Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki


Tamburin

Recommended Posts

Moja želja je pa met drugoleto vsaj enga ljubljenčka.Živalskega izvora x:Dx Pri človeških ljubljenkah očitno nimam še velke sreče. :unsure:

Enga psa da se bom ganjal z mano ko se podim s kolesom,tak zlo športen...da ne bo sam počival.Sam ne hrt,ker je prehiter x:)x So mi pa tud mačke všeč,ma na sploh vse živali...Sej ko bom velik bom mel kravco in štalco x:Dx

Darling,stand by me
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
Žal je pokojni, mačji aids, ne da se pozdravit in smo ga dali uspavat.

 

 

Streilizacija - svoje mnenje o tem sem povedal že v eni drugi temi.

Proti.

 

Naj polovijo potepuške mačke, naj jih sterilizirajo, naj to financira država, jaz ne bom.

Naj se ukrepa bolj strogo proti tistim ki za živali ne skrbijo ustrezno, jih mučijo, zavržejo... :vragec:

In - na Animal Planet si malo oglejte kako je to drugje poskrbljeno - je serija o tem.

 

 

Če bi bil kastriran, aida nebi dobil, ne...? :o|o:

 

Lepše je gledat kako se veselo igra pol leta in se veselo tepe pol leta in zboleva in širi bolezni, pol ga pa itak pobere od bolezni, ki bi jo lahko prepreču. To se da preprečit. Vseh stvari pa res ne.

Odgovornost na višku res.

 

Potešuške mačke ne obstajajo. Vso so bile enkrat lastniške in so lahko kvečjemu odvržene in posledično prostoživeče.

 

Veliko občin v sodelovanju z društvi proti mučenju živali že izvaja kastracijo prostoživečih mačk in vračanje v življensko okolje.

Ampak to je Sizifovo delo, če vsi pametnjakoviči pol lastniške mačke puščajo, da se gonijo širijo bolezni in proizvajajo nove mačje mladiče.

Lahko je bit pameten iz fotelja in gledat TV. Da vam povem pri nas se dogajajo čisto vse svinjarije, ki jih vidite tam in tudi hujše.

Če bi bili ljudje malo bolj normalni in skrgeli odgovorno za svoje živali, se nebi spopadali s ogromnim prekomernim številom mačk psov in zdaj se pojavljajo celo druge živali, ki jih imajo ljudje za ljubljenče, ki iščejo nov dom in se jih tudi druage "srečuje" v primerih mučenja.

 

Če bi bil svet prfekten, kastracije res nebi potrebovali, ampak ker ni, so nujno zlo. Domačih živali je preveč, ogromno jih pogine v mukah, oz je celo njihovo življenje tako. Samo malo se je potrebno ozret okrog sebe. Ni treba daleč.

In odgovorni za nastalo situacijo so čisto vsi, ki dopuščajo, da se bolezni in število živali širi. Letos je taka poplava mačk, da ni za verjet.

Še malo in jih bodo verjetno po zavetiščih tudi pri nas začeli uspavat, ker nimajo kam z njimi.

 

Ampak zakaj bi sploh dopuščali, da se kotijo nove in nove živali z edinim namenom, da se jih pol ubije? Ni mi jasno.

 

Sicer pa po moje ni za enačit domače živali in človeka in niti domače živali z divjimi. Ravno zato, ker so domače imajo spremenjen način življenja, hranjenja, karakter (itak), tudi možnost in način razmnoževanja!

Divje živali, recimo divja mačka ima, če je uspešna! Na leto ali dve max. 2 mladiča!

Domača mačka pa vsaj 3x na leto leglo, kjer ima komot vsaj 4 mladiče. To ni za enačit!

 

In levkoza je tudi v izjemnem porastu!

Širi se obupno hitro!

 

Ta način življenja ni normalen. Zakaj toliko bolezni? Ker jih je preveč!

 

Sicer pa je zame varno okolje tam, kjer ne menjujejo živali kot po tekočem traku in žival dočaka visoko starost.

 

Še en aspekt prevelike koncentracije mačk zunaj: Obroženost majhnih ptic. Anglija ima s tem probleme. Ker naravno okolje ni tako, da bi lahko podpiralo toliko plenilcev na tako malem prostoru. Podgane se pa samo še redka mačka upa lotit. To je prava mačka x8Dx

Tako, da tudi tiste, ki so zunaj niso zunaj zaradi tistega zardi česar so se sploh udomačile, torej povečane populacije glodalcev v bližini človeških bivališč.

Glih tako... za zanimivost.

 

Drugače sem pa tudi jaz za to, da je mačka lahko zunaj, če ni recimo ob prometni cesti, ali pa če se ne pusti prijet, naj bo pač zunaj ob primerni oskrbi seveda. Ampak tudi mačke ki so noter, čisto nič ne tpijo. Imajo svoj urnik, svoje obhode na minuto natančno, družbo, igrače, plezala, rastline ;) ...

