Skoči na vsebino

Simptomatika "Duhovnega Razvoja", Vzroki in Posledice


none

Recommended Posts

poglejte koliko ljudi obsoja ljudi,ki jejo živali,ki nosijo krzno,ki pobijajo živali,koliko ljudi pa obsoja vojake,ki pobijajo ljudi? duhovnost ima v današnjih časih veliko obrazov-----celo službeno si vojak

drugače se strinjam do neke mere z iknee,sam o meni ima pač čisto popačeno sliko.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mayita..saj ni pomembno, kakšno sliko ima kdo o kom...vsak razmišlja, živi in piše po svoje..

s svojega pogleda, stališča. s svojih izkušenj. Nihče se ne more primerjat z nekom drugim.

Ravno zato vas rada berem. Ti si odgovorna zase, jaz spet zase..Iknee tudi zase...

Kaj pa sploh je duhovnost? Meni vedno bolj pomeni, da živim sebe, pa če se nihče

na tem svetu ne strinja z menoj.

Bodi to, kar si

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vojak je človek, ki služi narodu... tako je vzgojen... tako čuti... iz tega plemenitega dela sebe služi... ker je to del pogojenosti ....

 

ko bo svet drugačen in bodo pogojenosti drugačne bo naš pogled drugačen

 

mesar, klavec.... omogoča ljudem hrano.... ker je to del pogojenosti, ker je to del pogleda ... ko bo pogled drugačen.... bo realnost drugačna...

 

ko pa ti vidiš, da ješ truplo nekega bitja...da je bil nekdo ubit, in da je nekdo ubijal za to, da imaš ti nek svoj užitek, navado zadoščeno, ko je tvojemu razumevanju in pogledu omogčena sprememba.... lahko spremeniš svoj svet in postopoma tudi svet drugih... s svojim zgledom, motivacijo, podporo....

 

vsak ima svoj vzvod, da je tak kot je, da počne, kar počne... na nas je, da vidimo svoje vzvode, se učimo delati z njimi, smo zgled in motivacija za tiste, ki tudi želijo spremembo, in jim ni več do inertnega delovanja

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nisi razumu kaj sem htela povedati.... vedno ko hočeš razviti sočutje, moraš pogledati svet iz strani človeka, ki je pred tabo.....

 

to je bil moj poskus....

 

 

ti kar sodi, potem bo življenje lepše.... več bo sočutja, več razumevanja....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/huh.png

 

 

slepi med slepimi smo....

 

z razumevanjem sebe se postopoma rodi nekaj razumevanja za druge...

 

toda če svoj pogled posiliš drugim, ali pa ga jamlješ za edinega pravega... koliko koristi bo za druge ?

 

aroganca, pa tudi duhovna aroganca, bo vedno aroganca in vedno ji bo manjkalo razumevanja duge strani

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

življenje vidiš kot želiš ... in živiš ga skoraj tako kot želiš ...

in imaš prav ... potrebno je razumet tudi morilce ...

tiste v sebi in tiste izven sebe

ne vem če je vedno lih tko kot želimo, veliko je naučenega, kulturo pogojenega, pridobljenega in tako dalje... ogromno enga balasta je, ki pogojuje naš pogled

ja se strinjam

ko enkrat vidiš morilca v sebi, ja je lažje razumeti, dojeti morilca zunej sebe

kar pa seveda ne pomeni, da svojega ( ali tujega) življenja pred njim ne boš obvaroval

