Skoči na vsebino

Najteze je biti preprost


Lunin net

Recommended Posts

Ha.. kar se preprostosti tiče...

Men se zdi to neki najlažjega.. je pa stvar v tem, da največ ljudi ne mara neki na preprost način slišat.. Kratko in jedrnato. Ampak mal v celofan zavito, dvakrat obrnjeno in to...

Zakaj pa nas s tem vsi futrajo? Zato, da bolj inteligentni izpadejo, al kaj... diplomatski?

Zakaj se ne reče kr simpl bobu bob? xrolleyesx :OO!: xnckrivx

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 79
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

O joj... x:Dx x:o)x

 

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

 

da se slucajno nam razpisu x:Dx x:Dx x:Dx x:Ix

 

tolko smo ze o vsem pisali pa se tolko ali vec bomo...

 

ej, j sm tak tip, da sm rad pameten, pa ceprav le samemu sebi!

se bols pocutm pol.

zdravim se in se se bom zdravil.

 

ene 100x sm pa ze napisu kar se men pac zdi cool:

'da itak govorimo le sebi, pojasnjujemo le sebi iz nivoja na katerem se pac nahajamo'!

 

noben nivo pa ni ne boljsi in ne slabsi in vsi gremo k istemu cilju!

enostavno povedano x;)x - vsi smo eno!

(sam da sm jas najbolj pameten) x:Dx x:Dx x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ene 100x sm pa ze napisu kar se men pac zdi cool:

'da itak govorimo le sebi, pojasnjujemo le sebi iz nivoja na katerem se pac nahajamo'!

 

noben nivo pa ni ne boljsi in ne slabsi in vsi gremo k istemu cilju!

enostavno povedano  x;)x  - vsi smo eno!

(sam da sm jas najbolj pameten)  x:Dx  x:Dx  x;)x

itak x:Dx x:Dx x:Dx

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stvar je PREPROSTA- zelo ste zakomplicirali stvar.... x:)x

 

Naj se vsak izraža kot mu leži in paše, dokler ne žali drugih in jim ne želi slabega - pa če ga drugi razumejo ali ne.( V primeru žaljivk pa bi morda včasih potrebovali kakšno malo cenzuro, saj forum ni namenjen temu.)

 

S tem namenom najbrž pišemo v forum- da nam je dobro, lepo, da imamo občutek, da smo dali nekaj pametnega, lepega in koristnega iz sebe... za druge? Roko na srce- saj vsi pišemo zaradi sebe in ne zaradi drugih- če smo iskreni.. Kadar mislimo, da pišemo za drugega, je to z namenom, da mu pomagamo, nekaj dopovemo itd.... kar se spet vrne k nam samim- da imamo občutek, da smo dobri, ljubeči, pametni..... In tako je tudi prav, tako je ta svet naštiman, da se vrti dalje. Bodimo svobodni, odkriti in predvsem- ne pošiljajmo drug drugemu negativne energije.. To gotovo ni namen foruma.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa ne stekam, kaj ima zveze tale najin rek s forumom in stilom in nekomu je moj vsec in nekoga moti - to je popolnoma brez pomena.

Se vedno pa ostaja dejstvo, da 3/4 ljudi ni naravnih in preprostih, kakrsni naj bi v svojem bistvu bili - odtod tale rek.

Zato najteze (v bistvu pa je itak najlazje, ce si naraven) - ker skoraj nihce ne ravna po tem vodilu.

 

Ce znas speci margerito, ce je ze ta dobra, najbolj PREPROSTA in s tem PRAVA pizza, potem bos najbrz naredil dobro tudi krasko ali karkoli.

Ce pa ti je point, da nameces mokre gobe iz konzerve, kisle zadeve (da bo zdravo x:o)x in po moznosti vegi x:Dx x:px ) - pa zame ne znas kuhcat, pa ce das gor sto rukol pa vsega, kao fancy, ki je zdaj in, pa je drazje, v bistvu je pa takorekoc plevel. x:Dx xrolleyesx x:px

In vsakdo raje komplicira in 'oblaci cesarja' - kajti ce je cesar samo nag, je tak kot je in morda kot tak dolgocasen ali neokusen. :)

 

Ja, naj res kar vsakdo bo PREPROSTO on sam - in zraven ne bo odvec se malo preprostosti. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Teza 1: Življenje je v bistvu zelo preprosto, le da (si) ga ljudje prepogosto zakompliciramo.

 

Teza 2: Otrok se uči iz izkušenj. Poskuša postopke in napreduje. Odrasel človek si ustvarja premnoga prepričanja, predsodke in kalupe, s katerimi poskuša obvladovati svoje (in po možnosti še katero drugo) življenje. S tem se vedno bolj zapleta, saj ga pravila omejujejo, njegova preprostost počasi izgineva, izkušnje pa se sčasoma umaknejo dogmi.

 

Teza 3: Otrok počne veliko stvari, ne da bi mislil na varnost. Zanjo skrbimo drugi. Odrasel človek je - zaradi izkušenj in množice opozoril, frustracij, pravil, prepovedi, strahov itd., ki jih je absolviral v življenju - previden bolj, kot je potrebno. Varnost je torej neprimerno pomembnejši dejavnik v našem početju pa tudi pri obvladovanju življenja.

