Skoči na vsebino

Vesoljni dnevnik LNF 27


Marsa

Recommended Posts

 

Lia , spričkaj se s strahom osebno ... in pusti bližnje in daljne pri miru . Strah je mati vseh grdobij. Strah vseh strahov . Boljš, da si jezen, žalosten, nesramen, prepirljiv in kar je še tega. Samo strahu ne. Crkuješ vsak dan, vsako minuto na ta način. Primi ga za vrat in vrzi strahca čez najvišje okno . Utopi ga v žlici vode. Brcni ga na cesto in moli, da ravno takrat mimo pripelje smetarski kamion. Ali pa ga po babje sprovociraj, da mu poči film in odide sam . Spomni se česa , zmoreš ti to....

 

Neprespan sem kot doječa mati. Že tretji dan dežuren pri cajtanju kosmate duše. Prva dva dneva prvi del noči, danes in jutri pa jutranja izmena . Če se tejle uri lahko tko reče. Vsaki dve uri moram v štalo in tisti čas vmes nima smisla skakat nazaj med rjuhe. V mansardi poslušam škrebljanje dežja in čakam, da začne padat napovedana bela tišina .

 

Včeraj se pred hišo ustavi mercedes, vreden dvakrat toliko kot vsa moja mašinerija skupaj . Izstopi konkreten možakar in vpraša ... ali se me spomniš ? Spomnim se te . Takrat si bil še pol glave manjši od mene in si tehtal za eno švoh vrečo cementa. Takrat , sto napak nazaj, so bile še 50 kilske. Samir je bil izbeglica. Štirinajst let star je prišel v SLO in se kot mnogi njegovi vpisal v srednjo zidarsko. Svojih tu ni imel in med poletjem se ni imel kam dat . Švorc, kot je bil, si je oprtal ruzak in šel od hiše do hiše iskat delo . S kakšno ihto je poba metal pesek v mešalec . Kako so šli parkrat po po tleh on, mešalec in beton , ker ni zmogel zanj pretežkega bemena. Clo zjokal se mi je na gradbišču od togote, odnehal pa nikoli. Naša mati velikega srca so ga vzeli za svojega in ga z malicami ter kosili pitali ko piceka . V ruzaku je vedno odnesel kaj domov... kaj za večerjo. Za šolske počitnice bo pripeljal ženo in otroke, da jim pokaže prvo hišo, ki jo je pomagal gradit v življenju. In naša mati bodo spet solznih oči ...

 

Tale drva so zakleta. Jeseni sem si jaz zobe razbil na njih, prejšnji teden ja ata odletel na mokri hlodovini . Pristal dober meter nižje in pokasiral boleča rebra ter dobršno mero strahu . Jaz tudi. Bolj ga podim stran , možakarja z osmimi križi, bolj se prepira in hoče pomagat. In potem z motorko v roki z enim očesom vedno motrim, kje je on . Enkrat so bo nekomu nekaj zgodilo. Če ne njemu , se bom pa sam porezal na ta način. Sam se ne da dopovedat ... . No, zadnje dni lahko delam v miru. Ker ga rebra bolijo in ker je mogoče vendarle razčistil pri sebi.

 

Zdajle razmišljam, kako je življenje hecno. Samo za pikico se spremeniš in že ljudje letijo iz tvojega lajfa in prihajajo drugi. Jp, življenje je muhasto in vesolje joškasto . Vsemogočni vsak dan na novo premeša in potala karte. Mi pa , slepi in gluhi od rutine, še vedno igramo s starim kompletom . In ne opazimo novega asa, ki nam ga je potisnil v rokav.

 

Knjigo bom začel pisat, če bodo kosmate duše še naprej zbolevale.

