Skoči na vsebino

čas zavedanja


Iguana

Recommended Posts

Pozdravljeni!

imam kar nekaj vprašanj, odkar prebiram vaš furum.

Najprej bi rada kašen nasvet o mojih odnosih v zvezi. vsakic se mi namrec zgodi, da se cesa navelicam. ker sem spoznala fanta, s katerim mi je najbolj, sem se odločila, da bom nadzorovala svoja čustva in čustvene izpade. vendar po letu in pol se je začelo dogajati enako...naveličana sem določenih vzorcov, rada se zaradi tega skregam, skoz pričakujem, da bo drugač...pa seveda nikol ni. v takih trenutkih sem trdno odločena, da nebom več z njim...potem pomislim koliko mi pomeni in kako se imava lepo skupaj. sprašujem se zakaj vedno zahtevam več? bom sploh kdaj najdla kar iščem? se neznam prilagajat? po pomoč k psihiatru? regresija? pač ne spadava skupaj?

 

Potem se mi velikokrat zgodi, da bi bila veš čas z njim, to seveda ni mogoče, včasih sem zato zelo potrta...ko je zunaj ga kličem in preverjam, se samo tolažim ali nimam zaupanja? hočem ukazovat? velikokrat me zajbavajo, da jaz o vsem odločam, a zdi se mi da dela vse zanj, tako da mu je kul. se preveč trudm?

 

težko je kar naenkrat načitat vse te stvari...

zato hvala tistim ki imate kakšen predlog ali nasvet

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni!

imam kar nekaj vprašanj, odkar prebiram vaš furum.

Najprej bi rada kašen nasvet o mojih odnosih v zvezi. vsakic se mi namrec zgodi, da se cesa navelicam. ker sem spoznala fanta, s katerim mi je najbolj, sem se odločila, da bom nadzorovala svoja čustva in čustvene izpade. vendar po letu in pol se je začelo dogajati enako...naveličana sem določenih vzorcov, rada se zaradi tega skregam, skoz pričakujem, da bo drugač...pa seveda nikol ni. v takih trenutkih sem trdno odločena, da nebom več z njim...potem pomislim koliko mi pomeni in kako se imava lepo skupaj. sprašujem se zakaj vedno zahtevam več? bom sploh kdaj najdla kar iščem? se neznam prilagajat? po pomoč k psihiatru? regresija? pač ne spadava skupaj?

 

Potem se mi velikokrat zgodi, da bi bila veš čas z njim, to seveda ni mogoče, včasih sem zato zelo potrta...ko je zunaj ga kličem in preverjam, se samo tolažim ali nimam zaupanja? hočem ukazovat? velikokrat me zajbavajo, da jaz o vsem odločam, a zdi se mi da dela vse zanj, tako da mu je kul. se preveč trudm?

 

težko je kar naenkrat načitat vse te stvari...

zato hvala tistim ki imate kakšen predlog ali nasvet

lp

 

O Iguana

 

Sprašuješ, če se preveč trudiš?

 

Pravzaprav se ne. Delaš in deluješ točno tako, kot si bila naučena.

Fino je, da se zavedaš, da ti to tvoje obnašanje dela probleme in da se sprašuješ, kva nardit. Pr seb.

 

Tale tvoj sestavek je eden najlepših, najbolj ljubkih, najbolj zgoščenih opisov situacije, ki jo bomo, jo ali smo jo doživljali skoraj vsi. Prehod iz zaljubljenosti v ljubezen. Obdobje, v katerem snamemo rožnata očala zaljubljenosti in začnemo videti partnerja takega kot dejansko je. Obdobje, v katerem vsi naši privzgojeni vzorci udarijo na plano z vso svojo rušilno močjo. Obdobje, v katerem nadaljujemo, bolj ali manj nezavedno, z delovanjem po teh vzorcih /prekinemo odnos in iščemo novega, vztrajamo v njem sprijaznjeni, da tako pač je, čeprav ni dobro/ ali pa se začnemo zavedati, da nekaj ne klapa in se spraševati, kaj, zakaj kako.

 

Ti si se začela zavedati in spraševati. In to je fino.

 

Kva nardit zdej?

 

Po mojih izkušnjah in globokem prepričanju je najhitrejša, najcenejša in najbolj učinkovita pot do kvalitetnih sprememb ta, da poiščeta skupaj s fantom strokovnjaka, ki deluje po relacijskem modelu.

