Skoči na vsebino

Kaj je kriva vera?


Recommended Posts

Tako, da nisi.

 

Sicer pa ne vem, zakaj bi se nekaj, kar obstaja, skušalo vere znebiti...

saj je lepo, sama kreativnost je prepletanje in izzivanje vere,

sama znanost je preverjanje spoznavanja vere in obenem sledenje tej veri, ki potuje po neprekinjeni poti.

Vera sama je brezoblična, sama interpretacija pa posameznika lahko res privede do npr. religioznih konstruktov,

ki so potem nekaj bolj otrplega, neprilagodljivega.

 

 

zelo omejeno torej

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 136
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Če čutiš po moje ne veruješ.. in to ni vera v čustva, je le občutenja čustva. Je življenje, čeprav ni, ker življenje je, ko rečeš TO JE ŽIVLJENJE. Ampak takrat že izgubi smisel, ker si v njega začel verjeti. :inocent:

 

Nekateri pravijo, da v trenutku smrti človek ne čuti ničesar, razen ljubezni.. in kam potem spada ljubezen? pod vero? ne, ker je to čustvo.. čustva niso vera.. vera je, ko stvar definiraš JAZ SEM ZDAJ TUKAJ, namesto da bi to le čutil.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Omejeno ?

 

 

to je isto kot reševanje matematičnih ugank. če postaviš osnovo narobe bo končni izračun narobe čeprav se bo v dolgem razglabljanju zdelo čisto pravilno reševanje, vse se bo ujemalo. razen konca. saj si kdaj računal (xy).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to je isto kot reševanje matematičnih ugank. če postaviš osnovo narobe bo končni izračun narobe čeprav se bo v dolgem razglabljanju zdelo čisto pravilno reševanje, vse se bo ujemalo. razen konca. saj si kdaj računal (xy).

 

Prav zato sem dejal, da je vera brezoblična.

Vera je "gorivo", ki žene vesolje v ekspanzijo, takorekoč...

je povod preseganju omejenosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prav zato sem dejal, da je vera brezoblična.

Vera je "gorivo", ki žene vesolje v ekspanzijo, takorekoč...

je povod preseganju omejenosti.

 

 

prosim premisli predno govoriš. Misliš da se vesolje kaj obremenjuje z vero. enrgija je tisto gorivo, ne prazne mlatne tukaj je tvoja osnova narobna.

kdaj je kasna vera ali religija dala kaj na čisti zrak, čiste vode...... brez tega ni življenja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prosim premisli predno govoriš. Misliš da se vesolje kaj obremenjuje z vero. enrgija je tisto gorivo, ne prazne mlatne tukaj je tvoja osnova narobna.

kdaj je kasna vera ali religija dala kaj na čisti zrak, čiste vode...... brez tega ni življenja.

 

 

Kot sem rekel, vera ni religija; tu bi ti svetoval uporabo slovarja, če že ne kaj več.

Dve obče priznani definiciji pojma vera sta:

 

-Prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega.

-Prepričanost o uspešnosti, učinkovitosti koga ali česa.

 

Kot sem že dejal, je zavest vseprisotna in je, kot duhovne in tudi novejše znanstvene ugotovitve kažejo,

prav zavest tisto, kar proizvaja "realnost", materijo. Energija je zastarel izraz, mimogrede, ampak ok.

Če bi ti hotel pojasniti z besedami fizike na zelo poenostavljen način, bi ti dejal,

da je energija sila, vera pa njena silnica.

 

Tako da, če je tvoje poznavanje pojmov omejeno, to ne govori o napačnosti mojih besed,

temveč o tvoji nesposobnosti razumevanja le-teh.

Nič pretresljivega; to je vsakdanji fenomen.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot sem rekel, vera ni religija; tu bi ti svetoval uporabo slovarja, če že ne kaj več.

Dve obče priznani definiciji pojma vera sta:

 

-Prepričanost o obstoju, možnosti nastopa, uresničitve zlasti česa zaželenega.

-Prepričanost o uspešnosti, učinkovitosti koga ali česa.

