Skoči na vsebino

Pozor starši otrok vegetarijancev!


VEGEOTROK

Recommended Posts

Pozdravljeni!

PREDEN ZAČNETE RESNO BRAT... NOVA BEDNA LUKNJA V SLOVENSKIH ZAKONIH... TOKRAT ŠOLSKIH! ČE JE OROK VEGETERJANEC MORA STARŠ, KI ŽELI DA OTROK DOBI V ŠOLI VEGETERJANSKI OBROK OTROKA PELJATI K ZDRAVNIKU, KJER MU LE TA NAPIŠE POTRDILO, DA OTROK NE UŽIVA MESA IN DA POTREBUJE BREZMESNO DIETO!!! BEDNO, AMPAK TAKO SE TO REŠUJE V ŠOLAH, KI SO ŠE VEDNO V PRADAVNINI...

Moja hčerka je stara 8 let. Pred dvemi leti je začela odklanjati meso. Na vprašanje zakaj ga noče jesti, je preprosto odgovorila, da zato, ker se ji živali smilijo in da ona že ne bo jedla mrtvih živali :idea: Ker je bilo odklanjanje resno, smo se pač sprijaznili s tem, da bo postala vegeterjanka. Poudariti moram, da oba z možem uživava meso, prav tako tudi dva najina ostala otroka, vsaj še zaenkrat. Hčerka je sedaj v tretjem razredu, pišem pa na ta forum pravzaprav zato, da vam povem, kakšno kalvarijo in totalno norčevanje smo v današnjem času, ki naj bi bil demokratičen in v katerem naj bi imel vsak svojo izbiro zaradi tega doživeli v šoli. Od drugega razreda sem namreč hodila in klicarila v šolo, če bi hčerki omogočili vegeterjanski obrok, vendar odg. je bil vedno enak: NE, otrokom moramo zagotoviti primeren vnos vseh hranilnih snovi, to je tudi MESO (čeprav hčerka uživa tako mleko, jajca, sojine izd. in s tem dobi prakt. vse...). Pri pregledu jedilnikov sem ugotovila, da imajo pogosto hrenovke, poli salamo, pico... v glavnem živila ki vsebujejo toliko nizko kvalitetnih hranil in E-jev, da res nima smisla, da otrok to sploh je. Tukaj se je v bistvu šele resno začelo... Šla sem do ravnatljice šole, do pomočnice ravnateljice... vsem PONOVNO izpostavila svoj problem, vendar odg. je bil še vedno- beri zgoraj, skratka NE. Potem pa sem čisto slučano naletela na neko osebo v tem veličastnem šolskem sistemu, ki je pred mano poklicala dobavitelja hrane za hčerino šolo in na vprašanje ali je možno dobiti vegeterjanski obrok dobila odg., da je to možno, da ga na našo šolo že dostavljajo, ampak da to ni vegeterjanski obrok ampak BREZMESNA DIETA!!! Sedaj mi je resno odprlo pokrov :evil: :evil:. Šla sem do zdravnika, dobila potrdilo, da hčerka POTREBUJE BREZMESNO DIETO in s tem rešila problem. Toda norčevanja odgovornih na OŠ TOMA BREJCA- KAMNIK preprosto ne bom pozabila, tako da vas vse ljubitelje ŽIVIH ŽIVALI prosim, da širite naprej mojo izkušnjo in s tem rešite naše otroke, ki bodo tako lahko jedli zdravo in predvsem imeli izbiro, ki ni zgolj trenutna kaprica ampak PREPRIČANJE, ker če ti otrok reče: mami kako bi se pa ti počutla, če bi tebe zaklal in pojedl, to ni KAPRICA, ampak PREPRIČANJE, pa vseeno ali je otroško ali odraslo. :? :? :? :? :? :? :?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

itaq pa ni lepšega, kot veselje na kmetiji, ko se rodi teliček.

in otroci ga krstijo in mu dajo ime, ga božajo in pucajo...

dokler se ne zmatrajo in gredo na okrepčilo na eno dobro domačo klobaso. x:Ix

uglawnem... jebeš ljubezen... do žiwali... važn, da njegowega strahu ne poješ http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ti si odprl drug vidik, zakaj ne... eno izmed zaobljub v Buddhovem nauku: " Ne ubijaj ali škoduj kateremukoli živemu bitju." x:)x

