Skoči na vsebino

Vesoljni dnevnik LNF 27


Marsa

Recommended Posts

Malo da se javim tudi jst... :)

 

Konec letnega dopusta. Preživeli sva ga v prečudovitem kampu na Korčuli.

Najina velika želja je, da se čimprej preseliva tja. Vem da to en bo tako kmalu kot si želiva, vendar bova delali v tej smeri.

 

Uspelo mi je skinit dol 9 kg v treh mesecih, brez kakšnih hudih diet. Prvi mesec in pol sem se malo bolj strogo držala, vendar sem vseeno jedla vse, kenslala sem razne pice, krače in podobno sranje iz veleblagovnic Pa alkohola se nisem dotaknila - do dopusta, kjer sem si ponovno privoščila pivo, vino, žganje, prošek... vendar v normalnih količinah in ob povečanih fizičnih naporih. Doma pa lezejo kile le še navzdol, kljub temu da jem praktično vse. :palec:

 

Oktobra me čaka operacija postoperativne kile na trebuhu - menda je velika že kot človeška glava (meni pa osebni zdravnik govoril, da to ni nič narobe!). Ampak tokrat zaupam kirurgu, saj je eden najboljših na svetu (pa tudi me je že operiral in vem da je ok).

 

Pogrešam poletne temperature, ki so bile na Korčuli, kle je prav jesensko.

Sicer pa spet delovno, ves čas ustvarjamo kaj novega. Veliko sem se naučila, veliko dala, še več se hočem naučit in predat svojih izkušenj ostalim.

 

Bliža se 40-ka. Ne morem verjet... :inocent:

 

 

 

P.S. Aliana - čestitke za novega člana družince! xsrcx

 

Ale , jaz bi zdajle dal levo roko za en teden na Korculi . Ker kaze, da letos spet ne bo nic z morjem ... mogoce kksen dan cez vikend .

 

40 ? A ves, da so to prav fajn leta. Vsaj men je slo po 40-tih na boljs ;) . Si se pri moceh in materialno toliko sposoben, da uresnicis vsaj kaksen cilj. Pri 40-tih si tudi ze pri pameti . vsaj domisljas si , no... okolica je vcasih drugacnega mnenja. . Tako, da nimam pripomb cez to obdobje. Bi ga kar ponavljal v nedogled ;) :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čau, Ale! Hvala :) Fajn, da sta uživali. Jaz upam, da nam tam sredi septembra uspe še kak teden sonca in morja ujeti ...

 

Danes zjutraj sem si privoščila tuš in samomasažo z Natalijinim orehovim oljem .. in že skoraj končam, ko mi uspe nekako rukniti flaško in se mi je ena četrtina po tleh razlila :( sem potem ugotovila, da očitno je čas, da tudi lasem privoščim malo oljenja in sem si še lase umila in potem iz tal pobrala olje :P Ma škoda ga je, no! Tko da zdaj hodim z mastno kitko okol po svetu :) Dobro, saj prav veliko se ne premikam.

 

Sva si pa privoščili danes s tamalo en kratek girls' day out, izčrpala en obrok, da je tamalega prevzel tata in sta se malo bondala, midve sva šle pa do Supernove po plenice za tamalega in na kavico/sok in malo poskakat po igrišču. Pa potem še do mlekomata in nazaj domov. Tko, da imava malo časa samo midve ... Zdaj je pa spet šla k tamalemu spat in ga drži za rokico med spanjem ...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, jaz predvsem lasem privoščim oljno razvajanje. (upam, da ga imaš na temnem in hladnem, da se ne bo pokvarilo).

Letos nič ne vem kako bo kaj z oljem. Mogoče jih bo za kakšen liter. Nekam prazni so. Pa še veverice si na veliko dajejo opravka z njimi.

Jaz pa v sončnicah. Še vedno jih je ena tretjina ostala na njivi - ker jih nimam več kam zložit in grem stavit, da bodo ptiči potamanili do zadnjega zrna. Včeraj se lotila izluščevanja - baje, da samo udariš po glavi in zrna padejo ven...no, seveda ne pri nas. Ker logično še niso suhe (sončnične glave) in ni šans, da jih ven spraviš. Tako, da sem na koncu spravljala ven tiste ta kritične. Ker pač preveč na kupu bile in ni šans da se posušijo. Tako, da sem potem cel dan zlagala po celi fotrovi kolarnici..(hb da jo ima), ma vsepovsod sem mu sončnice nadevala. Samo da je pod streho. In par grlic nezadovoljno prhutal vame, ker sta hotla na malico prit, pa sem jaz non stop sem in tja hodila. foter pa kar v pogon, da bo on izdelal orodje, s katerimi bom ven spravljala zrna...in po njegovi stari navadi je tole bikasto, kot da imam metrske sončnice. mah...mu rečem, daj, eno malo bolj naredi...ne..on pa trmoglavi. jebemti no.. pa še užaljen potem.

