Skoči na vsebino

5 najljubsih nematerialnih stvari


bikica77

Recommended Posts

  • Komentarji 117
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

... v bistvu me ta omejitev (5) omeji....

a zato pa se skusas skoncentrirat in ce mors naredit selekcijo 5-ih, not ni recimo Moravijinega 'Prezira' (x:px) in Polanskega 'Stanovalca' (x:Dx), prav tko najbrz ne vonj gozda ali jabolk... in tako dalje. skratka, skusas bolj res une D napisat. xDDx

 

a lohk bi pa nasteval in nasteval in nasteval in nasteval...

... reke, sploh voda, narava, gozd, pticki, veselje in radost, zdravje, uzivancija (x;)x), ples, barve, podobe, oblaki, poletni dez, soncni zahod, obcutek miru s sabo, pozitivne povezanosti z drugimi, otrocickov nasmesek tocno tebi, prizori (zivalskega in drugega pristnega in nedolznega) prijateljstva in ljubezni.... obcutek sproscenosti, olajsanosti, varnosti, ce zelite (ker si jo najbrz na razlicne nacine predstavljamo), dotik, mehkoba, *metuljcki v trebuhu*, *mewle v rit'* xDDx, zagnanost ob pocetju necesa pozitivnega, ustvarjalnega, sreca ob prijetaljevi sreci, dosezku,... ... ...

...

... ...

...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Opazila sem, da je nujno potrebno odpreti tudi Temo o temah, kjer se bo vsakič analiziralo smisel odprtja teme in tudi kako je avtor/-ica teme komentirala x:o)x

 

 

Kaj je materialno in kaj je nematerialno.... :o|o:

 

"Tudi ljubezen je povsem materialna...gre pač za flow hormonov", rečejo eni. "Ni res! Materialnost sploh ne obstaja- vse je energija!", rečejo drugi.

 

Nekdo je rekel, da čas ni materialen...Mislim, da je to rekel največji kantovec med nami (Kant je mnenja da čas ne obstaja brez materije).

 

Smisel mojega posta= kritika glede razpravljanja O temah, namesto razpravljanja V temah.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tu ni čisto določeno kaj je materialno in kaj ne

 

Vse je odvisno iz našega izhodišča. V pogovornem jeziku običajno kot materijo razumemo neko snov, ki sestavlja predstavljiva, torej rečmo predmetna telesa. Ker pa vemo, da je materija pravzaprav zgoščena energija in če torej vzamemo za izhodišče materialnega snov&energija, je pravzaprav dejansko edino, kar ni materialno, zavest.

In stanje zavesti je recimo občutek, da nekdo teži. Ko takole razpravljava o tem, kaj je materialno in kaj ni, se normalnim ljudem zagotovo zdiva zatežena.

 

lalala (lalala je materialno, če zapojčkaš naglas, sicer pa ne x:o)x :o|o: )

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jp, devica, tud sama sm (bla) v *dilemi*, ali je karkoli pravzaprav sploh (ne)materialno.... xDDx

 

ampak sm sklenila, da je avtorica najbrz mislila zgolj nekaj, kar se ne kupi z denarjem... v tem smislu, nematerialno.

ampak imas prav, brez veze je prevec razpredat v sami temi o naslovu teme.. in je to zanimiva ideja....

 

samo da bi pa se O vsaki temi mel spesl debato!!! x:o)x x:Dx x:px

ne, prosim! x;)x x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In stanje zavesti je recimo občutek, da nekdo teži. Ko takole razpravljava o tem, kaj je materialno in kaj ni, se normalnim ljudem zagotovo zdiva zatežena.

 

lalala (lalala je materialno, če zapojčkaš naglas, sicer pa ne x:o)x :o|o: )

xsmx

al pa če bi šel na en pir... :vragec:

 

ta pri meni ni na lestvici prvih pet.

je pa gotovo sonce in je gotovo humor pa je tudi vonj in je tudi hrana potem je pa morda že občutek svobode (v tem smislu, da nisem nikomur nič dolžna/nikomur nič naredila/nikomur nič slabega)samo morda si tole mesto delijo še kakšne druge zadevščine. gotovo je lestvica malo drugačna glede na letni čas x:px in psihofizično stanje.

 

a lohk bi pa nasteval in nasteval in nasteval in nasteval...

