Skoči na vsebino

HAIKU


mm

Recommended Posts

Če koga zanima, objavljam sledeče obvestilo x;)x

 

 

APOKALIPSIN MEDNARODNI HAIKU FESTIVAL V OKVIRU JAPONSKE POMLADI V CANKARJEVEM DOMU OD 23. 3. DO 3. 4. 2005

 

23. 3. 2005

 

Ob 18h v Prvem predverju CD: Slovesni začetek Apokalipsinega mednarodnega haiku Festivala v okviru Japonske pomladi v CD z otvoritvijo razstave 4. Haiku stripa. Razstava bo na ogled do nedelje 3. aprila.

 

Otvoritveni večer festivala bomo nadaljevali s sproščenim haiku dogodkom ob 19h v Klubu CD. V družbi in interpretaciji mladih igralk Alje Kapun, Sabine Kogovšek in Ajde Toman se bomo seznanili z novimi izdajami v tretji Zbirki Haiku avtorjev Jureta Detele, Primoža Reparja, Darje Kocjančič in Alenke Zorman.

 

24. 3. 2005

 

Ob 19h v Klubu CD: Razglasitev nagrajencev 7. Apokalipsinega natečaja za najboljši haiku ter podelitev nagrad. Predstavil se bo tudi slovenski osnovnošolski natečaj.

 

29. 3. 2005

 

Ob 19h v Klubu CD: Predstavitev slovenske haiku antologije Dimitra Anakieva Ribnik tišine v dvanajstih jezikih. Z Dimitrom Anakievim, Primožem Reparjem in hrvaškima gostoma Borisom Nazanskim in Duškom Matasom se bo pogovarjala Slavica Šavli.

 

30. 3. 2005

 

Ob 20h v Klubu CD: Literarni večer s haiku revijo Letni časi. Pogovor bo vodil Edin Saračević.

ポローナ

 

 

Pikapolonica (my blog)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

coccinelle tebi najsrdacnije cestitke za uspeli debi u LC. uz malo volje i truda rezultat je ocit i preljep.

dragi moji, rodjena je nova zvjezada na haiku nebu slovenije, samo napred...

 

sad te molim draga coccinelle da najljepse haiku iz LC. odvojis i svaki dan obznanis po jedno ime s haiku. svakako one koji se tebi najvise svidjaju.

 

imate nove natjecaje na karolini:

 

http://karolina-rijecka.com

 

lp svima i moje cestitke za USKRS!

vas boro

budi to sto jesi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ce - slep haikujevka

 

ce vidm

se ne pomen

da nism slep

 

ce ne vidm

tut ne pomen

da sm slep

 

ce mislm

pomen

da nism slep

 

ce slism

se ne pomen

da nism slep

 

ce pisem

tut ne pomen

da nism slep

 

ce cutm

sm lahk

useen slep

 

ce ne cutm

pa ne pomen

da sm slep

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, hvala, principesa x:Xx

 

Oseba, ki ima veliko zaslug, da mi je tole uspelo tako hitro, je predsednica Haiku društva Slovenije in glavna urednica Letnih časov, Alenka Zorman.

Za svoje haikuje je prejela veliko nagrad na mednarodnih natečajih, lani pa je izdala svojo prvo zbirko haikujev, Metulj na rami.

 

Za danes dva njena novejša haikuja...

 

iz megle vstopim

v cestni podhod

izstopim v meglo

 

 

ledeno jutro

bus polepljen čez in čez

z Marilyn Monroe

ポローナ

 

 

Pikapolonica (my blog)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Meni se tudi dopadejo. Drugače pa ne vem, a obstajajo kaka pravila pri haiku-jih, recimo kot pri sonetih....

 

Meni je tisti pižamski od Coccinelle ful svetski xsrcx

Slikce so pa tudi zelo cort.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pižamski me je že tko prevzel, ampak tistole z vrbo pa še bolj!! :wub:

 

Glede pravil pa naj bi bili grajeni po zlogih v treh vrsticah 5-7-5.....pa brez rime.... tko so nam rekli. :inocent: ....sam včasih paše da niso po pravilih.... x;)x

What you resist, persists.

What you can't be with, won't let you be.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...