Skoči na vsebino

Vesoljni dnevnik LNF 27


Marsa

Recommended Posts

enivej, včer sem bila prepičena s 15 iglicami :OoO: zdej vem, kako se je Kristus počutil na križu x:Ox

:D

 

Marsa, lepo, da se z mamo razumeta. Jaz s svojo vzdržujem min.odnose. Olje in voda x;)x

thanx. x:)x

ja sej js sm bla tud bolj tko, se mi je zdel (nisem zelo *družinska* in takšna), no zdej je pa kul.

(čeprav dons sem jo že v slabo voljo spravila -se je zdajle mal držala-, ker nisem bla prijazna :8):)

Včas je bla bolj bikovska (v smislu neprilagodljivosti, trme in kuhanja mule), zdej je pa kar kul.

Imava venero na isti stopinji, pa tud sicer se zemlja z vodo praviloma dobro razume.

 

x:o)x jaz sem bolj drugi del stavka mislila, da meje spomnil nate ... birokracija in letanje okol in urejanje papirjev x;)x

sej vem. x:)x

 

ampak že včer se je Cookie name spomnila ob rojenju veš (!) in večkrat se kdo tkole ravno pri kakšnih tečnarijah name spomni.

 

jaz se pri morju in čapljah vedno nate spomnim ...

o super, thanx! Ti je pol vse odpuščeno. x;)x

 

pri češnjah pa res ne .. se bom od zdaj naprej x;)x

ok važi, no sej zdej se lohk ob breskvah, k češnje bodo šele naslednje leto, vmes boš pa že pozabla (oz. bo vmes milijon veš in drugih asociacij xDDx)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x

 

... se name spomnite sam ob slabem spanju, ko vidite veše ipd. x:o)x x:Dx

(in ne npr. ko vidite rdečeglave kraljičke, postovke, cele košare češenj itd. xDDx x;)x)

 

Jst se nate spomnim ko plavam v morju, pa ko zagledam kanjo, pa na Nadiži in ob Soči. :)

 

 

 

Danes greva spet malo plavat... :inlove:

 

 

 

 

 

**

 

Včeraj se mi je napravil prvi herpes v lajfu, še dobro da sm imela obliže doma. Najbrž je posledica, k me je čez vikend kr fajn primlo sonce, sm bla opečena po lasišču, prav kraste so se mi napravile. Sm si mazala z Aloe kremo, pa je že boljše. x:)x

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jst se nate spomnim ko plavam v morju, pa ko zagledam kanjo, pa na Nadiži in ob Soči. :)

Lepo, thanx! x8Dx

 

Danes greva spet malo plavat... :inlove:

Blagorček. :palec: xDDx

 

 

Uh herpes... a še nikol ga nisi imela do zdaj?

jaz tud ne, upam da ga kdaj ne fašem, mora bit zoprnija.

Upam da bo obliž pomagal. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo, thanx! x8Dx

 

 

Blagorček. :palec: xDDx

 

 

Uh herpes... a še nikol ga nisi imela do zdaj?

jaz tud ne, upam da ga kdaj ne fašem, mora bit zoprnija.

Upam da bo obliž pomagal. :palec:

 

ja obliž pomaga, preverjeno, se herpes hitreje posuši in pozdravihttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gifhttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif, tko da ga priporočam z uporabohttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gifhttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To o ledvicah in kako lahko vpliva na srce je pa neka zdravnica TKM govorila na predavanju...uradno so diagnosticiral kao problem srca, čeprav so bili izvidi normalni, po TKM je bil pa vzrok povezan z ledvicami in še nekje drugje...Pozabil detajle ker je bilo težko sledit vsem tistim povezavam...x:Dx

 

Da malo razložim kako gre to pri ledvicah in glede na linke ki sem jih ubacio...ledvice so jin organ, ki so povezane z mehurjem, ki je jang. To je kao en par in je kao element voda. Na ta dva organa vplivata vranica in želodec, ki sta element zemlje, organi vode pa vplivajo na element ognja- srce, tanko črevo...To je ponazorjen s tistim pentagramčkom, v kakšni povezavi so med sabo...Sem pozabil kako natančno že gre tist, vem pa da je na predavanjih doktorca kazala enkrat samo eno drugič dve puščici v eno smer in še neke čudne fore, odvisno ali gre v pravilni smeri ali nasprotno- kao antagonistični učinek...

