Skoči na vsebino

Darila ZDRAVNIKOM (odvetnikom, uciteljem ...)


BINGA-BONGA

Recommended Posts

Strokovnost & Prijaznost s strani zdravnika/ zdravnice, stomatologa/ stomatologinje, odvetnika/ odvetnice,

kako pozornost v obliki darila, čestitke ob Praznikih iz moje strani prejme. Why not. -)

 

Če usluge ne plačuješ, potem res why not.

Ampak če ti odvetnik dela na predmetu, in potem mu plačaš račun, zakaj potem še darilo? :eek:

Čestitke za praznike so jasno na mestu, oz. odraz kulture. :palec:

 

Ma darila???? Za dobro plombiran zob? xrolleyesx

 

Darilo za prijaznost :wOOt: Pred časom sem v nekem slo časopisu prebrala o enem zdravniku iz kliničnega,

znanem po jemanju kuvert, da je tip izjavil, da ni plačan, da bi bil tudi prijazen :wOOt: :sniky:

Matr nagnat,bando hudičevo, z brco v rit ! :vragec:

 

 

Odvetniki bi zih za npr Božič poslali svojim strankam kakšno dobro flaško in se priporočili za svoje usluge x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in zakaj das darilo nekomu ti sploh?

 

...aja, zarad praznikov in kulture. Navade? Vljudnosti?

zarad praznika in kulture ja, zato ker se je nekdo morda ekstra potrudu pa ne. ok x:o)x narobe svet cist. itaq.

no, pac, smo razlicni ane.

 

Recimo, ce jaz komerkoli zelim podarit rozico, knjigo, to ali ono, to storim ker to zelim, tako cutim, ne pa zato ker je praznik.

 

meni so darila za praznike cist mimo, majke mi ampak res totalo mimo.

kar mam pri sebi za podelat pa je, da mi ne bo mimo da jst ne kupim darila, drugi pa ga, ce ga hocejo.

malce mi ze uspeva, pa ne se cisto. zaenkrat veckrat tudi jaz kupim, ker pac drugi kupijo meni, ceprav mi je cist mimo. :o|o:

 

novoletno, bozicno ipd obdarovanje je v osnovi prej skregano s kulturo kakor pa da jo podpira pomoje.

novo leto je v osnovi namenjeno predvsem druzenju, ima pa tudi duhovni pomen: opuscanje starega in zagon v novo; s tistimi ki so nam blizu se poveselimo, opustimo zamere za prejsnje leto in stopimo v novo.

prav tako je z nekaterimi prazniki okoli novega leta... ki so predvsem verske narave; obdarovanje ipd, pa je bolj kot ne nasprotje samega namena praznika.

 

in meni se zdi dosti bolj butasto nekoga obdarovat za novo leto, ker je pac taka navada, kot pa zdravniku dat dar zato, ker tako zelimo, ampak res zelimo izrazit svoje zadovoljstvo v njegovem trudu na tak nacin.

Res da lahko to prenesemo tudi na praznike, in ljudi obdarujemo z dolocenim namenom, ki sovpada s prazikom recimo, ampak kakor jaz vidim temu se zdalec ni tako in skoraj povsod kjer sem bil kdaj na partijih, sem videl da se to pocen bolj iz navade. z izjemami seveda.

 

...pa poglejmo takole: Kaj recimo otroku bolj nuca; da mu das darilo takrat ko ga potrebuje, oziroma mu ga kupis ker si tako zacutil; ali pa da mu ga das za NL?

Ali pa takole: Kaj Lunin.netu bolj nuca, da za njegovo delovanje doniramo takrat ko potrebuje finance za vzdrzevanje, ter takrat ko v nas odjekne potreba po doniranju, ali pa da vsi cakamo NL pa to storimo iz vljudnosti? recimo x:Dx

In v bistvu sploh ni butasta primerjava. Je pa dobro, da je sedaj nov koledarcek tu, in tudi z nakupom le tega podpiramo tudi sam LN!

 

Meni se je zgodilo, da sem hotel dat darilo studentki ki mi je popravljala zobe, ker se je zelo trudila... mislim, da sem ji ga tudi dal... kljub temu so kasneje stazisti ugotovili, da je delal precej slabo itn... ampak kaj je tisto darilo njej pomenilo pa tudi ne vem. mogoce vec kot se zavedam.

 

Me pa se vedno zanima vasa odgovora na ti vprasanji:

- Se vam je zgodilo da ste dali nekomu darilo zato ker ste tako cutili?

- Ali se vam je zgodilo, da nekomu niste dali darila, ceprav ste cutili da mu ga daste?
In kaksni obcutki in na to misli so v vas sledili, sledile? Ali se je na podlagi tega v vas spremenil odnos do darovanja?

