Skoči na vsebino

Veganstvo


sin

Recommended Posts

v mojem dojemanju "humano ubijanje" ne obstaja, razen če je v samoobrambi ali če ubijemo, ker drugega nimamo za jesti. dokler pa je druge hrane dovolj, ubijati ni potrebno.

seveda sem ga, do izpred 20 let, ko sem izvedel kako meso prihaja na krožnike ljudi, pa sem ga prenehal. torej stvar zavedanja, spoznanja in lastne odločitve o tem ali še naprej podpirati industijo smrti ali ne.

 

ja sin tudi tako ubijanje obstaja

in ne obnašej se kot da nisi nikoli v življenju jedel mesa

  • Lajkam 7
  • Buuuu 5

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sin če že ne veš je neka znana avtistka ravno v ameriki pomagal narediti program kjer se usmrtuje živali zdaj na bolj human način. tko da to kar ti tam napopal je spet ena velika laž. ati jaz naberem same slabe stvari ki so jih naredili vegani z svojim egom in neumnostjo .itak ga ne boš priznal tko da tukaj si izgubljeni primer,ki mu je vseeno za resnico ampak samo za svoj prav.

 

Temple Grandin :palec: ona je ogromno naredila za to, da imajo živali čim boljše bivalne pogoje in da gredo v smrt čim bolj mirno - torej brez panike, brez da bi ljudje kričali nanje, jih zbadali, potiskali in pretepali ali se pač kakorkoli izživljali....

Med drugimi jo je celo tako osovraženi McDonalds najel, zato da jim je pokazala, kako ravnat, da bo za živali čim bolje in čim manj stresno.

 

Pa en primer je opisala, kako so v ZDA zaprli klavnice konjev. Rezultat je pa tak, da se te konje izvaža v Kanado in Mehiko, kjer prav tako končajo v klavnicah (ki so pogosto slabše kakor ameriške) ali pa crknejo od zgaranosti in sestradanosti. Pa še drugi primeri so, pa se ne spomnim sedaj.

 

Vegani bodo pa seveda prikazovali samo tiste filmčke in sličice, ki njim ustrezajo.

  • Lajkam 5
  • Buuuu 6

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tale Temple Grandin je mogla bit fajn oseba :palec: hvala za info.

 

nobena nasilna smrt ni nestresna! nobeno nasilno ubijanje živali, četudi se zgodi zelo hitro, je še vedno nasilje nad živaljo. je nasilje nad življenjem živali, saj žival ne umre naravne smrti, temveč ji človek življenje vzame nasilno. živali so družabna bitja in imajo z drugimi živalmi (še posebej sorodniki) vezi, podobno kot jih ima tudi človek. med drugim tudi delfini, ki jih ljudje pogosto čislajo, so pogosto žrtve zaradi ribolova.

 

torej problem ni bil rešen. bi pa preprosto bil, v kolikor konjev ne bi več jedli.

 

nihče ti ne brani da takega videa ne podaš sem. takega kjer žival ubijejo "humano"?? torej da vidimo video, ki ustreza tvojim merilom o ubijanju živali?

torej kaj je zate ustrezno? kakšno ubijanje je zate "humano"?

za vegane (naslov teme) splošno, ubijanje živali ni ustrezno. ker pa je bolj smiselno da govorim zgolj v svojem imenu, ne pa imenu vseh veganov, povem da tudi zame ubijanje živali ni ustrezno početje.

- in zato sem vegan! zakaj pa ti nisi?

 

 

Temple Grandin :palec: ona je ogromno naredila za to, da imajo živali čim boljše bivalne pogoje in da gredo v smrt čim bolj mirno - torej brez panike, brez da bi ljudje kričali nanje, jih zbadali, potiskali in pretepali ali se pač kakorkoli izživljali....

Med drugimi jo je celo tako osovraženi McDonalds najel, zato da jim je pokazala, kako ravnat, da bo za živali čim bolje in čim manj stresno.

 

Pa en primer je opisala, kako so v ZDA zaprli klavnice konjev. Rezultat je pa tak, da se te konje izvaža v Kanado in Mehiko, kjer prav tako končajo v klavnicah (ki so pogosto slabše kakor ameriške) ali pa crknejo od zgaranosti in sestradanosti. Pa še drugi primeri so, pa se ne spomnim sedaj.

 

Vegani bodo pa seveda prikazovali samo tiste filmčke in sličice, ki njim ustrezajo.

  • Lajkam 7
  • Buuuu 5

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No problem, napisala je več knjig, v slovenščino je prevedena Živali nas človečijo, za ostale pa ne vem. Je pa gospa še živa.

