Skoči na vsebino

Problem s psiho


Skag

Recommended Posts

(popravljeno)
Pozdravljeni, moj problem je sledeč: Zadnje čase se lahko učim maksimalno dve, tri ure na dan - več se ne morem skoncentrirat oz. postanem nervozen in se moram uležt za pol urce/urco, da se sprostim. Proti večeru pa se mi ponavadi tako malo "blede", po glavi mi skačejo misli, ki so dokaj nepovezane in jih ne morem nadzorovati, včasih se mi vrti v glavi kakšen komad, ki sem ga poslušal čez dan... Kako povečati to kapaciteto? Kakšno je energetsko ozadje tega problema (zastajanje energije, energetske blokade,čakre,pretok chi..)? Popravljeno -> Skag
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni, moj problem je sledeč: Zadnje čase se lahko učim maksimalno dve, tri ure na dan - več se ne morem skoncentrirat oz. postanem nervozen in se moram uležt za pol urce/urco, da se sprostim. Proti večeru pa se mi ponavadi tako malo "blede", po glavi mi skačejo misli, ki so dokaj nepovezane in jih ne morem nadzorovati, včasih se mi vrti v glavi kakšen komad, ki sem ga poslušal čez dan... Kako povečati to kapaciteto? Kakšno je energetsko ozadje tega problema (zastajanje energije, energetske blokade,čakre,pretok chi..)?

 

2, 3 ure je za moje pojme že kar lep čas. Jaz sem imel obdobja, ko sem se učil po 8-12 ur na dan,

pa spet obdobja, ko sem se učil 1/2 ure na dan in še to z največjo prisilo.

Hočem reči, da je "za vsem tem" nek naraven ritem.

Sicer je možno, da ga prisiliš, a se zna to kasneje izkazati kot škodljivo,

že s samega fizičnega vidika.

 

Sicer je res, da šport, sprehodi, meditacija, itd., pripomorejo k učenju,

a tudi z vsem tem se lahko ukvarjaš toliko, kolikor ti dovoljuje kapaciteta oz. kakršna je tvoja dejanska potreba.

 

Ne vem, če je res potrebno, da takšno situacijo definiraš kot problem.

Zna biti tudi, da dosti bolj potrebuješ počitnice, sprostitev, čas za nedelo,

čas, v katerem dopustiš mislim, da se enostavno vrtijo po svojih norih poteh...

ti pa jih le opazuješ in se čudiš x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2 do 3 ure? to je bilo pri meni maksimalno, več nisem bil zmožen na dan(nisem imel živcev tok k ti), tako da se mi zdi to čist normalno.

Glede misli pa je tako, najbolje je, da jih sploh ne poizkusiš spremljati in počni nekaj, kar te zamoti in pomirja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni, moj problem je sledeč: Zadnje čase se lahko učim maksimalno dve, tri ure na dan - več se ne morem skoncentrirat oz. postanem nervozen in se moram uležt za pol urce/urco, da se sprostim. Proti večeru pa se mi ponavadi tako malo "blede", po glavi mi skačejo misli, ki so dokaj nepovezane in jih ne morem nadzorovati, včasih se mi vrti v glavi kakšen komad, ki sem ga poslušal čez dan... Kako povečati to kapaciteto? Kakšno je energetsko ozadje tega problema (zastajanje energije, energetske blokade,čakre,pretok chi..)?

 

jaz se vživljenju nikoli nisem zmogel učit več kot 1,5 ure / dan. Tak da, kar se mene tiče, ne vidim nobenega problema. x:Dx

 

WTF

 

Ozadje tega problema je, da ima tvoja duša dovolj sledenja drugotnim vrednotam.

Let it be a bee.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

morda si nekoliko hiperaktiven, ni pa nujno, da bi se ti postavilo taksno diagnozo... no telesno je pac lohk povezano z delovanjem scitnice.

Gre za to, da nimas koncentracije, za to obstajajo tehnike.

(morda tole temo prikljucim h kateri podobni).

 

Sicer se pa to ne dogaja samo tebi, ampak vecini ljudi - da se jim po glavi podijo misli itd.

finta je, da jim ne smemo posvecati prevec pozornosti, ne v plus ne v minus, kar pomeni, da jih ni fajn vedno dodatno negovat, ni jih pa tud potrebno negirat.

