Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki


Tamburin

Recommended Posts

bast, .... nima smisla česa posebej počenjati, ... muc je pač muc in počuti se vsekakor gospodar in tako rekoč malo ogrožen nad svojim kraljestvom.

Sam imam dva muca, sta mama in sinek, velikokrat se igrata, a večkrat je mama huda na sineka in "renči " na njega, še posebej, če želi prej dobiti hrano kakor ona sama.

Tudi meni je bilo včasih hudo, .... a situacija, ki se je zgodila, ko je sineka napadel drugi muc in je mama takoj priskočila na pomoč in mu potem lizala rane, je vse obrnila na glavo, .... moje mnenje namreč, da ga ne mara več.

Torej edino kar je, kot sem ti dejal, potrebno bo še časa, da se spremeni situacija, tu ne moreš kaj dosti storiti, ... samo ne kaži več ljubezni do ta malega kakor do starejšega muca, .... ker mucki to presneto dobro vtisnejo si v spomin, in so potem še bolj užaljeni ....

Toliko zaenkrat in pa pa

Izkušnje pomenijo, da veš veliko o tistem, česar ne bi smel storiti ... :-)

 

http://www.yatoula.com/gif/smiley_3/smiley_1041.gif

 

http://ogledalo.blog.volja.net/

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Itak, mački se bosta po mačje zmenili… :palec:

 

Je pa res, da trenutno veliko časa preživim v njuni družbi... komuniciram, opazujem… čist sem v tem. In mi ni fajn, ko vidim našega prej vedno zadovoljnega fanta, kako je večinoma vznemirjen, jezen, užaljen, agresiven… torej, problema sta dva: kako odpraviti mačkovo nezadovoljstvo in moje, pogojeno z mačkovim...

 

Se strinjam, Neli, nekatere mačke, ki živijo v tesnem sožitju z ljudmi, se slabše znajdejo v družbi mačk. Naš je že tak. Ostalih mačk ne mara ali se jih boji, kvečjemu tolerira, mačjih prijateljev pa še ni imel (je pa prijateljeval s psičko). K nam je sicer prišel skupaj s sestro xsrcx , ki pa je že po nekaj mesecih končala pod kolesi avta… on pa takoj za tem na kastraciji. To, in pa selitve (3x v 7,5 letih), je gotovo vplivalo na slabšo socializiranost v mačji svet.

 

In ja, zdaj je ogrožen absolutizem njegovega carstva. Študiram, kaj lahko sploh naredim. Obe mački sta zanimivi, pametni, vse ohinsploh…, tko da mi je izkazovanje naklonjenosti v veliko veselje. xsrcx

 

Več zavestne pozornosti pravzaprav dobi maček, malo zaradi moje slabe vesti, pa tudi zato, ker si tamala zna izboriti večino tiste nezavedne (še veš ne, kdaj se ti namala v naročje).

 

Glede muce, si problem (skrbi me, da ji ne posvečam toliko pozornosti kot je kot mladič rabi), priznam, ustvarjam sama. V resnici vidim, da ji je pri nas prav fino. Mačka sprejema kot dejstvo, zanima jo, hodi za njim, ampak na razdalji (kar deluje kot da mu pušča osebni prostor, in ne, kot da se ga ne boji)… Ne boji se ga (sploh še nisem opazila, da bi se česa bala), se mu pa podredi (ko maček pride do nje), in to nekako dostojanstveno, ve, da jih bo skor ziher dobila po kepi… Ampak ni nič užaljena ali prizadeta. Počaka, da je napad mimo in naprej -juhuhu- se met fajn… Mala je surviverka (pritepenka) xsrcx , prepričana sem, da bi preživela v vsakih okoliščinah. :palec:

 

V glavem, posredujem le, ko se res hudo zagrabita, sicer pa ju pustim, ko vidim da imata svoj film… Kaznovanja, pa če gre za še tako nesprejemljivo vedenje, ne odobravam, se itak ne obnese.

 

Skušam se zmenit s prigovarjanjem in pristno naklonjenostjo… Z enim mačkom je šlo zelo sponatno, zdaj pa najbrž res rabimo še nekaj časa in potrpežljivosti, mogoče pa tudi več zavestnega delovanja. Pri tem pa se mi pojavlja dilema. Po eni strani cenim ravno mačjo samosvojost, to da so v vsakem trenutku ravno take kot so, po drugi pa želim svojega mačka zmanipulirat, da bi se čimprej prilagodil novim okoliščinam. Ampak sej sem sam človek, a ne? x;)x

xnckrivx

 

Razmišljam o kakšnem triku… npr. da bi mucico namazala s čim, kar je mačku všeč, da bi mu dišala in … bi jo povezoval z vonjem… pogojevanje torej, kar dobro diši, imamo radi…. Je kdo poskusil kaj takega x?x :irs: :madpro:

 

 

Mačku namreč dolgotrajen stres sigurno ne koristi. Brala sem celo (ok, na www.24ur.com, tako da ni bilo kakšne strokovne razlage), da povzroča težko ozdravljive težave s sečili…

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

he he, modrec69, pri hranjenju je pri nas drugace…

 

maček je bil in ostaja gentleman. hrani se z izbrano hrano, je počasi, zmerne količine… prej je vedno nekaj hrane pustil (zdaj muca vse spuca, je prava požeruhinja… )

 

zgodi se, da se maček obrne in gre vzvišeno stran, ko vidi mačico, kako se divje zapodi v skledo… pride jest šele, ko muca zaključi. dogaja pa tudi, da ji dovoli jest iz svoje sklede, skupaj z njim, čeprav ima muca svojo… (prestavim mačico, pa včasih hoče lih iz njegove jest…)… običajno pa jesta vsak iz svoje sklede in s tem ni težav.

