Skoči na vsebino

Najteze je biti preprost


Lunin net

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Komentarji 79
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Jo. :)

Tale najin slogan je dobil še tole "nadaljevanje"...

Tako sva ga kar napisala v odgovor...

 

Meni je najlažje biti iskrena - to je RES najbolj simple. :)

In Teja - saj si iskrena do sebe - kolikor ugotavljam... Tako se pač učimo - gre tudi za - opaziti, torej spet za pozornost...

Do sebe biti iskren - biti pozoren na svoja odzivanja in biti oddaljen v ocenjevanju... temu lahko rečemo realna tla, samokritika, sprejemanje odgovornosti za svoje odločitve in dejanja... ...

 

Anatha je dodala - pozoren... vendar to je tudi biti preprost.

Ali niso preprosti ljudje v svoji preproščini ravno najbolj pozorni?

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zelo podobno je rekel tudi Einstein, ko je razlagal zakaj mu ni mar za denar, pijaco, lepe obleke,.... Rekel je da ce si clovek zakomplicira zivljenje potem nebo moral razmisljati o preprostih stvareh, ki mu lezijo pred nosom.

 

Aries-Libra-Scorpio

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...
Guest Izida

Dober naslov teme in čudi me, da se ni razživela debata na tej temi, kajti ob prebiranju postov ugotavljam, da eni s preprostimi besedami povedo zelo veliko (Marsa, Bigm, Andrej, Cosma, Otožna, Astra, Mick...(ostali oprostite, preveč vas je) in taki, kjer bereš post 2x, 3x in se spašuješ, ali ti manjka sposobnost razumevanja teksta ali se pač eni ne znajo izražati (izstopa pokowc, aakhut /občasno/, Tjazy zakomplicira, čeprav so njegovi posti zanimivi vendar mi pač osebno niso blizu).

 

Zanima me, kako vi prebirate in dojemate druge Forumce.

Jih razumete? (vrstice kjer so samo palce, smeški ali dobra modra misel - razen na temi "Lepe misli" so izgubljene vrstice in zavzemajo samo mesto na serverju).

 

Ko se vrneš brat stare poste in najdeš polno takih vrstic, izgubiš v branju in spoznavanju drugomislečih rdečo nit.

 

Škoda.

Sicer pa - preprosto ljubi preprosto. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Izida
xrolleyesx mislim da ima vsak svoj stil in globino dojemanja in da je tudi prav tako .. :vio:

Najtežje je bit preprost ! - dober naslov teme in to nima nobene veze s stilom in globino dojemanja - ima vezo s preprostostjo...

 

Preprosti lahko dojamejo tudi nepreprostost, nepreprosti pa nad preprostostjo ponavadi zavihajo nos... xrolleyesx xDDx

 

Globina uma in itelekt posameznika je v tem, da infomacijo posreduje na način, ki je razumljiva za večino.

 

In prav je, da ima vsak svoj stil :o|o: in svoj način :inocent: in svojo globino xcivx (sam pazit je treba, da ne bo preveč v globino padu x^x )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Izida

Pokowc, če je karkoli letelo name od napisanega - ti izrekam priznanje - ničesar nisem razumela.

 

Zgleda, da si ti mene razumela, ker si se razpisala.

V tem je poanta; tebi ni važno, da te drug razume, važno je, da se sama razumeš.

 

A bi temu lahko rekli - samozadostnost x;)x ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jo.  :)

Tale najin slogan je dobil še tole "nadaljevanje"...

Tako sva ga kar napisala v odgovor...

 

Meni je najlažje biti iskrena - to je RES najbolj simple.  :)

In Teja - saj si iskrena do sebe - kolikor ugotavljam... Tako se pač učimo - gre tudi za - opaziti, torej spet za pozornost...

Do sebe biti iskren - biti pozoren na svoja odzivanja in biti oddaljen v ocenjevanju... temu lahko rečemo realna tla, samokritika, sprejemanje odgovornosti za svoje odločitve in dejanja... ...

 

Anatha je dodala - pozoren... vendar to je tudi biti preprost.

Ali niso preprosti ljudje v svoji preproščini ravno najbolj pozorni?

Ej Marsa

 

kako prav imaš, se strinjam s teboj!

 

A vam "vijoličnim ognjem 9" je najlaže biti iskren - ker drugačni sploh ne znate, morete, ..., biti!

 

Pri meni je težava v tem, da sem skozi odraščanje zgradil zidove obrambe pred mnogimi stvarmi, zazidal vrata nalepil tapete čez okna, prebelil dimnike, zalepil zračnike itn itd. Poleg tega so tu še filtri - družbene norme - morala, ki se jih človek (lahko) priuči tako dobro, da nanje potem pozabi .... in tako je lahko tistemu, ki je vedno povedal vse - ker morda drugače ni mogel. ...