 

Na organe pa seveda vplivajo tudi čustva, ki so v razpredelnici na kratko zelo dobro razvrščena...ko se negativna čustva pretvori v pozitivna potem pride tudi do izboljšanja oz. večje pretočnosti energije...zato pa lahko recimo vesel človek, z dobrim pretokom či-ja papca mastne in ne vem kakšne še jedi pa ga to ne bo toliko vrglo iz ravnotežja kot nekoga ki ima cel sistem že na pol v razsulu. Za drugega osebka je dosti da se samo parkrat malo bolj prekrši pri hrani in se mu bo že poznal...al ga bo kaj zašpikal, zvil, dobil kakšno čudno vnetje al pa kaj drugega...xg:Dx

 

Da se vrnem ledvicam...povezava v trikotniku zemlja- voda- ogenj...skratka to je šest organov na katere je treba biti najbolj pozoren če se loteva ledvic...odvisno v katerih organih je preveč ali premal či-ja in v kakšnem medsebojnem delovanju so (podpora, dušenje, antagonizem...) od tega je kao odvisno kakšna bo diagnoza...Ne vem točno kako že gre to ampak če se pogleda s katerimi deli so ledvica in srce v povezavi se lepo ugotovi da je včasih zastajanje vode lahko tudi zaradi bližnjih organov in da ni nujno da so glih ledvica glavni krivec...včasih je lahko glavni problem pri drugih organih in so ledvica preveč upešana da bi zmogla še opravljat svojo funkcijo...Zato pa pravim da je za razumevanje vsega tega treba več let študija in ne samo par seminarčkov. xg:Dx

 

Pri TKM se ponavadi "ne zdravi"- ne fila človečka glih z zdravili, tabletkami ampak se proba okrepiti notranje organe in s tem cel telo...Tudi pri TKM se lahko uporabljajop zdravila, tabletke samo da so tam ponavadi na osnovi rastlin, zelišč in ne glih na sintetični osnovi...xg:Dx

 

Močnejša bolečina pri enakomernem pritisku pa pomeni da je na tisti točki blokada, zastoj ali oviran pretok čija...odvisno katera točka je in s katerimi organi je v povezavi...včasih lahko pritisk oz masiranje na glavi povzroči tudi bolečino na področju trebuha ali obratno...zato pa je dobro vsaj za silo poznati meridiane, da se vsaj približno ve s katerimi organi se ima opravka in kateri so kao malo problematični...

 

Meridiani imajo namreč vstopno in izstopno točko...iz meridiana enega organa gre na meridian drugega...če se stimulira neko točko zgoraj ali spodaj na recimo ledvičnem meridianu bo to povzročil da bo energija začela šopat gor-dol...in tam kjer je kao blokada bo naraščal pritisk toliko časa dokler ne bo blokada prebita- to se ponavadi občuti kot manjša ali huda bolečina, pojavijo se lahko solze, stok, jok, kot da bi nekdo zabodel nož, trgajoča bolečina pa vse do smeha- pozitivni znak...Ponavadi šele ko je en meridian pretočen bo šla energija na drugega, čeprav lahko včasih skače malo tja, malo sem...odvisno kaj so vzroki in kakšna čustva so vse v igri...Nazadnje se pa skoraj vedno konča pr meridianu trojnega grelca kar je nekako tudi logično saj je trojni grelec kao seštevek vseh organov...in šele ko so vsi za silo v nekem ravnovesju se lahko še ta malo bolj angažira...Skratka TKM je cela znanost, zato pa traja študij po par let...xokkx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo, thanx! x8Dx

Blagorček. :palec: xDDx

 

 

Uh herpes... a še nikol ga nisi imela do zdaj?

jaz tud ne, upam da ga kdaj ne fašem, mora bit zoprnija.

Upam da bo obliž pomagal. :palec:

 

:palec:

 

Ne še nikoli ga nism imela. In sm misnla da ga tudi nikoli ne bom. x:)x

K če pomislim da smo včasih pili en za drugim v klapi, pa veliko frendov/frendic ga je imelo, pa nisem nič pobrala po komu...

 

 

 

Obliž pomaga, ma tudi xsrcx vsake tolko pa pomaga v dveh, treh dneh. :)

 

 

 

**

 

Razmišljam če se še vedno da dobit na napotnico za akupunkturo...:inocent: Bi mi mogoče pomagalo za mravljinčenje v nogi (k sm imela ukleščen živec med zdrobljene kosti na kolku, pa so še vedno posledice :sori: ). Sm gledala včeraj Preverjeno in mi je dala mislit una ženska k ni mogla nič zaradi vkleščenega živca... Takrat ko sm bla jst na akupunkturi (še kot otrok), me je zdravnik napotil... je bila ambulanta v stari bolnišnici v Šempetru pri Gorici...

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Nazadnje se pa skoraj vedno konča pr meridianu trojnega grelca kar je nekako tudi logično saj je trojni grelec kao seštevek vseh organov...in šele ko so vsi za silo v nekem ravnovesju se lahko še ta malo bolj angažira...Skratka TKM je cela znanost, zato pa traja študij po par let...xokkx

hehe, tale se mi je samodejno asociiral v pondelk na mizi; (prvič sem za izraz čula od tebe, tukaj na LNF) da tole je pa naslednje, kar bo verjetno treba poštimat, ko se ledvice-jetra uravnovesijo.

