Skoči na vsebino

Prepričanja


free

Recommended Posts

ja no, torej ne izgine, temvec je v podzavesti ane. ce je v podzavesti, se ne pomeni da izgine. puf, in ga ni vec. torej, ne bo slo. pravijo, da je vsaka nasa izkusnja nekje zapisana. ce je res, ne vem. a nakljucij menda ni. in tudi ti nisi preprican da izgine iz podzavesti, temvec so to verjetno zgolj tvoje domnevas, tako kot moje da ostane, v podzavesti x:o)x kar se ne pomeni da je tvoja trditev tocna - ko pravis, da se pozabi. Morda pozabi zavestno, ali pac ni v nekem bliznjem spominu, a menda ne tudi podtavestno. No, pa tudi moja ni nujno tocna, da se ne pozabi.

 

Tisto kar ostane v podzavesti za posameznika ne obstaja. Drugo so obrambni mehanizmi psihe.

 

 

vsekakor, a je to prepricanje lahko ustvarjeno zgolj na podlagi ze dozivetih dozivetij oz. izkustev.

 

Polemika ni o doživetih izkustvih pač pa o doživetih osebnih izkustvih.

 

Dozivis strah, ki enostavno JE! Je realen! kljub temu da je povod zanj bilo prepricanje, ki je slonelo na iluziji.

Torej strah NI nerealen, kljub temu da prepricanje JE!

Ce ti recem zdej, da bo jutri razneslo tvoje stanovanje in mi bos verjel, te bo verjetno strah. Bos DOZIVLJAL STRAH! Pojutrisnjem, ko bos ugotovil, da sem te nahecal, pa mi verjetno ne bos rekel, da je bil tvoj strah iluzija ane! x:o)x Temvec bos rekel, da te je bilo strah in da si strah resnicno dozivljal; kljub temu da je bil plod napacne informacije oz, zmotnega prepricanja.

 

Strah je resničen, narava doživetja pa ostaja lažna.

 

si pa da je lahko prepricanje brez dozivetja ane, jaz, pa sem to najprej tudi pritrdil, pa ne mislim vec tako, zdej ksm mal bolj razmislu x^x . Generalno je lahko, a ce upostevamo dejstvo da nismo od vceraj, pomeni da smo ze doziveli, dozivljali, izkusili, zato imamo sedaj lahko prepricanja, sicer jih ne bi mogli imeti, ker se verjetno prav vsako prepricanje nanasa na neko predstavo v povezavi ze dozivetega. In to je to.

 

Seveda sem vedno pisal o osebnem doživetju in nihče od nas ne potrebuje osebnega doživetja o rezanju roke, da bi vedel kakšne so posledice. Prepričanje smo si ustvarili na podlagi pisnega ali ustnega prenosa informacije. Da gre navadno za doživetje drugih, menim, da je samoumevno.

 

no, ja jaz sem mnenja da ne gre za nezavedno povezovanje, kot pravis, temvec ravno obratno - gre predvsem za zavest!

ko bos intuinitivno zivel, kar pomeni da bos intuicijo uporabljal v zivljenju, kar bo edinole lahko zavestno, bos razumel kaj sem napisal.

Se pa vprasam, ce je intuicijo nezavedno sploh mogoce uporabljat? :inocent: Mislim da ne, ker intuicija = zavest. tako je moje mnenje.

In mislim da je intuinitivna zaznava zelo in se enkrat zelo premalo cenjena. tolk o tem. imamo pa tudi temo z naslovom intuicija, pa si preberi ce te zanima.

 

ja.

 

Intuitivna zaznava se pojavi, ko naš um v delčku sekunde med seboj poveže znamenja. Če doživiš intuitivno zaznavo o karakterju človeka, ki stoji pred teboj gre le za nezavedno povezovanje različnih znamenj, ki jih sicer imenujemo govorica telesa. Gibe rok, nog, telesa, obrazne mišice, ton glasu in nešteto drugih malenkosti na nezavedni ravni povežeš med seboj, končnemu občutku pa pravimo intuicija. Intuicija je lahko tudi napačna, ker je pripisovanje pomenov in vrednosti znamenjem odvisno od posameznika. Za ljudi, ki dobro ovrednotijo in ocenijo znamenja pravimo, da imajo dobro intuicijo in obratno pravimo, da imajo slabo intuicijo. Vedno pa gre za nezaveden proces, ker posameznik ne zna razložiti logike svoje intuicije in si razlago navadno ustvari šele po zaznavi v kolikor to potrebuje ali želi.

