Skoči na vsebino

Zdrava prehrana


Recommended Posts

Zame je zdrava prehrana življenje. Rada ustvarjam hrano sama, vedno nekaj drugega. Kadar mi zmanjka idej sama sestavim nov recept. x:)x

Lahko me vprašate veliko raznih vprašanj o hrani, saj sem za zdravje velika mojstrica. Jaz pa imam od vseh zelenjav najraje bučke, zato bom napisala recept za bučno pito.

 

SESTAVINE:

-60dag zimskih ali letnih bučk

-1 zavitek tanjšega testa za zavitke

-1 zakitek masla

-4 jajca

-mleko

-sol, poper

 

RECEPT:

Bučke olupimo in jim odstranimo semena. S strojčkom jih zmeljemo(če ga imamo,če ne jih vržemo v koš). V posodi stopimo 2 žlici masla, dodamo buče in jih dušimo. Vmes dolijemo nekaj mleka. Dodamo sol in poper in dušimo. Skoraj hladnim bučam dodamo dobro stolčene rumenjake in trd sneg beljakov. Vse dobro premešamo. Pekač namažemo z maslom , dodamo plast testa, ga premažemo z bučnim nadevom itd., dokler imamo dovolj testa in buč. Nazadnje položimo plast testa in ga premažemo z maslom. Pito pečemo pri zmerni temperaturi. Pečeno poškropimo z mrzlo vodo in pokrijemo s čistim prtičem. Za nekaj časa položimo pekač nad soparo, da lažje zrežemo pito na kose. Dober tek !!!

 

Imate kakšna vprašanja glede tega?? Lahko me vprašate. Prosim pa za kakšen komentarček x;)x !

 

BabyAix

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kul :palec:

mene pa zanima, kako pripraviš vegansko majonezo. jo namreč obožujem, jajca pa... raje vidim, da jih ni.

mogoče znaš?

 

ojoj... zdaj šele vidim tvoj recept :eek:

jajca... sol... mleko...

pa si ti prepričana, da je to res zdravo?

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

SOJANEZA

zavite cistega belega eko in brez gso tofuja

malo limoninega soka

malo zenfa

vec bio soncnicnega olja

morska nepreciscena sol al pa stannetova sol

(lahko celo malo vode ali kaksne sveze zacimbe po okusu, sam za zacetek priporocam brez zacimb)

pa gas mikser. x8Dx

 

najbolj pomembna so razmerja! zato je potrebno limonin sok, sol in zenf dodajati res po minimalnih kolicinah do zeljenega okusa.

 

ce si malo jaimija oliverja oziroma ce si upas bit kreativen in izven meja, pa lahko taksne namaze delas tudi iz dimljenega tofuja, cicerike, oziroma skoraj vseh strocnic. Pa tudi razne zelenjave. Razmerja dodatkov (zenf, sol, limonin sok ipd, se spreminjajo glede na osnovno zivilo (v tem primeru soja).

Sojanezo smo delali tudi v prvi vege restaraciji v slo, pred mnogimi leti. Izmislisla pa si jo je menda Ica S. :palec: , ceprav nisem vec ziher ali je recept cist pravi, ker sem sam marsikej probaval.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 7 months later...
Guest sstane

Da ne boste preveč zlorabljali besede zdrava hrana, spremljajte oddaje na NET TV vsako sredo ob osmih zvečer.

Namesto filma x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne zeli si, ker ti v parih sekundah ustvarim totalni fiasko.

Sprenevedajoce se naprej oglasujes tisto kar ves da ni naravno kot naravno. Itaq pa nima smisal ukvarjat se z ljudmi z nizkimi moralnimi vrednotami, ki se ne zelijo spreminjati in se rajsi se naprej sprenevedajo in zavajajo ljudi. Za denar vse. :xx!:

Če mi prideš za gosta, lahko tudi ti poveš kaj x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Ne zeli si, ker ti v parih sekundah ustvarim totalni fiasko.

Kaj bi pa naredil, bi se slekel do golega in začel plesati po studiu :sori:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...

Med pogromi na Staneta sem nek prebral namig, češ kako je njegova sol v primerjavi s piransko soljo za ne vem kakšen faktor jako silno dražja.

 

Včeraj sem v Šparu vidu piranski solni cvet po cca 19€ za kilo in piransko grobo nejodirano sol po cca 8€ za kilo, kar se men zdi čist primerljivo s ceno Stanetove soli, pravzaprou je Stanetova cenejša od solnega cveta in cca enkrat dražja od piranske grobe nejodirane soli.

 

Mi pa ni jasn nekej. Piranska jodirana finomleta sol je pa po cca € in kusur za kilo. Kje je tle keč? Zakva je ta tko pocen, pa jo je treba še zmlet in še zjodirat zraven?

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon25.gif

 

 

 

 

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri dražji (nejodirani) soli ni podkupnine oz. finančnega priliva od strani farmacije...xg:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.soline.si/ponudba/cenik/

 

nisem ziher da si prou vidu?

sicer pa cena ni bitna. Vsaj zame ne. Stane lahko prodaja njegovo sol tudi 20x drazje, ce misli da je vredna.