 

No in kaj je naravna smrt? Narava se lahko zdi miroljubna samo ljudem, ki nimajo kaj dosti stika z njo. Živali v naravi umirajo nasilno, boleče, če imajo srečo, je smrt hitra (predatorji); če je nimajo, so muke daljše (bolezen, poškodba, lakota).

Živali, ki jih imamo za ljubljenčke, lahko doživijo visoko starost (višjo, kakor bi jo v naravi) in umrejo bolj "mirno", z evtanazijo ali pa od starosti, ni pa to naravna smrt ;) vprašljivo tudi to, koliko je mirna.

 

S takim pogledom na naravo, nasilje in smrt (ki je sicer verjetno kar tipičen za zahod) me ne čudi razmišljanje, da naj bi konjev - in verjetno še ostalih živali - pa kar več ne jedli. To se ne bo zgodilo, človek je vsejed, pa če se še bolj trudite s slikcami o zobovju in prebavnem traktu dokazati drugače.

 

Zakaj že? Bi rad tule videl kako ubijanje ali kaj, kri? Ste hecni vegani :)

Če te resnično zanimajo načini ubijanja živali, se boš moral kar potrudit in poiskat čimveč informacij o tem. Ni ravno tako enostavno, da samo slikco/video pokažeš, to so potem samo čustva v igri (kar veganska propaganda dobro ve in izkorišča)

Nisem vegan, ker kdaj rada pojem kakšno kurjo menstruacijo ;) pa mascarpone je obvezen za dober tiramisu (in ne, ne mislim iskat nobenih nadomestkov).

 

 

Seveda je še vedno veliko nepotrebne brutalnosti s strani človeka, a menim, da za odpravo tega se ni potrebno v popolnosti odreči vsemu živalskemu. Kdor želi, naj kar, a hej, če eni tega ne storimo, še ne pomeni, da živali ne maramo in da nam je zanje vseeno.

  • Lajkam 7
  • Buuuu 8

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naravna smrt je kadar bijte umre zaradi starosti ali posledic ki so v okolju naravne (recimo volk poje srno, ki je že itaq bolana in tako deluje v ravnovesju z naravo, deluje v ravnotežju). človek s takim načinom, ki ga ima do živali dandanes (koncentracijska taborišča) NE deluje v ravnovesju do okolja! Torej naravna smrt je vsklajena z naravnim ravnotežjem, smrt ki jo v 90% povzroča živali človek, ni v ravnotežju in tako ni naravna. Im ogromne posledice. na okolje in ljudi.

 

vprašanje:
Pogoji na vzrejnih kmetijah ali kmetijah z vzrejo živali za krzno, niso slabši kot v divjini, kjer živali celo umirajo od lakote, bolezni ali plenilcev. Na kmetijah so živali vsaj site in zaščitene.

odgovor:
Ta argument se je uporabljal v dokazovanju, da je črncem kot sužnjem boljše na plantažah, kot pa kot svobodnim moškim ali ženskam. Isto se lahko reče za ljudi v zaporih, pa se kljub temu zapori razumejo kot ena od najbolj ostrih oblik kaznovanja v naši družbi.

Živali na vzrejnih kmetijah tako zelo trpijo, da je nezamisljivo, da bi jim lahko bilo v divjini slabše. Divjina za živali, ki v njej prebivajo ni “divjina”; ona je njihov dom. Tam imajo svobodo in so lahko preokupirane z njihovimi naravnimi aktivnostmi. Dejstvo da lahko živali v divjini trpijo, ni razlog za to, da se jih prisiljuje trpeti v ujetništvu.

upam, da je odgovor zadovoljiv. lahko pa te preprosto vprašam takole: kaj bi rajši, živela 10 let v ujetništvu ali 5 let v svobodi?

no ja, sicer pa zaradi navidezne varnosti, veliko ljudi živi rajši v lastnih kletkah, kot pa da so svobodni. :o|o: x;)x vsaka človeška odločitev je božanska izbira.

 

 

Čovek je vsejed in to sem tudi že napisal na prejšnji stari te teme. Pomeni, da smo prilagojeni uživati praktično vse, kar je velika prednost. Tako smo obdarovani zato, ker smo skozi obdobje evolucije to potrebovali in še potrebujemo. Seveda pa to NE pomeni, da pa se moramo prehrajevati s hrano živalskega izvora tam, kjer to ni več potrebno in tako povzročati nasilno trpljenje živali in ustvarjati ogromne posledice na okolje, klimo, ljudi, druga živa bitja, itn. Še najmanj pa v takem merilu in na način kot se to dandanes počne.

