Skoči na vsebino

Kako pravilno umreti


bonzo

Recommended Posts

in ta osvoboditev seveda ni tista dokončna ... gre za odklop iz materialne vpetosti ... pavza ... delovne poletne počitnice ... in "septembra" prične novo šolsko leto "materialno telo" ... naslednja iluzija

 

tak je pač moj miselni model ... in sam pri sebi z njim odlično shajam ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tako smo vpeti v to iluzijo in ker se nam izkušnja občutkov zdi tako resnična ... daje vtis, da je materija nekaj kompaktnega ... ampak tudi kvantna fizika že uči popolno nasprotje

 

 

 

občutek vara ... tudi bolečina je iluzija ... pa če ti je všeč ali ne ... xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Novo razodetje po Lorberju po mojem mnenju ni nobeno izvorno krščanstvo. Lorber vse preveč vpleta ravno učenja srednjeveške cerkve in če jih je mal po svoje obrazložil in še kaj dodal to še ni zato izvorno krščanstvo.

Tudi srednjeveško krščanstvo izvira iz izvirnega kršanstva, vendar se je kasneje marsikaj priredilo, da bi se izkoriščalo in obladovalo ljudi, ter svoj položaj izrabljalo za lastno korist, zato je potrebno stvari obrazložiti.

 

Marsikaj, kar ljudje danes razumejo kot krščanstvo, sploh ni tisto, kar se je v osnovi učilo. Zato nekateri tudi nasprotujejo vsemu, kar spominja na krščanstvo, in takoj domnevajo, da si pristaš cerkvenih dogem.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eno je povezanost s telesom in drugo vezanost ali poistovetenje s telesom, ki povzroča mučno ločitev od telesa.

Postavljaš vprašanje predno si sam odgovoril na vprašanje. Kam dol naj bi sploh šla materija po tvoje x?x

 

Kaj pa prvo vidiš okoli sebe ko se rodiš v materialnem svetu kot materialne stvari, na te se potem oseba veže poleg tega da še vzgoja in družba v večini to potencirajo.

Kar je prah, se pač povrne v prah. Prevelika vezanost na materialno pa povzroča, da duša ne odpotuje naprej, kot bi morala, in lahko mine zelo dolgo časa, preden se taka duša sploh lahko reinkarnira. Kje je potem šele to, da duša doseže stopnjo, ko se ji trbe več inkarnirati, ker je že dovolj razvita?

 

Na žalost je pa res, da še vzgoja in družba v večini potencirajo na materialne dobrine in vezanost na ta svet.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi srednjeveško krščanstvo izvira iz izvirnega kršanstva, vendar se je kasneje marsikaj priredilo, da bi se izkoriščalo in obladovalo ljudi, ter svoj položaj izrabljalo za lastno korist, zato je potrebno stvari obrazložiti.

 

Marsikaj, kar ljudje danes razumejo kot krščanstvo, sploh ni tisto, kar se je v osnovi učilo. Zato nekateri tudi nasprotujejo vsemu, kar spominja na krščanstvo, in takoj domnevajo, da si pristaš cerkvenih dogem.

 

Če prebereš tale prevod;

 

http://www.lorber.ar...-arha&Itemid=58

 

Je jasno da je Lorber nekje med učenji srednjeveške cerkve s svojimi dodatki, naj bi bil kao prerok in božji pisar, kje to dokazuje ?

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa je to, iluzija ?

 

TEST ILUZIJE ...

 

vzameš kamen in se zažgeš po prstu ... če te boli .... potem si globoko v iluziji

 

kajti kamen ni resničen ... je le projekcija tvojega uma

 

xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

edino duša je resnična

 

resničen je nematerialni svet .... materialni svet je iluzija

 

pravo nasprotje našemu dosedanjemu prepričanju

 

... ko to spoznamo pa vstopimo v neskončno zavest ...

 

več se naučimo ... globlje smo v neskončni zavesti

  • Lajkam 2
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

boga si predstavljaj tako ...

 

predstavljaj si da si neskončni bog ... kreator vsega ... sredi neskončnosti ... sam v vsem ... in potem se neskončno dolgočasiš

 

POTEM

 

vzameš del svoje neskončnosti in ga razdeliš na posamezne dušice ( ki so del tebe ) ... pošlješ jih v iluzorne svetove in

 

usedeš se pred veli TV ... vklopiš ... uživaš v neskončni nadaljevanki ... hkrati si ta ki igra vse vloge na TV ... in ta ki gleda film ... ti si kreator

 

heee ... x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če prebereš tale prevod;

 

http://www.lorber.ar...-arha&Itemid=58

 

Je jasno da je Lorber nekje med učenji srednjeveške cerkve s svojimi dodatki, naj bi bil kao prerok in božji pisar, kje to dokazuje ?