 

 

Za zaveden proces gre samo kadar takoj veš zakaj nekaj čutiš in občutiš vendar to ni več intuicija.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Intuitivna zaznava se pojavi, ko naš um v delčku sekunde med seboj poveže znamenja. Če doživiš intuitivno zaznavo o karakterju človeka, ki stoji pred teboj gre le za nezavedno povezovanje različnih znamenj, ki jih sicer imenujemo govorica telesa. Gibe rok, nog, telesa, obrazne mišice, ton glasu in nešteto drugih malenkosti na nezavedni ravni povežeš med seboj, končnemu občutku pa pravimo intuicija. Intuicija je lahko tudi napačna, ker je pripisovanje pomenov in vrednosti znamenjem odvisno od posameznika. Za ljudi, ki dobro ovrednotijo in ocenijo znamenja pravimo, da imajo dobro intuicijo in obratno pravimo, da imajo slabo intuicijo. Vedno pa gre za nezaveden proces, ker posameznik ne zna razložiti logike svoje intuicije in si razlago navadno ustvari šele po zaznavi v kolikor to potrebuje ali želi.

 

Za zaveden proces gre samo kadar takoj veš zakaj nekaj čutiš in občutiš vendar to ni več intuicija.

:palec:

K intuciji bi dala še pojav, ko človek dobi celosten uvid v nekaj, lahko kot sliko nečesa, kar te lahko zelo preseneti, ker nima nič s tvojo siceršnjo zavestno predstavo o tem. Kot bi obstajal nek intuitivni kanal, po katerem prihajajo informacije, ne da bi jih prej zavestno obdelali. Kakšno vlogo ima pri tem procesiranje našega uma, pa ne vem, se mi zdi, da tega nihče ne ve (skrivnosti gozda x;)x), lahko da celo zelo majhno in mogoče dobimo preko intucije tudi celostno sliko, ne da bi jo um v nezavednem delu moral šele sestaviti. Mislim, da je to, ali ima nekdo dobro ali slabo intucijo precej odvisno od tega, koliko ji sploh zaupa. Zavestno namreč ljudje pogosto ovržemo intuitivne prebliske, ker se sploh ne ujemajo z našimi prepričanji (no pa smo nazaj pri prepričanjih) in se nam zdijo kr neki ali se jih pa celo ustrašimo. In se pogosto izkaže, da je bilo v tistem intuitivnem preblisku več realnosti, kot v naši zavestni predstavi. Če intuitivne prebliske dolga leta potlačujemo in zanemarjamo, bodo otopeli; veliko ljudi, ki dajejo analitičnemu umu absolutno prednost, ima intuicijo čisto zatrto. Ni pa to, kar se v naši zavesti pojavi na podoben način kot intuicija vedno res intuicija, lahko so tudi potlačene vsebine, strahovi, odrazi čustvenih kompleksov etc., ki v določenih okoliščinah pridejo iz podzavesti. Te zadeve so lahko precej odbite in zavajajoče, zato se je dobro naučiti zavestno prepoznavati razliko med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vau, pa ti si res neverjeten v izjavah in trditvah. x:Dx x:o)x torej, ok, kar je v podzavesti po tvoje ne obstaja.

tut prou, iz cesa pa je podzavest in kaj je podzavest torej, ter kaksen vpliv ima na nas, kaj so obrambni mehanizmi in od kje prihajajo? A mislis da je podzavest nakljucje al kako? kr tko en privesek, ki ga ne potrebujemo, in kar se pac tam nahaja in je nevredno, je nic, ne obstaja!? x:o)x No, jaz vsekakor ne mislim tako. Ne moremo je kar zanikati ane.

