Skoči na vsebino

Po kateri duhovni poti?


tantric

Recommended Posts

  • Komentarji 80
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

ma niti ne.... je pogosto, kot povsod, se mi ne zdi da bi kej izstopal.

 

Poleg tega gre za eno od nestetih tem o podobni temi, praviloma 'jo' odpre novodosel clan, komentira pa kdor se mu ljubi in prav tko novejsi clani (mi 'tastari' smo to po dolgem, pocez in diagonalno vse ze predebatiral, pa se ti ne da vedno okol istega pregovarjat)...

Potem pa kot zalaufa tema.

ce jo je avtor ze zastavil kot provokacijo, je pac taksnega vec za pricakovat... in tako dalje.

 

vcasih pa je morda samo nekaksna igrica katerega od (bivsih) clanov, ki hoce videt z 'drugimi ocmi' oz. se mu kao drugi pokazejo v drugi luci.

in vse mogoce.

 

Zlo veliko je clanov velikega spektra (starost, izobrazba itd.), pa je potem prakticno nemogoce vodit konstruktivne debate - hitro se zacne kaksno kreganje, tud naprej metanje (glede na to, da je specificen forum, kao bolj domac in tko, se morda bolj kot drugje prihaja do tega - ker se pac 'vsi poznamo' pa je vec *materiala* za morebitna obmetavanja. x:)x)

Potem je tu se ircanje, ki je grozno zoprno, a pac mal heca pa tega je pa super, mi ne bi blo vsec, ce bi bli vsi cist zapeti (ceprav sem v zacetku drugac zastavla, sem hotla bl *resno sceno* in sem clo v zacetku vikala in smo se vikal. xDDx).. skratka, je tok tako nesel, da se je vse skup razvilo kot se je.

In v morju je vse. Tko je pa tud tle. x:)x

 

Potem je se fact, da v RL folk pogosto nima vsega tega, kar razmislja, s kom v pogovorih prepucavat, pa bolj v glavi vsak melje po svoje x:)x, potem je pa tle pac tud moznost fidbeka - poleg tega, da sploh sam artikuliras svoje razmisljanje in se konc koncev ucis komuniciranja. Kar bo vsakdo potegnil, je njegova stvar. Kot tud *motivi*.

No zato ravno v teh duhovnih temah tolk enga prepucavanja pa meljenja istega in istega, ze milijardokrat prezvecenega, a morda ali ocitno ne povsem osvojenega, ce je treba skoz mlet jovo na novo vse to. xDDx

ampak sej je lustn... pac se ucimo, rastemo.

Kot sem rekla, kot si vsakdo izbere _ tako pot, kot tudi nacine, metode itd.

Mogoce mi je mal smesno vse to dokazovanje in rpepricevanje - pac da se lohk dejansko folk krega okol tega, pogosto pa itak govorijo pravzaprav enako ali podobno, zato ker ne znamo komunicirat in zato so pa take teme, pa tudi kreganja, konc koncev, cist koristni.

Morda pa naslednjega dne ugotovis, da se pocutis praznega in brezveznega, ce si se nad kregal in pizdil dan prej al pa koga uzalil al pa kej.

Lohk pa se pocutis bolje in lazjega, ce si dal kaj ven.

Finta je tud, da se prevec resno jemlje in pogosto blazno zakachi na posameznih besedah....

No in potem se vcasih vse lepo 'razresi', ko se pove pac nazaj.

In vcas je cist kul, da v teh casih divjih ne morimo svojih redkih pravih frendov s cist vsakim balastom svojih zmedenih misli. x:)x

Tle pa pac si izberes kar si zelis in morda marsikaj vec poves, hitreje (lohk) stransformiras.

 

xcivx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V bistvu isti proces kot sicer (="RL"), le da je omejen na pisano obliko.

Glede na to večina članov pokaže neko voljo (sposobnost pisanja npr., čeprav ta res močno variira),

nekateri se zadovoljijo z besednim onaniranjem, s katerim paradirajo naokoli (kot npr. Tantric)...

več ali manj pa se na splošno odseva stanje človeštva kakršno je...

preleno, da bi natančno razmišljalo, pa se raje umika v pavšaliziranje, čenčanje ipd..

To na srečo ne velja za vse, tako da se tu in tam dejansko najde zanimiva misel... no, vsaj jaz jo najdem.

