Skoči na vsebino

Prepričanja


free

Recommended Posts

...

 

mal razmisljam sam...

 

bi lahko rekli da poznamo resnico sele takrat ko poznamo ulimativno resnico? In ce je to res, torej vse kar vemo ni resnica, ker se nismo prisli "do konca". - Don't think so.

Potem pa se vprasajmo ali resnica kot pojem sploh obstaja, in ce konec sploh obstaja, in ce ultimativna resnica sploh obstaja, ker si je ta pojem pac izmislil clovek, ki ultimativne resnice ni spoznal ali pa zato ker je ze spoznal del nje in zato zakljucil da obstaja.

 

je pa razlika ze v zargonu ce recemo da smo doziveli! To je veckrat v praksi prav nasprotno od prepricanj. In za dozivetje ne moremo rect da je bluz, pa ce je se tollk v nasprotju s prepricanji. A ko clovek proba razlozit in ker hoce razlozit to pocne ponavadi prek prepricanj. Pa smo spet tam. x:o)x

 

Menda je to tudi zato da se videnja in vedenja ne zlorablja.

 

Menda pa je razlika med spoznanjem in bluzom uma. in razlika ali se oseba veze na svoja prepricanja na nacin ki je destruktiven. Ego, osebnost je destruktivna, ne pa notranje bitje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hm... reči, da nimam prepričanj, temveč da moje trditve izhajajo iz vedenja in ne iz prepričanj,

bi zvenelo v najboljšem primeru kot nadutost in v najslabšem kot tiranstvo.

"ker je to pač tako zato ker jaz to vem in pravim in ti nimaš kaj preverjati, dragi moj." ja, ja.

 

no, bi šel še en korak nazaj, ter trdil, da so prepričanja predvsem fizična, biološka, ali kakorkoli to že imenujemo.

kot primer bi navedel človeško obliko, torej nekaj popolnoma oprijemljivega in pa izkušnje, ki jih skozi to obliko kopičimo.

to je celotno življenje, kot ga poznamo in prepričani smo, da je to to, da je življenje takšno in takšno ter da je svet takšen in takšen.

ampak vse, popolnoma vse prefiltrirano skozi človeško obliko, pod katero spadajo med drugim tudi čutila.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

je pa razlika ze v zargonu ce recemo da smo doziveli! To je veckrat v praksi prav nasprotno od prepricanj. In za dozivetje ne moremo rect da je bluz, pa ce je se tollk v nasprotju s prepricanji. A ko clovek proba razlozit in ker hoce razlozit to pocne ponavadi prek prepricanj. Pa smo spet tam.

 

je neka poanta v tem, ja. bi pa vseeno rekel, da je doživetje tudi prepričanje, že zato, ker doživetje postulira neko dokončnost,

nek začetek in konec, a dejanjsko gre tu spet za prepričanje, ker ta začetek in konec definiramo mi sami, in to popolnoma umetno.

podobno kot določanje državnih mej na eni, enotni pokrajini.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no, jst ne menim tako. doziveti je pac doziveti. pomeni neposredno izkusati. razlagati to dozivetje pa je ze stvar prepricanj, ker to pocnemo iz nivoja uma, in tega kar pravis. x;)x in to je bistvena razlika.

 

- fizicno: ce vzamem jabolko in vanj ugriznem in je okus trpek, neokusen, je moje dozivetje tega jabolka taksno kot je.

lahko se prepricujem da je zelo zdravo, in da mi bo koristilo, ampak vseeno sem ga dozivel kot sem ga. neposredno s svojim jezikom na katerem se nahajajo centri za okusanje. in ne morem reci da gre za prepricanje, saj sem njegovo trpkost dozivel direktno fizicno.

- custveno: ce mi nekdo stopi na nogo, jaz pa sem slabe volje in reagiram tako, da postanem jezen in se nanj zaderem, potem bo oseba direktno dozivela mojo jezo. Ne bodo vmesana prepricanja, razen ko bo hotela ali bom hotel opisati dogajanje in uporabiti druzbeno sprejeljive termine, ki jih uporabljamo za lazje sporazumevanje in razumevanje ( UMevanje ).

