Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki


Tamburin

Recommended Posts

Ko že ravno o imenih - na zadnji sliki mojih mačkonov so od zgoraj navzdol Polde, Pavle, Piko... xsrcx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ha x:px x:px

Ravnokar zalotila mojega dragega in Tristana kako skupaj gledata TV in se crkljata na kavču x:)x

Všeč :2src:

se grem pridružit x:)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kraljevič se gončka kjub kastraciji že 3 tedne :inocent: :eek:

>Saj ne bi motilo, ampak je že nekajkrat šel pobrizgat

kavč :O: , ribam vsak dan s kisom :o|o:

Vsakič, ko poskuša nasrnit Obamo, jih dobi po nosu x:Dx

Pa še en povšter matra in plišasto štorkljo tudi. :inocent:

Pa tuli pred vrati, potem ko mu odprem, uide v 2.nadstropje,

uboga Lady ima 21 let, je že čisto brez zob, no, Kraljevič je še ni videl :inocent: ,

ampak postopa pred njenimi vrati kakšno minuto in potem

prilaufa nazaj gor x:Dx

 

Ga peljala danes k veterinarju, predpisal antidepresive :eek: :eek: :eek: ,

da mu uravnovesijo hormone :madpro: , 10 dni kure

 

Sem čekirala net in ugotovila , da se ful folka spopada s tem problemom xnckrivx

*

 

Kakšni lepi mačkoti Alef :2src: in simpatična imena , pa Matildica xsrcx tudi, pa podganca Jussi tudi lepissima

 

Obama ima 7 kg :( , je ravnokar odšla mala soseda, ki se je prišla pokazat v Halloweenski opravi, pa jo je

Obama čisto omrežil s svojimi velikimi tacami xDDx , se je stegnil po njej in ji poskušal izpulit razne bučice

iz obleke :lol:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x8Dx ubožec. To še naše mačkersone vse čaka. Tako, da je dobro vedeti za posttravmatske sindrome :sori:

 

joj, kako so meni rumeni mačkoni lepi. :palec: saj črni tudi in sivi, ampak rumeni so moji :vio:

da pa malo pokvarim mačje razpoloženje - sem zjutraj za zajtrk skopala psa - nekakšne čudne vonjave proizvajal in ekola x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uh, kak grdo gleda x:Dx x:Dx x:o)x

moja Pesjanka ima glih tak pogled, ko jo pozno zvečer vprašam, če bi šla ven lulat (a zunaj dežuje kot za stavo) xDDx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kopanje v potoku - odlično.

kopanje v kakšni šoderjami - še boljše

kopanje v domači kadi - niti slučajno. ali pa ko res že sila. Mislim, da mu je vroče poleg :eek: pa postopek tudi ni takšen kot recimo v potoku - se flikne v vodo pa tok dela svoje. tu ga gnjavim poleg.

se je končno osušil prej in hitro povaljat v travo, da zamenja vonjave :xx!:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: luštne mrcince, ni kej x:)x

 

meni bo pa naša mačkonka požrla živce ... mojemu :palec: pa pomoje še prej x:o)x

ker stanujemo v takem okolju, bi bilo res smrtno nevarno, če bi ji omogočila proste sprehode po naravi, tako da je prisiljena biti skoz v stanovanju ... predvidevam, da se je zaradi tega odločila, da hodi markirat kote po predsobi ... pa tud moje čevlje itd. x:Ox delam svašta, da bi se to nehalo, pa vse brez učinka, tako da so dobrodošle vsakršne ideje, kaj storiti x?x ker bom prisiljena jo oddat, če ne neha :sori: selitev pa žal ne pride v poštev xrolleyesx

How will we ever know

if we never try ...

P.M.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: luštne mrcince, ni kej x:)x

 

meni bo pa naša mačkonka požrla živce ... mojemu :palec: pa pomoje še prej x:o)x

ker stanujemo v takem okolju, bi bilo res smrtno nevarno, če bi ji omogočila proste sprehode po naravi, tako da je prisiljena biti skoz v stanovanju ... predvidevam, da se je zaradi tega odločila, da hodi markirat kote po predsobi ... pa tud moje čevlje itd. x:Ox delam svašta, da bi se to nehalo, pa vse brez učinka, tako da so dobrodošle vsakršne ideje, kaj storiti x?x ker bom prisiljena jo oddat, če ne neha :sori: selitev pa žal ne pride v poštev xrolleyesx

 

Ali je sterilizirana?

