Skoči na vsebino

Višji nivo zavedanja


Robida

Recommended Posts

Ko razmišljam o svojem delovanju napram sebi in navzven, se nekako zavedam, da

včasih nimam pravega sogovornika. Opažam, da se z večino ljudi ne morem pogovarjati kaj več kot

samo o tem "rekla kazala". To se mi pa zdi brezplodna izguba časa.

 

Čeprav smo vsi vrženi v "življenje", pa ga vsi ne vidimo enako.

Nekateri vidimo mogoče malo dalj kot samo do konca svojega nosu. :8):

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Robida, to je res. Mi je ena jasnovidka v nasmehu dejala: Ne se no tolk sekirati. Ljudje so pač površni.

 

Res. Zmeraj se bo tako kazalo. Tudi mi smo z našimi dejanji komu totalno nerazumljivi, četudi sami sebe razumemo. Tako kot so oni nam.

 

Ampak jaz sem včasih hvaležna za "plitkost". Nerazumevanje. Kaos. Ko sestavljamo kot delčki to Skrivnost. In vsakodnevnosti, ljudi v njem, kar počno in stvarčice. Smalltalk. Prav toliko sem hvaležna, koliko je pač lahko en hvaležen za eno večno igro, in je postavljen v "tukaj in sedaj", v vsak dan. Lahko tudi "ustavi čas", izstopi iz igre, se posveti svojemu zavedanju. Upam vsaj da je toliko svoboden, da lahko. Mogoče pa zdaj govoriti in se izražati (le) v prispodobi, kar je bilo nekdaj nekaj najbolj bolečega, postaja odrešitev? :)

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čeprav smo vsi vrženi v "življenje", pa ga vsi ne vidimo enako.

Nekateri vidimo mogoče malo dalj kot samo do konca svojega nosu. :8):

 

 

Temu jaz ne bi rekel višji nivo zavedanja, ker višja zavest tole ravno ni. Morda bi bilo bolje reči- različno opredeljevanje človeško objektivnega- večinskega delovanja. Povsem normalno je,da nismo enaki, da ne delujemo po istih kalupih, kar pa še ne pomeni, da nekdo ima prav in nekdo ne. Vsakdo deluje tako, kot je naučen, privzgojen, usmerjen ali pa prisiljen, pa tudi kakor mu paše. Človek bi dejal, da vsakdo deluje na način, ki mu je domač....Čeprav je včasih kar koristno in pestro se sprehoditi tudi po konceptualno drugačnih logih pd svojega zavedanja in ta pestrost nam v bistvu tudi daje nekaj malega v mozaiku naših življenj. Sam sem se družil z ljudmi tako različnih pogledov in izražanj, pa se mi dozdeva, da mi je tudi tisti, ki je znal le udrihat čez politiko, pa tisti, ki je venomer tvezil o vremenu, pa tudi otrok ali pa kmet na Pohorju, ki ne zna niti slovensko govoriti, vprašanje je, če brati itd- dal nekaj...Dal v mene-vgrajeno kot mikropikice mojega zavedanja. Nekako pravimo naj bi se malce potrudili sprejemati...saj to ravno ne pomeni, da hodimo okoli in objemamo klošarje, lopove in nune....Vsakdo ima svojo izbiro poti, in vsaka taka pot -je njegova izbira.Če mi ne ustreza, če tako čutim, ne bom stopil na to pot...Imam pač svoje poti. In tako verjetno vsak izmed nas...

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

novi človek

 

S tem sem mislila vse opisano v članku.

 

Vedno več nas je, ki razmišljamo "drugače". Vidimo drugačno možnost v "bivanju"

 

moje delovanje

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole je iz članka:

"To se bo postavilo proti vsem oblikam onesnaževanja sveta, začenši z onesnaženostjo naše zavesti, misli in želja. Ta čisti vibracijski zvok je izražen v obliki Hare Krišnovske maha-mantre in v recitaciji Srimad-Bhagavatam. Zatorej, bi vsak, ki si želi postati del nove vrste človeka ali novega potomstva duhovnih bojevnikov, ki pomagajo izraziti navzven novo revolucijo v družbi in duhovno zavedanje, mogel v tem procesu sodelovati."

 

Zase lahko trdim, da sem "onesnažena", tega se še predobro zavedam.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko razmišljam o svojem delovanju napram sebi in navzven, se nekako zavedam, da

včasih nimam pravega sogovornika. Opažam, da se z večino ljudi ne morem pogovarjati kaj več kot

samo o tem "rekla kazala". To se mi pa zdi brezplodna izguba časa.

