Skoči na vsebino

Kdo nas pelje v prepad


Guest Agape

Recommended Posts

  • Komentarji 94
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Še nekaj, kar menda pravijo JP:"Ne odteguj otroku kazni, če ga udariš s šibo, ne bo umrl, ti ga udariš s šibo, njega pa rešiš iz kraja mrtvih…"

:xx!: :sick: :sick: :sick:

 

Da imajo Jehovove priče precej nenavaden pristop do otrok, se je pokazalo tudi letos maja, ko je v Združenih državah Amerike, kjer imajo svoje središče, na dan prišel spisek 23.000 pedofilov v njihovih vrstah. Večina teh ni bila nikoli prijavljena niti kaznovana.

:sick: :sick: :sick:

Oto: "Skupnost je pravi raj za pedofile zato, ker njihov sodni zbor rabi dve priči, teh pa ponavadi ni."

 

Oto:

Doker si Jehovova priča, pomeni druženje z ostalimi ljudmi to, da se pogovarjaš z njimi samo o božjem kraljestvu, o veseli novici, vse drugo pa je, kot pravijo oni, metanje biserov svinjam.

 

Edino razvedrilo, poleg šole, je bilo obvezno biblijsko učenje, 5 ur na teden (sestanki) in oznanjevanje njihove vere po domovi

 

Obstaja tajni priročnik, kjer jasno piše, da se kaznivih dejanj ne prijavlja policiji:…Če starešine izvedo za kakšno nedovoljeno dejavnost ali kakšen tehten prestop ali hudodelstvo člana skupine, ne bodo, čeprav cerkeveni zakoni to zahtevajo, da jih starešine naznanijo posvetnim oblastem, tega storili

:sick: :sick: :sick:

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pojdite na volitve...če drugega ne,pa prečrtajte listek,odnesite ga s sabo ali kaj drugega,ker če ne voliš-si volil tistega,ki bo zmagal... :2src:

 

 

 

se vidmo na volitvah,jaz bom šel listek prečrtat-energetsko,pa lahko tisti dan širimo svetlobo spoznanja,da bo šel najbolj svetel od temnih v Bruselj..vabljeni... :2src: x;)x x:)x :2src: xDDx

 

jup. volitve so ob nedeljah, takrat pa iz psihiatrij dam na vikende spuščajo. x:Dx

 

Ena "vera" na svetu obstaja, ki mi je vsaj malo blizu, je pa v Sloveniji ni lih... Pa še to le določene točke.

na misel mi ne pride se vtikat v tvoja prepričanja, ampak sem moralno te dolžan nekej opozorit x:Dx

lej...če nehaš pit, pa začneš kadit... kwa si s tem naredu? nč posebnga. eno odwisnost si zamenjou za drugo. z vero pa ni nč drgač. loh jih menjaš kolker češ... menjaš samo avtoritete, katerim služiš. pomoje ne bi blo šwoh se rajš mal bl vase obrnit. pa to zdej prosim razum tko, kot je blo mišlen. ni bil napad.

 

oblast naj si pa vtakne prst v rit.

aleluja :palec:

to seweda velja tut za oblastne in posesivne ženske ane? x:px

mačko režalko za predsednika.irc x^x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lej...če nehaš pit, pa začneš kadit... kwa si s tem naredu? nč posebnga. eno odwisnost si zamenjou za drugo. z vero pa ni nč drgač. loh jih menjaš kolker češ... menjaš samo avtoritete, katerim služiš. pomoje ne bi blo šwoh se rajš mal bl vase obrnit. pa to zdej prosim razum tko, kot je blo mišlen. ni bil napad.

Nimam kaj vzet za napad, ker je možnost, da me nisi razumel ali pa sem se nerodno izrazila.

