Skoči na vsebino

Veganstvo


sin

Recommended Posts

...Mayita...jaz pa mislim vseeno, da je bila primerjava na mestu....

 

Verjamem , da je nočeš razumeti...saj potem ne bi mogli nekateri ponavljat trobljenja v isti rog ...

 

Lepo te prosim...se družim tudi z vegani.... (čeprav sama nisem veganka)...tako kot s tistimi, ki jedo meso....

 

Če pridejo k meni na obisk mesojedi....dobijo pač vegetarijansko postrežbo....In razumejo zakaj je tako...saj je marsikakšna jed zanje ravno tako dobra in za tistikrat ne umrejo , če na krožniku ni trupla....

Če se nahajamo v skupnem prostoru, kjer je hrana mešana ...se pač v tistem trenutku tudi sama prilagodim okoliščinam...

Če pa sem jaz pri mesojedih na obisku...jim ne komentiram njihove prehrane...

Zame se pa tudi vedno kaj najde....

Vsi srečni in celi...brez vojne....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif

 

... Tole kar pišeš in izjavljaš o veganih...pa mislim, da žali marsikoga neutemeljeno....

 

Tudi Jaz se Tako Obnašam :)

 

Pa vseeno še vedno Pogostokrat dobim nazaj od "meskotov" posmehovanje/aroganco/zasmehovanje/začudenje/ itd, itd, ... češ, kaj da mi je, in, če mi trupla ( pečena truplA ) ne dišijo, in če bom res toliko zdrav umrl kot se matram ( zdravi ne umira v mukah, ampak do tega Spoznanja Žal še Niso Prišli) , potem, kaj se grem, kako sem lahko tako "lišpov" ( čeprav ne prepoznajo svojega "umazanega praga" , da so izbirčni oni, ker se nočejo zadovoliti le z rastlinsko hrano ), in nadalje, kolikokrat po 100 let mislim dočakat', ali pa : če mi tamali sploh stoji, ko ne jem trupel, ( zgleda da so fovš, ker njim zaradi trupelstva že peša potenca/erekcija/... ) , in pol še recimo : a bo žena sploh oplojena, in ali imam sploh še kaj telesne moči ( zato so še bolj ogorčeni ko jih premagam pri polaganju rok ) , potem kake stare mame : "Uu, hja, pol se pa še dobr "skup držiš" , če ne ješ nič "taprave " Hrane , ... pa še, in še, in še se mi je nabralo teh "prigod (pripomb) skozi mojo več kot 20 letno "vege-praxo" , ... ampak te sobolj pogostejše , tko, da, ... je kar "zanimivo" poslušat vse te "strpne" komentarje , ki ti včasih poženejo kake "mravljince" , ob vsej tej "mesnatotrupelskovisoki modrosti" ...

 

Lep + netrupelski pozdraw iz Vegi Dobraw, čaw ;)

 

B. + :)

 

poglej česa nočem razumet???? da nas ne morete spoštovat?

tudi jaz jem vegetarjansko če sem med vegetarjanci ne bom zahtevala naj mi dajo meso in se tudi ne bom zgražala nad njihovo hrano.

užaljen je samo tisti ki hoče biti, je tvoja odločitev a boš užaljena ali ne.

tista izjava žali marsikoga,mene je sam razjezil in sem tudi povedala kaj si mislim...

mogoče si ti strpna do drugačejedočih marsikateri ni, zadnjič je moj prijatelj na facebooku rekel da naj se vsi mesojedci izbrišejo iz njegovga profila če ne jih bo on,mi je bilo prav hudo,sam kaj morem če sodi prijatelje po tem kaj jejo...mi je bila pa všeč iskrenost

moja jeza ja mogoče izhaja iz izkušen, ker sem izgubila veliko prijateljev zaradi veganizma

pa še dejstva ki jih navajajo niso resnična,glede ogrevanja ozračja itd.....

jaz se tudi borim za pravice živali če vidim kje mučenje...

ne morete me istovetiti z morilci ali pedofili sploh pa dajati primerjavo z njimi....

 

če nekdo hoče priti do mesa , mora - žal - Moriti .

 

Vseeno pa sem tudi jaz žalosten zaradi onih, ki si jih tam opisala (onega ubogega duševnega bolnika iz fb) , ... in takih žal ni malo , ... :(

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poglej česa nočem razumet???? da nas ne morete spoštovat?

tudi jaz jem vegetarjansko če sem med vegetarjanci ne bom zahtevala naj mi dajo meso in se tudi ne bom zgražala nad njihovo hrano.

užaljen je samo tisti ki hoče biti, je tvoja odločitev a boš užaljena ali ne.

tista izjava žali marsikoga,mene je sam razjezil in sem tudi povedala kaj si mislim...

mogoče si ti strpna do drugačejedočih marsikateri ni, zadnjič je moj prijatelj na facebooku rekel da naj se vsi mesojedci izbrišejo iz njegovga profila če ne jih bo on,mi je bilo prav hudo,sam kaj morem če sodi prijatelje po tem kaj jejo...mi je bila pa všeč iskrenost

moja jeza ja mogoče izhaja iz izkušen, ker sem izgubila veliko prijateljev zaradi veganizma

pa še dejstva ki jih navajajo niso resnična,glede ogrevanja ozračja itd.....

jaz se tudi borim za pravice živali če vidim kje mučenje...

ne morete me istovetiti z morilci ali pedofili sploh pa dajati primerjavo z njimi....

 

Lej jst ne vem kakšne prijatelje ti imaš...in kaj so tile tvoji prijatelji izjavili na fb-ku.

 

Jaz pa takšnih izkušnenj z vegani nimam...in glej ga čudo...tudi ne poznam nikogar v bližini, ki bi jih imel....

