Skoči na vsebino

kaj pomeni pravi prijatel?


aboyanasanna

Recommended Posts

Meni ogromno pomeni prijatelstvo ampak ne najdem v tem živjenju podobnega,kar se tiče rasti in duhovnosti živjenja

v globjem pomenu,zakaj ne bi bili ljudje bol blizu in povezani med seboj v dobrem,slabem,nerazdružlivi ampak danes za vsakega

pomeni prijatelstvo le znanci,ki jih srečaš in nato izgubiš ima kdo pravega prijatelja,ki sta si zelo povezana med seboj,neločliva

in skupaj rasteta,razmišlata,zakaj prijateltvo ne obstaja ampak so samo kratke vezi ali pa določeni ljudje nimamo sreče,da bi dobili

prijatelstvo,pravega prijatelja.Imam 21 let in dejansko nimam tako dragocenega,oziroma te sreče,da bi to doživela oziroma dobila?

se komu zdi to čudno?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Meni ogromno pomeni prijatelstvo ampak ne najdem v tem živjenju podobnega,kar se tiče rasti in duhovnosti živjenja

v globjem pomenu,zakaj ne bi bili ljudje bol blizu in povezani med seboj v dobrem,slabem,nerazdružlivi ampak danes za vsakega

pomeni prijatelstvo le znanci,ki jih srečaš in nato izgubiš, ima kdo pravega prijatelja,ki sta si zelo povezana med seboj,neločliva

in skupaj rasteta,razmišlata,zakaj prijatelstvo ne obstaja ampak so samo kratke vezi ali pa določeni ljudje nimamo sreče,da bi dobili

prijatelstvo,pravega prijatelja.Imam 21 let in dejansko nimam tako dragocenega,oziroma te sreče,da bi to doživela oziroma dobila?

se komu zdi to čudno?da ti pomeni toliko in bi osebi kot ga omenjam moj prijatel,dal vse v slabem,dobrem in ne pritrgam vezi

saj sem pripravlena marsikaj zanj,če je pravičen,dober in se ujame z mojim razmišlanjem ampak dejansko zakaj je tako težko najti prav to popolno dragocenost,ki bi ji povedal prav vse kar bi želel.***

 

sprašujem,ker nimam odgovora,sploh obstaja?

 

zmedena :o|o: :inocent: :inocent:

Popravljeno -> aboyanasanna
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

naj bi bil neka rast,pravijo imam prijatelja iz vrtca,ki sem ga srečal,skupaj počneva vse razne stvari ampak čez toliko let,prijatel najde punco

in jaz ga niti ne zanimam kaj preveč ,kaj šele,da bi me opazil,poklical,blizu sva bila ampak jaz sem drugačen bi želel ohranjati stike

in povedati čisto vse nekomu ampak žal nimam sreče,da bi dobil to.....pravega prijatelja(primer) :sori: :V: :V: :V:

 

zaspanka,lahko noč!

Popravljeno -> aboyanasanna
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni ogromno pomeni prijatelstvo ampak ne najdem v tem živjenju podobnega,kar se tiče rasti in duhovnosti živjenja

v globjem pomenu,zakaj ne bi bili ljudje bol blizu in povezani med seboj v dobrem,slabem,nerazdružlivi ampak danes za vsakega

pomeni prijatelstvo le znanci,ki jih srečaš in nato izgubiš ima kdo pravega prijatelja,ki sta si zelo povezana med seboj,neločliva

in skupaj rasteta,razmišlata,zakaj prijateltvo ne obstaja ampak so samo kratke vezi ali pa določeni ljudje nimamo sreče,da bi dobili

prijatelstvo,pravega prijatelja.Imam 21 let in dejansko nimam tako dragocenega,oziroma te sreče,da bi to doživela oziroma dobila?

se komu zdi to čudno?

 

Pravi prijatelj pomeni Vse, ampak tudi jaz ga nimam več, ... sem imel neke take "približke" Pravih Prijateljev že v življenju, ... ampak tudi ti so "ušli" , ker mi jih je Bog-Stvarnik vzel , ... no, zgleda da je bilo tudi to dobro-Koristno , ... Zato, da mi ostaja več časa Zanj, in da me nebi zavirali pri mojem Duhovnem Napredku ki je že itak preslab .

 

Namreč, tudi samota je Zdravilna za Dušo , ... ampak preveč pa spet ne .

 

No, saj imam ogrooomno prijateljev, ampak , Pravih, Ki So Pravi Bratje ... no, te pa lahko preštejem na prste Ene Roke .

 

To pa je po celem Planetu zatoe, ker imamo Pomanjkanje Ljubezni , in to je žal Bolezen Človeštva ki Propada Zaradi Tega .

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poglej ti si se odločil da tisti tvoj prijatelj ni več tvoj prijatelj ker si je našel punco ko si jo boš ti boš tudi rad z njo pa to ne pomeni da boš imel prijatelja kaj manj rad. ta dobri prijatelji so tisti k zginejo in pridejo takrat ko jih potrebuješ,saj ni nujno da skozi skupaj tičite.jaz imam eno prijateljico k sva skupi čepele skoz pol pa je tko naneslo da se pet let nisva videli apmak ko je bilo eni hudo sva se vedno nekako poklicale in po petih leti se najino prijateljstvo ni nič spremenilo samo zrastlo in je bilo kod da teh pet let sploh ni minilo.

poglej nekoč sem na neki steni videla napisano to˝Če me zares ljubiš pusti da grem po svoji poti˝ poit je da če imaš nekoga rad se ta ljubezen ne bo izgubila tudi prijateljska

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hojla, ne sekiraj se, to ni nič nenavadnega, da nimaš pravih prijateljev oz. zelo malo, poleg tega pa, kot pravi Gold, si že zelo mlada, bo še veliko priložnosti za prijateljstva.

