Skoči na vsebino

Nočne more - prejšnje življenje


GladiatorJoze

Recommended Posts

Tako se v regresoterapiji menda lahko razresuje tudi tezave sedanjega zivljenja in ne samo prejsnjih.

Seveda se lahko razrešuje težave sedanjega življenja, saj imamo zaradi naših dejanj v preteklosti sedaj težave (pa naj bo ta preteklost minula življenja ali sedanje).

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 83
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Tako se v regresoterapiji menda lahko razresuje tudi tezave sedanjega zivljenja in ne samo prejsnjih.

 

Seveda se lahko razrešuje težave sedanjega življenja, saj imamo zaradi naših dejanj v preteklosti sedaj težave (pa naj bo ta preteklost minula življenja ali sedanje).

 

x:Dx xrolleyesx

 

Razpravi o tem katere težave lahko razrešujemo z regresijo bi se po kmečko reklo mlatenje prazne slame.

Katere težave, razen sedanjih pa sploh lahko razrešujemo?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je sploh težava ? Koncept, ustvarjen od nas samih...

uau, torej ustvarimo težavo, ki je ideja in to lastno idejno stvaritev nato razrešujemo z raznimi fantazijskimi sistemi.

Fajn; tako imamo kaj za počet'.

 

Uuuu, poglejte me, jaz sem bil v prejšnjem življenju ruski car, ki pa je preveč rad jedel alge,

zato sem sedaj alergičen na alge, a lahko ta problem razrešim, če postim 13 dni in 13 ur.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je sploh težava ? Koncept, ustvarjen od nas samih...

Kako, da ne ... Če ostanem brez službe ali me doleti kakšna druga težava, je to itak samo koncept, ki sem si ga sam ustvaril ... xrolleyesx

 

Kar se regresije tiče -- čisto možno je, da je to res en sam miselni koncept, stvaritev človeka. A četudi je to samo izmišljotina, je rezultat regresije bil v mojem primeru uporaben: določene težave sem razrešil in si zjasnil odnose z nekaterimi ljudmi in to je tisto bistveno.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj to sem tudi napisal. Ne vidim, kaj bi se lahko drugega rešilo.

 

Jaz tudi ne.

Moj post se je nanašal na Free-jev komentar, tvojega sem dal zraven samo kot dodatno pojasnilo.

Osebno pa mislim da regresija ali katera podobna tehnika ni potrebna.

Zakaj brskat po preteklosti da bi rešil težave sedanjosti?

Kaj bi s tem sploh rešil?

Regresija je zame le ena od zablod psihologije in psihologov.

Ali se soočiš s svojo sedanjostjo in z vsemi težavami v njej sam in to razrešiš, ali pa ne.

Kaj ti tu lahko pomaga nek xy psiholog?

Kaj on ve o tebi?

Kdo sploh lahko ve o tebi toliko da te lahko vodi če se sam ne znaš?

Brez veze... :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj brskat po preteklosti da bi rešil težave sedanjosti?

Določene težave koreninijo v preteklosti. Tehnika je pripomoček, da lahko vidiš, kje se je začelo, in potem seveda razrešiš zdaj, v sedanjosti.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako, da ne ... Če ostanem brez službe ali me doleti kakšna druga težava, je to itak samo koncept, ki sem si ga sam ustvaril ... xrolleyesx

 

Ne to, da si ostal brez službe, je koncept; temveč to, da je to tvoja težava x;)x Težko razumeti ?

 

Kar se regresije tiče -- čisto možno je, da je to res en sam miselni koncept, stvaritev človeka. A četudi je to samo izmišljotina, je rezultat regresije bil v mojem primeru uporaben: določene težave sem razrešil in si zjasnil odnose z nekaterimi ljudmi in to je tisto bistveno.

 

Meni se zdijo vse nekonvencionalne tehnike in razne hokus-pokus metode uporabne v oziru, da se praktikant sooči z dojemanjem sveta na druge, njemu neznane načine.

 

P.S.

 

Težave si razrešil samo zato, ker jih nisi več definiral kot takšne.

V tvojem primeru si to storil nezavedno, sicer pa se lahko s tem spoprimemo tudi sproti, z odpravljanjem navezanosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Težave si razrešil samo zato, ker jih nisi več definiral kot takšne.

V tvojem primeru si to storil nezavedno, sicer pa se lahko s tem spoprimemo tudi sproti, z odpravljanjem navezanosti.