 

ufff... si zajebana :inocent: tkole na west trkat... x:Ix

a ne bi mogla rajš rečt, da je to ena izmed 10 božjih zapowedi... pa da se na hitr ugotowi, da so to sami pedofili in lopowi... in da loh naprej užiwamo u tatarcu in delamo poskuse na žiwalih za žensko kozmetiko in smo jako duhowni ker delamo tibetančke in beremo horoskope x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

BEDNO, AMPAK TAKO SE TO REŠUJE V ŠOLAH, KI SO ŠE VEDNO V PRADAVNINI...

Moja hčerka je stara 8 let. Pred dvemi leti je začela odklanjati meso.

to ni vegeterjanski obrok ampak BREZMESNA DIETA!!!

Toda norčevanja odgovornih na OŠ TOMA BREJCA- KAMNIK preprosto ne bom pozabila, tako da vas vse ljubitelje ŽIVIH ŽIVALI prosim, da širite naprej mojo izkušnjo in s tem rešite naše otroke, ki bodo tako lahko jedli zdravo in predvsem imeli izbiro, ki ni zgolj trenutna kaprica ampak PREPRIČANJE, ker če ti otrok reče: mami kako bi se pa ti počutla, če bi tebe zaklal in pojedl, to ni KAPRICA, ampak PREPRIČANJE, pa vseeno ali je otroško ali odraslo. :? :? :? :? :? :? :?

starsi otrok vegetarjancev: v pradavnini in dandanes ziva bitja na nasem planetu za gradnjo svojih bioloskih mikromolekul uporabljajo pretezno 6 osnovnih elementov... xsrcx ti elementi sicer ne gradijo makromolekul, ki predstavljajo vecino strukture in mase vsake osnovne celice z doloceno specializirano funkcijo... ampk se le-te dobi s prehrano, poseb tiste, k jih organizem ne more sam sintetizirati... razlika med primitivnimi in civiiiliii ljudstvi je zgleda, da tud v kulturi...pa tud v tem, da je prej imelo rastlinje neprecenljivo boljso energetsko kakovostno vrednost, kt pa danes, k je oropano bistvene kolicine hranljivih vrednosti... le-te so pa tud bistvene za obnavljanje tkiv, uspesno delovanje organov,... zto je pa primerna mesana prehrana tud z beljakovinami zivalskega izvora... tud vsi homoji- (-erectus, -sapiens,...) so menda zivel od mesane prehrane, v kateri je bla vec kt polovica rastlinske... x:px

Otroci, ki uzivajo vegi hrano v cajtu intenzivnega razvoja in rasti se menda razvijajo postopoma, tvegajo v motnjah neplodnosti, so nizje rasti od sovrstnikov, ki uzivajo mesano hrano v kombinaciji tud z zivalskimi... viri... zakaj? zto, k jim starsi z vso energetsko prerevno prehrano, ne omogocijo uravnotezene prehrane z zadostnim vnosom proteinov (esencialnih ak, predvsem lizina), nasicenih mascob, renitola, B12, B6, cinka, kalcija, magnezija, zeleza, mangana, selena, bakra,... in zto je fajn poznat druga zivila, ki ustrezno nadomestijo vegi jedilnik... k stroga vegi dieta je koristna za fizicno neaktivnega odraslega cloveka... tak ima v organizmu dovolj zaloge B12 za vec let... zto lahk mirno zivi v zmoti, da ga njegov organizem dobiva dovolj... itk je pa njegov biznis, za kak nacin prehrane se bo odlocu... x:Dx pr razvijajocih otrocih je pa to drugace! zto vsi poslusni vsejedi starsi svojih vegi otrok posluste tud osebje, k vam namiguje (ceprav na primitiven nacin :xx!: ) da se rab potrdilo za brezmesno dieto... otroc obdrzijo svoj prav, sola ne nos nc, vi imate pa mir... ironicen plus je pa v tem, da to pordilo daje oseba, k posledicno nosi kao neko odgovornost... in se jo v morebitnih kasnejsih tezavah lahk v nasem finem sistemu tud neuspesno tozi... x;)x solski otroci rabjo potrdilo za brezmesno dieto, strogi odrasli vegani opravljajo redne krvne preiskave... haha... za kj vse se placuje premal placane zdravnike... :sori:

Skratka pr vegetarjanstvu je iz vidika dolgorocno usklajenega delovanja organizma problem le v nezadostni uravnotezeni prehrani, kjer lahk pride do: polomljenih nohtov, krhkih las, neredne menstruacije, slabokrvnosti (pomanjkanje zeleza in povecanga stevila trombocitov), misiscne oslabelosti, mentalne zaostalosti v skrajnih primerih tud paralize (pomanjkanje B12), rahitisa, osteoporoze (premal D, kalcija), kronicnega vnetja crevesja (prevec vlaknin),...

Zrd nevem kksne modne hibe... je vse vec vrst vegetarjanstva in clo vse vec razlogov zanj... skrb za zivali, dojemanje njihove usmrtitve kt krivico zrd cist prevec neodgovornega odnosa do zivali... :sori: menda spada pod eticne in religiozne vzroke... ampk po moje ma 8-letni otrok ze dvo-letno prepricanje o vegiju enostavn zto, k ga je nekdo v to kaprico preprical... :vragec: obstajajo tud 6-letniki, k so prvic v lajfu jedl sladoled in so iz lastnega prepricanja trdil, da bi se le-ta moral pogreti... xsrcx

  • Lajkam 4
  • Buuuu 1

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oj Kapica. Če sm razumu point, si ti proti strogemu vegetarijanstvu. Jst se sicer mešano prehranjujem, a zelenjavca na jedilniku prevladuje, razmišljam pa o tem, da bi nekako šou prou na vege prehrano.

Zanima me, če res po tvoje ni nobene druge možnosti za vnos določenih vitaminov, rudnik k se jih dobiva iz mesa živali, oziroma, če se poleg rastlinc je tut jajca pa mleko, a se v tem primeru dobi v organizem vse kar se za normalno funkcioniranje telesa rabi?

 

Zakaj recimo rastlinojede živali preživijo kljub temu, da mesa ne jejo?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oj Kapica. Če sm razumu point, si ti proti strogemu vegetarijanstvu.

Oj. "Proti" strogemu vegiju sm le pri osebah ki se odrascajo... poseb zraven starsev k zrd kakrsnihkoli ze vzrokov ne zadostijo ustreznih hranilnih vrednosti... zivljenjsko obdobje v kombinaciji s telesno aktivnostjo je res dost odvisno od nacina prehranjevanja oz. ravn obratn... :sori:

 

Jst se sicer mešano prehranjujem, a zelenjavca na jedilniku prevladuje, razmišljam pa o tem, da bi nekako šou prou na vege prehrano.Zanima me, če res po tvoje ni nobene druge možnosti za vnos določenih vitaminov, rudnik k se jih dobiva iz mesa živali, oziroma, če se poleg rastlinc je tut jajca pa mleko, a se v tem primeru dobi v organizem vse kar se za normalno funkcioniranje telesa rabi?

 

Zakaj recimo rastlinojede živali preživijo kljub temu, da mesa ne jejo?

:palec: ql... pol delas tk, kt vecina homo-jev... xsrcx

obstaja vec vrst vegetarjanstva oz. diet... ce se uziva jajca pa mleko si po definiciji lakto-ovo vegetarjanec x:Dx Ja, so tud druge moznosti: beljakovine se nahajajo tud v soji, strocnicah, zitih, krompirju, semenih, (lizin, kt ena izmed aminokislin, k je organizem sam ne naredi, in je ni v rastlinah se ze lahk dobi v gensko spremenjeni, mislm da, soji) kalcij v zeleni listni zelenjavi, oresckih, semenih, tofujih, suhem sadju, strocncah, zelezo v cokoladi, rdeci pesi, vitamin D v soncnih zarkih, margarinah, B12 tk kt lizin, ga ni v rastilnah zto pa je v umetno pripravljeni hrani za dojencke in otroke... tk, da moznosti so... xsrcx vprasanje je bolj kdaj in kko jih clovk kombinira, da pride do cimvecjega izkoristka za normalno funkcioniranje...