 

Morda si ves nekako neorganiziran, morda je to kaksna tvoja (lahko tudi pridobljena) lastnost, tako moras pac se nauciti osredotociti in najbolje je zaceti tako, da se hkrati, naenkrat, ukvarjas z eno samo stvarjo.

 

Kor pravi xyz, 2,3 ure je ze kar veliko - morda si prevec zastavis naenkrat.

Poleg tega se lohk vrzes na finto tako, da ne gledas vedno hkrati celega poteka dogodkov, podobno kot ce bi se zelel lotiti pospravljanja, pa bi zagledal shtalo, pa bi ti dol padlo v trenutku, na zacetku, ko bi videl, kako majhen si v primerjavi z delom, ki ga moras opraviti.

Morda si se miselno zakachil na te ure in to, tudi...

pa ze 'vnaprej ves', da ne bos mogel zdrzati, pa si ze zato bolj nemiren in tak.

 

Najboljs se je ukvarjat s kakim sportom, si bos naredil veckratno uslugo; prvic se bos morda malo organiziral, naucil ali negoval disciplino, drugic se bos malo prizemljil in napolnil s svezo energijo, tretjic pa se bos uril tudi v pozornosti oz. posvecenosti...

 

Morda ti tudi manjka samo kake snovi, mozno je, da Ca in/ali Mg, ali kaj drugega.

 

Delaj na tem, da bos tu in zdaj, saj najbrz ni samo v soli oz. pri ucenju tako, ocitno si nekako nemiren in begav.

To je lahko trenutno stanje (pac imas tako obdobje, nezadovoljno, pa mroda se sam ne ves, kaj tocno te matra), al pa kej drugega, vrednega nekaksne poglobljenejse obravnave.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skag;

 

tu je seveda tudi vprašanje zanimanja...

lahko da te to, česar se učiš, niti ne zanima tako zelo

ali pa, da je zanimanje začasno (ali permanentno) upadlo... tudi to se zgodi.

 

Razmisli o motivaciji, o uporabnosti tvojega učenja in o tem,

kako si predstavljaš praktično uporabo le-tega (tudi kasneje).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

res je, sem pozabla npaisat, da je v katerih teh primerih zmanjsana koncentracija povezana z nezanimanjem za obravnavani predmet.

 

To se kar pogosto dogaja v otroski in mladostniski dobi, veliko takih primerov sem opazila pri Dvojckih (v horoskopu) oz. tistih, ki imajo mocno poudarjeno to znamenje (pa seveda se kaj).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2-3 ure je več kot dovolj, če si takrat dost močno skoncentriran. Občudujem ljudi, ki se učijo cel dan od jutra do večera in seveda - na koncu še vedno ne znajo vsega.

Največji problem je, ker se začneš učit in ves čas premišljaš o tem kako bo na izpitu in kako je to težko, kar se trenutno učiš. Ravno v tem je fora, da moraš nekako pasti noter, čeprav samo za 2 uri in da takrat čim več od tega odneseš. Tudi jaz sem imel te probleme, tako da sem se vedno učil od 7h zjutraj pa tja do 10, s pavzo umes. Aja pa ne smeš imeti slabe vesti zaradi tega x:)x

Navadi se početi 1 stvar naenkrat, brez da pomisliš na ostalo, saj boš le tako lahko obdržal koncentracijo. Ko se učiš, je vse drugo nepomembno. Iz sobe odstrani vse ure, bognedaj da si za računalnikom, odstrani vse kar bi te lahko motilo. Ugasni telefon x:)x

Če boš to naredil boš že na dobri poti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vzemi si čas za sprostitev in odklop za kkšen dan, ko si to lahko privoščiš.
2-3 ure je več kot dovolj, če si takrat dost močno skoncentriran. Občudujem ljudi, ki se učijo cel dan od jutra do večera in seveda - na koncu še vedno ne znajo vsega.