Stvar je v tem, da NISEM verna, nikoli NISEM BILA VERNA in mi vera NE pomeni nič. Imam (kot veliko ljudi v Sloveniji) neke "katoliške korenine", na katere se požvižgam in mi je popolnoma vseeno. Niso me silili hoditi k verouku, k maši in tudi nisem imela in nimam najmanjše želje iti. Kakršnokoli CERKEV (katoliško, sinagogo, whatever) sem videla le zaradi zanimanja za arhitekturo.

Hotela sem povedati samo to, da so mi določeni temeljni neke vere "nekaj normalnega" oz. blizu. Zakaj? Zato ker so smiselne za vsakega razumnega človeka in nas večina živi po tem, ne da bi bilo kakorkoli povezano z vero. JAZ pa nikoli ne bom šla v to vero in se poistovetila z njo, ker so mi všeč le tiste točke, ki so del ZDRAVEGA RAZUMA.

Upam, da je zdaj JASNO. Brezveze, da sem sploh omenila to, ker v bistvu niti nima veze.

Nikoli me ni noben človek, ki me pozna ni povezoval z nobeno vero in naj tako tudi ostane. Nič pa ni narobe, če rečem, da si mi kje kakšne stvari všeč. Ampak samo nekatere. Tudi Žgajner Tavšova mi je pri določenih stvareh všeč in se z njo strinjam, se pav večini stvari ne in nikoli ne bi volila ne nje in ne stranke, ki jo zastopa. Smešna primerjava, ampak upam, da bolj razumljiva.

 

Jaz osebno bi bila bolj pretresena, če bi se moj otrok pridružil Sekti, kot so Jehovove Priče, kot pa če bi bil zasvojen z kakšno hudo prepovedano substanco. Slednje se mi zdi lažje rešljivo.

Pač je to moje mnenje. Sem že omenila, da so mi vse te fanatične stvari srhljive in da je to edina tema (oz. ena izmed redkih, edina, ki se jo jaz spomnim), kjer znam biti nestrpna.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

načeloma se mi to sploh ne zdi napačno. če bi sama živela v kaki skupnosti (ali kakorkoli bi se temu reklo), bi tudi želela, da se problemi rešujejo med nami, brez policije, brez česarkoli. kakršnekoli probleme. ampak da bi se jih resnično reševalo, jasno, ne pa da bi se vse skupaj samo pometlo pod preprogo.

oblast naj si pa vtakne prst v rit.

Se absolutno ne strinjam.

Sicer nisem nobena pristašica veliko zakonov, ki jih imamo (tukaj izstopa predvsem Kazenski zakonik), ampak naša država je pač pravno urejena (kolikor pač je urejena). Vseeno mora biti, če je nek posiljevalec, pedofil ali pa morilec član vere oz. sekte. Za vse naj bi bili isti zakoni (ja, v redu, so praznine in ne vem kaj še in nimamo idealnega sistema, ampak to je druga tema) in niti slučajno ne bi NIKOLI dopustila, da se npr. neka pedofilija obravnava posebej, ker je pa človek pač v veri oz. sekti. Za pedofila ateista in pedofila jehovovca naj bodo isti ukrepi.

Itak se veliko stvari pomete pod preprogo, zato sem še bolj pristašica tega, kar govorim.

Nismo tako urejena država, da bi bilo to, kar delajo JP sprejemljivo. NIKOLI NE BO in ne bi smelo biti.

 

Itak pa... že tako so velikokrat tarče napadov.... mislite, da bodo dopustili, da se kaj kje razve? Raje se pomete.

Nimajo pa nobene pravice sami kaznovati nekoga, kot bi jih sicer država, ker bi bilo iz ustavnega vidika to poseganje v osnovne človekove pravice.

 

Takšna je ureditev in tako je prav. Če bi bili pa zakoni v naši državi boljši, bi bilo pa sploh super. Do takrat bomo pa pač jamrali.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

načeloma se mi to sploh ne zdi napačno. če bi sama živela v kaki skupnosti (ali kakorkoli bi se temu reklo), bi tudi želela, da se problemi rešujejo med nami, brez policije, brez česarkoli. kakršnekoli probleme. ampak da bi se jih resnično reševalo, jasno, ne pa da bi se vse skupaj samo pometlo pod preprogo.

oblast naj si pa vtakne prst v rit.