Pravjo, da majo rastilnojede zivali razlike v prebavnem sistemu, prav tako mesojede zivali od vsejedega cloveka (oblika, sestava, dolzina zob, krempljev, dozina crevesja, sestava zelodcnega soka,...) zto lahko prezivimo! x:Dx Dost obcutna razlika med vsejedim clovekom z moznostjo uporabe razuma je pa tud med njim in mesojedimi rastlinami... x:Dx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala za odgovor. :palec:

 

Kolkr sm dobro razumu, se da furat vegetarijanstvo po tvojem brez posledic, a le, če se res pravilno in z upoštevanjem vsega kar telo potrebuje, prehranjuješ.

Je to kje opisano, kaj vse naj bi jedu, da bi nadomestil vse tisto kar ti "zmanjka" če ne ješ mesa? :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolkr sm dobro razumu, se da furat vegetarijanstvo po tvojem brez posledic, a le, če se res pravilno in z upoštevanjem vsega kar telo potrebuje, prehranjuješ.

Je to kje opisano, kaj vse naj bi jedu, da bi nadomestil vse tisto kar ti "zmanjka" če ne ješ mesa? http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon27.gif

 

 

A se ni to že omenjal nekje drugje...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_eek.gif

 

Obični človek in tudi bebica lahko čist komot živi brez mesa in jajc. Problem je samo B12, ki ga v rastlinah ni. Zato se priporoča občasno uživanje mleka in mlečnih izdelkov. Čeprav tisti strogi vegiji pravijo da je B12 kao v nekih algah in da se da s stiskanjem nekih rastlinc to kao dobit. Ampak jaz osebno pri otrocih ne bi razskiral in bi jim pač dal par mlečnih izdelkov. Al bi bili od krave, koze al pa od kamele...who cares...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Se mi ne bi dalo glih zaj****** s tistim stiskanjem ne vem kakšne zelenjavce. Čeprav močno dvomim da bi se samo z običnimi obroki z rastlincami dalo dobiti dosti B12 na dan...By the way tisti strojček za stiskanje zelenjave je tam okoli 400.-500 evrov, kupovanje alg je pa tudi kar strošek...raje si privoščim kakšen jogurt z dateljni, denar pa porabim za druge gluposti...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolkr sm dobro razumu, se da furat vegetarijanstvo po tvojem brez posledic, a le, če se res pravilno in z upoštevanjem vsega kar telo potrebuje, prehranjuješ.

Je to kje opisano, kaj vse naj bi jedu, da bi nadomestil vse tisto kar ti "zmanjka" če ne ješ mesa? :inocent:

jp recimo... :palec: sam ustroj prebavil pa s tem prebava in presnova, omogocata homo-jem, da fura kakrsnokol ze obliko prehranjevanja... kt "hrana" pa se smatra mesana uravnotezena prehrana... v vsakem primeru pa se slej k prej... odfura... :o|o:

Ce je kje kaj opisano na kupu? ne, da bi tocno vedla... kolkr poznam je od tega pa tistga pa unga dvoletnega afnanja na "brezmesni dieti"... in ma brezo prav, k prav, da je problem v B12... tega res ni v rastlinskem svetu... v algah, k jih omenja so pa zanemarljivo majhne kolicine B6, tk kt pa tud v strocnicah... skratka B-kompleks je v rastlinskem svetu zlo na nizkem nivoju...

in ce bi se clovk trudu le s strogim veganstvom (ena izmed vrst vegetarjanstva: 0 mesa, 0 zivalskih izdelkov, 0 dodatkov, farmacevtskih preparatov) pridt do ustreznih kolicin vitamina B... ne gre... kolkr je pa tistga vitamina B6 je pa povrh usega se biolosko manj aktiven kt v mesni prehrani, izkoristek je manjsi... in slej k prej pride do pomanjkanja B-jev... in posledicno do motenj v zivcnem sistemu...

ce se pa clovk kt lakto-ovo vegetarjanec fila z ful cokolade v upanju, da bo dobil zelezo... x:Dx bo pa le preobremenil trebusno slinavko... x:Dx ker zelezo v teh izdelkih ma drugacno oksidativno stanje kt zelezo iz zivalskih izdelkov in zto se rab poleg cokolade se kako jagodo z vitaminom C, da pomaga spremenit zelezu neuporabno stanje v fiziolosko prebavljivo stanje... pa se kljub temu je menda absorbcija le 1-10%... prav tako so neizkorisceni vitamini iz sadja in zelenjave, ki so topni v mascobah (D, E, K, A), ce se med tem se ne zauzije nekaj "topila" v obliki olj rastlinskih semen...