 

Sicer pa pravi prijatelj predvsem pomeni, da, če je pravi, je tu zate, vseeno pa ni kar samoumeven; da je on pač tvoj prijatelj, zato ker tako mora bit ali ker si ga ti za to določil ali si to želiš.

 

Ponavadi gre za podobne interese, ni pa vedno to nujno, skoraj nujno pa je, da gre za enake ali podobne vrednote.

Nekateri imajo ogromno prijateljev, vendar je vprašanje, koliko so potem pristni in globoki oz. ta prijateljstva.

Prijateljstvo je namreč treba negovati in težko je polno in kakovostno vzdrževati številna prijateljstva. No, enim uspe (očitno).

 

Je pa tako, kot praviš, slej ko prej dobijo punce, se poročijo, dobijo drugačne službe ali imajo iz drugega razloga manj časa (zate).

Tudi sama imam v bistvu ta *problem*, vendar nimam zato manj prijateljev, se pa zato lahko manj družim z njimi.

 

Pač prijatelj tudi ni nekdo, ki ti bo ves čas na razpolago, po drugi strani pa ti je lahko na razpolago ob 2h zjutraj, če je kaj nujnega.

 

Nikar ne misli, da si v tem osamljena; pravi prijatelji so redki in dragoceni, v življenju jih ne spoznaš prav veliko, a zagotovo kakšnega.

Tako da ga boš skoraj ziher tudi ti. :)

 

poglej ti si se odločil da tisti tvoj prijatelj ni več tvoj prijatelj ker si je našel punco ko si jo boš ti boš tudi rad z njo pa to ne pomeni da boš imel prijatelja kaj manj rad. ta dobri prijatelji so tisti k zginejo in pridejo takrat ko jih potrebuješ,saj ni nujno da skozi skupaj tičite.jaz imam eno prijateljico k sva skupi čepele skoz pol pa je tko naneslo da se pet let nisva videli apmak ko je bilo eni hudo sva se vedno nekako poklicale in po petih leti se najino prijateljstvo ni nič spremenilo samo zrastlo in je bilo kod da teh pet let sploh ni minilo.

poglej nekoč sem na neki steni videla napisano to˝Če me zares ljubiš pusti da grem po svoji poti˝ poit je da če imaš nekoga rad se ta ljubezen ne bo izgubila tudi prijateljska

:palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zdaj pa jaz ne vem a sem še pod plivom lune se mi je zdel da je nekdo omenjal fanta in da je moški pisal zdaj pa prebiram post še enkrat pa piše punca,no sej je vseeno oba sta se nanašala na prijateljstvo,tko da upam da ni čist iz konteksta. hm :o|o:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poglej ti si se odločil da tisti tvoj prijatelj ni več tvoj prijatelj ker si je našel punco ko si jo boš ti boš tudi rad z njo pa to ne pomeni da boš imel prijatelja kaj manj rad. ta dobri prijatelji so tisti k zginejo in pridejo takrat ko jih potrebuješ,saj ni nujno da skozi skupaj tičite.jaz imam eno prijateljico k sva skupi čepele skoz pol pa je tko naneslo da se pet let nisva videli apmak ko je bilo eni hudo sva se vedno nekako poklicale in po petih leti se najino prijateljstvo ni nič spremenilo samo zrastlo in je bilo kod da teh pet let sploh ni minilo.

poglej nekoč sem na neki steni videla napisano to˝ Če me zares ljubiš pusti da grem po svoji poti˝ poit je da če imaš nekoga rad se ta ljubezen ne bo izgubila tudi prijateljska

 

Živijox:)x žal ni že 4 leta nič od določenih "prijateljev",ki sem jih imela,žal pri meni ni enaka situacija,da bi kdaj poklicali ali podobne stvari dejansko so pozabili name,če so me potrebovali so se spovnili name,večino časa so se zanesli name a jaz žal bol malo nanje,ker dejansko nisem bila pomembna za njih.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zdaj pa jaz ne vem a sem še pod plivom lune se mi je zdel da je nekdo omenjal fanta in da je moški pisal zdaj pa prebiram post še enkrat pa piše punca,no sej je vseeno oba sta se nanašala na prijateljstvo,tko da upam da ni čist iz konteksta. hm :o|o:

 