 

 

Ti sama praviš da vegani dajemo samo tiste sličice in videe ki nam ustrezajo. Zato sem te pozval, da daj take, ki ustrezajo tebi in pokažeš kaj zate pomeni "humano ubijanje"! Preprosto. Resnično me zanima kaj komu pomeni "humano ubijanje", ta predstava ljudi, da "je lahko" ubijanje celo humano.

Torej jaz podajam tiste videe, ki mislim da jih je smisleno podati. Samo to. V čem je torej problem? Če misliš da sem pristranski, torej IZVOLI, podaj drugačen video, da vidimo ali sem res pristranski. Če tega ne zmoreš, pomeni, da obtužuješ vse vegane tega sveta brez primernih argumentov. Kljub tem, da nekateri o tem da so vegani niti ne govorijo. Smiselno bi bilo da če že določaš, da se tvoje doloačnje usmeri vame, ne pa vse vegane tega sveta, saj tudi vsi vegani tega sveta tukaj ne pišejo, temveč samo jaz. Hkrati pa tudi vsi vegani tega sveta verjetno nismo povsem istih mnenj v vezi z vsemi problematikami, ki zajemajo tako široko področje kot je veganstvo. Torej v tvojih izjavah nisi dovolj premišljena.

 

Ponovno vprašam: Kakšno ubijanje je "humano ubijanje"? Razen v samoobrambi ali v primeru, da človek nima kaj drugega jesti kot žival, ki jo mora zato ubiti ali izkoriščati.

 

NIhče ne pravi da se mora kdorkoli čemu odreči. Sem jaz kje to napisal? Sem komu rekel, da ne sme jesti kar meni da je zanj prav? Komu prepovedoval? Niti slučajno ne. V samem uvodu teme sem jasno napisal, da to ni moj namen! Torej si si spet sama ustvarila prepričanje, da jaz pravim da se moraš ti čemu odreči. Pomeni da zavajaš!

Vse kar mene zanima je zgolj ZAVEDANJE v vezi s problematiko in vsem tem kar zraen zajema, kar je zelo široko področje. Hkrati pa tudi naslov teme ni 'ne jejte živali sploh', temveč veganstvo, ki ga očitno zelo različo dojemamo.

Kar pa sem večkrat poudaril je, da človek v razvitem svetu kjer je dovolj znanja in pogojev, v večini ne potrebuje uživati hrane živalskega izvora. Kar pa je velika razlika od tega, kako si ti spreobrnila moje besede in rekla, da naj bi se vsi odrekli mesu. Torej korektnost v pisanju ti manjka!

Očitno te vseeno moti, če se kdo odreka hrani živalskega izvora in se zato odpre temo na forumu z naslovom veganstvo, v kateri imaš povedati. Torej tvoje dvoumne izjave, da naj drugi počno kar želijo, hkrati pa istočasno negodovanje zaradi tega ker to počnemo, se ne zdi smiselno, temveč izpade dvolično oz., da si očitno ne prizaš tvojega nesprejemanja drugačnih načinov bivanja drugih ljudi od tvojega. Zakaj je temu tako, se boš morda vprašala sama.

 

Praviš, da je še vedno nepotrebna brutalnost s strani človeka do živali in da se za odpravo temu ni potrebno odreči mesu. Torej KAKO ubiti žival, biti do nje nenasilen, je ne izkorišati, brez brutalnosti do nje, kot le tako, da jih preprosto ne izkoriščamo in ne jemo? Izvoli, da slišimo tvoje mnenje in poznavanje okoliščine. Razsvetli nas, če lahko oz. imaš to znanje. V kolikor tega ne zmoreš, zame preprosto pomeni to, da se motiš.

 

 

No in kaj je naravna smrt? Narava se lahko zdi miroljubna samo ljudem, ki nimajo kaj dosti stika z njo. Živali v naravi umirajo nasilno, boleče, če imajo srečo, je smrt hitra (predatorji); če je nimajo, so muke daljše (bolezen, poškodba, lakota).

Živali, ki jih imamo za ljubljenčke, lahko doživijo visoko starost (višjo, kakor bi jo v naravi) in umrejo bolj "mirno", z evtanazijo ali pa od starosti, ni pa to naravna smrt ;) vprašljivo tudi to, koliko je mirna.

