Skoči na vsebino

Bio razgradljiva čistila


Guest Mineja

Recommended Posts

Guest Mineja

Pozdrave,

mislim, da je cas zrel, kraj pa primeren za tole temo.. Vprašanje je, koliko vemo, uporabljamo in koliko se kje da-uporabljati čim bolj ekološka čistila?

Jaz zadnje case uporabljam indijske oreščke in so mi zelo všeč. So vsestransko uporabni, za v pralni stroj, za kuhanje milnice, ki je uporabna za tla, posodo.. Ni pa to najbolj učinkovito sredstvo za kopalnice, kjer naj ne bi bilo vodnega kamna. Pa ne vem, kako bi bila ta milnica učinkovita pri kakšnih trdovratnih zadevah.

Uporaba takih stvari se mi zdi en tak izziv, morda prevelik za kraje, kjer mora biti stalno vse razkuženo, drugje pa bi se gotovo dalo..., na žalost pa opažam, da je navada železna srajca in da smo vpeti v neke nesmiselne vzorce dostikrat, tudi na (banalnem?) področju čiščenja.

Torej, kakšno je drugje realno stanje in možnosti za bio čistila? :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obstaja kar lepo število bio-čistil. Oreščki so hecna reč, a zame osebno nepraktični...

na italianskem in nemškem tržišču pa se najde kar nekaj proizvajalcev,

ki ta čistila proizvajajo v nam znani, tekoči obliki.

Njihova efektivnost je enakomerna ostalim čistilom,

vonj je mil in neagresiven.

Tudi na koži se razlika opazi, sploh če ima človek občutljivo kožo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mi lahko poveš kakšno znamko teh čistil?

Moja hči je alergična na čistila...atopijski dermatitis, zato iščem čistila, ki bi jih lahko uporabljala. Morda pa se vseeno tudi pri nas dobijo kje?

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mi lahko poveš kakšno znamko teh čistil?

Moja hči je alergična na čistila...atopijski dermatitis, zato iščem čistila, ki bi jih lahko uporabljala. Morda pa se vseeno tudi pri nas dobijo kje?

 

Astra

 

Hoj.

 

Nekaj proizvajalcev: Lavasan, Ecover, Sodasan, Sonett, Almawin, Klar.

 

 

Malo se informiraj po netu, če v Sloveniji ne boš ničesar našla, se da naročiti iz tujine;

za to se moraš pač informirati pri proizvajalcu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hoj.

 

Nekaj proizvajalcev: Lavasan, Ecover, Sodasan, Sonett, Almawin, Klar.

 

 

Malo se informiraj po netu, če v Sloveniji ne boš ničesar našla, se da naročiti iz tujine;

za to se moraš pač informirati pri proizvajalcu.

 

Sonett, Ecover, po novem tudi Natural House, pa še par drugih dobiš pri nas- zeliščne prodajalne, specializirane prodajalne z ekološko prehrano in Sanolaborji po Slo.

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam uporabljam ponavadi Ecover, tako pralni prašek (v tekoči obliki), kot mehčalec.

V bistvu si težko predstavljam, da bi še kdaj uporabljal "standardne" pralne praške,

že samo zaradi intenzivnega vonja, ki ga oddajajo

in tudi zaradi njihovega neugodnega učinka na kožo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Kis, sol in vroča voda delajo čudeže kar se vodnega kamna tiče .

 

V kampu, kjer sem poleti kampirala so bila pomivalna korita vedno kristalno čista. Vprašala sem snažilko

s katerim sredstvom jih čisti. povedala je, da v glavnem z limono. Probala sem tudi doma in dejansko

ugotovila, da deluje. Limono porabim za limonado, s preostalim delom pa očistim korito.

 

Mene zanimajo predvsem podobna, domača, čistila.

http://www.webdeveloper.com/animations/bnifiles/guestbk2.gif

 

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mineja

Zanimivo, hvala, tole z limono sem že izvedla... in korito je res luštno, pa še diši malo..potem pa ugotovim da šalc nisem pomila, korito je pa tak lepo... :)!

 

Ideja: za iskanje domačih čistil bi izgleda morali na zadevo pogledati malo kemijsko...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...