Skoči na vsebino

Veganstvo


sin

Recommended Posts

541298_280882371995090_192748907475104_672319_1425097082_n.jpg

 

 

Četudi druge živali ne razmišljajo tako kot ljudje, nam to ne daje pravice, da z njimi ravnamo, kakor se nam zahoče. Četudi na našem domnevnem posedovanju duše in superiorne inteligence temelji umetno ločevanje pravic, ostaja dejstvo, da so vse živali sposobne občutenja bolečine in trpljenja, in v trpljenju so nam enake. -Nathaniel Altman

 

 

Ha, ne samo, da Nekatere inteligentne živali razmišljajo zelo podobno kot Človek, kajti imajo razvito svojo Notranjo Govorico , ampak , tudi delijejo zelo podobno kot Človek .

 

Da ne govorim o vseh ostalih Duhovnih Sposobnostih katere tudi imajo .

 

O Zelo Razvitem Čutenju, občutjih, čustvih, zaznavanjih , telepatije, duhovnih videnj tudi nebom na dolgo razlagal, kajti nekatere Inteligentne Živali imajo še Veliiiko Več od vsega naštetega .

 

Pod Inteligentne Živali pa se štejejo Tiste, katere imajo svojo Notranjo Govorico razvito .

 

Recimo primer ; domač maček , ali pa kura imata nerazvito, ali je pa je sploh nimata , svoje notranje govorice .

 

Imajo pa jo ; osel, koza ( btw, z temi živalmi ljudje označujemo "ta butaste" , kar je skrajno napačno) , Lev, kamela, Slon, kača, domači pes, mungo ( ta še posebej) , inpa "Velika Kuščarica" (karkoli že to je)

 

 

No, morda sem še kako žival pozabil, (ne, prašiča nisem pozabil) in tudi po vrstnem redu jih nisem našteval.

 

 

Ja, dovolj duhoven človek pa zmore dobro komunicirati z živalmi.

 

 

Še bolj duhoven že prepozna govorico rastlin.

 

In končno, po moje Duhovno Prerojeni človek bi že moral znati razumevati govorico kamnov (mineralov) .

 

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in tudi po vrstnem redu jih nisem našteval.

pa bi jih moral!!

 

Še bolj duhoven že prepozna govorico rastlin.

Itak, sej poznaš reklo: 'sliši travo rasti'. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

He, he, heh , ti si tud' faca ... pa neee travo "poslušati rasti" , Temveč poslušati njeno Govorico , torej Duhovno Govorico katero ima vsaka rastlina.

 

Morda za boljše razumevanje ; Poslušati Energijsko Govorico rastlin , ... če se zdaj kaj bolje sliši-razume .

 

Lep + predvsem dober dan vam želim vsemskupajtukajtamkaj , brat B. + xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bojante je lepo zadel, da je bistvo veganstva in tudi vegetarijanstva ravno naš odnos do žive narave ... ne storiti drugim (živalim in rastlinam!) kar samim sebi ne bi storili. Kaj je to - ne storili? Trpljenje, krivico, breme zla na duši, degradacija in umazan um/podzavest. Torej s ubijanjem si delamo krivico samemu sebi kot duši in z hranjenjem s mrtvim mesom/trupli, stimuliranega okusa z začimbami, se "umažemo" in energijsko pademo ko smo končni člen te verige trpljenja in bolečine. Na koncu bomo itak dobili "račun" ali lekcijo za čiščenje duše. Ni treba v tem vztrajati ... lahko se že danes začne z ustavljanjem preživetnega obrazca obnašanja v prehrani. Ni nam treba skrbeti za usodo te klavniške verige trpljenja in bolečine, ker se vse lahko povrne v stanje prvinskosti ... rečeno je bilo že v knjigi Geneze, da naj nam bodo sadeži, rastlinje in semena za "fizično" hrano. Ničesar drugega ni bilo omenjeno in niti potrebno v tistem, davnem trenutku. Sedanje stanje pa je res daleč od tistega, bolj degradirano, vendar nam ni treba zato obupati in se sprijazniti kar nam ponuja večina kmetijstva in veči del živilsko-prehrambene industrije. Prehod v prvinsko stanje je res lahko naporen, vendar se izplača ... ohranimo neprecenljivo zdravje in bodočim rodovom, dušam v katerikoli obliki, pustimo za sabo boljšo prihodnost. Sedanji obeti, ob takšnih trendih v prehrani, so milo rečeno nespodbudni in prihodnost je bolj kruta. Z izstopom prehrambenega sektorja iz stroge ekonomije v dolžnost, v služenje vsem kadarkoli in kjerkoli, se sprosti mnogo ustvarjalnosti na drugih področjih življenja in vsa dejavost človeka postane bolj sinhrona z naravo, z nami kot dušami.