Največji problem je, ker se začneš učit in ves čas premišljaš o tem kako bo na izpitu in kako je to težko, kar se trenutno učiš. Ravno v tem je fora, da moraš nekako pasti noter, čeprav samo za 2 uri in da takrat čim več od tega odneseš. Tudi jaz sem imel te probleme, tako da sem se vedno učil od 7h zjutraj pa tja do 10, s pavzo umes. Aja pa ne smeš imeti slabe vesti zaradi tega x:)x

Navadi se početi 1 stvar naenkrat, brez da pomisliš na ostalo, saj boš le tako lahko obdržal koncentracijo. Ko se učiš, je vse drugo nepomembno. Iz sobe odstrani vse ure, bognedaj da si za računalnikom, odstrani vse kar bi te lahko motilo. Ugasni telefon x:)x

Če boš to naredil boš že na dobri poti.

xyesx :palec:

 

(*sicer pa ima vsak neke svoje finte, ki jih tud sprot ugotovi oz. se jih priuci, jaz moram recimo prej vse pospravt, da lohk kej pocnem skoncentrirano dlje casa x:)x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni, moj problem je sledeč: Zadnje čase se lahko učim maksimalno dve, tri ure na dan - več se ne morem skoncentrirat oz. postanem nervozen in se moram uležt za pol urce/urco, da se sprostim. Proti večeru pa se mi ponavadi tako malo "blede", po glavi mi skačejo misli, ki so dokaj nepovezane in jih ne morem nadzorovati, včasih se mi vrti v glavi kakšen komad, ki sem ga poslušal čez dan... Kako povečati to kapaciteto? Kakšno je energetsko ozadje tega problema (zastajanje energije, energetske blokade,čakre,pretok chi..)?

 

 

Moje mišljenje- le dva stvari- vaje sproščanja in osnovne vaje koncentracije. Obema je pa seveda pogoj- vaje dihanja...pravilnega dihanja. Si pa sam dodal povsem eno pomembno komponento- energija- zmožnost prostega pretoka v optimalni -potrebni meri. Drugače pa sem mnenje, da dve do tri ure nista ne vem kaj, le vmes bi verjetno moral za kakšne pol ure izklopit um z sproščanjem . Vsekakor pa smo različni, tako da nekatere stvari so za nekoga gora, za druge krtina...Bazične zmogljivosti itd...

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

stari, jzt pred izpitom, cca 10-15dni ne sfolgam več kot 2uri na dan, pol pa zadnji dan šopam 15ur samo zaradi pritiska, sile in jokanja, k sm si obljubu da drug izpit se bom pa prej lotu delat....

 

in se še ni zgodilo:)

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Živijo,

 

kaj pa če je tvoj problem popolnoma telesne narave. Če imaš res težave, bi bilo najboljše da te pregleda tdravnik. Če imaš pretrgano prepono, ti energijsko deblokiranje ne bo zašivalo predpone. Prav isto velja za zlomnjene kosti. brez rentgena lahko kmalu človek postane šepav.

 

LP

 

Pa mnogo zdravja!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni, moj problem je sledeč: Zadnje čase se lahko učim maksimalno dve, tri ure na dan - več se ne morem skoncentrirat oz. postanem nervozen in se moram uležt za pol urce/urco, da se sprostim. Proti večeru pa se mi ponavadi tako malo "blede", po glavi mi skačejo misli, ki so dokaj nepovezane in jih ne morem nadzorovati, včasih se mi vrti v glavi kakšen komad, ki sem ga poslušal čez dan... Kako povečati to kapaciteto? Kakšno je energetsko ozadje tega problema (zastajanje energije, energetske blokade,čakre,pretok chi..)?

 

 

 

čisto preprosto stvar te očitno ne zanima....

verjetno imaš še kakšne druge težave ne samo z učenjem ali se kregaš s kom, ali si še pred kratkim s kom narazen ali si želiš biti z nekom ,imaš probleme doma??? veliko je faktorjev kar tako se to ni moralo zgoditi, malo bolj opiši kako je prišlo do tega stanja, tvoje mnejne, potlej pa ti mogoče lahko kdo pomaga.za sprostitev pojdi raje v naravo kot pa na žur, tam dobiš veliko čudnih vibracij ki se jih sploh ne zavedaš, čeprav ti misliš da je to sprostitev samo za imunski sistem je to past.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...