to je bil samo primer i am GIRL :sori:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa naj povem kdo sem x;)x Ime mi je Urška,stara sem 21 let,moj rojstni dan je 12.7 ravnokar sem se preselila iz mojega kraja v Novo Goricu,v okolici pravijo,da primorska zgleda tko,da vedno burja piha zato se moraš dobro držati svojega fanta ali hiše,da te ne odnese,imam na primorskem v mojem novem domu sosedo k se zjutraj ob 4 zbudi in pogovarja s svojimi kokoškami,kokoške so podobne sosedi,včasih jim tudi kakšno pesmico zapoje,ko pomislim nanjo se ne morem nehati smejati,imam balkon in imam poln razgled kaj počne,nism opravliva ampak je tako smešna gospa,pravijo,da ima na hrbtu grbo,ki jo ni mogoče izbrisatix:px o meni pravijo,da sem čudna in,da nikoli ne pišem po navodilih in vejice in napake v pisavi,zato imajo vedno po raznih forumih pritožbe proti meni,ampak nekaterim se zdim zabavna, :o|o: ampak po večini se pritožujejo,res imam preveč,da povem,imam nekakšen svoj humor,ki ga je malo težje spremljati ampak bo nekako šlo ane?ne maram jaz krivic,ne maram laži in določena oseba pravi,da nimam napak,da sem popolna,ampak ne vrjamem v te besede,čeprav pravi,da vedno naredi kaj narobe in,da odpuščam sproti napake, njegove ampak,da pri meni ni napak,res čudno gledam kaj želi povedati,ta oseba,ki je podobna meni,to je pravi prijatel se mi zdi,jaz prihajam iz Kranj in sem totalni gorenski naglas,ko me je prijateljica vprašala,ko sem omenila beseco BECA,je mislila,da govorim o pevki,ki poje pesmi,kot je CECA,ampak kaj pomeni BECA,beca pomeni ovca kot BECEK,ampak BECA je ženskega spola,becek je nasprotnega vmesnega ni, jaz sem po duši umetnih in vedno bom kjerkoli bom do konca mojega življenja,rišem,oblikujem,ustvarjam,fotografiram celo strižem,moja življenjska zgodba bi zelo dolgo trajala,ker ne morem vse povedati o sebi bi na kratko,no moja soba v Kranju je moja umetnina na steni so polme in viseča mreža in je resnično popolna slika kar sem kdaj naprisala,tam v tist sobi je moje preteklo življenje,želim povedati,da nisem žurerski tip,niti ne maram polno ljudi na kupu,to se meni zdi dolgočasno,da bi hodila v lokale ali podobne stvari,tam ne bi najdla ljudi s kom lahko govorim,zato nisem tega počela kot počnejo vsi,my room is my party,ko sem risala in določene stvari dosegla v moji umetnosti,nekateri ljudje niso razumeli mojo umetnost,ker je drugačna,ljubim barve in moje stvari so zelo sijoče,žive najbrš zaradi mojega karakterja,dokler nisem videla tudi odzive na moje umetnine,je bilo težko to je moje srce tu je moj dom,in to sem jaz,nisem znan umetnik ampak sem pa čuden nikoli ne poslušam,kaj moram narediti,nikoli nisem :V: ampak večina odzivov je bilo pozitivno zelo dobrih,ampak včasih bi najraje zajokala,ni enostavno in ni lahko,enostavno si drugačen,ko rišeš vsako potezo,se ti zdi,da boš našel kdaj sebe,ker v tem si ti sam to kar si,in moji občutki in čustva so bili nekako čisto bol žalostno,ko si risal,fotografiral,si sebe delal,in te čustva še vedno čutim,mogoče,ker imaš veliko za pokazati,in ne moreš včasih vrjet,kaj vse lahko narediš,kot prijatelje ne bi zapustil in jim pomagal,vem pišem v moškem stilu,sem še vedno punca,my style,sem imela nekatere ljudi okoli meni,ki nikoli niso sprejeli mene,lahko sem bila nekdo drugi ampak ne jaz,deleli so ogromne napeke,me przadeli na vseh področjih kar je možno ampak še vedno,ko me pokličejo dejasko mislijo,da je že vse pozableno,ker jaz odpuščam neglede kako hudo je,ne morem biti kot oni,ta oseba,ki mi je rekla popolna si,je mislila to,mene,in včasih resno mislim tako,da ne ranim jaz,ampak drugi mene,je rekel,oziroma jaz rečem in mislim mogoče zato,ker jaz ne morem ranit,drugi mene,to je moja usoda oziroma preteklost,ampak srce moje je drugačno kot ostali,to moram vedeti,ne bom govorila kakšne hudobije to te ljudje delali,ampak ko me je določena oseba prizadela,k rečemu temu ljubezen, sem stala na hribu,na enakem hribu kjer sva bila in vse je šelo na koščke,to tako boli,ne vem

 

kako je prišlo,ta bolečina se je shranila v meni to leto,v želodcu,pravijo,da psihično potuje do želodca,da telo več ne zazna razliko med ljubeznijo in bolečino

in tako me je bolelo ves čas,ko sem bila blizu osebe k me je imela rada je v želodcu ali v trebuhu tesnoba,bolečina,ni vedela razlike med ljubeznijo,ker je prepričevala vse dodatne poteze,ker nekoč je nekdo to izkoristil,da daš čisto vse,svojo dušo,srce,tebe nekomu,ampak potem nihče ni mogel poleg,ker ljubezni ni več obstajalo,le bolečina,ni moralo več sprejemati ljubezni,ker je bolelo in še vedno boli,če nekoga ljubiš tako,in ti še zadne upanje umre,ne moreš priti nazaj,ker moj krog ljudi me nihče ni maral,mogoče so me spovražili ne vem,sem morala oditi od doma,ker sem morala,ne bom govorila moje življenske zgodbe

in kaj je bilo ampak morala sem iti

 

lahko rečem z eno besedo sem bila čisto sama,čisto,vem občutek in vem kako je ampak so sedaj nisem obupala čeprav sem živela med ljudmi,ki me niso imeli radi,čeprav sem bila čisto sama od rojstva,do zdaj in zdaj se je spremenilo,ne vem kako hudo je bilo prej :C:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oprosti, nisem te dobro razumela oz. ti nisem mogla dobro slediti, ampak kolikor sem razbrala, imaš razne hobije, pri katerih se počutiš dobro in izpolnjeno, ne maraš velikih družb, si bolj umetniške sorte...