 

Sem že razlagala, da pri nas ravno vegani delajo spoznavne večere....na katere so vabljeni vsi ...od mesojedih naprej...

In na teh večerih se pogovarjamo kako pripravljajo hrano, kako sami vzgajajo pridelke...potem nas ob lepem dnevu kdaj pogostijo na svojih parcelah , kjer uživamo ob njihovem znanju, če kaj drugače od njih razmišljamo... užgemo kakšno debato....in velikokrat je marsikaj smiselnega v tem kar nam razložijo....

Na koncu pojemo in imamo zakusko...tako, da ne vem o kakšni neprijaznosti veganov ti govoriš....

...In tudi od njih me nihče še ni prepričeval , da moram biti veganka, če sem v njihovi družbi....

 

Lej ...s svojimi prijatelji moraš pa ti sama opravit....ni fer sedaj, do vseh ostalih veganov , da zaradi svoje izkušnje razširiš v javnosti neko nespoštljivo mnenje na račun vseh veganov....češ so točno takšni kot jaz pravim...in pika....

 

V naši družbi je že ogromno vegetarijancev in veganov....tako, da nam tudi ni prijetno gledati oddaje in reklame, kjer kažejo še žive pujske v reji ,minuto za tem kako visijo v klavnicah, potem kako se sušijo njihova stegna, kako jih režejo, pakirajo...potem pa se nasmejano (ti bi rekla brezobrazno)... vabi na akcijo nakupa.....

Da ne govorim o reklamah, ki nam jih mečejo v kaselce vsak dan....

 

...Bi potem tudi mi ostali lahko tako jezno pisali ... kot ti , da je to nespoštljivo do nas in našega življenja...ter, da nas na vsakem koraku mesojedci posiljujejo s svojim načinom prehranjevanja....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_rolleyes1.gif ...

Pa kot sem prepričana ni tako. Ni slišat .

 

...Kot vidim se samo sem pa tja v razmislek pojavi kakšen plakat ali video, kjer se pojasnjuje pogled in mišljenje...in to pa tebe tako neznansko zmoti...da na vsaki strani te teme ponavljaš svojo žalitvico proti veganom ....

Te bom zdaj kar malo kopirala; Ma dej, dej, dej .....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_wink.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lej jst ne vem kakšne prijatelje ti imaš...in kaj so tile tvoji prijatelji izjavili na fb-ku.

 

Jaz pa takšnih izkušnenj z vegani nimam...in glej ga čudo...tudi ne poznam nikogar v bližini, ki bi jih imel....

 

Sem že razlagala, da pri nas ravno vegani delajo spoznavne večere....na katere so vabljeni vsi ...od mesojedih naprej...

In na teh večerih se pogovarjamo kako pripravljajo hrano, kako sami vzgajajo pridelke...potem nas ob lepem večeru kdaj pogostijo na svojih parcelah , kjer uživamo ob njihovem znanju, če kaj drugače od njih razmišljamo... užgemo kakšno debato....in velikokrat je marsikaj smiselnega v tem kar nam razložijo....

Na koncu pojemo in imamo zakusko...tako, da ne vem o kakšni neprijaznosti veganov ti govoriš....

...In tudi od njih me nihče še ni prepričeval , da moram biti veganka, če sem v njihovi družbi....

 

Lej ...s svojimi prijatelji moraš pa ti sama opravit....ni fer sedaj, do vseh ostalih veganov , da zaradi svoje izkušnje razširiš v javnosti neko nespoštljivo mnenje na račun vseh veganov....češ so točno takšni kot jaz pravim...in pika....

 

V naši družbi je že ogromno vegetarijancev in veganov....tako, da nam tudi ni prijetno gledati oddaje in reklame, kjer kažejo še žive pujske v reji ,minuto za tem kako visijo v klavnicah, potem kako se sušijo njihova stegna, kako jih režejo, pakirajo...potem pa se nasmejano (ti bi rekla brezobrazno)... vabi na akcijo nakupa.....

Da ne govorim o reklamah, ki nam jih mečejo v kaselce vsak dan....

 

...Bi potem tudi mi ostali lahko tako jezno pisali ... kot ti , da je to nespoštljivo do nas in našega življenja...ter, da nas na vsakem koraku mesojedci posiljujejo s svojim načinom prehranjevanja....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_rolleyes1.gif ...

Pa kot sem prepričana ni tako. Ni slišat .

 

...Kot vidim se samo sem pa tja v razmislek pojavi kakšen plakat ali video, kjer se pojasnjuje pogled in mišljenje...in to pa tebe tako neznansko zmoti...da na vsaki strani te teme ponavljaš svojo žalitvico proti veganom ....

Te bom zdaj kar malo kopirala; Ma dej, dej, dej .....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_wink.gif

poglej bojante je saj iskren ti pa nisi,tko da tukaj se najin pogovor o veganstvu zaključi sorry
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

....Veš kaj Mayita...se kar strinjam s tvojim zadnjim predlogom...slepa ulica kot vidim...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/Hydrogen.gif. ...svoje naprej....

 

Mogoče bi bilo dobro, da še bolj v praksi raziščeš kaj o veganstvu...pa ti garantiram, da boš potem lahko drugače razumela plakate in ne boš rabila brati medijev (čeprav ne vem kateri mediji pljuvajo po veganih...?)

 

In bi bilo dobro, da bi morda kar sama sprašala svojo iskrenost glede izjav, ki jih tukaj podajaš....