in se cist za res: za vse kakrsnekoli ze vegije je dobr, da se soncte... xsrcx roke, obraz po 20min na dan, izpostavljat soncnim zarkom! vsak dan! tud ce je zuni turobno, megleno in temacno... x^x

sicer bi nj blo pa vse na kupu zapisano kr v vsakem posamezniku...:eek: zivali temu, obcudovanja vredno, dobr prisluhnejo...:2src:

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ti si odprl drug vidik, zakaj ne... eno izmed zaobljub v Buddhovem nauku: " Ne ubijaj ali škoduj kateremukoli živemu bitju." x:)x

 

 

torej če ljudje umirajo od lakote pred njimi pa stoji tako rekoč sv krava ,a to ni škodovanje človeku? ali majhnemu otroku,kibi preživel če bi pojedel sv kravo,tako pa iz dneva v danj bolj hira.jaz te vaše logike sploh ne razumem.če bi bila jaz v indiji in bi moj otrok umiral bi z veseljem ubila kravo saj verjamete v inkarnacijo mogoče se bo pa v naslednjem življenju rodila kot človek :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če bi bila jaz v indiji in bi moj otrok umiral bi z veseljem ubila kravo saj verjamete v inkarnacijo mogoče se bo pa v naslednjem življenju rodila kot človek :vragec:

Hm, sem kr neki Indije prehodu, pa nisem vidu nobenga, ki bi umiral od lakote...

 

Mogoče si z Afriko pobrkala (tam pa jejo tud krave, kolkr vem).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

torej če ljudje umirajo od lakote pred njimi pa stoji tako rekoč sv krava ,a to ni škodovanje človeku? ali majhnemu otroku,kibi preživel če bi pojedel sv kravo,tako pa iz dneva v danj bolj hira.jaz te vaše logike sploh ne razumem.če bi bila jaz v indiji in bi moj otrok umiral bi z veseljem ubila kravo saj verjamete v inkarnacijo mogoče se bo pa v naslednjem življenju rodila kot človek :vragec:

 

 

To je bolj zastarelo razmišljanje, če hočeš imeti od krave bolj dolgoročno korist v smislu hrane, je bolj pametno uporabljati mleko.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, sem kr neki Indije prehodu, pa nisem vidu nobenga, ki bi umiral od lakote...

 

Mogoče si z Afriko pobrkala (tam pa jejo tud krave, kolkr vem).

 

 

nič nisem z afriko pobrkala ne vem kje si ti hodil verjetno po kašnih turističnih lokacijah. imaš predele kjer ljudje živijo na ulicah in umirajo od stradanja ali kolere v tem času.sam seveda to skrivajo. moški prodajajo hčerke tudi matere prodajajo hčerke ali se same prodajajo za skodelico riža.....nisem nič pomešala, tudi veliko prikritega suženstva je tam.sam vi duhovneži itak hodite po samih duhovnih parkih za štirinajs dni in ste stran od resničnega sveta....

sramota ne morem verjeti da si kaj takega izjavil.a si slep....

 

To je bolj zastarelo razmišljanje, če hočeš imeti od krave bolj dolgoročno korist v smislu hrane, je bolj pametno uporabljati mleko.

 

 

aja ne bi rekla mleko v vročini in nečistoči je lahko strup prej kot kravje meso samo pomisli na salmonelo....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zgrešila si bistvo... z mano se je brezveze tkole debatirat... nisem vege zaradi religije ali filozofije... se bo treba z ortodoksnim vegetarijancem poment... jaz bom pa raj plesala na dobro musko pa tulila na vse grlo... x8Dx x:px

 

... vedno trdim, da sem vsega zmožna... in kot starš... verjamem, da bi v primeru ki ga navajaš... lahko ubijala tudi svete ljudi :o|o:

 

 

tudi prav, ne vem zakaj si potlej podala to versko zaobljubo kot si jo ti imenovala kje ima smisel.?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na nek način sem proti ekstremistom, kateri so do včeraj uživali vso hrano, od danes naprej pa so strogi vegetarjanci, kateri trdijo, da niso nikoli uživali mesa, kateri so sedaj goreči borci za pravice živali, itd.....