In občutek imaš, da te okolica ni spreje(ma)la in da te še vedno ne in da te celo sovražijo. No to močno dvomim; saj ljudje ne sovražimo kar tako drugih ljudi, saj nisi nikomur nič naredila... Tudi praviš, da so pohvalili tvoje stvaritve, se pravi so bili naklonjeni temu kar si ustvarjala. :)

Potem praviš, da si imela prijateljico oz. jo še imaš (nič nisi napisala ali pa nisem zasledila), s katero se boš morda zdaj, ko si se zaradi nekega razloga preselila, manj videla?

Očitno (in sama praviš) težko navezuješ stike, bojiš se da te bodo zavrnili, ampak to je po mojem neosnovano, saj kako si te bodo pa želeli oz. tvoje družbe, če vedno ždiš doma?

Saj ni treba da hodiš na žure in takšno, saj tudi drugje so ljudje. :)

Praviš da si imela prijatelja, iz tega kar si napisala, sem nekako razbrala, da te je nekoč nekdo zelo prizadel, ki si ga imela rada, in zdaj ko imaš koga rada, kljub temu, da ga imaš res rada, kar nekako zakrkneš?

...

Morda te nisem dobro razumela...

Ampak s takšnim se ubada veliko ljudi, veliko jih je/nas je na nek način samih, pa to včasih potem pomeni tudi osamljenost, če si pa dolgo samski, pa se celo lahko tudi nekoliko počudačiš, vendar zate morda ni bojazni za to, ker si še zelo mlada.

 

Ne vem, kaj ti naj napišem na tale tvoj zapis, mislim da je fajn da si to napisala, morda ti je zdaj kaj lažje, ko si dala malo ven iz sebe to.

Morda si dala preveč teže vsemu, da jemlješ preveč črnogledo.

V glavnem, v bistvu ne verjamem, da te v tvojem krogu ni nihče maral.

Je pa tudi možno, da se niso hoteli vtikati vate, če praviš, da si bolj zase, ti pa si mislila, da si nesprejeta, pa si se tako znašla v enem začaranem krogu...

 

Upam, da se boš v novem okolju fajn prilagodila in si našla kakšno fajn družbo, morda celo kakega umetnika ali podobno. :)

 

xwizardx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

želim malo sebe opisati ,predstaviti,ne bom govorila o preteklosti,je preveč bolečine,ker so mi ljudje prepričevali srečo,sem morala iti,da jo najdem drugje,

zato sem morala oditi in pustiti vso preteklost za mano,to pa je tako,ne sprejmejo kdo si in te ne morejo videti,zato mislijo,da vedo,kaj je prav zate in,da ti pomagajo,ampak v resnici so mi samo prepričevali mojo srečo,želeli,da sem lutka,da vedo kaj je prav zame in nekako je začelo že uspevati me prepričati kaj početi,kaj je dobro,da počnem,kaj moram delati,in kakšno življenje moram imeti,da moram zjutraj vstati ob enaki uri,da moram početi vse to kar jaz ne ampak nisem mogla,ne morem biti kot so oni hoteli,da sem,to nisem jaz,kaj sem jaz?

 

imam svetle rjave oči,sem majhna ampak ne čisto majhna,45 kg,zato me ni veliko

zato razumeš,ker si tako majhen ne moreš biti sam na svetu..:8):pravijo,da

sem kot medvedek,občutliv

 

se spovnim,ko sem bila majhna me je luna nosila in sem se znašla zunaj pred vrati pred veliko luno pred menoj

je bila ogromna,velika,sijoča,luna zato sem se odločila pisat,da ne hodim ponovno v spancu in ne iščem ponovno

velike lune....

 

moj odziv na določeno stvari če bi bila zelo bolana,tako hudo bolana,da ne bi bila več dolgo v tem življenju ne bi želela koga drugega poleg

ne bi želela,da se komu smilim,bi mu prihranila,solze za mano.

 

 

vsako sekundo sem hvaležna,za moje življenje,da si lahko končno

to kar si.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... zato mislijo,da vedo,kaj je prav zate in,da ti pomagajo,ampak v resnici so mi samo prepričevali mojo srečo,želeli,da sem lutka,da vedo kaj je prav zame in nekako je začelo že uspevati me prepričati kaj početi,kaj je dobro,da počnem,kaj moram delati,in kakšno življenje moram imeti,da moram zjutraj vstati ob enaki uri,da moram početi vse to kar jaz ne ampak nisem mogla,ne morem biti kot so oni hoteli,da sem,to nisem jaz,kaj sem jaz?

Kaj pa vem, odvisno, za kaj gre, pa tudi, kdaj je to bilo.

Če nekdo skrbi zate (če si recimo otrok), potem je včasih kar prav, da kdo na tak način skrbi zate, da se nekoliko vtika vate in podobno, je pa res, da niso vsi načini za vse.

Ampak hočem rečt, da morda ti pa niso slabega želeli, morda si samo ti to tako doživela, ker so te pač silili v nek red in ritem, ki pa je morda zate bil dober (oz. je vsaj po njihovem mnenju bil zate dober)?

Ne vem, ne morem vedet, to ti veš in tvoji.

 

moj odziv na določeno stvari če bi bila zelo bolana,tako hudo bolana,da ne bi bila več dolgo v tem življenju ne bi želela koga drugega poleg

ne bi želela,da se komu smilim,bi mu prihranila,solze za mano.