 

o teh govorim - dozivetih osebnih izkustvih!

 

strah je resnicen, prepricanje je lazno x;)x torej to je to.

narava dozivetja? kaj je to narava dozivetja sploh?

 

da. a tem eventuelno ne bi verjeli, ce ne bi popreje doziveli dolocena dozivetja, ze izkusili!

 

ha :wOOt: , a dej, torej sploh ne ves kaj je intuicija! Govoris o podzavesten povezovanju v katero si eventuelno vpel moznost impulza intucije, a je v tem um (betaniziranje) ZE vpleteno. Jaz pa ti govorim o cisti intuiciji, kjer um in verjetno tudi podzavest nista vpletena! To je prvi impulz, ki pa nato deluje prek uma. Lahko tudi telesa, ceprav ima ta svojo inteligenco nekak.

Je pa to tipicna recimo laicno znanstvena razlaga ki so jo podal, nekoga ki se zanasa predvsem na knjige in neka pomanjkljiva strokovna znanja, ki ne dopuscajo neznanega in ne poznajo oz. nimajo dejanskega izkustva.

Torej to kar si opisal NI intuicija. Intuicija je nekaj povsem drugega.

 

kr neki. a za zaveden proces gre kadar takoj VES zakaj nekaj obcutis, ce pa samo obutis in se zavedas da obcustis pa ne!? x:o)x Torej, ja, spet nisem istega mnenja kot ti v tvojem opisu zavedanja.

Zavedanje je po moje ze ce se zavedas da cutis (se torej zavedas da), ce pa ves se zakaj nekaj cutis, pa je enostavno se vec zavedanja. preprosto.

 

Evo konkretno vprasanje: A ves kateri ljudje imajo bolj razvito intucijo in na podlagi cesa intucija deluje oz. komu deluje bolj in komu manj?

Pa da ti pomagam, pa da vidim ce sploh: A lahko navedes en konkreten primer, ko si ti intuinitivno nekaj zaznal?

 

 

Tisto kar ostane v podzavesti za posameznika ne obstaja. Drugo so obrambni mehanizmi psihe.

 

Polemika ni o doživetih izkustvih pač pa o doživetih osebnih izkustvih.

 

Strah je resničen, narava doživetja pa ostaja lažna.

 

Seveda sem vedno pisal o osebnem doživetju in nihče od nas ne potrebuje osebnega doživetja o rezanju roke, da bi vedel kakšne so posledice. Prepričanje smo si ustvarili na podlagi pisnega ali ustnega prenosa informacije. Da gre navadno za doživetje drugih, menim, da je samoumevno.

 

 

Intuitivna zaznava se pojavi, ko naš um v delčku sekunde med seboj poveže znamenja. Če doživiš intuitivno zaznavo o karakterju človeka, ki stoji pred teboj gre le za nezavedno povezovanje različnih znamenj, ki jih sicer imenujemo govorica telesa. Gibe rok, nog, telesa, obrazne mišice, ton glasu in nešteto drugih malenkosti na nezavedni ravni povežeš med seboj, končnemu občutku pa pravimo intuicija. Intuicija je lahko tudi napačna, ker je pripisovanje pomenov in vrednosti znamenjem odvisno od posameznika. Za ljudi, ki dobro ovrednotijo in ocenijo znamenja pravimo, da imajo dobro intuicijo in obratno pravimo, da imajo slabo intuicijo. Vedno pa gre za nezaveden proces, ker posameznik ne zna razložiti logike svoje intuicije in si razlago navadno ustvari šele po zaznavi v kolikor to potrebuje ali želi.

 

 

Za zaveden proces gre samo kadar takoj veš zakaj nekaj čutiš in občutiš vendar to ni več intuicija.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je to :palec: :vio: Namrec tisto kar je povedal popravljalec minc niti slucajno ne govori o intuiciji, temvec logicnem sklepanju na podlagi znanja, izkusenj, vzorcev, itn.

 

- da!

- da!

- da!