 

Zagotovitev varnosti pa ni enostavna naloga. Od človeka zahteva zelo veliko - in veliko tudi vzame. Za občutek varnosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Teza 2: Otrok se uči iz izkušenj. Poskuša postopke in napreduje. Odrasel človek si ustvarja premnoga prepričanja, predsodke in kalupe, s katerimi poskuša obvladovati svoje (in po možnosti še katero drugo) življenje. S tem se vedno bolj zapleta, saj ga pravila omejujejo, njegova preprostost počasi izgineva, izkušnje pa se sčasoma umaknejo dogmi.

Bern, s tole tezo se v tem trenutku najbolj strinjam x:)x :palec: . Sprejeli smo kup opozoril in imamo kup izkušenj, ki nas vodijo v kompliciranje in nenaravnost. Jaz se tega zavedam in skušam živeti izven teh kalupov, ampak v kakšnem primeru me vseeno izda železna srajca x;)x :inocent: .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hmm glede na temo imam samo en komentar in sicer vsem ljudem na tem svetu, je nabrž najbolj preprosto zakomplicirati stvari do konca.

in jaz sem včasih v tem profi.bljek, je v zadnjem času tole nekje na prvem mestu da se znebim

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa mislim, da današnje življenje, tempo, stil... kar želite... ne dopušča več ...biti preprost.....

 

 

primer: živim v skupnem gospodinjstvu z mamo in v sosednji hiši s starimi starši, vsi imamo naloge ki so razdeljene na našo sposobnost, in jih ob stalnem dogovarjanju (včasih pregovarjanju) izpolnjujemo.

 

ena od razdeljenih nalog je, da moja mama skuha kosilo/večerjo za vse in opravi dnevni nakup kruha, jaz pa vsak konec tedna v "ornk shopping" po spisku potreb in želja. Naj omenim, da kruha ni na tem spisku! In evo, me star ata eno soboto prosi, če lahko še "štruco belega" zanj prinesem, ja seveda ni blema. Right! x:Dx

Pa se jaz postavim v vrsto in izustim: "štruco belega" x:Dx pa prodajalka nazaj: "a krjavlovega, jelenovega, grosupeljskega, vrhniškega,...." pa jaz: gulp?!?!?! x^x pa gledam pa študiram pa se probam spomnit kako izgleda kruh, ki ga jemo pri naši hiši, pa .... nič...

pa se mari lepo opraviči :sori: izvleče mobitel x8Dx zvrcne mamo in ob glasnem krohotu na oni strani žice (pa še enih par v vrsti čakajočih) izvem, in vsa ponosna izjavim: grosupeljskega! :palec:

 

verjeli ali ne, zgodba se mi je ponovila pri jogurtih: na mojem seznamu: 5x navaden jogurt!!!! Jaz gledam iščem, si v glavi predstavljam 3.2 jogurt v belem lončku... nema jogurta! Pa prijazno vprašam prodajalca xDDx , kje imajo "navadne jogurte" x?x in on: "čigavega pa: danone, špar, mercator, ljubljanske mlekarne?" :xx!: :xx!: :xx!: ga gledam :inocent: in izustim: prosim, ne mi tega delat, sam 3.2 jogurt rabim pliiiiiiiiiis x:Dx x:Dx x:Dx

 

smo prenasičeni z stvarmi, ki nas obdajajo, večina jih dobimo precej "na easy" ok: so na dohvat ruke x:Dx

 

saj nisem zagovornica pomankanja, še zdaleč ne, ampak ...... pišuka no.......

sem sama kar zahtevna potrošnica in seveda uporabljam "določene izdelke za določene stvari"... in zelo razumem, kako neugodno je če prinesejo napačno.....

 

toliko o preprostosti v potrošniškem svetu x:)x

 

 

ps: doma smo se dogovorili, da je na seznamu "potrebščin" vedno zraven naveden proizvajalec zelo zaželjen je pa vnaprejšnji ogled potrebovanega izdelka

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa znam preproste stvari zelo zakomplicirati, poenostaviti pa zakomplicirane.

Vedno sem mislila, da je prav to eden od resnicnih 'dokazov' za mojo kontradiktornost, zdaj pa vse bolj ugotavljam, kako smiselno in logicno je pravzaprav to.

Namrec - ce je nekaj zakomplicirano, kako naj prodres v bistvo, ce si nisi naredil nekaksnega povzetka pri sebi - in to je pravzaprav poenostavitev... Kot skiciranje oz. stiliziranje...

Po drugi strani pa kako bos doumel najbolj preprosto resnico, povedano v eni kratki formuli ali parih besedah, ce ne bos krepko si vsega razstavil in zanaliziral.

 

To ima zveze z neko mojo konfiguracijo, vendar tu v tej temi ne bom morila s tem.

Je pa tole res res. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa znam preproste stvari zelo zakomplicirati, poenostaviti pa zakomplicirane.

 

oh tuki se pa tud "spet" jaz pridružujem!

pa kako mi včasih kaka simpl stvar ni jasna... x:Dx :xx!: x:Dx

 

 

 

...da so preproste stvari ponižne.... :o|o: :inocent: x?x

 

to pa mislim da ne bo držalo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...