Ampak če ti odvetnik dela na predmetu, in potem mu plačaš račun, zakaj potem še darilo? :eek:

Čestitke za praznike so jasno na mestu, oz. odraz kulture. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, jaz sem ti na ta vprašanja že odgovorila :))

 

V bistvu pa še sama ne vem..

V ponedeljek grem pa spet na dodatni pregled k operaterju, kateremu nisem dala nič za odlično delo in ful prijaznost..... in mogoče me bo spet operiral... in mu ga spet najbrž ne bom nesla, ker mi je nekak NERODNO... malo pozno je... čeprav mu imam zdej priliko dati KAO za novo leto....

Ti občutki to pot niso prijetni - nihajo nekje med hvaležnostjo in dolžnostjo, med tem da ne maram teh reči, ker mi je vedno nerodno zraven ker nisem tak tip, in slabo vestjo na drugi strani...

Cela paleta občutkov... brez veze... Al pa spet ne ??

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hvala k si iskrena! :palec: x:)x

No, jaz sem ti na ta vprašanja že odgovorila :) )

V bistvu pa še sama ne vem..

V ponedeljek grem pa spet na dodatni pregled k operaterju, kateremu nisem dala nič za odlično delo in ful prijaznost..... in mogoče me bo spet operiral... in mu ga spet najbrž ne bom nesla, ker mi je nekak NERODNO... malo pozno je... čeprav mu imam zdej priliko dati KAO za novo leto....

Ti občutki to pot niso prijetni - nihajo nekje med hvaležnostjo in dolžnostjo, med tem da ne maram teh reči, ker mi je vedno nerodno zraven ker nisem tak tip, in slabo vestjo na drugi strani...

Cela paleta občutkov... brez veze... Al pa spet ne ??

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, če ne bi bla, tud v ponedeljek ne bi imela nobenega problema x^x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hja, odvisn a ne.

 

Če ga ne rabim, pol z lahkoto pomislm, sej je to njegova služba.

Če ga pa rabm in če se po moje potrudi fest, pol sem mu pa hvaležen in če sem mu fest hvaležen, se mi poleg njegove tarife /nimam izkušenj, ampak rajtam da ima odvetnik svojo tarifo/ in zahvale zdi smiselno tud darilo.

Njegova sluzba? Saj je tudi kelnarca v sluzbi pa dobi napitnino, ne!

Samo, zdravnik je odgovoren za zivljenja, kelnarca ne, ker ko daje vino, bi se morala zavedati za posledice!

 

Jaz sem moji osebni zdravnici že prinesla darilo. Si ga je popolnoma zaslužila, ker je najboljša xsrcx

Drugače pa (trkam) še nobenega nisem videla tolikokrat, da bi bila kakšna vez oz. kakšen velik trud iz njihove strani.

 

Odvetnikom? Are you kidding? Komi čakam.

 

Učiteljem smo kupili v osnovni in srednji šoli na koncu leta...

No, saj tudi jaz mislim na malo pozornost, neke vrste prijaznost. Odvetnikom, jao jao, redki so.

 

 

Seveda si zaslužijo. Več ko daš bolj so veseli. Zlasti če je kakšna plava kuverta s 100 ali 200 evrčki za kavico. x:Dx

..., in mogoce se potem bolj zavzamejo za bolnika, no, ce so veseli, ce so videli, da jih nekdo ceni, da se jim zahvali maagari z malo rozico.

ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdravnikom: NE

 

Enkrat sem operirala vraščene osmice (modrostne zobe) in sem v znak hvaležnosti personalu poslala pladenj slaščic in penino. Potem me je zaradi tega prijatelj nadrl, da naj teh jugo navad ne nosim v Italijo. Saj so plačani za svoje delo!

Če si prijazen in vljuden, se zahvališ- si po moje naredil svoje.

 

Odvetnikom: NE- upam, da se šalite.

Saj gospoda napiše masten račun za svoje usluge, ne? Ampak pogoltnost pač ne pozna meja.

Zadnjič sem se bila prisiljena obrniti na odvetnika, ker so me iz komunalne službe terjali, da plačam za nazaj za odvoz smeti, v bistvu dolg prejšnjega lastnika poslovnih prostorov. Nič ni pomagalo, da sem jim dokazovala z uradnimi listinami, da sem prevzela prostore šele leto dni kasneje. No, odvetnik mi je zadevo uredil z enim samim pismom in za to sem plačala 1.068,00 evrov xrolleyesx .