- Bolj ne kot da. pa tudi da pravzaprav. po moje ne gre tolk za zaupanje sebi, temvec drugacno zaupanje in predvsem odprtost. To pa je povezano z namero. mnenje pac.

- da! V tem primeru da tudi stavku pred tem.

- ne pogosto, temvec vedno! vsaj po mojih izkusnjah. razen ce pac ni bila intucija, temvec strah, bluz, predstava, zelja. ampak je razlika kadar se oglasa eno ali drugo ane.

zaradi devocije in morda samih predpogojev ituicije, ce se tako izrazim, pa je v globalnem to tesko locevat, dokler nismo kot bitje v celoti predani. kot bi rekel, nekdo vidi samo tri brae in samo tri obstajajo. Ko se on sam spremeni, in se spremeni njegova namera, lahko obcasno vidi se kaksno barvo zraven, banalno povedano.

- verjetno res. Samo sem videl pri sebi precejsnja nihanja, ki so bila odvisna od .... kr naj vsak sam ugotovi x:o)x

- da!

 

skratka :palec:

 

- ...ker nima nič s tvojo siceršnjo zavestno predstavo o tem.

 

- Kot bi obstajal nek intuitivni kanal, po katerem prihajajo informacije, ne da bi jih prej zavestno obdelali.

 

- Kakšno vlogo ima pri tem procesiranje našega uma, pa ne vem, se mi zdi, da tega nihče ne ve (skrivnosti gozda x;)x), lahko da celo zelo majhno in mogoče dobimo preko intucije tudi celostno sliko, ne da bi jo um v nezavednem delu moral šele sestaviti.

 

- Mislim, da je to, ali ima nekdo dobro ali slabo intucijo precej odvisno od tega, koliko ji sploh zaupa.

 

- Zavestno namreč ljudje pogosto ovržemo intuitivne prebliske, ker se sploh ne ujemajo z našimi prepričanji (no pa smo nazaj pri prepričanjih) in se nam zdijo kr neki ali se jih pa celo ustrašimo.

 

- In se pogosto izkaže, da je bilo v tistem intuitivnem preblisku več realnosti, kot v naši zavestni predstavi.

 

- Če intuitivne prebliske dolga leta potlačujemo in zanemarjamo, bodo otopeli; veliko ljudi, ki dajejo analitičnemu umu absolutno prednost, ima intuicijo čisto zatrto.

 

- Ni pa to, kar se v naši zavesti pojavi na podoben način kot intuicija vedno res intuicija, lahko so tudi potlačene vsebine, strahovi, odrazi čustvenih kompleksov etc., ki v določenih okoliščinah pridejo iz podzavesti. Te zadeve so lahko precej odbite in zavajajoče, zato se je dobro naučiti zavestno prepoznavati razliko med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no pa imamo še en razlog zakaj prepričanja niso dobra ne slaba in pozitivna,ovirajo našo intuicijo,da se odpremo in povežemo z vsem okoli nas.ko se povežeš z vsem okoli tebe se ti začnejo prikazovati slike,ampak moraš biti brez vsakršne misli ali prepričanja. ravno o tem sem govorila v prejšnjih posti.

recimo ko bereš iz kart,kakršnjo koli prepričanje pozitivno ali negativno,kakršnje koli misli ovirajo pri realni sliki.ti moraš biti čisto brez misli, da se ti prikažejo slike.težko je to opisati sem poskušala že mnogokrat.

intuicija pride v trenutku brezmiselnosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Evo konkretno vprasanje: A ves kateri ljudje imajo bolj razvito intucijo in na podlagi cesa intucija deluje oz. komu deluje bolj in komu manj?

 

 

Otroci, pa ljudje, ki uprabljajo v večji meri desno možgansko hemisfero, ljudje, ki večino časa preživijo v nižjih možganskih valovnih frekvencah (preprosti ljudje, ljudje, ki živijo v sklopu narave, ki "dihajo" z naravo, ki niso preobremenjeni z logiko, racionalnostjo analitiko, ljudje, ki se veliko ukvarjajo z meditacijskimi in podobnimi tehnikami, ljudje, ki niso pretirano "šolani"...). z intuicijo je povezana epifiza, ki z leti od otroštva (njene prvotne funkcije) atrofira, pogojeno z nabiranjem informacij v kontekstu logike.