 

Kot sem že dejal, je zavest vseprisotna in je, kot duhovne in tudi novejše znanstvene ugotovitve kažejo,

prav zavest tisto, kar proizvaja "realnost", materijo. Energija je zastarel izraz, mimogrede, ampak ok.

Če bi ti hotel pojasniti z besedami fizike na zelo poenostavljen način, bi ti dejal,

da je energija sila, vera pa njena silnica.

 

Tako da, če je tvoje poznavanje pojmov omejeno, to ne govori o napačnosti mojih besed,

temveč o tvoji nesposobnosti razumevanja le-teh.

Nič pretresljivega; to je vsakdanji fenomen.

 

 

 

lepo te prosim, poglej si naslov in kaj je zenska napisala pod ta naslov. če ti kar neki po svoje mlatiš ni čudno da te nihče ne razume. mi se pogovarjamo o zemlji ti si pa na marsu.

 

jaz se na znanstvenike požvižgam to sem ti že enkrat povedala in če ti nimaš svojega mnenja,oziroma svojih izkušen, ki bi ga potlej lahko utemeljiv, ne vem.....

znastveniki tudi lahko izhajajo iz napačnih osnov in zato se vsi vrtijo v krogu,eni so verni drugi so ateisti nihče pa ni odprtega uma, potrjujejo stvari ki so bile že tisoče let znane.lepo te prosim..... nehi mi s tvojimi znanstveniki.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čeprav je možno, da se bo šele z znanstvenim prehodom v duhovno zgodil tudi mentalni prehod v duhovno. Ali bo duhovni prehod spodbudil znanstveno ? kakorkoli., glave se razpirajo ali v nesreči in trpljenju ali v dokazih in le redko zaradi notranje luči x:)x
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

@Mayita: Ja, saj res ne vem, zakaj se pogovarjam s tabo... ampak nekako me to zabava, to bo verjetno to x:Dx

 

@Kuvrtat: Mene predvsem zanimajo stične točke "materializma" in "duhovnosti",

ker sem prepričan, da gre za en in isti fenomen, le pristop je različen... vsaj do sedaj je bil.

Zadnje čase pa se te razdalje zmanjšujejo...

sploh ugotovitve nevro-znanosti (? neurowissenschaft - ne vem, če sem prav prevedel) in kvantne fizike sovpadajo

z ugotovitvami npr. Bude.

Ne vem, če si slišal za izraz "Anatta" ? ( http://www.buddhanet.net/nutshell09.htm ).

 

No, v tej povezavi (kakor bi jaz povzel) gre za to, da je jastvo razvijajoč se fenomen,

ki nima nekakšne osnove (kot npr. duša), temveč je to (po domače) prehajanje ene plasti v drugo.