Ne, ne drži. RAZUMEL sem, zakaj je to težav prišlo. Je čisto vseeno, kako gledam na težavo -- vedno je samo to, kar je. In če bi drugače začel gledati na težavo, to ne bi razrešilo ničesar. Samo moje gledanje bi bilo spremenjeno, a bistvo problema bi ostalo nerazrešeno. Če drugače povem: če imam s kom nek konflikt, moram do te osebe in se pomenit in ta konflikt tako ali drugače razrešiti. Ne bi ga mogel rešiti na ta način, da bi se mentalno prepričal, da ta konflikt sploh ni konflikt in zavedno ignoriral težavo. Na ta način bi si samo lagal.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, ne drži. RAZUMEL sem, zakaj je to težav prišlo. Je čisto vseeno, kako gledam na težavo --

 

Ne, ti ne gledaš NA težavo, temveč gledaš nekaj KOT težavo. In očitno NISI razumel xrolleyesx

 

vedno je samo to, kar je.

 

To je lahko reči, ne res ? In to kar je, je pečenka, ki lepo diši.

 

 

In če bi drugače začel gledati na težavo, to ne bi razrešilo ničesar.

 

Ne, ne bi. Kot prvo bi moral prenehati nekaj gledati kot težavo.

 

Samo moje gledanje bi bilo spremenjeno, a bistvo problema bi ostalo nerazrešeno.

 

Ne problema; situacije.

 

Če drugače povem: če imam s kom nek konflikt, moram do te osebe in se pomenit in ta konflikt tako ali drugače razrešiti. Ne bi ga mogel rešiti na ta način, da bi se mentalno prepričal, da ta konflikt sploh ni konflikt in zavedno ignoriral težavo. Na ta način bi si samo lagal.

 

Če drugače povem:

 

Obstaja torej neka situacija. Če se ti zdi, da njen potencial ni izkoriščen, se pač potrudiš izkoristiti ga.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda, saj to je namen regresoterapije. Z napisanim pa je bilo misljeno, da ni nujno, da razresujemo vzroke tezav iz prejsnjih lifeov, temvec tudi konkretno sedanjega. S tem postane regresoterapija, predvsem nacin, tehnika kako resevati dolcene tezave; ne pa larifari, in mambodzambo tehnika za resevanje tezav iz preteklih zivljenj (ceprav lahko tudi to). Prav tako kot je lahko tehnika samoizprasevanja, samoanalize, odkrit pogovor itn.

Kar pa se tice posledic pa ja itaq x:o)x Ocitno sem se neprimerno oz. nezadostno izrazil.

 

 

Seveda se lahko razrešuje težave sedanjega življenja, saj imamo zaradi naših dejanj v preteklosti sedaj težave (pa naj bo ta preteklost minula življenja ali sedanje).

 

Stvari so preproste:

Imas izkusnje? ugibam: Ne?! Torej. x;)x

Si imel v lifeu probleme? Da. Si jih reseval na tebi primerne nacin? Da.

Se je nasel kdo, ki ti je rekel, da si butast, ker resujes tezave na nacin, ki je tebi blizu? Morda.

Se ti je zdelo primerno, da je nekdo, ki v trenutku ni zmozen zadovoljive empatije kompetenten soditi o tem, kako naj TI resujes tvoje tezave?! Verjetno.

 

No, potem lahko razumes, da imamo pac razlicne nacine za resevanje lastnih tezav.

Tako kot je tebi koristil sprehod in morda samoanaliza, ter pogovor (ugibam), tako je nekomu lahko koristila regresoterapija. Get it!?

In ce je tebi butasto ali bolje neprimerno zate, se ne pomeni, da je butasto!

Preprosto. To je vse.

 

Jaz tudi ne.

Moj post se je nanašal na Free-jev komentar, tvojega sem dal zraven samo kot dodatno pojasnilo.

Osebno pa mislim da regresija ali katera podobna tehnika ni potrebna.

Zakaj brskat po preteklosti da bi rešil težave sedanjosti?

Kaj bi s tem sploh rešil?

Regresija je zame le ena od zablod psihologije in psihologov.

Ali se soočiš s svojo sedanjostjo in z vsemi težavami v njej sam in to razrešiš, ali pa ne.

Kaj ti tu lahko pomaga nek xy psiholog?

Kaj on ve o tebi?

Kdo sploh lahko ve o tebi toliko da te lahko vodi če se sam ne znaš?

Brez veze... :vio:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, ti ne gledaš NA težavo, temveč gledaš nekaj KOT težavo. In očitno NISI razumel xrolleyesx

Ampak tudi tebi ne znese dlje od tega. Seveda točno vem, kaj mi hočeš povedat; stvar je v tem, da je popolnoma vseeno, kako kaj poimenujem, ker samo poimenovanje ne reši ničesar in situacije ne spremeni. Sva že v eni drugi temi o tem pisala; in tam sem pojasnil, katerim situacijam pravim problem, težava. Take oznake jim dam zaradi lažjega komuniciranja, da mi ni treba pisati znanstvenih razprav.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak tudi tebi ne znese dlje od tega. Seveda točno vem, kaj mi hočeš povedat; stvar je v tem, da je popolnoma vseeno, kako kaj poimenujem, ker samo poimenovanje ne reši ničesar in situacije ne spremeni.