- meditativno: sedes, umiris se z dihanjem, opazujes misli, se malo, se malo, se malo... gres globje globje globje... nekje si se, vedno manj je misli, vedno manj telesa, vedno manj custven... .... ...... ....... ...... .................................. .... ...... ................. pocasi od vzunaj prihaja mocnejsi zvok, pocasi se vracas, pocasi se zaves sebe, dihanja, obraza rok, nog, riti, telesa... pogledas koliko je ura in vidis da je minilo zgolj 15 minut, med tem ko se ti je zdelo da te ni bilo 2 dni. In kako se pocutis? Drugace. Dozivljam se drugace, odzivam se drugace, sprejemam drugace, delujem drugace, zivim drugace; kot prej. Scasoma se to pozna v zivljenju.

 

je neka poanta v tem, ja. bi pa vseeno rekel, da je doživetje tudi prepričanje, že zato, ker doživetje postulira neko dokončnost,

nek začetek in konec, a dejanjsko gre tu spet za prepričanje, ker ta začetek in konec definiramo mi sami, in to popolnoma umetno.

podobno kot določanje državnih mej na eni, enotni pokrajini.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no, jst ne menim tako. doziveti je pac doziveti. pomeni neposredno izkusati. razlagati to dozivetje pa je ze stvar prepricanj, ker to pocnemo iz nivoja uma, in tega kar pravis. x;)x in to je bistvena razlika.

 

 

ja, saj vem, da v teh parih minutah ni bilo časa za globoke misli x:Dx

 

pa poiskusi takole:

 

do-živeti

in

živeti.

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

 

biti prepričan ali vedeti resnico sta dve različni zadevi.

viživite toliko v prepričanjih da dojemate moje pisanje kot prepričanje jaz delim moje znanje in sem odprta če kdo ve več od mene ga vedno z veseljem poslušam,ampak se ne dam prepričati da so njegove besede dokončne.

mnogo ljudi ima znanstvenike za primerjavo,ja oni so to rekli pol mora biti že prav. A res?

 

Mayita, meni se pa pri tvojem pisanju postavlja par vprašanj (čist resno, brez cinizma):

1.) Kako si lahko tako prepričana, da nekaj ni prepričanje ampak resnica oz. kako ločiš resnico od prepričanja, tako, čist v praksi?

2.) Zakaj svoje mnenje imenuješ znanje in v čem se razlikuje od tega, kar imenuješ prepričanja drugih ljudi? Kako prideš do znanja, ki ni le neko prepričanje?

3.) V kakšnem odnosu sta po tvoje znanje in resnica? Z drugimi besedami: Ali je to, kar tu podajaš kot svoje znanje zate resnica?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dodat k zivljenju ja. kr neki x:o)x

nedko bi reku, da eni se trudijo razumet zivljenje, drugi pa ga raj zivijo (na mino pa itaq vsak prleti)

x:Dx

In tisti, ki ga rajš živijo, ga ponavad tud bolš razumejo (tiste mine pa pomagajo pr razumevanju bolš kt pa knjige x:Dx )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

je neka poanta v tem, ja. bi pa vseeno rekel, da je doživetje tudi prepričanje, že zato, ker doživetje postulira neko dokončnost,

nek začetek in konec, a dejanjsko gre tu spet za prepričanje, ker ta začetek in konec definiramo mi sami, in to popolnoma umetno.

podobno kot določanje državnih mej na eni, enotni pokrajini.

 

Glede na kaj umetno?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne razumem vprašanja.

 

Ja, brez osebnosti je napačen in neprimeren izraz. Osebnost in karakter obdržiš, le spremeni se izraznost karakterja. Vprašanje bi bilo ali meniš, da lahko razsvetlimo svojo osebnost ?

 

 

pojma nimam, kaj je mislil. a nismo ljudje konstantno osupljeni, npr., ko gledamo zvezde ipd.. x:Dx

 

Jap :palec:

 

 

Pozicija brez osebnosti? Zanimivo vprašanje....Fora je, da v poziciji brezosebnostnega pridiha navadno ostajaš le malo časa...ker je v nas nekako vgrajen program pistoventenja ali pa potreba po identifikacijiji z nečim ali z nekom. Težko je na to odgovoriti- ali bi bilo osupljivo...Verjetno ja, vsekakor nenavadno ...Lahko temu rečeš tudi osupljivost, čeprav se mi zdi, da je xyz z primerjavo zavedanja obsega in razsežnosti vesolja nekako kar zadel. Vsaj za moje pojme. Vsak transcendentalen pojav je nam osupljiv( lahko), ni pa obvezno tako. Ni pričakovanja, ni predvidevanja...Ja, tavanje v neznanem in brez izkušenj je dokaj zanimivo doživljanje.