gre sam za notranjo držo

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mayita, še veliko se imaš za naučit, kljub težkemu otroštvu (ali pa prav zato) ti do zrelosti in samostojnosti še kar nekaj manjka. Predvsem zdrav občutek zase in resnična samostojnost, iz česar izhaja prava pomoč drugim. Obsesivno "pomaganje" drugim kot maska za svoje lastne težave in destruktivnosti ne deluje, veš. Kaj, če bi najprej poskrbela zase in za svoj notranji mir, če bi najprej zacelila svoje rane? Zato, da ti ne bo treba toliko dragocene energije tratiti za obsojanje. Obsojanje namreč ne deluje, veš. Nikoli. Identifikacija z "Jaz sem absolutno dobra, tista, ki pomaga", oni drugi pa so slabi, je neiskrena in lažna. Zaradi te lažne identifikacije ljudi ne vidiš dobro, čeprav si prepričana, da jih. In širiš svojo bolečino dalje v svet. Veš, osebno poznam kar nekaj ljudi , ki zares pomagajo, predano in učinkovito (npr. Faila Pašić Bišić, Ivanka Berčan ...) in nobena ne sodi in obsoja, in tudi nobena tega tako na glas ne poudarja in se ne identificira s tem. (In btw. jaz moje babice nisem pustila same, ko je bila stara in obnemogla, po svetu sem potovala šele, ko me ni več potrebovala)

Se strinjam z marsičem, kar napišeš, Iknee in tudi rada preberem tvoje poste, moram pa reči, da ne doživljam Mayite na način, ki ga opisuješ in se mi zdi, da tudi sama Mayita ne fura te identitete, ki ji jo pripisuješ. Lahko, da iščeš nek ideal, ki ga v resnici v ljudeh ni. Mislim, da ni enega človeka na tem forumu, ki ne bi vsaj občasno obsojal, tudi tisti, ki mislijo, da ne (pa mogoče zato še bolj). Ljudje delujejo na različne načine in nekdo ima bolj razčiščeno eno področje, nekdo drug pa drugo. Nekdo je imel lahko krasno otroštvo in bo na nekaterih področjih lahko blestel, za kaj drugega pa mu bo zmanjkalo globine, kdo drug je lahko imel grozno otroštvo in bo mogoče zato začutil tam, kjer velika večina ne, ga bo pa mogoče nepredelana bolečina kje drugje zavrla. Ampak še vedno lahko eden in drugi lahko naredita veliko dobrega, kljub svoji "nepopolnosti".

 

Jaz v popolne ljudi ne verjamem, nisem pa tudi opazila, da bi se Mayita predstavljala kot popolna. Ali sem kaj zgrešila?

 

Sem pa imela sama podoben problem, recimo s članom Matjažem Bogdanom (ki ga že dolgo ni), ker sem njegovo samopredstavljanje osebne dobrote in tolerance doživljala kot zlagano, kot krinko za vzvišenost nad drugimi. Se nam pač verjetno vsem dogajajo podobne stvari, samo ob drugih ljudeh.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

še en pogled, ker vse je le pogled ... predstavljaj si :

k tebi domov pride ameriški vojak in te ubije ... in razumi ga, ker je opravil plemenito dejanje za svojo ameriko ...

 

videt umor skozi druge oči je eno ... skozi svoje oči in na sebi, pa nekaj drugega ...

 

Kva pa ta pogled: ti si vojak in en pride h teb, pa hoče ubit tvoje otroke in ti ga ubiješ. Pa recimo zamenjaj "en" z enimi tujimi vojaki, "tvoje otroke" pa kr pust al pa zamenjaj s "tvojo domovino" /kar že razumeš pod to/

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/inno.gif

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

še en pogled, ker vse je le pogled ... dogaja vsakodnevno, predstavljaj si :

k tebi domov pride ameriški vojak in te ubije ... in razumi ga, ker je opravil plemenito dejanje za svojo ameriko ...

 

videt umor skozi druge oči je eno ... skozi svoje oči in na sebi, pa nekaj drugega ...

 

nisi razumel,

 

če bi se lahko obranila bi se obranila

 

ko si znotraj zgodbe, filma, je potrebno narediti kar lahko narediš, tudi ubiješ

 

predvidevam, da v tistem trenutku ne moreš razmišljati o tem, samo reagiraš

 

in dvomim, da je na tem da se braniš kej slabga

 

pomembno je sedaj, ko si končno ubil tega vojaka, ali ko ta vojak ubije koga tvojga... najti neko razdaljo, razumet od kje prihaja in zakaj je tako in ne sovražiti vse ameriške vojake, in jih pobijati takoj ko jih vidiš, že v naprej, preden sploh vidiš kam stvari gredo