Moraš ugotoviti, kaj ti muca sporoča. Če ni sterilizirana, potem to čim prej stori. Nima smisla, da

se živinče muči, ti pa jo ne nameravaš razmnoževati. Serilizirana bo dvakrat dlje živela, prihraniš ji tumorje reproduktivnih organov,

muca bo zadovoljna in spokojna.

 

Druga reč pa je, če to počne, ker bi ti rada kaj povedala. Ali si ji menjala marko peska?

Ima morda nove posodice za hrano in vodo? Morda si ji premaknila ležišče?

Hodijo kakšni novi ljudje v vaš dom? Si morda rodila? Imate kakšnega novega hišnega ljubčka?

Te prelepe zverke so zelo občutljive namreč. Vsaka sprememba, selitev, ločitev, rojstvo, smrt, novas postelja ali kavč, drug pesek ali hrana-

muco lahko povsem zbega in se začne počutiti ogrožena.

Preglej vse zadeve doma, potem se poskušaj z njo 'pogovoriti' razumeti kaj jo moti.

 

Ko vam živali začnejo povzročati skrbi, škodo, so bolne ali druge nevšečnosti- lepo prosim, poskusite najprej na vse možne načine rešiti problem živali, ne pa samo vas samih in takoj poseči po drastičnih ukrepih- žival dati stran x!x x?x

 

Kaj boš dosegla, če jo boš dala komu? Da bo tistemu lukala na strvari? Ali jo dala kam, da bo zunaj- pa naj lula kolikor hoče? Halo, zima je pred vrati. Ne razumeti tega kot napad nate - probaj rešiti situacijo in obdržati svojo mačjo prijateljico, je član družine, ne?

Itak ti jo bo enkrat mačja Matilda vzela, naj se to zgodi čim kasneje! Želim ti obilo uspeha!

xwizardx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepotec Kraljevič :2src:

Fotografijo je posnel izvrstni fotograf Kroko xsrcx

http://i421.photobucket.com/albums/pp299/Ruby1972/DSC_2378r.jpg

 

In Mr. President Obama, ki se preteguje v jesenskih žarkih (slikala jaz :inocent: )

http://i421.photobucket.com/albums/pp299/Ruby1972/Picture111.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali je sterilizirana?

Moraš ugotoviti, kaj ti muca sporoča. Če ni sterilizirana, potem to čim prej stori. Nima smisla, da

se živinče muči, ti pa jo ne nameravaš razmnoževati. Serilizirana bo dvakrat dlje živela, prihraniš ji tumorje reproduktivnih organov,

muca bo zadovoljna in spokojna.

sterilizirana je že kar nekaj časa (dobra 4 leta) x:)x

 

Druga reč pa je, če to počne, ker bi ti rada kaj povedala. Ali si ji menjala marko peska?

Ima morda nove posodice za hrano in vodo? Morda si ji premaknila ležišče?

Hodijo kakšni novi ljudje v vaš dom? Si morda rodila? Imate kakšnega novega hišnega ljubčka?

Te prelepe zverke so zelo občutljive namreč. Vsaka sprememba, selitev, ločitev, rojstvo, smrt, novas postelja ali kavč, drug pesek ali hrana-

muco lahko povsem zbega in se začne počutiti ogrožena.