Neka zgodba iz Peer Gynt-a govori o tem,

kako nekdo lupi plasti čebule, da bi odkril njeno bistvo

in ugotovi, da je na sredini prazna...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kva sploh je vera. Je fundamentna bit človeka, je gonilna sila. Kaj sploh lahko narediš, če nimaš vere v svoja dejanja. Sploh kaj ? greš lahko čez prehod za pešce, greš lahko v park, v trgovino ?., hmm kaj pa na stranišče na primer. Sploh lahko narediš karkoli brez vere. Hmm vera v lastna dejanja in prepričanja. Vse kar je je stvar obstoječih konceptov. Nekje je nekdo pisal zakaj je človek rojen z vero v Boga. Jah zato, ker sploh ni. Za majhnega dojenčka, otroka so njegovi bogovi starševske figure; temni obrisi, sence, ki se gibljejo skozi vidno polje slabo razvitega očesa. Obrisi, ki opravljajo svojo nalogo, ki pridejo, ko jočeš in te grejejo, ko ti je hudo. Kdo so naši bogovi in kdo je naša vera ? kdo je naše višje neznano nedojemljivo. Vse je le vzorec obstoječega bivanja. Se skriva kaj prek tega. Seveda se , obstoječa zavest, ki je tu z menoj ali brez mene. Pač samo je. Tukaj se pojavim in čez 100 let me več ni., svet in s tem tudi zavest o svetu pa še vedno je, le vzorčnost mojega uma jo lahko procesira, brez vzorca je zame prazen nič. Zame ? in kdo sem potem sploh jaz vse kar imam in kar sem je le tisto kar se mi v obstoječem ponuja. Zgodbe, nauku, lažna prepričanja, prava prepričanja, prepričanja družbe, prepričanja vere, končna in minljiva kot tudi jaz sam le to kar me obdaja ostaja večno v svoji spreminjajoči obliki, ki nikoli ne ostane enaka in zatorej tudi večna ni, je minljiva kot sem minljiv tudi jaz. Je Bog torej minljiv je vera minljiva je obstoj minljiv. Ja itak vse je minljivo vendar večno znotraj naše majhnosti. Vsi smo le majhni dojenčki, ki gledajo obrise svojih Bogov. Je tam daleč nekje bitje, ki ga lahko imenujem Bog ? pač ena persona mogočna in strašna v primerjavi z mojo majhnostjo, ki na svoji vesoljski ladji hitro drvi skozi vesolje naznanjajoč svojo prisotnost in ponudbo vsem, ki jo želijo., vsem, ki si želijo boga in bližnjega. Zakaj ne? In kako ne ? kdo si ti, da boš na to odgovarjal. Vesolje fizično je 10% , kaj je na drugi strani. Duhovni svet čakajoč in živ in realen kot mi sami, čakajoč, da se premaknemo v njihovo realnost. Skrivnostni glasovi, mogočni bogovi, šepetajoč v lastnem spoznanju nam besede skozi tanko tančico nezavednega čakajoč, usmerjajoč našo zavest. Hmm. Vera in naši bogovi. 1001 in ena zgodbica iz podane in ponujene vzorčnosti, preblisk o neznanem dojemljivem, otipljivem. Vere ni brez vzorčnosti. In kaj je potemtakem kriva vera ? xDDx
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, tudi jaz to podobno dojemam...

sicer pa vsak, ki gre v službo, verjame,

da bo za to tudi plačan.

Včasih se celo izkaže, da to ni res :D

 

Zadnjič sem prebiral nek primer s podgano.

Podgani se predoči 2 geometrijska lika... en je trikotnik, drug je krog...

pa vedno, ko izbere trikotnik, dobi podgana nekaj za pod zob.

Tako se nauči, da bo vedno izbrala trikotnik ; )

To je kot prvo njena vera... se pravi da, če izbere trikotnik,

se bo "manifestirala" hrana :D

No, potem gre poiskus dalje... podgani se predočita 2 vrsti trikotnikov...

eden je večji, drugi manjši...

katerega izbere ?

Večjega, v veri, da bo dobila zato več hrane...

po logiki: večje=>večje.

 

 

Je Bog torej minljiv je vera minljiva je obstoj minljiv.

 

Buda je rekel:

 

Če je to, je vse.

Če to nastane, nastane vse.

Če tega ni, ničesar ni.

Če se to preneha, preneha vse.

 

(prosti prevod)

 

P.S. s tem, kaj je "kriva vera" se itak nima smisla ubadati... :D

to je bil pač uvodni post, prav kot se je prvi človeški pogovor nanašal na banano in to, kdo je nje lastnik (fantaziram)...

a se je prav ta pogovor transformiral v matematiko, new age, kleklanje itd..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekje je nekdo pisal zakaj je človek rojen z vero v Boga. Jah zato, ker sploh ni. Za majhnega dojenčka, otroka so njegovi bogovi starševske figure;

Ja, zato Lacan pravi, da je Bog ženska. xDDx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz še vedno trdim da je vera kriva za veliko stvari. kajti če ne bi bilo vere ne bi bilo predstavnikov ver. ne bi bilo genocidov ne bi bilo mnogih vojn , množičnih pobojev ženski ki naj bi bile čarovnice,vatikan se dobesedno kopa v zlatu.v afriki pa ljudje umiraj, v indiji, v amirikah , avstraliji na vsakem kontinetu je na milione vernikov ki vsak dan darujejo denar cerkvi na koncu pa jim ga zmanjka za pogreb.lepo lepo moram reči da vera je nedolžna ljudje so ta grdi vi pravite, vera jim da pa zatočišče in razlog za izkoriščevanje ljudi. v indiji naprimer umura na milione ljudi v lakoti ker jim vera prepoveduje jesti krave, krava je bolj sveta kot človek...... lepo vas prosim
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti umuraš od osnovnega pomanjkanja znanja draga moja.