 

ni probmem v aktu obrambe, ta je popolnoma logičen

 

problem je v vsem kar iz tega trenutka lahko rpide, če um nima ne sočutja in ne razumevanja, koliko novega sovraštva, koliko nove jeze, koliko novega trpljenja, ne le za druge tudi zate

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če človek razmišlja in deluje samo iz svoje ozke perspektive, nikoli ne bo prišel do širše slike in trpljenje se ne more ustvaiti... ustvi se, ko se rodi razumevanje in sočutje... to je edini način...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vedno si sredi filma in hkrati tisti, ki gleda film ... pomeni : dogajaš in hkrati si glava filma, opazovalec in zavest ...

in res so nas dobro naučili mislit kolektivno zmanipulirano ...

žal ponavadi naredimo to, kar je za nas tisti trenutek navidezno ugodneje ... in potem naknadno iščemo miljon izgovorov ..

 

saj to o čemer zdaj govorimo, so le naši "lepi" izgovori ...

se strinjam z vsem, kar si napisal ...

 

le zadnji stavek ne razumem najbolje, je pa res, da gre lahko pri meni za izgovore, da se mi ni potrebno soočiti z goro dela... pa tko mal odlašam http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

če razumeš, da je nekdo zrastu v Palestini in da je gnjev, ki ga nosi na Izraelce star in globok, ne le njegov in potrjen skozi ogromno enih konkretnih življenjskih dogodkov, čeprav je kolektivno zmanipulirano je njegova realnost... in enako lahko vidimo na Izraelski strani.... izstopit iz tega, pogledat s svojimi očmi... ustavit to norijo, al pa vsaj mal bolj široko pogledat na stvari, se mi zdi pomembno....

 

če ti je mar, za tizga druzga, s katerim si v bitki, pa tudi če ne moreš v celoti zaključiti bitke, ker si pač znotrej nje, je večja verjetnost, da boš v ključnem trenutku,če se bo tak pokazal, stvari obrnil v pozitivo, če sovražiš ali sodiš tistemu drugemu, je manj verjetnosti

 

če razumeš, da si res da glavni igralec v svojmu filmu, da pa so tudi vsi ostali igralci v kolikor so del istega tvojga filma in s tem del tebe, je verjetnosti, da bi vsaj mal oblažil ali spremenil stvari v skupno dobro

 

seveda imajo oni svoje filme in znotri njihovih filmov imaš ti sam stransko vlogo http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

 

se mi zdi

 

je pa to samo teorija

 

teorija pa je prazna

 

ne želim si izkusiti vojne in preiskusiti koliko zrelosti imam v resnic, koliko srca bi imela do človeka, ki rani mojega otroka :) konkretno

 

tko da zdej pa prav zares neham,

 

ker moram delati

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

gledat palestino in razumet dogajanje tam je začetek ...

in od tod naprej lahko gledaš kolektivno zmanipulirano in rečeš : izraelci so prasci, tudi palestinci so prasci ... celi svet so sami prasci ... lahko si sfrustriran in sovražiš neselektivno ... in če so vsi sami prasci, potem si tudi ti ...

lahko pa rečeš STOP in pričneš s samim seboj ...

ker končno ... ti si center svojega sveta in svojega univerzuma ...

 

nismo prasci, smo samo slepci, gluhci in butci ... samo razumemo ne... če bi razumeli... potem ne bi blo tega stranja....

ja pričeti s samim seboj, tu je tudi edina moč, ki jo imam, v centru svojga sveta...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tuje življenje obvaruješ kadar je možno ...

in neposredno lahko spremeniš le sebe ...

vse ostale pa z vzgledom ...

 

pomeni, z notranjo držo lahko pomagaš drugim

ne vem kako mi je ratalo to spregledati, to je super, ja ....

neposredno lahko spremeniše le sebe

ajd zdej se grem še mal preminjat,

 

lep dan in hvala za miselno prevetritev, koristila http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

 

 

ampak lažje je delat na kom drugem kot na sebi s seboj

 

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png tko lažje pobegnemo od sebe .... vem...

in včasih se zdi, da se tudi tko učimo...

ko svetujemo drugim, gledamo njihove zgodbe, in pridemo v podobno situacijo, ostaja ta zgodba v nas

 

včasih tudi kaki filmi, ki so popolnoma neresniči, živijo na ta način , kot neka slika, kot nek opomnik, saj pri meni, mi kažejo del sebe....

