Skoči na vsebino

Pismo ljudem, ki se prebujajo


Guest Lotus'

Recommended Posts

  • Komentarji 51
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Guest Lotus'
Ne da se mi bluzit, rada bi več konkretne akcije, osebno, in ker je to forum, sem pač svobodno izrazila

svoje mnenje....se pa seveda vseskozi zavedam, da je vse tako, kot mora bit, ob pravem času....itd itd

 

Se strinjam :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm. Zdaj si mi dal mislit. Ti preneseni pomeni...nič ne razumem. Jaz sem mislila dobesedno. Grem na morje in bom skakala na glavo v vodo. Meni to res veliko pomeni. Komaj čakam, da končno enkrat pridem v Mostar. Da premagam svoj strah in vmes naredim eno tako lepo pirueto. To bi mi pa res veliko pomenilo..

 

A tako...

 

Jaz sem bolj ciljal na prajuho fantazije, kjer se rojevajo vse mogoče kreature.

 

Sicer pa je to že kar višina, v Mostarju... koliko metrov ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veliko. Zadosti, da te rata strah. x:)x xsrcbumx

 

No, telo imaš očitno tovrstnim skokom primerno zdresirano, da si se skakati namenila.

Samozavesti in samodiscipline v trenutku resnice ti želim. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne morem se otrest občutka, da imam opravka s cinizmom. A se motim?

 

Ni bilo tako namenjeno, to je: upam, da se motiš.

Glava je namreč tvoja, ne moja.

Če pa mi pošlješ svojo fotografijo, bom lažje presodil stanje tvojega zdravja.

Moje želje pa so iskrene xsrcx

 

Lahko je deliti nasvete, če ti ni treba živeti z njihovimi posledicami. To pa paše zdj zraven x:o)x x:Dx

 

Ne samo sedaj, ne samo sedaj; to je večno aktualno opozorilo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 months later...

Vpogled 1 - Dogaja se – Sedaj

Predstavlja Tobias, katerega kanalizira Geoffrey Hoppe (Couldre), avgust 2008

 

Vabljeni k novi seriji prevodov, pod skupnim imenom - VRAČANJE

http://www.pozitivke.net/images/articles/20080825201031711_1.jpgIn tako je – minilo je – devet neverjetnih let stapljanja naših energij skupaj, ustvarjanja te lepe stvari, ki jo imenujemo Shoud (Vpogled) – vaše zavesti, stapljanje vašega zavedanja s nami, ki nismo na zemlji sedaj v fizičnem telesu. Z menoj, Tobiasom, Adamus Saint-Germainom, Kuthumi Lal Singh,čudovito energijo Quan Yina, Ohamahe, in seznam se nadaljuje in nadaljuje.

 

Ko delamo z vsemi in vsakem izmed vas, ki ste učitelji in vzpodbujevalci Nove energije, da postanete Standard, primer in tisti, ki nosite spredaj lučko, ne le zase, ne le za vaše družine, niti ne samo za človeštvo, temveč tudi za vaše duhovne družine in vse na angelskih ravneh.

 

To je naš prvi Vpogled v novi in tudi zadnji seriji, ki jo bom imel z vami. Tukaj moram globoko vdihniti. Področje, ki smo ga pokrili v teh preteklih devetih letih, količina informacij, ki je vsebovanja v tej knjižnici Vpogledov na vaši spletni strani, in ne samo tu. Vidite, to je eno izmed najbolj popularnih branj trenutno na Novi Zemlji, v tej knjižnici, v evoluciji stare Zemlje v to novo bivanje. Ja, obstaja jih mnogo, mnogo, tistih, kateri še niso bili nikoli na Zemlji, ki preučujejo materiale, ki smo jih ustvarili dva meseca nazaj, dve leti nazaj, ko gledajo potovanje ljudi. Čudovite, čudovite kreacije.

 

Tako, globoko vdihnite, ko pričenjamo s serijo deset. Serijo deset. Mogoče se bodo serije nadaljevale po tem. Mogoče se bodo spremenile in zavzele drugo obliko. Način kako se vaša tehnologija in vaša zavest spreminjata, kdo lahko govori, kaj se bo zgodilo čez eno leto? Način, kako se spreminjate in se vračate nazaj k temu, kar resnično ste, kdo lahko reče, kako bo to izgledalo v enem letu? A za eno leto vem, da ste moji!

