Skoči na vsebino

Jedrska elektrarna Krško


opij

Recommended Posts

Na vprašanje sem ti že odgovoril, a ne tako, kot bi ti hotel.

 

Kar pa se ljudi, ki v J.E. delajo tiče, je jasno,

da morajo imeti sami zase razdelano teorijo, da je vse o.k.,

sicer tam sploh ne bi delali.

Če pa so te teorije bile njim podane z razlogom, da jih pomirijo,

je drugo vprašanje.

Kakorkoli že, verjetno ti iz občasnih pogovorov nisi doktoriral

in se usposobil za delo v J.E., vsaj tako bi jaz predvideval.

 

Kar se tvojega zadnjega post-a tiče, pa se s teboj večidel strinjam.

Vedi pa, da bi mi, ljudje, tudi brez elektrike lahko živeli, če bi bilo treba.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vedi pa, da bi mi, ljudje, tudi brez elektrike lahko živeli, če bi bilo treba.

še brez interneta in optike ne več, kaj šele brez elektrike....so pretrgali obtični kabel, je bla cel dan ohromnjena Gornjesavska dolina, niso delale trgovine, ne črpalke, ne banke in tudi nobene komunikacije....na žalost se nazaj ne da več...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bi se dalo, malo bi pač trajalo, da se razvajenost razbline : )

 

P.S.

 

Očitno res nisem bil dovolj nazoren,

kar se tvojega vprašanja tiče;

le-to je v bistvu retorične narave

in vsebuje v sebi ravno zavest mojih argumentov,

namreč,

da je dejstvo,

da človek v primeru jedrske katastrofe

ne more kaj dosti storiti, da bi se zaščitil,

edini potreben razlog,

da se aktivnost vseh jederskih elektrarn zaustavi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

edini potreben razlog,

da se aktivnost vseh jederskih elektrarn zaustavi.

iz današnjega delo.si:

Hrvaška z lastno nuklearko?

sob, 17:54

 

ne da se bo ustavilo, še nove se bodo gradile.....pa če še tako vpijemo, kako to ni dobro....pa sva zopet pred lastnim pragom, samo tam lahko pometava

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zanimivo...koliko je argumentov proti JE, za alternative pa samo teorije

 

po moje bodo JE se vsaj kake 20-30 let edini vir, ki dohiteva porabo elektrike, globalno gledano. saj je sonce simpaticna alternativa, samo, ekonomsko gledano vsaj se za to obdobje ne bo rentabilno, da ne govorim o posegih v okolje, ce bi hoteli vecje kolicine pridobivat

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa če bi naredili kot neke vrste fitnes za proizvajanje energije.. ker itak dons ljudje hodijo v fitnes, pa na aerobiko, kolesarjenje itd. x:)x pa bi blo tko kot neki vsakodnevni fitnes.. greš na kolo za tri ure, samo da ta energija ne gre v nič, ampak se porabi za skupne namene.

 

to bi bla lahko tud služba, in še zdrava povrhu. namesto, da strokovnjaki prižigajo, kontrolirajo.. lučke in računalnike.. bi lahko ta čas aktivno preživeli.

 

to bi blo supr nardit. xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

izvoli, samo zate, doorwoman x:Dx

 

http://www.fbcanoka.org/hamster_wheel.gif

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zanimivo...koliko je argumentov proti JE, za alternative pa samo teorije

 

po moje bodo JE se vsaj kake 20-30 let edini vir, ki dohiteva porabo elektrike, globalno gledano. saj je sonce simpaticna alternativa, samo, ekonomsko gledano vsaj se za to obdobje ne bo rentabilno, da ne govorim o posegih v okolje, ce bi hoteli vecje kolicine pridobivat

:palec: :palec:

Samo če pogledamo koliko vhodnega materiala je potrebno za alternativno proizvodnjo elektrike, bi blo povsem pobrkano okolje..pri nas se že nekaj let kregajoza nekaj vetrnic, ali tisto elektrarno k so odprli z biomaso (razmerje vhodnega materiala glede na proizvedeno količino je zelo neugodno). Ali pa če kar sončne celice pogledamo, celo streho hiše moraš pokrit pa še ne dobiš toliko, kolikor hiša potrebuje....ja veliko nam še manjka, da bi lahko na drug način dobili vse te megawate.....

