Skoči na vsebino

Spoznajmo Islam


mumin

Recommended Posts

Guest razlika

Kakšna nesvetovljanska debata.... cccccc

 

Ali ste vedeli?

 

Kar nekaj tibetanskih budistov (menihov) si najbolj želi živeti v ameriki in piti coca colo in z nožem za pasom zganjajo cel hudir na motorjih po vijugastih hribovitih nezaščitenih cestah! Jao jao.... kam gre ta svet.... ni zakona, ni nad jaza.... svoboda je pa stvar tega, da ni zakona. Svobode ni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakšna nesvetovljanska debata.... cccccc

 

Ali ste vedeli?

 

Kar nekaj tibetanskih budistov (menihov) si najbolj želi živeti v ameriki in piti coca colo in z nožem za pasom zganjajo cel hudir na motorjih po vijugastih hribovitih nezaščitenih cestah! Jao jao.... kam gre ta svet.... ni zakona, ni nad jaza.... svoboda je pa stvar tega, da ni zakona. Svobode ni.

 

Ali ste vedeli?

 

Tudi katoliški duhovniki lahko združijo svojo vero z marksizmom, kot se je zgodilo v Latinski Ameriki v 50-ih in 60-ih letih prejšnjega stoletja. Fari z mašinkami na ramenih za osvoboditev delavcev od parazitov x:px . Teologija osvoboditve se je temu reklo. Papež seveda zadevo obsodil.

 

A ti misliš freudovski nadjaz ali kaj drugega? Kajti če misliš tega, se ugotavlja, da je nadjaz v permisivnih sružbah še kako prisoten, samo drugačen je.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika
Ali ste vedeli?

 

Tudi katoliški duhovniki lahko združijo svojo vero z marksizmom, kot se je zgodilo v Latinski Ameriki v 50-ih in 60-ih letih prejšnjega stoletja. Fari z mašinkami na ramenih za osvoboditev delavcev od parazitov x:px . Teologija osvoboditve se je temu reklo. Papež seveda zadevo obsodil.

 

A ti misliš freudovski nadjaz ali kaj drugega? Kajti če misliš tega, se ugotavlja, da je nadjaz v permisivnih sružbah še kako prisoten, samo drugačen je.

 

In ker je drugačen, je toliko bolj ogorčen. Udarnost je edini način za nov zakon.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali ste vedeli?

 

Tudi katoliški duhovniki lahko združijo svojo vero z marksizmom, kot se je zgodilo v Latinski Ameriki v 50-ih in 60-ih letih prejšnjega stoletja. Fari z mašinkami na ramenih za osvoboditev delavcev od parazitov x:px . Teologija osvoboditve se je temu reklo. Papež seveda zadevo obsodil.

 

A ti misliš freudovski nadjaz ali kaj drugega? Kajti če misliš tega, se ugotavlja, da je nadjaz v permisivnih sružbah še kako prisoten, samo drugačen je.

 

Ja sej mixi se bojo zmer dogajal, sam poglej kolk enih varjant je nastal od uradnega priznanja krščanske vere:protestanti,katoliki,pravoslavci,mormoni,jahove priče itd.

 

Človek je očitno dolgcajt v iskanju vedno novega.Dlih na ta način vidiš da so te zadeve kr nekej.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dlih na ta način vidiš da so te zadeve kr nekej.

 

a weš, da sem jes tebe več al manj nehu brat lih zato, ker pišeš kr nekej... x:o)x

free... pršparej me z ogledali. hwala x:)x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

SPOROČILO VAHABITOV FORUMOVCEM

 

Če ste mogoče opazili, smo začeli vahabije ignorirat vaš forum. To smo storili zato, ker ne mislimo odgovarjat na vaša vprašanja. Ravno tako se je greh družiti z raznimi malikovalci in nejeverniki, ki častijo podobe, pišejo horoskope, ter ne koljejo živine Allahu.

 

O VI OSTUDNI LUNOVCI, KI ČASTISTE MESEC IN ZVEZDE. BOG VAS BO VSE POSLAL V OGENJ ZA VEKE VEKOV!