 

tko da to zunanje in notranje je močno povezano

poleg tega pa je tudi to zunanje del našega univerzuma :) in nam je dano kot šolske potrebščine z učenje

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še ena resnična zgodba na tole temo. A se spomnite morilca žensk Silva Pluta? Ta človek je imel otroštvo polno zanemarjanja in sadističnih zlorab. V njem je bilo temno bolečinsko jedro, tako močno, da ga ni mogel imeti pod nadzorom, ko se je sprožilo, mu je odneslo čustva in razum, ni deloval iz svojega človeškega, dobrega jedra. In vendar ga je imel, imel je tudi dekle, ki jo je imel rad. Takrat je Rugelj rekel: "Če hoče, mu dovolite, da pride k meni, njemu je mogoče pomagati, da se uresniči kot človek." Plut se je strinjal, a mu na sodišču niso dovolili in v zaporu je naredil samomor. Večina ljudi ga je samo neizmerno prezirala in obsojala, Rugelj je bil eden redkih, ki je bil sposoben videti globoko v človeka, zelo dobro je videl tako maske (tudi "dobre" maske je ljudem odstranjeval!) kot tudi pravo človekovo bistvo. Zavračal pa je Rugelj ljudi, ki so nosili svetniški sij in se imeli za več oz. absolutno dobre, takim pa ni bilo pomoči, dokler jih življenje ni prisililo, da so te maske odložili in postali iskreno skromni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja sej zato pa ni samo to da človek dela svojo okolico, ampak je tudi da okolica dela človeka.recimo zdaj smo v časih kjer nimamo pogojev da se resnično posvetimo sebi že kot otrok.kot otrok do šestega leta snemamo okolico nimamo nobenih predstav še,vidimo pač kar nas obdaja in to nas dela,recimo otroci ki rastejo v vojni bodo sigurno imeli vojne sindrome,kajti programi se nalagajo od dneva rojstva in ne od dneva polnoletnosti.kateri starš si pa vzame čas in se posveti otroku prvih šest let in mu pomaga graditi samozavedanje že od rojstva, noben, ker nam diktirajo kako moramo živeti tako mi diktiramo otroku,zato še enkrat ne moremo reči v današnjem času da mi delamo svet okoli sebe, ker bi kaj kmalu dobili socialno službo na vrata.ko je otrok star 11 mesecev in če ima mama službo ,mora iti v službo otrok pa v vrtec, torej otrok se uči v vrtu kar mu drugi kažejo in govorijo. torej okolica dela otroka in ne otrok okolice.in ker nas nihče ne nauči da preteklost je preteklost in da ni realna in da so zdaj drugi časi.ljudje še vedno nosimo programe iz otoštva ko smo odrasli.tudi kot odrasli smo del okolice,vsak dan je treba iti v službo in vsak ima obveznosti,ki nam jih narekujejo drugi.tudi kot odraslega nas še vedno dela okolica,dokler se popolnoma ne spucamo programov iz otroštva in se začnemo zavedati,da ja mi smo tisti ki si kreiramo življenje. če ne želimo zboleti ali se slabo počutiti moramo tudi zamenjati okolico in ljudi okoli sebe.vsaj dokler se ne pozdravimo.samo poglejte kakšni so ljudje v srbiji zdaj v bosni in vseh vojnih področjih.okolica jih je naredila v pač kar jih je naredila.

zakaj sem proti šolstvu ker nas ne učijo pravih življenski navad ampak samo kako bomo služili nekomu drugemu in kako imajo vsi pred nami prav.v vrcu nas že učijo kaj je dobro in kaj je slabo, pa za nas ampak kaj drugi rečejo kaj je dobro za nas in kaj slabo a se kdo ozre na otroka,ja mislimo že da se, ampak se ne.....