 

ideja o fitnesu je zanimiva, samo potem b vsi tisti,. k tja hodijo nehali hoditi, ker bi bilo to že delo, za delo pa taki niso delani

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v tem je ravno problem - postavljanje ekonomije pred zivljenjem!

 

zanimivo...koliko je argumentov proti JE, za alternative pa samo teorije

 

po moje bodo JE se vsaj kake 20-30 let edini vir, ki dohiteva porabo elektrike, globalno gledano. saj je sonce simpaticna alternativa, samo, ekonomsko gledano vsaj se za to obdobje ne bo rentabilno, da ne govorim o posegih v okolje, ce bi hoteli vecje kolicine pridobivat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ideja o fitnesu je zanimiva, samo potem b vsi tisti,. k tja hodijo nehali hoditi, ker bi bilo to že delo, za delo pa taki niso delani

 

jah, zavest ljudi o tem bi se malo mogla spremenit. potrebno bo le odkompliciranje od kompliciranega

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam sigurno ne. skupaj s podobno mislecimi DA!

ponotranjanjem, ozavescanjem itn... NE pa blokiranjem in nenehnim pesimiznom, da se ne da 0 narediti!

mnogi se ez zavedajo, da denar brez ljubezni ne pomeni nic! Da imajo mnogi zares dosti prevec, drugi dosti premalo ali nic. Ko bo vecian clovestva dovolj ozavescena in voljna iti naproti samemu sebi in s tem osatalim ljudem in bitjem tega planeta se bodo stvari hitreje spreminjale. Seda jse prepocasi.

Kaksne bodo posledice si niti misliti ne moremo, ker posledice so ze in se bodo! DEJSTVA!

In dokler bomo negodovali da itaq 0 ne moremo storiti bo tako in se slabse! Ko ap se bomo ZBUDILI (ker bomo in ze smo in so nekateri ze PRIMORANI) takrat bodo spremembe hitrejse, a zato toliko tezje!!

 

 

in kako boš ta problem rešil ???
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam sigurno ne. skupaj s podobno mislecimi DA!

ponotranjanjem, ozavescanjem itn... NE pa blokiranjem in nenehnim pesimiznom, da se ne da 0 narediti!

 

 

a mi zaupas, kaksen koncen cilj imas v mislih?

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam sigurno ne. skupaj s podobno mislecimi DA!

ponotranjanjem, ozavescanjem itn... NE pa blokiranjem in nenehnim pesimiznom, da se ne da 0 narediti!

mnogi se ez zavedajo, da denar brez ljubezni ne pomeni nic! Da imajo mnogi zares dosti prevec, drugi dosti premalo ali nic. Ko bo vecian clovestva dovolj ozavescena in voljna iti naproti samemu sebi in s tem osatalim ljudem in bitjem tega planeta se bodo stvari hitreje spreminjale. Seda jse prepocasi.

Kaksne bodo posledice si niti misliti ne moremo, ker posledice so ze in se bodo! DEJSTVA!

In dokler bomo negodovali da itaq 0 ne moremo storiti bo tako in se slabse! Ko ap se bomo ZBUDILI (ker bomo in ze smo in so nekateri ze PRIMORANI) takrat bodo spremembe hitrejse, a zato toliko tezje!!

Ej ti pa res podcenjuješ ljudi, še predobro so ozaveščeni in ne potrebujejo nobenega freeja ali pa Tomaža, da jih ozavesti...te zadeve urejajo PUPI in interesi, pa se ti lahko na popek vržeš, pišeš romane, pa ne bo nič drugače, to so dejstva....sej se sprejme kaka resolucija okoli tega, samo vlak pa vseeno pelje po starem tiru. Poglej samo en primer ki sicer ni vezan na elektrarno, je pa odraz ignorance lokalnih skupnosti. Pred 14 dnevi je država razveljavila odlok o prepovedi vožnje težkih tovornjakov v zgornjesavski dolini in danes se dnevno vozi po tej cesti nekaj sto težkih šleperjev, ki prevažajo les in pa gradbeni material v Italijo. Ob polnoči je pričel veljati razveljavljen odlok, ob šestih zjutraj ni bilo nobenega znaka več in tovornjaki so vozili. Zanimivo je, da država dovoljujejo osnaževanje in uničevanje ceste, vzporedno pa teče avtocesta, pa še zaslužili bi.....pa ne zaležejo nobeni dopisi občine na najbolj odgovorne institucije.

