Skoči na vsebino

Politika


Silica

Recommended Posts

Moja prfoksa za zgodovino je omenila tudi te stvari kot jih je opisal manuel...da so poljsko razdelil in da se je KPJ šele po napadu na rusijo začela kao boriti proti nemcem...pa da je že takrat načrtovala čistke tistih, ki niso bili preveč rdeče barve al pa tistih, ki so bili preveč priljubljeni med običnim folkom in bi po vojnii predstavljali "tekmece" za oblast. Pa čeprav iz lastnih vrst...

 

Dajmo raje malo pogledat iz svetle strani...ni samo SLO v k.... ampak cel svet... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Domoljubka, to, kar je napisal Emanuel, so dejstva. Nima to veze z levico, desnico, klerom al kaj jaz vem s čim še. Tako je pač bilo, kaj češ. Ne vem, zakaj te to tako razburja?

 

- Prvič zato, ker si zmedeni ljudje najprej umišljajo kdo je kaj rekel in te zmerjajio z lažnivcem zato, ker ne podlegaš njihovim zblojenim razlagam, ki nimajo niti repa niti glave s tem kar praznik OF širše predstavlja .

Vsakodnevno se ufucajo na neko svojo xyz trditev, ki jo spreobrnjeno lansirajo v javnost...In to ena in ista domobranska sranja - četa zakompleksancev, ki že leta poničuje vsa zgodovinska dejstva in resnico na svoj perverzen način.

 

- in drugič - nekdo, ki mene zmerja z lažnivko in citira članek katerega avtor sploh nisem jaz - je zame itak tako psihično sfrkan v tem naganjanju, da je škoda mojih besed ...

(preberi še kako je zadevo zaključil Emenul - Ceres je pa besedi lažnjivka - pa je vedela zakaj tu gre - pridala še tisto o spranih možganih ...in to na na nedavni manipulaciji članka, ki ga je nekaj dni nazaj sama pridala, ko je iz teksta, ki to ni bil spreobrnila tole nabijanje ...A je sploh še potrebno kaj rečt na to? Jst bi se na njenem mestu v mišjo luknjo skrila - ne pa da bi spet in še naprej pogrevala eno in isto bedarijo )http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

 

- In tretjič bom povedala kako se da glede OF-a povedat in povzet drugače...tako kot to razumejo borci Nob-ja in vsi normalno misleči ljudje, ki vemo za kaj vse se je v tistem času pravzaprav šlo.;

 

Pa kakšno poslanstvo imajo eni tu ?

Če se pogovarjamo o receptu za potico ....bi potemtakem očitno po natolcevanju nekaterih morali nujno začet s tem (ker je njihova gnada tako zaukazala http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_blush.gif ), da se še po njihovem nujno razpiše in razdela fenomen lakote, o frojdovskem shajanju in mesenju testa, pa kje kkšna posamična sestavina prebavne motnje dela, pa poreklo potice, pa kdo vse jo je že jedel, pa v kkšni kombinaciji ni dobro orehe jest...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sing.gif lalala...ker brez tega skupek pojma potica po njihovem ne obstaja...

... In prav gotovo bi za nekatere bla to še vedno potica....za druge pa navadna fatamorgana ....

Tole kako nekateri zastopite upor proti okupatorju, spreobračanje dejstev je nič drugega kot vaše ime za lakoto po "after partiju" - in mene ni potrebno še posebaj prepričevat, da je za nekatere takšna potica "vsakdanji shit postala "...

Če je že potrebno kkšno frojdovsko vžgat o tem...potem se recept dojame vsaj takole in ne mi prosim iz nekega izdajalskega šunda, ki po sloveniji kroži povzemat bedarije, ki nikomur ne služijo - razen tistim, ki bi se za diarejo radi non stop arogantno in agresivno opravičevali na svoj podrepni način...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Ker recept se glasi mal drugače kot ga nekateri dojemate ;

Dan upora proti okupatorju - dan osvobodilne fronte

Boj proti okupatorju ni bil samo boj za narodno ohranitev in osvoboditev, boj proti imperializmu in tuji nadvladi.

Boj proti okupatorju je bil tudi boj za socialno revolucijo – boj proti nevzdržnim socialnim razmeram in neenakostim, boj proti sistemu, ki postavlja profit pred človeka.

Uspeha Osvobodilne fronte ne bi bilo, če ne bi vključevala tako kulturne osvoboditve kot socialne osvoboditve izpod škornja domačih izkoriščevalcev.

To je bil NOB – in TO moramo trajno ohraniti v spominu.

In še prenos za sedanje čase, ki ga seveda ljubitelji nemškutarstva ali pa neoliberalne politike ne morejo zastopit;

Naša skupna naloga pa ni samo, da ohranjamo spomin na NOB, ampak da vrednote tega boja ponovno vzpostavijo skupnost v uporu proti izkoriščanju in proti prodaji naše prihodnosti.

Le kolektivno se lahko zoperstavimo izkoriščanju in podrejenosti.

Ko vladajoče elite danes pravijo, da ni alternative, to za veliko večino ljudi – za mlade, upokojence, študente, delavke in delavce, kulturnike – pomeni, da ni več prihodnosti.

Zato pokažimo pogum tudi mi. Alternativa je možna: ta se kaže v spodbujanju zadružništva, delavskega soupravljanja in boju za socializem za 21. stoletje, za sistem, ki bo postavil človeka pred profit.

Zgradimo družbo solidarnosti, pravičnosti, tovarištva, enakosti in svobode za vse!

Torej precej drugače se sliši kot Emanuelov in Ceresin tekst, takrat in danes, a ne ?

Isti štos in koga briga kdo še danes sovpada s tem in kdo bo to misel prvi povzel v akcijo ?

To je stanje v Sloveniji ! To je današnje stanje po svetu ! Tako pred NOB-jem kot danes. Koga brigajo Sovjeti, Rusi itn...pomembno je kdaj smo Slovenci zreli za ta podvig !

Gre za finese, ki jih pač ne zastopijo tisti, ki se puščajo manipulirat ....zato je potrebno iskati vzroke v nekih datumih ....ma dajte se zbudit ljudje uspavani !

In nedaaaaa se miiiii več s takšnimi debatirat ! Ima leka za to.

Amen !