 

Imeli bomo še veliko za pokriti, a videli boste, da bo malo drugačen obrat in zasuk v tej naslednji Seriji. Hm, tukaj moram globoko vdihniti.

 

Minilo je par mesecev, odkar smo bili skupaj v Vpogledu, kot je ta. Slišal sem, da ste si vzeli mesec na off, a komaj, komaj. Delate druge vrste dela in mi smo delali z vami še intenzivnejše. Tako sem vesel, da so tukaj Shaumbre, ki presegajo lasten dvom, ki presegajo občutek plašnosti in samo-zaskrbljenosti in sedaj dejansko govorite več z nami. Še vedno ste včasih malo grobi, še vedno dopuščate, da vam je vaša glava v napoto. Včasih imate težavo razločiti svoj glas od našega, in nasvet, ki vam ga bom dal je, da si ga zapomnite da sta ista. Prenehajte jo tako ločevati in tako razločevati. Ko dovolite glasu vašega duha in vašega človeškega vidika, in ko dovolite nam, da z njim zajadramo tudi mi v vas, je to glas, ki ga boste slišali, in ni nujno, da bo v jeziki, ki ga vaš um razume v svojem razumu. Lahko so to čustva, vizije, vedenje, a temu se sedaj dovoljujete odpirati.

 

Bili smo zaposleni

 

V teh zadnjih dveh mesecih, smo šli čez intenzivno delo. To veste, ko se zbudite zjutraj. Veste, da ste delali nekaj drugega. Niste sedeli v brezdelju. Zanimivo je opaziti, da v znanosti, ali kar bi vi imenovali na praktični ravni, še vedno ne razumejo, da, ko ponoči spite, da ne greste v neke vrste kome. Vaši možgani se ne ugasnejo. Dovolite svojim možganom, da se za trenutek sprostijo, a vi potujete v neverjetne izkušnje in ne glede na to ali se jih spomnite ali ne, potujete.

 

Sedaj, del tega celotnega procesa predstavlja spominjanje – ko se vrnete s svojih nočnih potovanj, ko se vrnete nazaj od učenja in pomoči ustvarjanja nove Zemlje – se sedaj spominjate, kaj delate. To bo odprlo poti in koridorje, da se boste spomnili ogromno tega, kaj resnično ste.

 

Spominjanje pomeni, dati sebi dovoljenje, preden greste spat, pomeni, dati sebi dovoljenje takoj zjutraj, ko se zbudite. Zgleda, kot bi bili v vesoljski ladji, ki potuje v mnogo različnih dimenzij, in ko se vrnete nazaj v vašo fizično realnost zjutraj, preden zaženete svoje možgane, preden začnete razmišljati o dolgem seznamu stvari, ki jih niste dokončali včeraj, ki jih mislite narediti danes, se ustavite. Čutite celo telo, vsak del vas in si dovolite, da se spomnite kaj ste delali med spanjem.

 

Mnogi izmed vas potujete v novo Zemljo. Nekateri izmed vas intenzivno delate s svojimi lastnimi vidiki, poskušate ustvarjati varen prostor znotraj vaše realnosti tukaj kot človek, ki jih ponovno sprejema k sebi. Nekateri izmed vas opravljate veliko delo sedaj v vašem spečem stanju na področju Gaie. Kot smo ogovorili, ta entiteta Zemlje počasi odhaja. Oh, ne zato, ker ima dovolj, ne zato, ker bi bila užaljena, temveč zato, ker je čas. Čas je sedaj za ljudi, da prevzamejo odgovornost za Zemljo, zase, za svojega duha, in mnogi izmed vas ste delali intenzivno z to celotno tranzicijo Gaie.