V tem duhu sem nekaterim posameznim članom tega foruma hvaležen... za njihov trud.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hehehe a na tem forumu je kakšno pravilo, da se je treba v vsaki debati udarit? Saj je zanimivo, ampak po svoje tut smešno vseskupaj.

 

 

ma niti ne.... je pogosto, kot povsod, se mi ne zdi da bi kej izstopal.

 

Poleg tega gre za eno od nestetih tem o podobni temi, praviloma 'jo' odpre novodosel clan, komentira pa kdor se mu ljubi in prav tko novejsi clani (mi 'tastari' smo to po dolgem, pocez in diagonalno vse ze predebatiral, pa se ti ne da vedno okol istega pregovarjat)...

Potem pa kot zalaufa tema.

ce jo je avtor ze zastavil kot provokacijo, je pac taksnega vec za pricakovat... in tako dalje.

 

x:Dx :o|o:

Kdor hoče brat oz. vidt kako je če se res "udarijo" na forumu naj gre mal pogledat na Siolov forum... :vio:

Proti njim smo mi kot družba kofetaric v domu za upokojence... x:px :inocent:

 

Zanimivo pa je da se večina novih članov(z redkimi izjemami) zažene prvo v duhovnost, kot malo bolj "ugledno" temo.(moje opažanje)

In skuša tam nekaj učit, prikazovat, dokazovat, in slej ko prej se najde eden s katerim se udarita(moje izkušnje)

Drugače je pa tudi provokacija v redu, samo morata biti izpolnjena dva pogoja - da provokator zna provocirat in da provocirani zna prenesti in sprejet provokacijo.

Potem se iz provokacije lahko razvije tudi kakšna zanimiva debata.

Če pa tega ni, pa ostanejo le nosovi do tal in visok pritisk pa kakšen las manj... :inocent: x:Dx

 

Sploh je pa duhovnost in vse kar se tega tiče tematika kjer smo vsi pametni ko hudič... x^x xrolleyesx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sploh je pa duhovnost in vse kar se tega tiče tematika kjer smo vsi pametni ko hudič... x^x xrolleyesx x:Dx

 

HE,HE.... tole pa podpišem ker drži x^x x^x x^x seveda kot tapametna x:Dx

Ampak ko je pa tko fajn mal debatirat, a ni res? In kot si reku - se dobi včasih kakšna res dobra misel.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hehehe a na tem forumu je kakšno pravilo, da se je treba v vsaki debati udarit? Saj je zanimivo, ampak po svoje tut smešno vseskupaj.

Nekateri se čutijo visoke samo tako, da komu odsekajo glavo. Moraš vzeti v zakup. :o|o:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no...pa ponovite vsi za mano

 

Quomodo cecidisti de caelo lucifer qui mane oriebaris

Ego Luciferius misi angelum meum testificari vobis haec

ego sum stella splendida et matutina

 

Ego primus et ego novissimus et absque me non est deus

Ego A & et W & primus et novissimus principium et finis

 

Formans lucem et creans tenebras faciens pacem et creans malum

ego Luciferius faciens omnia haec

nolite arbitrari quia venerim mittere pacem in terram non veni pacem

mittere sed gladium

 

 

 

:devil:

ni ga problema na tem svetu, ki ga dober šus na gobec ne bi mogel rešiti

http://img118.imageshack.us/img118/2594/antifajd7.gifhttp://img81.imageshack.us/img81/9158/anarchy02mw8.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A je to spet tista absolutna relativizacija :inocent: : Vsak ima svoje in vse, kar počnem, je najboljše zame, ker jaz vem, kam hočem in kdo sem in skratka vse je duhovno x?x

Te relativizacije so zdaj zelo moderne.

 

Kakorkoli že, duhovna pot ni stvar izbire, temveč je naraven in neizogiben proces vsakega posameznika,

čeprav marsikdo tega ne bi rad videl.

Sedaj je pač moderno, da si član tega in onega in učenec ali oboževalec tistega in takšnega...

podobno kot hvalisanje z določeno blagovno znamko oblačil in podobno.

Kot je Butl že omenil, je okopavanje krompirja (ali karkoli je že napisal) dejansko duhovna praksa. In to ni šala.