 

S takim pogledom na naravo, nasilje in smrt (ki je sicer verjetno kar tipičen za zahod) me ne čudi razmišljanje, da naj bi konjev - in verjetno še ostalih živali - pa kar več ne jedli. To se ne bo zgodilo, človek je vsejed, pa če se še bolj trudite s slikcami o zobovju in prebavnem traktu dokazati drugače.

 

Zakaj že? Bi rad tule videl kako ubijanje ali kaj, kri? Ste hecni vegani :)

Če te resnično zanimajo načini ubijanja živali, se boš moral kar potrudit in poiskat čimveč informacij o tem. Ni ravno tako enostavno, da samo slikco/video pokažeš, to so potem samo čustva v igri (kar veganska propaganda dobro ve in izkorišča)

Nisem vegan, ker kdaj rada pojem kakšno kurjo menstruacijo ;) pa mascarpone je obvezen za dober tiramisu (in ne, ne mislim iskat nobenih nadomestkov).

 

 

Seveda je še vedno veliko nepotrebne brutalnosti s strani človeka, a menim, da za odpravo tega se ni potrebno v popolnosti odreči vsemu živalskemu. Kdor želi, naj kar, a hej, če eni tega ne storimo, še ne pomeni, da živali ne maramo in da nam je zanje vseeno.

  • Lajkam 5
  • Buuuu 3

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

članek 1:

 

Sepsa
je sistemski vnetni odgovor, ki nastane zaradi okužbe z bakterijami ali glivami. Med najpogostejšimi povzročitelji so bakterije E. Coli, stafilokoki, streptokoki, Kleibsiella pneumoniae, enterobakterije, Hemofilus influenze, salmonela in druge. Sepsa se pogosteje pojavi pri kroničnih bolnikih, bolnikih z motnjami v delovanju imunskega sistema, pri starejših in pri invazivnih posegih. Prizadeti so lahko vsi organi.

vir:

Zanimivo je, da v članku pišejo celo tako:

To pa pomeni vrnitev k
polnovredni, organsko pridelani naravni prehrani
, potrebo po zadovoljevanju naših prvinskih nagonov, saj je človek telesno, čustveno in
duhovno bitje
, pot prečiščevanja je pot za ohranjanje in vračanje zdravja, za samoohranitev in odgovorno skrb za naše naravno okolje.

Skratka fajn.

 

Enkrat si se skliceval na to, da kaj pa če ženska nima mleka, seveda da bo pila kravje: tukaj pišejo takole:

Zadnje take smernice so oblikovali lani. Poudarjajo predvsem, da morajo biti otroci dojeni vsaj do šestega meseca. Če je to zaradi česarkoli onemogočeno, pa staršem svetujejo, naj uporabljajo različne formule, nikakor pa
ne
kravjega, kozjega, riževega ali drugega mleka.

 

Torej sklepam, da naj pijejo prirejeno mleko. To je res v večini tudi iz mleka, a na tržišču je menda dobiti tudi takšno, ki ni in ga otroci pijejo. Več o tem sem v temi že pisal.

 

Lahko pa dodam, da se na svetu rodi na milijone otrok vsak dan, ki ne uživajo hrane živalskega izvora ali zelo redko, kljub temu zrastejo v normalne delovno sposobne ljudi.

Več o podobnem se lahko prebere v Veliki Kitajski Študiji. Sicer pa se spomnimo, da je bila še do pred pol stoletja nazaj Kitajska ena od najbolj revnih in zaostalih držav, kjer so se ljudje pogosto prehranjevali predvsem z rižem, rastlinami in zelišči. V velikih zelo revnih krajih je tako še dandanes. Tudi naši prastari starši in nekateri starši so v otroštvu zelo poredkoma uživali meso. Včasih tudi mesece nič. Tudi njihovi otroci in otroci rojeni v času vojn pogosto niso imeli mesa ali hrane živalskega izvora, ker je enostavno ni bilo. Velikokrat so jedli samo krompir, zelenje, ipd. Mnogi so bili dosti bolj zdravi, kot pa so ljudje dandanes.

In še zadnji argument, slon, gorila, medved in mnoge druge zelo močne živali v veliki večini ali celo večinoma, uživajo samo hrano rastlinskega izvora, prav tako tudi njihovi otroci. Kljub temu nihče od njih nima ne pomanjkanja beljakovin ne kakršnegakoli drugega pomanjkanja, kakor tudi redko zbolevajo, v kolikor se jih pusti živeti v naravnem okolju in da umro naravne smrti.

 

 

članek 2:

 

o drugem članku se ne splača izgubljati besed, saj se že sam avtor izraža nespoštljivo in arogantno. Poriva k temu, da pisoči ni objektiven temveč je v neki reakciji.