Kako prebuditi zavest o tem? Preprosto začeti s prečiščenjem sebe na telesni in umski ravni, pomaga tudi več infromacij in znanja o prehrani, o duhovni naravi sveta. Kjerkoli tu začnete v tem procesu ... pridete do spoznanja - vse je nastalo iz duhovnega, vse si delimo ... skupaj z živalmi in rastlinami, vsak ima v tej sedanji zgodbi svojo vlogo, z večanjem zavesti o sebi in bolj subtilnih ravneh Stvarstva pridemo do spoznanja, da nam daje Mati Narava in Božanski Duh vse kar potrebujemo. Vse kar potrebujemo in v skladu z letnimi cikli. Ni nam potrebno iz tega delati nepotrebnega "biznisa" ... to je pot v degradacijo v prehrani človeka ... izobilje, ki ima svojo ceno in velik račun. Preveliko je tveganje, da se to prepušča vladi, industrijskim in zdravstvenim lobijem ... da držijo šapo nad usodo prehranjevanja ljudi. Poskušajmo si pa lahko sami ustvariti svoje zaloge hrane za sebe in družino, vendar kaj bo ob tem po nekaj letih ali v naslednjem desetletju. Gojenje svoje povrtnine ali imeti svoje sadje bo kaznivo, če ne boste se registrirali za to dejavnost in se usposobili v uporabi fito-farmacevtskih sredstev, etc. Nekateri to že vedo in tudi trendi kažejo v to smer. Žal je tako!

Pretirana usmerjenost v živinorejo pa nam jemlje potrebno zemljo, tudi sredstva za razvoj, za prvinsko, vegansko hrano. Za takšno slepo usmerjeno in škodljivo kmetijstvo bodo bodoči rodovi morali ogromno delati in pretrpeti ... pri tem bo sprememba smeri še težja ... brez občasnih obdobij lakote se ne bi izvlekli ali pa bo sama Narava poskrbela za ravnotežje na "grd" način.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Condor je lepo razložil .

 

 

Morda bi le še dodal, da to naravo, katero je ustvaril Stvarnik, On pač tudi uspešno regulira . In včasih nam tudi prek nje pokaže , da nekaj delamo narobe.

 

Bi pa rekel še, da se nekatere duše enostavno nočejo odpovedati mesenim užitkom , tako mesni prehrani, kot tudi spolnosti .

 

Spet pa so nekatere druge, ki bi pa rade storile kak tak korak naprej, ampak preprosto ne najdejo tiste potrebne notranje-Duhovne Moči za ta "preskok" v zavesti .

 

In tako smo tu, kjer smo :o|o:

 

Grem moliti zdaj, za boljši ju3 + da nam čiiim več uspe, +++ potem pa spat .

 

Dobro noč vsemskupaj, z Angelom Bogom v pomoč xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, ampak res, Tko je zares ...

 

Nedolžne Trpeče živali morajo dajati svoja uboga življenja z umiranjem, Samo Zato, da nekateri bedaki nahranijo svoje hišne ljubljenčke z starimi konzervami trupel http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_exclaim.gif

 

 

Ojojojojoj, ker bednoslep folk se plazigomazi po tem nekoč Rajskem Planetu ... :V:

 

Aaahhh, sej to skor ni več res, ... - pa Je :C:

 

Beda današnjega neumnobutastega - "modernega" - človeka xcivx

 

Skoraj škoda besed (tipkovnice+ekrana)

 

Grem molit zdaj, da čiiim prej zmorejo Spregledat + Odpravit svoje bolane zmote-grehe .

 

Lp iz S-love-nije .

 

B. + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo da kdo še moli dandanes http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

Jaz sicer skoraj nikoli, ker probam to drugače izvajat, ampak fajn.