 

 

 

Dr danhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flirt.gif piši srce piši, tvoje zgodbe zdravijo....pa saj veš da ne paničarim pa da se ne userjem kuj tak od strahu....sam ko vidim kaj dogaja s taščo izgubljenost, slabosti, bruhanje in ko gledam to njeno frocovje, prestrašeno ko vsak svojimi fintami- ko je čist na konc- ko ji tiščijo tiste grenke čaje, ko jo matrajo podt tuš 2x na dan da ne bo smrdela, ko ji dajejo česen v kapsulah da jo žge v želodcu ji pišejo listke , jo pitajo z medom, ona pa od povišanga cukra čist preč, ko me zmerjajo, če ji dam krof, ko si ga zaželi, ko z njo naokoli letam na odvzem krvi, dohter, lekarna....ko se med sabo zmerjajo pa spričkajo ona pa to posluša, ko drug drugega vsekajo po gobcu- in ko jim rečem, da je vsega dost- sm pa ta grda--sam mir rabi, pa red , krožnik hrane pa topel čaj- dohterji so že zdavnaj dvignili roke- ni možno nič narediti- oni pa še kr ne dojamejo, če bomo delali počepe,pa se sprehajali bo pa boljš....od oktobra do zdaj jo je čist konkretno vzelo, pešanje srca prihaja v zadnjo fazo in vsi organi odpovedujejo ....demenca tudi v zadnjo fazo...in zdaj mene okrivijo da kaj da jim to govorim, da je boljš da ne bi nič vedeli,aleluja kris got- pa to se mi mora spipat- pa lahko bruha od možganske kapi,ki jih je bilo že kar nekaj, pa lahko zaradi diabetičnega šoka, ona pa zmeraj bolj utrujena....bemu-lahko je žolni kamen al ledvični ker je tam tud že vse na glavo...vemo da se ne da operirat da se pa kaj proti bolečinam al pa kaki spazmolitik..te se pa potlej froci kregajo en pride pa da mami brinjevec, drugi pride pa tuli dajmo diuretik, tretji pride sam čaj dajmo od kaj jaz vem kergha zeliščarja..

 

Ko so zastavili njim lastno alternativno dieto, navsezgodaj sam sadje, pa nič konkretnega za pojest, sama zdrava zelenjava, pa nič ocvirkov pa žga- ncev, pa nič piškotkov, etc je začela skrivat piškote pod pošter, pa v garderobno omaro, da se je reva boga vsaj ponoči malo potešila....

 

Jaz v glavnem vem, da če bog pomagaj dočakam , da bo prvi froc, ki mi ne bo pusto kofeta pa cigareta, dobu tisto šalco v glavo....al, sam to so škorpijonke....tašča je pa devica in to ona ta prava, natančna , ubogljiva, dlakocepska ...vse kar ji rečemo naredi in še vpraša al sem pridna...

 

saj je bilo z mojo mami podobno, sam je bila bolj moje sorte, ko sva šle v trgovino in hodile med policami, je zagrabla konzervo fižola in začela grdo gledat in v brado mrmrat, da bo totemu pesu pa fižol v glavo vrgla...pa vprašam zakaj , ker tistega gospoda pač nisem poznala, pa je povedala , da ji je pred dvajsetimi leti mastno staro govedino prodal- nategon grdi, ki stare ljudi izkorišča in star rumen loj prodaja

 

 

ja in to je res napor....zdaj ko mladiči vozijo prikolice pa prikoličarje na dom na obiske, pa to, si mislim ko gleam tote neznance ki vstopajo v stanovanje, mater toti bojo odločali kak mi bo na stare dni, pje , te me je pa kuj malo strah, pa si rajši dva čika v goflo ruknem, pa še kak štamperle več, da bi me te prej pobralo, ker to je pa znort

 

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png mislem za škorpijonko, da se ne bi vtaknila, nadzirala,da bi se prepustila- mislem , pa kaj pričakujejo vsi od mene da bom te riba ratala....al kaka tehtnica, vse je dobr, ha, ha, ...luftig štraufenpaht

 

 

 

No tak,naj razume kdor hoče, tisti, ki je kaj takega že dajal skoz bo zasttopu, keri pa ni pa itak ne more vedet kak to je.

 

To je tak ko je moja mami skoz govorila, živ ne moreš v grob:http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/hypnodisk.gif

Obečanje ludom radovanje...


Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vi mene stele danes mal v jok spravljate xsrcx

 

Dragi se je navsezgodaj odločil, da naju zapusti za čez vikend in se gre drvarja tam nad Tolminom ... jebemtiš in vse ostalo, da je treba imet mal zemlje glih na drugem koncu Slovenije ... pol se pa pejdi permakulturo. Čez vikend http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wacko.png

 

V glavnem, sva ostali doma, ker centralna še vedno ne dela čist, nismo vedeli kako vreme je, tamala je pa ravno ozdravela in je nisem hotla v ledeno posteljo čez noč dajat .. Pustmo, da mene itak vedno zebe tam, pa če sem v 5 pižam oblečena x:o)x

 

No, v glavnem .. se mava fajn. Zjutraj šle na tržnico, dejansko tamala peš in s poganjalčkom prišla do tja in skoraj nazaj (za vsak slučaj vzela voziček s sabo, lahk vsaj vrečke kam pospravim ...) Šli še na en obisk in na poti nazaj v Spara po orado, sva se strinjali, da je dan za ribo ..

 

No, ena je skoraj premalo. Vem za drugič. Zdajle sva pa zamesili kruh, najprej en košček zanjo in se zdaj zmiksano skupaj z banano in mal cimeta peče v modelčkih za cake-popse, take okrogle mini tortice na palčkah, potem gre pa kruh not. Potem pa še jabolka, bodo pečena za večerjo.

 

Zdaj pa lego kocke menda za eno uro :)

 

Tak lušten izi dan, sam malo držim pesti, da bo dete šlo ob 8h spat in da ne bom jaz z njo omagala, ker bi imela mal večera zase ... Čeprav OK, lase sem si celo uspela z njo zraven oprat :P

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kuko je pa znanost pa šola pa služba lahko fajn! Res! Včeraj bila z dvema dijakinjama na faksu, so nam odstopili lab, da sta dekleti lahko določili polifenole v ekstraktih smrekovih in borovih vršičkov. In je uspelo, taki fajn rezultati, pašejo v zgodbo ko ata na mamo http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png, odkrili drobno skrivnost narave. Dekleti navdušeni, nasmejani, yessss! (njuna mentorica pa tudi )

Izhajale smo iz starega zeliščarskega izročila, da imajo gorske rastline in tiste, ki rastejo na zanje bolj ekstremnih rastiščih, večjo zdravilno moč. Novejše raziskave so tudi pokazale, da se rastline, ki so jih umetno izpostavljali stresnim dejavnikom (npr. močno UV sevanje, velike T razlike...), ščitijo tako, da izdelujejo t.i. sekundarne snovi kot so različne snovi iz skupine polifenolov, ki ščitijo pred sevanjem, so odlični antioksidanti, imajo pa tudi antibakterijski učinek. To so ravno te snovi, ki imajo zdravilni učinek tudi za človeka, verjetno tudi sistemski učinek - krepijo imunski sistem ... Drevesa v hribih so bolj izpostavljena UV sevanju, pa tudi poškodbam zaradi snega, plazov, kamenja, velikim T razlikam, poškodovane rastline pa lažje napadejo bakterije in glive ... Če imajo stari zeliščarji prav, bi torej morali imeti borovci visoko v gorah (ruševje) več polifenolov kot nižinski bori, smreke na gozdni meji pa več kot nižinah. Da bi to ugotovile, smo se že spomladi napotile na 2000m (Viševnik) nabirat ruševe vršičke in smrekove na gozdno mejo nad Pokljuko, za primerjavo pa smo nabrale borove in smrekove vršičke še po nižinah. Naredile smo vodne in alkoholne izvlečke - in res! Višinski bori in smreke imajo bistveno več polifenolov kot nižinski! Kako je bilo fajn, ko so se stara znanja in nova spoznanja tako lepo ujela, en tak dober občutek povezanosti in spoštovanja do teh ljudskih izročil, zaupanje njim in naravi... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa ne morem si kaj, da ne bi dodala še tole na temo udrihanja čez šolo in učitelje (čeprav nočem spet sprovocirat kake nekonstruktivne debate z udrihanjem vsevprek): to je delček moje vizije dobre šole, in delam na tem, vsemu navkljub, v tej družbi in v tem sistemu - ker drugega ta hip pač ni in verjamem, da se stvari spreminjajo tako, da delamo na tem, ne pa samo udrihamo in kritiziramo in govorimo, kaj bi drugi morali narest.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo, danes bi pa rabila nekoga, da popoka moje dete za dve uri na sneg in sonce.. Nobene volje se nimam zvlect iz pizame, še manj pa it ven na mraz :/

Tamali se bo pa scufalo, če bo cel dan not...