Sicer je pa tukaj zelo vprašljiva meja- ali je govora o ZČZ ali izključno o intuiciji. Zame je to eno in isto. Gre za pogojenost- povezavo s frekvenco elektromagnetnega valovanja ali aktivnosti možganov ter prenosov v "razumevanje". Praktično rečeno, gre za razumevanje energijskih signalov in informacij, ki smo jih deležni vsi. Intuitiven je vsak, v kolikšni meri pa jo iskorišča, je odvisno od odprtosti njegovih intuitivnih centrov. To je pa spet odvisno od "zavedanja" ali hotenja "biti to- materialno" ali pa zavedanja nekaj tistega, kar smo imeli, imamo in bomo imeli v sebi vsi.

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

no pa imamo še en razlog zakaj prepričanja niso dobra ne slaba in pozitivna,ovirajo našo intuicijo,da se odpremo in povežemo z vsem okoli nas.ko se povežeš z vsem okoli tebe se ti začnejo prikazovati slike,ampak moraš biti brez vsakršne misli ali prepričanja. ravno o tem sem govorila v prejšnjih posti.

recimo ko bereš iz kart,kakršnjo koli prepričanje pozitivno ali negativno,kakršnje koli misli ovirajo pri realni sliki.ti moraš biti čisto brez misli, da se ti prikažejo slike.težko je to opisati sem poskušala že mnogokrat.

intuicija pride v trenutku brezmiselnosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O stvareh, ki jim praviš hokus pokus itd ne morem enostavno s teboj komunicirati, ker pač ne poznaš osnov delovanja podzavesti ...

Kako pa veš, da jih ne poznam?

 

Sicer sem pa dobil točno tak odgovor, kot sem pričakoval. x:Dx

 

Spoštujem tvoje prepričanje x;)x o odpravi prepričanj, se pa z njim ne strinjam.

No ja, kot prvo sploh ni prepričanje, kot drugo pa dvomim o tvojem spoštovanju. Namreč, sem zelo skeptičen, ko kdorkoli reče, da spoštuje prepričanja drugih; prej bi dejal, da se v večji ali manjši meri prenašamo ali pa nam je vseeno.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako pa veš, da jih ne poznam?

 

Iz tega pisanja: Žal te še vedno ne razumem, o kakšnih herzih govoriš. Kaj imajo oni konkretno opraviti s spremembo prepričanj? Torej samo s hipnozo ali avtohipnozo ali s tistimi stanji si lahko spremenim prepričanje? Kako konkretno se to izvede?

 

No ja, kot prvo sploh ni prepričanje, kot drugo pa dvomim o tvojem spoštovanju. Namreč, sem zelo skeptičen, x;)x -skepticizem temelji na prepričanjih. x:Dx x:Dx

ko kdorkoli reče, da spoštuje prepričanja drugih; prej bi dejal, da se v večji ali manjši meri prenašamo ali pa nam je vseeno.

 

Ja, prav imaš- tvoje prepričanje je, da človek ne spoštuje tujega mnenja, kadar o tem kaj napiše. Sicer pa sem svoje mnenje napisal, ti pa svoje...in torej sva dosegla smisel foruma. Vse lepo ...

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

skepticizem temelji na prepričanjih

Uh, to pa je izjava leta. :palec:

 

Ja, prav imaš- tvoje prepričanje je, da človek ne spoštuje tujega mnenja, kadar o tem kaj napiše. Sicer pa sem svoje mnenje napisal, ti pa svoje...in torej sva dosegla smisel foruma. Vse lepo ...

Ne, to ni moje prepričanje, ker v to nisem prepričan, je zgolj mnenje. Smisel foruma je že res ... ampak ne bom nadaljeval, ker bi šel iz same teme. Čeprav se mi zdi koristno -- iti iz teme v svetlobo.