 

Ko bo v Sloveniji zavladala prava vera, bo ta malikovalski in ostudni Lunin Forum prvi zbrisan z obličja interneta.

 

NAJ VAS HUDIČ VSE POBERE V PM!

 

:!!: :!!: :!!: :!!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

SPOROČILO VAHABITOV FORUMOVCEM

 

Če ste mogoče opazili, smo začeli vahabije ignorirat vaš forum. To smo storili zato, ker ne mislimo odgovarjat na vaša vprašanja. Ravno tako se je greh družiti z raznimi malikovalci in nejeverniki, ki častijo podobe, pišejo horoskope, ter ne koljejo živine Allahu.

 

O VI OSTUDNI LUNOVCI, KI ČASTISTE MESEC IN ZVEZDE. BOG VAS BO VSE POSLAL V OGENJ ZA VEKE VEKOV!

 

Ko bo v Sloveniji zavladala prava vera, bo ta malikovalski in ostudni Lunin Forum prvi zbrisan z obličja interneta.

 

NAJ VAS HUDIČ VSE POBERE V PM!

 

:!!: :!!: :!!: :!!:

 

 

Ja Don vse si sfakov z svojim pisanjem....pazi nav kakšva fatva padla x:Dx x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja Don vse si sfakov z svojim pisanjem....pazi nav kakšva fatva padla x:Dx x:Dx x:Dx

 

 

Pred fatvo, bi samo rad dobil odgovor na vprašanje, zakaj je glavni voditelj muslimanov v Franciji obsodil burko kot simbol suženjstva, ki ni skladna z islamom.

 

xsmx

 

Ta naš mumin :!!: pa trdi:

 

Burke so prava stvar.

 

Ženske nimajo kaj počet za volanom.

 

:xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dragi Mumin (imaš tako ime k od bake kolega iz bosne x:Dx redko bosansko in meni lepo muslimansko ime)

 

Em no tle bi se še jest uključu v debato x:Dx glede na to da sem napol musliman(ne po veri temveč po takozvani definiciji naroda ki je ubistvu poturčen hrvat in srb)-mama sama in pa njena žlahta izvirata iz bosne,točneje Velika kladuša-Begove kafane.Moja babica živi v Sloveniji že cca 40 let in še vedno govori napol bosansko.Razlog-ker so jo v letih ko je odraščala, namesto da bi hodila v osnovno šolo(tega v njeni vasi ni bilo),dali v takrat klasično šolo za rajo kjer se je učila Koran in arabske pisave x:Dx ali nahitro kako biti poslužna žena, ki 100 krat na dan kuva kafu možu in njegovim frendom,ga streže odzad in odspred,da narazen noge kadar on hoče, ter je občasno zaradi njegove slabe volje tudi tepena,aja moli 5 krat na dan in daje denar lokalnemu imamu x:Dx .To kar pa ti bluziš se je šla lokalna gospoda, ki je znala zaradi keša mal več štet kot samo do 5 in se je šla intelektualni islam iz ljubega dolgčasa.Še danes je moja babica v zahvalo vas nepismena x:Dx Aja arabske črke pa mal obvlada pa ji zlo prov pridejo v dan današnjem življenju :palec: :palec: .Zanimivo je tudi to da je v sorodstvu z prejšnim slovenski muftijem Đogičem (njen fotr bil stric od njegovga dedka), kateri predniki izvirajo iz teh krajev-sicer nima veze pa vseeno x:Dx

 

 

Dobr, sej je verjetno tut prežvela kakšne ful lepe trenutke znotrej tega "islama"-normalno- sam če vse skupej sešteješ daš znak = dobiš eno velko manipulatorsko sranje.