 

Ja, ja, saj vem, se že grem oblect :/

 

Evo, danes bi pa rabila nekoga, da popoka moje dete za dve uri na sneg in sonce.. Nobene volje se nimam zvlect iz pizame, še manj pa it ven na mraz :/

Tamali se bo pa scufalo, če bo cel dan not...

 

Ja, ja, saj vem, se že grem oblect :/

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flowers.gif

Ooo, hvala vsemhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/love.gif . Saj nisem mislila tako dramatično, ampak ko pomisliš, kaj bi še lahko naredil, pa ne, pa se potem vprašaš, koliko narediš. Včasih se celo ujameš v lastnem vrtincu nekega negodovanja, popolnoma neupravičenohttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/rolleyes.gif .

 

Zgodbic o južnih bratih preveč, so prijatelji, sosedje, sošolci... Na koncu pa vseeno pridemo do posameznika, človeka, njegove notranjosti.http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/rainbow.gif

Life begins at the end of your comfort zone.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ojoj sej ne vem kaj naj rečem,ko se en trudi provocirat,pač provocira,zraven se pa dela vsega nedolžnega,super Iknee, da je raziskovalna naloga uspela in ja resnično bi moralo učenje slediti bolj na raziskovanju...

sam v katerm učbeniku bo zdaj to pisalo??

ker sej se dosti stvari razišče,ker pač dijaki morajo delati raziskovalne naloge,kot tudi diplome in doktorate naprej.in ja ugotovljenih je veliko stvari, sam kaj ko se vsa te diplome,potlej shrani v knižnico in na polico,v učbenike se pa ne napišejo nove raziskave.....in te naloge se dodelijo enkrat na šiti leta.in še to se večini jim ne da pisat....in raziskovat

po drugi strani pa, koliko dobreh raziskav je narejenih,pa nikoli ne pridejo ven ker pač kvarijo učne načrte. koliko diplom je vsako leto pa se vseeno nič ne spremini.

kot je bilo že zdavnaj dokazano da se nismo mogli razviti iz opic,pa to na študiju biologije še vedno učijo.....

lahko to imenujete,kritiziranje ali udrihanje,zame so to dejstva....in ne vidim čisto nič slabega če nekdo pač izrazi kar mu ni všeč,kako se boš pa pol samospoznaval in samorazvijal,če nam ni dovoljeno podati svojega dojemnja, izražanja in opažanja.... saj ko poveš svoje mnenje te vsi naskočijo, ali si črnogled,ali si naivnež, lažnivec,sodiš,si nepotrpežljiv,si jezen na celi svet,pa še kakšne,vzedvke bi se našlo. sam da se oddaljimo od resnice....ali razmišljanju...

pa sej je je to normalno,v vrcah,šolah in faxih,nas učijo samo ponavljanja in prepisovanja,nikjer nimaš resnično za razmišlat ali izrazat samega sebe,mogoče se malo razmišlja pri matematiki ali pri kakšnem likovnem pouku se lahko izražas, sam.pri ostalem so pa neka dejstva in teorije,ki si jih pa človek MORA naučiti,če hoče končati študij.

O tem govorim jaz, da ko smo enkrat pol odrasli te vzorce,nevedoč prenesemo v vsakodnevno izražanje. In pričakujemo,da imamo že vse napisano in da moramo samo malo spremeniti tekst in to so že naši odgovori.drugače pa nam ni treba misliti....tako se tudi kasneje vse obrača,ljudje delajo samo to kar slišijo po radijo,po televiziji,kar jim na občini govorijo,kar jim davčna govori,(kot naprime rkdaj moramo plačati položnice, kdaj,moramo v službo, kaj tankamo v avtomobile,koliko stari so lahko avtomobili,koliko let moramo oddelati da si zaslužimo pokojnino) Vse kar počnejo ljudje čez dan je to kar mu drugi velevajo,to utrdijo z zakoni in pravili in če si jih ne držiš,nastradaš.

