Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki


Tamburin

Recommended Posts

Je treba takrat skočiti na cesto pred avto in šibati celo pot do njihovega vikenda in po možnosti potem par ur preležati tam, da se preveri, če so ljudje na varnem.

To me v osnovi moti - pa sem šla enkrat tja in prosila ono žensko, naj ne hrani več psa in naj ga spodi...pa se ji taak smili,ker tak lepi in prijazen..

 

Mene pa v osnovi motijo neodgovorni ljudje, ki puščajo psa, da skače po cesti in še kje ... in ga nekaj ur ni? Ne ogroža le sebe, ampak tudi druge v prometu. Veliko ljudi se psov boji, jih ne mara, marsikdo jih "nahrani" s strupom, ... nimamo pravice ostalih "posiljevati" z našimi živalmi. Verjetno tudi kastriran ni in spet bo kje kup nezaželjenih mladičkov. Ali nova zgodba, kako je pes (sicer tako zelooo prijazen), napadel otroka ali drugega psa. Pa bi se mogoče samo branil, kriv bi bil pa vseeno on (oz. njegov lastnik), ker ni bil na povodcu. Zakon pač določa, da morajo biti psi na povodcu oziroma v ustreznem bivalnem prostoru, ki živali preprečuje pobeg. Pred kratkim je sosedov kuža (mali mešanček, taaak lepi in prijazen) tekel za kolesom (pa še nikoli prej ni), deček je padel in pristal v bolnišnici. Lahko bi umrl. Soseda je seveda morala kar mastno plačati ...

Ko si nabavimo žival je naša, ne pa žival cele vasi, naselja ali mesta.

 

škorpionček, lepa mucika xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Beli pa niso cenjeni zato ker so to albini in so menda tudi bolj občutljivi kot ostale barve.

Se opravičujem za kakšno netočnost, ker sem zadnja leta že malo ven iz tega... x:Dx xnckrivx

khm ... zdej lohk se motim, samo po mojih info (smo se o tem lih na kinološkem zadnjič pogovarjali) beli niso cenjeni zato, ker bela ni varovalna barva xrolleyesx za tisto, za kar so jih uporabljali (pojma nimam, za kaj x:o)x ), je blo pomembno, da je pes varovalne barve x:)x mislim, da ni albin, če je cel bel - mora met še druge značilnosti, da je res albin x;)x

 

škorpijonček, full lepa muca :2src:

How will we ever know

if we never try ...

P.M.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ker smo ravno na takem forumu, kjer je doma astrologija.....torej na živali vpliva tudi to.

no naš prvi pes je bil rojen v znamenju rib.....ta druga pa je rojena v znamenju vodnarja x:)x

 

no razlika očitna ....prav zanimivo riba je bil priden x:)x ubogljiv ...ta žverca pa .....po moje ga ni junaka, ki bi jo ukrotil xDDx Njena pamet je neverjetna, trma tud... x:)x

 

je pa res prvi je bil šolan, tako za obrambo kot tud čist klasično šola x:)x

Prvi je bil čista pasma labradorc...no ta druga je pa mešanka med labradorcem pa zlatim prinašalcem (kar sta po karakterju zelo podobna ....pa tud v pasmi ni velike razlike,...korenine)

 

x:)x

 

Ha ha... x:o)x x8Dx x;)x :palec:

 

Tole sta pa naša dva junaka pri zasluženem počitku... x:Dx xsrcx

 

http://thumbnails.freeimagehost.eu/126/51fc9e1252209.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

khm ... zdej lohk se motim, samo po mojih info (smo se o tem lih na kinološkem zadnjič pogovarjali) beli niso cenjeni zato, ker bela ni varovalna barva xrolleyesx za tisto, za kar so jih uporabljali (pojma nimam, za kaj x:o)x ), je blo pomembno, da je pes varovalne barve x:)x mislim, da ni albin, če je cel bel - mora met še druge značilnosti, da je res albin x;)x

 

škorpijonček, full lepa muca :2src:

 

Lahko da imaš tudi prav.

Jaz tudi ne vem(več) katere so poleg bele barve značilnosti albina, nekaj z očmi vem da je... x?x

So pa pravi albini res bolj občutljivi in dovztni za razne bolezni in okvare.

