov :palec: .

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eeee, a obstaja tud umetna al pa nenaravna ilovica? /spet marketinška fora/

 

:eek:

jp.

in eno tuje ime, eksoticno, pa smo na konju.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Desire, kje kupiš tale Rhassoul? me zanima, ker si precej gosto perem glavo in včasih me po pranju grozno srbi lasišče, čeprav prhljaja pa nimam. laureth sulfati so pa res povsod. :o|o:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ob podrobnejsem prebranju vidla, da je vse zivo dodano.

no sej to lohk sam dodas v obicno glino.

za lase dodas domac jabolcni kis, olje sivke, olivc, kar ces.

kot povsod.

 

tle so se pac nekaj spomnil, verjamem da je cist ok in deluje, sam se mi zdi mal trapast oglasevat nekaj, kar so v bistvu dodatki k necemu naravnemu, kot ta naravni produkt sam.

 

tako da glina ghasoul bi bil primernejsi naslov teme.

 

(*tud zato nisem teme prikljucla k obstojeci glineni temi, kjer pa dejansko govorimo o naravni glini) x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uporabljam Rhassoul namesto šampona že dalj časa in je super od Urtekrama, gre za organsko pridelavo brez kemičnih dodatkov to je v bistvu tradicionalna afriška nega las dobiš pa tudi raasoul v prahu baje, ki ga lahko sama zmešaš z vodo, mislim da od Logone.

Tale o čemer govorim je brez kemičnih tenzidov in laureth sulfatov, je pa že mešanica narejena kot šampon in poleg Rasula vsebuje še tenzide iz kokosa, Aloa Vero, Kokosovo olje eterična olja mentola in peperminta in je vse iz ekološke pridelave.

Je ful dobr filing ne rabiš niti balzama velik, ker maš čist mehke lase, sicer pa sj pravim v Afriki večinoma vsi to uporabljajo za nego las in telesa, ni nobenih dodatkov umetnih raznih Peg derivtov, parfumov in konzervansov :palec: .

 

Ja, Desire, poznam to glino od Logone, za kožo je zakon, res je, da je mal več packarije, samo se res splača. Glede las mam pa po uporabi te gline mastne lase in si ji moram pogosteje prati, čeprav drugače sploh nimam mastnih las. Bom probala to glino od Urtekrama (če jo bom kje dobila seveda), ful tnx za tole informacijo.

 

Lp Z

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede las mam pa po uporabi te gline mastne lase in si ji moram pogosteje prati, čeprav drugače sploh nimam mastnih las.

cudn, kajti glina oz. negovanje z njo je primern(ejs)a ravno za mastne lase, se pravi to blazi in ne povzroca.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

cudn, kajti glina oz. negovanje z njo je primern(ejs)a ravno za mastne lase, se pravi to blazi in ne povzroca.

razen če glina preveč izsuši in telo poskuša vzpostavit ravnovesje s tem, da bolj masti :inocent:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dobr razmisljas :palec: -a dvomim, vseen, ker v bistvu ne susi tko.... ze sama uravnava, v bistvu.

naredi bolj mehko..... vendar ker cisti (ravno zato pa je primernejsa za mastno kozho, tudi obraza in telesa, ne sam lasisca), morda pac pospesi delovanje lojnic oz. po domace - se ma to za spucat....

 

a glede na to, da svebuje razna etericna in druga olja, je mozno, da katero od teh olj deluje obratno od tega, kar rab.

zato je najboljs kar sam dodat kar pac rabis (samo res pa je, da ni vsakdo naklonjen *packarjenju*, pa si folk rajs kupi nekaj z enim attraktivnim imenom in opisom - katerga sicer premal folka bere, ocitno, k sicer ne bi kupoval - mislim splosno, ne konkretno tele gline)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jst ratujem že mal sitn nad temi pridevniki "naravno, natur, bio, eko" v reklamah. Ki naj bi bli kao sinonim za neškodljivo, kemični dodatki pa kao samo škodljivi.

 

Konckoncev, ej, kva pa ni kemija. Tud še tko čist luft je kemija. In konckoncev, kva pa ni naravno? Še taka huda plastika je sestavljena iz snovi, ki so v naši naravi.

