Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki


Tamburin

Recommended Posts

Fak, to so tko težke teme.. in odločitve.. ja, dejansko je lajf nekoga v tvojih rokah.. in to lajf nekoga, ki ti ne more sam povedat kaj si želi in kako čuti.. Saj pač lahko misliš, da veš, pa v bistvu ne veš :sori: :V:

 

Mogoče misel.. na naravno situacijo.. kaj bi se zgodilo z njo, če bi bila nekje v naravi, med sebi enakimi.. a bi preživela zimo na primer? Sori, verjetno ful grda misel.. sam razmišljam, poskušam najt kako varianto.. kako se odločit..

 

Znaš reiki ali kaj, delaj ji reiki, živali so še bolj dojemljive za to. Kupi ji kak kamenček, če deluje za ljudi, ne vem zakaj ne bi na živali.. Rada jo imej, pokaži ji to.. Mogoče pa.. se reši samo od sebe..

 

Mi smo Špelco peljali uspavat, ko je začela trest se in jokat od bolečin.. krči.. Na mizi so ji dal uspavalno injekcijo.. in je umrla, preden so ji dal še uno ta drugo.. Za srček.. Nama je z mami to ful pomenilo.. da je šla naravno.. Čeprav zadnji trenutek.. Tko da vem, kaj hočeš povedat..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tko da vem, kaj hočeš povedat..

Hvala za podporo......., nasvete........

x:Xx xsrcx

 

Vem, težki dnevi bodo pred nami...... :C:

 

Upam na najboljše........in na to, da nam ne bo treba reči......DA-uspavajte jo xsrcx

 

 

xsrcx xsrcx xsrcx xsrcx x:Xx

 

p.s. radi te imamo-naš mala kužika xsrcx

Smisel življenja je največja sreča
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kokica če te bo kaj zanimalo lahko vprašaš, sem dala to čez z našo psičko - 14 je bila stara, lansko leto tega časa. Operacija je šla skozi 2x, prvič so ji odstranili nekaj čisto majhnih tumorjev in jo obenem sterilizirali, bojda to pomaga. No ampak kasneje se ji je naredila še ena bulica, ki je hitro rasla, tudi to smo dali operirat. Tri mesece kasneje je začela zelo veliko vode pit in smo odšli na pregled še enkrat, ni dalo miru, slab občutek pač in so ugotovili da ima pljučka že na pol rakasta - se zelo hitro širi ta zadeva.

So ji dali 3 mesece do pol leta vendar je dočakala komaj tri mesece, zadnji mesec je očitno hirala kar ni prijetno za spremljat, pravzaprav si nikoli ne misliš kako to zgleda in upaš da boš pravočasno odšel k veterinarju in se poslovil od živalce ampak hudo je videt kako hitro se stvari spreminjajo na slabše. Če te bo zanimalo še ti lahko povem kaki so kaj znaki ker recimo nam veterinar ni hotel povedat...je rekel da bomo sami ugotovili ampak ni ravno tako, spregledaš dokler ni že na "meji".

 

So nam rekli tudi, da lahko nam zaspi pač ji plučka odpovejo ampak do tam si nikakor in nikoli ne dopustit it!!! Nikoli si ne boste oprostil, pomenite se v familiji že zdaj kako in kaj ker na koncu je le še "panika" in šok, ne glede na to koliko časa se pripravljaš.

 

Seveda pa so tudi pozitivni primeri, nekateri kužki kar živijo še naprej ampak to je zgolj izjema ne pa pravilo!

 

:palec: xsrcx

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men je pa to ful.. te inekcije :xx!: a mi lahko kdo zagotovi, da to res nc ne boli, ko zacenja prjemat tist strup. (za ameriske kaznjence (kukr vem) un strup najprej prime, da odpovejo pluca..-->precej kruto kaj..) kako delujejo te veterinarske inekcije ne vem. ce bi mogu sam zberat(pac kako se fentat) bi kr eno dvocevko uzev pa da mi odpihne celo glavo.. pogled je res precej grsi. sam smrt je pa za ubitega pomoje precej lazja. sam puf in konc..
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ejaja nols xrolleyesx easy...

 

Injekcije dajo 3. Preprosto zaspi, ne vem sicer kaj se dogaja ampak naša psička je bla popolnoma mirna, vbistvu sem še danes prepričana da je vedla zakaj je tam, ni jo blo strah kot jo je bilo ponavadi, ni se upirala ne nič. Držiš kužka v naročju in najprej dajo eno injekcijo, traja par minutk in zaspi, ne brca, ne cvili ne nič, samo zaspi. Torej ne verjamem da boli ali kaj takega. Potem da še eno in nato še eno. Večina ljudi potem pride na dan z vprašanjem "kaj pa če je še zmer živ/a in ni dovolj" ampak naredijo testek srčka in lastniku dajo izvide. Veterinarji pa so več ali manj zelo uvidevni, jst mam dobro izkušnjo in sem vesela da je tako ker vbistvu ne veš kaj se dogaja, te vodijo skozi postopek, ti dajo nakonc škarjice da si pramenček za spomin odstrižeš pa tko, te pustijo samega v ambulanti da se posloviš če se želiš itd. Mislim :sori: sej vem da je vse to zelo grozno slišat ampak, veliko huje je pustit žival da se matra, samo zato ker živiš v lažnem prepričanju da ni kul jo uspavat. Sprejet moraš dejstvo, da živali lahko olajšaš bolečino in jo dostojno pospremiš ko je za to čas. In narediš to odgovorno :palec:

 

Sploh pa ne delat panike, to mi je blo najbolj grozno, mami je histerična ratala in se začela dret in hjoj žival je bitje in ve kaj se dogaja, nej odide mirno ne pa razburjeno :sori:

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

I agree, 5rca! :palec: Jz sm mela 11 let mojo lubico (R.I.P. Kajči! xvrtcx ), pa je na konc čist zbolela, voda v pljučih, srce, itd. In največ kar sem lahko storila zanjo po tem, ko mi je 11 let prinašala srečo in veselje, je to, da sem jo dala uspavat, da ni odšla iz tega sveta v bolečinah, temveč v miru! xsrcx
Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Doma imamo pet mačkov, en bolj lušten kot drug:Dado, Crni, Pupa, Ringo in Dizzy. Same cvetke.
"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako je lušten, mi smo enkrat imeli čisto belega z modrimi očmi- Bicek.
"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: ja tale maltežanček mi je bil pa zmeri všeč, še na tistih slikcah ko sta oba gor, full je lepčkan pa prijazen zgleda!

Jst čist padam na stare živalce, mucke pa kužke mostly, starejši je bolj mi je pri srcu, to samo tisti vejo kaka je stara dušca ki so že kdaj imel kakega "upokojenčka" doma ane x;)x xDDx

 

 

Joj pri živalcah, sej ne da sem ravno razlagala da sva nekje lisičko vidla zadnjič, sva na Rakitni tut 2 srnici / srnjaka srečala...prov take kot jih v filmih vidiš da vlečejo sani Dedku mrazu - tiste sivorjave z belo ritjo!!! KOK SWEET STA BLA!!! Kradla zgleda neki iz enga vikendaškega vrta x;)x xsrcx

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx kok mene ta žvau v dobro voljo sprav x:Dx

tamle na spodnji polici mam eno mapo z elastiko..in je glihkar ugotovil da ful zabavno poka, če elastiko dvigneš z gobčkom in jo pol spustiš x:Dx in zdaj to že ene 15 minut ponavlja.. pa gre mal stran, pa se z drugim igra, pa nazaj še mal z elastiko pokat, pa spet...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moje muce:

bratec CIBI, ko je umrcku je meu 14 let

sestrice PIKI (15 let), METI (11), VEJCI (12)....

njihova mamika LULI (lezi na mizi - 10 let)....

 

Potem pa si mislim: vidis, zivali so inteligentne (brez kompjuterja), citajo misli (ljudje knjige), pijejo dezevnico (ljudje kupijo vodo v flasah, ahahahaaaaa..... ne izpod pipe, ne... ahahahaaaa.....), spijo na prostem pokriti z zvezdnim nebom (ljudje pa samo sanjajo o zvezdah, kokr rumanticni, ne ... ahahaaaaa...) zmeraj so v formi, vitke, misicaste (ljudje pa hodijo na bilding in... ahahaaaaa...... si prizadevajo postati zivali, ahahaaaaaa.....), njihov komfort je zelena trava (ljudje pa ure in ure prezivijo v zelenih foteljih gledajuci (zal mi je, ampak moram po srbsko napisat, ker v slovenscini ne zveni dobro) televizijo. Zivalce se prav nic ne ukvarjajo z vedezevanjem, kako je nastal svet... ahahaaaa .... tudi meni je smesno, ko najdejo kaksno staro vazo in recejo, da ima sigurno 8.000.000 let (pred nasim stetjem... ahahahaaaa ... tut to mi je zlo smesn.. ahahaaa .... sploh arheologi, k si kr zmislujejo letnce, ne ... ahahahaaa ....).

 

Torej: kako je svet nastal in kako bo sel naprej, nihce ne ve in tudi ne bo zvedel za casa nasega zivljenja. SKRIVNOST JE skrivnost!!!! Radovednost pa ni skrivnost! ....aaaaaahhhh .....

 

 

1. CIBI je imel 8 kg in je bil velik 107 cm (je hodil po nogah kot mi, zato ker me je gledal, ko sem na dvoriscu delala karate in se je naucil). Vsi so bili rojeni 5.11.1984, mamika pa 1983. Hec pa je, da sem spoznala enega rojenga na isti datum - sam mal starejsi letnik, ne (obojestranska ljubezen).Z vsako novo igraco se je samo Cibi igral, ko pa se je navelical, so se lahko igrale tudi muce (zlati trakci, zlati papircki od bonbonov... vse kar se je svetilo). Umrcku je zaradi nostalgije, ker smo se preselili v center in smo ziveli v 3-sobnem stanovanju, v 3-jem nadstropju, on pa je hotel ven na vrt, ki ga je prej imel. Zalost....