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Humanity's true moral test, its fundamental test, consists of its attitude towards those who are at its mercy: animals." ~Milan Kundera
  • Lajkam 3
  • Buuuu 3

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo da kdo še moli dandanes http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

Jaz sicer skoraj nikoli, ker probam to drugače izvajat, ampak fajn.

 

 

Ja, večinoma ljudje molijo vse 4 od sebe stran x;)x x:o)x :sori:

 

No, tudi jaz prevečkrat , Žal :V:

 

lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sin ti tukaj utrujaš navadnim smrtnikom s temi slikicami pa čeprav veš da te preizkuse na živalih povečinoma delajo znanstveniki zakaj to delaš? spravi se na znanstvenike! ne da nas filaš s tem.a misliš da če bomo nehali jesti meso da bodo znastveniki nehali moriti na take okrutne načine. sam veš da vse sloni na znanstvenikih jaz ti priporočam da greš njim težit. in inšpekturatu ki je podkupliv in dovoljuje da imajo nekatere farme preveč živali na enem mestu in da jih futrajo z hormoni........ začni od vzgoraj na vzdil kajti niti prihajajo od vzgoraj ne od spodaj.spodaj se ljudje obnašajo pač samo tako kot jimtisti od vzgoraj svetujejo.boš naredil večje spremembe.
  • Lajkam 3
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, sej. če ti ni za gledat in brat te teme, ti je ni potrebno.

Jaz sem temo odprl predvsem zaradi sebe. Sem dajem pišem rišem pleskam kar menim da spada sem.

 

Tvoje razmišljanje je kratkovidno ali pa si namenoma zatiska oči. Zakaj to pravim:

 

Prej je Goldi povedal en zelo lep stavk: "Spremeni sebe in spremenil boš svet." Velja zame kot druge.

Kaj to pomeni v vprašanju znanstvenikov ki si ga izpostavila: Pomeni, da v kolikor bo več veganov, bo tudi manj poizkusov na živalih! Saj se s tem ko se skozi veganstvo krepi sočuten odnos do živali v prehrani, se hkrati krepi sočuten odnos do živali nasploh in sočuten odnos do živali, ki se jih uporablja tudi drugje (recimo za znanstvene namene). Torej VSE je povezano.

 

Praviš kje naj se lotim problema... najlažje pri sebi. Pri sebi sem to deloma že storil in se moje zavedanje krepi s pomočjo te teme.

Prav tako vidim, da vpliva tudi na druge.

Za to, da bi se lotil problema ki ga izpostavljaš, pa imam premalo znanja. Mogoče pa moje pisanje vpliva nate, da sama čutiš tvojo pobudo katero bi rad preložila name? Ker izgleda da imaš težave s tem kar objavljam, se vprašam zakaj je temu tako.

 

 

sin ti tukaj utrujaš navadnim smrtnikom s temi slikicami pa čeprav veš da te preizkuse na živalih povečinoma delajo znanstveniki zakaj to delaš? spravi se na znanstvenike! ne da nas filaš s tem.a misliš da če bomo nehali jesti meso da bodo znastveniki nehali moriti na take okrutne načine. sam veš da vse sloni na znanstvenikih jaz ti priporočam da greš njim težit. in inšpekturatu ki je podkupliv in dovoljuje da imajo nekatere farme preveč živali na enem mestu in da jih futrajo z hormoni........ začni od vzgoraj na vzdil kajti niti prihajajo od vzgoraj ne od spodaj.spodaj se ljudje obnašajo pač samo tako kot jimtisti od vzgoraj svetujejo.boš naredil večje spremembe.

  • Lajkam 2
  • Buuuu 1

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, sej. če ti ni za gledat in brat te teme, ti je ni potrebno.

Jaz sem temo odprl predvsem zaradi sebe. Sem dajem pišem rišem pleskam kar menim da spada sem.

 

Tvoje razmišljanje je kratkovidno ali pa si namenoma zatiska oči. Zakaj to pravim:

 

Prej je Goldi povedal en zelo lep stavk: "Spremeni sebe in spremenil boš svet." Velja zame kot druge.

Kaj to pomeni v vprašanju znanstvenikov ki si ga izpostavila: Pomeni, da v kolikor bo več veganov, bo tudi manj poizkusov na živalih! Saj se s tem ko se skozi veganstvo krepi sočuten odnos do živali v prehrani, se hkrati krepi sočuten odnos do živali nasploh in sočuten odnos do živali, ki se jih uporablja tudi drugje (recimo za znanstvene namene). Torej VSE je povezano.