To si nas več želi včasih, nihče ne mara smiljenja in tega, po drugi strani pa je fajn, če imaš koga, ki mu lahko zaupaš in je ob tebi, ti na nek način odvzame del bremena oz. ti ga pomaga mal nosit in se lahko malo nasloniš nanj.

 

Ampak pri teh letih res ni treba razmišljat o takih stvareh, saj te čaka še veliko lepega. :)

 

vsako sekundo sem hvaležna,za moje življenje,da si lahko končno

to kar si.

No če je tako, da si zadovoljna s tem, kar si zdaj, in kakršna si zdaj, potem gre lahko najbrž samo na bolje. xupx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Oprosti, nisem te dobro razumela oz. ti nisem mogla dobro slediti, ampak kolikor sem razbrala, imaš razne hobije, pri katerih se počutiš dobro in izpolnjeno, ne maraš velikih družb, si bolj umetniške sorte...

In občutek imaš, da te okolica ni spreje(ma)la in da te še vedno ne in da te celo sovražijo. No to močno dvomim; saj ljudje ne sovražimo kar tako drugih ljudi, saj nisi nikomur nič naredila... Tudi praviš, da so pohvalili tvoje stvaritve, se pravi so bili naklonjeni temu kar si ustvarjala. :)

Potem praviš, da si imela prijateljico oz. jo še imaš (nič nisi napisala ali pa nisem zasledila), s katero se boš morda zdaj, ko si se zaradi nekega razloga preselila, manj videla?

Očitno (in sama praviš) težko navezuješ stike, bojiš se da te bodo zavrnili, ampak to je po mojem neosnovano, saj kako si te bodo pa želeli oz. tvoje družbe, če vedno ždiš doma?

Saj ni treba da hodiš na žure in takšno, saj tudi drugje so ljudje. :)

Praviš da si imela prijatelja, iz tega kar si napisala, sem nekako razbrala, da te je nekoč nekdo zelo prizadel, ki si ga imela rada, in zdaj ko imaš koga rada, kljub temu, da ga imaš res rada, kar nekako zakrkneš?

...

Morda te nisem dobro razumela...

Ampak s takšnim se ubada veliko ljudi, veliko jih je/nas je na nek način samih, pa to včasih potem pomeni tudi osamljenost, če si pa dolgo samski, pa se celo lahko tudi nekoliko počudačiš, vendar zate morda ni bojazni za to, ker si še zelo mlada.

 

Ne vem, kaj ti naj napišem na tale tvoj zapis, mislim da je fajn da si to napisala, morda ti je zdaj kaj lažje, ko si dala malo ven iz sebe to.

Morda si dala preveč teže vsemu, da jemlješ preveč črnogledo.

V glavnem, v bistvu ne verjamem, da te v tvojem krogu ni nihče maral.

Je pa tudi možno, da se niso hoteli vtikati vate, če praviš, da si bolj zase, ti pa si mislila, da si nesprejeta, pa si se tako znašla v enem začaranem krogu...

 

Upam, da se boš v novem okolju fajn prilagodila in si našla kakšno fajn družbo, morda celo kakega umetnika ali podobno. :)

 

xwizardx

 

 

nisem vedela kako začeti zato pišem še vedno zmedeno,ker ne moreš celotno življenje zavzeti x:pxmene so vrgli od doma,niso me marali kradli denar itd,ne vem če lahko govorim o tem,ker je zapleteno...govorili kaj moram počet....

čeprav sem pridna in vse te lastnosti k jih imam me niso marali,res je,to vse je res,kar se tiče drugih ljudi sem imela 3 prijateljice od osnovne,3 od sredne in

2 prijatelja,ampak sem želela ohranjati stike ni šlo,ker ni bilo več zanimanja do mene,so imeli svoje fante,punce...in preveč zaposleni,da bi si vzeli čas zame

zato smo šli skupaj večina po moji težki trmi in prepričevanju,da gremo kam...pa še to je bilo potrebno en čas prepričavati,da se je kdo spravil od doma...

 

če so se spovnili name,če so me rabili,zato sem pač nehala ....ne morem ves čas nekoga prepričevati,da je z mano če mu ne paše bol rečeno je preveč len ali pa ima druge razloge,ker je malo daleč doma ni pač smisla,da se druži z mano...

Popravljeno -> aboyanasanna
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

za mojo prihodnost,pozableno preteklost ne želim takih "prijateljev",ki so mi prinesli samo slabo,še o meni malo

imam dve stvari,ki so zame zelo pomembne,to je moja umetnost pa psi,zdaj sem se preselila in moja nekak obsedenost,sanje

so kužki tako,da začenjam novo kar so mi vedno prepričevali,da nekoč odprem vzrejno psarno!

 

Imam ogromno zamisli,zato upam na najbolje,da bo psarna kmalu x:)x

kar se mojih kužkov tiče in vzreje...niso nikoli razumeli to mi je tako pomembno

ne vem če bi zamenjala življenje zato,kar imam rada čeprav marsikdo sploh ne ve

kaj bi v resnici počel...

Popravljeno -> aboyanasanna
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nisem vedela kako začeti zato pišem še vedno zmedeno,ker ne moreš celotno življenje zavzeti x:px

saj vem. :)

 

Hm, to je zoprno, ja, ker je res: nikogar ne moreš prisiliti, da bo (in rad) s tabo, ampak mogoče moraš pa spoznat nove ljudi, saj tudi ti najbrž ne želiš biti v družbi ljudi, ki si ne želijo biti v tvoji družbi?