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poglej brezo v glavnem očitno se tudi domoljubka strinja z napisanim pa pravi da so strpni.kokrkoli niti en vegan ni napisal da se glih ne strinja z napisanim ampak mi zdaj pišejo čudne primerjave da bi razumela kar je napisano.....

točno tsko delajo novo vero in nakoncuu vam pravim se bomo pobijal zaradi tega saj nas vidijo kot kriminalce,sam poglejte hitlar je bil vegeterjanc pa koliko ljudi je pobil.

sej mesojedce ne motijo vegani mi motimo vegane...

zadnjič so v avstriji vegani objavili lutko razkosanega dojenčka zraven pa napisali kateri kos bi pa danes,pa ne najdem slike danes jo bom probala poiskat.....

 

Zakaj bi pa moral kakšen vegan kaj napisati...da bi si pridobil ugled med mesojedci in nakopal jezo pri "fanatičnih" veganov...zakaj naj bi se nek vegan sploh izpostavljal a ni bolje, če lepo živi v miru brez vpletanja in naj si vsak misli svoje...

 

Sedaj so tudi javno znane približne številke koliko jih je bilo pobito v 2. svetovni vojni, največ jih je bilo pobitih pod Stalinom, ki po moje ni bil glih vegi...

 

Če te motijo fanatični vegani, jim pač lepo omeniš, da celo dalaj lama občasno papca meso in če si lahko to on privošči potem si lahko tudi ti...In potem jim omeniš še strpnost in sočutje do drugače mislečih (mesojedcev)...in če še to ni dovolj jih zaprosiš naj ti povejio razliko med njimi in fanatičnimi RKC verniki in če slučajno opazijo kakšne podrobnosti...

 

Sicer pa sploh ne vem a obstaja kakšen vegan na LNF...še za sina (free) nisem čist siguren...vegetarijanci ja, vegani pa ne vem...zakaj bi se človek odpovedal sirčku al pa skuti, malo pa mora biti gurman ala skutini štruklji, pohan sirček, ipd...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

 

Mislim, da je lepo napisano zakaj so pobijali bizone...da bi hitreje spravili indijance v rezervate, ker je bila to njihov glavni izvor mesa in izdelava izdelkov iz kože...Danes tudi pobijajo slone, nosoroge in to samo zaradi rogov...

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Btw, kot sem rekel ; NE ubijam Rastlin da se Preživim , da se nafutram ! Torej NE ubijam Rastlin da dobim Ogljik za vezavo s Kisikom .

 

saj tudi večina mesojedov kravic in prašičkov ne ubija. če misliš da ob tem kar ti ješ nič ne "umre" se pač malo sprenevedaš. iz vsake olive, vsake paprike, vskega paradižnika bi lahko nastle oljke in rastline, če jih ti ne bi "transformiral", prav tako je v vsakem zrnu pšenice, ki ga tvoji "rablji" predelajo v grahamov kruh kalček, iz katerega bi zrasla pšenica. Tudi ti se torej hraniš z živimi bitji...ki bi živela, če jih ti ne bi zmazal.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj tudi večina mesojedov kravic in prašičkov ne ubija. če misliš da ob tem kar ti ješ nič ne "umre" se pač malo sprenevedaš. iz vsake olive, vsake paprike, vskega paradižnika bi lahko nastle oljke in rastline, če jih ti ne bi "transformiral", prav tako je v vsakem zrnu pšenice, ki ga tvoji "rablji" predelajo v grahamov kruh kalček, iz katerega bi zrasla pšenica. Tudi ti se torej hraniš z živimi bitji...ki bi živela, če jih ti ne bi zmazal.

 

Žal Vsi meskoti, ki prispevajo svoj delež denarja od nakupa mesa tako podpirajo Nadaljnje Ubijanje mislečih bitij .

 

In, ja, da ne pojem preveč rastlinske "sperme", lepo odstranim semena iz Paradižnika, iz Paprike, in tudi iz oliv, ter jih lepo "posejem" po vrtu , tko, da gre Življenje naprej, in Se Razvija Naprej .

 

Zahvaljujoč Stvarniku-Bogu, ki je vse tako lepo Uredil, da Deluje Funkcionira.

 

Še kaj te muči morda ?

 

Lep + predvsem Dober dan vam želim B. + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Žal Vsi meskoti, ki prispevajo svoj delež denarja od nakupa mesapodpirajo Nadaljnje Ubijanje mislečih bitij .

žal tudi vsi kruhkoti, ki prispevajo svoj delež denarja k nakupu kruha podpirajo nadaljne ubijanje mislečih bitij (pšenice, rža, pire, koruze...)

In, ja, da ne pojem preveč rastlinske "sperme", lepo odstranim semena iz Paradižnika, iz Paprike, in tudi iz oliv, ter jih lepo "posejem" po vrtu , tko, da gre Življenje naprej, in Se Razvija Naprej .

ni rastlinska "sperma", so rastlinski "embrioni". nujno mi moraš pokazati, kako seješ pšenico iz grahamovega kruha, preden ga poješ.

Še kaj te muči morda ?

mene pravzaprav nič ne muči. spoštujem vsakega, neodvisno od tega s čim se prehranjuje, ker mi je jasno, da nihče in nič na tem planetu ne živi od "mrtve" hrane.

vsak in vse "transformira" žive organizme za vzdrževanje lastnega življenja.

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

MIslim Puma ..če pa ti nis genij ..potem ni pa nobeden ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

 

 

 

Tako kot ,glodalci pač

se podelajo ..samo da oni pojejejo tudi svoje gumbke jih še enkrat prebavijo ...

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Za ljudi pa nisem sigurna , da bi jedli ravno svoje "gumbke"...

