Skoči na vsebino

Najvišja zadnja sfera


Ritomazasito

Recommended Posts

Nekaj me zanima. Recimo, da je tale varjanta reinkarnacije resnična. Zdi se še najbolj verodostojna nekak. Torej mi se reinkarneramo po nevemklokrat dokler ne dosežemo, da duša pride na nivo, ko vse zna in vse ve in je razsvetljena do te mere,

da se ji ni treba več utelešat. Potem najbrž pomaga drugim dušcam na Zemlji. In to tud počne zelo dolgo. Potem pa napreduje in napreduje in napreduje in na koncu pride v zadnjo najvišjo božansko sfero. Šta pa sad? A potem tam uživa? Je kdo kaj prebiral

o teh zadevah. Ker kam pa potem, ko je enkrat konec? A nam ni treba nikol več v šolo, službo in se poročat s sitnimi babncami?

 

Kako si predstavljate naj bi zgledala ta zadnja najvišja dimenzija? Ziher je fajn. Ampak a ne postane potem enkrat dolgčas? In kar me še bolj skrbi kot to, da ti postane dolgčas, je da greš v življenski krog še enkrat vse od začetka in si spet paramecij, ki je

prvi na poti duhovnega ozaveščanja.

 

Sej verjetno veste še manj kot jaz ampak vseeno lahko kako načnemo o tem?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko je duša razvita do te mere, da se ne uteleša več, dobi v duhovnem svetu nalogo duše vodnice oz. višje duše vodnice ali pa kakšno drugo specifično funkcijo (kot je naprimer etik, mojster časa, duša babica itd.)

 

Če pa se takšna duša utelesi na fizičnem nivoju, potem se največkrat utelesi na planetih najvišje - devete stopnje, kot je v naši galaksiji planet Thiaoouba in njeno delo na tem planetu je kontrola/pomoč civilizacijam na planetih prve stopnje (npr. Zemlja). Zelo redko pa se zgodi, da se takšna zelo visoko razvita duša utelesi na planetih nižjih stopenj, ampak tudi to je možno - npr. Jezus, ki se je inkarniral na Zemljo..

 

Drugače pa je duhovni cilj vsake duše prehod v Veliki Eter oz. z drugimi besedami združitev z Bogom. Npr. najvišje razvite duše na planetu 9. stopnje so tega dejansko sposobne.

Popravljeno -> Luka88
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če vzamem kot možnost, da duša (kot povečinoma opisana s strani ezoterikov) obstaja,

potem bi rekel, da je sama v sebi oz. sama zase popolna oz. dokončno razvita.

 

Ker pa v to niti ne verjamem, bi prej rekel, da se pač materija, ki je duh, v nedogled "razvija"

ali, bolje rečeno, transformira

in je kot takšna vedno na vrhuncu, glede na sedanjost.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekaj me zanima. Recimo, da je tale varjanta reinkarnacije resnična. Zdi se še najbolj verodostojna nekak. Torej mi se reinkarneramo po nevemklokrat dokler ne dosežemo, da duša pride na nivo, ko vse zna in vse ve in je razsvetljena do te mere,

da se ji ni treba več utelešat. Potem najbrž pomaga drugim dušcam na Zemlji. In to tud počne zelo dolgo. Potem pa napreduje in napreduje in napreduje in na koncu pride v zadnjo najvišjo božansko sfero. Šta pa sad? A potem tam uživa? Je kdo kaj prebiral

o teh zadevah. Ker kam pa potem, ko je enkrat konec? A nam ni treba nikol več v šolo, službo in se poročat s sitnimi babncami?

 

Kako si predstavljate naj bi zgledala ta zadnja najvišja dimenzija? Ziher je fajn. Ampak a ne postane potem enkrat dolgčas? In kar me še bolj skrbi kot to, da ti postane dolgčas, je da greš v življenski krog še enkrat vse od začetka in si spet paramecij, ki je

prvi na poti duhovnega ozaveščanja.

 

Sej verjetno veste še manj kot jaz ampak vseeno lahko kako načnemo o tem?

Takrat pa to, kar je tebi trenutno najverjetneje nezamisljivo. Razvoj zavesti nima konca, "božanske sfere" so

pač največ kar lahko ljudje kolikor toliko ubesedijo. In ker je zadeva nezamisljiva in neubesedljiva je

nesmiselno onanirati na to temo z nekimi pametnimi ugotovitvami ali celo z nekim kao vedenjem, haha, kateri

planet že? x:Dx x:Dx x:Dx

Približno tako, kot bi spraševal, kaj je tam kjer se vesolje konča....tudi če bi kdo vedel ga

itak ne bi razumeli, ali bi si pa napačno razlagali...nms...