 

Hvala za ta link x:)x

 

Vzem stvar, kakor hočeš, saj razumem, da stvar koga osebno zadena, in da zato vse skupaj težko sprejema xrolleyesx

 

Pa s tega linka nekaj, kar se dotika tele teme, z vidika navezanosti na ta svet.

 

Opazuj svet kot ničevost!

 

9. Kako pa se more to zgoditi ? Na prav lahek način pred svetom! Opazuj sedaj svet kot ničevost!, Boga ljubi nadvse, ne ljubi pa ničesar, kar predstavlja svet, temveč Boga edinega čez vse in sprejmi iz te svete ljubezni vse njegove soljudi kot brate in sestre in prikazana življenjska naloga je povsem rešena!

 

10. Če pa bi nekdo nasprotno omenil in rekel: "Da, to je lahko reči - kot povsem narejeno!" Temu jaz ne rečem nič več kot: Prijatelj‚ kaj imaš toliko dobrega na tem svetu‚ da to upoštevaš in se brigaš, da to poteptaš s svojimi neumrljivimi nogami?

 

11. Glej, nič več kot neko siromašno polnjenje svojega želodca in trebuha, samo eno pokrivalo čez tvojo kožo, eno kletveno obteženo službo s strani tvojih bratov in sestra in na koncu še kratko pretekli čas časovnega in večno polno trpljenje smrti!

 

12. Glej, to so vse prednosti‚ ki nam jih ponuja ničevi svet!

 

13. Povejte mi, ali ste vredni, da bi človek le na to mislil?

 

14. Kdor ga, svet namreč‚ samo enkrat prav vzame v oči (dobro pogleda), kako lahko je potem njemu vse obrniti, vsemu svetu pokazati hrbet in slediti svežega in radostnega srca, svetemu klicu večnega‚ svetega ljubezni polnega Očeta v in iz veliko večnega in vseblaženega življenja !

 

15. Le to upoštevajte in delajte po tem, tako bo večno življenje del vas! Sedaj pa bodite zopet srečni in zadovoljni !Amen!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bojante ... pa saj znamo brez hudiča ... požvižgamo se nanj ... kaj nam pa more oni kozl ...

 

He,he, kolk' si kratkoviden x:o)x

 

No, seveda da znamo tudi brez hudičkota - satana, ampak žal deluje v nših lajfih , tko, da se mu nemoreš izogniti z njegovimi negativnimi vplivi katere je treba transformirati v Pozitivne .

 

Lp do tedaj x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glede tega lajfa lahko dam eno izkušnjo, ko sem bla pod narkozo na porodni postli in sem vse gledla od zgorej...zanimiva zadeva, ampak sem vse vedla kaj se dogaja in je blo kar kul.....

 

:palec: x:)x :palec:

 

Coool xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, na en tak način se je to dogajalo...pol pa je bla med tistim časom še ena druga izkušnja: dedek klinično mrtev, jaz pa v porodni in verjami mi, da sem v uni porodnišnici doživela vse mogoče, tudi srečanje z dedkom, ki je blo v stilu kao v sanjah, ampak mi je reku da še ne bo umrl, tko da ne skrbet..in ni. Ko pa se je kasneje kako leto odločil zapustit svet, sem pa točno vedla, da je šel. Isto je blo z mojim stricem in še nekaterimi, ki so se dobesedno prišli poslovit. Ful etična zadeljščina mi je bla tole in vesela sem, da so bli nekatere dušice tko pridne.....

 

YEEESSS :palec: xDDx :palec:

 

Ej, a ni to kul biti v družbi z takimi pridnimi dušami :2src: xsrcx x:Xx

 

Popolnoma drugače pa je, če padeš v nemilost pekla kakih mračnih negativnežev , katerih poznam kar nekaj .

 

In, ja, z temi bomo imeli Onstran še kar dooooosti dela-opravka .

 

Ampak le pogumno, ne se dat', kajti Stvarnik je na naši strani x8Dx x:Xx :palec:

 

Lp do tedaj + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pravilno umreti?

Neumnost! Pravilno živeti, pa te ne bo strah umreti ...