... reke, sploh voda, narava, gozd, pticki, veselje in radost, zdravje, uzivancija (x;)x), ples, barve, podobe, oblaki, poletni dez, soncni zahod, obcutek miru s sabo, pozitivne povezanosti z drugimi, otrocickov nasmesek tocno tebi, prizori (zivalskega in drugega pristnega in nedolznega) prijateljstva in ljubezni.... obcutek sproscenosti, olajsanosti, varnosti, ce zelite (ker si jo najbrz na razlicne nacine predstavljamo), dotik, mehkoba, *metuljcki v trebuhu*, *mewle v rit'* xDDx, zagnanost ob pocetju necesa pozitivnega, ustvarjalnega, sreca ob prijetaljevi sreci, dosezku,...

x:px si pa čist razpištoljena... x:px

no, sem zdajle se spomnila, da gotovo tudi omenjena zagnanost in užitek ob početju... to je gotovo v petorici. jaja.

samo temu bi se lahko reklo tudi samo strast. vsaj po mojem vokabularju.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lalala (lalala je materialno, če zapojčkaš naglas, sicer pa ne x:o)x :o|o: )

x:o)x x:Dx x:Dx

 

rajs kr sam tkole: tralala - napisano (brez pojckanja naglas x:o)x x:Ox x;)x)

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

 

vmes ko sem se ze hotla navduseno strinjat (in kako lohk nism omenla! x:Ox x;)x x:Dx), si me prehitela...

 

x.......občutek svobode (v tem smislu, da nisem nikomur nič dolžna/nikomur nič naredila/nikomur nič slabega)samo morda si tole mesto delijo še kakšne druge zadevščine. gotovo je lestvica malo drugačna glede na letni čas x:px in psihofizično stanje.

xyesx xyesx :palec:

 

x:px si pa čist razpištoljena... x:px

:D :D :D :D

hudo!!! xokx

 

evo da je humor prvi!! (al pa vsaj drugi, vsekakor se dobi kolajne) x!x xyesx x;)x x:Dx

 

no, sem zdajle se spomnila, da gotovo tudi omenjena zagnanost in užitek ob početju... to je gotovo v petorici. jaja.

samo temu bi se lahko reklo tudi samo strast. vsaj po mojem vokabularju.

jackica totalna! :palec:

TO! no vis zato je pa vsas fajn sam 5 jih nastet treba. x;)x xyesx

(jp, TO! strast!! za vse, v vsem.... strast pac..... notranja iskra, ne sam nuklerana reakcija ob stiku x;)x xDDx)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

samo da bi pa se O vsaki temi mel spesl debato!!! x:o)x x:Dx x:px

ne, prosim! x;)x x:Dx

 

 

:lol:

 

Ne, sej itak da ne. Samo ker sem že videla lepe teme, ki so zatonile v pozabo, ker smo jih s čudaškim intelektualiziranjem "pokvarili".

Recimo tale tema je ena taka lepa tema. Se jih najde pet, ki razmišlja o tem, kaj je materialno, pol je tule še kaka devica, ki vmes teži, da naj ne razpravljajo o tem. Btw: tudi tale moj post nima nobene zveze s temo. In razpravljajo o tem tri strani. Potem je ljudem, ki bi z veseljem odgovorili na uvodno vprašanje nerodno odgovoriti, ker potem ONI izpadejo neumestni v tej temi o materialnosti znotraj ene druge teme. Tema po petih straneh utone v pozabo. Kljub temu da nas je avtorica s temo želela spomniti na male vsakdanje stvari, ki nam lepšajo življenje, je sprožila gubanje čela, zamišljenost in težka fizikalna in filozofska vprašanja. x:Dx

 

Škoda teme.

 

Mogoče jo bo leta 2010 potegnil na plano kak naivnež, ki bo prebral samo uvodni post, odgovoril in ji vdahnil zopet življenje.. x:o)x x:px

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

 

ja saj vem.... mi je blo zanimivo najprej, pa dobre argumente si mela/mas ... pa se noben ni tko razmisljal in itak sm najprej povrsno vidla v tvoji objavi omenjeo 'tema o temah' in mislila, da mislis - o temah ki ze obstajajo, kar seveda mamo. ni da ni. x:o)x x:Dx x:px no pol pa vidm, kok zanimivo si postavla in smiselno -v tem smislu, haha :D-...

a potem takoj vidla nesmisel tega smisla. x:o)x x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jackica totalna! :palec:

TO! no vis zato je pa vsas fajn sam 5 jih nastet treba. x;)x xyesx

(jp, TO! strast!! za vse, v vsem.... strast pac..... notranja iskra, ne sam nuklerana reakcija ob stiku x;)x xDDx)

meni tole izgleda tako, da bomo uspeli najt pet univerzalnih.

