Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki


Tamburin

Recommended Posts

http://shrani.si/t/1i/C3/pTSDyIM/picture-812.jpg

vesoljček naš, pogrešali te bomo :sori: xvrtcx xsrcx

xrainbowx

 

My darling Xena xlove2x

http://shrani.si/f/3D/eB/3WDfNcU6/dscn0162.jpg

tale puhek je pa od sile..... x:px

 

 

 

kroko....tazadnja fotka je res sam za na plakat..... :palec:

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:o|o: Kraljevič Vinko kaka v moje jasmine. Pleza na streho in hodi kakat tudi v rože od sosedov :O:

Na terasi ima svojo odkrito stranišče, ker se zaprtega na loputo boji :o|o: , Mačkinega wc-ja (na loputo) ne uporablja. Ne vem, kako ga odvadit. Sosedje so se pritožili xrolleyesx Mačja stranišča čistimo vsak večer, sem tudi že zamenjala kar nekaj peskov. Saj gre v svoj Wc, ampak tudi po svetličnih loncih, vse prekoplje , zverinjak ! :vragec:

 

A kdo ve pri katerim mesecu bi ga bilo najbolj pametno kastrirat? Sem brskala po netu, pa so si mnenja različna.

 

http://i421.photobucket.com/albums/pp299/Ruby1972/Vinkosett20081.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po mojih izkušnjah čimprej, če ga misliš... če enkrat ugotovi, da je treba markirat in da je sex fajn... si zna to zapomnit in ni nujno, da kastracija pomaga, da ne dela neumnosti pol.. (pa ne zdej vsi nasprotniki kastracije po meni lopnit, plis...)

 

Za odvajat od kakanja po rožah... pri Tristanu je za odvajanje od vsega, kar nismo odobravali, najbolj zalegla ena navadna šprica za rože z navadno vodo in pol zasledovanje.. da si ga ujel med dejanjem in enkrat špricnil po nosu.. mačku ne paše imet mokrega smrčka, tko da če je pameten, bo to povezal s cvetličnimi lončki... pa še sosedom nabavi šprice in jim daj navodila x;)x druga varianta je pa (vsaj za nekaj časa, da se odvadi) nekako zaščitit lončke, da ne more priti do zemlje... kake bambusove palčke na gosto not zasadit, mrežo okol rože dat... kaj takega...

 

pa ful luštkan mačkon je xsrcx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala Aliana xsrcx Ima en meter dolge bele obrvi in brkle x:px

 

Neko mrežico moram nabavit za rože, palčke smo že montirali, pa jih je izpulil :madpro: . Računam na to, da bomo okno na teraso zaradi mraza kmalu zaprli, in bo stranišče tudi v kopalnici. Mačka prosi za na teraso ko smo doma, drugače gre, če ima silo v kopalnico v svoj Wc.

 

Kastracija; pismo, saj moj maček živi vendar v stanovanju, to je neobhodno :eek: (za vse opozitorje). S kastracijo oz sterilizacijo podaljšaš živali življenje in ji prihraniš serijo bolezni, iztrošenost ipd.... Kraljevič ima sedaj 4 mesece, bom klicala jutri veterinarja. Niti pod razno ne mislim čakat, da bo začel markirat zidove :wOOt: Moj prvi maček -samec B) -

 

Mačka pa ima 16 let, stara teta, sterilizirana že 14. Je sicer na dieti, da ji ne pešajo ledvice (poseben prehrambeni režim) in ima precej piškave zobe. Sicer pa je super, moja ljubica :2src: :2src: :2src:

 

To je pa njegov fotr;

http://i421.photobucket.com/albums/pp299/Ruby1972/PadrediVinko.jpg

 