Preglej vse zadeve doma, potem se poskušaj z njo 'pogovoriti' razumeti kaj jo moti.

sej to je ... bolj ko razmišljam, manj mi je jasno ...

pesek ima že 100 let isti, s psom tudi živi že od skoz, tamali je star leto in pol ... res ni čist nič novega. zato mi edino pride na pamet, da tolk pogreša to, da je lohk šla ven ... ker preden sem se preselila (pa tja ne morem več, trenutno pa tudi ni možnosti, da bi se selili kam, kjer bi imela možnost iti ven), je lahko šla tudi ven in ji je ful ustrezalo tako. vedno je bila kje blizu, pritekla takoj, ko sem jo poklicala ... če je padla kapljica dežja, je bila takoj na oknu x:Dx drugače pa skoraj cel dan zunaj ... tukaj pa še balkona nimamo :sori:

 

Ko vam živali začnejo povzročati skrbi, škodo, so bolne ali druge nevšečnosti- lepo prosim, poskusite najprej na vse možne načine rešiti problem živali, ne pa samo vas samih in takoj poseči po drastičnih ukrepih- žival dati stran x!x x?x

 

Kaj boš dosegla, če jo boš dala komu? Da bo tistemu lukala na strvari? Ali jo dala kam, da bo zunaj- pa naj lula kolikor hoče? Halo, zima je pred vrati. Ne razumeti tega kot napad nate - probaj rešiti situacijo in obdržati svojo mačjo prijateljico, je član družine, ne? to, da bi jo dali kam drugam, bi bil čist skrajni ukrep ... zato sem tudi tukaj pojamrala, mal kakšen nasvet rabim al kaj ... kakšno idejo x:o)x niti pod razno je ne dam nekam, kjer bi morala bit samo zunaj, imam raje vse poscano ... bi pa mogoče o tem resneje razmislila, če se tole ne neha, pa da bi poleg tega našla dom zanjo, s katerim bi bila jaz tudi zadovoljna ... pa še to je vprašljivo, če bi pri meni šlo skozi x:Ix

Itak ti jo bo enkrat mačja Matilda vzela, naj se to zgodi čim kasneje! Želim ti obilo uspeha! Hvala! :palec:

xwizardx

ma, tole me je najprej res kar mal prestrašilo, ker prvič, ko je to delala, je bil naš drugi muc bolan ... in to je bil prvi znak za to, da je nekaj narobe z njim (nas je očitno tale mačka želela na to opozorit). zdejle sem pa že vse prečekirala, pa se mi niti sanja ne; sva ji tud wc razkužila, pa ni blo nič bolje ... no, sej trenutno je mir. sem zadnjič prinesla domov eno škatlo, pa jo je takoj vzela za svojo in od takrat je mir ... mogoče ji je pa manjkal še en prostor za počivanje :inocent: je pa hecna, ker tista ležišča, prav mačkam namenjena, mehka, niso ok, jih tud povoha ne ... ena škatla je pa zakon x:px no, pa kar tko naj ostane.

 

aja, tvoja mačkona sta pa tud :2src: x:px

How will we ever know

if we never try ...

P.M.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Scorpio Girl :palec: :palec: :palec:

Samo da sta rešili! Jaz sem mojima gusarjema kupila še dve postelji ekstra, ker mačji razvajenci na splošno

rabijo več kot eno mesto za svoje 'ture' spanja in dremanja.

Recimo, ko ti tole pišem, je Kraljevič na pisalni zraven mene, in ima za to njegovo večerno

spanje pri računalniku pogrnjeno dekco xrolleyesx xDDx , Obama pa ob tej uri običajno drnjoha na tepihu pri kadi v kopalnici :o|o: x:Dx

 

V glavnem, tudi Kraljevič je hodil spuščat kapljice urina na kavč :O: :wOOt: :sniky: in sem ga zato celo k veterinarju peljala,

ker se je tudi malo gončkal z eno plišasto štorkljo, pa spolno nadlegoval Obamota. No, dobil je 10 dni antidepresiva, vmes sem poštekala, da ne mara polivinila, s katerim sem tapecirala mačje stranišče v kopalnici. Namreč, nemarna plastika teh stranišč je vedno bolj tanka in se urin upije vanjo. Ker prodajajo najlonske vrečke prav za spodnji del mačjega wc-ja, sem mislila, da sem rešila problem, pa mi je Kraljevič začel

lulat na kavč!Sočasno smo začeli kurit in vrata na teraso smo zaprli. Ker čez letno sezono imata dve stranišči na terasi in eno za vsak slučaj v kopanici, pozimi pa dve v kopalnici in eno na terasi. Čeprav oba najraje lulata in kakata v terasnem sranišču, mački so čiste živali)

 

Tako nima več normalnega pretoka na teraso in v stanovanje, tako kot ga je imel od maja do srede oktobra in se je ujezil :o|o: xrolleyesx

No 10 dni antidepresivov xrolleyesx , dve novi mesti za drnjohanje in pesek v wc brez najlona spodaj + ekstra doze pestvanja- ne lula več na kavč.