čeprav ..sem predkratkim nekaj ful zanimivega prebrala o vitaminu B12...da se nahaja v človeških iztrebkihhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/huh.png

brez zafrkancije...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

 

komentarjev sem bom pa vzdržala...

tako neposredno - z žlico iz kahle - verjetno redki ljudje jedo svoje "gumbke". ampak: prej včasih (in ponekod verjetno tudi še danes) je šla vsebina greznic direktno na polje. danes gre sicer večinoma na deponije, kjer se kompostira, suši ali sežiga, se pa potem med drugim pojavlja v plastičnih vrečkah kot "composan" ali "mpk"... in gre tudi na polja - tam pač rastline "transformirajo" "gumbke" in ljudje jedo rastline...tako da http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse kar pride iz narave se vrne v naravo... problem se pojavi, ko en del narave razvije možgane in ustvarja snovi, ki pa rabijo neizmerno mnogo več časa, da postanejo del narave http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png ( to je moj komentar na naše drekce http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png )

 

kar se pa vzroka za veganstvo tiče, pa mislim, da ni povezan toliko z egom, kot s sedanjim kmetijstvom. Ko vidiš kako se dela s kokošmi.... kako zato, da bi nam nesla jajca živijo kot v zaporih, takih, da se tudi premakniti ne morejo... in ko vidiš krave molznice, ki jih mnogo prepolna vimena kar dol vlečejo... potem razumeš, zakaj kdo rata vegan

 

jaz sem samo vegetarianc, vendar iščem jajca kur iz talne reje, pri mleku in mlečnih izdelik pa še ne vem, če pravilno izbiram, izbiram bio iz Hoferja, sam ta bio je verjetno bolj povezan s krmo s katero hranijo krave, kot pa z načinom njihovega življenja....

 

sem pa napreži in bi rada našla tod okrog kmetijo, kjer bom lahko videla krave in kako živijo... isto s kurami...

 

že to, da ne rabi nihče umreti zame, se mi zdi trenutno dober korak

 

kaj bo prinesel jutri pa ne vem :)

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še nekaj me je melo zapisati.

 

Vegetarijanstvo nima zgodovinskega ozadja.. Namreč niti čisti Hinduizem ga ne prakticira. prakticirajo ga pa ljudje, ki so dojeli, da ubijanje česarkoli z dušo ni ravno človeka dostojno vedenje.

 

veganstvo pa je stranski proizvod vegetarijanstva. Izhajalo naj bi iz Džainizma, kao, vendar je resnica verjetno ta, da ga gre povezati z njuejdžerskimi gibanji 70ih prejšnjega zlatega stoletja.

 

ker je v človeški genetiki zapisano, da moramo vedno hitreje, močneje, višje, skratka, da se moramo čimbolj razlikovati od bližnje in daljne množice, je verjetno veganstvo posledica tistih vegetarijancev ki so se začutili superiornejše od navadnih vegetarijancev, vmes so se seveda, ker je ta proces trajen že rodili presnojedci, fruktarijanci in celo pranojedci(teh prehitr zmanjka)

 

torej v želji po dokazovanju kdo je večji in boljši vegi, mamo zdaj take ki čakajo pod drevesom da jabka nanjga pade de ne bi ranil drevesa ali pohodil zalutalega kapusovga belina.

 

temu se je včasih reklo črnogorsko sadjarstvo.

 

Jo, jo...kakšna ciljna manipulacija....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon18.gif

 

Vegetarijanstvo ima še kako korenine v davni zgodovini...

Zlasti pa pravi hinduizem ...v svojih Vedskih spisih odločno določa vegetarijanstvo .

 

Zgodovina

Prvi zapisi o (lakto) vegetarijanstvu izhajajo iz starodavne Indije in antične Grčije 6. stol. pr. nš. št.[16] V obeh kulturah je bil tovrsten način prehranjevanja tesno povezan z načelom nenasilja nad živalmi (ahimsa v sanskrtu). Glasniki vegetarijanstva so bili zlasti filozofi in religiozne skupine.[17]

Vegetarijanstvo so tako zagovarjali že Pitagora, Sokrat, Platon, kasneje pa Leonardo da Vinci, Milton, Newton, Rabindranat Tagore, Albert Schweitzer, Albert Einstein in številni drugi.

Številne religije so zagovarjale in še zagovarjajo vegetarijanstvo v

bolj ali manj strogih oblikah. To zagovarjajo različne krščanske vere,

budizem in različne sekte, ki so najbolj razširjene v Indiji. Kljub

temu, da so bili mnogi zgodnji kristjani vegetarijanci, je to s kristanjanizacijo Rimskega cesarstva v pozni antiki praktično izginilo z Evrope.[18] Nekateri srednjeveški meniški rodovi so omejili ali prepovedali uživanje mesa zaradi askestskih razlogov, vendar pa se niso odrekli ribam.[19] Vegetarijanstvo se znova pojavi v renesansi[20] in je dobilo veliki zamah po tem, ko je v Angliji leta 1847 ustanovljeno prvo vegeterijansko društvo;[21]

kasneje sledijo še Nemčija, Nizozemska ter druge države. Na Zahodu se

je močno razširilo v 20. stoletju, kot posledica prehranjevalnih,

etičnih, in nedavno še okoljskih ter ekonomskih pomislekov. Pri nas je

postalo aktualno v zadnjih letih predvsem zaradi situacij, ki se

dogajajo v živinoreji in novih boleznih, ki se prenašajo z mesom.

 

Religija

Vsi zgodnji grški in hebrejski miti govorijo o ljudeh, ki so prvotno

jedli sadje. Stari egipčanski svečeniki niso nikoli jedli mesa.[25]

Budizem poudarja načelo neškodovanja ahisma. Šakjamuni Buda tako svari svoje učence, naj ne jedo mesa, sicer se jih bodo druga živa bitja začela bati: »Uživanje

mesa je le pridobljena navada. V začetku se nismo rodili z željo po

mesu. Ljudje, ki uživajo meso, si iztrgajo svoje seme Velike Milosti.