 

Mi je sploh "hecno", kako se mi kar kak pojem/slika pojavi v glavi in v zelo kratkem čas.intervalu (lahko je isti dan, ali pa vsaj v roku 3 dni), kako mi pride naproti točno to/tist, kar mi je prej švignilo skozi mozeg xDDx

tko da, ko sem zvedela približno oceno cene terapij, sem kar hitro sprocesirala in se odločila ZA. Običajno porabim za (s)procesiranje kak dan x:o)x

 

*********

Ale, sodelavka hodi na akupunkturo na napotnico, nekam tle v LJ, v okviru uradne zdr. al kaj xrolleyesx ampak je upravičena samo do ene terapije na mesec, pa še to pravi, da ji prime šele po enem tednu? Ne vem, ker je ne jemljem preveč resno, ker ima vsak dan nove bolezni - malček jo sumim, da je hipohonder

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To o ledvicah in kako lahko vpliva na srce je pa neka zdravnica TKM govorila na predavanju...uradno so diagnosticiral kao problem srca, čeprav so bili izvidi normalni, po TKM je bil pa vzrok povezan z ledvicami in še nekje drugje...Pozabil detajle ker je bilo težko sledit vsem tistim povezavam...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Da malo razložim kako gre to pri ledvicah in glede na linke ki sem jih ubacio...ledvice so jin organ, ki so povezane z mehurjem, ki je jang. To je kao en par in je kao element voda. Na ta dva organa vplivata vranica in želodec, ki sta element zemlje, organi vode pa vplivajo na element ognja- srce, tanko črevo...To je ponazorjen s tistim pentagramčkom, v kakšni povezavi so med sabo...Sem pozabil kako natančno že gre tist, vem pa da je na predavanjih doktorca kazala enkrat samo eno drugič dve puščici v eno smer in še neke čudne fore, odvisno ali gre v pravilni smeri ali nasprotno- kao antagonistični učinek...

 

Na organe pa seveda vplivajo tudi čustva, ki so v razpredelnici na kratko zelo dobro razvrščena...ko se negativna čustva pretvori v pozitivna potem pride tudi do izboljšanja oz. večje pretočnosti energije...zato pa lahko recimo vesel človek, z dobrim pretokom či-ja papca mastne in ne vem kakšne še jedi pa ga to ne bo toliko vrglo iz ravnotežja kot nekoga ki ima cel sistem že na pol v razsulu. Za drugega osebka je dosti da se samo parkrat malo bolj prekrši pri hrani in se mu bo že poznal...al ga bo kaj zašpikal, zvil, dobil kakšno čudno vnetje al pa kaj drugega...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

 

Da se vrnem ledvicam...povezava v trikotniku zemlja- voda- ogenj...skratka to je šest organov na katere je treba biti najbolj pozoren če se loteva ledvic...odvisno v katerih organih je preveč ali premal či-ja in v kakšnem medsebojnem delovanju so (podpora, dušenje, antagonizem...) od tega je kao odvisno kakšna bo diagnoza...Ne vem točno kako že gre to ampak če se pogleda s katerimi deli so ledvica in srce v povezavi se lepo ugotovi da je včasih zastajanje vode lahko tudi zaradi bližnjih organov in da ni nujno da so glih ledvica glavni krivec...včasih je lahko glavni problem pri drugih organih in so ledvica preveč upešana da bi zmogla še opravljat svojo funkcijo...Zato pa pravim da je za razumevanje vsega tega treba več let študija in ne samo par seminarčkov. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

 

Pri TKM se ponavadi "ne zdravi"- ne fila človečka glih z zdravili, tabletkami ampak se proba okrepiti notranje organe in s tem cel telo...Tudi pri TKM se lahko uporabljajop zdravila, tabletke samo da so tam ponavadi na osnovi rastlin, zelišč in ne glih na sintetični osnovi...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

 

Močnejša bolečina pri enakomernem pritisku pa pomeni da je na tisti točki blokada, zastoj ali oviran pretok čija...odvisno katera točka je in s katerimi organi je v povezavi...včasih lahko pritisk oz masiranje na glavi povzroči tudi bolečino na področju trebuha ali obratno...zato pa je dobro vsaj za silo poznati meridiane, da se vsaj približno ve s katerimi organi se ima opravka in kateri so kao malo problematični...

 

Meridiani imajo namreč vstopno in izstopno točko...iz meridiana enega organa gre na meridian drugega...če se stimulira neko točko zgoraj ali spodaj na recimo ledvičnem meridianu bo to povzročil da bo energija začela šopat gor-dol...in tam kjer je kao blokada bo naraščal pritisk toliko časa dokler ne bo blokada prebita- to se ponavadi občuti kot manjša ali huda bolečina, pojavijo se lahko solze, stok, jok, kot da bi nekdo zabodel nož, trgajoča bolečina pa vse do smeha- pozitivni znak...Ponavadi šele ko je en meridian pretočen bo šla energija na drugega, čeprav lahko včasih skače malo tja, malo sem...odvisno kaj so vzroki in kakšna čustva so vse v igri...Nazadnje se pa skoraj vedno konča pr meridianu trojnega grelca kar je nekako tudi logično saj je trojni grelec kao seštevek vseh organov...in šele ko so vsi za silo v nekem ravnovesju se lahko še ta malo bolj angažira...Skratka TKM je cela znanost, zato pa traja študij po par let...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/OK2.gif

 

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_eek.gif

 

Kva pa karma?

