Skoči na vsebino

Notranje in zunanje


Prabha

Recommended Posts

Evo,odpiram temo,ki jo raziskujem v tem času.Zgodilo se mi je par dni nazaj,ko sem sedela ob reki in meditirala.Takoj ko sem začela,sem občutila neopisen mir,tišino,globino,...končno sem občutila spet ta stik,končno spet doma,tak filing,daleč stran od živ-žava mesta,službe,hitenja,stresa.Tako lepo,kot vedno,kot da počivam globoko,spokojno,...ampak,..ko sem končala meditacijo in odprla oči,sem takoj zaznala spremenjeno stanje.Videla sem zunanji svet,oči so videle drevesa,reko,kamnje,...skratka zunanji del.Nekaj v meni se je spremenilo,ni bilo isto.Malo z žalostjo,malo s hrepenenjem po tišinskem notranjem stanju sem zrla v reko,nakar je direktno v vodo pritekel velik črni pes,se postavil pred mano,mahal z repom in me gledal,v pričakovanju nečesa.Spontano,brez razmišljanja sem vzela kamenček in ga vrgla v globji del,stran od njega,...on je kar veselo stekel proti kamenčku in mi ga prinesel.Vzbudil mi je začetek veselja,začela sva se igrati,tako dolgo,dokler nisem bila skoraj čisto mokra:):)

No,...v bistvu ta pes,mi je dal misliti,tale dogodek.Občutek veselja med igranjem z njim ni bil isti kot v meditaciji,bil je drugačen.

Za tem sem začela opazovati moje življenje in se sprašujem ali sploh delam kar si želim?Ali živim kot si želim?Mislim v zunanjem svetu. Nikakor ne misliti,da to vidim kot negativnost,ampak neka meja je.Kako premostiti notranje z zunanjim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdravo!

 

moje mnenje na vse to je, da so na tem svetu nekatere stvari ki se nam zdijo dobre in druge nekoliko malo manj. Razlika med notranjim in zunanjim svetom je lahko velika..ko ljudje "začutijo" svoj notranji svet, mislim da pogosto ugotovijo da se kar razlikuje z zunanjim preostalim... rešitev je v tem, da uravnotežimo oba svetova..zelo dolgotrajen proces učenja in iskanja samega sebe in rešitev vendar si na koncu nagrajen! Takrat se ti odpirajo nova in nova spoznanja, smisel življenja ti je vsebolj razumljiv...no upam da me kdo razume?:) Skratka..svet je tak kot je..žal ne tako ok kot bi lahko bil..treba ga je sprejeti in se do neke mere prilagoditi.početi tisto kar ti je všeč in si želiš in pri tem neprizadeti narave in ostalih;)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za tem sem začela opazovati moje življenje in se sprašujem ali sploh delam kar si želim?Ali živim kot si želim?Mislim v zunanjem svetu. Nikakor ne misliti,da to vidim kot negativnost,ampak neka meja je.Kako premostiti notranje z zunanjim.

Kdo pa res dela, kar si želi, če ne moremo ugotoviti, kaj si želimo? Danes si želimo eno stvar, jutri drugo. Temeljno človekovo izkustvo je, da nekaj manjka, da je treba iskati. Če si imela tak izlet v notranjost, si že iskala na pravem mestu.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdravo!

 

moje mnenje na vse to je, da so na tem svetu nekatere stvari ki se nam zdijo dobre in druge nekoliko malo manj. Razlika med notranjim in zunanjim svetom je lahko velika..ko ljudje "začutijo" svoj notranji svet, mislim da pogosto ugotovijo da se kar razlikuje z zunanjim preostalim... rešitev je v tem, da uravnotežimo oba svetova..zelo dolgotrajen proces učenja in iskanja samega sebe in rešitev vendar si na koncu nagrajen! Takrat se ti odpirajo nova in nova spoznanja, smisel življenja ti je vsebolj razumljiv...no upam da me kdo razume?:) Skratka..svet je tak kot je..žal ne tako ok kot bi lahko bil..treba ga je sprejeti in se do neke mere prilagoditi.početi tisto kar ti je všeč in si želiš in pri tem neprizadeti narave in ostalih;)

 

Ja um ločuje v dobro in slabo,ok. Ne gre se za samo enkratno začutenje,temu niti pomena ne dajem,ker pride in gre.Čutenje,to je del uma,so že misli vmes,to je drugo.Se pa ne strinjam,da bi "morali" se zlit z zunanjim,kaj pa če sploh ne obstaja,če je vse iluzija?,...Saj ne mislim se poglabljat v to,samo omenila sem kot zanimivost potovanja,potovanja vase.