 

Čeprav smo vsi vrženi v "življenje", pa ga vsi ne vidimo enako.

Nekateri vidimo mogoče malo dalj kot samo do konca svojega nosu. :8):

Tole je pa čisto heideggerjanski izraz: smo bili vrženi v svet. :vio: Tudi jaz sem bil vržen/naplavljen sem in se ne počutim čisto nič domačega. Za večino ljudi si rečem samo: Mir z vami in nič več. Je pa nekaj posameznikov ob katerih nadomestim ves čas prebit v tišini. Sem bil ravnokar z eno tako osebo, za katero sem res hvaležen, da obstaja. :vio:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja js tut no... x:o)x

 

a veš kaj je fora. čist možn je, da se večinoma tko počutmo ampak si drug o drugem mislimo "eh, tega zanimajo sam lite felge in nage babnce" in se pol tko do njih obnašamo in dobimo primeren feedback. tako, da sem se zdaj odloču, da bom ljudi resno začeu spraševat "zakaj nam nebo ne pade na glavo". in včer sem dubu že dva odgovora... prvi je reku, da je prpopan gor z rajsnedli, ta drug pa prau, da je zaliman. :8): :o|o:

 

tko, da... jaz verjamem v človeštvo x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko razmišljam o svojem delovanju napram sebi in navzven, se nekako zavedam, da

včasih nimam pravega sogovornika. Opažam, da se z večino ljudi ne morem pogovarjati kaj več kot

samo o tem "rekla kazala". To se mi pa zdi brezplodna izguba časa.

 

Čeprav smo vsi vrženi v "življenje", pa ga vsi ne vidimo enako.

Nekateri vidimo mogoče malo dalj kot samo do konca svojega nosu. :8):

Točno zato sem ponavadi v družbi med bolj tihimi...:) Seveda slej ko prej kdo pr'bije: "Kaj si pa ti tako tiho? Daj povej nekaj..." in potem bi najraje odšel stran...

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja js tut no... x:o)x

 

a veš kaj je fora. čist možn je, da se večinoma tko počutmo ampak si drug o drugem mislimo "eh, tega zanimajo sam lite felge in nage babnce" in se pol tko do njih obnašamo in dobimo primeren feedback. tako, da sem se zdaj odloču, da bom ljudi resno začeu spraševat "zakaj nam nebo ne pade na glavo". in včer sem dubu že dva odgovora... prvi je reku, da je prpopan gor z rajsnedli, ta drug pa prau, da je zaliman. :8): :o|o:

 

tko, da... jaz verjamem v človeštvo x:Dx

 

xrainbowx

Hope springs eternal...and may God give you patience to deal with humanity xDDx x;)x Ja, jaz se pa bojim, da bom začel resno odgovarjat na vprašanje "Kako si kaj"...če tko pomislim, je to eno najtežjih vprašanj. Kaj če kdaj pozabim na skrita pravila pogovora in to vprašanje vzamem resno? Bo še kdo hotel govoriti z menoj? :ermm:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugače povedano, bila bi manjša potreba po zemeljskih spremembah za čiščenje planeta. Pomnite, svet samo odseva zavest njegovih prebivalcev. Ako prebivalci delujejo harmonično z naravo, zakaj bi narava čutila potrebo po maščevanju? Ako sta narava in človek v ravnovesju, bi nam svet dal to, kar potrebujemo. Torej, lahko ustvarimo zelo svetlo in pozitivno prihodnost za nas in ta planet s tem, da preprosto dvigamo zavedanje.

Iz članka.

 

Zelo preprosto vse skupaj......pa obenem teško??.... :eek:

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugače povedano, bila bi manjša potreba po zemeljskih spremembah za čiščenje planeta. Pomnite, svet samo odseva zavest njegovih prebivalcev. Ako prebivalci delujejo harmonično z naravo, zakaj bi narava čutila potrebo po maščevanju? Ako sta narava in človek v ravnovesju, bi nam svet dal to, kar potrebujemo. Torej, lahko ustvarimo zelo svetlo in pozitivno prihodnost za nas in ta planet s tem, da preprosto dvigamo zavedanje.

Iz članka.