Ja, razvoj se dogaja, če hočemo ali ne. Je pa razlika, če se nekdo odloči še za dodatno delo z mojstrom. Samo okopavanje krompirja ali katero koli drugo opravilo samo po sebi ne prinaša nekega vidnega razvoja, razen na zelo dolgi rok in specializacijo v tistem opravilu. Kot tudi ne obiskovanje raznih "duhovnih" delavnic, satsangov samih po sebi, spet razen na dolgi rok. Ključen je pristop, odprost za učenje od kogar koli in česar koli, in tukaj je od-ločitev, izbira, da se bomo spremenili (čeprav se itak spremembe dogajajo). Skratka, paradoks.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Te relativizacije so zdaj zelo moderne.

 

 

Ja, razvoj se dogaja, če hočemo ali ne. Je pa razlika, če se nekdo odloči še za dodatno delo z mojstrom. Samo okopavanje krompirja ali katero koli drugo opravilo samo po sebi ne prinaša nekega vidnega razvoja, razen na zelo dolgi rok in specializacijo v tistem opravilu. Kot tudi ne obiskovanje raznih "duhovnih" delavnic, satsangov samih po sebi, spet razen na dolgi rok. Ključen je pristop, odprost za učenje od kogar koli in česar koli, in tukaj je od-ločitev, izbira, da se bomo spremenili (čeprav se itak spremembe dogajajo). Skratka, paradoks.

 

lepo si napisal...

ampak ne dogaja se razvoj...temveč se samo....dogaja. ljudem "mašinam" se vse samo dogaja..

tistemu, ki pa se (kot si napisal) od-loči.....za nek pristop k učenju...itd...

se pa ob pravilni drži, vloženemu naporu... začnejo dogajat spremembe.

 

 

 

 

 

:devil:

ni ga problema na tem svetu, ki ga dober šus na gobec ne bi mogel rešiti

http://img118.imageshack.us/img118/2594/antifajd7.gifhttp://img81.imageshack.us/img81/9158/anarchy02mw8.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, razvoj se dogaja, če hočemo ali ne. Je pa razlika, če se nekdo odloči še za dodatno delo z mojstrom. Samo okopavanje krompirja ali katero koli drugo opravilo samo po sebi ne prinaša nekega vidnega razvoja, razen na zelo dolgi rok in specializacijo v tistem opravilu. Kot tudi ne obiskovanje raznih "duhovnih" delavnic, satsangov samih po sebi, spet razen na dolgi rok. Ključen je pristop, odprost za učenje od kogar koli in česar koli, in tukaj je od-ločitev, izbira, da se bomo spremenili (čeprav se itak spremembe dogajajo). Skratka, paradoks.

 

Predvsem zna biti hecno, ko se nekdo na noben način noče spremeniti oz. je prepričan, da je takšen in takšen in pika. ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekateri se čutijo visoke samo tako, da komu odsekajo glavo. Moraš vzeti v zakup. :o|o:

 

Ja in? :o|o:

Saj je to že Napoleon vedel... :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok ok ok........!!!!!!!!!

dost prerekanja

dejmo zmolt lepo vsi skupi eno luciferjevo za vero

 

ste..???

 

tri..,štir..., ZDEJ !!!!!

 

Propterea dico vobis omnia quaecumque orantes petitis credite quia

accipietis et veniet vobis

 

 

 

:devil:

ni ga problema na tem svetu, ki ga dober šus na gobec ne bi mogel rešiti

http://img118.imageshack.us/img118/2594/antifajd7.gifhttp://img81.imageshack.us/img81/9158/anarchy02mw8.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dejmo zmolt lepo vsi skupi eno luciferjevo za vero

 

Katerega Luciferja imaš v mislih ?

Luciferja; prinašalca luči (lux ferre)

ali

Luciferja; kreacijo religioznih pripadnikov, katerih potomci so danes znani kot kristjani

?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Katerega Luciferja imaš v mislih ?

Luciferja; prinašalca luči (lux ferre)

ali

Luciferja; kreacijo religioznih pripadnikov, katerih potomci so danes znani kot kristjani

?

 

 

luciferja, luciferja prinašalca luči kajpak.!!!!!!!!!

 

Iterum ergo locutus est eis Luciferius dicens ego sum lux mundi qui sequitur me

non ambulabit in tenebris sed habebit lucem vitae

 

nato jim lucifer spet govori: jaz sem luč sveta, tisti ki mi bo sledil ne bo

hodil v temi temveč bo imel luč življenja

 

 

 

:devil:

ni ga problema na tem svetu, ki ga dober šus na gobec ne bi mogel rešiti

http://img118.imageshack.us/img118/2594/antifajd7.gifhttp://img81.imageshack.us/img81/9158/anarchy02mw8.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A, ok.