 

Praviš kje naj se lotim problema... najlažje pri sebi. Pri sebi sem to deloma že storil in se moje zavedanje krepi s pomočjo te teme.

Prav tako vidim, da vpliva tudi na druge.

Za to, da bi se lotil problema ki ga izpostavljaš, pa imam premalo znanja. Mogoče pa moje pisanje vpliva nate, da sama čutiš tvojo pobudo katero bi rad preložila name? Ker izgleda da imaš težave s tem kar objavljam, se vprašam zakaj je temu tako.

 

 

znanstveniki bodo še vedno delali preizkuse na živalih tudi če cel svet neha jesti meso,vendar zaradi drugih namenov.to sem ti hotela povedati

poglej nimam nobenih težav. in tukaj se sam daješ dol.zakaj imaš premalo znanja?vidim da si vztrajen.....

sej ti bom nehala težiti.... :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma, čaki, čaki, ... zakaj neki , ... bi znanstveniki ( blodni morilci) delali poizkuse na nebogljenih krotkih mirnih živalicah, če nebi imeli razloga ?

 

Mislim, če nehamo jesti zajčke, bodo tudi z poizkusi počasi nehali, mar ne ?

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če ne bi bilo potrošnikov ki kupujejo neumnosti, neumnosti tudi prodajali ne bi. Preprosto.

Kar mnogi ne razumete je, da ne gre samo zato ali se nekaj ukine ali ne, temveč gre za zavedanje. Gre pa tudi za mero, ki je pogojena z zavedanjem. Ko se zavedanje večine ljudi dvigne, spremeni, se tudi odnos do določene okoliščine, vprašanja spremeni oz. obratno.

Znanstveniki bodo torej še naprej delali poizkuse, a postopoma veno manj na živalih. Tako kot jih ponekod že ne delajo več zaradi spremembe miselnosti in določenih zakonov.

Ponekod pa pač določene miselnosti niso spremenili. Več ko je ljudi, ki se z določeno miselnostjo ne strinja, je ne potrebuje več, bolj se ta pomika na obrobje, v pozabo, dokler je ne nadomestijo nove in ta proces je v družbi in razvoju človeka konstanten.

 

znanstveniki bodo še vedno delali preizkuse na živalih tudi če cel svet neha jesti meso,vendar zaradi drugih namenov.to sem ti hotela povedati

poglej nimam nobenih težav. in tukaj se sam daješ dol.zakaj imaš premalo znanja?vidim da si vztrajen.....

sej ti bom nehala težiti.... :vragec:

  • Lajkam 2
  • Buuuu 2

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda. :palec: Če družba spremeni miselnost o odnosu z živaljo kar se tiče prehrane, jo bo logično tudi glede poizkusov na živalih. Gre namreč za korenito spremembo. Razume jo nekdo ki jo je pač storil, jo dojema.

 

Mislim, če nehamo jesti zajčke, bodo tudi z poizkusi počasi nehali, mar ne ?

 

Lp + #

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če ne bi bilo potrošnikov ki kupujejo neumnosti, neumnosti tudi prodajali ne bi. Preprosto.

Kar mnogi ne razumete je, da ne gre samo zato ali se nekaj ukine ali ne, temveč gre za zavedanje. Gre pa tudi za mero, ki je pogojena z zavedanjem. Ko se zavedanje večine ljudi dvigne, spremeni, se tudi odnos do določene okoliščine, vprašanja spremeni oz. obratno.

Znanstveniki bodo torej še naprej delali poizkuse, a postopoma veno manj na živalih. Tako kot jih ponekod že ne delajo več zaradi spremembe miselnosti in določenih zakonov.

Ponekod pa pač določene miselnosti niso spremenili. Več ko je ljudi, ki se z določeno miselnostjo ne strinja, je ne potrebuje več, bolj se ta pomika na obrobje, v pozabo, dokler je ne nadomestijo nove in ta proces je v družbi in razvoju človeka konstanten.

 

 

 

 

Točn' Tko :palec: In eni tega preprosto Nočejo spoznati-priznati, ter z tem izkazujejo, da podpirajo mučenje + trpljenje, ker radi mučijo + povzročajo trpljenje.