 

Situacijo lahko spremeni in to do te mere, da se ti kot bitje odzivaš na tvojo predstavitev tvoje lastne percepcije.

Kot vemo, se človek odziva na ideje popolnoma fizično.

Če pride Franček in ti reče, da je tvoja mama umrla, boš mogoče šokiran in neprijetno presenečen;

in prav tako, če boš nekaj definiral kot težavo.

 

Vsekakor je življenje brez težav za XYZ modrejša izbira.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Določene težave koreninijo v preteklosti. Tehnika je pripomoček, da lahko vidiš, kje se je začelo, in potem seveda razrešiš zdaj, v sedanjosti.

 

Mi lahko razložiš kako vidiš, kako prepoznaš tisto iz svoje preteklosti kar naj bi bilo vzrok, začetek sedanjih težav?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stvari so preproste:

Imas izkusnje? ugibam: Ne?! Torej. x;)x

Si imel v lifeu probleme? Da. Si jih reseval na tebi primerne nacin? Da.

Se je nasel kdo, ki ti je rekel, da si butast, ker resujes tezave na nacin, ki je tebi blizu? Morda.

Se ti je zdelo primerno, da je nekdo, ki v trenutku ni zmozen zadovoljive empatije kompetenten soditi o tem, kako naj TI resujes tvoje tezave?! Verjetno.

 

No, potem lahko razumes, da imamo pac razlicne nacine za resevanje lastnih tezav.

Tako kot je tebi koristil sprehod in morda samoanaliza, ter pogovor (ugibam), tako je nekomu lahko koristila regresoterapija. Get it!?

In ce je tebi butasto ali bolje neprimerno zate, se ne pomeni, da je butasto!

Preprosto. To je vse.

 

Ne spomnim se da bi kje v svojem tekstu uporabil izraz butasto za regresijo oz. regresoterapijo.

Napisal sem pa da je zame to zabloda psihologov in psihologije, in tu bi dodal še - zabloda uporabnikov.

 

V prvem delu svojega posta si postavil nekaj vprašanj in delno nanje že odgovoril, torej odgovarjam še jaz.

Odgovor na vsa je DA.

 

Razen na zadnje - NIKOGAR ne smatram kompetentnega da sodi in mi svetuje kako naj rešujem svoje težave.

Ne verjamem da je kdorkoli sposoben na kakršenkoli način odkriti v moji preteklosti vzroke mojih sedanjih težav.

Ne glede na izobrazbo, izkušnje, tehniko itd.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsekakor je življenje brez težav za XYZ modrejša izbira.

Že, samo s to "odločitvijo" se situacijam, katerim pravim težave, ti pa se jim poskušaš izogibati s tem, da jih drugače imenuješ, ne boš izognil.

 

Mi lahko razložiš kako vidiš, kako prepoznaš tisto iz svoje preteklosti kar naj bi bilo vzrok, začetek sedanjih težav?

Saj me ne resno to sprašuješ ... ali ja? xscratchx

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj me ne resno to sprašuješ ... ali ja? xscratchx

 

x:Dx

Presodi sam... x8Dx

Potem pa odgovori ali pa ne, resno ali neresno... :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že, samo s to "odločitvijo" se situacijam, katerim pravim težave, ti pa se jim poskušaš izogibati s tem, da jih drugače imenuješ, ne boš izognil.

 

Izogibati se situacijam mi ni v namenu. Jaz jih imenujem situacije, ker to so. (In ker niso težave, jih sprejemam.)

Ravno sam jih imenuješ drugače, saj jih (situacije) definiraš kot težave. Ti je to res potrebno ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mater ste vsi pametni...tole sploh ni več za brat

 

Se pravi ti bereš le neumnosti.

 

No, kakorkoli že, tvoje ime je eno izmed najbolj sexy zvenečih imen na temu forumu.

 

Se strinjam!!! :palec:

 

aj aj ajjjjjj :o|o: :o|o: :o|o:

 

Prabha, ti pa samo tišina ! Raj' harehare mantrat' kot tu se zmrdovat' !

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mineja
mater ste vsi pametni...tole sploh ni več za brat

 

 

V bistvu pa vsi umirajo od radovednosti kdaj boš šel na regresijo in poročal kaj si bil v resnici.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...