 

Mnogi izmed vas, kot veste, pomagate navdušiti zavest na nefizičnih ravneh potenciala ali potenite ponoči. Veste, tukaj so znanstveniki in medicinski raziskovalci in glasbeniki in ljudje na vseh področjih vsake človeške kategorije, ki delajo sedaj na nov način, na način nove Energije, novem obrazu človečnosti. Poskušajo razviti tehnologijo, ki bo ustvarjena čez pet in petindvajset let. Nova odkritja v stvareh, kot so raziskava raka, so dobesedno rečeno že izza vogala. Ne tabletka, ki bi ga začasno ustavila, temveč nekaj, kar ima potencial, da ga ozdravi.

 

Energija nafte, mnogo se tukaj dogaja – aktivnosti – v svetu. Ja nekatere so navdušili tisti – kako naj jih imenujem – ki sledijo dolarju. Vidijo, da so se cene goriva, cene nafte povišale, tako so odkrili, da lahko vstopijo v igro odkrivanja alternativnih energijskih virov. A tu so tudi tisti, ki so imajo globoko zavest za čisto energijo, relativno veliko dokaj prosta energija in energija, ki bo prestavila Zemljo v popolnoma drugo dobo.

 

Tam se pojavljate kot vzpodbujevalci zavesti. To ne pomeni, da morati razviti novo formulo. To je skoraj praktična, metodična stvar. Imeti morate inspiracijo. Imeti morate vizijo.

 

Tako mnogi od vas potujete ponoči, na različne konce sveta in prinašate energijo nove zavesti in nove inspiracije tistim, ki delajo z mikroskopom, v laboratorijih, ko testirajo in raziskujejo stvari, ki bi bile sicer zunaj njihove normalne ravni raziskovanja. Nekateri raziskovalci in znanstveniki so postali zelo zafrustrirani in poskušajo raziskovati in ustvarjati znotraj omejenega prostora. Delo, ki ga opravljate ponoči jih dobesedno navduši, da gredo iz obstoječih norm za novimi odgovori.

 

In ponovno, zapomnite si, vam ni potrebno imeti odgovora. Odgovor na situacijo goriva in energije na zemlji – to je masovna zavest. Obstaja v potencialu človeške masovne zavesti, in ko tam obstajajo vzpodbujevalci, in ko obstaja srčna želja, in ko je raven zavesti primerna, to nato najde svojo pot preko teh inventorjev ali znanstvenikov. Oni so tisti, ki jo prenesejo v praktične metodične metode, ki se lahko uporabljajo na zemlji. A zato potrebuje nekoga, ki navdihne zavest, da ima to iskrico, ki prižge zavest v ljudeh. In to je delo, ki ga mnogo vas trenutno opravlja.

 

Tako, tukaj globoko vdihnimo.

 

V teh zadnjih dveh mesecih smo delali zelo intenzivno z vami. Bolj osebno delo, kot kadarkoli prej in ne delo, ki se je šlo za vas. Veste skupaj smo v devetih letih šli skozi procese, skozi svoje težave, šli ste preko samo-zavedanja, pomagali smo vam, da se spomnite, da niste le še en človek v še enem življenjskem obdobju v le še enem dolgem ciklu karme in reinkarnacij. Vi tukaj niste po naključju. Vi niste tukaj – kako naj rečem – da bi poskusili popraviti nekaj, kar je pokvarjeno. Tukaj ste, ker ste tako izbrali.

 

Porabili smo veliko časa, da smo vam pomagali, da probleme, ki ste jih imeli znotraj sebe, da so jedro vsem ljudem. Pomagali smo vam razumeti stvari kot so samo-ljubezen, stvari glede sprejemanja samega sebe, pomagali smo vam razumeti, kako čutiti energijo, pomagali smo vam razumeti, kako iti ven iz tega celega kroga drame in virusa seksualne energije, pomagali smo vam razumeti kako se premakniti nad čas in um v čas božanske inteligence. S tem, ko ste šli čez te procese in razumevanje energije, razumevanje fizike in razumevanje kako vse to vpliva na vas na čisto vsak različen način, vse to vam bo dalo orodja, znanje in modrost za delo, zaradi katerega ste tukaj.