 

nuklearna rekcija ob stiku x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

meni tole izgleda tako, da bomo uspeli najt pet univerzalnih.

x:Dx x:Dx (xokx :switz:)

 

:ermm: >_> ....a da ja,.....hm, kje jih pa vidte pet :inocent:

 

eee, smeh in pa pjevušenje je čist grleno materialno,....sploh če ga za vrat stisneš semizdi....je še kako materialno ...sploh zjutrej....jh x:px x:Dx

ljubav,...pajade,....smo spet na glasilkah.... x:px

 

strast,....jh bi šlo,.....sam odvisen od stila,......bemu nematerialnost.. :o|o: :inocent: x:Dx

Samo šibki se ne upajo biti pravični.

 

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

 

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

so še razpršeni/e, ampak bodo...

 

 

ma jaz prav vidim kako marsi tale sosed pod kožo priršča... in potem tud vidim kako on na dopust, ona pa cela poklapana doma čaka kdaj bo kak zvokec prišel od spodaj.

 

....a dej x:Dx x:Dx

Samo šibki se ne upajo biti pravični.

 

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

 

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja no, zdaj ko smo pa protagonisti nematerialnega zapustili temo, ste pa vi ostali pri svojih malih vsakodnevnih radostih:

seks

pijača

hrana

TV

x:px

 

zdej pa lahka temo lockamo x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men je blazno všeč vonj in zvok morja (tisto šumljenje in butanje), pa ptičje (kos) petje pozno spomladi oz. zgodaj poleti, pa vonj dežja na razgretem asfaltu, pa vonj rahlo prešvicanega (na sex pripravljenega) moškega, pa zvok pesjanke ko si neguje kožuh (to me blazno pomirja - isto bi lahko rekla za mačje predenje), aja pa pogled na tekoči potok/reko (obvezno mora bit zraven tudi zvok tekočega potoka/reke) aja blazno me fascinira ogenj (prasketanje in gledanje plamenov), ja pa všeč mi je vsezliten/vseenoten občutek ob fantastičnem orgazmu, pa občutek lebdenja/poravnavanja koščic ko se uležem na posteljo ali pa ko se nažlampam vode kadar sem orenk dehidrirana,...da občutka popolne sprostitve po opravljeni veliki potrebi niti ne omenjam x8Dx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men je blazno všeč vonj in zvok morja (tisto šumljenje in butanje), pa ptičje (kos) petje pozno spomladi oz. zgodaj poleti, pa vonj dežja na razgretem asfaltu, pa vonj rahlo prešvicanega (na sex pripravljenega) moškega, pa zvok pesjanke ko si neguje kožuh (to me blazno pomirja - isto bi lahko rekla za mačje predenje), aja pa pogled na tekoči potok/reko (obvezno mora bit zraven tudi zvok tekočega potoka/reke) aja blazno me fascinira ogenj (prasketanje in gledanje plamenov), ja pa všeč mi je vsezliten/vseenoten občutek ob fantastičnem orgazmu, pa občutek lebdenja/poravnavanja koščic ko se uležem na posteljo ali pa ko se nažlampam vode kadar sem orenk dehidrirana,...da občutka popolne sprostitve po opravljeni veliki potrebi niti ne omenjam x8Dx

 

hehe... zato pa ste ženske slabše v matematk... ker težje abstraktno razmišljate. kaj je za žensko Bog x?x ja, a ne veš. pobarvan jajc => pirh x:Dx

 

no, mate pa s tem druge prednosti... recimo... lahka podpirate tri vogle na bajt. x:Dx

 

just kidding... x:px sam ko sem tistega nematerialnega moškega prebrau x:o)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hehe... zato pa ste ženske slabše v matematk... ker težje abstraktno razmišljate. kaj je za žensko Bog x?x ja, a ne veš. pobarvan jajc => pirh x:Dx

 

no, mate pa s tem druge prednosti... recimo... lahka podpirate tri vogle na bajt. x:Dx

 

just kidding... x:px sam ko sem tistega nematerialnega moškega prebrau x:o)x

 

xrainbowx

xrolleyesx površno bereš :vragec: jaz pišem o vonju x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...