 

Tolk si napisal, pa je tud enkrat nisi omenu, kva šele, da bi jo označu za taglavno.http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/SHOCK.gif

 

Kva je s tabo Brezo, da se ti ni kej naredl.http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_eek.gif

 

Prou ustrašu sem se.

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_shock.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ale, sodelavka hodi na akupunkturo na napotnico, nekam tle v LJ, v okviru uradne zdr. al kaj xrolleyesx ampak je upravičena samo do ene terapije na mesec, pa še to pravi, da ji prime šele po enem tednu? Ne vem, ker je ne jemljem preveč resno, ker ima vsak dan nove bolezni - malček jo sumim, da je hipohonder

 

:eek:

 

1x na mesec ni nč! Al daš skozi terapijo al pa bolje da ne greš!

 

Me pa vleče tale TKM, samo za zdaj si to finančno ne morem privoščit. :(

Mam tudi prijateljco k obvlada tui-na masažo ful dobro, in pri njej sem se že prvič počutla ful bolše, samo to mravljinčenje in zatekanje gležnja (posledica vkleščenega živca) mi ne more pozdravit, lahko smo ublaži za par dni. :sori:

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja, pa še to; vsako zatekanje še ne pomeni težave z ledvicami; tko da, vsi tisti, ki s(t)e prepoznavate v mojih simptomih, NI NUJNO, da je z vašimi ledvicami kaj narobe in da bi bili deležni enake terapije.

Ni zmeraj vse za vsakogar x;)x

 

enivej, včer sem bila prepičena s 15 iglicami :OoO: zdej vem, kako se je Kristus počutil na križu x:Ox

in blentava kot sem, sem, ob vprašanju če sem ok in če me kje kaj boli, bleknila, da razen une igle zapičene nek okol jeter, ostalih na stopalu in glavi sploh ne čutim. Je odvil ono na jetrih (pravo olajšanje) in na polno zašraufal one na nogah in stopalih, da se zatulila ko prestreljen volk. Dr.Pikpik pa smeje, aha, tole bo bolj(š)e delovalo, občutek igel ne sme preveč zbledet :wOOt:

aja, pogruntala sem tudi, da se ni dobro premikat, ker te taka trzajoča bolečina prešine, da prec obmiruješ in celo na dihanje pozabiš :ermm:

še zmer se na mizi potim, ampak samo na stiku s podlago. Takoj ko vstanem z mize, sem ok, proti večer pa vedno bolj utrujena - bi že kar ob 19h zalegla :sleeping:

 

***********

Marsa, lepo, da se z mamo razumeta. Jaz s svojo vzdržujem min.odnose. Olje in voda x;)x

 

Nat, ob prijavi na ZRSZ mine kar nekaj časa (meseci tam ne pomenijo veliko, ker čas teče tam drugače) predno blagovolijo izplačati den. nadomestilo (nek v spominu imam mesec in pol do celo dva meseca; vmes pa moraš živeti od zraka al kaj xrolleyesx ): V glavnem, ko si enkat v bazi iskalcev, ti pripada povračilo vseh stroškov, ki si jih imel z iskanjem dela (ja, to pomeni tudi vračilo str.za prevoz, prijave se pošilja priporočeno, znamke, papir, kuverte U get it x;)x

V kolikor si tapravih let (včas je blo mlajši od 26, starejši od 50), se lahko vključiš v aktivno politiko zaposlovanja, po domaće javna dela. Ni nek juhuhu, je pa za golo preživetje, če maš smolo, se ti za penzijo obračunava 0,75 (t.p. delaš eno leto, priznanih imaš pa samo 9 mesecev; odvisno tole al maš 30, 40 urni delovni teden ali celo manj). Svetovalko kliči non-stop, tukaj boš žal morala biti tečna, tečna, tečna, a zmeraj imej vztrajni, osladni (=pretirano prijazni) pristop do vseh na ZRSZju. Včasih so bili celo programi prešolanja (tki program 10.000), ne vem, morda imajo tudi kake zdaj :inocent:

vsekakor sprašuj, sprašuj, sprašuj, zanimaj se za vsako delavnico in ogni se s.p.-ja kot kuge xNNx

Nič si ti ledvice in zatekanje samo sebi ne prilaščaj:))) komot lahko potalaš tole.

Gruntam sicer kaj je boljše - ali ledvice ali srčno popuščanje - se nekak ne morem odločit:)))

Pa hvala za info..

ja -sp mi res ne leži in ga bom se res izognila kot hudič križa.