Če izpustim trpljenje živali in ob vseh dosedajih člankih in video vsebinah, ki sem jih v temi podal, katere se tičejo posledic mesne prehrane na ljudi in okolje, ni zadosten razlog zakaj postati vegan iz stališča okolja, potem se nima smisla pogovarjati, saj si človek preprosto zatiska oči pred dejstvi.

 

- argument 1 je po moej preprosto neumen. zakaj:

Mnogo več škode na zemlji naredi mesna prehrana kot nemesna. Ena do 2 tretjine zemljišč na svetu je namenjenih krmi za živali, ki pojedo in popijejo mnogokrat več hrane ko je človek. S toliko hrane bi nahranili mnogo več ljudi oz. vsaj 2x toliko ljudi, kot jih je na zemlji sedaj.

- argumetn 2: vedno je nek članek bolj v ospredju drugi manj. do sedaj je bila v ospredju mesna prehana in se "nihče" ni pritoževal. sedaj se piše o veganstvu, pa so kar naenkrat mediji tisti, ki jih ni potrebo poslušati :O) ha ha torej stupid argument.

dejstvo je, da začne članek s tem, da se članek ne tiče tistih ki postanejo vegetarijanci zaradi zdravja oz. kroničnih bolezni, nato pa v drugi točki govori točno o tem. Dejstvo je, da veganizem ruši nekatere dosedanje norme in pravila o prehranjevanju. In dejstvo je, da vse več ljudi postaja vegetarijancev in veganov tudi zaradi zdravja. Video o nekaterih znanih in slavnih sem podal. Med drugim Mike Tyson, kot so tudi nekateri svetovno znani vrhunski športniki, ki vegani. Vegetarijancev pa itaq ni malo.

- argumetn 3: prav tako po moje neumen argument. namreč okusi so različni, s spremembo hrane se lahko spremeni tudi okus do hrane. tako kot se ponavadi spremeni pri kadilcih.

- argument 4: ha hahaha mislm...

 

Torej zaključek: tip ki jo to pisal po moje nima realnega vpogleda v to, kaj počne mesna hrana v svetu. Torej je članek več kot banalen - junk. Skratka :O)

 

 

članek 3:

 

- 1. torej tudi ADA se strinja, da je dobro planiran vegetarijasksi obrok lahko zdrav in zadovoljiv za človeka. (spodnaša tvoj prvi in drugi članek).

- od 2. do točke 8: v veliki večini strinjam.

 

 

 

  • Lajkam 3
  • Buuuu 1

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

članek 1:

 

Sepsa
je sistemski vnetni odgovor, ki nastane zaradi okužbe z bakterijami ali glivami. Med najpogostejšimi povzročitelji so bakterije E. Coli, stafilokoki, streptokoki, Kleibsiella pneumoniae, enterobakterije, Hemofilus influenze, salmonela in druge. Sepsa se pogosteje pojavi pri kroničnih bolnikih, bolnikih z motnjami v delovanju imunskega sistema, pri starejših in pri invazivnih posegih. Prizadeti so lahko vsi organi.

vir:

Zanimivo je, da v članku pišejo celo tako:

To pa pomeni vrnitev k
polnovredni, organsko pridelani naravni prehrani
, potrebo po zadovoljevanju naših prvinskih nagonov, saj je človek telesno, čustveno in
duhovno bitje
, pot prečiščevanja je pot za ohranjanje in vračanje zdravja, za samoohranitev in odgovorno skrb za naše naravno okolje.

Skratka fajn.

 

Enkrat si se skliceval na to, da kaj pa če ženska nima mleka, seveda da bo pila kravje: tukaj pišejo takole:

Zadnje take smernice so oblikovali lani. Poudarjajo predvsem, da morajo biti otroci dojeni vsaj do šestega meseca. Če je to zaradi česarkoli onemogočeno, pa staršem svetujejo, naj uporabljajo različne formule, nikakor pa
ne
kravjega, kozjega, riževega ali drugega mleka.

 

Torej sklepam, da naj pijejo prirejeno mleko. To je res v večini tudi iz mleka, a na tržišču je menda dobiti tudi takšno, ki ni in ga otroci pijejo. Več o tem sem v temi že pisal.

 

Lahko pa dodam, da se na svetu rodi na milijone otrok vsak dan, ki ne uživajo hrane živalskega izvora ali zelo redko, kljub temu zrastejo v normalne delovno sposobne ljudi.