 

 

 

Moja baka je cela enciklopedija prakse Islama v bosni in glede na to da sem se od nekdaj zanimov za te zadeve vem zelo veliko o tem.Zgodbice o tem da je mel kdo po več žen, kako so morale biti ubogljive pridne žene,z čim so jim prali možgane,zgodovina islama v bosni v praksi,druga svetovna vojna,itd.Ubistvu je edina dobra stvar ki jo je naredu dedek ta da jo je pripeljal sem v civilizacijo in naj povem v zanimivost ko je prišla v 60 letih iz bosne in ko je ugledala javno električno razvetljavo ni vedela kaj to je x:Dx ,ker prej je poznala le svetlobo od ognja.....zanimivo ne pa je par sto km stran od Zagreba---pa da ne bo pomote ni živela v votlini x:Dx

 

Danes moja baka, čeprov neizobražena še vedno ve da je zavračanje svinjine in podobni bullshiti v smislu donacij ki jih dobiva v kaslc vsak mesec x:Dx x:Dx zarad priimka, nesmisel in totalna bedarija.Islama se poslužuje samo takrat ko nekdo umre in ker je dosti ljudi še vedno fanatičnih-kar je cilj vsake vere da te pač že od malega vzgaja da podpiraš to "podjetje" do smrti-še celo ko umreš jo moraš financiraš-še takrat ti ne dajo miru x:Dx in pač daruje lokalni islamski skupnosti .Sama pravi- kaj je pa Islam kdaj njej dal v hudih letih ko jih je preživljaja tukaj v Slo z 4 otroci mojim dedkom alkoholikom, kurbirjem-z žensko ki jo je spoznal tukaj je babica živela v isti hiši 5 let ker ni mela kam z svojimi otroci in jo je morala prenašat....to ti je Islam x:Dx Sama je takrat pogruntala da bo sama mogla nekej narest, ker ji noben bog ne bo dal strehe nad glavo in hrane na mizo.

 

Aja važna je molitev in eventuelno mal cekinčkov za obstoj vere,moč, če pa teb zagusti se obrn na boga-kjer kol že je v obliki molitev x:Dx Če ti je potem bolje je on zaslužen, če ti ni, si sam kriv, da ni tvoja vera dovolj močna, oziroma ma svoje razloge zakaj je tko..jaoo x:Dx x:Dx

 

Vsaka stvar ki ti daje omejitve glede na tvoje želje v lajfu je strup za tvojo dušo---še posebej pa vera in islam kot tak je itak samo nadaljevanje krščanstva v drugem pakovanju, malce prešejkano vsebino, drugim idejnim vodjem,mal dodanega materiala in drugačno etiketo ki pa je v temelju ista----bodite moje ovce za moj obstoj in da sem jaz močen gor na oblasti.

 

Way to go :palec: :palec: :palec:

 

Najbolj smešn je pa to da tahudi muslimani potem ščitijo Islam češ da je kul....ja seveda da je...sej sm jest tut ko sm odraščov v komunizmu na vprašanje kaj bom ko bom velik-Ja Titov partizan a ne...Tito je zakon :palec: :palec: :palec: kaj vam ni jasno...

 

 

jebala vas vera..dej uklopte že common sense

 

...aja pa Tito si ne zasluž imenovanja ceste po njem, ker je bil diktator in killer...evo smo pri istem pranju možganov od malega kot pri veri.Zanimivo ne kako to funcionira da ti da en tak dobr filing, ko pa vklopiš možgane poštudiraš zgodovino vidiš da ta filing laže

 

 

Podpišem tudi jaz. Mi je bilo tako lepo tole prebrati. Iz prakse - ne iz nakladanja. Saj vem da s to prakso že malo utrujam, ampak praksa, izkušnje, resnica dajejo zapisu ustrezno energijo. Zato se potem take stvari tako lepo berejo in zato se mlatenje prazne slame tako težko prebavi.

Lepo se imej in uživaj. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Podpišem tudi jaz. Mi je bilo tako lepo tole prebrati. Iz prakse - ne iz nakladanja. Saj vem da s to prakso že malo utrujam, ampak praksa, izkušnje, resnica dajejo zapisu ustrezno energijo. Zato se potem take stvari tako lepo berejo in zato se mlatenje prazne slame tako težko prebavi.