Pri njem tajnikuje tudi ena punca, ki hodi na pilates v mojo palestro. Potem pa v slačilnici izvem, da me ta super tajnica osira, da ki so mi uredili eno stvar praktično čez noč in da bi vendar lahko poslala škatlo čokolatinov in šampanjec za uslugo. :eek: saj sem to uslugo plačala jurja in 68 evrov :eek:

ja, glede odvetnikov ne bom govorila, res so redki!

Vidis, tudi moj se jajca, da zaradi takih, kot sem jaz, ki prinesem darilo, zaradi takih so potem neprijazni do tistih, ki ne prinesejo nic. No, v vednost, da ne nosim samo daril, prijavila sem ze 5 zdravnikov, eno packo celo na kasensko sodisce.

ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mene pa zanima nekaj drugega.

Kolilko vas, ki o tem debatirate je bilo v situaciji, da ste to sploh razmišljali? (recimo po kaki resni operaciji ali kaj podobnega?)

Ker če nisi bil v takih situacijah tvoje mnenje mogoče ni čisto realno ??

 

Zdaj po miljon operacijah, ki so za mano, točno vem, da bom tistemu, ki se bo potrudil zame, ki bo skrben in pozoren in si bo vzel čas, z veseljem in od srca nekaj odnesla na prvo kontroli po operaciji - a nikoli do sedaj ni bilo to več kot kaka flaša vina v zahvalo ali bombonjera.

Za trud in prijaznost plača ne garantira, zdravniki pa so tako različni, da človek ne more verjet - čeprav moram priznati, da sem imela (s kako redko izjemo) res srečo z njimi..

Pa tega ne dam kot plačilo ali iz dolžnosti, ampak ker se čutilm res hvaležno za vse, kar je storil, za prijaznost itd... Če ti nekdo reši življenje, je zate več kot le uslužbenec bolnice. Ko daš iz srca in ne zato, ker je zdravnik in mu pač vsi dajo....

Čeprav mislim, da je sedaj tega bistveno manj kot pred leti in da so darila bolj simbolična - vsaj s komerkoli govorim o tem, vedno gre za kako flašo ali sladkarijo... Vem pa seveda ne...

 

In po moji tazadnji operaciji letos, ko mi je mlad kirurg dobesedno rešil roko, če ne kar življenje, ko se je upal pristopit k sanaciji zadeve, ki je bila večini drugih videti neizvedljiva - in je zadevo enkratno opravil, mu nisem nesla ničesar - niti ne vem, kako je to ratalo, ampak imam zato kar slabo vest, pa si lahko mislite kar si hočete.

BRAVO!
ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Darila dam zobozdravnici, njenemu teamu [2 asistentki],

lastnici lokala, kjer sem reden gost. -) [Pizerija/ meni odlične vegetarijanske pice po "meri"].

Kolegici, ki mi je "osebna zdravnica" [za kak recept "kdaj pa kdaj"].

Uradne osebne zdravnice zadnjih 10+ let nimam izbrane. Ni bilo potrebe še.

Z navedenimi imam prijateljske odnose.

Od mene prijazen zdravnik/ zdravnica, odvetnik/ odvetnica [ki mi je v korist/ s katerim delom

sem zadovoljen] darilo, čestitko dobi. -)

Prijatelje, prijateljice, družinske člane, sorodnike [nekatere] se iz moje strani obdaruje

[kaka glasba, pijača z voščilnico, ...]. -)

zafrkavas al resn to? xrolleyesx

ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, ponedeljek je za mano, mojemu kirurgu, ki se me bo spet lotil januarja ali pa februarja za (upam da) manjši poseg sem dala buteljko in mu zaželela srečno novo leto. Bil je vesel in mi zaželel vse dobro nazaj (kar pa bo odvisno tudi od nega)...

In počutila sem se FAJN.

 

Še bolj pa, ko je dal moje "probleme" mal na RTG in ugotovil, da po kosteh druge šare razen železja, šraufov in cementa NI (kar pomeni, da je zelo popucal stvari in dobro opravil svoje delo, kar je meni z ozirom na dagnozo življenjskega pomena).

Cool. :palec:

S tem mi je neverjetno polepšal praznike, najraje bi mu odnesla še cel karton buteljk x^x x^x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja sej, to tudi jaz pravim... pomeni, da bi morala biti intelektualno izobrazena srenja pac dober vzgled temu, da ne padejo pod vpliv prejemenja daril in s tem locevanja med uporabniki njihovih storitev.

Zal je zadeva dvosmerna, kar pomeni tudi to, da bi darila dal clovek res iz cistih namenov, nagiba ljubezni, hvaleznosti, idp, in ne podkupovanja recimo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...