Se tudi jaz ne strinjam. Tudi katoliški so dolgo (in verjetno še naprej) skrivali svoje pedofile in njihova hudodelstva :xx!: .

Država ima meddrugim dolžnost, da ščiti svoje državljane na najvišji ravni, ne mislim diskutirat v kolikšni meri to počne, ker se krivice dogajajo povsod in kar naprej. Vendar je to edina varijanta. Vsaka druga možnost bi družbo spremenila v anarhično skupnost, kjer bi šibkejši še bolj izpostavljeni zlorabi. Pa ne mešajmo oblasti z državo. Zakoni so v tem tisočletju univerzalni, sploh kazenski zakonik.

Hočem reči, da je umor kazensko preganjan vedno, al pri Pahorju, ali Janši ali Berlusconiju ali Sarkozyju....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mislim, da sem dovolj jasno povedala. rekla sem, da je ideja dobra. uresničljiva morda v primeru manjših skupnosti in dovolj zrelih ljudi.

policaji, odvetniki, tožilci, zakoni, država, vse to men nikakor ni ok. čeprav je morda (MORDA) potrebno. bi se dalo razpravljat. čeprav se nerada kamorkoli uvrščam, sem "po duši" anarhist. in anarhija nima nič s tem, kar praviš ti, ruby, ne pomeni, da bi bil šibkejši izpostavljen zlorabi. pa čeprav tako piše v lokalnem cajtnku.

 

Še naprej se ne strinjam s tabo. Meni se tvoja ideja ne zdi dobra, prav nasprotno. Po kakšnih kriterijih pa bi pa ti (i)zbirala zrele ljudi? x:Dx

Kakšno vezo pa ima lokalni cajtung s tem?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lokalni cajtnk (sem dala samo primer, lahko bi bil skoraj katerikoli drug medij), predstavljajo anarhijo na tak način (kaos, izkoriščanje, nasilje itd). pa mi je vseeno, a se kdo strinja ali ne, nisem prišla sem komentirat, da bi razglabljala o tem ali koga v kaj prepričevala, pač pa sem samo prebrala, kar je napisala michelle, povedala, kar mislim in to je to.

 

sej...

prst u rt sploh ni zmerej tko naumna ideja x:Dx x:Dx x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dotikate se sirsega problema, ki se navezuje na kaznovanje in vprasanje ali je kaznovanje sploh primerno ali ne! namrec casi ko smo rekli oko za oko in zob za zob, so hvalabogu mimo. v naso zavest vedno bolj prihaja razumevanje da klin s klinom zbijati ni vedno uspesno resevanje problemov, temvec da se probleme uspesno resuje z odstranjevanjem vzroka in ne zgolj odstranjevanjem posledice.

Ce cloveka prevzgojimo, lahko prinese sebi in druzbi se kaj koristnega. ne nuejno vedno. ce ga zgolj obsodimo pa najveckrat druzbi prinese precej manj ali celo nic.

 

zakone, merila in ukrepe neke skupnosti lahko primerjamo z ukrepi sirse skupnosti, regije, drzave, mednarodne ukrepe. Vedno gre za dogovarjanje med razlicnimi ljudmi, predstavniki skupnosti.

znotraj sekte ali mednarodno. od vrha proti vznozju naj bi se pravila igre spostovala in po njih ravnala celotna skupnost. kolikor je meni znano.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tematika je malo ušla iz smeri. Je pa vsekakor zanimivo primerjati začetek teme z raziskavo Naomi Klein, ki je izšla tudi v slovenskem prevodu (Doktrina šoka) ter z vsemi raziskavami okoli 11. septembra (www.terorizem.si). Pojavljajo se vedno ena in ista imena, v glavnem ameriška.

K temu pa lahko dodamo še knjige Noama Chomskega, ampak to bi bilo verjetno že preveč za večino tukajšnjih komentatorjev.