Lepo se imej in uživaj. x;)x

 

zanimiw...

k sem pa jes bral tale prispewk od indija in k sm pršou do komn sensa... sem si reku... ej indi... prou maš... in moj komn sens mi je reku, da takih posplošenih bedarij nima smisla komentirat...

u tvojo prakso in izkušnje pa seweda ne gre dwomit... :palec: sploh ker si z resnico in energijami na ti. x:)x

pa tut samozawesti ti ne manjka :palec:

čist sm nawdušen x:)x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...

Kje v primerjavi z Islamom je Krščanstvo ? Kje v primerjavi z Islamom so ostale religije ?

 

 

Najhujše stvari so uvedene stvari, a vsaka uvedena stvar je novotarija. Vsaka novotarija vodi v zablodo. Vsaka zabloda vodi v Ogenj.

 

• Uvajanje novih pravil v obstoječa družbena pravila je popolnoma normalno in želeno. Razumevanje človeka o svetu in njegovih pojavnostih se skozi generacije spreminja s tem pa se tudi spreminja družba in njen odnos do sveta. S pravili, ki so bila podana in zapisana za obstoječe družbeno stanje ( več tisoč let nazaj ) in takratno notranje stanje človeka, ne moremo več pravilno učiti človeka moderne dobe.

 

 

Torej, nemogoče je v islamu nekaj dodati ali odvzeti. Če bo to nekdo storil, bo razlgašen za inovatorja in to, kar je uvedel, bo zavrženo (sama zgodovina priča o tem). Dandanes je to pravzaprav popolnoma lahko (upeljati neko novo stvar), ker ni islamske države in ti nihče nič ne more.

 

 

• Božja pravila so bila podana v mnogo oblikah in ljudje jih poznajo in tudi prepoznavajo njihovo integracijo v družbo. Po božjih pravilih, ki so resnica in izraz njegove volje se dogaja ! Obstoj 12 glavnih svetovnih religij in vseh njihovih podzvrsti so izraz božje volje. Bog nam ni izročil pravila in zapovedi, da bi se z njimi omejevali in zaklepali v okove naših predstav o božji prisotnosti. Bog nam je vse to izročil, da zrastemo, da spoznamo in da na koncu ovržemo njegova pravila, ker smo spoznali resnico, ki nam jo sporoča. Resnica je, da pravil v odnosu ljubezni ni. Odnos ljubezni pa je tudi edini pravi odnos Boga z našim Človeškim Bitjem. :)

• Vsiljevanje verskih pravil posamezniku in razglasitev svetovne Islamske države bi bila skrunitev najvišje božje pojavnosti.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...

http://www.narodnjak.si/images/fotogalerija/2580/slavko_avsenik.jpg

 

 

TRALA LA LA HOPSA SA SA ..... ROM BOM BOM....

 

 

 

 

Spoznajmo islam.

 

V imenu spoznanja islama naj se pove, da so v Iranu prepovedali petje in ples kot stvari neskladne s Islamom. Samo poptnikom v pozor. Da ne bo kdo kake domače viže požvižgaval, ker ga bo verska policija takoj hapsila in prebunkala.

 

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/em119.gif

 

 

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

 

Je piont na stvari! Mogoče pa bi morali jamije obrnit tudi pod kotom, da bi se klanjal vedno proti meki. Npr na nasprotni strani zemlje od meke bi moral se klanjat obešen na noge drugje pa obrnjen pod kotom.

 

SALVE

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cel svet se sprašuje, zakaj arabski teroristi izvajajo samomorilske bombne napade.

 

> Dovolite nam, da preučimo razmere nekoliko natančneje:

 

 

> Seks pred poroko je prepovedan.

> Ni prostitutk.

> Alkohol je prepovedan. Bari so prepovedani.

> Televizija je prepovedana. Internet je prepovedan.

> Šport, štadioni, stranke, itd: vse prepovedano.

> Prešuštvo je prepovedano. Svinjsko meso je prepovedano.

> Pesek povsod. Ješ z desno roko, ker si obrisal rit z levo (toaletni papir je prepovedan kot, da življenje ni že dovolj zapleteno).

> Ni britja. Ni tuša.

> Tuja glasba je prepovedana. Radio je prepovedan.

> Samo oslovsko meso na žaru iz kameljega gnoja.