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

 

Popravljam se, pozicije brez osebnosti ni lahko bi rekel le, da je umik stran od prepričanj in identifikacij.

 

 

 

A so res prepričanja (ali stališča) temelj? Prej se mi zdijo kot posledica odnosa do sveta. S svetom, ljudmi, z vsem, kar je, imamo odnos, interakcijo, in kot posledica tega odnosa se oblikujejo prepričanja, stališča, vera, ki nam dalje oblikujejo odnose s svetom.

 

 

A meniš, da so naša identita in individualnost prepričanja? Torej "jaz sem moje prepričanje"? Se strinjam, da bi neobstoj stališč pomenil nezmožnost argumentiranega in konstruktivnega komuniciranja z drugim ter zagovarjanja osebnega prepričanja, ampak zakaj to enačiti z identiteto? Tukaj mi manjka distanca znotraj samega sebe do vseh tistih lastnosti s katerimi se identificiramo in nam ohranjajo iluzijo jaza.

 

 

Ampak kletka ostane še vedno kletka, četudi je lepo zrihtana in sploh ne zgleda kletka. To me spominja na sceno iz Matrice, ko Cypher citira rek "ignorance is bliss."

 

• Strinjam se in ponavljam, da tako tvorijo temelj našega dojemanja resničnosti sveta, ne pa tudi temelj same pojavnosti sveta. Čeprav se v fiziki pojavljajo drugačne domneve, da sami oblikujemo svet, kar pa se IMO lahko postavi v mnogo različnih kontekstov dojemanja te trditve, ki se bazično lahko precej razlikujejo.

• Recimo, da imam prepričanje »živim v fizičnem svetu« in nato potegnem identifikacijo »jaz sem fizično telo«. To je seveda napačno vendar prestavlja del identifikacije, ki pa se seveda razprostira daleč naprej od prepričanj. Torej menim, da je individualnost posameznika mnogo več kot samo prepričanja. Bi se mi pa dalo pretipkavati, da so prepričanja temelj identifikacije in individualnosti, izhodišče začenši s prepričanjem o obstoju v fizičnem svetu :)

• Kletka je že kletka pa vseeno menim, da je tukaj bistvena kvalitativna razlika, ki se izraža v kakovosti posameznikovega življenja, če so vrata kletke zaklenjena ali pa, če so odklenjena ali kot omenjeno ali je kletka varen pristan ali zaklenjena utrdba.

• In kaj pomeni, da kletke ni ?

 

 

 

Žal je njegov notranji svet tak,....Nič ni naključnega.

 

Seveda , da ni, vendar je glavna poanta v tem, da naš notranji svet ni nujno bolj resničen od zunanjega, kar pomeni, da moramo pri iskanju resnice upoštevati in izprašati notranje faktorje kot tudi zunanje :)

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hahaha prvi odstavek mi je full dober :palec: :palec: da so prepričanja slaba je dejstvo in in ni prepričanje. xrolleyesx in jaz ne želim nikogar prepričevati jaz sem izrazila moje znanje.tale pika je bila malo neumestna hahaha seveda sem odprta če mi kdo dokaže da je kakršno koli prepričanje dobro prosim.....

prepričajte me hihihi x;)x

meni je všeč stavek: vem, da nič ne vem

 

Prepričanje, da živiš v pojavnosti, ki jo imenujemo fizični svet, na planetu imenovanem Zemlja.

 

 

...

 

mal razmisljam sam...

 

bi lahko rekli da poznamo resnico sele takrat ko poznamo ulimativno resnico? In ce je to res, torej vse kar vemo ni resnica, ker se nismo prisli "do konca". - Don't think so.

Potem pa se vprasajmo ali resnica kot pojem sploh obstaja, in ce konec sploh obstaja, in ce ultimativna resnica sploh obstaja, ker si je ta pojem pac izmislil clovek, ki ultimativne resnice ni spoznal ali pa zato ker je ze spoznal del nje in zato zakljucil da obstaja.