Ne umirajo vsi naravne smrti. Če me bo na primer povozil avto najbrž ne bom razmišljala ali pravilno umiram? Zdi se mi nesmiselno obremenjevati s tem.

 

:palec:

 

No, res ni posebnega smisla, kajti ob nepričakovani izgubi telesa , o tem ni časa premišljevati oziroma se pripravljati na ta Prehod Onstran

 

Vseeno pa je dobro, da vsaj malo razjasnimo tudi te okoliščine, a ne ?

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Podpišem za takšno smrt,kot jo je imela moja mama. Bistrega in inteligentnega duha do zadnje, s smislom za humor, polna življenja...in potem zaspala. Tudi stari mami na koncu tako ratalo umret. zaspati.

 

Evo, ja, to je Pravi Prehod v Onstranstvo .

 

Namreč, dovolj Duhoven Človek se bo Jasno-Zavestno Zavedal odhoda iz telesa , in ga bo mirno spremljal brez bolečin do zadnjega diha .

 

Ta "smrt" je za povprečne duhovneže .

 

Imamo pa še Prehod ( smrt ki to sploh ni ) za Visokopoduhovljene duše : Vnebovzetje , kjer se celotno bitje: duša skupaj z materijo telesa vred prestavi v Višjo-Duhovno Dimenzijo Onstranstva .

 

Ampak o tem bom raje drugič, ker je daaaaaljše ali pa bi morda celo novo temo odprli .

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sai baba govori o smrti..citiram

 

"Pomemben učitelj je smrt, ki se je tako zelo bojite. Tako pogosto ste jo že izkusili. Maya je tista, ki pogojuje, da se je bojite. Vendar je z vidika življenja tako tudi pravilno. Če vam smrt nebi zbujala strahu, bi se ob najmanjših težavah zatekali k njej in se ničesar naučili. Smrt je pomembna iz več razlogov, najprej razreši situacije v kateri bi si nabrali veliko negativne karme.Drugič, sleče vam vašo staro obleko in daje priložnost, da oblečete novo. Tretjič, pomemben je učitelj. Smrt vas uči, da ste vsi enaki. Da ni nihče boljši ali slabši......To je čudež življenja., da ste vsi enaki.Vsi morate umreti. Vendar ima vsak svoje življenje, ki je edinstveno.In vsako življenje je čudež. Zato stopi smrti naproti z večjo spokojnostjo, z večjim zaupanjem......."

 

Ja, dokaj zanimiv je tale sai-bejba, al' karkol' že je .

 

Namreč, kdajkrat me tudi preseneti z svojimi "Biseri" , kateri so precej blizu tem, katere jaz Vem od Boga-Stvarnika .

 

Pred leti , ko še nisem toliko vedel o Bogu-Stvarniku, sem ga res precej poslušal-sledil .

 

Sedaj je že mal' "prekratek" zame , čeprav me kdajkrat še preseneča, z podobnimi "Biseri" , kajti po drugi strani mu še zmeraj marsikaj ni jasno glede Boga-Stvarnika .

 

No, tudi zanj bo še prišel čas Spoznanja . In takrad bi bil zares rad zraven . Upam, da že v tem lajfu :palec: x8Dx :palec:

 

Lp do tedaj, ajd', čaw

 

Nenaravna smrt ne obstaja. Vse je naravna in karmična pot.

 

Seveda od tukaj vse gledamo v drugačni luči ... pa vendar.

 

Sem smo prišli izpolnit svoje poslanstvo. Sem spada naša "usoda" ... karma in Dharma ... in smo del prinašalca tuje karme ...

 

Če npr. mlada družina ostane sama, otroci brez starša ali obeh, je to njihova pot, ki so se jo prišli učit. Res je kruto gledano od tukaj. V univerzalnem pogledu pa je itak iluzija - virtualna učilnica.

 

Sliši se tako bedasto enostavno ... izkušnja pa je tako zelo kruta ...

 

Pozabil si še povedati, da nekateri žal ne uspejo izpolniti svojega načrtovanega poslanstva .

 

In takih "ponesrečeno inkarniranih" duš je dandanes kar precej na temule Planetu , žal .

 

Lp + #

 

Se pravi, da starejša duša kot si, več izkustev umiranja imaš za seboj...

Ja, bo nanjbrž držalo...vaja dela mojstra

 

T

 

 

 

Ja, po eni strani bi lahko rekli tudi tako .

 

Po drugi pa : vaja v duhovnosti dela duhovnega mojstra, ne glede na število inkarnacij ki jo je tvoja duša že opravila do sedaj .

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...