> Ženske nosijo obleke, ki izgledajo kot vreče in so vedno zastrte. Nekdo drug išče ženo za vas.

> In potem pravijo, da boste po smrti prišli v raj, kjer boste dobili vse, kar niste imeli na zemlji .....

 

> Zdaj razumeš? Jaz bi se tudi fental!

 

 

 

 

 

(iz maila..)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cel svet se sprašuje, zakaj arabski teroristi izvajajo samomorilske bombne napade.

 

> Dovolite nam, da preučimo razmere nekoliko natančneje:

 

 

> Seks pred poroko je prepovedan.

> Ni prostitutk.

> Alkohol je prepovedan. Bari so prepovedani.

> Televizija je prepovedana. Internet je prepovedan.

> Šport, štadioni, stranke, itd: vse prepovedano.

> Prešuštvo je prepovedano. Svinjsko meso je prepovedano.

> Pesek povsod. Ješ z desno roko, ker si obrisal rit z levo (toaletni papir je prepovedan kot, da življenje ni že dovolj zapleteno).

> Ni britja. Ni tuša.

> Tuja glasba je prepovedana. Radio je prepovedan.

> Samo oslovsko meso na žaru iz kameljega gnoja.

> Ženske nosijo obleke, ki izgledajo kot vreče in so vedno zastrte. Nekdo drug išče ženo za vas.

> In potem pravijo, da boste po smrti prišli v raj, kjer boste dobili vse, kar niste imeli na zemlji .....

 

> Zdaj razumeš? Jaz bi se tudi fental!

 

 

 

 

 

(iz maila..)

 

 

Tuki bi dodala, še kakšno obrezovanje žensk.... :SDrugače, pa mi ni jasno pri teh muslimanih, ki so v Sloveniji (ker so mi najbolj poznani)... Vsi so tako zagrizeni muslimani, noben se nebo pritaknil svinjskega mesa... Če bo hrenovka, je nebo pojedel, ker neve a je piščančja, al ni..... se postijo takrat ko se morjo.. blablabla.... Ampak pijejo pa vseeno?? (pač poznam dost takih primerov)....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tuki bi dodala, še kakšno obrezovanje žensk.... :S

 

Tole izjavo, ki si jo dodala, bi pa jaz zabrisala ven, ker obrezovanje žensk ni muslimanski, ampak afriški plemenski običaj.

 

Drugače, pa mi ni jasno pri teh muslimanih, ki so v Sloveniji (ker so mi najbolj poznani)... Vsi so tako zagrizeni muslimani, noben se nebo pritaknil svinjskega mesa... Če bo hrenovka, je nebo pojedel, ker neve a je piščančja, al ni..... se postijo takrat ko se morjo.. blablabla.... Ampak pijejo pa vseeno?? (pač poznam dost takih primerov)....

 

In zakaj te to moti? Dokler se oni ne vtikajo v to, kaj jemo v naši prelubi deželi, je to njihova zasebna stvar in so take in podobne izjave čist navaden primitivizem in nedopustno vtikanje v stvari, ki tebe čist nič ne brigajo. A vegetarijanci te tud motijo? In tisti, ki so pripadniki kake njuejdžerske skupine in se postijo takrat, ko jim to "ukaže" luna (ali njihov ljubljeni vodja)? Dokler ljudje tebe pustijo pri miru, ti pusti pri miru njih, pa mirna Bosna (in Slovenija in Evropa in in ...), kdo pa pravi, da moraš glih vse na tem svetu razumet, itak nikol ne boš in to, da ti nekaj ni jasno še ni nobeno opravičilo za nestrpnost in vzvišenost.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...

Vse religije po vrsti omejujejo razvoj zavesti ker temeljijo na verovanju.

Vsak, ki se želi duhovno in zavestno razvijat, se mora najprej rešiti teh okov.

Torej : opustite religijo in se posvetite bogu.

 

Posvetite se bogu in neskončnemu kreatorju v sebi in v vsem in povsod okrog vas. Razvijajte to zavest, zaživite jo, posvetite se neskončni ljubezni do vsega v neskončni kreaciji.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...