 

je pa razlika ze v zargonu ce recemo da smo doziveli! To je veckrat v praksi prav nasprotno od prepricanj. In za dozivetje ne moremo rect da je bluz, pa ce je se tollk v nasprotju s prepricanji. A ko clovek proba razlozit in ker hoce razlozit to pocne ponavadi prek prepricanj. Pa smo spet tam. x:o)x

 

Menda je to tudi zato da se videnja in vedenja ne zlorablja.

 

Menda pa je razlika med spoznanjem in bluzom uma. in razlika ali se oseba veze na svoja prepricanja na nacin ki je destruktiven. Ego, osebnost je destruktivna, ne pa notranje bitje.

 

• Ultimativna resnica je. Imenuje se 0. Seveda se ne nanašam na matematično 0 ampak pomen, ki se zatem skriva :)

• Z doživetji je problem le v tem, da so tudi doživetja lahko napačna in da samo doživetje ne dokazuje resničnosti doživetega

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede na kaj umetno?

 

umetno -brez stvarne podlage. subjektivno ocenjeno. kot bi rekel, da se pot okoli zemlje začne v pekingu.

sicer pa, morda bi poiskusila svoje misli sama domisliti ;-) takole par besedic vreči v debato in upati, da bo kdo zagrabil je pač...

no ja, khm khm...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vprašanje bi bilo ali meniš, da lahko razsvetlimo svojo osebnost ?

 

tu sem prisiljen spomniti se analogije o žepni svetilki, ki poiskuša osvetliti samo sebe, pa ne gre x:Dx

ne, ne vem... izraz "razsvetliti" mi je preabstrakten.

 

pa še tole-> dejanjsko nimam pojma, ampak res nikakršnega pojma, kaj naj bi povedal o tej skrivnosti,

ki kot nekakšno univerzalno lepilo drži skupaj neko živo bitje, ter vse lastnosti tega bitja,

od mesa in krvi, pa do raznoraznih prepričanj in identifikacij z le-temi...

če bi rekel, da je to duša ali bog, ne bi povedal prav ničesar, prav tako bi lahko rekel da je to hov hov...

ampak po moje je vprašanje "kaj/kdo je to" itak nevmesno.

konec koncev se vse izteka k praktični uporabi jastva in k poiskusu "biti srečen", vsaj več ali manj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mayita, meni se pa pri tvojem pisanju postavlja par vprašanj (čist resno, brez cinizma):

1.) Kako si lahko tako prepričana, da nekaj ni prepričanje ampak resnica oz. kako ločiš resnico od prepričanja, tako, čist v praksi?

2.) Zakaj svoje mnenje imenuješ znanje in v čem se razlikuje od tega, kar imenuješ prepričanja drugih ljudi? Kako prideš do znanja, ki ni le neko prepričanje?

3.) V kakšnem odnosu sta po tvoje znanje in resnica? Z drugimi besedami: Ali je to, kar tu podajaš kot svoje znanje zate resnica?

 

poglej recimo, vzunaj dezuje,veliko ljudi je prepričanih da bo potlej slab dan,in ga tudi tako doživijo malo manj jih je prepričanih da bo dober, resnica pa je da vzunaj dežuje in da je to dobro za naravo in da glede tega ne morem narediti nič, zakaj bi se jaz potlej obremenjevala in obrčala moje razpoloženje glede na vreme.

 

zakaj bi se preprečevala da bom dolgo živela in zdravo,če je resnica da bom nekega dne umrl in pač živim življenje že

zdaj bolje

zakaj bi se prepričevala da bo jutri boljši dan,ko pa ne vem,ali bom jutri dočakala in če ga bom se ne bom obremenjevala s tem ali bo dober ali slab ampak ga bom vzelala kakršen pač pride in ga izkoristila na najbolj pozitiven način.

 

zakaj bi se debel človek pepričeval da ni spet toliko debel kot una soseda tam in da enkrat bo pa ze bolje.ko pa v resnici je debel in že zdaj trpi.

 

zakaj bi se prepričevala da nimam kamenčka v čevlju in hodila naprej kod da ni nič.ko pa v resnici je notri in me stane samo eno sekundo da ga spravim ven.

 

ker jaz živim za ta trenutek in ne čakam na jutri.

prepričanja so vse zadeve ki jih niste izkusili,ampak samo slepo verjeli.prepričanja so skoraj kot stigmata.