Več o podobnem se lahko prebere v Veliki Kitajski Študiji. Sicer pa se spomnimo, da je bila še do pred pol stoletja nazaj Kitajska ena od najbolj revnih in zaostalih držav, kjer so se ljudje pogosto prehranjevali predvsem z rižem, rastlinami in zelišči. V velikih zelo revnih krajih je tako še dandanes. Tudi naši prastari starši in nekateri starši so v otroštvu zelo poredkoma uživali meso. Včasih tudi mesece nič. Tudi njihovi otroci in otroci rojeni v času vojn pogosto niso imeli mesa ali hrane živalskega izvora, ker je enostavno ni bilo. Velikokrat so jedli samo krompir, zelenje, ipd. Mnogi so bili dosti bolj zdravi, kot pa so ljudje dandanes.

In še zadnji argument, slon, gorila, medved in mnoge druge zelo močne živali v veliki večini ali celo večinoma, uživajo samo hrano rastlinskega izvora, prav tako tudi njihovi otroci. Kljub temu nihče od njih nima ne pomanjkanja beljakovin ne kakršnegakoli drugega pomanjkanja, kakor tudi redko zbolevajo, v kolikor se jih pusti živeti v naravnem okolju in da umro naravne smrti.

 

 

članek 2:

 

o drugem članku se ne splača izgubljati besed, saj se že sam avtor izraža nespoštljivo in arogantno. Poriva k temu, da pisoči ni objektiven temveč je v neki reakciji.

Če izpustim trpljenje živali in ob vseh dosedajih člankih in video vsebinah, ki sem jih v temi podal, katere se tičejo posledic mesne prehrane na ljudi in okolje, ni zadosten razlog zakaj postati vegan iz stališča okolja, potem se nima smisla pogovarjati, saj si človek preprosto zatiska oči pred dejstvi.

 

- argument 1 je po moej preprosto neumen. zakaj:

Mnogo več škode na zemlji naredi mesna prehrana kot nemesna. Ena do 2 tretjine zemljišč na svetu je namenjenih krmi za živali, ki pojedo in popijejo mnogokrat več hrane ko je človek. S toliko hrane bi nahranili mnogo več ljudi oz. vsaj 2x toliko ljudi, kot jih je na zemlji sedaj.

- argumetn 2: vedno je nek članek bolj v ospredju drugi manj. do sedaj je bila v ospredju mesna prehana in se "nihče" ni pritoževal. sedaj se piše o veganstvu, pa so kar naenkrat mediji tisti, ki jih ni potrebo poslušati :O) ha ha torej stupid argument.

dejstvo je, da začne članek s tem, da se članek ne tiče tistih ki postanejo vegetarijanci zaradi zdravja oz. kroničnih bolezni, nato pa v drugi točki govori točno o tem. Dejstvo je, da veganizem ruši nekatere dosedanje norme in pravila o prehranjevanju. In dejstvo je, da vse več ljudi postaja vegetarijancev in veganov tudi zaradi zdravja. Video o nekaterih znanih in slavnih sem podal. Med drugim Mike Tyson, kot so tudi nekateri svetovno znani vrhunski športniki, ki vegani. Vegetarijancev pa itaq ni malo.

- argumetn 3: prav tako po moje neumen argument. namreč okusi so različni, s spremembo hrane se lahko spremeni tudi okus do hrane. tako kot se ponavadi spremeni pri kadilcih.

- argument 4: ha hahaha mislm...

 

Torej zaključek: tip ki jo to pisal po moje nima realnega vpogleda v to, kaj počne mesna hrana v svetu. Torej je članek več kot banalen - junk. Skratka :O)

 

 

članek 3:

 

- 1. torej tudi ADA se strinja, da je dobro planiran vegetarijasksi obrok lahko zdrav in zadovoljiv za človeka. (spodnaša tvoj prvi in drugi članek).

- od 2. do točke 8: v veliki večini strinjam.

 

 

ti pa res nimaš pojma sin,tukaj se trudiš nekaj zdravo živet, ampak otrokom bi dal pa kar tisto umetno mleko,a veš da je kozje mleko eno jaboljših mlek ,odstrani marsikatero alergijo,ja to glede mleka in malčkov je spet ena propaganda da bi kupovali umetno mleko.

jaz sem svojega dojila do enega leta in pol pri šestih sem mu pa začela dajati kravje mleko in mu ni bilo čisto nič,seveda je treba biti previden in seveda od kere krave.