Saj druženje je zato, da se imamo vsi fajn.

 

Včasih se ta prijateljstva (iz osnovne šole, srednje itd.) potem res razidejo, ne nujno, ker bi bil ne vem kakšen razlog.

 

Praviš, da so te klicali, samo ko so te rabili...

Morda je res, morda si pa samo ti to tako doživela; morda pa so čutili, da jih ti rabiš, pa so te poklicali in našli pač en razlog... :)

saj veš, kako je: recimo fant si ne upa poklicati punce, potem jo pa kliče, ker ga kao nekaj zanima v zvezi s šolo - ali kaj takega...

Ni nujno, da je v tvojem primeru bilo tako, pišem samo, kaj vse je možno.

 

Ampak kot kaže, si osamljena (kljub temu da si rada bolj zase) in upam, da boš našla kakšne nove prijatelje, če stari nimajo časa zate.

 

Te stvari so včasih delikatne; imam 2 znanki, od katerih včasih slišim, da si druga ne najde časa za prvo, ampak obe tako mislita, čim ena ne kliče.

Tako da potem obe mislita, da sta druga drugi nekako odveč, pa se nočeta vsiljevati, po njunem mnenju, v resnici gre lahko pa povsem za desete stvari, pa tudi, včasih imaš koga neskončno rad in bi ga poklical, vendar ker nisi v dobri koži, se ne počutiš dobro, ga nočeš moriti s svojimi težavami, pozitivnosti (pa morda še za dva) pa v tistem trenutku ne zmoreš.

 

Tako da ni nujno vedno tako, da če kdo ni vedno za stvar, da se noče družiti, ne nazadnje morda dejansko nima časa ali ima druge stvari, pa saj tudi drugi ne povejo vsega tebi, tako kot ti njim ne.

 

Ali se ti pa kdo dolgo ne javi, pa si misliš, kaj je s tabo narobe, oni pa ima brata ali sestro, ki ima raka ali kakšne druge težavne zadeve, pa se zdi, da je tebe v enem odbobju nekoliko zanemaril.

 

Kot je napisala Mayita: včasih se s pravimi frendi po več leto celo ne vidiš niti nisi na zvezi, potem pa si lahko spet, kot da ne bi minila ta leta vmes.

 

imam dve stvari,ki so zame zelo pomembne,to je moja umetnost pa psi,zdaj sem se preselila in moja nekak obsedenost,sanje

so kužki tako,da začenjam novo kar so mi vedno prepričevali,da nekoč odprem vzrejno psarno!

 

Imam ogromno zamisli,zato upam na najbolje,da bo psarna kmalu x:)x

To je fajn da imaš nekaj, kar te veseli in žene. x8Dx

 

Upam tudi jaz da ti bo uspelo! :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

saj vem. :)

 

Hm, to je zoprno, ja, ker je res: nikogar ne moreš prisiliti, da bo (in rad) s tabo, ampak mogoče moraš pa spoznat nove ljudi, saj tudi ti najbrž ne želiš biti v družbi ljudi, ki si ne želijo biti v tvoji družbi?

Saj druženje je zato, da se imamo vsi fajn.

 

Včasih se ta prijateljstva (iz osnovne šole, srednje itd.) potem res razidejo, ne nujno, ker bi bil ne vem kakšen razlog.

 

Praviš, da so te klicali, samo ko so te rabili...

Morda je res, morda si pa samo ti to tako doživela; morda pa so čutili, da jih ti rabiš, pa so te poklicali in našli pač en razlog... :)

saj veš, kako je: recimo fant si ne upa poklicati punce, potem jo pa kliče, ker ga kao nekaj zanima v zvezi s šolo - ali kaj takega...

Ni nujno, da je v tvojem primeru bilo tako, pišem samo, kaj vse je možno.

 

Ampak kot kaže, si osamljena (kljub temu da si rada bolj zase) in upam, da boš našla kakšne nove prijatelje, če stari nimajo časa zate.

 

Te stvari so včasih delikatne; imam 2 znanki, od katerih včasih slišim, da si druga ne najde časa za prvo, ampak obe tako mislita, čim ena ne kliče.

Tako da potem obe mislita, da sta druga drugi nekako odveč, pa se nočeta vsiljevati, po njunem mnenju, v resnici gre lahko pa povsem za desete stvari, pa tudi, včasih imaš koga neskončno rad in bi ga poklical, vendar ker nisi v dobri koži, se ne počutiš dobro, ga nočeš moriti s svojimi težavami, pozitivnosti (pa morda še za dva) pa v tistem trenutku ne zmoreš.

 

Tako da ni nujno vedno tako, da če kdo ni vedno za stvar, da se noče družiti, ne nazadnje morda dejansko nima časa ali ima druge stvari, pa saj tudi drugi ne povejo vsega tebi, tako kot ti njim ne.

 

Ali se ti pa kdo dolgo ne javi, pa si misliš, kaj je s tabo narobe, oni pa ima brata ali sestro, ki ima raka ali kakšne druge težavne zadeve, pa se zdi, da je tebe v enem odbobju nekoliko zanemaril.

 

Kot je napisala Mayita: včasih se s pravimi frendi po več leto celo ne vidiš niti nisi na zvezi, potem pa si lahko spet, kot da ne bi minila ta leta vmes.