 

Glih zadnjič sem nek vidu, kakšne pizdarije lahko sproži poslikava iz kane /naravne/.

 

Tko da, če se že klasificira, nej se tko, da se iz reklame vid, kva in v kakšnih pogojih je kej zdravju škodljiv, seveda, če se to ve.

 

:vio:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Desire, kje kupiš tale Rhassoul? me zanima, ker si precej gosto perem glavo in včasih me po pranju grozno srbi lasišče, čeprav prhljaja pa nimam. laureth sulfati so pa res povsod. :o|o:

 

Majo jo v Lj v Kalčku, kjer prodajajo izdelke od Urtekrama, danska firma izdeluje po afriškem receptu, gre za kontrolirano ekološko pridelavo organske sestavine in je ful dobra mešanica, ker je že v tekočem stanju, lasišča ti ne zmasti, ampak tko k je napisala Marsa uravnava izločanje, kar je tudi namen same gline tudi ko se uporablja npr. pri negi obraza se dostikrat za pri nečisti koži oz normalizira izločanje žlez lojnic, ker pa so temu šamponu dodana še eterična olja pa še dodatno vzpodbujajo prekrvavitev lasišča in normalizacijo. S tem šamponom si lahko lase umivaš tud vsak dan, če hočeš, drugače pa probaj še kakšnega rožmarinovega- se tudi priporoča pri mastnem lasišču.tudi ga imajo al pa kako drugo naravno firmo. Občutek je prijeten ko si umiješ lase ne odstrani ti zaščite-hidrolipidnega plašča kože, se pravi naravne bariere, zato te ne bo srbelo kot praviš, da te.

Pa zanimivo je, da se peni šampon, ker so naravni kokosovi tenzidi, packarije pa tud nimaš, ker je že vse prprvljeno, no mi Evropejci bolj kompliciramo kr se tega tiče, tam v Afriki kr odlomijo košček zemlje zmešajo z vodo in je ql x:Dx .

 

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
evo, prej sem si naredila masko iz gline v prahu in e.o. sivke. rezultat - lepa, čista polt. xDDx je pa od slovenskega proizvajalca, pa se ne spomnim, original embalažo sem zavrgla.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

laureth sulfati so pa res povsod. :o|o:

ne povsod,SKORAJ povsod, predvsem pa v zvenecih reklamiranih izdelkih tipa " ker se cenite " x:Dx

evo, prej sem si naredila masko iz gline v prahu in e.o. sivke. rezultat - lepa, čista polt. xDDx je pa od slovenskega proizvajalca, pa se ne spomnim, original embalažo sem zavrgla.

verjetno od Asica...ta bi bla se najbol kul...drugace jo ima tudi Papaja, ampak te si jaz , vsaj za notranjo uporabo ne bi upala uporabiti :inocent: ...

 

ja, Logonino poznam , pa se stranke zanjo ne zmenijo, ker je prevec dela... se kana ali druge :xx!: naravne barve se jim zdijo prevec skomplicirane...so vsi z nekim instant recem nagnjeni :xx!:

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

ni od Ašiča, Tipka, to sem ziher. kupila sem jo v Sanolaborju, kar eno kilco za kakih 5 evrov, poreklo je pa iz Trbovlja, morda Zagorja.

 

ja, meni se da pacat maske in to, ampak doma, doma se vedno razvajam, je plac, je zasebnost, je vse. med toliko in toliko različnega folka mi pa res ni za pacat in hodit okoli taka ... imam en šampon, ki mi očitno paše, ker nič ne srbi in laseke mam mehke. sicer Schwarzkopf :inocent:, ampak za spremembo od druge kemije očitno ni tako agresiven. ker imam pa res probleme z maščenjem lasišča, me mika glina. za kožo je super, potem bo za lase tudi. x:)x

ja, najlažje je, če se sploh ne barvaš. :V: x:px potem ni iskanja instant variant. x:Dx

 

**

pa kaj je meni danes, da vsako besedo zaTIPKAm? x:Dx se popravljam 100 na uro.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ni od Ašiča, Tipka, to sem ziher. kupila sem jo v Sanolaborju, kar eno kilco za kakih 5 evrov, poreklo je pa iz Trbovlja, morda Zagorja.