Zdaj pa povej kaj lahko mi revčki naredimo, naj gremo v državljansko nepokorščino in zapremo ceste...dej no....

Tko to je, Hrvati bodo naredili novo nuklearko, pa četudi bi mi zaprli Krško, bo v bližini že nova, ki bi prav tako ogrožala nas vse.

Koga konkretno boš ozavestil in kako, samo to mi razloži, pa da bo tudi konkreten rezultat sledil. Ali naj beremo in poslušamo o tem kako je nekaj narobe in škodljivo, če pa pri tem nimamo nobenega vpliva in če se pred našimi očmi ignorira in izigrava vsak dogovor in tudi zakoni. Veliko tega že zakonodaja preprečuje, pa se niti država tega ne drži, plačal boš samo ti, če boš prekršil, večji interesi pa tebi niso dosegljivi, takrat k ti kaj napišeš je vlak že odpeljal...Pa četudi bi v SLO vse popredalčakli in pošlihtali imamo okoli sebe (razern do neke mere to obbvladuje AVstrija) cel kup sosedov, k so okol ekologije daleč za nami, mi smo pa premajhni, da bi naša ekološka ozaveščenost sploh kaj pomenila v globalnem okolju, ki je pa daleč od ekologije.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ozaveščanje človeške odgovornosti do narave in samega sebe je možno,

a je v okviru teh možnosti kljub vsemu počasen postopek,

vsaj počasnejši, kot bi si mi želeli.

Tu so med drugim potrebni pogovori, obveščanje, izobraževanje

in vse to predvsem na ravni otrok in mladine.

"Odrasli" so/smo praviloma že utrjeni v svojih navadah in mnenjih

ter v svoji trmasti nepoučenosti.

Zatorej je potrebno ohraniti odprtost

in ne podlegati vdanosti v usodo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tu so med drugim potrebni pogovori, obveščanje, izobraževanje

in vse to predvsem na ravni otrok in mladine.

"Odrasli" so/smo praviloma že utrjeni v svojih navadah in mnenjih

ter v svoji trmasti nepoučenosti.

Zatorej je potrebno ohraniti odprtost

in ne podlegati vdanosti v usodo.

 

mladim se fučka okol tega, bodo že "ta star" pošlihtal.....majo drugih mladostnih aktivnosti preveč, da bi se s tem obremenjevali....

 

se strinjam, da je potrebna taka pot razmišljanja, vendar če pogledamo bolj ozko na kako desetletje, še zdaleč niso pogoji taki, ki bi dovoljevali kake večje konkretne akcije z rezultati. Tam nekje nazaj si napisal, da lahko tudi brez elektrike živimo...ja lahko samo kako in zakaj....

filozofiranje o tem ne pomaga dosti, posameznik se v to vključuje toliko, kolikor je njemu v interesu, tisti najbolj zagriženi pa kaj hitro obupajo, ker ugotovijo, da so sami sebi namen in, da gre karavana dalje, ne glede koliko in na kak način lajamo...