 

Pogumno Iguana

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zato hvala tistim ki imate kakšen predlog ali nasvet
clovk lahk od cloveka dobi se in se in se predlogov, nasvetov... ampk... ma...

poslusaj vsak nasvet! vendar ga ne upostevaj! tud tegale ne!!! :vio:

 

in cimvec "zadovoljstva... na poti zavedanja... medtem, ko gledas crno in belo v mavricnih barvah"...

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolkr sem jo razumel, on v tej zgodbi noče več bit. Je svobodno bitje in ima do tega vso legitimno pravico. Včasih je treba znat stvari spustit. Kar pa ni vedno lahko, vem iz lastnih izkušenj.

 

LP!

 

O Dayo

 

A ni zanimivo, kako lastna izkušnja vpliva na presojo. Ti si recimo iz njenega pisanja razbral, da on želi iz zveze in si ji dal nasvet, naj ga spusti. Pa ga sploh ni omenila. Pisala je le o svojih občutkih v tej zvezi in še to tako malo, da si nisem upal dat drugačnega nasveta, kot sem ji. Zdej, kaj bo pa storila, je pa itak njena in njegova stvar, a ne, sej gre za njun odnos.

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Dayo

 

A ni zanimivo, kako lastna izkušnja vpliva na presojo. Ti si recimo iz njenega pisanja razbral, da on želi iz zveze in si ji dal nasvet, naj ga spusti. Pa ga sploh ni omenila. Pisala je le o svojih občutkih v tej zvezi in še to tako malo, da si nisem upal dat drugačnega nasveta, kot sem ji. Zdej, kaj bo pa storila, je pa itak njena in njegova stvar, a ne, sej gre za njun odnos.

 

xsrcx

Uf, I'm terribly sorry, dal sem odgovor v napačen topic. Bom zbrisal svoj post, ker nima veze s tem primerom.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni!

imam kar nekaj vprašanj, odkar prebiram vaš furum.

Najprej bi rada kašen nasvet o mojih odnosih v zvezi. vsakic se mi namrec zgodi, da se cesa navelicam. ker sem spoznala fanta, s katerim mi je najbolj, sem se odločila, da bom nadzorovala svoja čustva in čustvene izpade. vendar po letu in pol se je začelo dogajati enako...naveličana sem določenih vzorcov, rada se zaradi tega skregam, skoz pričakujem, da bo drugač...pa seveda nikol ni. v takih trenutkih sem trdno odločena, da nebom več z njim...potem pomislim koliko mi pomeni in kako se imava lepo skupaj. sprašujem se zakaj vedno zahtevam več? bom sploh kdaj najdla kar iščem? se neznam prilagajat? po pomoč k psihiatru? regresija? pač ne spadava skupaj?

 

Potem se mi velikokrat zgodi, da bi bila veš čas z njim, to seveda ni mogoče, včasih sem zato zelo potrta...ko je zunaj ga kličem in preverjam, se samo tolažim ali nimam zaupanja? hočem ukazovat? velikokrat me zajbavajo, da jaz o vsem odločam, a zdi se mi da dela vse zanj, tako da mu je kul. se preveč trudm?

 

težko je kar naenkrat načitat vse te stvari...

zato hvala tistim ki imate kakšen predlog ali nasvet

lp

 

Razmerje brez idealov je kontakt dveh patoloških narcisov. To je zelo kratkotrajno. Dva se, po mojem, lahko razvijata skupaj dolgoročno samo, če si delita skupne ideale. Pravi stik se torij zgodi v abstraktnem. Danes je cool biti brez idealov, nadomeščajo jih čustva in strah - dve zelo spremnijanjoči se zadevi. Ko se ne počutimo dobro, vezo enostavno zapustimo. Na tak način je trajno zadovoljstvo nemogoče. Ljubezen je tudi stvar odločitve, kompromisov in žrtvovanja. Moja teorija :vio:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

navsezadnje ostane samo še ena želja - ko vsaj ne bi bila ženska :mezik:

Ne bi se bilo treba poglablat v svoje težave, medtem ko so moški lahko tako nepozorni, neodgovorni, nesramni, . . .pa svet teče vedno lepše.

Drugače je bilo pa lepo slišati mnenja, še nekaj časa bo pa gotovo minilo, da bom začela razumet sebe in to ljubezen (ke do 50 -tega-haha)

Ljubezen v teoriji oziroma partnerstvo in skupno življenje pa vem kaj pomeni xsrcx

pozdravčke

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...