če pa ne bi imela drugega mleka prodajajo pa tudi človeško mleko tko da bi se prej za to odločila kot pa za umetno,

priznam da ne vem veliko o umetnem mleo umpa mene enostavno odganja,vem da je veliko otrok zrastlo na umetnem mleko,tudi moja nečakinja,vsak pač dela po svoje.itak si spet nakazal nekar se ti zdi prav ampak če greš gleda prehrambene nijge za mlade mamice ki jih dajo zdravniki in jih pišejo eni in isti sam se pa vsako leto spreminjajo tko da jaz jim že ne bi verjela, saj govorijo kot veter zapiha.....

ti tudi drugače zelo poslušuješ praviš da niso vsi vegani tuaj na forumu in da ne mislijo isto kot di da si ti tuaj skoraj edini in mi pa obtožujemo vse vegane.....TI PA OBTOŽUJEŠ VSE LJUDI DA SMO SOKRIVI PRI MUČENJU ŽIVALI A SE ZAVEDAŠ TEGA!!!!! govoriš da zdaj imamo inteligenco kot da je naši predniki niso imeli ,meni se zdi da so jo imeli veliko več kot zdaj in če smo preživeli vse do sedaj z to prehrano,pomeni da ustreza našim potrebam.vsa stara ljudstva ki so najdlje preživela z sonaravo so vsa mesojeda.

kot pravim je veganstvo samo še ena tehnika narediti ljudi še bolj odvisne od drugih.

poglej vse te živali ki ti govoriš o njih kako bi bile srečne v naravi,se vidi da nimaš pojma o naravi nasploh,te živali so rojene z človekovo pomočjo torej v nobenem primeru ne bi preživele v naravi ,verjetno bi bile že v prvi uri plen.

se strinjam da bi morale biti nekatere farme oziroma inspekcije boljše,ampak zato ne bom začela deliti in govoriti laži da meso ni zdravo da itak nimamo zob in črevesja za to.... to je neumno. treba je pač poboljšati sisteme v katerih živali živijo.treba je izbrati taprave inspekcije.....

in če bi ljudje lovili samo v naravi bi vse živali izumrle,zato je treba imeti načrtovano produkcijo.....

  • Lajkam 2
  • Buuuu 3
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...
Ker posnetek :D celo rigne na konc x:o)x

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pozdravljeni!

Smo skupina študentov na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. V okviru študijskega projekta skušamo izvesti tudi analizo anketnega vprašalnika, tu pa potrebujemo vašo pomoč. Tema je povezana z nakupovanjem sveže zelenjave.

Anketni vprašalnik je popolnoma anonimen, njegova tematika pa je povezana z nakupovanjem sveže zelenjave.

Hvala za vaš čas in prijetno reševanje.

Dostop do raziskave

https://www.1ka.si/a/23064

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni!


Smo študentje mednarodnega magisterskega programa IMB na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Izvajamo anketo o potrošnikih navadah pri nakupovanju jogurtov in v naslednjih 7 minutah bi vas lepo prosili, da rešite priloženo anketo in nam pomagate priti do uporabnih spoznanj.




V naprej se vam zahvaljujemo za vašo pomoč in čas :)


Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...

http://shrani.si/f/42/tA/1PDEDm0Z/sh.jpg

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobro povedano .

 

Čeprav pa obojim vseeno manjka Strpnosti do ubogih bratov meskotov, pedrotov, rasistov, sovražistov, posiljevalcev, roparjev , ki se žal nezmorejo upreti mesenim nasladam ; nasladam ousa po krvi - krvoločnosti, in nasladam okusa orgazmov v mednožju .

 

Žal so preveč omejeni na le materialne užitke, in skrbiji preveč za svoje meso, premalo pa za svojo Dušo in Njenega Duha v Njej.

 

Ampak, Kmalu Bo Drugače, in če se nebodo hoteli poboljšati , jih bo tudi Stvarnik imel zadosti, jih prenehal Ščititi, in tako Dopustil, da bodo Pometeni dol iz Obličja Planeta .

 

Tudi Bogu namreč počasi že pojenjuje Potrpljenje ( strpnost?) , po več Tisoč letih , ... in Kmalu bo tem zlim delavcem naredil Konec .

 

Upajmo + Molimo edino lahko, da tudi mi nebomo preveč trpeli zraven onih ki bodo "odhajali" .

 

Srečno + Mir z vami .

 

B. + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://shrani.si/f/42/tA/1PDEDm0Z/sh.jpg

 

kako pa naj jaz spošutjem vegane k ne spoštujejo drugih?

k bi se saj toliko birili za končanje lakote na svetu.....