 

Spomnim se enega primera, kjer smo se dogovarjali o načinu reševanja iz Karavanškega predora, če bi do nesreče prišlo...kaj vse ni bilo v načrtu...lovilci strupenih tekočin, prezračevalni filtri, cel kup drugih ukrepov, ki bi omogočili čim lažje reševanje in čim manjše posledice, predvsem pri požarih in pri razlitju strupenih in ekološko nevarnih snovi. In kaj misliš, da se je od tega realiziralo, edino en vagon z specialno opremo se je opremil, vse ostalo je ostalo tako, kot je blo, ker ni bilo sredstev za opremo in za izvedbo teh aktivnosti, ne na naši in ne na Avstrijski strani....verjemi mi, da je bilo v elaborate in dokumentacijo vloženo ogromno dela in denarja, rezulta pa niti 5% od tega.....dokler do nesreče ne bo prišlo, se tudi denarja za izvedbo teh preventivnih akcij ne bo našlo. Dokler se ni zgodila Divača ni bilo denarja ne za avto stop naprave, ne za radijske povezave in ne za zadostno število strojevodij...takoj po nesreči je bilo takoj na razpolago vse, kar je bilo potrebno...tko to je in povej mi način, da bi bilo lahko kaj drugače......

če mi urediš, da tovornjaki ne bodo več vozili po Gornjesavski dolini ti bom rekel, da si car in ekološko boš ogromno prispeval k izboljšanju...če bo pa free pisal o tem, koliko izpušnih plinov gre ob vsakem prevozu v zrak, koliko lukenj bodo v cesto naredili in kako je to škodljivo, pa nismo nič naredili, izpuhi bodo šli še v naprej v zrak, luknje bodo ostale.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tisti mladi, katerim se "fučka", so bili pač temu primerno vzgojeni.

Ne morem mimoiti občutka, da na problematiko gledaš kanček prevdano v usodo,

čeprav resda realistično.

Z dolgotrajnim procesom sam nisem imel v mislih 10 let, temveč morda tudi 1000.

A tudi to možnost se zatre, če se na situacijo gleda v smislu "saj nima smisla, ker itak ne bo uspelo".

 

Vedno stojimo pred odločitvijo in dokler ni prepozno, da se sicer uveljavljene postopke prepozna kot blodnje,

je preobrazba (še) možna.

 

Kot si dejal; poskrbimo vsak najprej za svoj prag in res, že s tem naredi človek skorajda vse, kar je v njega moči.

A čeprav stojimo v relaciji z odločitvami držav navidezno nemočni, je še vedno nadvse učinkovito,

če izrazimo svoje mnenje in izvajamo kritiko.

Vsak politik je bil nekoč otrok in prav od tam črpa svojo motivacijo in pogojenost.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Grozno! :xx!: S takim razmisljanjem bos dalec prisel, res :xx!:

 

prejle berem... eko krediti za podjetja, obnove his, sanacije, ekolosko proizvodnjo itn... do 40.000 EUR, vracilo 10 let, obrestna mera 3,? %.

DENAR JE!!! samo potrebno ga je vzeti tam kjer je!!

In TAKO lahko pomagas! Najprej pri sebi, v svojem svinjaku, svojem podjetju, svoji hisi, domu itn!

Ne pa zganjat nenehnega pesimizma, da s nic ne da! :xx!:

 

Jasno, kakor pravi Vida W. Ogorelec: "Izredno pomembno je zamenjati navadno zarnico z varcnimi sijalkami, toda NUJNO pa je zamenjati politicni okvir!"

In kdo so politiki? A mrsovci, s katerimi ne znamo komunicirati, a morda neka nedosegljiva bitja drugega planeta? Ali smo politiki MI VSI!

 

In TU pri tem LAHKO pomaga vsak drzavljan SLOVENIJE!

Z volitvami, izobrazevanjem, vkljucevanjem, podporo itn...!

 

In se 1 citat, odgovor na tvoje togo pesimisticno razmisljanje:

"Kadar mislim, da imam kot posameznik premajhen vpliv, se spomnim, kako je spati skupaj s komarjem v isti sobi!"

 

In ce ti osebno NE verjames da lahko karkoli storis, potem ti nihce drug ne more pomagati! Sorry!

Izuci te lahko samo lekcija! Verjetno lekcija pomanjkanja!

 

Najbolj butasto pa je to, da govoris kot da clovek se nikoli NIC ni naredil v smeri izboljasnja zivljenja!!