Čiščenje brez čistil: www.nanosvet.com , www.wipe-it.si
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

David Icke je šel korak dalje in imenoval, kaj je v ozadju teh elitnih skupin. Da ne delam obnove, so na youtubu številna njegova predavanja in dva linka, ki sta meni zanimiva.

 

David Icke BBC

http://video.google.com/videoplay?docid=68...;q=Was+He+Right

na HRT

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...=David+Icke+hrt

 

 

... pa si naj vsak ustvari lastno sliko :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Agape

Odkar si je premier Borut Pahor omislil kadrovsko-akreditacijske svete (tako imenovane Kase), v posvetovalnih telesih pri njegovem kabinetu deluje že stotnija ljudi. Vsak član Kasa za udeležbo na seji prejme 85 evrov in povračilo potnih stroškov.

 

http://www.finance.si/248493

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šrot se spreneveda, ko pravi, da višje trošarine niso vzrok za proizvodnjo "novega piva":

 

Laško bo dražje in z manj alkohola!

"Pivovarna Laško zaradi višjih trošarin s 1. junijem napoveduje od tri do petodstotno podražitev piva. Po novem točeno pivo, ki je embalirano v sodih, ne bo več vsebovalo 4,9 odstotka alkohola, ampak 4,5 odstotka.

 

Po navajanju Dnevnika bodo v skupini Pivovarna Laško na ta račun v državni proračun plačali okoli 400 tisoč evrov manj trošarinskih prihodkov na leto. Laščani obenem zatrjujejo, da prihranek pri trošarinah ni vzrok za proizvodnjo "novega piva."

http://www.zurnal24.si/Lasko-drazje-in-z-m...odarstvo/108464

 

V Sparu, ... se dobijo polcenejša piva kot je Laško, Union z 4.9 - 5.2 % alk. stopnjo.

Pri nas se Laško, Union pije vedno manj. Zakaj bi plačeval "Šrotovo brozgo od Laškega, Union piva".

Po 2x višji ceni. Vodo Laškega piva se pa spregleda/ pozabi nanjo. -)

 

Odkar si Šrot lasti pivovarni Laško, Union

jima gre prodaja piva samo še navzdol ...

Pivo pa vedno dražje. Ta model, kot da ne vidi

bogate konkurenčne, tudi cenejše ponudbe tujih trgovcev. -(

 

 

V Engrotušu ne izključujejo možnosti, da v njihovih trgovinah "zmanjka" laškega piva:

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/drazje...lazje-pivo.html

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa še mav dodajam,da sevte lažji odločal koga poslat na počitnice v Brusl...

evroposlanci zaslužijo cca.90 ooo evrov na leto + letalski prevozi+prenočišče+brezplačni zobar+60 brezplačnih blatnih kopeli-kot, da ne bi bili že dost v dreku xDDx

 

se vidmo na volitvah,jaz bom šel listek prečrtat-energetsko,pa lahko tisti dan širimo svetlobo spoznanja,da bo šel najbolj svetel od temnih v Bruselj..vabljeni... :2src: x;)x x:)x :2src: xDDx

 

 

Dobra ideja! :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

NIHČE RAZEN MI SAMI LAHKO ODLOČAMO, ALI GREMO PROTI PROPADU (pa še ta je lahko samo egov) ALI PA RASTEMO.

 

Rast pa največkrat pride po osebnem propadu, ko ugotovimo, da dosedanji vzorci življenja ne funkcionirajo več.

 

Stanje na zemlji pa vedno predstavlja skupinsko zavest, ta pa je sestavljena iz skupka zavesti slehernega posameznika. ZA DOBRO CELOTNE ZEMLJE LAHKO POSKRBIMO SAMO TAKO, DA SE UKVARJAMO SAMI S SABO, VSAK ZASE. TO JE EDININAČIN, KAKO OBVAROVAT SEBE IN VES PLANET PRED PROPADOM!

Let it be a bee.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...