tisti na višjih položajih bi morali omogočat da se ljudje psihičnoo pravilno razvijajo,saj nam oni pišejo zakone in zato plačujemo davek a ne. a imamo v sloveniji duhovne voditellje ali imamo materialne,kot po celem svetu.

seveda je vsak svoje sreče kovač in svojega sveta, ampak če ti rasteš v vojnem območju sigurno nisi srečen,sploh ne veš kaj je duševni mir, moraš spremeniti okolico da vidiš da sploh kaj drugega obstaja,torej pri takih ljudeh,jim ne moreš reči začni delati na sebi pa bo vse vredu. to je tudi rugel vedel zato je delal terapije z celimi družinami in ne samo s posameznikom.ker reakcija posameznika je reakcija okolice.on je vodil svoje pacijente v hribe....

poglejte na tvju imamo lahko 500 programo in bomo mislili ja sej jaz lahko sam izberem kerega bom gledal. ampak kaj če bi človek gledal enega drugega ki ga ni med temi programi.žalostno je da ljudje sploh ne vprašajo tega vprašanja ampak se samo sprijaznijo s programi,ker so tako sprogramirani skozi vrtec šolo in službo.Ampak malo ljudje vidi da tudi izbira programov ni njegova volja ampak volja nekoga drugega.in tako je v celem življenju in v današnji duhovnosti. o taki iluzijo je govora. maya -to je iluzija, ki izgleda resnica v resnici pa ni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kritičnost do okolja in družbe ni napačna sam po sebi... sej omogoča spreminjanje sveta... toda, ko ni zavesti o sebi, ni moč spreminjanja sveta, oziroma so vse spremembe na silo, brez razumevanja, brez zavesti... so še vedno risanje slepega človeka

vsako pravo spreminjanje sveta se začne s spreminjanjem sebe

v bistvu sploh ni pomembno, a je to karma ali ne, kar nas prvede v tako okolje in ne drugega, ker to kar nas privede, nad tem nimamo moči, imamo pa moč nad sabo, da vidimo sebe, svoje vzgibe, da delujemo na njih, da napredujemo iz tega dela

če gledamo nazaj iz teze, da je moj svet moj film in da sem glavna igralka in glavna opazovalka ob enem, zelo lepa teza, ker nam daja to dvojino, to zavest, in ravno skozi opazovanje, je moč razumevanja in skozi razumevanje je postopno moč tudi spreminjanja.

no torej če se vrnem k tej tezi, potem sledi, da je ves moj svet moj, moj film in pa rečmo , da sem istočasno tudi režiserka ne le igralka, potem mi postane mar, prav za vsak element in mi postane mar za vsakega igralca, ker razumem, da ni glavne vloge brez ostalih, da ostale vloge omogočajo, moj vlogo... in ko mi postane mar... valuje v mojem svetu drug tip energije... in ta tip energije omogoča in se dotika... lahko se dotika... tudi svetov drugih, filmov drugih...

 

Mayita če vzamemo Pluta, lahko iščemo linijo ranjenih nazaj, vsi smo ranjeni od ranjenih, ki ranimo... toda ravno v trenutku zavedanja tega, je močen preskok... ni opravičilo za Pluta, ni opravičila, veš koliko ljudi je ranjenih od ranjenih, pa ne padejo v ta kolovoz ampak v drugačnega... je pa vedno moč preobrazbe, ta vedno čaka, ta možnost vedno ostaja, sam včasih je potrebno iti res globoko... saj je jedro, tisto kar je skrito za vsem tem neumnim balastom, ki sam sebe poganja, perspektivno.

 

 

 

ampak če o tem sam govorimo, potem je nevarnost, da tega tudi ne počnemo... tko da, pobaram sebe in se vračam v življenje, v delo na sebi...