Sej večinoma lastniške mačke zunaj tudi ne grejo ne vem kako daleč. Povprečno do sosednje hiše...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...
xsrcx xsrcx xsrcx

Je vedno bolj kosmat, ima tako košat rep, se rad češe :2src:

Res kvaliteten muc :2src: , Tristan 2 x^x

Ves čas ima odrgnjen nos, ker prevrača kozolce :lol:

Ooooo :2src: :2src:

tlele se ena ponosna mama topi od navdušenja ob tejle izjavi :)

 

ful najlepšejši mačkon, tale Kraljevič xsrcx

pa po tem kar praviš, tud mal bolj udomačen x;)x

Tristan ravno prejle prišel not s črnočrnimi tacami, da ni šlo z brisačo in sem ga kar v kopalnico nesla in pod pipo tace.. komaj preživela.. pa itak nisem zanimiva že cel teden, ker imam frendico nastanjeno v stanovanju in se skoraj ne gane iz njene sobe x:o)x (oziroma se preseli iz njenega kavča na moj kavč, ko ga ona dol vrže.. )

pa zredil se je mal... je tak.. konkreten mačkon..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx

Tnx, Aliana xsrcx

Tale tvoj Tristan xsrcx , pred leti sem shranila eno njegovo sliko, ki si jo postnila na Lf,

pogled iz nahrbtnika, ko sta se pakirala v Španijo al kam.

No, in tisti pogled, navihan, ta pravi muc- sem si rekla, enkrat si ubodem enega takega frajerja x:px

Druga,če pa...tudi mi peremo tace pod pipo, pobiramo črepinje po stanovanju...

sicer pa zelo bistro bitje tale Kraljevič :2src:

 

 

Tnx Jeti xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Aufbiks med mački se nadaljuje xrolleyesx

Kraljevič poskuša bit nežen in ljubeč s staro Pehto, se ji približa, poboža, malo poljubčka, ona pa reži nanj. Potem jo on od muke - namlati in frčijo dlake :o|o:

 

Kraljevič je izredno čist- kaka dvakrat na dan in če smo doma- opozori na kakec- češ dajte to odstranit.

Če gajbice ne očistim zjutraj in zvečer ( če sem na službenem to kao počne Velikan :vragec: ), izbeza iz svojega stranišča drekec ven :eek:

Danes zjutraj, ko sem vstala, in šla lulat, mi je s šapo pomikal lopatko za čiščenje - češ- sedaj pa še moj wc zrihtaj. :eek:

Sem popolnoma očarana nad njegovo inteligenco in intereakcijo. :2src: Je bister, nežen, prijateljski, radoveden, redoljuben... :2src: xsrcx

Maček in pol tale moj Kraljevič x^x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest lara7

ful lepe mucke..

 

enga sem tudi jaz imela pred leti..bil je mešanček med navadno indolgodlako..tak lep siv tigrast..in ful se je zavedal svoje "lepote"..kadar smo dobili kak obisk, se je prišel pokazat..naredil nekaj prevalov, da smo si ga lahko ogledali iz vseh strani, potem je pa izginil..pa zobno pasti je jedu..ko sem si umivalal zobe je rinil pra v v usta z gobčko..ful je bil faca..pa čist razvajen..itak.. x;)x

 

povejte mi nekaj..v zadnjem času spet razmišljam o kaki micki..ampak sem zelooo malo doma..a ima smisel, da si jo nabavim..pa saj muckov ne moti tolk ,če so sami a ne?

 

kaj pravite..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest lara7

saj res.. nekoč smo že imeli dva..no, pa tudi doma smo bili več.. ampak problem je v tem, da trenutno ni dovolj prostora za dva.. :sori:

 

res bi mi bilo hudo, če bi vedela, da mucek trpi, ker je sam..pa sej vmes "prletim" kaj domov.. potem pa spet grem..v bistvu me ni kake 4-5 ur..pa pridem..pa grem..pa spet pridem..pa grem..hm.. xrolleyesx

 

pa tako bi jo imela.. xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...

To je pa eden izmed mnooogih mac ki jih mam... (trenutno 9... bodo pa še tamali)

ime mu je pa Frenk (Fenči ali pa Fenek) x:Dx

(ima pa lepo liso v obliki srčka na riti xsrcx )

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.

Nelson Mandela

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živimo na podeželju tko da komot živijo v miru... pa še stara mama kuha za 12 ljudi tako da majo veliko hrane... sicer so pa dobri preganjači miši in ostalih malih živalic... Tepejo se pa nič ne... xDDx

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.

Nelson Mandela

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja so kar posrečeni... Vinko, Frenk, Trazige, Slađena, Suvada, Dolfe... itd... xDDx x8Dx

Drugače pa mi zmanjkuje idej ko jih je toliko... ma kdo kak predlog za ime?

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.

Nelson Mandela

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa niti ni gužve... ko so tamali vedno 2 obdržimo od vsake mačke enega... ostale pa oddamo... kar veliko ljudi po našem kraju hočejo imet majhnega mucka...

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.

Nelson Mandela

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja so kar posrečeni... Vinko, Frenk, Trazige, Slađena, Suvada, Dolfe... itd... xDDx x8Dx

Drugače pa mi zmanjkuje idej ko jih je toliko... ma kdo kak predlog za ime?

 

Kakšen nick s tega foruma... x?x :inocent: x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uf je pa preveč dobrih nickov... pa premalo mačkov...

mogoče bom pa še pajke v hiši poimenovala... pa mogoče kake mušice x:px x:Dx

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.

Nelson Mandela

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...