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png ...Po globokih izkušnjah s prve roke tandem domobranskih zgodovinarjev...

dejte raje pet tist aleluja.- je z vaših katoliških ust bl primerno in simpatično...kot tole nabijanje

 

beremo, beremo in razumemo....sam različno ...s tem, da mamo eni kakšne bolj konkretne informacije ....pa če se nekateri na glavo obrnete....

jalovo početje ...sam vam ne pride nikakor.

 

Ne da se mi ....dosadni ste...in še kaj za povrh...bolš da grem...da ne povem zakaj in zaradi katerih konkretno je Slovenija v ku...

Dragonci Slovenije...

 

Ceres dej še mal Očanca pa Črnega bloga ....vidim, da ne moreš iz svoje kože...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif

 

 

P:S:

 

In ko bom jst imela res zadosti teh vaših laži, podtikanja, izzivanja in nabijanja - se bomo čist drugače tle menili...še takvi in drugačni niki me ne bodo ganili ...sam ne potem spet kalimero stil sprovajat, pa drugim govorit kaj tu kdo sme povedat in kaj ne - češ ne spodobi se. Potem bomo razčistili kdo in zakaj je tu zares lažnjivec v konceptu delovanja ... konec ljubavi http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Kakšne bolj konkretne informacije pa imaš? Da so se naši komunisti uprli Hitlerju v času, ko je vladal pakt med Nemci in Sovjeti? Ne ga srat, nasprotovanje nemcem in nacizmu je bil za sovjete v tem času zločin! KPS pa je bila del KPJ, ta pa del komunistične internacionale, ki so jo vodili sovjeti oziroma Stalin. Slovenija je v kurcu zaradi nerazgledanih omejencev, kakršna si ti, ki še vedno živiji v svetu komunistične propagande.

 

Kar sem napisal, so čista zgodovinska dejstva, mal se pozanimaj. Pozanimaj se na primer, kdaj so se začeli francoski komunisti borit proti nemcem, in kakšno politiko so vodili do nemcev, dokler nemci niso napadli sovjete. Po Stalinovih navodili so nemške vojake prijazno sprejemali in jim pomagali. Vodja angleške KP pa je bil hitro zamenjan, ker takim navodilom ni želel slediti. Pozanimaj se pri tujih virih, da ne boš nakladala o domobransko-katoliških zgodovinarjih.

 

Pozanimaj se mal o usodi Angele Vode, zakaj so jo kot predvojno komunistko, feminisko, humanitarko in nasprotnico nacizma vrgl iz partije, po vojni pa, potem ko je bila že med vojno 6 mesecev v nemškem kontraciskem taborišču, zaprli še za 6 let in ji vzeli vse državljanske pravice.

 

Pa konkretiziraj, kaj od tega, kar sem napisal, ne drži! Prvo tretjino 2. sv. vojne so bili nemci in sovjeti zavezniki, sovjeti so nemcem dobavljali nafto, kovino, žito in druge potrebne stvari. Sovjeti so pa mirno zasedli baltske države (Litvo, Latvijo, Estonijo), pol Poljske, tretjino Finske. 2. sv. vojno so začeli nemci in sovjeti skupaj, tud sovjeti sookupirali cele države. Mimogrede, kako je mogoče, da je Finska v svetu bolj ugledna država od Slovenije, čeprav se je Finska celo vojno borila na strani nemcev proti sovjetom?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

Dan upora proti okupatorju - dan osvobodilne fronte

Boj proti okupatorju ni bil samo boj za narodno ohranitev in osvoboditev, boj proti imperializmu in tuji nadvladi.

Boj proti okupatorju je bil tudi boj za socialno revolucijo – boj proti nevzdržnim socialnim razmeram in neenakostim, boj proti sistemu, ki postavlja profit pred človeka.

Uspeha Osvobodilne fronte ne bi bilo, če ne bi vključevala tako kulturne osvoboditve kot socialne osvoboditve izpod škornja domačih izkoriščevalcev.

To je bil NOB – in TO moramo trajno ohraniti v spominu.

 

Boj za uveljavitev komunizma sovjetskega tipa. Kakšen pa je bil ta komunizem, se pa mal pozanimaj. Recimo šest miljonov od lakote umrlih kmetov v Ukrajini takorekoč v eni zimi, med njimi ogromno otrok. Ker jim je Stalin dve leti pobiral vso hrano, potem pa zapru meje, mesta, želežniške postje. Pa množična morišča, kamor so ljudi metali kot sardele. Teror nad kmeti, ki so jih množično vozili v sibirijo. Zato je teb komunizem tako všeč.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aleluja Emanuel.

 

Jaz vseeno ne morem verjet, kakšne posledice je pranje možganov pustilo na folku. Sej nekako vedo kakšna so zgodovinska dejstva, samo kaj, ko nočejo verjet! Ljudje hočejo verjet v pravljice, predvsem, če so ti jih stregli v otroštvu.

Nihče si neče priznat, da je bil zaveden, ker se ima vsak za tako pametnega, da njega pa že ne bi nategnili. Zato je laže vstrajati pri svojih prepričanjih, ki so vcepljena. Pa duhovna lenoba, večini se ne da, da bi mal sami pogledali naokoli, in je laže sprejemati, kar te učijo v šoli in kar stalno ponavlja propaganda. Pa laže je verjet v črno beli svet, je bolj preprostio.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja prfoksa za zgodovino je omenila tudi te stvari kot jih je opisal manuel...da so poljsko razdelil in da se je KPJ šele po napadu na rusijo začela kao boriti proti nemcem...pa da je že takrat načrtovala čistke tistih, ki niso bili preveč rdeče barve al pa tistih, ki so bili preveč priljubljeni med običnim folkom in bi po vojnii predstavljali "tekmece" za oblast. Pa čeprav iz lastnih vrst...

 

Dajmo raje malo pogledat iz svetle strani...ni samo SLO v k.... ampak cel svet... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Konec leta 41 in v zacetku leta 42 je bilo s strani komunistov v sloveniji likvidiranah približno 1800 ljudi, kar je tudi izvalo organiziranost vaških staž. Likvidirani so bili večinoma vidni člani in vplivnejši simpatizerji ljudske stranke, duhovniki, tako imenovani kulaki (mal močnejši kmetje) in njihovi sinovi !!! Zgodba zase pa so slovenski oficirji in podoficirji stare jugoslovanske armade. ki so želeli pristopiti v partizansko vojsko, vendar so seveda želeli obdržati svoje čine. Prispevali so tudi finančna sredstava v podporo partizanske vojske. Ta spisek pa so komunisti izročili nemcem, da so vse te oficirje zajeli in likvidirali. Če bi šlo komunistom res bolj za svobodo, kot uveljavitev komunizma, tega sevede ne bi naredili, saj bi bili ti oficirji s svojim vojaškim znanjem lahko koristi.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emanuel, pa ne ga srat, no....