Ljudje, ki uživajo meso, ubijajo drug drugega in jedo drug drugega... v

tem življenju jaz tebe in v naslednjem življenju ti poješ mene... in ves

čas se nadaljuje na ta način.«[25]

 

 

Mnogi zgodnji taoisti, zgodnji kristjani in judje so bili

vegetarijanci. V Svetem pismu je zapisano: »In Bog reče: Glejta, dal sem

vama zelenjavo, ki rodi seme, katera je na površju vse zemlje in vse

drevje, na katerem je sad drevesni, ki rojeva seme: bodi vama v hrano.

Vsem Živalim pa na zemlji in vsem pticam pod nebom in vsemu kar lazi po

zemlji, v katerih je duša živa, sam dal vso zelenjavo zeleno v hrano,«[26] »Vendar mesa s krvjo njegovo, ki je duša njegova, ne jejte,«[27] »Dobro je ne jesti mesa in ne piti vina.«[28] Danes se v krščanstvu vegetarijanstva ne prakticira več, z izjemo nekaterih sekt.

Sveta islamska knjiga Koran v več verzih prepoveduje[29] uživanje svinjine, razren v izrednih okoliščinah, kot so vojna ali lakota, ki se ji ni mogoče izogniti drugače.[30]

 

Svetovna zgodovina vegetarijanstva

http://translate.google.si/translate?hl=sl&langpair=en|sl&u=http://www.vegsoc.org/page.aspx%3Fpid%3D830

 

Vegetarijanstvo v hinduizmu

Tisti,ki so dejansko usposobljeni v znanju vedskega sporočila , niso nikoli konzumirali meso, ker so se ravnali po znanju starih vedskih spisov v katerih je navedeno , da je ubijanje kateregakoli živega bitja odločno prepovedano ... Vedsko Pismo govori o vegetarijanstvu.

 

http://translate.google.si/translate?hl=sl&langpair=en|sl&u=http://www.heenamodi.com/2008/08/18/vegetarianism-in-hinduism/

 

 

Pa še za vse , ki bi radi kaj več izvedeli o uživanju surove prehrane...je tu niz oddaj ...Na Rubu znanosti...in ostalo

 

http://www.youtube.com/watch?v=BUBL15yM2y0&playnext=1&list=PL616D08932352BB28&feature=results_video

 

 

 

.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

berem vas takle.

pa bom čisto kratka.

glede na izkušnje, ima čisto preveč vsejedcev težave s prehranjevalnim režimom vegetarijancev in veganov. in res ne razumem, zakaj. no ja, pa saj marsikaj ne razumem http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

bila sem vsejedka, vegetarijanka in veganka. kot vsejedka nikoli bila deležna komentarjev glede režima prehrane. kot vegetarijanka poslušala pridige, kaj vse delam narobe, ko ne jem mesa.no, občasno imam še vedno to čast http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sing.gif kot veganka sem se včasih počutila kot kriminalec. itak pa mi je čisto vseeno, kaj si kdo misli o moji prehrani.

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

žal tudi vsi kruhkoti, ki prispevajo svoj delež denarja k nakupu kruha podpirajo nadaljne ubijanje mislečih bitij (pšenice, rža, pire, koruze...)

ni rastlinska "sperma", so rastlinski "embrioni". nujno mi moraš pokazati, kako seješ pšenico iz grahamovega kruha, preden ga poješ.

mene pravzaprav nič ne muči. spoštujem vsakega, neodvisno od tega s čim se prehranjuje, ker mi je jasno, da nihče in nič na tem planetu ne živi od "mrtve" hrane.

vsak in vse "transformira" žive organizme za vzdrževanje lastnega življenja.

 

 

 

No, če sva malo bolj natančnejša, lahko logično zaključiva kar že vsak kmet vidi , da rastline nezmorejo toliko misliti kot pa živali , ki že imajo Višjo Inteligenco za Razmišljanje + Delovanje , tko, da moraš tudi vedeti, da So Določene Stvari Ustvarjene za prehrano Človeštva, in določene Ne , ... .

 

Pšenico pa se seje Tako, da se vzame po eno zrno iz vsakega klasa in shrani za naslednje leto za setev , preostalo pa se porabi za izdelavo kruha .

 

Je pa Stvarnik vseeno dovolil uporabljati meso za prehrano, in sicer Samo Zato, da ljudje , ki so se preselili v severnejše predele Planeta , zmorejo tudi tam preživeti, kjer zraste bolj malo , oziroma manj Rastlin, ki so Predvidene za Pravilno Prehrano Človeštva .

 

No, , ... kaj te še zanima ? :)

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kot veganka sem se včasih počutila kot kriminalec

 

Takole se jaz občasno počutim, ko grem na stran Veganske iniciative http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Pa zagotovo nisem edina.

Ne šparajo z besedami. Sočuten si menda samo, če ne uživaš nič živalskega. In obstajata samo dve poti - neizkoriščevalska (veganstvo) in izkoriščevalska (neveganstvo). Mesojedci so "indoktrinirani zombiji". Uživanje jajc je menda samo nek ostanek pradavnine (nekaj v tem smislu). Kdor uživa ali uporablja karkoli živalskega, je še na nižji stopnji zavesti. In tako dalje.

Tako da ne se čudit, če komu kri zavre ob omembi veganstva. Mene vsekakor ima, da bi kdaj koga na gobec.