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hej Luka88

 

imaš sam takšne izkušnje ali si o tem bral ?

 

večina samo bere, samo peščici se dogaja.

 

lp b

 

Le kako bi imel izkušnje s tem, to so višje sfere...

 

Ja, bral sem o tem (Thiaooubska prerekba, Usoda duš, ...)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekaj me zanima. Recimo, da je tale varjanta reinkarnacije resnična. Zdi se še najbolj verodostojna nekak. Torej mi se reinkarneramo po nevemklokrat dokler ne dosežemo, da duša pride na nivo, ko vse zna in vse ve in je razsvetljena do te mere,

da se ji ni treba več utelešat.

ja.

 

Potem najbrž pomaga drugim dušcam na Zemlji. In to tud počne zelo dolgo. Potem pa napreduje in napreduje in napreduje in na koncu pride v zadnjo najvišjo božansko sfero.

ja.

 

Šta pa sad? A potem tam uživa? Je kdo kaj prebiral

o teh zadevah. Ker kam pa potem, ko je enkrat konec? A nam ni treba nikol več v šolo, službo in se poročat s sitnimi babncami?

ja, tam uživa in ni ti treba nikol več v šolo, službo in se poročat s sitnimi babnicami (kot duša v moškem telesu npr.)

 

Kako si predstavljate naj bi zgledala ta zadnja najvišja dimenzija? Ziher je fajn. Ampak a ne postane potem enkrat dolgčas? In kar me še bolj skrbi kot to, da ti postane dolgčas, je da greš v življenski krog še enkrat vse od začetka in si spet paramecij, ki je

prvi na poti duhovnega ozaveščanja.

če ti "tam" postane dolgčas in če spet vstopiš v življenski krog, pol najvišje sfere svojega obstoja še nisi praktično oz. v celoti dosegu. če si kje prebral o njej ali o njej direktno slišu od nekoga in te je pritegnila ter prebudila željo, da bi jo tudi ti rad dosegu, pol preberi ali ga vpraši še, kako lahko do tja prideš in pol tisto tudi izvajaj in boš dosegu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ko bos tam bos ze vedel kako in kaj ...

x^x Točno tako, najprej naj se do tam pride, potem pa naj tisti, ki jim je dolgčas, skočijo nazaj v nižje sfere po kak časopis....

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ko je duša razvita do te mere, da se ne uteleša več, dobi v duhovnem svetu nalogo duše vodnice oz. višje duše vodnice ali pa kakšno drugo specifično funkcijo (kot je naprimer etik, mojster časa, duša babica itd.)

 

Če pa se takšna duša utelesi na fizičnem nivoju, potem se največkrat utelesi na planetih najvišje - devete stopnje, kot je v naši galaksiji planet Thiaoouba in njeno delo na tem planetu je kontrola/pomoč civilizacijam na planetih prve stopnje (npr. Zemlja). Zelo redko pa se zgodi, da se takšna zelo visoko razvita duša utelesi na planetih nižjih stopenj, ampak tudi to je možno - npr. Jezus, ki se je inkarniral na Zemljo..

 

Drugače pa je duhovni cilj vsake duše prehod v Veliki Eter oz. z drugimi besedami združitev z Bogom. Npr. najvišje razvite duše na planetu 9. stopnje so tega dejansko sposobne.

 

 

+1,

Tako kot = zgoraj, je spodaj. -)

 

Če obstajajo za vse + stopnje tudi zrcalne - stopnje, kakšna je potem 0-ta stopnja (če seveda obstaja)?

 

Kako bi recimo ena duša na -8 stopnji (ki si na vso moč želi priti na +9 stopnjo) lahko to izvedla? A je to sploh možno?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Točno tako, čemu hiteti v prihodnjost za neka stanja, če pa potem naposled greš spet od začetka?

 

Če razumeš, da je SEDANJOST edini resnični čas, da preteklost in prihodnost ne obstajata, potem odpade vso hitenje in doseganje nekih ciljev v prihodnosti.

 

Celotna fora teh stanj je le v tem, kako globoko si v sedanjem trenutku. Koliko globoko se zavedaš življenja, kajti življenje je le v tem trenutku - preteklost in prihodnost sta v končni fazi fikcija uma, obstajata le v glavi.

 

V stilu tegale:

 

 

Zatorej ni nekega končnega cilja, potovanje samo je že sveti kraj. Drevo je popolno v vsaki fazi rasti, ne hiti v višave.. ne zasleduje fantoma prihodnosti..

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...