 

2. svetovna vojna, se je začela 1. septembra 1939, z napadom Nemčije na Poljsko, po zavzetju Baltskih držav, napadu UK,in Francije, pristopi Jugoslavija-(Kraljevina Jugoslavija) 25. Marca 1941, k podpisu trojnega pakta. Do katerega pa zaradi demonstracij (v Beogradu), ne pride, kar ima za posledico, napad na Jugoslavijo 6. Aprila 1941,-(zaradi česar, je Hitler, po nekaterih podatkih,prestavil tudi napad na USSR), do katerega pa pride 22. Junija 1941.

 

Torej, si se dejansko obesil na en mesec.

Kar se tiče delovanja revolucionarnih gibanj pred tem, ti je Domoljubka že napisala, ampak očitno ti ni mar ..........

Zakaj se naši komunisti niso uprli Hitlerju med paktom z Rusi?????..........In na koncu smo omejenci mi, mi smo tisti, ki živijo v svetu komunistične propagande.........ali pa mogoče sam živiš v svetu antikomunistične propagande?

 

Kar si napisal, so res zgodovinska dejstva, ki pa na tvojo žalost, ne pomenijo tega ,kar bi ti tukaj rad prikazal.

Seveda so se francoski komunisti začeli borit proti Hitlerju že mnogo prej, zdaj pa se še ti malo pozanimaj , le zakaj je bilo tako?

 

Ti kar sam povem, Francija meji na Nemčijo. Ti da to kaj mislit?

A so ti že povedali, da Nemčija leta 1939, ko je začela z napadom na Poljsko,in je bila v paktu z Rusi, ni nastopala kot imperialistična država-(revolucionarna gibanja so bila usmerjena pretežno proti imperialistom),povrhu vsega ,je bil tu pa še pakt z Rusi, ki bi lahko eventuelno pomenili tudi naše zaveznike.

V danem trenutku, so bili z balkanskega vidika , v istem loncu komunisti,in fašisti,v istem loncu nas, je čakala poguba in rešitev,in v danem trenutku ,ni bilo najbolj zdravo,povedati na glas ,kaj si misliš.-(kar si danes,75 let kasneje ,marsikdo med vami težko predstavlja)

 

So vas pa drugače ,polna usta protikomunističnih reklam,ker kao, ste spregledali......ma daj...

Na koncu, pa ven privlečeš še Stalina, zato ker? Lahko z Stalinom podkrepiš ,kaj?

Samo tvoj zakompleksiran pogled na komunizem.

 

Le kakšna je lahko prihodnost naroda ,ki se sramuje svoje zgodovine?

 

P.S.

Boj proti imperialistom, je takrat pomenil, boj proti tistim,ki niso mrdnili s k.....medtem, ko je Hitler jemal Evropo,in taisti, še zmeraj čuvajo tajne dokumente iz katerih je razvidno še marsikaj-tudi povojni poboji pri nas, tako da ....đabe se trudite, in poskušate zgodovino interpretirat po svoje.

Damijan D

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

 

Boj za uveljavitev komunizma sovjetskega tipa. Kakšen pa je bil ta komunizem, se pa mal pozanimaj. Recimo šest miljonov od lakote umrlih kmetov v Ukrajini takorekoč v eni zimi, med njimi ogromno otrok. Ker jim je Stalin dve leti pobiral vso hrano, potem pa zapru meje, mesta, želežniške postje. Pa množična morišča, kamor so ljudi metali kot sardele. Teror nad kmeti, ki so jih množično vozili v sibirijo. Zato je teb komunizem tako všeč.

 

Kaj ti ne razviješ iz tega tvojga shita.

Postavljanje profita pred človeka in socialna neenakost, nepravične socialne razmere - zate očitno ne obstajajo.http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/blush.png

Po tvoje je to označba za gledišče sovjetskega tipa komunizma... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

Evo vidiš in tako se začne domobranska budalaština propagande o komunajzarstvu in tako se izpusti dejanska razlaga za stanje problemov tudi danes.

To je tista kognitivna disonanca o kateri sem pred nedavnim pisala..

 

Ma odpelte se mi nekam Emanul....vse to vključno z angelami vode, z nekim primerjanjem današnjega socializma - enačenja s komunizmom, s stalinizmom itd.

Smo že dali vse to že nekajkrat čez in zato, ker se tebi priskaklja o eni in isti zadevi ponovno začenjat, kot, da na vse to že nismo nategovali po sto strani tukaj in da nisi nikoli registriral nobenega odgovora ...pa pomeni samo to, da imaš globoko diagnozo.

Jovo na novo .

 

Dejstvo je, da take debate nimajo epiloga - začnejo se vedno na istem koncu in nikoli ne zadenejo bistva....

 

Pa kaj misliš, da mene ves čas zanima kako si tu kkšen pristaš zakompleksane politike sprega NOB ???

Ma tvoj problem stari, kaj se tebi zdi in kako ti samemu sebi verjameš..

To je tvoj - vaš vidik komunizma....je tvoj vidik mišljenja...ne mene posiljevat s tem ...res ne, ne potegne nikakor !

In tak je to nadalje tvoj - vidik murgeljske udbomafuije, kot je tvoj vidik vsebine socializma, kot je tvoj vidik kdo s kom in kdaj, kot je tvoj vidik furajoče politike, ki si jemlje tu neomejen poligon za izživljanje...itd, itd...

.

To, da neka dejstva vmešavate v kontekst vašega propagandnega razmišljanja - še ne pomeni resnice o tem zakaj je komunizem na slovenskem nastal....in resnice o tem kdo je v NOB - ju zmagal.

 

Okrog se obrnite nekateri, nabijajte o želji sovjetov - vendar dejstva o tem, da se je Juga omejila in ogradila od Stalinizma govorijo sama zase .

Damijan ti je več kot točno povedal kako je s tem tvojim antikomunističnem videnjem, kaj ga vodi, kje si zabredel .