 

Ali pa se žal še vedno premalo zavedajo škodljivih posledic njihovih neozaveščenih negativnih dejanj :C: http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_exclaim.gif

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obračaš.. x:Dx A je kdo reku tuki, da si ti al pa kdo drug česa kriv? Ni. A je kdo komu kle govoru kaj naj je in kaj ne? Ni. Torej.

Jst sm že na začetku jasno napisal, da nikomur tega nočem govort. To je od vsakega osebna odločitev, neglede na to, da vpliva tudi na druge, je še vedno osebna odločitev. Govorim pa o tem, kar se mi zdi narobe, da v tem svetu obstaja. In ja, bi rajši videl, da smo vsi vegani. Itaq.

Kako pa ti al pa kdo drug razume moje pisanje, je pa čist tvoja ali vaša kreacija. Če se čutiš krivega, je to pač tvoj problem. Sej ti ni treba teme brat sploh. Sej jo sam hočeš brat in se s tem ukvarjat ane.

To je isto kt da bi pisal o brezposelnih, in bi se nekdo čutil krivega, ker so drugi brezposleni, ker sam ima delo in ni "nič" naredil zato, da bi ga imeli tudi drugi.

Pa tudi vegan nisi, pa še smer hodš kle čivkat x:Dx , brez, da bi podal kakšen konstruktiven komentar. Ti je dolgčas, maš preveč časa, moraš kam tvoj negativizem in nesprejemanje drugačnih stresat? Mogoče bi pa raj Marsi kakšnega sponzorja zrihtal za lunin.net, da nauš v temah kt je ta zrak kvaru, če maš že glih preveč časa.

Skratka malo samorefleksije in resnicoljubnosti ne bi škodilo.

 

Sicer pa si zelo lepo zadel point - samo si spet obrnil in to prenesel na druge, konkretno name, namesto da bi se morda vprašal o vlogi človeka v odnosu do živali - in kdo v tem odnosu zares igra vlogo sodnika in rablja!!

 

 

Ma ne, mayita, vsega smo mi krivi, sin pa ima vlogo sodnika in hvalabogu ne še rablja..... x:Dx

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja no, mislim da je najbolje če govorimo v lastnem imenu. Vsakdo spoznava različne resnice v določenih obdobjih, ki so zanj takrat prioritetna. Včasih tako pozabimo, da se nekdo drug pač ukvarja z drugimi njemu prioritetnimi "resnicami" in smo kritični do tega, ker se drugi ne ukvarjajo z istimi "resnicami" ali jih drugače razumejo. Vse ob svojem času.

 

Kar se tiče prehranjevanja in odnosa do živali, pa se je eno zavedati, potem to sprejeti in si določena dejstva o človeškem razumevanju in odnosu do teh bitji priznati. Šele potem sledi vpeljava tega v realno vsakdanje življenje. Včasih človeku strah in to, da ne ve, nima znanja, ne vidi načina kako bi nekaj izvajal preprečuje, da bi nekaj storil, kljub temu, da si to želi. Jaz sem to že velikokrat doživel in vem, da to praktično vsi doživljamo v odnosu do česa.

 

Če smo celo življenje ali več deset tisočletij živeli določene okvirje, je podzavest pač težko spreminjat. Gre za vzorce, navade, načine bivanja, ki so prepleteni s kulturnim, socialno-družbenim, ekonomskih in drugimi okvirji bivanja človeka. Krize pa nas lahko delajo bolj ponižne in hkrati bolj pogumne v odnosu do nekaterih potreb in vprašanj. Tudi do vprašanja odnosa do živali in s tem okolja ter navsezadnje do samega sebe.

 

Predvsem zato, ker v večini vse okoli nas živi še v tem, pogledu "po starem", saj človek in človeštvo nekatere stvari pač počasi procesira. Recimo odnos do živali.

Na splošno se spreminjamo počasi. Razumevanje in spoznanje kaplja počasi. Kdaj hitreje, kdaj ne. Lahko bi menda tudi zelo hitro, če bi bili dovolj odprti in predani in bili sposobni prenesti odziv okolja in iti preko različnih privzgojenih vzorcev in strahu. Strahu pred mnogočem.