A di dober Vinkov fotr? Kako sta si podobna, ista lisa na frisu :P

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

joooj, čist kopija :) super sta! :palec:

ej, svaka mu čast, da je šel palčke ven pocufat.. x:o)x ta prav je :palec: :palec: x:px x:Dx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A nista? Fotr je sila. Vinko se je skotil dobri mami mački in gentelmenskemu fotru. Pismo, me enkrat na teden kontrolirajo, če se ima maček dobro pri meni :eek: :palec: , pošiljam slike in opisujem prigode. Punca iz družine, od koder prihaja kraljevič Vinko mi je povedala, da je Vinkov oče zelo pazil na svojo družino, ko so bili mali mucki, pa tudi svojo ženo čuva xDDx Zato ima ima Vinko dobre gene, ker mama mačka zelo močno prenaša na zarod pozitivne izkušnje s človekom (oz obratno, če je temu tako). Malega ni strah ničesar, spi na hrbtu z razgaljenim trebuhom, kar običajno živali ne počnejo.

 

Jutri grem po nov WC za stanovanje, sem našla en super pesek, umeten, zelo, zelo droben, se ne prijema na tačke in je zelo higijeničen in se gajbica z lahkoto čisti.

 

Mali pa je' in kaka kot tjulen x8Dx :vragec: Vinko Usranko x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://shrani.si/f/1S/K1/2ygUtEh5/pa030003.jpg

 

Za utrujene je vsaka postelja dobra... :vio: x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj si si pa ti tko razmazala obraz? :)

 

 

samo res :eek: upam, da to niso posledice macjih krempljev :O:

x:o)x x:Dx

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

RAZSTAVI MAČK - CELJE, 18/19.10.2008

 

 

Da vas - ljubitelje mačkonov - malo opomnim na razstavi mačk ta vikend v Celju, v dvorani Golovec :)).

 

Torej: potekali bostva dve razstavi

- ena pod okriljem Federation Internationale Feline (FIFe) v Hali E

- ter druga pod okriljem the Cat Fanciers' Association (CFA) v hali C1.

 

Pričetek razstav ob 09.00 uri.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No tkole. Folk (ne vsi) jest vs mam dost. Nehejte. Kaj sm zadnjič prnesla iz šole? Mačka. Ja, mačka. 3 mesce starga. Sošolka prav, da je bil tam že zjutrej. Torej kaj dela majhen maček celo dopoldne na istem mestu ob glavni cesti? Več kot očitno ga je nekdo vrgel skozi avtomobil z mislijo, da ga bodo že otroc pobral. Ne tko se ne grem.

 

11. člen ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI pravi :

 

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali. Zapuščenih mačkov je ogromno in preveč, "pa saj mi zmerej vse oddamo" zame ne pomeni nič. Koliko časa živjo vaši oddani mački? 2 leti? Ker jih povozi avto? Življenska doba mačka je okoli 15let. http://www.zverca.si/pomensterilizacijeinkastracije.html

 

Pa ne me zdej vsi preveč zares uzet, da kregam vas forumovce. Samo na vsake toliko časa mi odnese pokrovko.

 

No tule je mali Filejček:

 

http://shrani.si/f/3H/tX/4gpU0pWn/image025.jpg

 

Zdaj mu je dobro xsrcx

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz nisem proti spuščanju mačk ven iz hiše - vendar v varnem okolju. Če žival zboli - jo je potrebno peljati k veterinarju (jah tut taki so, ki tega ne počnejo), futrat je pa mačka itak treba ane x:px

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

je ravno zadnjič soseda pohvalila Tristana, da ful obvlada hojo čez cesto.. da dejansko pogleda levo in desno..

jaz bi sicer še zmer rajši vidla, če sploh ne bi hodil čez :o|o: sam v bistvu nimam kej dost naredit.. razen, da upam, da mu bo še dolgo uspevalo tole..