 

Zelo preprosto vse skupaj......pa obenem teško??.... :eek:

 

pa saj skupna zavest vseskozi nadgrajuje že po difoltu....kok smo pa mi v tem udeleženi j pa predvsem od našega programa odvisno, ki ga pa zagotovo lahko pri razčiščevanju raznih padcev tudi nadgradimo in tako tudi dodamo svojo kapljico v skupno zavest

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole je iz članka:

"To se bo postavilo proti vsem oblikam onesnaževanja sveta, začenši z onesnaženostjo naše zavesti, misli in želja. Ta čisti vibracijski zvok je izražen v obliki Hare Krišnovske maha-mantre in v recitaciji Srimad-Bhagavatam. Zatorej, bi vsak, ki si želi postati del nove vrste človeka ali novega potomstva duhovnih bojevnikov, ki pomagajo izraziti navzven novo revolucijo v družbi in duhovno zavedanje, mogel v tem procesu sodelovati."

 

Zase lahko trdim, da sem "onesnažena", tega se še predobro zavedam.

 

A na požrtost in exskluzivnost harekrišnovcev Harekrišna mahamantra očitno nima vpliva, saj jim je nekaj očitno napuhava ego do skrajnih meja.

 

Samo Harekrišna mahamantra lahko odreši svet in samo Harekrišna mahamantra je najboljša mantra, samo Harekrišna mahamantra vodi v razsvetljenje, HA HA HA Če to ni blazni ego in napuh, res ne vem kaj je.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A na požrtost in exskluzivnost harekrišnovcev Harekrišna mahamantra očitno nima vpliva, saj jim je nekaj očitno napuhava ego do skrajnih meja.

 

Samo Harekrišna mahamantra lahko odreši svet in samo Harekrišna mahamantra je najboljša mantra, samo Harekrišna mahamantra vodi v razsvetljenje, HA HA HA Če to ni blazni ego in napuh, res ne vem kaj je.

 

LP

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hope springs eternal...and may God give you patience to deal with humanity xDDx x;)x Ja, jaz se pa bojim, da bom začel resno odgovarjat na vprašanje "Kako si kaj"...če tko pomislim, je to eno najtežjih vprašanj. Kaj če kdaj pozabim na skrita pravila pogovora in to vprašanje vzamem resno? Bo še kdo hotel govoriti z menoj? :ermm:

 

ja... ali pa sreča... mene enkrat vpraša, če sem srečen. a si zamisliš to x?x pri vsej poplavi vprašanj, od kolko pirov spiješ v minuti, do kolko pospeška ima tazaden bmw-nevemkaj, mi postavi vprašanje sreče. da ga koklja brcne. pol sem mu reku naj me ne sprašuje o sreči, ker nima dost cajta. če mene vprašaš bi mogl poptv ukint, server od 24urpikakom pa vršt na grmado. x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jzt višji nivo zavedanja sprejemam kot odpuščanje samemu sebi za prevelike cilje, ideale in vse napake, ki so se zgodile v teku življenja.

Pač se je treba ustavit bičat in uživat s tem, kar maš, ne pa s tem kar bi lahko imel ali pa si imel.

 

To je ena zlo zafukana stvar, vsaj zame

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jzt višji nivo zavedanja sprejemam kot odpuščanje samemu sebi za prevelike cilje, ideale in vse napake, ki so se zgodile v teku življenja.

Pač se je treba ustavit bičat in uživat s tem, kar maš, ne pa s tem kar bi lahko imel ali pa si imel.

 

To je ena zlo zafukana stvar, vsaj zame

 

:palec: dobr, zlo dobr

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Sprašujem se ali smo vsaj mi na forumu zreli, da vse to povežemo bolj na konkretni ravni ali smo zmožni delovati kot eden.

Predvsem se zanimam za višji nivo zavedanja,energije,intuicije in osebne rasti na duhovnem in svetovnem področju.

Vsi tu po mojem prepričanju delamo na višjem nivoju zavedanja. Pa naj bo to raziskovanje kvantne enegije, magije, življenja po smrti, mikrokozmosa ali makro kozmosa, astrologije,znanost itd. Dopustimo si možnost vse je mogoče čeprav še ni dokazano nekoč bo. Verjetno za časa našega živjenja ne bomo odkrili tople vode, se pa vse več ljudi zaveda, da je še nekaj več kot to.

Ali ima kdo podatke koliko nas je na forumu in koliko ljudi % obiskuje lunin net?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, sem se x:)x

 

Sedaj sem nova oseba, novih lastnosti in karakteristik, celo bolj pameten in premeten sem in tudi bolj zvit. Zaužijem pa od preimenovanja naprej tudi več repe, medtem, ko se zelja izogibam, ker ga mati slabo pripravijo.

Predvsem pa upam na nebesa. In , da bi pisal čim manj bedarij. Sem optimist ! x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...