 

 

 

 

 

,

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam ,jaz tako tudi vidim,zato bi morali to učiti že otroke,pa jih ne....vsaj večina jih ne,prepušča jih sistemu....

point je da eden od 1000ih ki je bil ranjen spregleda in če zares želimo spremeniti svet je treba hitro spremeniti še ostalih 999.kako boš to naredila?da se ne pusti da se krivica dogaja....če pogledaš samo matematično en človek lahko pol svoje spremenjeno pot pokaže svojim potomcem recimo ima tri, torej imamo zdaj šteri k se zavedajo.pol imamo pa ostalih 999 ljudi ki svoje probleme nesejo naprej na svoje potomce pa če imajo samo po enega otroka je to še vedno 1888 proti trem ni ravnovesja zdaj v svetu. sorry jaz osebno mislim da bi moralo se spremeniti nekaj globalno,če ne bo slabo za celo nadaljne človeštvo.treba je spremeniti zavedanje globalno in to je samo lahko čez sistem zdaj,s tem sistemom ga ne moremo.jaz govorim o celem človeštvu ker smo vsi del njega....

pa sej vem vsi mi govorijo naj se neham ukvarjat s svetom, ampak se enostavno ne morem....recimo ko te boli zob pa je majhen te kmalu začne boleti vse.....

itak mora vsak delat na sebi....sam se mora tega tudi zavesti....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čist tak intermezzo:

Se zelo zelo strinjam s tem kar si zapisala in mi je zelo blizu takšen pogled...

Okolica je refleksija "notranjih" procesov človeka...Velik vpliv na razvoj otroka ima

že sam porod otroka. On doživlja grozne travme, ko se bori za življenje, ko mati

z vso silo poskuša stisniti to bitje iz sebe...Stanislav Grof piše, da tudi prihaja do

blokade pretoka kisika do otroka, kar si morda lahko malo predstavljavo kako

bi nam bilo, če bi se utapljali v vodi...No to pusti vse skupaj globoko travmo pri otroku,

ki se pozneje manifestira na različnih področjih v kasnejšem življenju..Nekateri se počutijo

zapostavljene, neljubeže, manjka jim pozornost, težijo k pozornosti, v odvisnost od občutkov...itd....

 

Na-to pa še pride šolstvo, pedagogika, pokorništvo, mazohizem........

Šolski sistem je manipolacija, programiranje kot kakšen vedno nov windows za računalnike,

praktično hodimo po 20 let v šolo in pridemo iz nje neumni, pohlepni, z seksom obremenjeni roboti,

ki nismo sposobni živet sami sebe, ampak smo, živimo življenja drugih,

ponavadi so to nepotešena pričakovanja in ne doseženi cilji naših staršev,

ki se pol hvalijo in utrjujejo svoj ego z drugimi starši, tekmujejo kdo ima bolj "pametnega" otroka

oz. v končni fazi se niti ne zavedajo, da je otrok samo bil IZ OBRAŽEN.

Največjo škodo pa naredijo s tem, da ti vcepijo strah,

joj če tega ne naredim pa bo konec,

joj to mora biti tako,

če ni si odletel....itd...

Takšno šolstvo služi samo določenim ljudem,

gre za kontrolo ala Krasni novi svet, Metropolis, itd...

Torej rabimo novo šolo, šolo za različnost...Šolo, ki nebo samo znanost,

znanost sicer moramo priznat veliko dobrega prinaša ampak ni to edino kar je...

Možnosti je veliko. Znanost je samo ena dimenzija, znotraj katere pa želimo

razlagati vse...Znanost je omejena, determinirana, misel in je omejena, kot je tudi

naš svet, materializem, znanost je materializem...

Torej šola naj bo zajemala veliko več dimenzij...

Končati moramo tudi z ocenjevanjem, presojanjem, primerjanjem. Znotraj znanosti da,

življenje je pa več kot znanost...poiščimo drugo...

Znanost naj služi celotnemu človeštvu in ne obratno,

da zaradi znanosti trpi človeštvo...To je zato,

ker je misel znanost, naš um mora služiti nam,

ne mi njemu...

 

Glede okolja pa bi bolj šel v to smer, da je to bolj že simptom,

kar se ti dogaja iz okolja, npr. ljudi katere srečuješ, delo, ki ga opravljaš

je zrcalo tebe, tvojih čustev, strahov, potlačenih travm, dogodkov oz. misli...

V okolju, če smo dovolj pozorni in samo opazujemo veliko pridobivamo veliko

koristnih informacij...Okolje nam sporoča kje so naše težave, saj le-te rabijo

energijo za prehranjevanje in obstoj...