Jaz pa mislim,da samo v sebi najdeš vse,tako čutim,ampak resnično.In ta zunanji svet je le neka projekcija,....projekcija samega sebe.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se pa ne strinjam,da bi "morali" se zlit z zunanjim,kaj pa če sploh ne obstaja,če je vse iluzija?,...Saj ne mislim se poglabljat v to,samo omenila sem kot zanimivost potovanja,potovanja vase.

Jaz pa mislim,da samo v sebi najdeš vse,tako čutim,ampak resnično.In ta zunanji svet je le neka projekcija,....projekcija samega sebe.

 

Ali pa tako: jaz je stranski produkt sveta, takorekoč poiskus izolacije sveta.

Se pravi; kot bi bili npr. Prabha, XYZ in Antoninus različni aspekti božje shizofrenije.

V tem oziru je "potovanje" kamorkoli zgolj potovanje vase...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Določene stvari je lahko razumeti,vedeti teorijo,poznati pot,....bistveno pa je tisto notranje "štekanje",...uno,ko lučka zagori.Do tega se niti razmišlja ne kako pride,po mojih izkušnjah sodeč:):)....Kar naenkrat sredi biločesa (wc,služba,shopping,.....:) lahko pride do spremembe,do preobrata,košček za koščkom....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zivjo

 

Sam ti bolj tesko povem, o tem kar si sam pod besedo notranje in zunanje predtavljam in kako to dvoje povezati. Imam premalo izkusenj in zavedanja. Pravijo pa, da je temu nabolj primerna meditacija in sluzenje.

Mislim pa, da je klic tvoje notranjosti, ki je prisel do tebe bil na mestu.

In ce je temu tako, pomeni da si morda ze na primerni poti, da si ta klic sploh zaznala. :vio:

Ko spreminjamo samega sebe in svoj pogled na svet, se nehote spreminja tudi svet okoli nas. Kljub temu pa to ne pomeni, da svet ne potrebuje nase prisotnosti in nasega sluzenja.

 

Iz vidika jogija, bi na tvoje vprasanje morda odgovoril tako:

Kadar v temo prinasas luc, priblizas notranje v zunanje! -ko v ta svet prineses kavalitete, ki jih darmicno najbolej izrazas in ki so v svetu najbolj potrebne, morda naredis najvec; torej najbolj priblizas tvoje notranje v zunanje.

Ali je najvecje sluzenje tisto, ki prinese luc tam kjer je najvec teme? In to igirisce, kjer lahko najbolj povezemo naso notranjost z zunanjostjo?

 

Evo,odpiram temo,ki jo raziskujem v tem času.Zgodilo se mi je par dni nazaj,ko sem sedela ob reki in meditirala.Takoj ko sem začela,sem občutila neopisen mir,tišino,globino,...končno sem občutila spet ta stik,končno spet doma,tak filing,daleč stran od živ-žava mesta,službe,hitenja,stresa.Tako lepo,kot vedno,kot da počivam globoko,spokojno,...ampak,..ko sem končala meditacijo in odprla oči,sem takoj zaznala spremenjeno stanje.Videla sem zunanji svet,oči so videle drevesa,reko,kamnje,...skratka zunanji del.Nekaj v meni se je spremenilo,ni bilo isto.Malo z žalostjo,malo s hrepenenjem po tišinskem notranjem stanju sem zrla v reko,nakar je direktno v vodo pritekel velik črni pes,se postavil pred mano,mahal z repom in me gledal,v pričakovanju nečesa.Spontano,brez razmišljanja sem vzela kamenček in ga vrgla v globji del,stran od njega,...on je kar veselo stekel proti kamenčku in mi ga prinesel.Vzbudil mi je začetek veselja,začela sva se igrati,tako dolgo,dokler nisem bila skoraj čisto mokra:) :)

No,...v bistvu ta pes,mi je dal misliti,tale dogodek.Občutek veselja med igranjem z njim ni bil isti kot v meditaciji,bil je drugačen.

Za tem sem začela opazovati moje življenje in se sprašujem ali sploh delam kar si želim?Ali živim kot si želim?Mislim v zunanjem svetu. Nikakor ne misliti,da to vidim kot negativnost,ampak neka meja je.Kako premostiti notranje z zunanjim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar nekaj ugotovila te dni:)...Torej...V bistvu je UM tisti,ki ločuje zunanje od notranjega,torej jaz sem jaz ti in oni ste pa drugi,se pravi zunanji.Ostanem jaz in vi.Ločitev.Meja,skoraj da osamitev,celica,izolacija,če je meja močno začrtana.Jaz in vi,jaz in svet.Jaz in Univerzum je ok,smo eno,samo jaz in svet,to je ločitev,...torej čista poteza uma,spet razkrinkanega:) Torej gre za pole,črno belo,tema svetloba,jaz vi,meditacija lajf,...Povezovati se z zunanjim sploh ni potrebe,ker smo itaq že povezani,brez truda,brez misliti,brez napora,brez ali z umom,...enostavno je in ni potrebe po iskavanju nečesa kar je tu že prisotno.

xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, na prvi pogled morda precej paradoksalno,

ampak prav ideja o tem, da je treba nekaj povezati,

je obenem ideja, ki ustvarja občutek ločenosti.