 

Seveda lepo bodi tudi ti. x:)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

full dobro ker se tolk balasta spuca skozi temo. x^x :palec: eni ga pac mal vec nosmo s seboj x:px

pa ce se mal balastiram:

10:0 za dozivetje proti prepricanjem! in 10:6 za intuicijo proti dozivetjem x:px x:Dx

nauk zgodbe: skratka ne bit prevec prepricani, raj dozivite.

pac se mal prilagajam novim trendom foruma, takim bolj prepricevalno tekmovalno ocenjevalno fuzbalskim pa tko x:Dx x:o)x

in malo manj dozivljenih.

mogoce bom se komu kak minus stisnu, cist tko k je modern x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vau, pa ti si res neverjeten v izjavah in trditvah. x:Dx x:o)x torej, ok, kar je v podzavesti po tvoje ne obstaja. tut prou, iz cesa pa je podzavest in kaj je podzavest torej, ter kaksen vpliv ima na nas, kaj so obrambni mehanizmi in od kje prihajajo? A mislis da je podzavest nakljucje al kako? kr tko en privesek, ki ga ne potrebujemo, in kar se pac tam nahaja in je nevredno, je nic, ne obstaja!? x:o)x No, jaz vsekakor ne mislim tako. Ne moremo je kar zanikati ane.

 

Napisal sem, da »kar ostane/je v podzavesti za posameznika ne obstaja«, kar ni enako kot »kar je v podzavesti ne obstaja«

 

o teh govorim - dozivetih osebnih izkustvih!

 

da. a tem eventuelno ne bi verjeli, ce ne bi popreje doziveli dolocena dozivetja, ze izkusili!

 

Predvidevam, da pišeš o sklepanju v smislu »če boli malo, bo rezanje roke toliko hujše« Jaz še vedno menim, da je jasnost tveganja pri takšnem dejanju razvidna in upoštevana predvsem zaradi doživljanj drugih ljudi in znanstvenih raziskav ter ne toliko zaradi linearnega sklepanja o delovanju lastnega telesa.

 

Predlagam, da ostaneva vsak pri svojem mnenju :)

 

 

narava dozivetja? kaj je to narava dozivetja sploh?

 

V primeru z vrečko in živaljo bi narava doživetja bilo fizično stanje premikajočega objekta v temi, ki ga dojamemo in doživimo. Fizično stanje stoji za obliko, barvo, temperaturo itd …

 

:palec:

K intuciji bi dala še pojav, ko človek dobi celosten uvid v nekaj, lahko kot sliko nečesa, kar te lahko zelo preseneti, ker nima nič s tvojo siceršnjo zavestno predstavo o tem. Kot bi obstajal nek intuitivni kanal, po katerem prihajajo informacije, ne da bi jih prej zavestno obdelali. Kakšno vlogo ima pri tem procesiranje našega uma, pa ne vem, se mi zdi, da tega nihče ne ve (skrivnosti gozda x;)x), lahko da celo zelo majhno in mogoče dobimo preko intucije tudi celostno sliko, ne da bi jo um v nezavednem delu moral šele sestaviti.

Mislim, da je to, ali ima nekdo dobro ali slabo intucijo precej odvisno od tega, koliko ji sploh zaupa. Zavestno namreč ljudje pogosto ovržemo intuitivne prebliske, ker se sploh ne ujemajo z našimi prepričanji (no pa smo nazaj pri prepričanjih) in se nam zdijo kr neki ali se jih pa celo ustrašimo. In se pogosto izkaže, da je bilo v tistem intuitivnem preblisku več realnosti, kot v naši zavestni predstavi. Če intuitivne prebliske dolga leta potlačujemo in zanemarjamo, bodo otopeli; veliko ljudi, ki dajejo analitičnemu umu absolutno prednost, ima intuicijo čisto zatrto. Ni pa to, kar se v naši zavesti pojavi na podoben način kot intuicija vedno res intuicija, lahko so tudi potlačene vsebine, strahovi, odrazi čustvenih kompleksov etc., ki v določenih okoliščinah pridejo iz podzavesti. Te zadeve so lahko precej odbite in zavajajoče, zato se je dobro naučiti zavestno prepoznavati razliko med enim in drugim.