Torej, ljudje po tretjem letu nehajo resnično uporabljati možgane.Sploh ne uporabljajo možganov in torej poslednično možganske celice,delajo samo na ravni, prejemanja ukazov in ko potlej človeka vprašaš kaj si želi,bo podal tipičen odgovor,

Recimo jaz sem delala raziskavo,prav na to v prašanje,kaj si človek želi od življenja,in smo mislila lahko vprašanje in bo veliko odgovorv,šok.

vprašali smo 1000 ljudi,dobili pa tri različne odgovore,ki so prevladovali.

prvo je bil,dobro službo,dobro familijo in veliko denarja,zdravja(tako je odgovorilo največ študentev in ljudi brez službe,tudi srednješolcev in otrok)

drugi je bil,prvo tišina in nevem....(vseh starosti,vsa področja)

tretji je pabil, kamor me bo pog ponesel,tam bom zadovoljen.(veliko svobodnjakov),

pol so sledili tisti ki so si želeli tudi samo posamezne stvari,eni samo denar, eni samo ljubezen eni,samo zdravje pač v kakršnem stanju je bil tisti trenutek človek.

pa se vprašam od tisočih možnih odgovorv smo jih dobili samo toliko?

To jasno dokazuje kako so ljudje sprogramirani.In nemorejo videti ven iz teh vzorcev ker so si ljudje skoraj kloni v razmišljanju.Člavek niti ne rabi več razmišljat,kakšen odgovor bo dobil od sogovornika,ga pogledaš,preceniš v katero skupino ljudi spada in imaš odgovor.In tukaj pol nastane problem v komunikaciji,ker pač že veš kakšen odgovor boš dobil niti ne poslušaš,torej dostikrat preslišiš kaj ti sogovornik zares želi povedati, nato se sogovornik užali in imamo komunikacijo na višku,kjer ljudje komunicirajo samo še o vremenu, v miru,ostalemu se pa raje izogibajo,ker se bojijo da se bodo preveč razburili ali dolgočasili.....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ti pa še vedno v leru pritiskaš na gas in rohniš, a se nikamor ne premakneš?

Pisalo bo tam, kjer nam bodo objavili, če ne, bomo pa sami ustvarili svojo objavo. Bomo že našli pot, brez skrbi, nismo tako stereotipni in črnogledi, da bi nam to zameglilo pot. Radovednost odkriva znanje, postavlja vprašanja in išče odgovore izven stereotipov, ustvarjalnost vedno najde pot, ali pa si jo sama ustvari. Tisti, ki hoče, vedno postavlja vprašanja in išče odgovore in jih tudi najde, nekaj v učbeniku, nekaj kje drugje. To učim svoje dijake, eni dojamejo, drugi malo manj, tretji (še) ne. In, ja, ne boš verjela, to se zares da tudi v šoli in tudi v tej družbi.Tisti, ki noče ali ne zmore (stvar zavesti!) pa ne, in to v tej ali pa katerikoli družbi. Če bi ti vso to energijo, ki jo vložiš v kritiziranje in zgražanje nad poneumljeno in zavedeno rajo, in nima nobenega učinka, raje vložila v ustvarjanje, bogami, bi se že kar poznalo - predvsem na tvoji lastni zavesti, veš tisto "Kipar kleše kip, kip kleše kiparja"

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa sej vem sej sem rekla da je dobro....samo da je premalo tega.....in da žal takih stvari se ne more pol prebrati kje....

Ti si ena redkih takih,ki to počnejo,niti nisem kritizirala tebe osebno,tudi sama si zadnjič napisala da si morala za kazen,ker bi rada malo drugače kaj naredila ,pač nekaj delati,na šoli.

jaz se oglašam zato da bi prišlo do sprememb in ne zato da nekoga zajebavam....

in poglej jaz se borim za isto stvar da se stvari spremenijo, ampak glasno priznam tudi da je nekaj narobe, vi učitelji pa ne smete tega ker drugače letite, namesto da bi bili veseli, da še kdo drugi vidi napake na šolstvu,da bi se hitreje kaj premaknilo, me raje zmerjaš.....dobra ti je to olika....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

drugače pa tudi jaz sem hodila v šolo in vem kaj se tam dogaja...smo tudi mi imeli tako fajn učitelja,ravno tako za biologijo,res nas je tudi ven pelal recimo na vrt in nam pokazal stvari ki jih v učbeniku ni, delali smo ravno tako eksperimente in resnično smo vsi uživali ob njem.Sam kaj ko je po enem letu ,moral iz šole,ker ni sledil učnemu programu in pač zaradi določenih nestrinjan. zares je znal pritegniti učence da smo ga vsi poslušal in bili želnji znanja.