V Indiji umirajo iz drugih razlogov ne pa zaradi tega ker ne smejo jesti krav, krave imajo za mleko, jedo pa lahko prašiče, zajce, kakuše, in ostalo živad.

Npr. Džainisti ne umirajo od lakote, pa so 100% vegani.

Umira se od lakote, zato

1. ker se seksa ku zajci brez zaščite

2. ker ni vode za umivanje rok, nastajajo bolezni kuge inu kolere.

3.Ker jih je enostavno preveč.

4. ker živijo in delajo v težkih socialno ekonomskih razmerah

5. ker zaradi toplogrednih plinov, ki jih proizvajaš ti, monsuni ne prihajajo več tako kot so včasih, tako imajo ogromno suše in ogromno poplav.

6.Ker imajo še zmeraj bedaste kastne sisteme kljub trudu države da to sranje izkorenini.

Tako je, brate.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti umuraš od osnovnega pomanjkanja znanja draga moja.

V Indiji umirajo iz drugih razlogov ne pa zaradi tega ker ne smejo jesti krav, krave imajo za mleko, jedo pa lahko prašiče, zajce, kakuše, in ostalo živad.

Npr. Džainisti ne umirajo od lakote, pa so 100% vegani.

Umira se od lakote, zato

1. ker se seksa ku zajci brez zaščite

2. ker ni vode za umivanje rok, nastajajo bolezni kuge inu kolere.

3.Ker jih je enostavno preveč.

4. ker živijo in delajo v težkih socialno ekonomskih razmerah

5. ker zaradi toplogrednih plinov, ki jih proizvajaš ti, monsuni ne prihajajo več tako kot so včasih, tako imajo ogromno suše in ogromno poplav.

6.Ker imajo še zmeraj bedaste kastne sisteme kljub trudu države da to sranje izkorenini.

 

 

a si že bil v indiji????

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če ne bi bilo vere, oziroma njihovih predstavnikov, bi ljudje še dandanes skakljali iz drevesa na drevo si iskali uši med nogami in se tolkli z kamni po beticah.

 

V nastanku vseh religij so samo religiozni ljudje preučevali zakonitosti narave in sveta, edino kleriki so se ukvarjali z znanostjo.

 

Zakaj misliš da v Islamu ne jedo prašičev? Zato ker je Mohamed tisti dan ko je to fatvo pisal bil jezen na ženo Fatimo?

Ne temveč zato, ker je podučen z izkušnjami videl da svinja požre vsakojaki drek in na temperaturi 40 stopinj v senci je njeno meso atomska bomba bakterij in virusov.

Zakaj si morajo mmuslimani pred molitvijo umiti noge roke in obraz. Molijo pa 5 krat na dan.

Verjetno zato ker se v tistih časih ljudje niso ravno radi umivali in to je bil verjetno edini način, da se jih v to prisili, BOG je rekel, da se morate umivat.

Zakaj v Islamu AIDSA skoraj ni, ker ti zarad prešuštva glavo odrežejo.. Ker tako Allah pravi v Koranu.

 

Vidiš..

 

V Indiji pa je isti problem, s tem da je krava veliko večja od prasca in za razliko od prasca daje mleko, zato je bil greh ubiti žival ki daje mleko orje po njivah, z iztrebki si ljudje gnojijo vrtove, s posušenimi iztrebki pa grejejo koče in kolibe.

Pa tudi v Indiji je temperatura 40 stopinj v senci in če zakolješ kravo v kolkem času morš porabiti njeno meso?

 

 

Torej religija je v prvem svojem pomenu reševala ljudi od vsakdanjega neznanja. Šele v renesansi je znanost postala dostopna tudi ljudem izven klerikalnih institucij.

 

torej praviš da smo bili slovenci pred krščanstvom opice????