 

govorim iz svojih izkušenj,drugi ne vem iz česa govorijo oni sami pravijo da so prepričanja in da so dobra,vsaj nekatera.

kako priti do resnice, ki ni prepričanje, živi samo za ta trenutek, dojemaj ta trenutek in se ne obremenjuj z ničemer drugim.kajti resnicen je samo ta trenutek zdaj.

 

resnica je samo ena,ampak ker ljudje ne vedo kdo v resnici so jo vidijo vsak po svoje.resnica je to da smo na tem planetu vsi povezani z vsem in vsemi.ko se zaveš tega se počasi zaveš resnice. vse ostalo je iluzija maya.

 

lahko jaz še vedno rečem da je moje prepričanje to da so prepričanja slaba,če vam to odgovraja,saj se gre samo za to kak nekomu nekaj na njegovo znanje odgovarja ne gre se pa za resnico.ma res je težko je to razložiti.....

 

zdaj pa še vi zakaj so prepričanja dobra......

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tu sem prisiljen spomniti se analogije o žepni svetilki, ki poiskuša osvetliti samo sebe, pa ne gre x:Dx

ne, ne vem... izraz "razsvetliti" mi je preabstrakten.

 

pa še tole-> dejanjsko nimam pojma, ampak res nikakršnega pojma, kaj naj bi povedal o tej skrivnosti,

ki kot nekakšno univerzalno lepilo drži skupaj neko živo bitje, ter vse lastnosti tega bitja,

od mesa in krvi, pa do raznoraznih prepričanj in identifikacij z le-temi...

če bi rekel, da je to duša ali bog, ne bi povedal prav ničesar, prav tako bi lahko rekel da je to hov hov...

ampak po moje je vprašanje "kaj/kdo je to" itak nevmesno.

konec koncev se vse izteka k praktični uporabi jastva in k poiskusu "biti srečen", vsaj več ali manj.

 

THIS IS IT !!!!! :)

 

but don't do drug's OK :D :) ;)

 

 

• Jaz bom vseeno ostal pri mišljenju, da je vsak razširjen pogled na lastno bivanje in obstoj osvetlitev pred razsvetlitvijo. Gotta keep trying, even if i die trying. Vse za poizkus sreče, mojo tvojo, našo ….

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prepričanje, da živiš v pojavnosti, ki jo imenujemo fizični svet, na planetu imenovanem Zemlja.

 

 

 

 

• Ultimativna resnica je. Imenuje se 0. Seveda se ne nanašam na matematično 0 ampak pomen, ki se zatem skriva :)

• Z doživetji je problem le v tem, da so tudi doživetja lahko napačna in da samo doživetje ne dokazuje resničnosti doživetega

 

 

se ne obremenjujem s tem kako se imejuje naš planet ampak sem samo vesela da mi daje moč obstoja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se ne obremenjujem s tem kako se imejuje naš planet ampak sem samo vesela da mi daje moč obstoja.

 

Sej ne pišem o imenu planeta ampak o naši pojavnosti. Ali mogoče v našo fizično pojavnost nisi prepričana ? xrainbowx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

umetno -brez stvarne podlage. subjektivno ocenjeno. kot bi rekel, da se pot okoli zemlje začne v pekingu.

sicer pa, morda bi poiskusila svoje misli sama domisliti ;-) takole par besedic vreči v debato in upati, da bo kdo zagrabil je pač...

no ja, khm khm...

 

In šele potem uleteti na forum z jasno 10 cm dolgo objavo. Mogoče res. Ampak potem bi težko kaj več povedala, kot pač razložila svoja prepričanja. Izdelano mnenje, to je cela veselica. Je pa res, da je brati bistveno bolj zanimivo, kot pa sodelovati. Ogromno je tega podvajanja, tripliciranja, kvadrofonije, toliko podobnih ljudi.... men je to zanimivo. Ampak ne vedno. Unikatnosti ni, zato pa se khm, khm, vračam v debato, ker mi paše običajno.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

- Aja, kako ves? Si se preprical? x:Dx

- konkreten primer?

 

 

• Ultimativna resnica je. Imenuje se 0. Seveda se ne nanašam na matematično 0 ampak pomen, ki se zatem skriva :)

• Z doživetji je problem le v tem, da so tudi doživetja lahko napačna in da samo doživetje ne dokazuje resničnosti doživetega

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In šele potem uleteti na forum z jasno 10 cm dolgo objavo. Mogoče res. Ampak potem bi težko kaj več povedala, kot pač razložila svoja prepričanja. Izdelano mnenje, to je cela veselica. Je pa res, da je brati bistveno bolj zanimivo, kot pa sodelovati. Ogromno je tega podvajanja, tripliciranja, kvadrofonije, toliko podobnih ljudi.... men je to zanimivo. Ampak ne vedno. Unikatnosti ni, zato pa se khm, khm, vračam v debato, ker mi paše običajno.