Je pa tudi razlika med BELO dlako in dlako albina, čeprav mi vidimo obe enako - belo.

Dlaka albina ni bela, ampak prozorna, brezbarvna - odsotnost pigmenta.

Belo jo vidimo zaradi loma svetlobe(ali nekaj podobnega... xnckrivx )

 

Zakaj so ga uporabljali... x?x

Prvotno je bil menda res ovčarski, pravzaprav pastirski pes, za čuvanje ovc in ostale živine in pa za obrambo črede.

Pozneje so ga prav zaradi njegove sposobnosti učenja pričeli uporabljati v vojski, odtod morda zahteva po varovalni barvi(ugibanje... x?x x:Dx )

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tlele vmes bi šla še jst x:)x

 

:eek:

A si tako majhna? x:Dx :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej ni treba bit majhen, da greš vmes. Pa to že tko veš iz katere podobne situacije x:Dx

 

x:Dx x:px x8Dx x;)x :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zkj pa zaba? sej ni ja 0 zabi podobn... :inocent: razn sama fotka mal-ornk na zeleno vlece.... x:Dx

 

enmu mladmu macku zadnje case bolj pase, praskanje z nohti... kt pa bozanje... cist je prtegnen x:Dx xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona

mene spominja na žabo. x:Dx njegova "brada" me spominja na žabo. x:Dx

 

naš mucek je hecen ... grem mimo njega, pa mi skoči v nogo. xrolleyesx jaz se pa delam kot da ni nič in pojma nimam, kaj se pravzaprav zgodi. tko kot je gor na moji nogi, je že dol. ali pa ga mislim pobožat, on me pa začne grist in praskat, ker cepko misli, da mu hočem kaj slabega.

dve noči nazaj mi je zaspal dobesedno na roki pod odejo. ulegel se mi je čez roko. x:Dx ful hecno, saj res ja, ponavadi muce nočejo bit pod odejo, tale naš pa kar. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene spominja na žabo. x:Dx njegova "brada" me spominja na žabo. x:Dx

 

naš mucek je hecen ... grem mimo njega, pa mi skoči v nogo. xrolleyesx jaz se pa delam kot da ni nič in pojma nimam, kaj se pravzaprav zgodi. tko kot je gor na moji nogi, je že dol. ali pa ga mislim pobožat, on me pa začne grist in praskat, ker cepko misli, da mu hočem kaj slabega.

dve noči nazaj mi je zaspal dobesedno na roki pod odejo. ulegel se mi je čez roko. x:Dx ful hecno, saj res ja, ponavadi muce nočejo bit pod odejo, tale naš pa kar. x:Dx

tristan ma skoz te fore, kadar je mal bolj naspidiran.. kje v kakem kotu te počaka in pol te naskoči, ko prideš mim x:o)x probej ga nazaj prestrašit x:Dx midva se skoz greva to, pol pa najprej jaz njega lovim čez kuhinjo,. hodnik do spalnice pod postlo, pol pa ugotovi, da sem v bistvu jaz kriva pa me napade in pol jaz laufam nazaj v kuhinjo... x:Dx al pa zunaj okrog bloka x:px

 

sem mu otla podtaknit za posteljo zunaj na balkonu ta pokrit mačji wc.. ga ni že 2 leti uporabljal pa ful sem ga v ajax namočila.. ampak mu očitno še vedno smrdi, ker ga še nisem srečala not.. pa tko fajn bi blo, ker je zavarovan z vseh strani pred mrazom in dežjem :o|o: no ja, očitno bom šla eno navadno košarico kupit, z razgledom.. ker v kartonasti škatli je vsako jutro ležal, dokler je ni dež uničil..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tristan ma skoz te fore, kadar je mal bolj naspidiran.. kje v kakem kotu te počaka in pol te naskoči, ko prideš mim x:o)x probej ga nazaj prestrašit x:Dx midva se skoz greva to,

x:Dx naša geja tudi taka. še malo prej sva se lovili po stanovanju

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem mu otla podtaknit za posteljo zunaj na balkonu ta pokrit mačji wc.. ga ni že 2 leti uporabljal pa ful sem ga v ajax namočila.. ampak mu očitno še vedno smrdi, ker ga še nisem srečala not.. pa tko fajn bi blo, ker je zavarovan z vseh strani pred mrazom in dežjem :o|o: no ja, očitno bom šla eno navadno košarico kupit, z razgledom.. ker v kartonasti škatli je vsako jutro ležal, dokler je ni dež uničil..

mam še en nerabljen pokrit mačji wc, če hočeš ... un ta fency celo x:o)x x;)x

How will we ever know

if we never try ...