 

 

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa kaj se greš ti tuki zdej,Znova grešna˝Izida;kr neki-Luna ni bla nikoli tekmovalna, nikol ni podpirala tega,kdo je boljši,kdo je še v nekem razvoju in se nekak preventivno tut dresirala v vsej humani svetovalni prioriteti˝,seveda zgubla˝kr nekaj prvotnih članov,se dresira vsakodnevno Zarad, zarad...Veter ponese Novitete; treba sprejet vsak karakter,ki išče svoje izražanje. Tud zihr je Vzhajala z egoističnim˝namenom,ne bom pa trdil ,da samo zarad zaslužka, ziher pa ni štartala in čiste Ljubezni same, zato pa je tak mix kot je..Tvoj opis je čista bedarija in bom vedno poudaril. Nisi poklicana, da boš sodla; vsak se je oklupil v svojem izražanju, ti se okalupi v svoji statiki. Pazi nase, ti smem to rečt? Vedno naj bo izražanje preventiva tut za druge, ne sam za tvoj začetni Jaz, žinska!

:xx!: :vragec: x:px :o|o: :C: :xx!: :xx!: :xx!:

 

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pokowc, če je karkoli letelo name od napisanega - ti izrekam priznanje - ničesar nisem razumela.

 

Zgleda, da si ti mene razumela, ker si se razpisala.

V tem je poanta; tebi ni važno, da te drug razume, važno je, da se sama razumeš.

 

A bi temu lahko rekli - samozadostnost  x;)x ?

:palec: :flower: :fool: xmusicx xsuperx :palec:

 

Lepo si to, Izida, povedala

 

Lep večer, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xrolleyesx izida pozdravljam te in razumela sem te in dovoli da le to pripomnim da sem spoznala da so prav najbolj preproste stvari lahko zelo zahtevne ...in čeprav so na površini in niso bile nikoli skrite je treba ponje v globino..je pa res vsak ima svoj pogled in svojo pot in verjamem da se nekje vsi srečamo ..ali zgoraj ali spodaj in tega se vedno veselim...fajn se imej :2src: :vio:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..A vam "vijoličnim ognjem 9" je najlaže biti iskren - ker drugačni sploh ne znate, morete, ..., biti! ...

 

Pri meni je težava v tem, da sem skozi odraščanje zgradil zidove obrambe pred mnogimi stvarmi, zazidal vrata nalepil tapete čez okna, prebelil dimnike, zalepil zračnike itn itd. Poleg tega so tu še filtri - družbene norme - morala, ki se jih človek (lahko) priuči tako dobro, da nanje potem pozabi .... in tako je  lahko tistemu, ki je vedno povedal vse - ker morda drugače ni mogel. ...

 

Vojko

Zgleda... :8): :vio:

A to je potem tudi to... Saj, verjamem, saj je ze Zmaj v bistvu tudi nekako to, pa ASC (ce grem sirse), tako da je to moja se mi zdi tako izrazita lastnost, da ni nic cudnega, ce mi v vseh teh raznih sistemih 'ven tolce'. xDDx

 

... Pri meni je težava v tem, da sem skozi odraščanje zgradil zidove obrambe pred mnogimi stvarmi, zazidal vrata nalepil tapete čez okna, prebelil dimnike, zalepil zračnike itn itd. Poleg tega so tu še filtri - družbene norme - morala, ki se jih človek (lahko) priuči tako dobro, da nanje potem pozabi .... in tako je  lahko tistemu, ki je vedno povedal vse - ker morda drugače ni mogel. ...

 

Vojko..

To sploh ni tezava oz. ni v tem finta - si pac drugacen, se dobro, dbest! x8Dx :palec:

Vem pa, kaj mislis, a mislim, da si kar fajn prefiltriral tole vseeno... in prezracil oz. omogocil pretok zraka. x:)x x;)x x8Dx :palec:

 

 

 

*******************************

 

Kaj pa dogaja?

A je kaksen crash?

Ma... saj je kul,

..."a smo frendi?" :8): x:Xx x;)x x:px

 

... jaz tudi nic ne stekam, Poki...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hah hajo, a se gremo papagajski teater?

dai vriskaj, aplavziraj, juhej, sem prav napisau vem, ja, juhu x:Dx :palec:

Se poznava? Bluziš Izida. Oranžno farbo pa kr lovi naprej x:px

ne blefiraj, ker prikazen prav smrdi, saMozadosten sem pa JA! x;)x

( in prav zanimivo, tale siva farba, sploh ne obstaja, tak svetla)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa kaj se greš ti tuki zdej,Znova grešna˝Izida;kr neki-Luna ni bla nikoli tekmovalna, nikol ni podpirala tega,kdo je boljši,kdo je še v nekem razvoju in se nekak preventivno tut dresirala v vsej humani svetovalni prioriteti˝,seveda zgubla˝kr nekaj prvotnih članov,se dresira vsakodnevno Zarad, zarad...Veter ponese Novitete; treba sprejet vsak karakter,ki išče svoje izražanje. Tud zihr je Vzhajala z egoističnim˝namenom,ne bom pa trdil ,da samo zarad zaslužka, ziher pa ni štartala in čiste Ljubezni same, zato pa je tak mix kot je..Tvoj opis je čista bedarija in bom vedno poudaril. Nisi poklicana, da boš sodla; vsak se je oklupil v svojem izražanju, ti se okalupi v svoji statiki. Pazi nase, ti smem to rečt? Vedno naj bo izražanje preventiva tut za druge, ne sam za tvoj začetni Jaz, žinska!

x:o)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..A vam "vijoličnim ognjem 9" je najlaže biti iskren - ker drugačni sploh ne znate, morete, ..., biti! ...