 

 

ha :wOOt: , a dej, torej sploh ne ves kaj je intuicija! Govoris o podzavesten povezovanju v katero si eventuelno vpel moznost impulza intucije, a je v tem um (betaniziranje) ZE vpleteno. Jaz pa ti govorim o cisti intuiciji, kjer um in verjetno tudi podzavest nista vpletena! To je prvi impulz, ki pa nato deluje prek uma. Lahko tudi telesa, ceprav ima ta svojo inteligenco nekak.

Je pa to tipicna recimo laicno znanstvena razlaga ki so jo podal, nekoga ki se zanasa predvsem na knjige in neka pomanjkljiva strokovna znanja, ki ne dopuscajo neznanega in ne poznajo oz. nimajo dejanskega izkustva.

Torej to kar si opisal NI intuicija. Intuicija je nekaj povsem drugega.

 

kr neki. a za zaveden proces gre kadar takoj VES zakaj nekaj obcutis, ce pa samo obutis in se zavedas da obcustis pa ne!? x:o)x Torej, ja, spet nisem istega mnenja kot ti v tvojem opisu zavedanja.

Zavedanje je po moje ze ce se zavedas da cutis (se torej zavedas da), ce pa ves se zakaj nekaj cutis, pa je enostavno se vec zavedanja. preprosto.

 

Evo konkretno vprasanje: A ves kateri ljudje imajo bolj razvito intucijo in na podlagi cesa intucija deluje oz. komu deluje bolj in komu manj?

Pa da ti pomagam, pa da vidim ce sploh: A lahko navedes en konkreten primer, ko si ti intuinitivno nekaj zaznal?

 

Je intuicija najprej gut feeling kot pravijo američani in šele potem vse drugo ?

Je intuicija informacijski kanal preteklih, obstoječih in prihajajočih dejstev, ki jih razbereš podobno kot bi bral iz knjige ali poslušal navodila v glasovni obliki v najbolj osnovni obliki pa gre za gut feeling?

 

Kakšno vlogo ima pri tem razum in znanje, ki ga posameznik poseduje in obvladuje ?

 

Otroci, pa ljudje, ki uprabljajo v večji meri desno možgansko hemisfero, ljudje, ki večino časa preživijo v nižjih možganskih valovnih frekvencah (preprosti ljudje, ljudje, ki živijo v sklopu narave, ki "dihajo" z naravo, ki niso preobremenjeni z logiko, racionalnostjo analitiko, ljudje, ki se veliko ukvarjajo z meditacijskimi in podobnimi tehnikami, ljudje, ki niso pretirano "šolani"...). z intuicijo je povezana epifiza, ki z leti od otroštva (njene prvotne funkcije) atrofira, pogojeno z nabiranjem informacij v kontekstu logike.

Sicer je pa tukaj zelo vprašljiva meja- ali je govora o ZČZ ali izključno o intuiciji. Zame je to eno in isto. Gre za pogojenost- povezavo s frekvenco elektromagnetnega valovanja ali aktivnosti možganov ter prenosov v "razumevanje". Praktično rečeno, gre za razumevanje energijskih signalov in informacij, ki smo jih deležni vsi. Intuitiven je vsak, v kolikšni meri pa jo iskorišča, je odvisno od odprtosti njegovih intuitivnih centrov. To je pa spet odvisno od "zavedanja" ali hotenja "biti to- materialno" ali pa zavedanja nekaj tistega, kar smo imeli, imamo in bomo imeli v sebi vsi.

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

 

 

Pa meniš, da je intuicija predvsem občutek ali nosi tudi konkretne kompleksne informacije ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne moremo vseh prepričanj enako obravnavati sploh, ker se pojavljajo v različnih kontekstih in vzročno-posledičnih oblikah. Prepričan sem, da je danes Euribor 2,01%. Ko bom prebral, da je 2,05% bom staro prepričanje z lahkoto ovrgel in sprejel novega. Malo težje pa je to s prepričanji, ki oblikujejo in se dotikajo samopodobe.