In to, da so se zgodili povojni poboji so bili takratni dogovori velikih vodečih sil sveta (in ne samo nekih komunajzerjev ) in je dejstvo takratnega povojnega stanja in dogovorov.

Žalostna dejstva zgodovine vojne...

Pa kaj rabite taki - ponovni zagon tega zla al kaj ?

Bo potem mir s temi pravljicami kako je Rdeča Kapica pojedla volka ?

 

Milionkrat smo se spuščali v podrobnosti dogodkov, navajali število uradnih žrtev, premlevali, en drugemu pripovedovali svoje osebne zgodbe in izkušnje .... pa se zataknili .

Ne daste dihat ne sebi ne drugim...in nikakor se ne začnete s pravega konca.

Ma tako kot sem enkrat rekla; Zaradi takšnega zdraharaja, ki ga eni non stop patogeno sprovajate bo šla Slovenija v maloro.

 

Problemi vsakdanov se nizajo- ti pa kapitalizmu ne zmoreš pogledat v robotske možgane - nekateri ne zmorete razumeti pojmov, ki se dogajajo v svetu....ker vse to so po vaše bajke sovjetskega tipa komunizma.

 

Tako kot sem rekla.

Nč ne more nastat iz takšne debate.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veliko ljudi naše generacije ima težave s tem, ker so nas celo mladost učili, da je svet črno - bel (oz. rdeče črn). Ker tako gledanje stvari zelo poenostavi, ljudje pa po naravi težimo k ekonomičnosti in preprostosti (občutek varnosti), se tega zelo veliko ljudi še kar oklepa ali pa so stvari le obrnili na glavo, v to nabili še čustva... In to zdaj onemogoča, da bi zgodovino pogledali nevtralno, se iz vsega skupaj kaj naučili (izvedli nekakšno kolektivno katarzo in spravo) in usmerili energijo v današnje izzive. Meni je babica že v težkih komunističnih cajtih (konec sedemdesetih, ko sem bila še osnovnošolski deklič) povedala, da črni niso bili tako črni in beli ne tako beli, kasneje v osemdesetih, ko sem malo odrasla in se je o tem dalo na glas govoriti, pa še več konkretnih stvari, zato me odkritja novejše zgodovine niti najmanj ne presenečajo. Pa da ne bo kdo mislil, da je bila kaka zakrknjena klerikalka ali belogardistka - bila je zavedna Primorka, med vojno je podpirala partizane v dobri veri, da se borijo le proti okupatorjem in je na svojo grozo (že med vojno!) ugotovila, da pobijajo svoje lastne ljudi, če ne izkazujejo dovolj pripadnosti komunistični ideji. Po vojni pa so ji zaplenili 6 - stanovanjsko hišo v Ljubljani, ki sta jo z dedkom zgradila z lastnimi žulji, ustvarjalnim (ne izkoriščevalskim!!!) delom in odrekanjem vsemu, kar ni bilo najbolj nujno za preživetje družine. Pač treba bo sprejet DEJSTVO, da je bila v agendi partizanskega boja komunistična revolucija na prvem mestu - če bi bilo obratno, če bi Nemčija ostala zaveznica Sovjetske zveze, bi od tam prišel ukaz o podpori Nemcem in o borbi proti imperialističnim silam, ki so bila takrat VB, Francija in ZDA. Ker pa se je vojna obrnila tako, da je Nemčija postala sovražnik Sovjetske zveze, so se partizani začeli boriti proti okupatorju in pridružili so se še številni zavedni Slovenci, ki niso bili komunisti. Partizansko vodstvo jih je že med vojno skušalo navdušiti za komunistično idejo (agitprop je deloval že med vojno), tiste, ki se niso dali, so pa že takrat postrelili.

Domoljubka, ko posmehljivo prhaš nad tistim enim mesecem - ja, časovno ni veliko, pomen pa ima, ker se je ravno v tem enem mesecu pokazalo, kaj je prvenstveni namen NOB - REVOLUCIJA in borba proti VSAKOMUR, ki revolucijo ogroža - najprej proti imperialističnim silam (GB, Francija) - resda le en mesec, nato pa proti Nemčiji kot okupatorju, pa tudi lastnim ljudem. Seveda lahko iz tega za potrebe slavljenja in ponosa nad zmago zaveznikov nad fašizmom in nacizmom izvzamemo komunistično revolucijo in ostane partizanski boj čist ko solza. Ampak eni bomo pač vedno vedeli, da je nekdo s tem prefiltriral svojo umazano vodo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emanuel, pa ne ga srat, no....

 

2. svetovna vojna, se je začela 1. septembra 1939, z napadom Nemčije na Poljsko, po zavzetju Baltskih držav, napadu UK,in Francije, pristopi Jugoslavija-(Kraljevina Jugoslavija) 25. Marca 1941, k podpisu trojnega pakta. Do katerega pa zaradi demonstracij (v Beogradu), ne pride, kar ima za posledico, napad na Jugoslavijo 6. Aprila 1941,-(zaradi česar, je Hitler, po nekaterih podatkih,prestavil tudi napad na USSR), do katerega pa pride 22. Junija 1941.

 

Torej, si se dejansko obesil na en mesec.

Kar se tiče delovanja revolucionarnih gibanj pred tem, ti je Domoljubka že napisala, ampak očitno ti ni mar ..........

Zakaj se naši komunisti niso uprli Hitlerju med paktom z Rusi?????..........In na koncu smo omejenci mi, mi smo tisti, ki živijo v svetu komunistične propagande.........ali pa mogoče sam živiš v svetu antikomunistične propagande?

 

Kar si napisal, so res zgodovinska dejstva, ki pa na tvojo žalost, ne pomenijo tega ,kar bi ti tukaj rad prikazal.

Seveda so se francoski komunisti začeli borit proti Hitlerju že mnogo prej, zdaj pa se še ti malo pozanimaj , le zakaj je bilo tako?

 

Ti kar sam povem, Francija meji na Nemčijo. Ti da to kaj mislit?

A so ti že povedali, da Nemčija leta 1939, ko je začela z napadom na Poljsko,in je bila v paktu z Rusi, ni nastopala kot imperialistična država-(revolucionarna gibanja so bila usmerjena pretežno proti imperialistom),povrhu vsega ,je bil tu pa še pakt z Rusi, ki bi lahko eventuelno pomenili tudi naše zaveznike.