Namrec po tvoje bi naj kar vsi vrgli pusko v koruzo pa ajd zivi ko zivi, pa sta bude bude, itaq DRUGI upravljajo z nasim zivljenjem in zato NIC ne moremo storiti!!! :xx!:

HALOOOOOOOOOOOO POSLUSAJ SE!!! Kaj dajes ljudem s takim razmisljanjem!

 

Namesto da godrnjas se prikljucis recimo v NVO ki se ukvarja TOCNO S TAKIMI PROBLEMI!! Onesnazevanej s prometom v slo.!

Nevladne organizacije imejo ZELO pomembno vlogo in tudi vedno bolj pomembno vlogo pri "odlocanju". Veckrat je tudi zelo zazeljeno, da nevladne organizacioje spodbujajo vladne org. in veckrat se vladne organizacije tudi naslanjajo in iscejo znanje pri NVO!

JASNO!!!??

Ali ti morda se kaj ni??

 

 

potem pa meni pravis da podcenjujem ljudi x:o)x ti sebe podcenjujes (pravis da 0 ne mores narediti) kako bos potem druge cenil (in pravis da nic ne moremo narediti mi revcki). Blazno! :xx!:

 

Glas vedno najde soglas! slejkoprej! In ce tvoj glas isce pesimizem, bos to tudi nasel!

ce pa bos iskal resitve, jih bos tudi nasel! Vedno so in vedno bodo!

in ce se zgodi, da gre vse v k. si vsaj natredil kar je bilo v tvoji moci!

 

 

Ej ti pa res podcenjuješ ljudi, še predobro so ozaveščeni in ne potrebujejo nobenega freeja ali pa Tomaža, da jih ozavesti...te zadeve urejajo PUPI in interesi, pa se ti lahko na popek vržeš, pišeš romane, pa ne bo nič drugače, to so dejstva....sej se sprejme kaka resolucija okoli tega, samo vlak pa vseeno pelje po starem tiru. Poglej samo en primer ki sicer ni vezan na elektrarno, je pa odraz ignorance lokalnih skupnosti. Pred 14 dnevi je država razveljavila odlok o prepovedi vožnje težkih tovornjakov v zgornjesavski dolini in danes se dnevno vozi po tej cesti nekaj sto težkih šleperjev, ki prevažajo les in pa gradbeni material v Italijo. Ob polnoči je pričel veljati razveljavljen odlok, ob šestih zjutraj ni bilo nobenega znaka več in tovornjaki so vozili. Zanimivo je, da država dovoljujejo osnaževanje in uničevanje ceste, vzporedno pa teče avtocesta, pa še zaslužili bi.....pa ne zaležejo nobeni dopisi občine na najbolj odgovorne institucije.

Zdaj pa povej kaj lahko mi revčki naredimo, naj gremo v državljansko nepokorščino in zapremo ceste...dej no....

Tko to je, Hrvati bodo naredili novo nuklearko, pa četudi bi mi zaprli Krško, bo v bližini že nova, ki bi prav tako ogrožala nas vse.

Koga konkretno boš ozavestil in kako, samo to mi razloži, pa da bo tudi konkreten rezultat sledil. Ali naj beremo in poslušamo o tem kako je nekaj narobe in škodljivo, če pa pri tem nimamo nobenega vpliva in če se pred našimi očmi ignorira in izigrava vsak dogovor in tudi zakoni. Veliko tega že zakonodaja preprečuje, pa se niti država tega ne drži, plačal boš samo ti, če boš prekršil, večji interesi pa tebi niso dosegljivi, takrat k ti kaj napišeš je vlak že odpeljal...Pa četudi bi v SLO vse popredalčakli in pošlihtali imamo okoli sebe (razern do neke mere to obbvladuje AVstrija) cel kup sosedov, k so okol ekologije daleč za nami, mi smo pa premajhni, da bi naša ekološka ozaveščenost sploh kaj pomenila v globalnem okolju, ki je pa daleč od ekologije.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Yes! :palec: xsuperx

Ozaveščanje človeške odgovornosti do narave in samega sebe je možno,

a je v okviru teh možnosti kljub vsemu počasen postopek,

vsaj počasnejši, kot bi si mi želeli.