Hb se je frendica ponudila, da mi v svojih sušilnicah (skoraj profesionalne ima), posuši zrna. Ker v totem ljubem vremenu ni šans, da se posušijo.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf, je pa razlika med kokosovim oljem (s tem ponavadi mažem lase) in orehovim, da orehovo ne gre dol z normalnim pranjem :) Tko da bom očitno še par dni bolj Antonio Banderas stil :) Nič narobe, saj sem itak doma .. Laskom pa paše mal razvajanja. Še profi škarje moram nabavit, smo se zdajle pri zajtrku zmenili, da bo I. tamalo postrigel, ker ne zaupa frizerjem njenih kodrčkov (ma celo travmo s temi svojimi lasmi, ga skoraj ni frizerja, ki bi znal tako postrižt, da potem, ko se lasje posušijo, zgleda normalno). Jaz se pa itak že celo leto sama špice strižem, samo niso neke profi škarje in se mi hitreje scufajo .. Tako da . .v bistvu za ceno enega obiska Stevota, kar bi bilo ponavadi, že kar konkretne škarje dobim ..

 

Grem si skuhat en hektoliter čaja pa bučke nakockat za rižotko, potem se bo pa tamal že zbudil ... Tamala se je pa prehladila, slabo spala, ker ima zamašen nos .. Pa da vidimo zdaj koliko dela tole mleko. Bi bilo fajn, če tamal ne pobere, ker se mi res ne da v mini zamašenim noskom ukvarjat ..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aliana, neverjetno fajn je brat vaše dogodivščine, sploh pa to, kako se hči obnaša do bratca. Prav čutiti je ljubezen, nežnost v družini, da vse tisto, kar dobi, zna dati tudi naprej. Čudovitohttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/love3.gif

 

Uf, je pa razlika med kokosovim oljem (s tem ponavadi mažem lase) in orehovim, da orehovo ne gre dol z normalnim pranjem http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

Poskusi z dvojnim šamponiranjemhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_wink.gif.

 

Cipci in vsem ostalim pa ogromno crkljanja čez vikend! To poletno vreme, ki ga obljubljajo za vsak naslednji teden, bo direkt pravo za poležavanje.

Life begins at the end of your comfort zone.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, jaz predvsem lasem privoščim oljno razvajanje. (upam, da ga imaš na temnem in hladnem, da se ne bo pokvarilo).

Letos nič ne vem kako bo kaj z oljem. Mogoče jih bo za kakšen liter. Nekam prazni so. Pa še veverice si na veliko dajejo opravka z njimi.

Jaz pa v sončnicah. Še vedno jih je ena tretjina ostala na njivi - ker jih nimam več kam zložit in grem stavit, da bodo ptiči potamanili do zadnjega zrna. Včeraj se lotila izluščevanja - baje, da samo udariš po glavi in zrna padejo ven...no, seveda ne pri nas. Ker logično še niso suhe (sončnične glave) in ni šans, da jih ven spraviš. Tako, da sem na koncu spravljala ven tiste ta kritične. Ker pač preveč na kupu bile in ni šans da se posušijo. Tako, da sem potem cel dan zlagala po celi fotrovi kolarnici..(hb da jo ima), ma vsepovsod sem mu sončnice nadevala. Samo da je pod streho. In par grlic nezadovoljno prhutal vame, ker sta hotla na malico prit, pa sem jaz non stop sem in tja hodila. foter pa kar v pogon, da bo on izdelal orodje, s katerimi bom ven spravljala zrna...in po njegovi stari navadi je tole bikasto, kot da imam metrske sončnice. mah...mu rečem, daj, eno malo bolj naredi...ne..on pa trmoglavi. jebemti no.. pa še užaljen potem.

Hb se je frendica ponudila, da mi v svojih sušilnicah (skoraj profesionalne ima), posuši zrna. Ker v totem ljubem vremenu ni šans, da se posušijo.

mar jst to skoraj v LIVE izvedbi spremljam nastajanje mojega bodočega oljca?

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

haha...skoraj :)

samo brco danes še rabim, da se zmigam tja..evo, že nagovarjam ta mlajšo, da mi gre pomagat. nekaj ne sliši dobro na to temo, jaz pa tudi ne :)))

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridem danes v zdravstveni dom in iscem, kje za boga je tist terminal, kjer se kartica potrdi. Nasel sem avtomat za kofe, pa se enga za prigrizke, terminala pa nikjer. Ja kdaj ste bil pa vi nazadnje pri nas ... rece sestra, ki je ravno mimo prisla. Tega ni vec ... :).