 

Ne gre se za to, da čakamo do leta 2012 ali 2033. Vi ste tukaj prav sedaj, ker se dogaja ravno sedaj. Dogaja se sedaj. To ste vedeli, preden ste prišli na Zemljo – vsaj vi ste poznali potenciale tega, kar se bo zgodilo v tem življenjskem obdobju. Vedeli ste, da bomo dosegli točko mileniuma, ko se bo izmerila človeška zavest, ne glede na to ali gre Zemlja naprej ali ne. Zato je bilo tukaj toliko interesa in drame okrog scenarijev »konca časa« ker je tukaj obstajal potencial. A vi ste šli nad to.

 

nadaljevanje:

 

 

http://www.pozitivke.net/article.php/20080825201031711

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...
Spet en kvaziprerok, ki govori z angeli. Pa naj naredi kaj koristnega. Naprimer naj pove kakšno zdravilo za raka ali pa naj naredi kaj koristnega. Sodobni kvazipreroki pa samo govorijo, govorijo, govorijo in nič pametnega ne naredijo. Potem pa za svoje brbljanje še pobirajo denar, od naivnih ljudi. Takšni preroki so kot ljudi ki govorijo o lačnemu a mu ne dajo jesti saj mislijo, da ga bodo z govorico nasitili.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Primož Trubar,

 

je najbolje opisal te špase z angeli. Sem ga že večkrat omenil na lunanetu, ma si ne morem pomagat ker je tako dober.

 

Res je neuko in ubogo to ljudstvo kranjsko. Se vsaka babnica spomne, da se ji je pokakazala Marija ali pa angeli pa se potem to naivno ljudstvo kranjsko začne plaziti po kolenih po blatu in prosi za milost.

 

Očitno se več kot po 450 letih ni nič spremenilo. Vsak hudobnež se zmisli, da govori z Jezusom ali pa z angeli ali pa celo marsovci pa začne naše ubogo ljudstvo slovensko vzklikati: Nov prerok, nova doba, nov čas, zdraven pa se še pred hudobo plazi po kolenih in se nagnjusno vlačuga.

 

So psihjatri naredili teste vernikov, ki so jih kao ugrabili marsovci ali pa govorijo z angeli in so ugotovili, da so psihično labilne osebe, z drugo besedo so umsko prizadeti. Ne mi govoriti, da to ni res, ker imam opravka z ljudmi, ki so iznašli zdravilo proti ajcu ali pa so iznašli perpetum mobile, vendar pa vemo kje na koncu končajo takšni ljudje. Če torej misliš verjeti umsko prizadetim osebam ali pa zlim požrtežem za denarjem naivnih ljudi tudi prav. Seveda pa ostane vam iziv, naredite nekaj veličastnega, najdite zdravilo proti raku ali kaj podobnega. Napovej kdaj bo naslednji potres, da se bomo lahko umaknili iz hiš, pozdravi avtizem, ko bi samo vedela kako huda bolezen je lahko to ter kako lahko prizadane otroka in starše ali pa bodi raje s svojimi ostudnimi lažmi tiho, kot da zavajaš naivne ljudi. S tvojim sladkim govoričenjem o neki novi dobi si človek ne more še pokakane ritke obrisati.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Primož Trubar,

 

je najbolje opisal te špase z angeli. Sem ga že večkrat omenil na lunanetu, ma si ne morem pomagat ker je tako dober.

 

Res je neuko in ubogo to ljudstvo kranjsko. Se vsaka babnica spomne, da se ji je pokakazala Marija ali pa angeli pa se potem to naivno ljudstvo kranjsko začne plaziti po kolenih po blatu in prosi za milost.

 

Očitno se več kot po 450 letih ni nič spremenilo. Vsak hudobnež se zmisli, da govori z Jezusom ali pa z angeli ali pa celo marsovci pa začne naše ubogo ljudstvo slovensko vzklikati: Nov prerok, nova doba, nov čas, zdraven pa se še pred hudobo plazi po kolenih in se nagnjusno vlačuga.