 

Pri meni je težava v tem, da sem skozi odraščanje zgradil zidove obrambe pred mnogimi stvarmi, zazidal vrata nalepil tapete čez okna, prebelil dimnike, zalepil zračnike itn itd. Poleg tega so tu še filtri - družbene norme - morala, ki se jih človek (lahko) priuči tako dobro, da nanje potem pozabi .... in tako je  lahko tistemu, ki je vedno povedal vse - ker morda drugače ni mogel. ...

 

Vojko

Zgleda... :8): :vio:

A to je potem tudi to... Saj, verjamem, saj je ze Zmaj v bistvu tudi nekako to, pa ASC (ce grem sirse), tako da je to moja se mi zdi tako izrazita lastnost, da ni nic cudnega, ce mi v vseh teh raznih sistemih 'ven tolce'. xDDx

Točno Marsa

 

Saj sva že ugotovila - in drugi z nama in pred nama: Vsi ti sistemi pokažejo mnoštvo istih stvari, le da je en sistem boljši v tem, drugi v drugi stvari. Poleg tega pa se mi zdi je zelo pomembno kako kvalitetno je analiza narejena in pa - ena usta pašejo na ena ušesa, druga pa na druga....

 

Glede drugega pa - Hvala, vendar sam zase čutim, da je še veliko, veliko tega, kar je potrebno postoriti.

 

Lahko noč, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem tudi mnenja, da verjetno malo ljudi na splošno ali pa tudi forumovcev namerno zakomplicira izražanje. Mislim, da se več ali manj vsi izražamo tako, da naj bi bilo preprosto, pa včasih za druge zveni zakomplicirano.... :inocent:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mah, če je v nekem obdobju zelo popularna beseda Kompliciranje;le zakaj a zato,ker nekomu ne ide v nos,ker ni sposoben biti na frekvenci ozavecanja,ker se ne potrudi razumet, ker noče in pole se sklicuje, na besedo Kompliciranje, hih x:Dx (brezveze).eter vsaj podaja moznost tut drugacnega izrazanja, res pa je, da je oseba lahko tut v realnosti taka, da si mau duška´da x8Dx

Kaj vse ni popularno, pa vse tut ide, ker se avtomatsko naveliča´, tut ne oprime, al pa se pognoji˝z novimi ,privlačnimi in ustreznimi ter papagajskimi˝ besedami.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najpreprosteje je biti iskren.  :)

xrolleyesx ..... sicer JA , ampak potem se pa zgodijo taki trki - zaleti, če preberemo malo više ...... :( , ko se želi vsak po svoje "mogoče" iskreno izražati, pa ga drugi "mogoče" ne more / noče razumeti / sprejeti. In kaj se potem zgodi z iskrenostjo x?x :V: Upam, da ne bo škode, da se nobeden ne bo spremenil. Meni ravno to dopade x:o)x vsak svoj stil, kot smo svoja enkratna bitja :2src:

Ljubezen izbeza dušo iz njenega skrivališča
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hah, pa tut to poudarim, to mora bit v človeku, nič načrtnega in posnemovanja, ker se skali, zarad same umetne predaje; ampak z leti naj bi se naučil tole kombinirat. s teatrom al pa brez. x:Dx

Prilagajat, ko se ti spusti nivo Ega x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakor za koga.... zame je dosti težko biti preprosta, razen če se človeka navadim (za kar pa potrebujem precej časa). Pri navezovanju novih stikov (osebno na štiri oči) pa mi resnično manjka samozavesti. Ni prav lahko vedno biti čist naraven. Meni se dogaja, da preveč meljem v glavi (lahko vprašam, da ne bom izpadla radovedna? lahko pokritiziram, da ne bom s čim koga užalila?, lahko nasprotujem, da ne bom padla iz povprečja? - vse to mi roji takrat po glavi, zato sem ponavadi kar tiho). Veliko lažje mi je pisati, saj besede v miru premeljem, nihče mi ne pade v besedo in me s tem ne zmede, ne zardevam.... x:Ix ....

In rada bi bila preprosta, naravna, malo bolj samozavestna in s premišljenim odgovorom na dlani tu in zdaj!

 

Je pa še nekaj.....pretirano samozavestni ljudje mi ne sedejo - delujejo tako UMETNO, NAUČENO in NENARAVNO!

 

Mogoče je izven konteksta, ampak vseeno! x;)x

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.

M. H. Alderson

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...