Hudo občutljivi so ti mali, prelepi tirani.

 

Želim ti veliko uživanja s tvojimi najdražjimi- človeškimi in kosmatimi!!!! xsrcx

 

xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

hmmm... od 5h do 11h preživel vsi trije skup na kavču s Housom, ne vem, če sploh še kaka poza obstaja, ki je Tristan danes ne bi preležal na meni x:o)x

aja, na vsako urco je odprl oči in skor v spanju šel za 5 minut na tla ležat, da se mal ohladi, pol se pa spet zbudil, mal čudno pogledal okol sebe in čop - bil že nazaj na kavčux:Dx x:Dx

 

Danes gledala v trgovini.. vrečke z mačjo hrano (zmanjkal briketov, pa sem šla nekaj malega na hitr kupit, ponavad ma Science plan).. in ugotavljala, da na vseh vrečkah piše min. 4% mesa.. in vse živo ostalega sranja.. xrolleyesx in potem šla do mesarja, vzela 30 dag piščančjih jetrc za 1,2€, vrgla direkt iz vrečke v vročo vodo, pustila, da se skuha (ful mi je nagravžno rezat surova jetrca), narezala na mini koščke in dala v hladilnik. za 3 obroke bo, pa čist je not padel :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

Tale mucek ni moj, posnetek je z YoTube, ampak je lušten... xsrcx x:Dx

 

"Prestrašeni " mucek

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tole je biu pa moj Simba...nažalost ga ni več.. :C:

http://www4.slikomat.com/09/1205/1lj-DSC018_thumb.jpg

 

 

sedaj imamo samo še 2 muci...pa še to si je eno prilastila naša soseda :sori:

nažalost slik od Arijelce in Olive nimam...če pa bom kdaj jih slikala pa pokažem slike... :vio:

...vesolje med zvezde nevidne črte riše, povezuje ljudi ki jih več ni, vsaka zvezda poje svojo zgodbo, zgodba o ljubezni sva jaz in ti...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jutri peljem vse tri mačkersone k vetu - sterilizacija oz. kastracija..bo diagnoza. Sem se dogovorila za masovni (količinski ) x:px popust:)) upam, da bo.

Se Lumpi že nekam čudno obnaša..tako, da mislim, da bo zadnji hip tole

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, kako lepi muciji x:)x

 

Jaz pa imam doma Mirko.

post-4282-1260212811_thumb.jpg

"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa še malo mačkersona Murija, ki spi na hruški x:)x

xrolleyesx

 

no -v glavnem - odpeljala sva danes mačkone k veterinarju - jih popišejo - črna LIna, sivi LUmpi, črno beli Muri - in ob dveh pridem po njih.

Potem pa :eek: upam, da nimajo tam kamere in snemajo osuple lastnike...ker jaz in ta mlajša sva že bili takšni za skrito kamero genau...namreč - Muri - ni mačkonar...ampak mucka - in bila potrebna seveda sterilizacija - ne kastracija :vragec: in je šlo k vragu moje barantanje za ceno - saj na koncu kastracija za Lumpija bila zastonj...ampak..šok ej..

Pa roko bi dala v ogenj, da je Muri imel jajce...pa jih ni..očitno :vragec:

Tako, da je zdaj razporeditev pri nas sledeča: LIna - črna muca, Lumpi - sivi muc, Muri - črno bela muca.

kaj češ zdaj spreminjat ime, ker itak že sliši nanj x:)x

 

O, kako lepi muciji x:)x

 

Jaz pa imam doma Mirko.

:palec: lep (a) x:Dx

 

in tudi Simba lep x:px škoda, da ga ni več...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...