 

So psihjatri naredili teste vernikov, ki so jih kao ugrabili marsovci ali pa govorijo z angeli in so ugotovili, da so psihično labilne osebe, z drugo besedo so umsko prizadeti. Ne mi govoriti, da to ni res, ker imam opravka z ljudmi, ki so iznašli zdravilo proti ajcu ali pa so iznašli perpetum mobile, vendar pa vemo kje na koncu končajo takšni ljudje. Če torej misliš verjeti umsko prizadetim osebam ali pa zlim požrtežem za denarjem naivnih ljudi tudi prav. Seveda pa ostane vam iziv, naredite nekaj veličastnega, najdite zdravilo proti raku ali kaj podobnega. Napovej kdaj bo naslednji potres, da se bomo lahko umaknili iz hiš, pozdravi avtizem, ko bi samo vedela kako huda bolezen je lahko to ter kako lahko prizadane otroka in starše ali pa bodi raje s svojimi ostudnimi lažmi tiho, kot da zavajaš naivne ljudi. S tvojim sladkim govoričenjem o neki novi dobi si človek ne more še pokakane ritke obrisati.

Spet en kvaziprerok, ki govori z angeli. Pa naj naredi kaj koristnega. Naprimer naj pove kakšno zdravilo za raka ali pa naj naredi kaj koristnega. Sodobni kvazipreroki pa samo govorijo, govorijo, govorijo in nič pametnega ne naredijo. Potem pa za svoje brbljanje še pobirajo denar, od naivnih ljudi. Takšni preroki so kot ljudi ki govorijo o lačnemu a mu ne dajo jesti saj mislijo, da ga bodo z govorico nasitili.

 

Kar je sicer čisto res, a vendarle.......v zadnjih nekaj desetletjih se je močno povečalo število

ljudi, ki kanalizirajo sporočila in druga bitja tako da je poleg običajnih drekcev prav gotvo še kaj res vrednega

na tem področju in ni kar tako za zavračati vse po vrsti. Verjetno ima pojav tudi svoj namen, a ne....

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam Mateja :palec: , objava tukaj, ki je priča takih in drugačnih nestrpnosti nima smisla.

Potres? Evo glihkar a ga ne čutiš'? sj potresi so skoz, eni mal močnejši drugi manj, eni malj bolj vidni, treji spet manj x;)x

Emmm ja psihična labilnost pa je res na višku, nimaš kej ljudje smo že čist iztirjeni :vio: x:o)x , ti pošiljam en žarek svetlobe direkt v tvoje vznemirjeno srce :flower: xsrcx .

 

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še vedno mlatite prazno slamo!

 

Kako lahko trdite, da se je v zadnjem času povečalo število kao nekih prerokov, ki kao govorijo z angeli in itd. Očitno slabo poznate zgodovino in ravno zato sem vam citiral Primoža Trubarja. Če bi od vsakega vernika, ki je sledil veleumnim prerokbam, in so se izkazale za lažne dobil samo en cent, bi postal bogataš. Skozi zgodovino in sedaj se najde na tisoče kvaziprerokov in zakaj naj bi sedaj vam verjel. Angelskih prerokb in podobnega najdemo kot drekca pekca pa mi prosim podajte kakšen dokaz, ki bo utrdil mojo vero. HA HA HA Do sedaj ste samo lepo govoričili. Tudi Hitler je s svojimi govori očaral množice pa vsi vemo kako se je to končalo. Torej kako naj vem, kako da ni vaš prerok podoben Hitlerju. Do sedaj sem videl samo mnogo lepega govoričenja a sem seveda pripravljen na presenečenja.

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Promoviraš JVVŽ:

[Don Karlos; Objava #191:

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;p=1055455994]

Določena praznoverja [nakladanje v zvezi z duhovi, letanje na luno by swami v astralu ..., ...] so napisana tudi v Skrivene snage v čovjeku, Pogovori z jogijem, ...

Tudi Shiwa je praznoverje, v kolikor se vanj verjame kot v osebo.

V parih postih ga omenjaš kot osebo, skupaj z Jezusom.

Sam si totalno zblojena histerična persona, katera kar naprej neartikulirano kriči po lunin.net forumu,

kakor kak šimpanz pri parjenju. )

Po Ustavi je veroizpoved svoboda vsakega posameznika. Posameznik lahko veruje tudi v kravjek, če hoče tako.