Od česa pa so gor zrasli ?, Morda tudi od goveje juhe, pa še kakšen košček do tedaj dobrega mesa je bil na krožniku.

Vse je odločitev posameznika. Ko pride čas za spremembo, naj pač živi skrito, kot je živel do sedaj.

Nekaterim gre zgolj za pomembnost in drugačnost od ostalih. Dostikrat okoli njih trpi vsa družina, prijatelji in okolica, samo zato, ker so in.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

važna je zavest. duh vpliva na meso in meso vpliva na duha. bogovi imajo to pod kontrolo. lahko hrati meditirajo in se gredo azvrat. če ste beyond god and evil pa itak ne nucate jest. ko očistimo vegetarjanstva morale, ostane le majceno gorčično zrno. lahko postane košato drevo. lahko pa tudi posušeno vejevje. če pa trdiš, da si dober, ker ne ješ mesa, je isto, ko da bi reku, da si bogat, ker imaš bianco menico propadlega podjetja.

.

.

.

resnični, resnično vam povem. x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...na vprašanje ali je možno dobiti vegeterjanski obrok dobila odg., da je to možno, da ga na našo šolo že dostavljajo, ampak da to ni vegeterjanski obrok ampak BREZMESNA DIETA!!! Sedaj mi je resno odprlo pokrov :evil: :evil:. Šla sem do zdravnika, dobila potrdilo, da hčerka POTREBUJE BREZMESNO DIETO in s tem rešila problem. Toda norčevanja odgovornih na OŠ TOMA BREJCA- KAMNIK ...

Sva s hčerko nekaj podobnega doživljali na sosednji OŠ (F.A. - pa še njihova bivša kolegica sem bila 10 let!). Hči je odklanjala razne krofe, pice, salame in ostalo za-nekatere-neužitno-hrano in je raje s seboj nosila sadje in kakšen kos črnega kruha, pa so jo najprej učitelji izpostavljali pred sošolci, če zanjo pa ta hrana ni dobra, pa da bo zbolela (!!!) in podobno. Potem jo je še učiteljica GO posebej klicala na pogovor o tem, kar mi je ekstra mimo, saj se pri GO učijo o zdravi prehrani in hči je zagotovo jedla veliko bolj zdravo hrano od tiste v šoli (že tedaj - to je več kot 10 let nazaj - je, npr. redno uživala alge). No, nazadnje mi je še razredničarka na GU vsa v skrbeh o tem pametovala.

Nimam dosti tolerance na razne prijeme sistemov, ki nas tlačijo v kalupe in, če je treba, na silo poskušajo zlomit, da se vsemu, kar si izmislijo, pokorimo.

Me veseli, da si našla način, da si pomagala hčeri.

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja ne bi rekla mleko v vročini in nečistoči je lahko strup prej kot kravje meso samo pomisli na salmonelo....

 

 

Le od kje ti ta ideja, zastrupiš se lahko prav tako z mesom kot tud z mlekom in nevarnost zastrupitve s salmonelo je prav tako pri mesu.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nimam dosti tolerance na razne prijeme sistemov, ki nas tlačijo v kalupe in, če je treba, na silo poskušajo zlomit, da se vsemu, kar si izmislijo, pokorimo.
:palec: nas narod se res obnasa boljs od ponudik... one vsaj dobijo placano za usluge... medtem, k folk pa placuje, da se ga lahk nategu**... x:Dx :vragec:

 

Me veseli, da si našla način, da si pomagala hčeri.
pa starsi s tem, da svojim odrascajocim malckom nalimajo nalepko "vegetarjanec", pomagajo? xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj se ne gre za to, da starši želijo, da otrocijo jejo zdravo ali so celo vegi. Nekaterim otrokom enostavno ne paše jest določene hrane in to od malega. Kadar starši svoje otroke pustijo, da jejo kar jim paše............