V danem trenutku, so bili z balkanskega vidika , v istem loncu komunisti,in fašisti,v istem loncu nas, je čakala poguba in rešitev,in v danem trenutku ,ni bilo najbolj zdravo,povedati na glas ,kaj si misliš.-(kar si danes,75 let kasneje ,marsikdo med vami težko predstavlja)

 

So vas pa drugače ,polna usta protikomunističnih reklam,ker kao, ste spregledali......ma daj...

Na koncu, pa ven privlečeš še Stalina, zato ker? Lahko z Stalinom podkrepiš ,kaj?

Samo tvoj zakompleksiran pogled na komunizem.

 

Le kakšna je lahko prihodnost naroda ,ki se sramuje svoje zgodovine?

 

P.S.

Boj proti imperialistom, je takrat pomenil, boj proti tistim,ki niso mrdnili s k.....medtem, ko je Hitler jemal Evropo,in taisti, še zmeraj čuvajo tajne dokumente iz katerih je razvidno še marsikaj-tudi povojni poboji pri nas, tako da ....đabe se trudite, in poskušate zgodovino interpretirat po svoje.

Ko je hitler napadel poljsko, so angleži in francozi napovedali vojno nemčiji, zato ne razlagaj, da je boj proti imperialistom takrat pomenil boj proti tistim,ki niso mrdnili s k.....medtem, ko je Hitler jemal Evropo. Z druge strani pa so evropo tedaj jemali sovjeti. Kdaj so že okupirali baltske države in napadli Finsko?

 

Ja, dejansko sem se obesil na en dober mesec, ampak to zato, ker eni še danes verjamejo in propagirajo, da so se naši komunisti nemcem uprli 27. aprila, in to z vsem pompom slavijo. Ampak boj proti nacistom je na njihov političen program prišel šele dober mesec kasneje, po napadu in zaradi napada nemcev na sovjete. V Franciji pa je bil ta časovni razpon večji, tam se je še veliko bolj jasno pokazalo, kakšen je namen komunistov in da to ni bil osvoboditev Francije izpod nacizma!!! Zato v Franciji komunistom ni uspel uzrupirat boja za svobodo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

 

Kaj ti ne razviješ iz tega tvojga shita.

Postavljanje profita pred človeka in socialna neenakost, nepravične socialne razmere - zate očitno ne obstajajo.http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/blush.png

Po tvoje je to označba za gledišče sovjetskega tipa komunizma... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif

Evo vidiš in tako se začne domobranska budalaština propagande o komunajzarstvu in tako se izpusti dejanska razlaga za stanje problemov danes.

To je tista kognitivna disonanca o kateri sem pred nedavnim pisala..

Boj proti socialni neenakosti in nepravične socialne razmere ne opravičuje poveličevanje komunizma.

 

Mogoče težko razumeš, ampak mal bolj razgledani ljudje so že pred začetko vojne vedeli, kakšno sranje je sovjetski komunizem, zato ga niso podpirali. In v Sloveniji so bile življenske razmere kljub socialni neenakosti dosti boljše kot v tako opevanem sovjetskem komunizmi, kjer so ustvarjali masovne lakote, izvajali masovne selitve v sibirijo in masovne likvidacije. Da ne omenjam, da so vojno komunisti izkoristili zato, da so začeli z množičnimi političnimi likvidacijami. Da ne omenjam, kakšen teror so komunisti zganjali proti veri in vseki obliki duhovnosti. Njihov pogled na svet je bil izrazito materialističen, darvinističen, z zavračanjem vsega duhovnega.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Med napadom nemčije na poljsko in napadom na rusijo je po uradni zgodovini dve leti razlike...Baltske države je nemčija zamenjala za drugo ozemlje, surovine in kao backup iz strani rusije. Povedano po domače nemci so zaradi drugih (večjih) interesov pač žrtvovali baltske države, ki so takrat bile pod njeno oblastjo, čeprav s težkim srcem...Mogoče so jih pa načrtovali dobiti kasneje nazaj... Drugače so pa rusijo decembra 1939 (isto leto se je začela tudi zimska vojna med finsko in rusijo) izločili iz društva narodov...In rusija je imela s finci veliko težav in žrtev, čeprav so mislili, da jih bodo zgazili v enem mesecu...

 

Skratka že od stalinovih čistk pred začetkom 2 SV se je videlo da sovjetski model za določene socialiste in partijce po evropi ni glih sprejemljiv...in bila so trenja, pobijanja, fighti tudi med levičarji in komunisti samimi...in kasneje se je vse to v vojni samo še stopnjevalo...Na koncu poa kdor je preživel je, kdor pa ni pa pač ni...Slkratka lahko so te skinuli levičarji, desničarji, paravojaške trupe, nemci, rusi al pa kdorkoli drug...To so pač dejstva, ki so jih nekateri vzhodni in zahodni zgodovinarji že dokazal. K vsemu temu so pripomogli tudi določeni arhivi od KGB in vzhodno nemške stasi, ki so postala dostopna javnosti...

 

Belo črno propagiranje enih in drugih je po domače povedano pranje možganov...in tako kot ponavadi resnica je vmes nekje...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veliko ljudi naše generacije ima težave s tem, ker so nas celo mladost učili, da je svet črno - bel (oz. rdeče črn). Ker tako gledanje stvari zelo poenostavi, ljudje pa po naravi težimo k ekonomičnosti in preprostosti (občutek varnosti), se tega zelo veliko ljudi še kar oklepa ali pa so stvari le obrnili na glavo, v to nabili še čustva... In to zdaj onemogoča, da bi zgodovino pogledali nevtralno, se iz vsega skupaj kaj naučili (izvedli nekakšno kolektivno katarzo in spravo) in usmerili energijo v današnje izzive. Meni je babica že v težkih komunističnih cajtih (konec sedemdesetih, ko sem bila še osnovnošolski deklič) povedala, da črni niso bili tako črni in beli ne tako beli, kasneje v osemdesetih, ko sem malo odrasla in se je o tem dalo na glas govoriti, pa še več konkretnih stvari, zato me odkritja novejše zgodovine niti najmanj ne presenečajo. Pa da ne bo kdo mislil, da je bila kaka zakrknjena klerikalka ali belogardistka - bila je zavedna Primorka, med vojno je podpirala partizane v dobri veri, da se borijo le proti okupatorjem in je na svojo grozo (že med vojno!) ugotovila, da pobijajo svoje lastne ljudi, če ne izkazujejo dovolj pripadnosti komunistični ideji. Po vojni pa so ji zaplenili 6 - stanovanjsko hišo v Ljubljani, ki sta jo z dedkom zgradila z lastnimi žulji, ustvarjalnim (ne izkoriščevalskim!!!) delom in odrekanjem vsemu, kar ni bilo najbolj nujno za preživetje družine. Pač treba bo sprejet DEJSTVO, da je bila v agendi partizanskega boja komunistična revolucija na prvem mestu - če bi bilo obratno, če bi Nemčija ostala zaveznica Sovjetske zveze, bi od tam prišel ukaz o podpori Nemcem in o borbi proti imperialističnim silam, ki so bila takrat VB, Francija in ZDA. Ker pa se je vojna obrnila tako, da je Nemčija postala sovražnik Sovjetske zveze, so se partizani začeli boriti proti okupatorju in pridružili so se še številni zavedni Slovenci, ki niso bili komunisti. Partizansko vodstvo jih je že med vojno skušalo navdušiti za komunistično idejo (agitprop je deloval že med vojno), tiste, ki se niso dali, so pa že takrat postrelili.