Ustanovi religijo v kolikor to hoče in pridobi/pridobiva verujoče. )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
Promoviraš JVVŽ:

[Don Karlos; Objava #191:

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;p=1055455994]

Določena praznoverja [nakladanje v zvezi z duhovi, letanje na luno by swami v astralu ..., ...] so napisana tudi v Skrivene snage v čovjeku, Pogovori z jogijem, ...

Tudi Shiwa je praznoverje, v kolikor se vanj verjame kot v osebo.

V parih postih ga omenjaš kot osebo, skupaj z Jezusom.

Sam si totalno zblojena histerična persona, katera kar naprej neartikulirano kriči po lunin.net forumu,

kakor kak šimpanz pri parjenju. )

Po Ustavi je veroizpoved svoboda vsakega posameznika. Posameznik lahko veruje tudi v kravjek, če hoče tako.

Ustanovi religijo v kolikor to hoče in pridobi/pridobiva verujoče. )

 

 

Prav nič ne exstra ne promoviram nobene religije in sem tudi kritičen do samega sebe. Nisem ateist in ne trdim, da je človek samo kup grobe snovi. Poskušam pa realno preceniti vse religije in vere. Ko pa najdem ljudi, ki trdijo in govorijo marsikaj a ko jih boljše pogledaš najdeš kozlobradovo vero. (poglejte si forum o kozlobradovi veri) ti ljudje hitro posanejo tarča satiričnosti ter prav je tako.

 

Če bi me bolje poznali bi kmalu ugotovili, da sem zelo sproščen toleranten in da se ogromno smejim. Naprimer ko sem pisal vice o Gabrieli Wittek in njenem univerzalnem življenju sem se smejal nekaj dni tako močno, da mi je kmalu trebušček počil od smeha. xDDx Zakaj pa nebi bil dobre volje? Očitno je, da nekateri ne morejo sprejeti, da je nekdo vesel.

 

Iskreno vam predlagam, da začnete malo bolj dokazovati svoje trditve. Naprimer vaši trditvi, da se je v zadnjih letih povečalo število ljudi, ki govorijo z angelci, je naravnost smešna. Že sam Primož Trubar bi se ji smejal. Pa mi dokažite nasprotno!!!

 

Ta svet je iluzija, Brahman je realnost!

 

ŠRI ŠIVA ŠANKARAAČARJA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je zate "Brahman"? Kako osebno "transcendentno" izkustvo v zvezi s tem [kratek opis skozi tvoj pogled, kako si ga ti predstavljaš/vidiš] ?

 

Kaj konkretno zate pomeni: Om Namah Shiwai [Om Nama Šivaj], ko že toliko poudarjaš Shiwo [Šivo]?

 

Kateri red meniški hindujski sodi v Indiji med ekstremne častilce Shiwe [Šive], preko njih so Maheshwarananda and & zadnja leta prisotni na Kumbh Meli [mali, veliki]?

 

Bistvo je očem skrito -), ko se gleda video posnetke ... iz Kumbh Mele ...

[take malce bolj "natur", kar se nekaterih sadhujev/njih redov hindujskih meniških tiče]. -)

 

Tudi "Aghore", nekatere bolj izobražene se znajo prilagodit Zahodnjaku in mu določene stvari razložit enostavno/razumljivo. Brez vpletanja religiozne terminologije & "nakladanja", prepričevanja v karkoli [preverjeno -)].

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je zate "Brahman"? Kako osebno "transcendentno" izkustvo v zvezi s tem [kratek opis skozi tvoj pogled, kako si ga ti predstavljaš/vidiš] ?

 

Kaj konkretno zate pomeni: Om Namah Shiwai [Om Nama Šivaj], ko že toliko poudarjaš Shiwo [Šivo]?

 

Kateri red meniški hindujski sodi v Indiji med ekstremne častilce Shiwe [Šive], preko njih so Maheshwarananda and & zadnja leta prisotni na Kumbh Meli [mali, veliki]?

 

Bistvo je očem skrito -), ko se gleda video posnetke ... iz Kumbh Mele ...