 

ja, meni se da pacat maske in to, ampak doma, doma se vedno razvajam, je plac, je zasebnost, je vse. med toliko in toliko različnega folka mi pa res ni za pacat in hodit okoli taka ... imam en šampon, ki mi očitno paše, ker nič ne srbi in laseke mam mehke. sicer Schwarzkopf :inocent:, ampak za spremembo od druge kemije očitno ni tako agresiven. ker imam pa res probleme z maščenjem lasišča, me mika glina. za kožo je super, potem bo za lase tudi. x:)x

ja, najlažje je, če se sploh ne barvaš. :V: x:px potem ni iskanja instant variant. x:Dx

 

**

pa kaj je meni danes, da vsako besedo zaTIPKAm? x:Dx se popravljam 100 na uro.

x;)x

ja, ce ni od Asica, pol je od Papaje, v kartonski skatli...drugih pa ni v Sanolaborju x^x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, v kartonski škatli, ja. x:)x in zakaj jo za notranjo uporabo odsvetuješ? kaj je kako sranje not?

ej ne vem, glede na to, kako majo pakirane svoje caje mam potem predsodek tudi do tega njihovega izdelka...saj ne, da ne bi bil v redu, ampak jaz mam to pac v svoji glavi x^x ...pa se mislim, da nimajo certifikata...bom preverila...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 8 months later...
A kdo od forumašev pije naravno glino?

Izkušnje?

Sem pred kakim letom naredil celo kuro s pitjem gline - mislm, da ene dva meseca. Nisem opazil kakih efektov.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 9 months later...
Pri men tud nobenih.

Nobenga efekta - ne pozitivnega, ne negativnega.

 

Mogoče bi bilo pa slabše če glinene vode ne bi pil. Jaz nisem ravno dolgo vztrajala pri tej vodi,tk da tudi ni bilo nič revolucionarnih sprememb, se mi pa okus glinene vode zdi tak svež, živ.

Glede gline pa mislim da je glina ghassul bolj milnata od naše gline, zato se tudi da prat lase z njo. Kar se mene tiče, je v redu za kožo, za lase pa niti ne. Postanejo preveč krepasti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče bi bilo pa slabše če glinene vode ne bi pil. Jaz nisem ravno dolgo vztrajala pri tej vodi,tk da tudi ni bilo nič revolucionarnih sprememb, se mi pa okus glinene vode zdi tak svež, živ.

Glede gline pa mislim da je glina ghassul bolj milnata od naše gline, zato se tudi da prat lase z njo. Kar se mene tiče, je v redu za kožo, za lase pa niti ne. Postanejo preveč krepasti.

 

se strinjam, da se ne da ocenjevati, ker če glino uživaš, ne moreš vedeti, kako bi bilo, če je ne bi...

nekaj sem tudi sam bral o tej sceni in tudi malo probaval z glino, kupljeno v komendi oz. okolici. ne spomnim se več točno.

menda pa bo držalo, da je prav, da glino, ki jo uživaš, tudi nabereš v svojem okolju. torej, glina iz kitajske, je lahko res super, ampak za kitajce iz bližnje okolice nahajališča.

poleg tega je treba vedeti, da glina vpija vase energije in vibracije iz okolice in tako se tudi nasiči in potem ima te stvari v sebi. hočem reči, da porekla ne moreš preveriti in tako mogoče kupiš in uživaš glino, nasičeno s strupi.

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
menda pa bo držalo, da je prav, da glino, ki jo uživaš, tudi nabereš v svojem okolju. torej, glina iz kitajske, je lahko res super, ampak za kitajce iz bližnje okolice nahajališča.

poleg tega je treba vedeti, da glina vpija vase energije in vibracije iz okolice in tako se tudi nasiči in potem ima te stvari v sebi. hočem reči, da porekla ne moreš preveriti in tako mogoče kupiš in uživaš glino, nasičeno s strupi.

 

 

Ja, bi bilo dobro poznat pa raziskat lokalne potenciale...

A kdo ve, kako vse se je glina uporabljala (kozmetično), tudi za umivanje zob?

 

(A spada to v kako drugo temo?)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...