Sicer pa sem danes že bolj strelčevska (včeraj je bil še en tak astro moment - bikovska luna glih na mojem saturnu v 6. hiši -ni čudno da me panika grabila..)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf si me spomnila! Ta (pretekli) vikend sem na pohajkovanju po obalni Slo spoznala ''novo' vino sorte Cipro. Zame novo seveda, ampak baje je pa stara sorta in kolk je to dobro :yumy: Cvetlično saden okus, a ne (pre)sladek kot kakšno desertno vino. Sem ga nekaj litrc še domov nesla x8Dx

 

A kdo pozna?

Niet, jaz ne.

 

(ampak po tvojem opisu sodeč bi znal bit men mal presladek)

 

Fajn za zaloge. x8Dx x;)x

 

Tudi jaz ga 25 let nisem imela potem pa tisto poletje 4x, vsak mesec en. No zdaj pa leta spet nič.

Weird :o|o:

ja sej menda je tko, da se ti kr odjednom pojavi, pol se ti pa lohk ponavlja to. :o|o:

 

(najbrž je *sam* oslabljenost imunskega sistema, itak je pa praviloma t(k)o)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dons...

sem vidu ene holandce... no... avto z počitniško prikolico...

sej nč posebnga... ampak avto se je peljou že iz morja nazaj...

prvi znaki, da se poletje preweša u drugo polovico... mislim.... ker poden... :sori: :vio:

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prvi znaki, da se poletje preweša u drugo polovico... mislim.... ker poden... :sori: :vio:

neumnost. saj se je komaj dobro začelo! x8Dx

 

Saj mam tudi jaz raje bolj Refošk-style okus, pač poprčkaste variante, ampak mi je ta čist osvežujoče prijal xDDx

 

Ja sej to je edino kar vejo zdravniki in vsi ostali povedat o tem :o|o:

V glavnem sam, da ga zdej ni in ne pride več.

Ja ti je že pasal.

Men tud včas pašejo kakšna vina iz določenega okolja (in v določenem obdobju), ampak recimo samo ko sem v tem okolju.

(recimo mi je dbest hvarski plavac, sam pol v LJ mi je pa manj dbest xDDx)

 

Men je vino zdej itak premočno (in itak pijem bevando - sej vem, greh x:)x), samo mi je itak takšno *železno* pasalo xDDx (k sem tud pesin sok nekaj tankala in takšno)...

 

Ja sej večina takih težav je zarad oslabljenega imunskega sistema.

No glavno da ga nimaš več.

 

............

 

mene je pa en krvoses popikal. :xx!:

Celo po vratu in na veki imam srbečino in rdečo bulo. :o|o:

 

... nekaj nisem bla preveč razpoložena dons, vsa sitna nekaj, nemirna, sam delat se mi pa ni nč dal, no pol sem se pa prav prisilila v akcijo, se je pa izcimil super dan in sem ogromno nardila = bla ful učinkovita. x^x

Sploh nisem mogla nehat. xDDx

(pa še kuhala sem pa zunaj bla itd.).

Tko da sem zdaj prav kul in mam dobr filing.

 

Me pa mal hoče glava bolet, ampak ni pene. x:)x

 

Lep večer. xcivx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šla za 5 minut v babycenter vozičke prečekirat, ker so nama nekaj skenslali in sva mela čas .. in ostala not skoraj 2 uri .. jao, to je cela znanost al kaj xrolleyesx

Bom po moje eno temo odprla, če ma kdo kake izkušnje, kaj je dobro in kaj ne ...

 

Zmatrana, dolg dan bil ... pol še ugotavljala kako je pa še vseeno en kup birokracije pred mano pa kako mam kup vprašanj pa nisem čist zihr, če mi kdo zna točno odgovorit .. mah, bom že počas prišla .. sva pol z I. mela mal debate in za par mesecev naprej rešila problem, pol bomo pa še videli kako in kaj ...

 

Nataly, ne vem če sem sploh že kaj rekla .. ker ne vem točno kaj naj rečem .. :sori: držim pesti, da se vse izteče ok, itak pa ne dvomim, da se boš znašla :palec:

 

 

grem mal pred tv po dolgem času ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mah.Namesto kake komedije sem se lotila gledanja Hawkin's Universe po you tube.tko da mam še dost materiala za pogledat.sam sem hotla rečt, da vas ful rada berem, MArsa, kar lepo mi je, ko vidim, da se maš lepo, pa tud druge, ampak se mi ne da vse posebej pokomentirat. Preberem pa.In res fajn, kako se lajf obrne na fajn.Ko en hipec ni fajn. Tko pač je.grem zdaj nazaj raziskovat vesolje in konce in začetke in te reči.
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šla za 5 minut v babycenter vozičke prečekirat, ker so nama nekaj skenslali in sva mela čas .. in ostala not skoraj 2 uri .. jao, to je cela znanost al kaj http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_rolleyes1.gif

Bom po moje eno temo odprla, če ma kdo kake izkušnje, kaj je dobro in kaj ne ...