 

 

V mačji spomin pa tudi jaz ne dvomim. Spet primer z našim tavelikim: sproščeno izlegavava, sama, vse super, pa ga kar naenkrat vrže v luft... zaprha in zarenči in gre… izgleda mi, kot da se je spomnil na tamalo… tega prej ni počel...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem, če sem že kaj pisala sem, zdaj sem končno dobila skener v roke in ga resno zlorabila, tako da imam tudi par slik naše ljube - sicer že preminule - Neri xsrcx

Družbo nam je delala 9 let, bila je neverjetna mačja gospodična z veliko stila in prikupnosti x;)x Ko smo se preselili v hišo, se je začela družit z okoliškimi mački (prej je bila samo v stanovanju) in je od njih pobrala mačjo kugo ali nekaj podobnega, tako da se je letos spomladi poslovila od nas.

 

Najprej ena slikca naše male mrcine, kjer se jo malce boljše vidi :vragec: 8 kg x:Dx

 

 

Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja... pozabla povedat... je pa križanka med perzijcem (čisto belim!) in angora mačko (črno, seveda x;)x )... naša Neri se je vrgla čisto po mami, zato hvalabogu ni imela udrtega gobčka in kakšnih problemov s solznimi žlezami in prehranjevanjem (kot jih lahko imajo normalne perzijke), pa tudi dlako je imela noro svileno in dolgo (kot angore, perzijke imajo že malce tršo) xsrcbumx

 

Še ena slikca... šefica kontrolira situacijo s stola (tule je še zelo majhna x;)x );

 

 

Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.

VILA SONCA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>mene neki zanima vsi tisti ,ki mate kužeka doma, a mu nudite tut toplo odejo, al pa ogreto hiško? ...

 

Pri nas je car ... član družine ...sprehaja se po kuhinji, pa dnevni sobi...celo na kavč se včasih spravi... xDDx (če ni nikogar doma).

 

torej hiško ima ogrevano xDDx

 

z mačko je enako..samo ona ima posebne "muhe"..pač mačka xDDx

 

Pozdravček

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}> perzijcem (čisto belim!) in angora mačko.. naša Neri se je vrgla čisto po mami, zato hvalabogu ni imela udrtega gobčka in kakšnih problemov s solznimi žlezami in prehranjevanjem (kot jih lahko imajo normalne perzijke),
STE JI OMOGOČAL POTOMCA TUT MORDA?

 

<{POST_SNAPBACK}>Pri nas je car . član družine ...sprehaja se po kuhinji, pa dnevni sobi...celo na kavč se včasih spravi...
ME VESELI ,RS...SM TUT RAJE BREZ KOT PA ,DA BI IMEL V GLAVI,DA JIH ZEBE TAMLE, ZUNI...
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fajn, muckofani. :)

Soncna, men ni hotlo odpret, ampak ne se pustit motit. :)

Morda se je kaj trenutno zataknilo.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sončna, kak lepa mačkica (je bila :sori: ) tvoja Neri ... jaz pa velikokrat na avtu najdem eno lepo oranžno tigrasto muco xflirtx xsrcx ... kaj je luštna, ko se prav počasi spravlja dol z avta... bi jo kar posvojila x:Ix (saj ni brezdomka, samo cortkana je tako)

 

Moja kuža je pa danes spet skregana z mano :( :angry: ... ker sem jo strigla pa še skopala... že ves dan 'ne govori' z mano, se hodi samo k Daši crkljat x;)x xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se pa vidi znacaj in cist dobr zgleda, nic ni starikav...

je videt zvest in tudi trmast, ponosen in kljubovalen tud mal... Tak mal svoj, bi rekla 'po faci'. x:o)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Heh, tole vam prav moram povedat, morda sem ze kdaj (za olive sem ziher).

Vse nase macke so shizile na olive (morda smo zgolj med redkimi, ki so to ugotovili), velik mack sem cajtala s tavzentrozo, tako zunanje kot tudi cajcke... 1x je Mimi razgrickala vrecko tavzentroze in ko sem ponoci prisla v sobo, je bila vsa soba posuta s tavzentrozo, sploh mi ni bilo jasno, kaj je to, potem ko sem videla vrecko sele.

Iz tega sem sklenila, da imajo macke rade grencine.

OK. Ampak sadja pa res ne marajo - dajte macki za povohat banano, prav smesno je, kako ji ni vsec vonj, kar odskoci. :D

Mi se hecamo vcasih ko se motovili okol mize, ces, a bos mal? Kislega zelja recimo? In ji damo za povohat... se hitro odplazi stran.

No in sadja kao ne je...

Nekoc pa smo imeli neke rozine, pa se Mimi smuka okol nog, ji dam rozino, haha, ces, na - in ona jo poje in hoce se. :D Rozine! Macka!

Recem, opsala, morda bo pa tud drugo sadje - posuseno banano, nalasc, ker me je zanimalo, ce je fora v tem da je posuseno - ful jih poje.

 

No in zakajh prav zdaj to pisem?

zadnjic mi je zapasal posuseni ananas, koscki, pa se zdajle spomnim, grem iskat, pa Mimi uleti, ji dam - in zdaj je ananasov koscek, no ga je ze vmes pojedla (sam je mela dost enega, ocitno).

 

Tu mach... kdor ima (samo) psa, se mu bo to zdelo mroda normalno. Ker pes svasta poje in shizi na vse, praviloma... A macka pa ne, kaksno sadje, zelenjava, pih! ceprav jaz ji svasta ustulim. ;)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...