Domoljubka, ko posmehljivo prhaš nad tistim enim mesecem - ja, časovno ni veliko, pomen pa ima, ker se je ravno v tem enem mesecu pokazalo, kaj je prvenstveni namen NOB - REVOLUCIJA in borba proti VSAKOMUR, ki revolucijo ogroža - najprej proti imperialističnim silam (GB, Francija) - resda le en mesec, nato pa proti Nemčiji kot okupatorju, pa tudi lastnim ljudem. Seveda lahko iz tega za potrebe slavljenja in ponosa nad zmago zaveznikov nad fašizmom in nacizmom izvzamemo komunistično revolucijo in ostane partizanski boj čist ko solza. Ampak eni bomo pač vedno vedeli, da je nekdo s tem prefiltriral svojo umazano vodo.

 

Kaj vse eni namečete v isti koš samo, da bi poničili doprinos komunistične partije.

Ker skozi leta je domobranska propaganda s podkupljenimi zgodovinarji vcepila neko kleveto med slovenski folk, ki se boji sploh omenjat, da se partiji pripisujejo kakršnekoli zasluge.

Tega je toliko, da se men v naprej s prepičanimi ne da ponavljat in pisat tu po cele strani (ker to sem že počela ) - na koncu bo pa tist, ki je že vso življenje poslušal in bil vzgajan v teh pristranih mnenjih- itak teral svojo familiarno mantro.

 

Jaz gledam bolj celovito.

Razlagam, da v vojni ni veliko prostora za v navprejšnjo čustvovanje, tu ne gre za seštevek božjega dela .

Lepo prosim o čem tu govorite?

Kdo pa je bil v teh bojih razsvetljen?

Vsak je igral svoj špil;

A ga niso Nemci, a ga niso Italijani, ostale velike sile, a ga niso ustaši, četniki, a ga niso domobranci...in kaj zdaj po vaše tu sledi ?

Vsi so imeli svojo idejno osnovo, svojo organizacijo, krvavo orožje in način pobijanja - po vašem bi pa partizani in ljudje, ki so se zavedali kaj pomeni osvoboditev izpod okupatorja in tudi izpod nepravičnega sistema podjarmljenega tujcem lahko dosegli vse to kar so, z nekakšnim po vaše bolj poštenim bojem ?

Ma kera naivna nabijanja..

Pa od kje vam te pripombe ljudje dragi ?

A zato ker so navsezadnje zmagali, ker so bili tako močni in organizirani (prav zaradi partije, ki je vedela kaj vse zaobjema boj), se zavedali taktik in ker so peljali v tej zavrzlani različnih interesov svoj boj, svojo idejo ?

Kako in na podlagi česa bi vi zdaj živeli v Sloveniji ? , ( evo še iz moje strani enega če-ja ), če ne bi bilo tako kot je bilo tudi s komustično partijo na čelu ?

In ne mi zdaj govorit o ljudeh, ki so vedeli kaj je partija in je niso odobravali.

Koga pa so potem tisti odobravali ?

Koga so podpirali ?

Koga so čakali za blagen- žegen ?

 

Zdaj komentirate glede tistih, ki so odločno in ostro peljali boj ....z vsemi minusi ja

...Ampak tako to je v vsaki vojni . Niso samo pridobitve .

Če hočeš spremeniti, zmagati - potem ni polovičarstva.... žal ni možno .

Ali smrt ali preživiš.

Tu se znate hvaliti kako razumete duhovnost, kako je potrebno preiti skozi karmične dolgove, kako je potrebno skozi bolečine, da duhovno zrasteš - in ko zdaj tole berem- kako si predstavljate vojne razmere in postopke, strategije si lahko samo mislim, da nimate nekateri pojma in zares niste šli čez resnična soočanja problemov.

 

Ja valjda kmet ne bi dal svoje krave...sam v tistih časih bi jo Nemcu " prostovolljno " podaril....partizani in komunisti pa so bili zato takoj kriminalci....

Kera tlačanska logika - in kar je najbolj žalostno tako nekateri razmišljate še danes .

Vojni čas je čas odločitev.

Ni to čas cincu- mincu filozofiranja.

In vedno se pač neka peščica ljudi bolj zaveda kot ostali, ki samo jamrajo - In tisti pač peljejo organizacijo .

Seveda pa človek bi rad živel v udobju - in zato strah in zato ne veš kaj je potrebno žrtvovati.

Nismo v brahma loki dragi moji - smo na zemlji, kjer vladajo kruti interesi.

Žal je zaradi egoizma veliko žrtvovanja.

in nikamor ne pridemo, če poničujemo svoje boje zaradi česar se lahko navsezadnje na napakah tudi učimo.

Sam ne mi pa zdaj nekih pravljic pravit.

 

No pa še jaz eno intimno zgodbo.

Imam najboljšo prijateljico, ki jo imam nadvse rada in jo spoštujem ...pa čeprav sta najini izkušnji družin iz doprinosa NOB popolnoma drugačni.

Sva se ravno zadnjič menili o tej domobranski logiki, ki danes s takšnim pristopom spreminja zgodovino.