 

ta vikend sem ga prvič samega pustila več kot dva dni.. ni imelo smisla, da ga vozim k staršem, ker ni blo nikogar.. mu je sosed samo hrano dajal.. barabica mala, naštimala sem mu ta dobrih briketov za dva dni, pa zraven eno skledico tistega mesa iz vrečke.. pojedel očitno prvi dan vse brikete, ker sosed rekel, da je blo vse prazno (razen seveda une posode z mesom) in mu je obe napolnil.. in naslednji dan isto.. tko da je pujsek mali požrl za cel teden briketov, ostalega se pa ni dotaknil.. x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Peljal potepuško [drugače oskrbovano] muco na sterilizacijo, bilo 40% ceneje kot pri domačem lokalnem veterinarju.

Čez 2 -3 mesece še mladiča [muco malo]. Zdaj mora biti nekaj dni v fletu, da si malo opomore ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni se zdi grozno, da imela mačkersona samo v bajti. Ima prosto pot izbire - kje hoče biti, s kom hoče biti, kje bo spal - zdaj ko je hladno me nekam čudno gledal, ko ga v klet vabila, za živali porabila čudo keša in nobeden ni steriliziran. Še. Se nekaj menimo, da bi pa mačkona mogoče dali, ker pretepaški muc ratal in čisto možno, da kakšno kugo mačjo stakne, če bo takšne vzganjal.

Zakaj ne morem fliknit fotke gor??? Huda :vragec: :vragec: (pa sem jo pomanjšala in vse :vragec: )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

varno okolje? x8Dx x:Dx x:Dx kje je to?

 

x:Dx :palec:

Dobro vprašanje.

Me prav zanima definicija varnega okolja od tistih ki so dali na plano to cvetko o "varnem okolju".

In - največ zavrženih mačk, takih kot tisti ki ga je pobrala emmzi, prihaja ravno iz t.i. "varnih okolij"... :xx!:

Ko enkrat ta živi "kos pohištva" postane v napoto... :vragec:

Nihče iz okolja npr. takega kjer živim jaz, mačka ne bo peljal nekam z avto in ga odvrgel.

Tudi moj posvojenček od lani je k meni prišel na ta način, odvržen iz avta, v mrazu in dežju, star okrog dva meseca.

Žal je pokojni, mačji aids, ne da se pozdravit in smo ga dali uspavat.

Ko jih gledam kako se igrajo na prostem, plezajo po drevju, lovijo... xsrcx

Da bi zaprl žival v bajto, ji odvzel svobodo, radost igre na prostem?

Nikoli.

Na noben način jih ne morem obvarovati pred vsemi nevarnostmi

Moji mački niso potepuški, dobro vedo kje je hrana, kje je toplo, kje je varno zavetje kadar ga rabijo.

Streilizacija - svoje mnenje o tem sem povedal že v eni drugi temi.

Proti.

Naj polovijo potepuške mačke, naj jih sterilizirajo, naj to financira država, jaz ne bom.

Naj se ukrepa bolj strogo proti tistim ki za živali ne skrbijo ustrezno, jih mučijo, zavržejo... :vragec:

In - na Animal Planet si malo oglejte kako je to drugje poskrbljeno - je serija o tem.

 

Tudi meni kdaj odnese pokrovko.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tkole mi gospodič spet pomagajo nalogo delat... zadnje tace so na mojih kolenih, sprednje pa čez vse zapiske, ki jih rabim, če hočem tole dokončat... in tko 'trdno' spi, da ga nikakor ne morem zbudit in prestavit drugam x:o)x

tolk, če se bo kdo spraševal zakaj bluzim po netu, namesto da bi esej pisala x;)x

 

aja, o 'varnem'... Tristan že kako leto ni spal noter.. ga ne prepričam, nikakor, pa če je še tko mraz.. zunaj na balkonu ma stol in gor dekco, pod stolom ima mal bolj zaprto 'hišo', z volneno dekico za pozimi, ampak itak pride tja šele enkrat proti jutru, drugač pa bluzi okol celo noč.. vsake tolk pride s kako prasko na glavi, ampam ful manj kot včasih, pa očitno je naredil red, ker se je (upam) končalo uno 'vsak mesec k veterinarju po antibiotike zaradi ugriza'...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...