 

V tem primeru ne vem, zakaj naj bi molil k samemu sebi x;)x

 

 

aaaaaaaaaaaaaa, takooooooooo ?????????

 

ok, bom pa jaz še naprej molil k tebi.

 

 

 

:devil:

ni ga problema na tem svetu, ki ga dober šus na gobec ne bi mogel rešiti

http://img118.imageshack.us/img118/2594/antifajd7.gifhttp://img81.imageshack.us/img81/9158/anarchy02mw8.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

 

svasta vidis v teh *duhovnih temah*. ;)

 

Jp alef, napoleon je rekel enmu svojmu neposlusnemu al predrznemu podrejenemu: res da ste za glavo visji od mene, vendar jaz pa lahko poskrbim, da bo ta razlika hitro izginila. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

 

svasta vidis v teh *duhovnih temah*. ;)

 

Jp alef, napoleon je rekel enmu svojmu neposlusnemu al predrznemu podrejenemu: res da ste za glavo visji od mene, vendar jaz pa lahko poskrbim, da bo ta razlika hitro izginila. x:)x

 

 

:palec: ....misel tedna.

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o zerkalo! x:)x

 

ja, napoleon je bil pa sicer kr posebnjakovic.

imel je recimo tud blazno intuicijo in razna videnja itd.

no to je pa vcas oz. za marsikoga tezko 'nosit', pa se pol tem clovekom lohk mal ftrga.

 

jah, tezka je vcas in skozi temacne predore, divje slapove in schtraufenpachte, tale *umetnost zivljenja*, ampak se splaca. Ipak. x:)x

Ce drugega ne, kot je rekel oni v magni purgi: "ah kurc, zvel sem pa le". xDDx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jah, tezka je vcas in skozi temacne predore, divje slapove in schtraufenpachte, tale *umetnost zivljenja*, ampak se splaca. Ipak. x:)x

Ce drugega ne, kot je rekel oni v magni purgi: "ah kurc, zvel sem pa le". xDDx x;)x

 

x:Dx :palec:

To je, po moje, vsa modrost in umetnost življenja.

Živeti.

Vse ostalo je samo... x:Dx ...bonus... x:px

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o zerkalo! x:)x

 

ja, napoleon je bil pa sicer kr posebnjakovic.

imel je recimo tud blazno intuicijo in razna videnja itd.

no to je pa vcas oz. za marsikoga tezko 'nosit', pa se pol tem clovekom lohk mal ftrga.

 

jah, tezka je vcas in skozi temacne predore, divje slapove in schtraufenpachte, tale *umetnost zivljenja*, ampak se splaca. Ipak. x:)x

Ce drugega ne, kot je rekel oni v magni purgi: "ah kurc, zvel sem pa le". xDDx x;)x

 

Moje osebno mnenje je, da mu je primanjkovalo spanca in je postal rahlo psihotičen. x;)x

Sicer pa, ali ni "duhovna pot" samo izraz za proces predajanja duhu? Tistemu univerzalnemu ali svojemu

lastnemu, saj ni razlike. Tistemu občutku, ki ti zjutraj požene kri po žilah ko odpreš oči ali pa ti

omogoči da vidiš lepote tega in drugih svetov. In ki ti pomaga, da občutiš spoštovanje do te

veličastne kreacije, kogarkoli je že to delo?

Eni potrebujejo za to dolge poti, še posebej če se učijo poslavljanja ali česa podobnega kar ponavadi

preprečuje osvajanje neskončne svobode duha, drugi pa le trenutek popolne predanosti. Tu ni recepta ali

boljšega in slabšega. Spet tretji potrebujejo kašnega Napoleona, da jih malo skrajša.... :8):

Ja, eni pa samo živijo.

Pa včasih zadostuje le kratko obdobje stika z duhom in že se vpišeš v nesmrntne. Kot recimo, Kostja.

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jp, res je, tocno to.

Kot se je Alefu dal ponovno napisat, 'po svoji' jasno (duhovni poti). xyesx x:)x

 

ja koga bi blo treba mal *zmanjsat*. :D

ampak sej lajf poskrbi. xnckrivx x:px

 

Razlika, thanx, me veseli, k si tko to prebrala x8Dx, ker taka je bla tud moja energija, ko sem to pisala oz. sem to povedala ravno tko - kot si prebrala. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...