Tu so med drugim potrebni pogovori, obveščanje, izobraževanje

in vse to predvsem na ravni otrok in mladine.

"Odrasli" so/smo praviloma že utrjeni v svojih navadah in mnenjih

ter v svoji trmasti nepoučenosti.

Zatorej je potrebno ohraniti odprtost

in ne podlegati vdanosti v usodo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jao...jao...

ja, fucka se jim ce jih ne vzgojis primerno! Ce nimajo primernih vrednot, se jim bo pac fuckalo! itaq. Ko jim bo trda predla (ap saj jim itaq ze), potem bodo cenili tisto, kar so imeli doma, tiste vrednote za katere bodo kasneje prikrajsani.

 

ja zato pa je potrebno razmisljati o prihodnosti, o nasih postopkih, samemu sebi..se poglabljati vase, druge, svet, zivljenje, da bomo lahko aktivni primerno. Bolje. In temu bodo sledili dolgorocni nacrti, kjer bo ekonomija vkljucevala tudi ekologijo, ohranjanje planeta itn..

No, pa saj malo tega se ze dogaja! hvalabogu!!

 

jasno pa pot iz globoke zavedenosti ljudi seveda ne bo lahka, in ne kratka in ne neboleca! To nam je vse zelo zelo jasno in tudi zato probam razumeti tako tvoj, kakor tudi moj ali cigav drug pesimizem!

Ni lahko in ne bo lahko. AMPAK SE PA SPLACA!!!!! V to sem TRDNO PREPRICAN!!!!

 

Da bomo velik del industrije, tehnologije, kmetijstva oz, transporta preusmerili v VARCNEJO in bolj ekoloski nacin, ter tudi del infrastrukture bo trjalajo ve destletij!

POa nocem strasit, ker TOCNO TO se ze dogaja - da zaradi bencina in posledicno pomanjkanja vode - smo prica vojni. in nikakor ni niti malo PANICNO ce o tem GOVORIMO ter razmisljamo in tudi se posebej pa UKREPAMO!

 

Tocno, to, zadeve gredo prepocasim azto bodo vecje posledice. voda nam ze zelo tece v grlo... a verjemi, ko nam bo zacela zalivati pljuca, takrat bomo VEDELI kaj storiti! icon_smile_wink.gif icon21.gif takrat ne bo vec sprenevedanja, ker se ne bomo imeli na karkoli nasloniti! razen na sodelovanje in resevanje problemov! takrat bo prizemljevanje energij dosti hitrejse kakor danes, kljub temu pa dosti manj moznosti! sorry.gif

Kar pa govoris ti, pa je da ne pocnimo 0, temvec cakajmo na nesreco!

In da razumem tvoje stalisce, ZAL je v vecini tako ,da clvoek najprej dobi po glavi tuap tupa, sele potem se zgane. icon21.gif samo tako razmisljnjej ne vodi v RESITVE! Ker se najde miljon ljudi ki tako razsmislja in tocno to se zgodi!!! A stekas!!

 

NI RES, najprej je treba PISATI in o tem GOVORITI da se sploh VE da nekaj ne stima!!!

Ne razume kako tega ne razumes!? glede na to da delas v medijih bi ti to morali biti se toliko bolj jasno!!! icon1_rolleyes1.gif icon_smile_dead.gif torej ne razumem kaj sploh delate tam pri vas!!!!!

 

In vse to kar si napisal kaze na to, da clovek v kolikor ni prizadeto njegovo okolje, bore malo stori za drugega cloveka... ce pa bi bilo njegovo, pa bi se takoj bunil. In kaze na to, da ponovno prihaja cas, ko ce bo clovek LOKALIZIRAL! V to bomo in smo ze primorani, ze zaradi hrane! In tako se bo vsaka okolica morala soocati s svojimi problemi, a globalno sodelovati z drugimi.

In kaze na to, da se moramo povezovati , da nekaj ukrenemo, en samo ne morem veliko premakniti, kljub temu pa ima lahko velik vpliv. Se posebej ZELO velik vpliv imajo MEDIJI!