 

 

 

Pa to ti je podobno kot če študiraš kateri avto si boš kupila...eni vozički imajo take gume, drugi drugačne...eni so bolj primerni za ne vem kakšne terene in vremenske razmere, drugi malo manj...eni bebico full zaščitijo, drugi prekrijejo samo glavo...cene so od pa kao od sto evrov pa vse do par tisoč...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

 

Jap, to je cela znanost, si je treba prav čas vzet- kakšne pol dneva, dan ali več...sva s kolegom raje šla na pir za živčke in je njegova ženska s sestro al kolegico potem bolj urejala te zadeve...on samo prišel malo pogledal, vprašal še par detajlov, plačal in čao...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/OK2.gif

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vino Cipro

 

 

Nism ga še pila, ma če je podobno muškatnemu vinu, potem bi mi lahko bil všeč.

Mam pa zadnje cajte raje Traminca, al pa domač Merlot z naših koncev. :)

 

 

 

 

 

**

 

Fajn je blo včeraj plavat, voda je ravno prav, ne pretopla ne premrzla... :2src:

Jutri pa Koroška... xsrcx Lepo je odkrivat nove kotičke po Sloveniji... ni lih tko majhna kot zgleda... xDDx

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aliana, več frendic se strašno pohvali z otr.vozički Bugaboo. Ima velika 3 kolesa (ne morem verjet, kako pomembna je ravno velikost koles, še posebej prvih), dobiš pa za isti denar več (košara, šport.vreča, torba in še predalnik pod košaro), kot kje drugje. Se tudi hitro zloži in ne zavzame toliko prostora v avtu. Kar jaz vidim pomanjkljivost je, da na ročaju nima zavor (se pravi, previdno pri rolanju in vozičkanju hkrati). Je pa voziček izredno okreten in se lepo vozi tudi po snegu (ko smo šli z družbo smučat, je frenda bila ravno s tem vozičkom, se je krasno obnesel).

 

********

jaz pa včeraj presenetila dr.Pikpik s kitajskim dober dan, hvala in na svidenje x:px

zgleda sem imela dober naglas, ker me je vprašal kdo je moj učitelj :vio:

Ankl Gugl, of kors x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vozički in ostala bebi-oprema - moja izkušnja: za prvi voziček imela ravno košaro (ne tisto ko se da jajček not, ni ok, razen če je otroček hipotoničen) in res OGROOOMNA kolesa za napumpat, res se super obnese po terenu in tudi po snegu (na mala kolesca se sneg prime in potem imaš hitro štiri kepe pod vozičkom). Potem pa smo zelo hitro prešaltali na marelo - je bolj okretna, se hitro zloži in na malo zloži. Mi smo meli (sem jaz težila) eno bolj fino marelo, ko gre naslon čist dol, pa strehica zraven z okenčkom, pa ta marela bi bila eventuelno tudi za čisto male bebice, je bila z enimi nad-pod stavki. Pa vrečo je imela za zraven (za male nogice).

 

Jaz sem bolj konzervativna in priznam, da me trikolesni vozički niso prepričali. Stabilnost pa to. Pa npr. sem hotela imet za prvo marelo od quenny zapp- pa smo ga dejansko kupli, oblika spejska in ultra kul, a kaj ko mi je bil tok nepraktičen, sploh pa naklon ni šel dol, a ko mala beba zaspi, ne moreš pustit da ji mala glavica pade dol, sej bebi je vseen, ampak se ti kar milo stori, ko gledaš glavico kako vidi dol pa slina teče iz ustk pa pol začne še smrčat pa to :D

no pač naklon je meni fajn, da je, ker potem je bebici ugodno, tebi ko gledaš to, pa tudi.

 

cookie - ti ga pa pihneš! x:Dx

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

daaan. po doooolgem času.

uživam ob skodelici čaja, zelenega, seveda. in poslušam enigmo. pravzaprav če dobro pomislim, se ni tak zelo veliko spremenilo. na dan zemlje se nama pridružil nal xsrcx ki je trenutno še v svetu sanj. pridno detece je. prespi že celo noč x8Dx

sicer pa se mi zdi, kak hitro čas mineva ...

 

veliko sončka za vse x:Xx

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Opazujem kolesarje, kako se vozijo po cestah zadnje cajte... ma niso normalni!! :vragec: Oni kr lepo vštric po glavnih cestah in skozi naselja, da morajo avti žlajfat za njimi in čakat da jih lahko prehitijo, jim potrobiš pa se ti sploh ne umaknejo... sm morala že večkrat žlajfat na polno k se mi kolesar ni umaknil ob rob cestišča, nasproti pa avto... kolkor vem, nima kolesar kaj delat na sred ceste! :vragec: Razen ko je organizirano in je eno vozilo spredaj in eno vozilo zadaj.