Zato je smiselno in potrebno iskati so-glas, ki daje vzpodbudo. Nismo vsi dovolj močni, da vzdržimo vpliv okolja kadar izstopamo iz njega in govorimo svojo resnico. V večini okoliščin, se velika večina ljudi rajši prilagodimo. Malokdo uresničuje vse svoje sanje in realne ter namišljene potrebe. Razlogi so različni. Krog bivanja človeka se tako nadaljuje.

 

Ego deluje tudi tako, da mu ni povšeči, če mu nekdo drug nekaj reče kaj in kako, kaj je bolje, ker hoče biti on tisti, ki bo rekel, jaz sem se to spomnil, jaz sem prvi, jaz sem car, jaz hočem to priznanje. Tudi jaz sem dober in poseben. In potem tekmujemo kdo bo v čem prvi in nekaj čim bolj novega in unikatnega povedal. In iščemo pozornost in priznanje drug drugega in se zaletavamo med seboj. Pa bi bilo že dovolj, če bi govorili resnico, bi tako bili najbolj unikatni! x;)x

In potem en sin pride na dan z veganstvom, in že nekdo misli, da hoče biti nekaj posebnega in ga to moti, ker on ni tisti "poseben" x:Dx

 

Lahko pa človek pač sprejme lastno temo povprečnosti, nekreativnosti, dolgčasa, brezveznosti, strahu, itn... in tako naredi prostor temu, da postane najbolj unikaten ter edinstven. Ker je vsak od nas unikaten in edinstven, kadar je on sam to kar je. Samo v šolah in okolju v katerem živimo nas tega niso učili. Učili so nas vse kaj drugega kot to. Biti nekdo drug kot smo so, biti podoben nekomu.

Ja, še bodo krize. :vio: x:Dx

 

 

Točn' Tko :palec: In eni tega preprosto Nočejo spoznati-priznati, ter z tem izkazujejo, da podpirajo mučenje + trpljenje, ker radi mučijo + povzročajo trpljenje.

 

Ali pa se žal še vedno premalo zavedajo škodljivih posledic njihovih neozaveščenih negativnih dejanj :C: http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_exclaim.gif

 

Lp + #

http://shrani.si/f/3c/LU/qflxJd/ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obračaš.. x:Dx A je kdo reku tuki, da si ti al pa kdo drug česa kriv? Ni. A je kdo komu kle govoru kaj naj je in kaj ne? Ni. Torej.

Jst sm že na začetku jasno napisal, da nikomur tega nočem govort. To je od vsakega osebna odločitev, neglede na to, da vpliva tudi na druge, je še vedno osebna odločitev. Govorim pa o tem, kar se mi zdi narobe, da v tem svetu obstaja. In ja, bi rajši videl, da smo vsi vegani. Itaq.

Kako pa ti al pa kdo drug razume moje pisanje, je pa čist tvoja ali vaša kreacija. Če se čutiš krivega, je to pač tvoj problem. Sej ti ni treba teme brat sploh. Sej jo sam hočeš brat in se s tem ukvarjat ane.

To je isto kt da bi pisal o brezposelnih, in bi se nekdo čutil krivega, ker so drugi brezposleni, ker sam ima delo in ni "nič" naredil zato, da bi ga imeli tudi drugi.

Pa tudi vegan nisi, pa še smer hodš kle čivkat x:Dx , brez, da bi podal kakšen konstruktiven komentar. Ti je dolgčas, maš preveč časa, moraš kam tvoj negativizem in nesprejemanje drugačnih stresat? Mogoče bi pa raj Marsi kakšnega sponzorja zrihtal za lunin.net, da nauš v temah kt je ta zrak kvaru, če maš že glih preveč časa.

Skratka malo samorefleksije in resnicoljubnosti ne bi škodilo.

 

Sicer pa si zelo lepo zadel point - samo si spet obrnil in to prenesel na druge, konkretno name, namesto da bi se morda vprašal o vlogi človeka v odnosu do živali - in kdo v tem odnosu zares igra vlogo sodnika in rablja!!

 

 

 

 

 

Daj človek malo premisli, kaj pišeš, ker imaš zelo dvoumna stališča.. Ravno zaradi tega mi je malo zabavno provucirat ljudi, ki so ekstremno usmerjeni SAMO v njihovo teorijo in načela.

Veganstvo je ena tema, ti pa mešaš tukaj še boj za pravice živali, boj za pravice ljudi in boj s samim sabo.. x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...