Tistemu ki pomaga k zdravju, je vredna zlata, tistemu ki pa ne, pa prav nic vec, kot vsaka druga nejodirana.

 

Med pogromi na Staneta sem nek prebral namig, češ kako je njegova sol v primerjavi s piransko soljo za ne vem kakšen faktor jako silno dražja.

 

Včeraj sem v Šparu vidu piranski solni cvet po cca 19€ za kilo in piransko grobo nejodirano sol po cca 8€ za kilo, kar se men zdi čist primerljivo s ceno Stanetove soli, pravzaprou je Stanetova cenejša od solnega cveta in cca enkrat dražja od piranske grobe nejodirane soli.

 

Mi pa ni jasn nekej. Piranska jodirana finomleta sol je pa po cca € in kusur za kilo. Kje je tle keč? Zakva je ta tko pocen, pa jo je treba še zmlet in še zjodirat zraven?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

odlicna je, ce jo natresen v vodo v banji (ce jo imas) in se sproscac, pocivas, se umirjas, dihas. Si v tej vodi kaksnih 10-20 minut (po filingu).

- Spere full dol iz telesa in aure, a tudi se kaj drugega, da je clovek potem lahko precej utrujen.

Meni je bilo to vcasih fajn delat, ko sem imel se banjo in pred spanjem, ceprav nisem izvajal prepogosto.

Doda se lahko se nekaj kapljic etercinega olja, ali se bolje razredcenega etericnega olja sivke, oziroma tistega, ki ga eventuleno potrebujes (aromaterapija).

Vode tudi ni potrebno da je zelo veliko, predvsem da je zelo topla, vroca in da pokrije telo (razen ce sedis).

 

Manj pa to priporocam poceti preko dneva, ker je clovek lahko potem malo "odbit".

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.soline.si/ponudba/cenik/

 

nisem ziher da si prou vidu?

sicer pa cena ni bitna. Vsaj zame ne. Stane lahko prodaja njegovo sol tudi 20x drazje, ce misli da je vredna.

Tistemu ki pomaga k zdravju, je vredna zlata, tistemu ki pa ne, pa prav nic vec, kot vsaka druga nejodirana.

 

 

 

 

A si ti ziher, a sem jst prou vidu al nisem, je tvoj problem Free, ne moj.

 

Mi je pa zanimiv, da je solni cvet pr izvoru še precej dražji kt v Šparu, se prav faktor cca 1,5 cene Stanetove soli, polkilska vrečka pa prbližn ista cena kt enaka embalaža v Šparu.

 

Še zmerej mi pa ni jasn okol cene jodirane soli. Zakva je tolk pocen? Ajd, Brezo prav o doniranju farmacije, ljubitelj teorij zarot mrbit, ampak resno. Zakva taka razlika v ceni?

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon25.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej men to ni problem x:Dx Zgleda da mas ti probleme s tem oz. ceno.

No, vidis x:Dx

Dobro vprasanje :palec:

Verjetno gre za vecje kolicine? Konc koncev soli je kolkr cmo. Stane predvsem dostava in pakiranje verjetn.

Mozno pa je tudi to, da ker je veliko soli, je tudi veliko konkurence. Ugibam.

 

A si ti ziher, a sem jst prou vidu al nisem, je tvoj problem Free, ne moj.

 

Mi je pa zanimiv, da je solni cvet pr izvoru še precej dražji kt v Šparu, se prav faktor cca 1,5 cene Stanetove soli, polkilska vrečka pa prbližn ista cena kt enaka embalaža v Šparu.

 

Še zmerej mi pa ni jasn okol cene jodirane soli. Zakva je tolk pocen? Ajd, Brezo prav o doniranju farmacije, ljubitelj teorij zarot mrbit, ampak resno. Zakva taka razlika v ceni?

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ljudje bi radi papcal več kao bio hrane...so pripravljeni odštet mal več dinarčkov...obstaja večja možnost zaslužka pa trgovci mal povišajo maržo na nerafinirano nejodirano sol...kao bio varianta,ki se zadnje čase dost propagira...evo nobenih teorij zarot...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Mater, ste super, jaz nikomur ne pravim, da ne sme prišparat 5 ali 100 centov na mesec, če misli, da je sol Biocode predraga.

Ampak, ne primerjajte moje soli v denarju s soljo, ampak z zlatom :sori:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

x:Dx A pa ti nikol ne zapaše jodirana? Zihr maš v špajzi kakšen gramček.... te, tanezdrave x8Dx x;)x

Če misliš mene, ne, te specialitete se naberem mimogrede po gostilnah, ampak jaz jo vedno pokodiram s svojo x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Ja seveda, prijetne sanje še naprej. :)

In brez depresije, da si morda res zapravila bogastvo na ceni soli.

Lahko ga samo izgubiš.

V zdravju.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In brez depresije, da si morda res zapravila bogastvo na ceni soli.

Lahko ga samo izgubiš.

V zdravju.

 

Ni strahu za kupce , v depresijo se ne pada zaradi cen soli, ker jih tako visokih ni, mogoče pa se ta strah bolj prodajalcev drži.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...