A tko ... :).

 

Sedaj imam napotnico za laboratorij in se eno za ortopeda. Vsake toliko casa se mi ponavlja oteklina v pregibu noge za kolenom. Dosedaj je vedno izginla, tokrat pa ze dva tedna ne in je ze mal zaskrbljujoce. Pritiska na vezi in zateguje nogo pri vsakem gibu. Ni tolk bolece, bolj neprijetno in ovira pri gibanju . Zdej imam zaukazan ultrazvok in nato menda punktacija... se bo vidlo po pregledu . Nc nisem dobre volje, ker tega nisem navajen ... dohtarjev in letanja po bolnicah .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nc nisem dobre volje, ker tega nisem navajen ... dohtarjev in letanja po bolnicah .

 

Tega se nikoli ne navadiš... tudi če imaš še nevemkakšno kilometrino izkušenj za sabo...

Nikoli ni prijetno čakat med ljudmi, ki ti kašljajo in kihajo v obraz, kjer se mešajo vonji po bolezni in kemiji, kjer te neznanci ogovarjajo in hočejo vedet vse o tvojem življenju, pa čeprav te prvič vidijo... "zakaj ste pa vi prišli, kaj delate, kje (in s kom) živite..." in javkajo o svojih problemih in življenju vseh ki jih (bežno) poznajo...

 

Pa še čakaš ves dopoldan, nobeden te ne vpraša al upaš al ne upaš...če hočeš pregled, datum za operacijo, čakaj...

 

Pol pa se rabiš še naučit besednjaka za komunikacijo z administratorkami v bolnici, pa izkoristit tisti dve minuti z dohtarjem da se čim bolj natančno zmeniš glede vsega kar te zanima in kar se ti zdi pomembno, da on ve.

 

Ma ne, ni fajn hodit po bolnicah...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sorry.gif

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ale :) :)

 

************

 

saman, to je bila ad hoc diagnoza dr. ... Bakerjeva cista...poskodba kolena/hrustanca/ovojnice in izliv tekocine v kolensko kotanjo. Ultrazvok bo povedal vec . Ja, ponavlja se in menda punkcija ni dolgorocna resitev . Ampak na operacijo grem lahko sele pozimi...zdajle si tega ne morem privoscit . Pregled krvi imam v ponedeljek .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kukuc!

 

sem malo oklevala, a bi sploh kaj napisala sem.

Enkrat je nekdo lepo napisal, da gre na forumu za izmenjavo - daj dam. Tudi sama tko vidim. Ampak sem tko v nekem prafaktorskem stanju, da nimam kaj dat trenutno, alhko samo pridem jafkat.

 

Predmeti jafkanja se pa tičejo telesnega stanja (ki je, sem v veliki meri prepričana, idraz stresnega življenja zlasti v preteklem letu, dveh).

Jafk no.1:

Migrene.

Pa sploh vem ne, če so to migrene. Kaj pa če je kaj hujšega? Sam enkrat ko si po bolnicah (pregledi in to), se mi zdi, se kar ujameš v ta labirint... ne bi, ne upam. Rada bi živela!!!!

 

Jafk no.2:

Bule, bulice...

Eno malo bulico imam na stegnu že apr let. Kot fižolček veliko. Še nisem šla k radiologu. Ne upam. Razlog podoben kot no. 1.

Druga se je pojavila v desni dojki, s tem da me je bolela ko hudič. Po emnstruaciji je izginila, strah pa ne. Naročit se na pregled, hja, moja ginekologinja takoj pošilja naprej. Spet, strah, oklevanje, beg....

 

jafk no.3:

Ko sem včeraj pogledala hči tako ,da sem zasukala glavo nazaj (da sem jo vidla na glavo obrnjeno), pa potem glavo nagnila nazaj v pravi položaj, se mi je vrtelo kot da bi bila v najbolj opitem stanju, oči so se še kar vrtele in iskale pravo pozicijo, madona sem se ustrašila. Spet bi blo fajn it na kak pregeld, ampak kar nebi...

 

Jafk no.4:

sem spada vse pod razno, česar se trenutno ne spomnim....

 

Včeraj sem bila skoraj priča streljanju, gotovo ste brali al ivsaj slišali. Stala sem v koloni vozil, ozračje je bilo srhljivo, nisem vedela, kaj se dogaja, samo helikopter čisto nizko preletel, folk je drl nekam... sirene policije, gasilcev, rešilca... kar na jok mi je šlo, ker sem vedla, da se je moglo nekaj hudega zgodit....