 

 

ja sej zato pa ni samo to da človek dela svojo okolico, ampak je tudi da okolica dela človeka.recimo zdaj smo v časih kjer nimamo pogojev da se resnično posvetimo sebi že kot otrok.kot otrok do šestega leta snemamo okolico nimamo nobenih predstav še,vidimo pač kar nas obdaja in to nas dela,recimo otroci ki rastejo v vojni bodo sigurno imeli vojne sindrome,kajti programi se nalagajo od dneva rojstva in ne od dneva polnoletnosti.kateri starš si pa vzame čas in se posveti otroku prvih šest let in mu pomaga graditi samozavedanje že od rojstva, noben, ker nam diktirajo kako moramo živeti tako mi diktiramo otroku,zato še enkrat ne moremo reči v današnjem času da mi delamo svet okoli sebe, ker bi kaj kmalu dobili socialno službo na vrata.ko je otrok star 11 mesecev in če ima mama službo ,mora iti v službo otrok pa v vrtec, torej otrok se uči v vrtu kar mu drugi kažejo in govorijo. torej okolica dela otroka in ne otrok okolice.in ker nas nihče ne nauči da preteklost je preteklost in da ni realna in da so zdaj drugi časi.ljudje še vedno nosimo programe iz otoštva ko smo odrasli.tudi kot odrasli smo del okolice,vsak dan je treba iti v službo in vsak ima obveznosti,ki nam jih narekujejo drugi.tudi kot odraslega nas še vedno dela okolica,dokler se popolnoma ne spucamo programov iz otroštva in se začnemo zavedati,da ja mi smo tisti ki si kreiramo življenje. če ne želimo zboleti ali se slabo počutiti moramo tudi zamenjati okolico in ljudi okoli sebe.vsaj dokler se ne pozdravimo.samo poglejte kakšni so ljudje v srbiji zdaj v bosni in vseh vojnih področjih.okolica jih je naredila v pač kar jih je naredila.

zakaj sem proti šolstvu ker nas ne učijo pravih življenski navad ampak samo kako bomo služili nekomu drugemu in kako imajo vsi pred nami prav.v vrcu nas že učijo kaj je dobro in kaj je slabo, pa za nas ampak kaj drugi rečejo kaj je dobro za nas in kaj slabo a se kdo ozre na otroka,ja mislimo že da se, ampak se ne.....

tisti na višjih položajih bi morali omogočat da se ljudje psihičnoo pravilno razvijajo,saj nam oni pišejo zakone in zato plačujemo davek a ne. a imamo v sloveniji duhovne voditellje ali imamo materialne,kot po celem svetu.

seveda je vsak svoje sreče kovač in svojega sveta, ampak če ti rasteš v vojnem območju sigurno nisi srečen,sploh ne veš kaj je duševni mir, moraš spremeniti okolico da vidiš da sploh kaj drugega obstaja,torej pri takih ljudeh,jim ne moreš reči začni delati na sebi pa bo vse vredu. to je tudi rugel vedel zato je delal terapije z celimi družinami in ne samo s posameznikom.ker reakcija posameznika je reakcija okolice.on je vodil svoje pacijente v hribe....

poglejte na tvju imamo lahko 500 programo in bomo mislili ja sej jaz lahko sam izberem kerega bom gledal. ampak kaj če bi človek gledal enega drugega ki ga ni med temi programi.žalostno je da ljudje sploh ne vprašajo tega vprašanja ampak se samo sprijaznijo s programi,ker so tako sprogramirani skozi vrtec šolo in službo.Ampak malo ljudje vidi da tudi izbira programov ni njegova volja ampak volja nekoga drugega.in tako je v celem življenju in v današnji duhovnosti. o taki iluzijo je govora. maya -to je iluzija, ki izgleda resnica v resnici pa ni.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lepo je tvoje sočutje Mayita, lepo je videti odgovornost za vse, zagnanost...to je lahko prekrasna motivacija za delo na sebi, ker več kot narediš na sebi, bolj si koristna za druge... toda na žalost je treba sprejeti dejstvo, da nikomur ne moremo zares pomagati, da na mesto nikogar ne moremo nič narediti... v odnosu z nemočnimi, ja lahko jim strežemo, hranimo, lahko smo jim zgled, toda še vedno bodo izbirali svoje življenje na svoj način... kar je seveda tudi edino prav....