Verjamem sicer, da se najdejo tudi čisto kul vegani, ma če so glasni predvsem fanatiki, imaš (imam) bolj težko kak lep pogled nanje.

 

Sploh "fajn" je brat napotke, kako spreobrniti partnerja v vegana. Mislim. Da bi kak tip na meni to probal, bi letel skozi okno.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ko grem na stran Veganske iniciative http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

eh. veganska iniciativa. so mi preveč agresivni.

in nekoga nekaj spreminjati ... ne ne ne ... ne gre tako. ko in če se posameznik sam za nekaj odloči. na silo pa ne.

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

itak pa mi je čisto vseeno, kaj si kdo misli o moji prehrani.

 

eh, to in nič drugače + obratno: popolnoma mi je vseeno kaj drugi jejo!

 

No, če sva malo bolj natančnejša, lahko logično zaključiva kar že vsak kmet vidi , da rastline nezmorejo toliko misliti kot pa živali

to je pa samo tvoje osebno nedokazano in nedokazljivo mnenje (predvidevam pa, da dosti ljudi misli kot ti). če namreč misliš, da lahko mislijo samo bitja ki imajo "možgane", se pač malo motiš.

 

, ki že imajo Višjo Inteligenco za Razmišljanje

si že videl kako smreko garati za plačo ali hrano, kako vrtnico plačevati davke, si že videl kako jezno marjetico ali ljubosumen korenček? od kod tebi ideja, da imajo rastline "nižjo" inteligenco?

+ Delovanje , tko, da moraš tudi vedeti, da So Določene Stvari Ustvarjene za prehrano Človeštva, in določene Ne , ... .

 

Pšenico pa se seje Tako, da se vzame po eno zrno iz vsakega klasa in shrani za naslednje leto za setev , preostalo pa se porabi za izdelavo kruha .

po isti logiki lahko iz vsakega legla piščancev vzameš enega za naslednje leto za razplod, preostale pa porabiš za izdelavo župce.

Je pa Stvarnik vseeno dovolil uporabljati meso za prehrano, in sicer Samo Zato, da ljudje , ki so se preselili v severnejše predele Planeta , zmorejo tudi tam preživeti, kjer zraste bolj malo , oziroma manj Rastlin, ki so Predvidene za Pravilno Prehrano Človeštva .

če imaš koga po čigar dovoljenjih pravilih in prepovedih živiš ga pač imaš - tvoja stvar :-) predvidevam pa, da je veliki večini človeštva precej vseeno kaj ta tvoj stvarnik po tvoje dovoljuje in kaj ne.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha pa še nekaj nekateri omejate dinozavre...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

a ne gre tako? ( zadaj če jih omenjate potem priznate darwinovo teorijo)

ko so bili na svetu dinozavri ...sesalcev še ni bilo ...torej človečki res niso mogli jest dinozavre...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

poleg tega pa niso bili vsi dinozavri mesojedi ...ampak tudi izključno rastlinojedi...

 

Darwinova teorija je iz stališča ezoterike čisto v redu razen tistega dela, da se je človek razvil iz opice...

 

Zgleda, da so že dinozavri poznali vegije...mogoče so pa celo obstajali tudi kakšni pranojedci...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Če se strička googla vpraša "Dinosaurus and man", znajo nekateri odgovori biti kar zanimivi...zlasti tisti, ki vsebujejo pojem "co-existed"...

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oh jaz sem pa ravno rekla ...

druidka se mi zdi tak umirjen človek ( ko berem komentarje) ni čudno da je ni v tej temi ( ker sem predvideval da pa si vegankahttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png ...)

no pa se je le oglasila ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

 

pri meni ...v družbi pa nikoli ne pride do obsojajnja , če kdo ne je mesa ga pač ne je ..če kdo je meso ga pač je ..ni frke ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png ( sem vsejedka)

morda imam probleme ker ne pijem alkohola http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png, ...v to se pa vedno kdo vtakne ..da nisem normalna http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

skratka po forumih pa vedno naletim na kakšne take ekstremne primere ...kot truplojedec, ubijalec itd ...

skratka totalno diskriminatornohttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png ..

 

Men je tud vseeno kaj kdo je oz je mesojed , je vege ...pač kakor komu paše ...

nič več veganka. eno obdobje mi tako ustrezalo ...

imam rada pico. in sir na njej http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/bucktooth1.gif

 

taki komentarji (truplojedec ipd) so mi čisto mimo. škoda besed.

 

da. prav imaš. kakor komu paše http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Takole se jaz občasno počutim, ko grem na stran Veganske iniciative http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Pa zagotovo nisem edina.

Ne šparajo z besedami. Sočuten si menda samo, če ne uživaš nič živalskega. In obstajata samo dve poti - neizkoriščevalska (veganstvo) in izkoriščevalska (neveganstvo). Mesojedci so "indoktrinirani zombiji". Uživanje jajc je menda samo nek ostanek pradavnine (nekaj v tem smislu). Kdor uživa ali uporablja karkoli živalskega, je še na nižji stopnji zavesti. In tako dalje.

Tako da ne se čudit, če komu kri zavre ob omembi veganstva. Mene vsekakor ima, da bi kdaj koga na gobec.

Verjamem sicer, da se najdejo tudi čisto kul vegani, ma če so glasni predvsem fanatiki, imaš (imam) bolj težko kak lep pogled nanje.

 

Sploh "fajn" je brat napotke, kako spreobrniti partnerja v vegana. Mislim. Da bi kak tip na meni to probal, bi letel skozi okno.

 

ja, in zgleda, da nisi vse od naštetega, temveč kot posledica tudi še nasilna za povrhu http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sad.png

 

Jojojojojojjjjjj http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sad.png

 

ma, sej ni kej za dodat', ... ker je Logično , ...