Ko sem ji zaupala kako na žnj mi to gre v naši deželi mi je rekla; Ja kaj pa misliš, saj če bi mojo staro mamo takrat, ko so jo komunisti postavili pred zid zares ustrelili zaradi ene nepomembne harmonke, ki ji je dal en odhajajoč italijanski vojak za njenega sina - bi najbržda tud jst danes bentila in sovražila komuniste.....

....Veš komuniti so bili tako zagriženi !

No, sem rekla....kako pa veš, da ta stavek nisi prevzela iz občutja tvoje stare mame ?

Zakaj meniš, da so bili zagriženi , zato, ker so obsojali kakršnokoli sodelovanje in dobronamerne stike z okoupatorjem, ki pa je njim takisto pobil družino ?

Nato mi je zatrjevala kako so Italijani bili tam v tistem kraju čist ok. in da je marsikdo od vaščanov zatrjeval, da so bili partizani večji lopovi....

 

Čeprav jo razumem glede njenih izkušenj... sem ji vseeno pojasnila, da pa so Italijani v mamini vasi požgali celo vas - tudi njeno domačijo....le ena hiša na obronku gozda je ostala.

Od takrat je bila sirota in brezdoma.

Domobranski vaški Izdajalec je okupatorju zatožil partizanske lokacijo skrivališča.

V tem boju je nekje v osrčju gozda padel njen oče.

Tako je pričal sosed, ki je ranjen preživel....vendar trupla dedka kasneje niso našli.

Ker je njena mama radodarno in prostovoljno pomagala partizanom z dobrinami je okupator ubil tudi njo.

In masrikoga v tistih krajih, ker so bili vsi zavedni. samoumevno jim je bilo znanje in odločitev proti komu se borijo.

in jim ni bilo tudi po vojni težko solidarno graditi novo deželo...ja na novih temeljih..

Niso godrnjavo seštevali ure, dajatve in svoj trud v tem....

Neki drugačni ljudje in kraji Slovenije kot izgleda.

 

Tako, da sva nekako prišli do zaključnega vprašanja, kako bi se navsezadnje ta boj zaključil, če bi se vsakemu italijanu zahvaljevali za prijaznost v okupiranju naše dežele?

Seveda harmonka iz strani Italijana je bila človeško dejanje - na drugi strani pač boj proti okupatorju, ki pa ni opravičeval odobravanja tega človeškega dejanja, ker taktika boja je bila nepreklicno izgnat in pokazat sovražniku kje je njegov izhod iz dežele.

Vmes pa navadni človek, tudi navaden vojak- v vsem nerazumevanju tega odpora.

 

Vendar kljub temu gledano za nazaj ;

Močna ideja v ozadju, širša organizacija pa je bila takrat potrebna ...pa če se komu to danes z vidika tega časa zdi še tako kruto

In če je zato za vas komunistična partija danes samo zlo - se najprej vprašajte kaj je čopor razpuščenih ljudi brez idejno socialno- kulturnega koncepta v osnovi.

Nič čisto nič.

Partizani bi bili samo neorganizirani jezni posamezniki s sekiro in vilami ...

Tako ne bi prišli nikamor - ne bi dosegli tega kar smo, ne bi se nikoli osvobodili izpod tujega jarma- okupatorja.

Havala bogu, da so poleg tistih, ki bi večno služili tujcem v naši deželi takrat obstajali tudi ljudje, ki so bili zmožni seštet manjko za slovenski narod in se postavili na neke druge temelje tako idejne, kot analitične kot socilano - kulturne.

Poleg vsega doprinosa je tisti čas vojne zahteval prepletave z raznimi svetovnimi silnicami .

 

Ta modri, ki pametnjujete - kaj so vse eni vedeli v minus partiji, povejte kaj bi v vašem konceptu razlage potemtakem sploh ostalo, če bi izpustili vaše velike Čeje-

Kao- Če bi Nemčija in Sovjetska zveza ostala zaveznka ....

Ma dajte nehat spreobračat s temi čeji, ki se niso zgodili, ker vsemu sodelovanju med njima, ki je bil ekonomske narave, sta to dve državi s čist drugačnim konceptom gledišča na družbeni sistem.

Če - ji so nepotrebni, ker se niso zgodili .

Če - ji so zato, da se nabijajo manipulativni vzorci za vse tiste, ki jim to seveda zaradi tega ali onega odgovarja to spreobračanje zgodovinskih dejstev.

Pač ne potegne ...ker so razlike v če - jih. Eni so se namreč zares zgodili....drugi pa ne.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glih dovolj izven občih okvirov (da se miljubi objaviti) in ravno dovolj znotraj priljubljenih polj, ki privlačijo energijo plemiziranja in dajanja svojega prav (da vseeno paše tu noter).. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

 

 

http://siol.net/siol-plus/kolumne/ko-tonete-si-ponavljajte-znam-plavati-416003

 

 

 

 

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Domoljubka, ko posmehljivo prhaš nad tistim enim mesecem - ja, časovno ni veliko, pomen pa ima, ker se je ravno v tem enem mesecu pokazalo, kaj je prvenstveni namen NOB - REVOLUCIJA in borba proti VSAKOMUR, ki revolucijo ogroža - najprej proti imperialističnim silam (GB, Francija) - resda le en mesec, nato pa proti Nemčiji kot okupatorju, pa tudi lastnim ljudem. Seveda lahko iz tega za potrebe slavljenja in ponosa nad zmago zaveznikov nad fašizmom in nacizmom izvzamemo komunistično revolucijo in ostane partizanski boj čist ko solza. Ampak eni bomo pač vedno vedeli, da je nekdo s tem prefiltriral svojo umazano vodo.

Ma meni je pa popolnoma normalno, da če gre nekdo v boj za osvoboditev svoje domovine, proti okupatorju, proti imperialistom.... kakršenkoli pač že ma razlog, da si želi na koncu zmagat in da uredi stvari po svoje. Da ma pač kontrolo da se tisto, proti čemur se je boril, ne ponovi več. Mogoče dam komunistom minus, da so izigrali Kocbeka, da pač niso ustvarili prularne družbe, da bi blo več strank, več mnenj, a po pravici povedano nism živel v tistih časih in še to kar smo se učili v šoli sem pol pozabu. Zato tut ne vem vseh okoliščin in tudi vzrokov.

