Skoči na vsebino

Naravna glina (ghassoul)


zali_

Recommended Posts

  • 11 months later...

... meni pa je glina pomagala. Pozdravila mi je mozolje, pa tudi alergijo. Vendar moraš biti kar vztrajen, 6-8 mesecev sem jo pila jaz. Še sedaj jo na vsaka 2 meseca npr. Masko pa uporabljam redno. Glina me je tako navdušila, da sem jo pričela bolj podrobno preučevati - tako je nastala e-knjigica (DNL-format) Lepi z glino - o glini in njeni uporabi. Downloadate si jo lahko s spletne strani: www.mojcahrustel.si

 

Je pa res, da ni vsa glina za vsako kožo in včasih potrebujemo kar nekaj časa, da najdemo pravo zase. Ta moja je iz Francije (Argiletz) in sploh zelena mi zelo odgovarja. Imajo pa tudi: roza, belo, rumeno, rdečo. Odvisno od stanja oz. tipa kože.

 

Najbolj je potrebno paziti, ker glino danes nekateri sušijo kar v pečeh, jo kopljejo v oporečnih glinokopih, potem pa jo prodajajo kot neoporečno ... v bistvu pa ima v sebi taka glina že veliko strupov in je zato že praktično mrtva ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... meni pa je glina pomagala. Pozdravila mi je mozolje, pa tudi alergijo. Vendar moraš biti kar vztrajen, 6-8 mesecev sem jo pila jaz. Še sedaj jo na vsaka 2 meseca npr. Masko pa uporabljam redno. Glina me je tako navdušila, da sem jo pričela bolj podrobno preučevati - tako je nastala e-knjigica (DNL-format) Lepi z glino - o glini in njeni uporabi. Downloadate si jo lahko s spletne strani: www.mojcahrustel.si

 

Je pa res, da ni vsa glina za vsako kožo in včasih potrebujemo kar nekaj časa, da najdemo pravo zase. Ta moja je iz Francije (Argiletz) in sploh zelena mi zelo odgovarja. Imajo pa tudi: roza, belo, rumeno, rdečo. Odvisno od stanja oz. tipa kože.

 

Najbolj je potrebno paziti, ker glino danes nekateri sušijo kar v pečeh, jo kopljejo v oporečnih glinokopih, potem pa jo prodajajo kot neoporečno ... v bistvu pa ima v sebi taka glina že veliko strupov in je zato že praktično mrtva ...

 

tut jes sem neki malega bral o glini. sicer pred leti in se ne spomnim detajlov, ampak za ziher pa vem, da so vsi zagovarjal, da je najboljša glina za vsakega tam, kjer živi.

pol se pa zalet. xrolleyesx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zakaj pa?

 

ne wem. loh pa ugibam.

mogoče iz istih razlogov kot sta tudi sadje in zelenjava menda najprimernejša iz swojega okolja, kjer žiwiš.

tko. js sem se izmazou. zdej pa nej vegeterjanci naprej pametujejo. a poznaš kakšnega? x:px

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

seveda poznam, sam sej nismo vegiji edini, ki jemo sadje in zelenjavo x;)x

no zanimalo me je pač. če je res tolk (in zakaj) pomembno...

 

še dobr, da nis komplicirana punčka x:)x :palec:

 

loh bi naprimer še uprašala, kakšno glino, poleg naravne še poznamo, k je že glih tko fajn naslov teme. xcivx

 

btw. sej mene tut zanima. mogoče se bo pa najdlo kero prase in naja mal razsvetlil.

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...