Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki


Tamburin

Recommended Posts

<{POST_SNAPBACK}>Micek, Micko, Mikec, Miko.

Že nekaj časa ni bil dobro razpoložen, vsaj tako se mi je zdelo. V resnici ni bilo tako, bil je le zelo bolan, a tega nismo vedeli. Ker se menda mački strašno dobro prilagajajo, ko jim pešajo ledvica. Pred 10 dnevi se je začel močno sliniti in nič jedel... ko sem naslednji dan prišel domov, je po ovinkih šel k meni, malo se je še skril za foteljem, da ga ne bi videl, kako ubog izgleda, ker me pozna, da sem mu večkrat prigovarjal, če se ni umil okoli oči. Ni se mogel več umiti... veterinar je ugotovil odpoved ledvic in uremijo. Tudi že dehidriran. Od uremije že vnetje v gobcu. Infuzija + antibiotiki, pa bomo videli, je rekel. Čez prejšnji vikend je dehidriranost sicer popustila, a v ponedeljek zjutraj, ko sem odhajal v službo, ni mogel več hoditi. Komaj je stal na nogicah... čez teden je malo še zanihalo stanje na boljše, predvsem pa na slabše. V petek so me domači še počakali, da grem zraven, ko je samo še nemočno ležal, jesti ni mogel več, telo pa mu je sem ter tja spreletel krčevit krč. Hotel sem biti zraven, ko bo odšel. Injekcija močnega barbiturata... desno oko se je trudil imeti še dolgo odprto. Strup za paralizo možgan in pljuč in srca pa nevem česa še. Še nekaj časa po tem uspe krčevito vdihniti. Gledam ga v oči, kako izginja iz njih življenje in čakam. Veterinar ugotovi smrt. Kaj je ugotovil? Med kasnejšim pomenkom v čakalnici začutim, kot bi v resnici umrl prav tisti hip.

:V: :V: xrainbowx

ポローナ

 

 

Pikapolonica (my blog)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Micek, Micko, Mikec, Miko.

..... Gledam ga v oči, kako izginja iz njih življenje in čakam. Veterinar ugotovi smrt. Kaj je ugotovil? Med kasnejšim pomenkom v čakalnici začutim, kot bi v resnici umrl prav tisti hip.

 

 

xvrtcx za mucija..

:C: :sori:

 

Ma ne, ne bom več mačk mela, men je tko hudo ko tole berem, pa ko se spomnim, ko je moj umrl..

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej maš prav. Sam jst pa tolk trpim pol, a veš, če se navežeš na človeka, sej ne veš, lahko ga tud zgubiš, pa ti full pomeni.. ampak, si rečemo, ah ne, to je pa še daleč, do takrat.....

Pri živalih pa veš, da tolk in tolk let.. pa čao, pa jst sem vedno tko čutila, da so mi bli moji mački tolk blizu kot en zelo zelo dober prijatelj, najboljši! Ne morem opisat tega, pa sej itak veš, ko si mačji človek x:)x kako se razumeš z njim, čist brez besed, s pogledi.. pa ti je vse jasno kakšne volje je.. x;)x pa vse.. kot da mu v glavo vidiš, pa on teb.. x:o)x

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja mogoče res tko..

pa da se tist k enmu daš razporedi na dva.. (a je tko pol tud med ljudmi x:Dx )..

Se spomnim mojga mačka ko sem sosedovega malega mačkona sam dvignala gor na škarpo sem ga dala, ko ga je hotu razbit..

Prej sta si bla pa full dobra..

Kok je mačje ljubosumje močno. Ampak sem ga mela v tistem momentu še full raje, da mu JST tolk pomenim, pa tud sam jst sem ga lahk cartala.. tko da sva si bla en drugem kolk je možno v takem odnosu vse.. jst nisem vlačla drugih mačk po rokah.. on je pa sam pr men se fajn počutu pa sam mal grizu, ne tak zares, ko drgač je bil pa tak divjak.. xrolleyesx Mick, bluzim, ne res? x;)x

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men je pa danes moj hrček umrl... :C: sm ga mela 2,5 let. :C: :C:
*In my dreams I always see you sore above the sky, in my heart there always be a place for you for all my life, I'll keep a part of you with me,...and everywhere I am there you'll be,... (Peral Harbor) *
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>men je pa danes moj hrček umrl... :C:  sm ga mela 2,5 let.  :C:  :C:

:sori: :C:

Bogi. Boga. :(

Saj si ga glih zadnjic omenjala, pa mensezdi se clo fotko gor dala. Se dobr, da si jo! xcrossfingx x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hvala vsem x;)x

sem že mal bolš.. soryte k zganjam cikus zrd tega sam vseen... k se tko navežeš na malo živalco :sori: ... ko tega "prebolim" bom verjetn kupla še enga, da moj drugi hrček ne bo tako sam :sori: ....

drugače pa hvala vsem x:Ix

*In my dreams I always see you sore above the sky, in my heart there always be a place for you for all my life, I'll keep a part of you with me,...and everywhere I am there you'll be,... (Peral Harbor) *
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men je blo za umret hudo, ko sem morala gledat, kako mi mackico, ki je bla 14 let z mano, uspavajo.. :C:

 

Dans mam pa zabavo z drugo mackico mojo. Je igralka na Nasi mali kliniki x:)x In sem jo danes zjutraj od doma pripeljala na snemanje, pa so mi rekli, da jo danes se 2x rabijo.. Skoz cel dan.. Kar ni blo cist planirano, z moje strani.. No, in mam zdaj cist spremenjene plane za danes..

Mackica bo pri meni v stanovanju, zdajle sem prisla in jo spustila s kosare, se je prec pod posteljo skrila.. Sla sem kupit vreco peska in eno skatlo nasla tam, da ji WC naredim, pa hrano mal kupila.. Odpovedujem vsa predavanja na faksu danes.. In zvecer mam vajo, takoj po snemanju, tko da zgleda gre mackica se na vajo z mano in se pri meni bo prespala.. Upam, da ji ni prevec grozno, ker je novo okolje...

Grem zdaj WC usposobit, pa mal jo potolazit..

 

Ampak kolk pa dlake spusca :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo jo, frajerko x:)x Se je mal opogumla in prilezla izpod postelje.. Sem ji WC pokazala, mocno upam, da bo upostevala.. sicer je pesek ful cudne barve, tak belo prozoren, pa z roza in modrimi kamencki vmes.. mislim, kaj si ne zmislijo, ej xrolleyesx

Se eno urco, pa greva nazaj.. tle mi zdaj v narocju lezi in se tolazi.. mene pa ze ful nos srbi.. neverjetno dlake spusca.. itak, ne cesemo jo vsak dan, ker je bolj 'zunanja' macka.. No ja, bom si sesalc od doma pripeljala pol, pa cunje nesla domov v susilni stroj.. 'razkocinit'

Drugac me ima pa danes neverjetno rada x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepa muca :2src: . Sej vidim, da jo obrajtaš in da ti ni vseeno zanjo :palec: ... ma ne morem si kej, da mal ne pokomentiram. Z namenom da bi blo za muco čimboljše poskrbljeno, ne da tebi sikam... Če prav razumem, ni »tvoja«, se pa poznata in danes pičita med tvojim domom in snemalnim mestom, kasneje še nekam... Za mačko novi ljudje in nova okolja... Je navajena?... Ker...

 

Mačka je navezana predvsem na svoje okolje. Vsaka sprememba, vsaka selitev iz domačega okolja, jo prestraši. Potrebuje določen čas, da se privadi na vse nove vonje, zvoke..., da pošteka in se vklopi v okolje. Za razliko od psa, ki se ves čas ozira na to, kje je njegov človek in mu je praktično vseeno kje se potepata, da sta le skupaj. Pa samo eno muco poznam, ki se rada vozi v avtu, mojemu (in vse ostale moje izkušnje so take) je vožnja totalen suffer. Al pa ko jih nosimo v košari... valjda jim ne paše, da nima nadzora, niti nad tlemi pod sabo!! Pomaga prijazno, spodbudno prigovarjanje, posebej njenega človeka. Sej, včasih je treba kej muvnit...

 

Moj predlog je, da muci omogočiš čimveč miru in jo čimprej vrneš v domače okolje. Konkretno: čimmanj muvanja iz placa v plac, kjer pa sta, pa jo imej »pod nadzorom«, kar pomeni- opazuj njeno počutje in ga spoštuj. Ker- tudi če je navajena muvanja, doživlja stres. Pa povsod mora najprej vedet, kje ima WC, kr pokaži ji ga, bo ziher poštekala. In vodo mora imet na razpolago, hrana pa ji najbrž niti ne bo posebej dišala... Fajn bodta! :palec: xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...