 

hm, ne vem, meni se ponavadi niti ne da prebirati, sploh ne tistih kolosalnih postov, ki bi se jih dalo zgostiti v par stavkov.

dosti tega je pa zanimivega... pa zanimivo je, kako posameznik žonglira s podanimi pojmi, ker,

pojmi so res že od pradavnine, mi pa pač igramo tetris z njimi.

pa rad prebiram tvoje... cinične... pol-haikuje, ker vsebujejo izredno veliko uvida, po moje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz bom vseeno ostal pri mišljenju, da je vsak razširjen pogled na lastno bivanje in obstoj osvetlitev pred razsvetlitvijo. Gotta keep trying, even if i die trying. Vse za poizkus sreče, mojo tvojo, našo ….

 

 

itak. sploh je pa to naš naraven položaj, takorekoč... vsak na svoj način služi, evoluciji, ali kakorkoli to že imenuješ.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.....govorim iz svojih izkušenj,drugi ne vem iz česa govorijo oni sami pravijo da so prepričanja in da so dobra,vsaj nekatera.

kako priti do resnice, ki ni prepričanje, živi samo za ta trenutek, dojemaj ta trenutek in se ne obremenjuj z ničemer drugim.kajti resnicen je samo ta trenutek zdaj......

 

Blagor tebi, da si že prišla do resnice, le kdaj bom jest tam, no pa vseeno hvala za tole pisanje , sploh za ta trenutek zdaj :palec:x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej ne pišem o imenu planeta ampak o naši pojavnosti. Ali mogoče v našo fizično pojavnost nisi prepričana ? xrainbowx

 

smo del zemlje in brez zemlje ne bi mogli dolgo obstajati.vsi in vse je povezano.poglejte si mal kemijo in bioligijo, mogoče,fizično telo je pač skupek vsega in pač to kar vidimo,kar vidimo je pa vprašljivo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poglej recimo, vzunaj dezuje,veliko ljudi je prepričanih da bo potlej slab dan,in ga tudi tako doživijo malo manj jih je prepričanih da bo dober, resnica pa je da vzunaj dežuje in da je to dobro za naravo

 

Ali je res dobro - ali v vsakem primeru??

 

in da glede tega ne morem narediti nič, zakaj bi se jaz potlej obremenjevala in obrčala moje razpoloženje glede na vreme.

 

Zaradi čustvenega doživljanja okolja...

 

zakaj bi se preprečevala da bom dolgo živela in zdravo,če je resnica da bom nekega dne umrl in pač živim življenje že

zdaj bolje

 

Tudi to, da živiš bolje je tvoje prepričanje. Ni nujno dejstvo- kar je zate bolje, morda za drugega ni.

 

zakaj bi se prepričevala da bo jutri boljši dan,ko pa ne vem,ali bom jutri dočakala in če ga bom se ne bom obremenjevala s tem ali bo dober ali slab ampak ga bom vzelala kakršen pač pride in ga izkoristila na najbolj pozitiven način.

 

Kaj je "pozitiven" način..lahko razložiš??

 

zakaj bi se debel človek pepričeval da ni spet toliko debel kot una soseda tam in da enkrat bo pa ze bolje.ko pa v resnici je debel in že zdaj trpi.

 

zakaj bi se prepričevala da nimam kamenčka v čevlju in hodila naprej kod da ni nič.ko pa v resnici je notri in me stane samo eno sekundo da ga spravim ven.

 

ker jaz živim za ta trenutek in ne čakam na jutri.

prepričanja so vse zadeve ki jih niste izkusili,ampak samo slepo verjeli.prepričanja so skoraj kot stigmata.

 

Ne bo držalo, nekatera prepričanja so ravno plod -rezultat izkušenj. Ali ni tako ?

 

govorim iz svojih izkušenj,drugi ne vem iz česa govorijo oni sami pravijo da so prepričanja in da so dobra,vsaj nekatera.

kako priti do resnice, ki ni prepričanje, živi samo za ta trenutek, dojemaj ta trenutek in se ne obremenjuj z ničemer drugim.kajti resnicen je samo ta trenutek zdaj.