 

http://www.rtvslo.si/_up/photos/2009/09/06/u11221-106747_lakota-_show.jpg

 

http://cdn1.siol.net/sn/img/08/302/633608050904035740_lakota.jpg

 

http://www.share-international.net/slo/maitreja/bitmaps/lakota1.jpg

 

ljudje trpijo tudi, dejte se boriti za ljudi in pustite ljudem jesti kar želijo!!!!!

problem ni v tem kaj dam v želodec ampak kaj damo v glavo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No čisto tako pa spet ni. Trpijo tako ljudje kot tudi živali in ne vem, zakaj naj bi se morali boriti samo za eno ali pa samo za drugo. To, kar se danes počne živalim, je absurd in ne vem, kako naj bi pretirano(!!) uživanje mesa v Evropi in ZDA pomagalo lačnim v Afriki?

Človek že je, kar želi in pojedel je že pol sveta.

 

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dejte se borit za ljudi ... Mayita, kako KONKRETNO (besede niso še nikogar nahranile!) se boriš ti? Daj,no, popaš te fotke - a misliš, da ne vemo tega, da nas moraš ti razsvetlit o lakoti na svetu? In to v temi o veganstvu. Ti bom nekaj povedala, česar očitno ne veš, pa je to eno osnovno dejstvo ekologije: Na vsaki stopnji prehranjevalne verige se skoraj 90% energije izgubi v obliki toplote - malo drugače, bolj konkretno pojasnjeno: če ljudje jemo zelenjavo, namesto da pojemo žival, ki je jedla to zelenjavo, prihranimo ogromno energije v obliki hrane. Če se hočeš boriti proti lakoti v svetu, jej bolj ekonomično - jej zelenjavo! Zelo resnično in zelo preprosto fizikalno - kemično dejstvo, brez zavajanja in manipulacije. Ljudje v zmernem podnebnem pasu dobesedno mečemo stran energijo in uničujemo okolje s prekomerno živinorejo, dejstvo je, da pojemo veliko preveč mesa in da to prispeva k podnebnim spremembam in tudi k neravnovesju v svetu (katerega del je seveda tudi lakota).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz nisem rekla naj se ne pomaga živalim, sam da pa vegani ne morejo spoštovatn nekoga ki je meso ni nič duhovno.

prvo kot prvo nimamo pretiranega uživanja mesa ker ljudje nimajo denarja da bi pretirano uživali meso nimajo pa še več denarja da bi jedli samo vegansko hrano. tko da res ne vem zakaj tako posiljevanje z tem,ker to kar vegani govorijo ni res.

a je bil kdo že na kakšni živalski farmi in a je bil kdo že med bosankimi delavci kako spijo in kje spijo tle v sloveniji govorim. k boste vegani začeli razmišljevati tudi o ljudeh in ne samo o živalih.zdravi ljudje mislim psihološko zdravi ljudje nikoli ne bodo mučili živali. če pa ne boste poskrbeli za zdravje ljudi bodo te kmalu začeli jesti druge ljudi, a vam ni to jasno.bodi kar si sam ne posiljevati druge z tvojim načinom življenja.

ni res da se zaradi mesojedcev dogajajo take grozne stvari živalim.

kaj bo pa afriki pomagalo da jaz ne jem mesa,dej dej....



Dejte se borit za ljudi ... Mayita, kako KONKRETNO (besede niso še nikogar nahranile!) se boriš ti? Daj,no, popaš te fotke - a misliš, da ne vemo tega, da nas moraš ti razsvetlit o lakoti na svetu? In to v temi o veganstvu. Ti bom nekaj povedala, česar očitno ne veš, pa je to eno osnovno dejstvo ekologije: Na vsaki stopnji prehranjevalne verige se skoraj 90% energije izgubi v obliki toplote - malo drugače, bolj konkretno pojasnjeno: če ljudje jemo zelenjavo, namesto da pojemo žival, ki je jedla to zelenjavo, prihranimo ogromno energije v obliki hrane. Če se hočeš boriti proti lakoti v svetu, jej bolj ekonomično - jej zelenjavo! Zelo resnično in zelo preprosto fizikalno - kemično dejstvo, brez zavajanja in manipulacije. Ljudje v zmernem podnebnem pasu dobesedno mečemo stran energijo in uničujemo okolje s prekomerno živinorejo, dejstvo je, da pojemo veliko preveč mesa in da to prispeva k podnebnim spremembam in tudi k neravnovesju v svetu (katerega del je seveda tudi lakota).

same laži....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...