:palec:

ti tud delas (se prehranjujes) kt vecina homo-jev x:Dx :palec: xsrcx

jp... kdr starsi pustijo, da malcki jejo kr njim pase in se starsem hkrati GRE za-to, da je le-to "zdravo"... ne glede na-to, al solski sistem preprecuje, prepricuje in ne glede na-to v kaksne skrajnosti gredo malcki s tem "kaj njim pase"... pol je... :palec:

Razn tega, da pripomorejo k vecjemu stresu vseh pa drugac tud men ni jasn kj solskemu sistemu ni jasn, da tamale silijo jest clo kosti, plastiko,... :sori:

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni!

PREDEN ZAČNETE RESNO BRAT... NOVA BEDNA LUKNJA V SLOVENSKIH ZAKONIH... TOKRAT ŠOLSKIH! ČE JE OROK VEGETERJANEC MORA STARŠ, KI ŽELI DA OTROK DOBI V ŠOLI VEGETERJANSKI OBROK OTROKA PELJATI K ZDRAVNIKU, KJER MU LE TA NAPIŠE POTRDILO, DA OTROK NE UŽIVA MESA IN DA POTREBUJE BREZMESNO DIETO!!! BEDNO, AMPAK TAKO SE TO REŠUJE V ŠOLAH, KI SO ŠE VEDNO V PRADAVNINI...

Moja hčerka je stara 8 let. Pred dvemi leti je začela odklanjati meso. Na vprašanje zakaj ga noče jesti, je preprosto odgovorila, da zato, ker se ji živali smilijo in da ona že ne bo jedla mrtvih živali :idea: Ker je bilo odklanjanje resno, smo se pač sprijaznili s tem, da bo postala vegeterjanka. Poudariti moram, da oba z možem uživava meso, prav tako tudi dva najina ostala otroka, vsaj še zaenkrat. Hčerka je sedaj v tretjem razredu, pišem pa na ta forum pravzaprav zato, da vam povem, kakšno kalvarijo in totalno norčevanje smo v današnjem času, ki naj bi bil demokratičen in v katerem naj bi imel vsak svojo izbiro zaradi tega doživeli v šoli. Od drugega razreda sem namreč hodila in klicarila v šolo, če bi hčerki omogočili vegeterjanski obrok, vendar odg. je bil vedno enak: NE, otrokom moramo zagotoviti primeren vnos vseh hranilnih snovi, to je tudi MESO (čeprav hčerka uživa tako mleko, jajca, sojine izd. in s tem dobi prakt. vse...). Pri pregledu jedilnikov sem ugotovila, da imajo pogosto hrenovke, poli salamo, pico... v glavnem živila ki vsebujejo toliko nizko kvalitetnih hranil in E-jev, da res nima smisla, da otrok to sploh je. Tukaj se je v bistvu šele resno začelo... Šla sem do ravnatljice šole, do pomočnice ravnateljice... vsem PONOVNO izpostavila svoj problem, vendar odg. je bil še vedno- beri zgoraj, skratka NE. Potem pa sem čisto slučano naletela na neko osebo v tem veličastnem šolskem sistemu, ki je pred mano poklicala dobavitelja hrane za hčerino šolo in na vprašanje ali je možno dobiti vegeterjanski obrok dobila odg., da je to možno, da ga na našo šolo že dostavljajo, ampak da to ni vegeterjanski obrok ampak BREZMESNA DIETA!!! Sedaj mi je resno odprlo pokrov :evil: :evil:. Šla sem do zdravnika, dobila potrdilo, da hčerka POTREBUJE BREZMESNO DIETO in s tem rešila problem. Toda norčevanja odgovornih na OŠ TOMA BREJCA- KAMNIK preprosto ne bom pozabila, tako da vas vse ljubitelje ŽIVIH ŽIVALI prosim, da širite naprej mojo izkušnjo in s tem rešite naše otroke, ki bodo tako lahko jedli zdravo in predvsem imeli izbiro, ki ni zgolj trenutna kaprica ampak PREPRIČANJE, ker če ti otrok reče: mami kako bi se pa ti počutla, če bi tebe zaklal in pojedl, to ni KAPRICA, ampak PREPRIČANJE, pa vseeno ali je otroško ali odraslo. :? :? :? :? :? :? :?

 

 

To je posledica naše komunistične oblasti. Če bi rekla da si muslimanka in ne ješ svinjine, bi ti vsi ploskali. Ali eni so strpni samo do enih.

 

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...