 

2. LULIKA je bila nora na radijo Opcine "Glasba po zeljah". Ko sem ji dala pesmico Sula tu LULA, sula tu Lula - Mat Bianco, se je kar zvijala od zadovoljstva. Sploh pa je bila zaljubljena v Sabinin (Citar) glas. Ce je bila zunaj in ni hotela v hiso, sem cez okno zazjala: Luuuuulaaaaaaaa prit hitr notr, je Sabiiiinaaaaaaa!!!!! in se nism dobr izgovorila je ze skocila v sobo. Ce pa sem ji dala kaseto kitajske glasbe, oooh potem pa je bila tudi cel dan v sobi. Umrckala je zaradi trebusnega raka.

 

3. PIKICA je bila tako dobrosrcna, prijazna.... moja moja ... Umrckala je zaradi revme, veterinar pa jo je zdravil za cisto nekaj drugega.

 

4. VEJCI dama, ce je bil kaksen francoski film po televiziji se je vsedla na stol in ga do konca gledala v vzravnani drzi. Mi se zdi, da je reinkarnacija Romi Snajder. Umrckala je zato, ker se ni prilagodila v novem stanovanju...

 

5. METIKA moja sovraznica, ker je bila tako ljubosumna, ko sem se s Cibitoim igrala, da mi je hotela kar skociti v glavo. Ko je sla moja mami za 1 mesec v bolnico, 3 dni sploh ni mogla od strahu hoditi. Mucki so jo prepricevali, da je ne bom pozrla (enkrat sm ji oblubla, sm mela 2 cm douge zlate nohte, sm ukrivila prste, pukazala zobe in rencala da jo bom puzrla. od takrat pa se me je bala...ooooh). In zacela se je prijazno motati okoli mene, postali sva velikanski prijateljici. Takoj pa, ko je mami prisla domov, je postala spet ista .... pa nic hudega .... Umrckala, ker ji je voda zalila maternico in jajcnike....

 

Vsi mucki so zelo trpeli, ko so umirali, toda niti ena ni pokazala, da jo kaj boli..... ne pa kot mi, najmanjso tegobo ze povemo svojim ali pa celo na Forum..... :C: xvrtcx :C:

ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
x:Dx x:Dx kok mene ta žvau v dobro voljo sprav x:Dx

tamle na spodnji polici mam eno mapo z elastiko..in je glihkar ugotovil da ful zabavno poka, če elastiko dvigneš z gobčkom in jo pol spustiš x:Dx in zdaj to že ene 15 minut ponavlja.. pa gre mal stran, pa se z drugim igra, pa nazaj še mal z elastiko pokat, pa spet...

x:Dx x:Dx :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sploh nočem provocirat, sam me zanima, zakaj jih nisi, če si jih imela tako rada, odrešila trpljenja. :sori:

Mene bolj zanima če je blo kaj od tega sploh res :inocent:

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Muce povsem jasno pokažejo svoje trpljenje, na svoj način seveda. Vprašanje pa je, če smo mi dovolj pozorni in to opazimo. Ker povedat pa na forum napisat glih ne morejo kako se počutijo, ne. Ponavadi se zavlečejo v svoj priljubljen al pa bolj "odmaknjen" kotiček, kjer se počutijo varno, s svojim obnašanjem, očmi, gibi pa povsem jasno kažejo, da trpijo zarad bolečine ali česa podobnega.

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sploh nočem provocirat, sam me zanima, zakaj jih nisi, če si jih imela tako rada, odrešila trpljenja. :sori:

xrolleyesx Kako pa to mislis? A ste vi odresili trpljenje tvoji ljubljeni babici? xrolleyesx

 

Mene bolj zanima če je blo kaj od tega sploh res :inocent:

Kaj te zanima? Moje muce te zanimajo? Saj znas slogat, ne, pa puglej ce je res al ni, ne? Pa ne vtikaj se s svojimi nespodobnimi posti, ne!!! xrolleyesx

ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to je drugače. Ljubljenčku bi ga. Babico smo pa imeli na morfiju ja, da ni tko trpela. Se mi zdi človeško.

A sem jaz mogoce kaj pisala, da smo muce pustili umreti, a? A ti ves, da so bili pri nam vedno za vsako figo veterinarji?

A te jaz zafrkavam, a sem se ti kdaj javila na tvoj post in te provocirala? NE in tudi ne bom. Ti pa si alergicna name, ker ti misli citam, ne! Pa kaj hocemo, jaz sem se od zivali veliko naucila, citam misli brez problemov. Tudi ko sem uganila tvoj zadnji Anagram, se ti sploh nisi javila, da je tocno. Zakaj? Zato ker mislis, da ti bom pisarila in te prosila: Odgovori mi Mystica, ali je prav, ali sem uganila! Me sploh ne zanima. Ti samo zajebavas. Bolj ko ti ponujam roko prijateljstva, bolj si nesramna. Vem tudi, da bi me rada vprasala kaj v zvezi s sloganjem. Pa ti ze naprej povem, da ti ne bom nic rekla, ker nic ne vem in me nic ne zanima glede tebe. Torej se ne bom skoncentrirala.

Nasvet: NE CITAJ VEC MOJIH POSTOV! :frog:

ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...