 

A kako naj povežem to, kar ni ločeno ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja , v tem da tvoj zdrav razum ne more dojet ničesar ker ma vse prav pa je neumno mu pravit česa se naj oprime , filozof

 

aja , pa glede samogovora , kar so vsepovsod vidl v men , nisem js tisti ki je prišel poslušat ampak povedat

 

poslušanje pa je to kar sem skušal dopovedat enim

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

al si to o čemer govoriš ? al tvoj ego govori o vsem tem ku je par knjig prebral ? enkrat se bo najdo še kdo drug ku te bo vprašo isto , oz. velik se jih bo najdl sam eni nočejo izpadit "nori" pa tega ne pišejo po forumih , ne pa mislt de nobenga neboš srečo če boš velik blebetal o duhovnosti piflarček , povej , te bom poslušo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo,odpiram temo,ki jo raziskujem v tem času.Zgodilo se mi je par dni nazaj,ko sem sedela ob reki in meditirala.Takoj ko sem začela,sem občutila neopisen mir,tišino,globino,...končno sem občutila spet ta stik,končno spet doma,tak filing,daleč stran od živ-žava mesta,službe,hitenja,stresa.Tako lepo,kot vedno,kot da počivam globoko,spokojno,...ampak,..ko sem končala meditacijo in odprla oči,sem takoj zaznala spremenjeno stanje.Videla sem zunanji svet,oči so videle drevesa,reko,kamnje,...skratka zunanji del.Nekaj v meni se je spremenilo,ni bilo isto.Malo z žalostjo,malo s hrepenenjem po tišinskem notranjem stanju sem zrla v reko,nakar je direktno v vodo pritekel velik črni pes,se postavil pred mano,mahal z repom in me gledal,v pričakovanju nečesa.Spontano,brez razmišljanja sem vzela kamenček in ga vrgla v globji del,stran od njega,...on je kar veselo stekel proti kamenčku in mi ga prinesel.Vzbudil mi je začetek veselja,začela sva se igrati,tako dolgo,dokler nisem bila skoraj čisto mokra:):)

No,...v bistvu ta pes,mi je dal misliti,tale dogodek.Občutek veselja med igranjem z njim ni bil isti kot v meditaciji,bil je drugačen.

Za tem sem začela opazovati moje življenje in se sprašujem ali sploh delam kar si želim?Ali živim kot si želim?Mislim v zunanjem svetu. Nikakor ne misliti,da to vidim kot negativnost,ampak neka meja je.Kako premostiti notranje z zunanjim.

 

notranje in zunanje tudi ni ločeno, čeprav zgleda.. zakaj se ne sprijaznimo, da več kot kot pojasnjujemo.. manj vemo? in verjetno več kot pojasnjujemo bolj ločujemo?

 

vemo manj.. ampak zavedamo se več.. s čim se zavedamo? z tistimi čutili, ki opazijo zunanjost? Ne bi rekla. In zunanjost se zato po eni strani odmika od notranjosti.. Dajanje pozornosti aspektom 'nezunanjosti' ustvarja ločenost. Kako povezati, kar ni ločeno? Preprosto tako, da ločenosti ne čutimo.

 

Vprašanja, ki si jih postavljaš Prabha se nanašajo na preteklost.. in preteklost so le čustva in občutki. Zavedanje takrat, ko si čutila in danes, ko se spominjaš tega čutenja, je zelo drugačno.

 

Vendar do recepta za srečo nikoli ne prideš.. :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako povezati, kar ni ločeno? Preprosto tako, da ločenosti ne čutimo.

 

 

Vprašanje je bilo sicer retorično, a vseeno... ne moremo povezati;

da bi lahko povezali, bi moralo biti ločeno x:Dx

 

Naša nagnjenost k definiranju objektov (kot ločenih od celote),

gre z roko v roki s funkcionalnostjo našega bitja,

katera nam predoča, da smo mi, se pravi "jaz", "ti",...,

ločeni od sveta.

Se pravi; zaznavamo realnost kot "jaz in svet", "notranje in zunanje".

 

Vzbudil mi je začetek veselja,začela sva se igrati,tako dolgo,dokler nisem bila skoraj čisto mokra:):)

 

....ehehe... x:Dx :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...