Se strinjam, da je težje, a vseeno menim, da je princip isti.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Pa meniš, da je intuicija predvsem občutek ali nosi tudi konkretne kompleksne informacije ?

 

Intuicija je v potencialu vsekakor celovita informacija. Seveda v odvisnosti s tem, kar sem že zgoraj napisal. V daleč večini primerih je seveda predvsem občutek- kakor pri kom.

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: da!

 

misel, vedenje, obcutek, in tudi telo ima svojo inteligenco.

osebno najveckrat zaznavam prek uma in telesa.

custva ali neki podobni obcutki so izkljuceni oz. nimajo pri tem veze, razen da lahko ohromijo sam potencial intuicije, ker je odprtost prevec usmerjena vanje, namesto "drugam".

govorim izkljucnoo svojem dozivljanu, pomeni da morda nekdo drug prejema tudi drugace? recimo v sanjah.

 

Intuicija je v potencialu vsekakor celovita informacija.

 

V daleč večini primerih je seveda predvsem občutek- kakor pri kom.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam, da je težje, a vseeno menim, da je princip isti.

 

Verjetno res.

 

 

Intuicija je v potencialu vsekakor celovita informacija. Seveda v odvisnosti s tem, kar sem že zgoraj napisal. V daleč večini primerih je seveda predvsem občutek- kakor pri kom.

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

 

Bi se kar strinjal.

Dodal bi le, da v neki fazi intuicija ni več intuicija.

Ker ni intuicija, če vidimo in dojemamo, da je drevo to kar je.

 

 

1000 postov 1000 različnih resnic, a na koncu samo približki temu kar dejansko je.

 

Mogoče dejanskega iz vidika absolutnega ni.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Mogoče dejanskega iz vidika absolutnega ni.

 

Tisto je Magister malce nerodno napisal x:Dx :8): Sicer pa dejanskost je v domeni objektivnega, vsak od nas pa ima subjektivno resnico in mnenje (tukaj govorim o sprejemanju objektivnega na subjektivno osebnostno bazo in integracijo ) , tako tudi magister. V določeni točki lahko z lahkoto zaznaš dejansko resnico, vprašanje pa je ali jo sprejmeš za svojo. Nekdo "ve", vendar "ve" on, ni pa nujno, da je tako prav, pa tudi če gre za kolektivne zaključke.

 

Lepo bodi xvrtcx

 

Matjaž

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Strinjam sem.

Nekaj kar je, pač je.

Le dojemanja in interpretacije tega so lahko različne.

Znotraj raznolikosti in dojemanj interpretacij torej dejanskega ni ( subjektivni del )

Je le absolutnost razlik, ki se izražajo kot potreben prazen prostor znotraj raznolikosti interpretacij. Dejanskost stanja pa se le nemo razodeva naprej v svoji lastni pojavnosti.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Z namenom samo zase ane, pac brez namena, kar tako, ker nima kaj drugega pocet x:Dx x:o)x

 

..Dejanskost stanja pa se le nemo razodeva naprej v svoji lastni pojavnosti.

Dodal bi le, da v neki fazi intuicija ni več intuicija.

Ker ni intuicija, če vidimo in dojemamo, da je drevo to kar je.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To kar je, pač je. Človek je premajhen, da bi realno odločal o namenu in smislu obstoja. Človeštvo je majhen otrok znotraj lastnega socialnega vesolja brez pravega vpogleda v dogajanje zunaj.

 

 

 

 

 

 

To so galaksije x;)x

 

http://scienceblogs.com/startswithabang/upload/2009/07/the_last_100_years_1998_and_th/galaxy-cluster-abell1689-desk-1280.jpg

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kljub temu pa se vsakodnevno znova in znova skozi lastne aktivnosti prav o tem odloca; kljub temu ali se, ali pa se ne, ob tem to tudi sprasuje.

To kar je, pač je. Človek je premajhen, da bi realno odločal o namenu in smislu obstoja. Človeštvo je majhen otrok znotraj lastnega socialnega vesolja brez pravega vpogleda v dogajanje zunaj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...