[take malce bolj "natur", kar se nekaterih sadhujev/njih redov hindujskih meniških tiče]. -)

 

Tudi "Aghore", nekatere bolj izobražene se znajo prilagodit Zahodnjaku in mu določene stvari razložit enostavno/razumljivo. Brez vpletanja religiozne terminologije & "nakladanja", prepričevanja v karkoli [preverjeno -)].

 

 

Prav nič ekstra ne pudarjam ne Šivo in ne Jezusa. Se pa lahko strinjam, da tudi Indija ni imuna za verski fanatizem in nikoli nisem poudarjal tega, da je Indija nekaj super exstra.

 

Pa si poglejmo malo še pojem Brahmana. Yoga je praktična znanost in govori, da je gram prakse več vreden kot tona teorije. Kako si lahko predstavljamo pojem iluzije sveta in Brahmana. Nekako takole: Če bi pogledali sonce, bi lahko na prvi pogled rekli, da kroži okoli Zemlje, saj ga tako vidimo. Seveda bi, če bi razširili svoje znanje o svetu, spremenili svoje mišljenje in bi gledali teorijo o kroženju Sonca okoli Zemlje kot iluzorno, četudi je na prvi pogled tako očitna. In ravno tako je z Brahmanom. Lahko, da sedaj mislimo mnogo tega a ko razširimo svoja obzorja, bomo gledali na naše sedanje misli kot na iluzijo. Seveda pa ni naša Zemlja poplna iluzija, saj če bi tako gledali na stvari, bi trdili da je iz nič nastalo nekaj, kar pa je seveda nesmisel.

 

Kar se pa Jezusa, Šive in Mire Bai (indijska svetnica) tiče Yoga (vsaj sledilci Šankarjevega nauka - advaita) in Šri Šiva Šankaraačarje ne delajo razlik. Po advaiti je vse enost. To seveda ni mišljeno kot to, da lahko jemo kamenje in zemljo, kot bi lahko sklepali na prvi pogled, če je vse enost, ampak tako da imamo vsi to možnost spoznati Brahmana. Naprimer, če vzamemo kozarec vode in ga dovolj ohladimo, bo voda zmrznila in če ga dovolj segrejemo bo voda začela vreti. Pri tem pa ni važno ali vzamemo vodi iz Amerike ali pa iz planeta Marsa. Prav tako je s teboj in z menoj. Oba imava enake sposobnosti, razlika med nama je samo ta jih imava različno razvite. Naprimer če sem jaz dojel dokaz za izračun določenega intergrala z nedoločinim integralom, to še ne pomeni, da tudi ti nisi tega nekoč sposobna dojeti, ali pa že dojemaš, ne vem, nisem ti. Tako lahko rečemo, da je govoriti o nekakšni super superrjornosti nekoga ali neke vere pravzaprav smešno. Tako zaključujem mali kurz o yoga filozofiji.

 

O mantri OM NAMAH ŠIVAJ pa ne bom razlagal, saj o njenem pomenu najdemo tono literature na internetu.

 

S spoštovanjem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No vidiš, zato pa treba bit toleranten tud do unih, kateri se ukvarjajo z "marsovci, angelčki, ...".

V kolker niso družbeno preveč destruktivno rušilni ... -)

 

Sicer jih toleriram in ne trdim, da ni v njihovi veri tudi nekaj resnice. Vendar pa ne mislim sprejeti kar tako vsakega preroka, ki se pogovarja z angeli. Živimo v času, kjer se je na žalost tudi duhovnost začela koristiti z glavnim namenom služenja demarja ne pa za izboljšanje med človeških odnosov, širjenje znanja, itd. kar naj bi bil tudi njen glavni namen. In proti temu se borim, ter satira je moje orožje! Če boš na stvari včasih pogledal s zabavne plati, se lahko bolje zaveš svojih slabosti. Sice pa se mi vse bolj dozdeva, da na samemu kraju najbolj norca brijem iz samega sebe.

 

Da ne boš več trdila, da sem nek India fan ti bom sedaj napisal še malo črnega humorja o Indiji.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...