 

Al pa pešci! Kr lepo na prehod za pešce, ne levo ne desno pogledat, kao... jst mam prednost... ma halo!?! Kam pa pridemo da nam bojo pešci kr skakali na cesto? Cesta je za vozila, pešec pa ma da počaka da ima prosto in gre šele potem čez! Za pešce je napravljen pločnik.

Sej ne rečem, ustavim kdaj folku k pada dž pa so brez dežnika, al pa starejšim k vidim da težko stojijo, samo ni pa zdej pravilo da bom ustavljala pred vsakim prehodom za pešce... ma sej ne pridem nikamor pole! xrolleyesx

 

 

Meni se zdi da bi moralo it več kot pol folka spet opravljat teste o CPP! xyesx

 

 

 

 

 

>> Marsa pravi da se kombinacija Sonca in Lune v Raku lahko kaže tudi skozi jezo, agresijo in celo krutost. :inocent: x:Dx

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ale, kolikor se jaz spomnim iz avtošole, naj bi bilo tako, da ko pešec da nogo na prehod za pešce, oz. jasno nakaže, da bo šel čez, mu mora avto ustavit ... vsaj nas so tako učili ...

Je pa res, da malo strpnosti na obeh straneh ne bi škodilo, tole da ne pogledajo ne levo, ne desno in kar skočijo na cesto, sem tud jaz že doživela pa ni prav fajn ... :sori:

 

No, vozički .. midva sva 99% za 3kolesnik, to da mora imet velike gume smo že včeraj pogruntali, ja :palec: Načeloma je v najožjem izboru Quinny Freestyle, meni malo neugleden, ampak I. se je takoj zapičil vanj .. in ga je pol tudi prodajalka pohvalila, razen da je malo težek za prenašat ... in da so ga letos po 15 letih nehali delat, tako da jih je še ene par po trgovinah v SLO in bi se bilo fajn počas odločit ...

je pa tako, da bova lupinico poskušala nekje dobit (ful frendov tole zdaj ravno nehuje uporabljat), košaro voziček dobiva enega oldtimerja od sestrične, tako da v bistvu najbolj rabiva nekaj večinoma sedečega za nadaljnih par let, in niti ne bi kupovala tistih, kjer je že vse v kompletu. Pa glede na to, da bo dost hitro potem zima in sneg pa najini sprehodi po makadamu, mora bit nekaj okretnega ... Ma saj je še ful časa, sam pač, ko sva že bila na ogledih, sem rekla da še tlele malo povprašam za kako idejo :palec:

 

Zdajle me pa čaka kaki dve uri telefonarjenja in usklajevanja strank, ne maram tega delat :o|o: Pol se pa popoldne s frendico dobiva, je že pol leta nisem vidla x:)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ale, kolikor se jaz spomnim iz avtošole, naj bi bilo tako, da ko pešec da nogo na prehod za pešce, oz. jasno nakaže, da bo šel čez, mu mora avto ustavit ... vsaj nas so tako učili ...

Je pa res, da malo strpnosti na obeh straneh ne bi škodilo, tole da ne pogledajo ne levo, ne desno in kar skočijo na cesto, sem tud jaz že doživela pa ni prav fajn ... :sori:

 

Zakon o pravilih cestnega prometa

 

IX. VARSTVO UDELEŽENCEV CESTNEGA PROMETA

 

83. člen

(udeležba pešcev v cestnem prometu)

 

 

(1) Pešci morajo uporabljati prometne površine, namenjene hoji pešcev.

 

(2) Če na vozišču ali ob njem ni pasu za pešce, pešpoti ali pločnika, je pa kolesarska pot ali steza, smejo hoditi pešci po kolesarski poti ali stezi, vendar tako, da ne ovirajo kolesarjev in voznikov koles s pomožnim motorjem.

 

(3) Pešec ne sme hoditi po vozišču ali se zadrževati na njem, prav tako ne sme nanj nenadoma stopiti.

 

(4) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka smejo hoditi pešci po vozišču tam, kjer ni pločnika, pešpoti ali kolesarske steze. Pešci morajo hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje.

 

(5) Izjemoma lahko pešci hodijo po desni strani vozišča v smeri hoje, kjer je to zanje varneje (nepregledni ovinek, ovira na vozišču ipd.).

 

(6) Pešec, ki potiska enosledno vozilo, ročni voziček ali drugo prevozno sredstvo in organizirana skupina pešcev, mora v primeru, ko ni mogoče uporabljati prometne površine namenjene hoji pešcev, hoditi ob desnem robu vozišča v smeri hoje. Pešec, ki potiska ob sebi enosledno vozilo, ga mora voditi na svoji levi strani. Določba velja tudi za osebo, ki se vozi v invalidskem vozičku.

 

(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta.

 

(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.