Zkaj ne bi smelo biti več takih učiteljev kot si ti in pač par drugih???

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Učitelji morajo v javnih šolah učiti tako kot narekuje "kapital" in vse kar je povezano s tem...kdo jih bo pa plačeval, da bodo pričali neke duhovne bajke...ima da se uči kapitalistični režim...pa čeprav že vsi vejo, da je samo vprašanje časa kdaj se bo bo cel borzni sistem sesul...do takrat nema trte mrte...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

čer

pa sem nazaj z meni preljubega obrobja panonske nižine, kjer so grički ravno že zaslužni svojega imena in zaradi ravno tega je nebo tako veliko in prostrano in posledično tudi moja duša in srce http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/heartpump.gif

razumem vse tiste, ki jim rodni kraj teče po žilah, nosi posebno energijo, zaradi česar je tvoje telo lahkotno kot peresce in te veter nosi naokoli, tebi pa ni mar in se samo prepustiš...

...tako sem zjutraj vstala v snežno belo tišino, si obula zimske čevlje in jo ubrala po neskončni ravnini, se trudila občutiti vsak atom iz okolice s celim mojim telesom, vdihavala sveži mrzli jutranji - še neomadeževani zrak, kot bi ga na nek način hotela shraniti za potem, za zdaj, ko sem nazaj med hribe, ki skrčijo nebo in se zožita tudi moja duša in telo... zdaj predihavam spomine na lep vikend, so še sveži, pa zdržalo bo kak mesec, ko grem p onovo dozo...

VEM, da bom na stara leta tam, da bom tam umrla, ker tam je moj dom.

.. s sestrično se zmeniva, da se snideva na pol poti, kot včasih, pa jo mahneva na sprehod, se načvekava, nareživa, planirava najino starost, sanjariva, kako se bova še na vozičku tako srečali na pol poti, vsaka s svojo trobljo, da se bova slišali, pa verjetno si bova privoščili isto dozo norosti in biti trapasti, kot sva si jo od malea in si jo še vedno.

 

In popoldan z mojo mami po mestu, obema paše, da se pogovarjava, ceniva dragocene trenutke, ker se ne vidiva pogosto. mami ,dej da naju fotknem! za spomin. včasih so pametni telefoni tudi koristni in celo uporabni.

pa zabubiti se na kavču s starši, kot včasih...

...

imela sem svoje muhe svoj čas v odraščanju, verjetno sem za delež sivih las in gub na njima kriva tudi jaz.

a hvaležna sem jima, da sta me vzgojila tako, kot sta, preprosta in morda nekoliko naivna, kot sta, z neopisljivo vero v dobro ljudi in - da bo še vse dobro.

 

srečna in mirna sem, ko ju vidim, da jima je lepo, ker si to zaslužita.... naj uživata. se mi zdi, da sta končno Doma.

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia - to je strah pred smrtjo - ko si mislijo, da lahko čaji in odrekanje reši človeka. Pa ko že vse odpoveduje res nima smisla,da bi človeku branil en keks. Naša mati je sama ugotovila - da ji itak ne bo nič pomagalo, ampak če bo pojedla več, jo bo želodec bolel. Zato, ker so jetra postala glavni organ v telesu in bila tako nenormalno povečana, da želodec čisto skrčen.

Ja, se človek zamisli - mene moja mladež tudi že na čase komandira...ne tega, ker to veš da ni zdravo, ne to, ker.....ampak se skregam, pol so vsi mulasti, pol pa se čez čas vdajo.