P.M.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kok ta fency? :inocent: hmm.. bi z veseljem, če bi bla prepričana, da je problem v smradu pa da bo v novem spal.. ker mam občutek, da je problem tud to, da ne vidi nič ven pa ga to živcira..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nemška ovčarka od moje prijateljice je pred 10 dnevi skotila 6 mladičkov (v bistvu en fantek in 5 kužic). Če kdo pozna koga, ki bi želel (torej čez 2 meseca, al kako že gre) mladička, naj mi prosim sporoči! OS, tukaj, karkoli!

Pa bom posredovala prijateljičino cifro.

 

Meni se kužki smilijo, ker ne vem, kaj bo z njimi, če se ne bodo oddali. :o|o:

Čim bodo malce zrasli, bom šla tja, jih fotkala in poslala po pasjih forumih in mejlih.

Sama sem mahnjena na kužke in sem si zadala cilj, da bodo vsi našli lastnika (zdaj živijo na kmetiji, saj veste kako zna biti to včasih...).

Sama bi vzela, ampak imam navihanca doma, ki bi to težko prenesel (ni tak karakter).

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Michelle, lepo, da skušaš poskrbeti za kužke :palec: bom malo povprašala med pasjeljubci x;)x

 

kok ta fency? :inocent: hmm.. bi z veseljem, če bi bla prepričana, da je problem v smradu pa da bo v novem spal.. ker mam občutek, da je problem tud to, da ne vidi nič ven pa ga to živcira..

x:Dx un, k ma spredi predprostor. bi pa iz tega skoz vhod videl ven, ker ima predprostor pokrit s pleksi steklom (al eno tako zadevo).

uf, sem celo najdla slikco x:o)x

How will we ever know

if we never try ...

P.M.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi je.

Samo nima rodovnika...

 

Problem je v tem, da je tam že en kužek izgubil življenje. Človek ga je ubil nalašč. Nočem, da se to zgodi tudi tem mladičkom. Že takrat sem mela more....in se niti nisem mogla pogovarjat...pa so mi skos govorili, da je na kmetih to vsakdanje... jaz sem bila pa samo ogorčena...

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo mene, pasjeljubko :)

 

Michelle, kot prvo, povej prijateljici, naj si prebere Zakon o zaščiti živali (kmetje gor al dol, zakoni so za vse enaki). Če pse pobijajo, jih prijavi na veterinarsko inšpekcijo (prijateljica gor al dol). Če si tako ogorčena, ne vem, zakaj jih še nisi?

 

Mladičev (po zakonu) ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim devetim tednom starosti, pofotkaš pa jih lahko vseeno že prej :). Čimveč podrobnosti je o kužkih in njihovih starših, bolje je, ker se tako hitreje in lažje oddajo. Psičko pa naj po oddaji kužkov čimprej sterilizirajo (ampak to verjetno ne pride v poštev ane, je ceneje mladičke pobijati :mad2: ). Če jim je žal denarja - tega bi lahko mogoče zbrali pasjeljubci ...

 

Ko bodo slikice malčkov, njihov opis, kontakt, .. itd. mi javi, da jih pomagam objaviti x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdo je rekel, da bi mladiče odvzeli od psice že zdaj? Jaz pač prej iščem nove lastnike, da se bodo ja oddali.

 

Ne obtožuj me, če ne veš cele zgodbe in ne poznaš mene.

Če bodo hoteli steralizirati psico, jim tudi jaz plačam! Tako kot sem (oz. moja družina) že marsikaj za kužke nardila (in Gmajnice). Če te zanima kaj, ti lahko povem privatno, tukaj se ne bom razkrivala, ker se tudi do sedaj nisem.

Toliko o tem.

 

Nimam nobenega dokaza, da je to naredil. Vem pa, da so zakoni za zaščito živali totalno ubogi. Meni je prijateljica povedala kar precej časa po tem, ker mi ni upala, ker je vedela, da bom grozno reagirala. Potem pa ni mogla zdržati in je samo bruhnila v jok in mi povedala, kaj je naredil.