 

Hvala .

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

 

 

to je pa samo tvoje osebno nedokazano in nedokazljivo mnenje (predvidevam pa, da dosti ljudi misli kot ti). če namreč misliš, da lahko mislijo samo bitja ki imajo "možgane", se pač malo motiš.

 

si že videl kako smreko garati za plačo ali hrano, kako vrtnico plačevati davke, si že videl kako jezno marjetico ali ljubosumen korenček? od kod tebi ideja, da imajo rastline "nižjo" inteligenco?

po isti logiki lahko iz vsakega legla piščancev vzameš enega za naslednje leto za razplod, preostale pa porabiš za izdelavo župce.

če imaš koga po čigar dovoljenjih pravilih in prepovedih živiš ga pač imaš - tvoja stvar :-) predvidevam pa, da je veliki večini človeštva precej vseeno kaj ta tvoj stvarnik po tvoje dovoljuje in kaj ne.

 

No, tko kratkoviden kot si misliš da sem, da bi mislil, da lahko mislijo samo bitja z možgani , pa tudi nisem, Ampak, ... Je pa Precejšnja razlika, med "Možganskimi in Nemožganskimi" Bitji, a se ti nezdi ??

 

No, jaz še nisem videl garaške rastline, ... sem pa videl garaške živali, kako se trudijo ujeti druge živali, kako garaško kopljejo po zemlji, kako plezajo po rastlinah, itd , Ker imajo že Več inteligence, da Vse To + še Več Zmorejo .

 

No, in, še za konec odgovor na tvoj stavek : ker je večiniČloveštva precej vseeno , kaj Stvarnik Priporoča , se bo ta začeta Kriza Človeštva le še Stopnjevala, in sicer "do nezavesti" , kjer jih B O Več kot Polovica propadlo .

 

Pa si zdaj "izračunaj" , če se slepemu človeštvu To še "izplača" .

 

Lp + #

 

Oh jaz sem pa ravno rekla ...

druidka se mi zdi tak umirjen človek ( ko berem komentarje) ni čudno da je ni v tej temi ( ker sem predvideval da pa si vegankahttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png ...)

no pa se je le oglasila ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

 

pri meni ...v družbi pa nikoli ne pride do obsojajnja , če kdo ne je mesa ga pač ne je ..če kdo je meso ga pač je ..ni frke ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png ( sem vsejedka)

morda imam probleme ker ne pijem alkohola http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png, ...v to se pa vedno kdo vtakne ..da nisem normalna http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

skratka po forumih pa vedno naletim na kakšne take ekstremne primere ...kot truplojedec, ubijalec itd ...

skratka totalno diskriminatornohttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png ..

 

Men je tud vseeno kaj kdo je oz je mesojed , je vege ...pač kakor komu paše ...

 

heh, ... "truplojedec" , ... ta je tud' huda fora ;)

 

hihihi ;) :) :P ;)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

......http://img90.imageshack.us/img90/7803/minig8013su.gif.....Pa še en direkten link na stran Veganske iniciative....da odkrijemo kaj se tam zares piše in objavlja....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_blush.gif ....

 

http://veganska-iniciativa.blogspot.com/

 

Vsebina na strani Veganske iniciative;

-Za živali, za ljudi, za planet.

-članek...Pri krznu je zelen samo profit ( mimogrede -zelo poučen)

-Vabilo na enostavni veganski iziv, pri katerem se lahko s pomočjo brezplačnega spletnega programa 30 dni prehranjujete vegansko.

Na voljo bo predlagan veganski jedilnik in recepti...Akcija se začne 10.3.-9.4.....Na voljo tudi nasveti glede veganstva, veganski vodič in vodič po veganskih prijaznih restavracijah.... tudi veganski mentorji.

-članek o spremembi zakona o zaščiti živali v Sloveniji

- kuhanje veganske iniciative-tokrat juhca iz hokaido buče...

-veganske novičke

- živeti vegansko

-števec ubitih živali itd,itd....

 

- potem oglasi s poučnimi vsebinami npr;

VI+citat+singer+logika.jpg

 

 

 

 

Itd, itn, ....Tako, da skratka jaz na teh straneh Veganske iniciative prebiram same zanimive informacije....Kaj pa vi ?

Prav nikjer nobenih Hitlerjev, Rožletov niti straho diktatorjev.....ki bi koga v kaj prisiljevali....

Očitno je, da vsak bere ...tisto kar ga zanima in mu pride prav.....

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

da odkrijemo kaj se tam zares piše in objavlja

 

Kaj se zares piše... ker jaz lažem, ane http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

 

Kako partnerju pomagati da postane vegan

Črno/belo

Pa še ena

 

Veliko se da prebrat med komentarji.... ja pa dobijo se tudi navodila, kako komunicirati s "karnisti". Mislim http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/Whatever_anim.gif

Recepti in novičke ja, kako luštno http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Pa niti mi ni treba razlagati, da kako jaz vse to narobe dojemam.

 

 

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

VI%2Bcitat%2BSampson.jpgtko Domoljubka, to sem našla tem in je sporono... na nek način je ....jaz spoštujem vsejedce... mislim ne vse... spoštujem ljudi, zaradi tega kar so, ne tega kar jejo

poznam mesojedce, ki so mnogo bolj moralni in strpni ljudi on nekaterih vegetariancev, tvojo stopnjo plemenitosti to ne določa... ne smemo pozabiti tudi Adolf Hitler ni jedel mesa.... to da ne ješ mesa, ne določa tvoje kvalitete biti ....

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Ja Silica...tako kot sem povedala...odvisno kako bereš.....