 

Bravo Iknee - deca rabijo takšne učitelje :)

 

Kar se bosancev tiče - imajo močan občutek za čast. (tega žal našim moškim manjka - tudi ženskam), no ne vsem, da ne bom krivice delala, samo mislim, da kriva za ta neobčutek časti - preveč držanja pod mamino kiklo. Jaz imam tudi dobre izkušnje z njimi, pa s srbi tudi, pa s hrvateki tudi.

 

No...v petek dobila klic.....da sem v velikem finalu(kar se službe tiče)...jaz in še ena...na razgovor v sredo pri direktorju. On pa bo pol odločil....zdaj pa res gruntat, kaj bom oblekla :))

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Yes, Nat, bravo! Še malo pa bo :)

Jaz tudi čakam kako fajn novico, dragi šel zadnjič na en razgovor .. bi bilo kar zelo, zelo lepo in fajn, če bi tole dobil .. V več pogledih ...

 

Danes na kratko v službi, par stvari uredim, potem pa s frendico na kosilo .. Kao sva zmenjeni vsak teden, pri vseh motečih elementih nama enkrat na tri tedne dejansko uspe :)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti bi imela keramično imitacijo in ne plastik von china? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Mogoče china dela tudi keramične "podobnosti". Mal brskalnik zaženi in probaj z razlinimi iskalnimi nizi. (Nisem na compu, da bi jaz lahko zdaj to hitro poklikala)

osebno bi rajši keramično, če pa je cena le-te "pustimedavrisnem", potem bo tudi pvc dobra.

iščem že dalj časa, sam zgleda sem bolj šutaste sorte http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png al kaj http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sleepy.gif

ampka mora zgledat vsaj tok dobro kot Ecri; jaz same unikatne spačke zadevam http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/huh.png

 

Kuko je pa znanost pa šola pa služba lahko fajn! Res! Včeraj bila z dvema dijakinjama na faksu, so nam odstopili lab, da sta dekleti lahko določili polifenole v ekstraktih smrekovih in borovih vršičkov. In je uspelo, taki fajn rezultati, pašejo v zgodbo ko ata na mamo http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png, odkrili drobno skrivnost narave. Dekleti navdušeni, nasmejani, yessss! (njuna mentorica pa tudi )

Izhajale smo iz starega zeliščarskega izročila, da imajo gorske rastline in tiste, ki rastejo na zanje bolj ekstremnih rastiščih, večjo zdravilno moč. Novejše raziskave so tudi pokazale, da se rastline, ki so jih umetno izpostavljali stresnim dejavnikom (npr. močno UV sevanje, velike T razlike...), ščitijo tako, da izdelujejo t.i. sekundarne snovi kot so različne snovi iz skupine polifenolov, ki ščitijo pred sevanjem, so odlični antioksidanti, imajo pa tudi antibakterijski učinek. To so ravno te snovi, ki imajo zdravilni učinek tudi za človeka, verjetno tudi sistemski učinek - krepijo imunski sistem ... Drevesa v hribih so bolj izpostavljena UV sevanju, pa tudi poškodbam zaradi snega, plazov, kamenja, velikim T razlikam, poškodovane rastline pa lažje napadejo bakterije in glive ... Če imajo stari zeliščarji prav, bi torej morali imeti borovci visoko v gorah (ruševje) več polifenolov kot nižinski bori, smreke na gozdni meji pa več kot nižinah. Da bi to ugotovile, smo se že spomladi napotile na 2000m (Viševnik) nabirat ruševe vršičke in smrekove na gozdno mejo nad Pokljuko, za primerjavo pa smo nabrale borove in smrekove vršičke še po nižinah. Naredile smo vodne in alkoholne izvlečke - in res! Višinski bori in smreke imajo bistveno več polifenolov kot nižinski! Kako je bilo fajn, ko so se stara znanja in nova spoznanja tako lepo ujela, en tak dober občutek povezanosti in spoštovanja do teh ljudskih izročil, zaupanje njim in naravi... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

jezusinmarija, pa to je valjda jasno?!? Pa sej je že nekje pisalo http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/scratchchin.gif

no, super, da ste zdej "znanstveno" potrdili http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/OK-thumb.gif je vseeno fajn dobit potrditev, kar intuitivno slutiš http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_approve.gif