 

 

**

93. člen

(kolesa in kolesa s pomožnim motorjem)

 

 

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

 

(2) Vozniki koles morajo voziti drug za drugim, razen na kolesarski poti, kjer smeta voziti dva vzporedno, če širina poti to omogoča.

 

(3) Med vožnjo s kolesom je prepovedano:

 

1. voditi, vleči ali potiskati druga vozila, razen vleke priklopnih vozil iz četrtega in petega odstavka tega člena;

 

2. pustiti se vleči ali potiskati;

 

3. prevažati predmete, ki ovirajo kolesarja pri vožnji;

 

4. voziti druge osebe, razen če ta zakon ne določa drugače.

 

(4) Če je kolesu dodano priklopno vozilo, mora biti vez med kolesom in priklopnim vozilom takšna, da voznik kolesa lahko obvlada kolo in priklopno vozilo in da se priklopno vozilo ne more samo odpeti. Priklopno vozilo ne sme biti širše od 100 cm. Na sredini zadnje strani priklopnega vozila mora biti nameščen rdeč odsevnik, predpisan za priklopna vozila, ponoči in ob zmanjšani vidljivosti pa mora biti nad njim prižgana pozicijska svetilka, ki oddaja rdečo svetlobo.

 

(5) V priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, ni dovoljeno prevažati oseb, razen v priklopnem vozilu, konstruiranem in namenjenem za prevoz enega ali dveh otrok. Takšno priklopno vozilo mora ustrezati pogojem iz 1. in 4. točke šestega odstavka tega člena.

 

(6) Na kolesu je dovoljeno prevažati otroka mlajšega od osem let, če je na kolesu pritrjen poseben sedež za otroka in je kolo dodatno opremljeno s stopalkami za noge, ki morajo biti prilagojene velikosti otroka. Sedež za otroka mora biti narejen tako, da:

 

1. ustreza velikosti otroka;

 

2. je trdno povezan s kolesom;

 

3. je nameščen tako, da ne ovira voznika, mu ne zmanjšuje preglednosti in gibljivosti;

 

4. onemogoča poškodovanje otroka.

 

(7) Dve ali več oseb se sme voziti le na kolesu posebne konstrukcije, ki je izdelano tako, da omogoča varno vožnjo.

 

(8) Na kolesu in v priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, sme prevažati otroka le polnoletna oseba.

 

(9) Voznik kolesa mora imeti ponoči in ob zmanjšani vidljivosti prižgano na sprednji strani žaromet za osvetljevanje ceste, ki oddaja belo svetlobo, na zadnji strani pa pozicijsko svetilko, ki oddaja rdečo svetlobo. Na zadnji strani kolesa mora imeti nameščen rdeč odsevnik, na obeh straneh pedal rumene ali oranžne odsevnike, na kolesih pa rumene ali oranžne bočne odsevnike.

 

(10) Parkirano kolo mora biti postavljeno tako, da ne ovira prometa.

 

(11) Določbe tega člena se uporabljajo tudi za kolo s pomožnim motorjem.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

41. člen

 

(vožnja z vozilom na prehodu za pešce)

 

(1) Na prehodu za pešce, na katerem promet ni urejen s svetlobnimi prometnimi znaki ali ga ne ureja pooblaščena uradna oseba, morajo vozniki in drugi udeleženci cestnega prometa omogočiti pešcem varno prečkanje vozišča, ki so na prehodu ali stopajo nanj. x;)x

 

 

 

 

 

 

 

(saj ne držim zdaj s pešči, da ne boš mislila, sam šla sem pogledat zakaj so nam v AŠ tako težili, da je treba ustavljat pešcem na prehodih ...) Zdaj, kolikor sem razumela, si ti govorila o pešcih, ki padejo čez cesto na prehodu za pešce ... če pa to delajo na neoznačenem mestu, pol pa itak ... moj bratec bi rekel gasa in brisalce prižgat x:px x;)x x:o)x

 

 

 

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, če je že na prehodu al pa tik da stopi nanj, ti pa se šele približuješ prehodu za pešce, itak da ustaviš.

Ma ne pa da ti kar skočijo gor brez pogledat levo-desno, kao sej mam jst prednost, imaš da čakaš! Sploh tu po Gorici opažam to navado, ne vem kako je po drugih mestih.

 

 

Al pa si ti v krožnem križišču (tu so nrdili eno ful smotano krožno s prehodom za pešce tik zraven) in moraš stat v krožnem not, da se oni izvolijo pricijazit čez prehod, brez da pogledajo če je fraj al ne! xrolleyesx

S tem da ti folk še s kolesi skače čez prehod za pešce, pa tudi nimajo prednosti, razen če je napravljena kolesarska steza. Čez prehod za pešce pa morajo peljat kolo v roki praviloma.

 

 

(sej vem, štekam, samo me pa jezi ker to se kr redno ponavlja, postaja že kr pravilo tu pri nas)

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...