Če vzameš dejstvo, da si na Strani veganske iniciative...potem je logično, da se tam delijo nasveti v vseh problemih, ki jih doživljajo vegani...

In eden od teh problemov je lahko, da je en partner strogi vegan...kar vključuje tudi način življenja in občutenje lastnega doma v vsem kar se pri tem trudi doseči...

Težko je napr., če je partner mesojed....

Ker kot veganu se ti izostri vonj , okus...in je zate potem lahko zelo neprijetno doživljanje, da moraš v lastnem domu imeti vonj, ki ga ne preneseš...in intimnost morda zaradi tega res lahko trpi....

Vse je odvisno tudi od tega zakaj si se odločil biti vegan. Če je vzrok samo zdrava prehrana...potem te ne moti tako, če partner zraven tebe peče zrezek...

Če pa si vegan zaradi etičnih in moralnih razlogov...pa je to lahko moteče....

In... če se sicer dva imata lahko rada.... še zaradi mnogo drugih stvari...pač tukaj naletita na oviro, ki jo je potrebno nekako premagati...Nekdo od njiju se bo verjetno moral prilagoditi...In malo težje se bo vegan sprijaznil z ubijanjem živih bitij...

Tako, da tile nasveti , ki so v tem članku niso iz tega vidika mimo...lahko pa, da se nekomu to tako sliši....

Ampak vzeti moraš praktično...kot se zares marsikje v takšnih skupnostih dogaja...

 

Jaz napr. se lahko prilagodim v neki situaciji okolju, v katerem se nahaja mesna prehrana..za nekaj časa...

Težko bi pa živela v lastnem stanovanju ob tem...

Sama stanujem v bloku in v vseh okoliških stanovanjih se pripravlja meso na tone...Ker so večinoma iz sosednjih deželic in tam laufa pretežno mesna hrana...pripravljajo tovrstne jedi že od jutra naprej....tam nekje od desete zjutraj naprej- vse do 22h ...

Ni da ni...Samo pečenje....

Vrata pretenka...tako, da ves vonj pride k meni v stanovanje....se vsede v mojo omaro z oblačili na hodniku....da ne rečem skoraj šizim zaradi tega , ko moram sredi zime ves čas zračiti...

Najhujše je v soboto in nedeljo ...ko sredi sanj zavonjam njihove priprave na gostije....dobesedno me s tem vržejo pokonci...

Mi je nehote slabo.

Lej, pa ne morem nič....To je zame tako močan vonj....Zračim , prižigam palčke....nekako preživim....v spoznanju, da se bom morala verjetno kar sama odseliti....

Nema milosti in razumevanja....Njim še na pamet ne pride , da koga njihova dejavnost tovrstne kuhe skozi ves dan moti.

Še zračit se jim ne da sproti...Ko odpiram na glavnem hodniku okna...mi jih nalašč zapirajo, ker se njim zdi, da so kot mesojedci glavni kauboji v gradu...V bistvu mi je pa to ful neobzirno ...glede na to, da se nikdar ne pritožujem nad tem....

Le prošnjo po svežem zraku imam s tem , da sem lepo mirno razložila zakaj je to zame pomembno....

Pa je to ful težko razumet....v bistvu je ravno kontra!

Ogromno nestrpnosti in neposluha iz njihove strani...češ kaj verjetno kompliciram.

(Zato pa se mi zdi v redu osveščanje ljudi z oglasi , videom ipd....ker sicer se ljudje s tem ne srečajo in ne ukvarjajo )

Strpnost bi morala potekat v obe smeri....ne pa, da si eni sami vzamejo privilegij...še preden poskušajo razumeti zakaj gre.

 

Ta članek, ki si ga objavila meni ni čisto nič kritičen iz vidika problematike med partnerjema...

V bistvu v tem članku najdejo nasvet vsi tisti, ki se jih ta razlika dotika....in jo želijo rešiti ter se uskladiti....

 

Ostala dva oglasa ...pa tudi nista nerealna iz vidika pojasnitve zakaj biti vegan....

 

Mene ne moti...in nimam občutka nobene nevidne medvrstice....verjetno tudi zato ne, ker sem mnenja, da me nihče nikdar v nekaj kar nočem ...ne more prisiliti z nobeno taktiko....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon27.gif ...

 

Saj bi potem tudi jaz lahko komentirala kakšno reklamo, kjer oglašajo in ponujajo sveže meso...v super akciji...vsakih pet minut za pauzo med oddajami...tako, kot češ...."Si pa neumna , če ne greš že jutri v trgovino in si ne napolneš košare s tem kar zdaj objavljamo...

No le daj....že jutri....samo do petka je akcija sveži piščanci, hrenovke, pršut....pa še v kaselcu imaš sliko tega kosa mrtvega trupla....

Kupi, kupi, kupi...in podpri mesno industrijo !

 

A to pa ni agresivno po tvojem ?

 

Tako, da mi je prav všeč, da si to objavila, ker tvoj zgornji post je zvenel veliko bolj grozljivo glede našpičenosti veganov...kot se sedaj to bere in razume....

Še en dokaz,. da vsako informacijo lahko obrneš... tako kot si v bistvu sam naravnan...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

 


Kaj se zares piše... ker jaz lažem, ane http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

Kako partnerju pomagati da postane vegan
Črno/belo
Pa še ena

 

Veliko se da prebrat med komentarji.... ja pa dobijo se tudi navodila, kako komunicirati s "karnisti". Mislim http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/Whatever_anim.gif

Recepti in novičke ja, kako luštno http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Pa niti mi ni treba razlagati, da kako jaz vse to narobe dojemam.

 

 

.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...