Življenje je res nepredvidljivo. Še pred pol ure smo se smejali, zezali, potem pa padeš v čisto drug film... če bi šli od obiskov 10 minut prej... namreč domov se peljem ravno po tisti cesti...

bojim se vprašat za ime policista, ker slutim, da ga poznam...

 

no pa da ne bo samo jafkanje v mojem postu - selimo se v novo stavbo, juheeeej! organzavcija prosvetnikov je bila kar zadovoljiva: naredili smo špalir in si podajali škatle in se imelai prav fajn... so pa take delovne akcije odlične za opazovanje vedenja posameznikov. Kakšni te znajo prav presenetiti. Pozitrivno ,žal pa tudi negativno. Ja taki smo...

 

lep vikend!

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da ne boš sama jafkala ... . Jaz sem bil skoraj vesel, ko sem včeraj zvedel ... po tisti nč kaj prijetni novici ... da se za to operacijo, ki naj bi me čakala, uporablja lokalna blokada spodnjega dela telesa ( no, saj je logično) . Ker ... pravo operacijo sem imel v življenju eno samo ... in to s totalno narkozo . V vojni bolnici v Nišu. Še zdaj nisem pozabil tistih mučnih trenutkov, ko izgubljaš kontrolo nad sabo in postajaš rastlinca ... čista fobija zame. Ne bi rad še enkrat to dal skoz . Tega bi me bilo pa res strah ...

 

************************

 

Ceres, pri tebi mi je zlo všeč tale tvoj point of view stvari... ko pri kovancu vedno znaš najt še njegovo tretjo plat, ki je običajno dobra ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čaki silver, pa ti dejansko zdržiš cel dan, ce ob taki uri vstanes? Mene pobere že zgodaj popoldne :P

 

Tko da, jaz grem zdajle definitivno nazaj spat, samo da se dete naje ... Čeprav je res že svetlo zunaj...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Silver ne se bat narkoze.... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wacko.png

 

Od operacije v Nišu je, predvidevam, minilo vsaj 30 let... Od takrat je medicina na tem področju vsaj malce napredovala. Govorim iz lastnih izkušenj. Za mano je že šest splošnih narkoz in sploh ni tako hudo. Zaspiš v trenutku. Pri zadnem posegu v MB bolnišnici sploh ne vem, da so me prepeljali v operacijsko. Sem v sobi dobila neko tableto in sem že tam zaspala. Zbudila sem se pa tudi kar hitro. Res, da po vsaki narkozi malo drugače, a ni bilo večjih težav, razen kakšne malenkosti.

 

Drži pa, da noben poseg ni prijeten, že nasplošno ne. A po navadi se po takšnem "sevisu" človeku povrne zdravje.

 

Želim ti hitro okrevanje, do takrat pa kakšno žavbico uporabi, pa kakšen obkladek, pa malo počitka tudi ne bo odveč... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Življenje bogatijo trenutki.

En tak je zdaj: otroka zunaj nekaj ustvarjata, mož šel na bicikel, jaz pa pijuckam kavico, poslušam chill out in se pustim soncu, da me greje skozi šipo.

Edino, kar mi manjka do popolnosti trenutka je drug datum (recimo začetek avgusta) in tale lokacija, moja najljubša:

 

http://shrani.si/f/L/RN/wMbcELw/p8050037.jpg

 

 

Ampak tudi takole je čisto v redu.

 

Silver, še kako dobro se tudi sama spominjam občutka, ki ga opisuješ, ko pri zavesti izgubljaš zavest. Ni je večje groze. Pri meni je bilo celo tako, da nisem vedla, kaj me čaka, ko (če) se bom zbudila. Tko da jupi, da je potrebna samo lokalna anestezija!http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-happy105.gifDrugač pa kr pejd, da te porihtajo. Ne čakat do zadnjega. Moja mami je odlašala zaradi kolena nekaj let, pa se na koncu ni izognila operaciji. zdaj, ko vidi, kako je boljš, pa govori ,da bi res morala prej...

 

Lili mai in ostale Ženske tlele - ene ste tako modre, vaše besede si vzamem na znanje... hvala res http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-angelic003.gif

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem si skuhala kavo.... da naredim pavzo... od branja http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

Sinoči sem začela brati knjigo "Služkinje" (Kathryn Stockett), pa sem jo prebrala do tristote strani. Sinoči brala do dveh zjutraj, danes sem pa na brzino skuhala kosilo in nas nahranila. Potem sem, z izgovorom, da me boli koleno popokala knjigo in se zakopala pod odejo... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/inno.gif

 

kako je super fino fajn naredit takle odklop.... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sing.gif

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...