Greh je ubiti žival, človeka pa ne,ki je zaradi lakote primoran delati stvari ki jih drugače v življenju sploh nebi.

skozi pričevanja drugih, gledanje televizije in branje knjig ki so jih napisali drugi in potem drugi intrepretirali po svoje, zame tvoje znanje o indiji je kot nič.

recimo vse to kar si naštel je bilo prej ko ljudje niso imeli hladilnikov!!!!!rezanje glav se ti zdi dobro?

zakaj pa cerkev ne da denarja tem revnim ljudem.

v sloveniji imamo krizo zdaj, in kaj cerkev naredi. gre do vlade in zaradi tega ker jim verniki ne morejo dati več denarja zahteva ureditev, Niso pa toliko da bi oni dali malo denarja tem ubobožanim ljudem.niti ena ustanova se ni javila da bi mogoče podarila kaj denarja vsem tem ljudem ki so zdaj izgubili službo.ne oni rečejo da imajo krizo ker jim verniki ne morejo dati zadosti denarja!!!!!vatikan se pa kople v zlatu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V bistvu je branje knjig ena super zadevica, res, še posebej za tiste, ki bi na forumu radi nekaj povedali,

pa ne morejo, ker so le na pol pismeni... :palec:

 

x:Dx

Ja, res... xrolleyesx

Polpismenim pa branje knjig res veliko pomaga... :vio:

In ko že omenjaš pisanje na forumu - kaj naj bi polpismeni po branju knjig pisali na forumih?

Prepisovali kvečjemu... :o|o:

Je pa treba tudi razumet tisto kar bereš, in dojet kaj je pisatelj hotel povedat.

Ne pa samo nekaj nekje prebrat in potem trosit po forumu nerazumljene citate iz knjig.

To je zame polpismenost in takih je tudi tu precej.

 

In če ostanemo pri temi - kaj je kriva vera?

Na področjih kjer vlada RKC vse kar ni krščansko.

Tam kjer vlada islam vse kar ni islam.

ITD.

Vse ostalo okrog vere, krive ali ravne, je pa samo bluzenje polpismenih teoretikov... :vio: :inocent: x^x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

Ja, res... xrolleyesx

Polpismenim pa branje knjig res veliko pomaga... :vio:

In ko že omenjaš pisanje na forumu - kaj naj bi polpismeni po branju knjig pisali na forumih?

Prepisovali kvečjemu... :o|o:

Je pa treba tudi razumet tisto kar bereš, in dojet kaj je pisatelj hotel povedat.

Ne pa samo nekaj nekje prebrat in potem trosit po forumu nerazumljene citate iz knjig.

To je zame polpismenost in takih je tudi tu precej.

 

No, v tem oziru se strinjam s teboj, Alef; da obstajajo določene genetske omejitve,

kar se dojemljivosti in pa tudi drugih sposobnosti tiče. x;)x x:Dx

 

A ne glede na to lahko nadobudni bralec ob branju knjig pridobi marsikaj...

naj ne bo pozabljeno, da se npr. otrok uči predvsem s poslušanjem in ponavljanjem;

tako se osnov sklanjanja naučimo ne samo v osnovni šoli, temveč že pred tem,

če starši seveda izpolnjujejo najnujnejše pogoje za uporabo lastnega jezika.

Prav isto velja za branje knjig...

ob ponavljanju nam postane počasi jasno, da so besedni sklopi/besede, kot: "se pa kople v zlatu", "ustvarjaš lažnje prestave", "ko to dojameš gledaš stvari z odprtimi učmi z zaznavanjem, ne pa nekim znanjem", "da je človek robotik", "ne prazne mlatne tukaj je tvoja osnova narobna", "svojih izkušen", etc.; precej neposrečeni/neposrečene oz. napačni/napačne.

 

Tudi znanje o uporabi vejice postane ob branju bolj intuitivno.

 

Je sicer za marsikoga težko, to že, ampak nekje je pač treba začeti...

pa tudi ni treba brati kar takoj kakšnih filozofskih razprav;

prične se lahko z npr. "Jankom in Metko" in podobnim...

s tem, kar je bilo v otroštvu zamujenega.

 

Torej: branje, branje, branje in še enkrat branje. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...