 

ko razumeš, da stvari niso tako zelo zares, kot se zdijo,

 

ko razumeš, da je okrog in okrog nas ogromno svete energije, ki nas želi prebuditi, pa se ne moremo, dokler se ta volja ne rodi v nas... dokler mi ne naredimo pravih korakov

 

razumeš, da tvoja želja, tvoj trud ali naša želja, naš trud ni dovolj .

 

 

spustiti je treba

 

mislim da imajo alkoholiki geslo: Bog daj mi moč, da sprejmem, kar ne morem spremeniti in spremenim, kar lahko, ter sposobnost, da ločim med enim in drugim... sej ne vem točno kako gre, ma vsebinsko je pravilo...

 

jaz nimam najboljšega občutka o tem kam svet gre...

 

mislim, da postaja vedno bolj prestrašen in ujet v strasti, vedno manj je morale, svet je vsak dan bolj hiter, zaupanja skoraj ni; nadzor, nad tistimi, ki razmišljajo po svoje, pa je vedno večji....

 

ko bo dovolj posameznikov spremenilo svoj svet... osebni svet... potem bo prineslo možnosti tudi za večje svetovne premike...evolucija je počasen proces in tudi ni samo premočrten proces.... in mogoče mi kot družba prav rabimo to izkušnjo, da potem sledi bolj korenit obrat v drugo smer...

naše življenje je trenutek, in iz trenutka presojati človeštvo, kaj pa vem, koliko je lahko naš pogled objektiven....

ko pa pomagamo, pa pomagamo delom sebe... ko poskušamo koristiti, zelo velikokrat škodimo, ker pač nimamo pravega razumevanja, vpogleda v stvari, ne vemo zakaj je neka izkušnja dobra in potem sodimo s svojim omejenim pogledom...

bolje kot to je, nasmeh na obraz, biti miren in zadovoljen.... iz tega zadovoljstva človek potem lažje pomaga...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s480x480/427186_149854275173397_1757983615_n.jpgja itak sej jaz ne govorim delati iz nemočnih še bolj ne močne naučiti jih je treba več stvari, to je naša odgovornost, otroci se šolajo samo za en poklic v eno smer, človek ima pa toliko talentov.ljudje je treba naučiti da so samostojni in ne da so odvisni o tem govorim, da se jim pokaže različne poti in ne samo eno ki se nam zdi prava za drugega..... vsi otroci se v šoli učijo iste stvari, pa je vsak človek drugačen vsakeka človeka zanimajo različne stvari in potlej ne razvijejo svojih talentov,kjer bi res zacveteli, o tem govorim.

prepričanja ki bolj škodijo kot koristijo. včasih so vse levičarje gledali kot da so hudičevo delo pa so jih silili pisati z desno in tukaj se tudi dela škoda,čeprav ne opazna.

se strinjam sredi gor v peruju so donirali televizije, ljudje pa nimajo elektrike niti denarja da bi elektriko plačevali.

sej pravim treba se je lotiti sistemov in se ne delati kot da ni nič narobe ker je... po eni strani se govori svet ni tako grd se ne dogajajo take grde stvari

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/538200_214443968698871_414593942_n.png

 

Kaj ti pride na misel ob človeški sliki?

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj mi pride na misel,da je žalostno da nekatere današnje ženske nimajo znanja kako ravnati z otroki... včasih so si ženske svetovale med sabo,kaj je dobro in kaj ne za otroke zdaj je pa to znanje zgubljeno,sa jitak nistitucije večino časa skrbijo za njih in starši sprašujejo vzgojiteljice kaj je najbolje za njihove lastne otroke,ko bi pa straši morali najbolj poznati svoje otroke.



saj vem ... žal ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

ja cool sem mi je zdelo da veš.....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...