 

Hočem jim najti dobre domove (po možnosti ne na kmetih v tistih krajih, pa naj se sliši še tako grdo od mene).

Bom poslala fotografije takoj, ko bom lahko in objavila oglase.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Michelle, ničesar te ne obtožujem in sploh ne dvomim o tem, da pomagaš živalim, samo vprašala sem te, zakaj jih nisi prijavila? Niti nisem mislila, da bi mladičke odvzeli psički že zdaj, sem samo navedla kar pravi zakon. Morda je res ubog, je pa dovolj jasen o tem, kaj se sme in kaj ne.

Jaz bi na tvojem mestu vseeno poslala prijavo na inšpekcijo (lahko je anonimna, tudi preko mail - a), da nameravajo kužke ubiti.

 

http://www.vurs.gov.si/si/o_veterinarski_u.../obmocni_uradi/

 

Če kužke pofotkaš že sedaj, je to dokaz, da psički so in če so bili (oziroma bodo) res oddani, morajo nekje biti, kajne?

Če je v tvojem kraju DZZŽ se obrni še nanj. Pa poskušaj jo prepričati, da dajo psičko sterilizirati ...

 

Lepo od tebe, da ti ni vseeno :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Michelle, ničesar te ne obtožujem in sploh ne dvomim o tem, da pomagaš živalim, samo vprašala sem te, zakaj jih nisi prijavila? Niti nisem mislila, da bi mladičke odvzeli psički že zdaj, sem samo navedla kar pravi zakon. Morda je res ubog, je pa dovolj jasen o tem, kaj se sme in kaj ne.

Jaz bi na tvojem mestu vseeno poslala prijavo na inšpekcijo (lahko je anonimna, tudi preko mail - a), da nameravajo kužke ubiti.

 

http://www.vurs.gov.si/si/o_veterinarski_u.../obmocni_uradi/

 

Če kužke pofotkaš že sedaj, je to dokaz, da psički so in če so bili (oziroma bodo) res oddani, morajo nekje biti, kajne?

Če je v tvojem kraju DZZŽ se obrni še nanj. Pa poskušaj jo prepričati, da dajo psičko sterilizirati ...

 

Lepo od tebe, da ti ni vseeno :palec:

 

Dovolj jasen je, ja... :vragec:

Samo je kot za marsikaj premalo sredstev in ljudi da bi se tudi izvajal tako kot je treba.

Ali pa se državi stvar zdi premalo pomembna da bi podpirala izvajanje tega zakona.

Ampak zakon sam ni dovolj.

Zakon se da kršiti, najti luknje v njem in se izogniti sankcijam.

Beri v eni temi - ne vem več v katerem forumu - o mladem mucku ki so ga neki kočevski mulci uporabili za žogo in ga zbrcali do smrti.

Razen nekaj člankov v časopisih se ni zgodilo nič... :vragec:

Tu mimo nas gre ena pomembnejših poti na morje in vsako leto ko je turistična sezona se najde mnogo odvrženih "odvečnih" hišnih ljubljenčkov.

Nekateri imajo srečo in jih posvojijo dobri ljudje, drugi pa... http://www.cosgan.de/images/smilie/traurig/d030.gif

Zakon sam ni dovolj, tudi sankcije ne, osveščanje je bolj potrebno.

In tega je še vedno premalo... http://www.cosgan.de/images/smilie/traurig/g025.gif :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Michelle, lepo, da skušaš poskrbeti za kužke :palec: bom malo povprašala med pasjeljubci x;)x

x:Dx un, k ma spredi predprostor. bi pa iz tega skoz vhod videl ven, ker ima predprostor pokrit s pleksi steklom (al eno tako zadevo).

uf, sem celo najdla slikco x:o)x

vau :vio: ma tole bo čist preveč fency zanj.. včeraj sem mu naredila škatlo z luknjo pa mu ni všeč, tko da očitno hoče zmrzovat in met razgled.. bom kar čist navaden lavor uporabla x:o)x

aja, pa itak je I. obljubil, da bo vratca v garažo namontiral, tko da bo lahko tam..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...