In spet kaze na to, da se iz napak UCIMO! Ce pa se ne naucimo pa pac lekcijo ponavljamo!

Ko bo ljudem se bolj hudo, verjemi bodo tudi na ceste stopili, protestirali kjerkoli bo treba ali se kaj drugega! dosti "hujsega"!

 

In me veseli da razmisljas o resitvah in ne samo pesimizmu! :palec:

 

 

mladim se fučka okol tega, bodo že "ta star" pošlihtal.....majo drugih mladostnih aktivnosti preveč, da bi se s tem obremenjevali....

 

se strinjam, da je potrebna taka pot razmišljanja, vendar če pogledamo bolj ozko na kako desetletje, še zdaleč niso pogoji taki, ki bi dovoljevali kake večje konkretne akcije z rezultati. Tam nekje nazaj si napisal, da lahko tudi brez elektrike živimo...ja lahko samo kako in zakaj....

filozofiranje o tem ne pomaga dosti, posameznik se v to vključuje toliko, kolikor je njemu v interesu, tisti najbolj zagriženi pa kaj hitro obupajo, ker ugotovijo, da so sami sebi namen in, da gre karavana dalje, ne glede koliko in na kak način lajamo...

 

Spomnim se enega primera, kjer smo se dogovarjali o načinu reševanja iz Karavanškega predora, če bi do nesreče prišlo...kaj vse ni bilo v načrtu...lovilci strupenih tekočin, prezračevalni filtri, cel kup drugih ukrepov, ki bi omogočili čim lažje reševanje in čim manjše posledice, predvsem pri požarih in pri razlitju strupenih in ekološko nevarnih snovi. In kaj misliš, da se je od tega realiziralo, edino en vagon z specialno opremo se je opremil, vse ostalo je ostalo tako, kot je blo, ker ni bilo sredstev za opremo in za izvedbo teh aktivnosti, ne na naši in ne na Avstrijski strani....verjemi mi, da je bilo v elaborate in dokumentacijo vloženo ogromno dela in denarja, rezulta pa niti 5% od tega.....dokler do nesreče ne bo prišlo, se tudi denarja za izvedbo teh preventivnih akcij ne bo našlo. Dokler se ni zgodila Divača ni bilo denarja ne za avto stop naprave, ne za radijske povezave in ne za zadostno število strojevodij...takoj po nesreči je bilo takoj na razpolago vse, kar je bilo potrebno...tko to je in povej mi način, da bi bilo lahko kaj drugače......

če mi urediš, da tovornjaki ne bodo več vozili po Gornjesavski dolini ti bom rekel, da si car in ekološko boš ogromno prispeval k izboljšanju...če bo pa free pisal o tem, koliko izpušnih plinov gre ob vsakem prevozu v zrak, koliko lukenj bodo v cesto naredili in kako je to škodljivo, pa nismo nič naredili, izpuhi bodo šli še v naprej v zrak, luknje bodo ostale.....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: :palec: matr, jst tebe zihr poznam :inocent: ?

Tisti mladi, katerim se "fučka", so bili pač temu primerno vzgojeni.

Ne morem mimoiti občutka, da na problematiko gledaš kanček prevdano v usodo,

čeprav resda realistično.

Z dolgotrajnim procesom sam nisem imel v mislih 10 let, temveč morda tudi 1000.

A tudi to možnost se zatre, če se na situacijo gleda v smislu "saj nima smisla, ker itak ne bo uspelo".

 

Vedno stojimo pred odločitvijo in dokler ni prepozno, da se sicer uveljavljene postopke prepozna kot blodnje,

je preobrazba (še) možna.

 

Kot si dejal; poskrbimo vsak najprej za svoj prag in res, že s tem naredi človek skorajda vse, kar je v njega moči.

A čeprav stojimo v relaciji z odločitvami držav navidezno nemočni, je še vedno nadvse učinkovito,

če izrazimo svoje mnenje in izvajamo kritiko.

Vsak politik je bil nekoč otrok in prav od tam črpa svojo motivacijo in pogojenost.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...