 

 

To je fajn da imaš nekaj, kar te veseli in žene. x8Dx

 

Upam tudi jaz da ti bo uspelo! :palec:

 

Kot je napisala Mayita: včasih se s pravimi frendi po več leto celo ne vidiš niti nisi na zvezi, potem pa si lahko spet, kot da ne bi minila ta leta vmes.

 

jaz mislim,da to ni pravi prijatel,mogoče se ne vidita pa si vseeno pišete,saj veš nekako pravi prijatelji naj bi bili za vedno!poleg,tudi če jih ni.Pravi prijatel ti je zelo blizu in se razumeta,zakaj bi to prekinilo stike?jih ne vsi drugi so samo znanci

to niso prijatelji!

 

lahko so bežni prijatelji ampak pravi prijatel in najbolši je nekaj drugega kot znanec!

Popravljeno -> aboyanasanna
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz mislim,da to ni pravi prijatel,mogoče se ne vidita pa si vseeno pišete,saj veš nekako pravi prijatelji naj bi bili za vedno!poleg,tudi če jih ni.Pravi prijatel ti je zelo blizu in se razumeta,zakaj bi to prekinilo stike?jih ne vsi drugi so samo znanci

to niso prijatelji!

 

lahko so bežni prijatelji ampak pravi prijatel in najbolši je nekaj drugega kot znanec!

Ja, imaš prav, pa vendar je lahko tudi drugače.

 

Recimo z mojimi frendami smo imele tudi obdobja, ko se po več mesecev (ali celo let) nismo družile, tako je naneslo...

enkrat ker smo imeli druge družbe, potem so prišli otroci, potem sva se pa enkrat srečali po x letih pa smo potem bili spet frendi na varianto rit&srajca. :)

Potem smo se mi preselili, ona je imela neke druge okoliščine, da smo se spet malo 'izgubili', potem pa sva spet prišli skupaj.

Z drugo prav tako; jaz sem se preselila, ona je imela v tistem odbobju neke svoje stvari, pa se nisva družili... potem pa kar spet naenkrat in tako da sva vsak dan bili na zvezi in tudi videli sva se večkrat na teden.

 

Jaz sem sploh s selitvami pogosto tudi nekako potem še kaj drugega zamenjala...

 

Je pa res, da ko sem bila mlajša, toliko stara kot ti, sem imela več teh in nekako 'konstantnih' prijateljev, samo z zelo redkimi med njimi se družim tudi zdaj.

 

Ljudje tudi na različne načine rastemo in se razvijamo, ne nazadnje imamo drugačne hobije.

Recimo, ti imaš pse rada, je več variant, da hodiš na pasje sprehode, srečaš tak folk, s psi, imate nekaj skupnega.

Eni imajo radi konje, recimo jaz pa ne bi hodila jahat s prijateljico, me to ne pritegne.

Eni hodijo na potovanja, drugi pa ne, pa se potem včasih tako poti malo razidejo, če se razviješ v drugačnega človeka oz. imaš neka svoja bodisi zanimanja, bodisi družino.

 

Če ima tvoja prijateljica recimo dojenčka, je jasno, da ne bo mogla bit več tako na zvezi in tebi vedno na razpolago in s tem se je treba pač sprijaznit, čeprav se strinjam, da je žalostno.

 

Zadnjič sem delala s prijateljico iz otroštva, ki se vmes nisva videli desetletja, ko pa sva bili majhni, naju pa niso mogli ločiti in ko se je odselila - v ŠIŠKO! (iz LJ-centra v LJ-Šiško, kar je 5 km, redne avtobusne linije itd.), sva obe jokali. :vio:

Ker sva vedeli, da prihaja nov lajf, da ne bo več tako, da ona zjutraj pride k meni in se bova potepali, pač pa bom morala it jaz na bus, videli se bova morda 1x tedensko in tista druženja so potem čisto drugačna. Nekako samo gledaš na uro. x:o)x

ker veš, da bova odšli vsaka k sebi v svoj lajf, ki nenadoma, čez noč, ni bil več najin skupen, združljiv.

Tega ne bom nikoli pozabla, kako sva jokali tedaj.

ampak to je življenje. Tako je. :sori: xyesx

 

Ti boš pa našla koga ali kakšne ljudi, ki jih bodo prav tako privlačili psi, boste hodili skupaj na sprehode in tako dalje. :)

Vedno nam pride kdo na pot v življenju. Boš vidla. x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res ne razumem,zakaj bi imel prijatelja,če mu ne bi zaupal vse?to sploh ni prijatelstvo se ne strinjam...

res nihče ne ve kaj je prijatel,k ga očitno nihče res nima in vsi obravnavajo prijatelje,znance

 

za vse prijatelje!

:)

 

Včasih prijatelju ne zaupaš čisto vsega, kar se ti mota po glavi, iz zelo preprostega razloga: ne želiš ga obremenjevati.

Potem je lahko primer, da ti je kdo kaj zaupal, samo in izključno tebi, pa postaneš na nek način tudi sam del zgodbe, ampak če bi povedal karkoli tretji osebi (svojemu drugemu prijatelju), bi izdal zaupanje prvega.

 

Stvari so največkrat zelo preproste, včasih pa niso.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

:)

 

Včasih prijatelju ne zaupaš čisto vsega, kar se ti mota po glavi, iz zelo preprostega razloga: ne želiš ga obremenjevati.

Potem je lahko primer, da ti je kdo kaj zaupal, samo in izključno tebi, pa postaneš na nek način tudi sam del zgodbe, ampak če bi povedal karkoli tretji osebi (svojemu drugemu prijatelju), bi izdal zaupanje prvega.