 

Tole je zame dobro prepričanje x:Dx x:Dx x:Dx

 

 

resnica je samo ena,ampak ker ljudje ne vedo kdo v resnici so jo vidijo vsak po svoje.resnica je to da smo na tem planetu vsi povezani z vsem in vsemi.ko se zaveš tega se počasi zaveš resnice. vse ostalo je iluzija maya.

 

Tole pa nisem razumel...Vsak človek ima določene odgovornosti do samega sebe in glede na to ima tudi pravico, da si svojo resnico ustvarja sam. In če ne ustreza tisti tvoji "edini" resnici, je še vedno resnica- povsem subjektivne narave, tako kot tvoja, ki jo imenuješ resnica. Pa ne razumem tudi tega, ko napišeš iluzija maya...Maya pomeni iluzija..naj bi bilo to poudarjanje iluzije ali pomeni, da ti pač poznaš prevod besede maya(sanskt), čeprav ima več pomenov. V bistvu je to v eni od možnosti fizična realnost, ki je v hinduizmu recimo iluzija. V tvojem pomenu pa tole ne more držati, ker sama psiznavaš fiziološko dejstvo.In ga tudi poudarjaš. Dobesedni prevod maya je "to".

 

 

lahko jaz še vedno rečem da je moje prepričanje to da so prepričanja slaba,če vam to odgovraja,saj se gre samo za to kak nekomu nekaj na njegovo znanje odgovarja ne gre se pa za resnico.ma res je težko je to razložiti.....

 

Čemu je težko razložiti...določena prepričanja so v rdu, dobra, tudi tista najbolj preprosta, da se boš opekla, če boš prijela vroč predmet...ali pa da imaš prepričanje zaupanja ljudem....ne obstajajo samo negativni vzorci , so tudi pozitivni, ki nam pomagajo preživeti in doumeti bistvo. Morda ti temu rečeš dejstvo ali pa resnica...saj je vseeno, kar je zate resnica, je prepričanje...in nič ni narobe, če tako misliš. Jaz imam recimo prepričanje, da so vsi ljudje enaki (enakovredni), tako rumeni, rdeči, črni in beli. In to je moje prepričanje. Ali je to rersnica??zame je, vendar za nekoga ni, ki ima nasprotno prepričanje. Zato sam temu ne bom rekel resnica, je le moje pojmovanje in prepričanje, ne pa absolutna resnica, ker težko je reči- kar jaz vem in izkusim je splošna resnica za vse...Ne gre tako...pusti drugim malce dihati, pusti ljudem domišljijo in lastno zavest...vsak hodi po določeni poti osebnostnega razvoja...in vsak ima drugačno pot...je pa njegova..vsega spoštovanja vredna, ker je njegova pravica. Tudi iluzija je pravica človeka...včasih je nujno potrebna, ker skozi njo presežeš določena slepila, ki se jih ne zaveš..so pa nujna na poti "prebuditve". Tvoje pisanje me spominja na budistično diktaturo. Tako je prav in nikakor drugače. Ali je res? ali je to le tvoje iluzija ali pa maya, kakor se izražaš....Včasih mora človek sam doživeti nekaj, da sprejem tvoje prepričanje, na silo ne gre. Ne moreš reči "to kar ti misli, je butasto, kar mislim jaz je edino prav". S tem ne poveš kaj prida...ne daješ možnosti razumevanja, niti ga sama ne pokažeš, očitno si to preskočila...pa nič zato..smo eno- kot si napisala,se strinjam, smo pa tudi malce različni in vsak nosi svoje življenje v taki ali drugačni obliki. Ko boš nosila tuje težave in križe, morda boš postavljala pravila in pogoje, dokler pa tega ne počneš- pusti svobodo mišljenja posamezniku.

 

zdaj pa še vi zakaj so prepričanja dobra......Ker že mišljenje samo je prepričanje in iz prepričanj izhajamo. Ali izhajamo iz samega negativizma?

 

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Blagor tebi, da si že prišla do resnice, le kdaj bom jest tam, no pa vseeno hvala za tole pisanje , sploh za ta trenutek zdaj :palec:x:)x

Si že tam. (prav tam kjer Mayita x;)x)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...