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Itak, da bo, ane Nat http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_approve.gif

 

Lili, bom spomnila, ja http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/crying.gif

 

*******

nimam "nič pametnega" za napisat, pa mal sem v gužvi, tko da,...

do nadaljnjega http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/1book.gif

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nat, Aliana, držim pesti http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/rainbow.gif

 

Mene zaenkrat deca še ne komandira, je pa to bolj po sreči, ker prihajata domov občasno. Moja mama je zadnje dneve jedla močna zdravila, s sestro je nisva upali pustit sami ven, bi se ji zmotilo in bi padla. Pa nama je "švrcnila" in si šla dokazat svojo samostojnost s sprehodom do vrteka, 5 minut. Jo čisto razumem, milo se mi je strilo, ko sem videla, da se moraš na neki točki prilagodit novim razmeram, čeprav si želiš ostati sam svoj gospodar. Res je vredno ostati priseben in pokreten do konca... ampak neeeee....dejmo raje kaj lepega. Ta teden, če še fajn napnem, bom imela ogromno narejenega v službi. In se v soboto lahko posvetim svoji žurki http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.pnghttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wizard.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/whistling.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_onfire.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Zdaj pa v trenerko, en dolg krog in nazaj na šiht...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in ker kapital ne želi poučenega folka, bojo učiteljce kmalu dobile nalogo, da pričnejo s poneumljanjem raje ...

poneumljajo nas že doolgo časa...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dr danhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flirt.gif

 

Kak ste ?Pisano ko mavrica , vidim

 

Za službo, kak se oblečthttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sleepy.gif hm, boljš pošnoflat, kaj je direktor po horoskopi- pa met v glavi to, da tip išče enga ko bo velik pa rad delal, pa mu bil večno hvaležn---http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png to so moje izkušnje, ker vsi direktorji mislijo kake dobričine so z delavsko rajo....

 

Kar se učitlov tiče, bolj mi sedejo učitli. Hmhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/bucktooth1.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif se prav spomnim, ko je kak fletn profesor, s tako kolesarsko ritko pa širokimi rameni se naslonil tako h kaki sošolki...pa mi izbočil ritko pred nos, sem prav morala z levo roko primit desno, da ni poletela pa zagrabila jedro mesohttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/edoom16.gif

 

Vem da me ni niši nič prašo, sam povem, pa ne da se hvalim, sam sem skrokana ko sto hudičev, bila na abrahamu v soboto, majke mi, fešta ko v najboljših časih moje ere...norelo staro in mlado...me zagrabila ena bejba v štiklih smo plesali kar vsi povprek in počez, pa skupaj pa narazen...

 

Nasmejala kot že pet let ne, toliko je bilo štosov in to takih od srcahttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/heartpump.gif

 

Sam drugi dan pa polomana, da sama sebe nisem mogla okoli nosit, kaj šele kerega drugigahttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ukid.gif ni več kondicje...bo treba več na tem delathttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/crossfingers.gif

 

Alianči boš lahko mi zrihtala tisto gobico, tk lepo prosimhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flowers.gif

 

Silver- toti kalčki v škatli za kekse- men rastejo 7 dnihttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ukid.gif delam kaj narobe?

Obečanje ludom radovanje...


Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaaa ... lepa učiteljca te čisto poneumi ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

 

in zato bojo po novem samo najlepše babnce lahko učiteljce ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif

Do kerga leta bodo torej lahko učile in kaj bo potem? Bodo dobile dodatek na urejenost in osebno nego, da čim dlje traja? http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vedno bolj ko gruntam - bolj se mi zdi, da je bilo moje stokanje okrog V&V krivo, da sem tu kjer sem. Kar nisem mogla iz svoje kože, da ne bi pojamrala, da sem si sto ojrov izposodila, da sem na šiht lahko šla. Hja - pameten nasvet res -za pošnofat glede horoskopa. so me opozorili že vnaprej, da ne mara zamujanja (jaz tudi ne).

 

Pismo ga meče tale sneg. zdaj bi se že lahko ustavil. čemaževe debate bojo še malo počakale:) ker v naših koncih kar precej snega.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...