 

Stvari so največkrat zelo preproste, včasih pa niso.

 

 

ne bi rekla pravemu prijatelju vse zaupaš,in te bo razumel in zakaj bi tretji osebi povedal pa izdal zaupanje,to je med vama,ne med tretjo osebo

edino če bi se skupaj družili in zaupali polnoma med sabo!Zakaj ga ne bi obremenjeval če mu zaupaš,on tebi je čisto preprosto,en drugemu pomagata

kot,da držiš nekaj v tebi in te teži problem,pa ne moreš mu zaupati,da ga ne obremenjuješ ali ni to naumno?

 

mislim,da imaš probleme z zaupanjem ali pa ne poznaš ljudi k bi jim lahko....

 

ko boš spoznala

 

boš videla...,da lahko nekmu čist vse zaupaš in,ga ne moti,ga ne obremenjuješ s tem ti še rad pomaga....

 

 

za pravega prijatelja ne bo to preme če ga obremeniš s svojimi problemi, ampak ti bo z veseljem pomagal karkoli,jaz sem to,taka.

Popravljeno -> aboyanasanna
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne bi rekla pravemu prijatelju vse zaupaš,in te bo razumel in zakaj bi tretji osebi povedal pa izdal zaupanje,to je med vama,ne med tretjo osebo

edino če bi se skupaj družili in zaupali polnoma med sabo!Zakaj ga ne bi obremenjeval če mu zaupaš,on tebi je čisto preprosto,en drugemu pomagata

kot,da držiš nekaj v tebi in te teži problem,pa ne moreš mu zaupati,da ga ne obremenjuješ ali ni to naumno?

 

mislim,da imaš probleme z zaupanjem ali pa ne poznaš ljudi k bi jim lahko....

Ja, ampak če imam jaz težave, v katere je vključena druga oseba, tudi moj prijatelj, ne morem tega nikomur govoriti, ker bi s tem izdala zaupanje, se strinjaš?

No to pa potem pomeni, da s prvim prijateljem o tem ne moreš govoriti, čeprav se tiče tebe (ampak ne pa SAMO tebe).

 

Ne vem, nimam takih odgovorov, ki bi te zadovoljili, žal.

 

Upam da bo še kdo kaj napisal oz. da še kdo poda kako misel.

 

Vem pa, da če bi imela prijateljico, ki bi zdaj dobila fanta in ne bi imela več toliko časa zame, bi ji to od srca privoščila, pa čeprav bi bila ob tem malo žalostna ali bi se celo počutila zapostavljeno, ker zato, ker je moja prijateljica, ji želim vse lepo.

Bi dala njeni sreči prednost pred tem, da jo jaz rabim.

In bi tudi razumela, da je raje v objemu svojega fanta, kot da posluša moje težave, in ji ne bi tega niti najmanj zamerila.

 

...

 

Niti malo nimam problemov z zaupanjem, pravzaprav sem še preveč zaupljiva.

 

No saj ni važno, imava drugačne poglede, nič takega, saj ni nekih pravil.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Ja, ampak če imam jaz težave, v katere je vključena druga oseba, tudi moj prijatelj, ne morem tega nikomur govoriti, ker bi s tem izdala zaupanje, se strinjaš?

No to pa potem pomeni, da s prvim prijateljem o tem ne moreš govoriti, čeprav se tiče tebe (ampak ne pa SAMO tebe).

 

Ne vem, nimam takih odgovorov, ki bi te zadovoljili, žal.

 

Upam da bo še kdo kaj napisal oz. da še kdo poda kako misel.

 

Vem pa, da če bi imela prijateljico, ki bi zdaj dobila fanta in ne bi imela več toliko časa zame, bi ji to od srca privoščila, pa čeprav bi bila ob tem malo žalostna ali bi se celo počutila zapostavljeno, ker zato, ker je moja prijateljica, ji želim vse lepo.

Bi dala njeni sreči prednost pred tem, da jo jaz rabim.

In bi tudi razumela, da je raje v objemu svojega fanta, kot da posluša moje težave, in ji ne bi tega niti najmanj zamerila.

 

...

 

Niti malo nimam problemov z zaupanjem, pravzaprav sem še preveč zaupljiva.

 

No saj ni važno, imava drugačne poglede, nič takega, saj ni nekih pravil.

 

 

 

Lahko ji zaupaš tudi če je vklučena druga oseba,razumeš, prijatel te ne sodi,ne vem kakšen je tvoj problem edino če je ta druga oseba od prijateljice fant ali kaj podobnega,ki ji ne moreš povedati to je nekaj drugega,to te razumem,če je prijateljici,ta druga oseba zelo pomembna drugače pa ne,še vedno ji lahko poveš čisto vse ampak še vedno mislim,da če bi bili zelo blizu bi ji lahko vse povedala.Razumeš kaj mislim?Seveda bi ji vse privoščila tudi fanta,samo prava prijateljica bi znala uskladiti fanta in prijateljico,saj ne moreš biti vedno samo z fantom....

 

fantu zaupaš ampak določne stvari ne moreš fantu zaupati vse in rajši poveš prijateljici kar je veliko lažje,to je moje mnenje

je pa odvisno lahko si tudi z fantom tako zelo blizu.

 

ampak še vedno menim,da ne moreš čisto vse povedati svojemu fantu in ,da rabiš še drugo družbo...

 

ker ljubezn in prijatelstvo...so določeni koraki

Popravljeno -> aboyanasanna
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...