 

A vem kdo je zmagal, vem kdo so bli slovenski izdajalci in vem tut kaj so imperialisti naredili recimo iz Afrike, kjer si številne države še do dan danes niso opomogle od Angležev, Francozov, Nemcev, Belgijcev... In kaj so isti + kavbojci, Turki, Savdska Barabija naredili iz Libije, Iraka, Sirije......

 

Če tole sedaj pogledate, zakaj uničujejo države, pobijajo ljudi, zaradi usranega plinovoda, petrodolarja...vam bo mogoče jasno kake so bile takrat 1939 okoliščine.

 

Lih zadnjič sm gledu eno reportažo kaj je naredila Belgija iz Konga, živa revščina, nič nimajo, njihov kralj Leopold drugi je baje kriv za smrt 10 miljonov ljudi tm dol, a nikoli kaznovan.

 

Skratka, butasto mi je kaj nekateri tu vlačite vn, sam da bi umazali naše osvoboditelje, ki še posebej v večini sploh niso bli komunisti, jim pripisujete vsako najmanjšo napakco češ, lej jih svinje zajebane kaki hudodelci so, a sploh ne poznate vseh težkih okoliščin v katerih so se borili za svojo zemljo (tk ku jih tu jst ne), a popolnoma prezrete izdajalce naše, k so bli bogi, bogi, tko krivično pol na koncu ubiti, pa nikoli žal besede za njih ne najdete. Bolano.

Lohk tone romanov napišete, ekspozeje in znanstvena dela, a na konc koncev bo vedno ostalo kdo je bil boj za našo zemljo, in kdo je bil kolaborant. In normalno, da je pol prevzel oblast. Pika.

 

In ja, itak da so najbrž tut komunisti delali napake, itak da je ni vojske na tem svetu, ki jih ne dela, kavbojci so se pravkar opravičli ker so nedavno v Afganistanu načrtno zbombali bolnico, a na sodišču so bli vsi akterji oproščeni. Ne vem, če je melo kaj prstov vmes naše ustavno sodišče sicer, a lep primer. Pa nisem nobenga od vas slišal črhnit kako je to krivično.

 

Tk da......

 

vir Wikipedia

Vir wikipedia.....

 

A to je una stran kjer lahko vsak, k ma pet minut časa, in včasih zlo vprašljivo znanje, napiše pač karkoli se mu zazdi?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A če ti pokažem kakšen drug vir, pravzaprav dokaz, a boš še tako jasno vedel, kdo so bili izdajalci slovenskega naroda?

Ti kar dej vn vse dokaze k jih maš, jst sm tazadnji k se jih bojim. In vedno bom vedu kdo je bil kdo v drugi svetovni. Nimam nikakršnih dvomov. Pa četudi vem da so vsi delali napake. A nekateri vidjo sam rdeče, ostalih ne zaznajo. In se ne premaknejo milimeter naprej, osemdeset let po dogajanju. Pa na veliko priznavam, da vem bore malo, nikoli se nism v to poglablju, a kar vem, zadostuje, da preziram izdajalce, kolaboratne, ljudi brez empatije, .... pravzaprav ti bom pol jst v odgovor dal en link do Ruglja, k je edini kar vem, psihološko seciral domobrance. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kar se tiče politike - gledam samo še Jureta Godlerja. :) obupala sem nad našimi poliltiki čisto.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem proti opravičevanju dejanj domobrancev.

 

Sem pa tudi proti opravičevanju komunistov, češ vsi delajo napake itd (beri tvoj post zgoraj). In še bolj sem proti proslavljanju zgodovinskih laži.

Ja, mogoče je to res in sm tut sam to pr tebi opazu, se res velikokrat zavzemaš za nemočne, nebogljene, za tiste ki se jim nekako godi krivica, ki so potlačeni, ki so na margini družbe in na to sm pr tebi ponosen, a pr povojnih pobojih, pr iskanju dlake v jajcu pr komunistih maš za moje pojme plašnice na ukah, ne upoštevaš vseh okoliščin, kar je mogoče odraz okolja v katerem si odrasla. Nič hudega sicer, vsak ma svoje mnenje, a da pr tem, ko jst čestitam partizanom da so nam osvobodili domovino ti prvlečeš vn neke akte in trditve, za katere mene boli kurac in tistim jst sploh nism čestital, pa še ne jst ne ti okoliščin ne veva......tisto je zame sam signal, da si pač alergična na komuniste in iščeš tisoč in en razlog, da jih osmešiš. In včasih izpadeš mal nerodna v tem...

 

Pa men se to prepucavanje niti ne da, veš, zavedam se da živimo 80 let po tistem, z novimi problemi, v drugačnih okoliščinah. O pokojnih vse dobro, a življenje gre naprej.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tvoja resnica je sam tvoja resnica. Pa kakršnakoli že je. Kar pa še ne pomeni da imaš prou, kot tut moja resnica tega ne pomeni. A jst sm se tu že večkrat izjasnil da pobojev ne odobravam, da pa ne poznam okoliščin, kot jih tut ti ne.

 

A ti povem primer, ki ga boš zastopla. Če bi bla ti med vojno domobranka in ovajala mene k bi bil partizan in bi zaradi tvoje ovadbe bil moj otrok postavljen pred strelski vod, bi te po vojni s takim užitkom fliknu v kako brezno, da si še misliš ne. Pa ženska gor al dol.

 

In oki, v bodoče bom mojim čestitkam pridajal opozorilo, da ni v tvojem imenu. Ker itak ni blo, mi je popolnoma jasno kako gledaš na te stvari. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png Moje čestitke prihajajo iz mojega srca tistim, ki si to zaslužijo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pogrešam vstajnike na ulicah. Res. Ampak, kaj ko ne gre za radarje, ampak samo za nekaj, kar nas bo uničilo. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

 

Ceres, ulice so zunaj - pojdi protestirat.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vir wikipedia.....

 

A to je una stran kjer lahko vsak, k ma pet minut časa, in včasih zlo vprašljivo znanje, napiše pač karkoli se mu zazdi?

Wikipedija res ni najbolj zanesljiv vir, ampak kolikor sem se jaz sam pozanimal o teh zadevah, izven šolskega znanja, je to povsem resnično in realno napisano.

 

Vsekakor je bolj verodostojen vir angleška inceklopedije, ki predstavlja enega bolj priznanih in verodostojnih virov. Navaja 1,6 miljonov mrtvih v Jugoslaviji med in po vojni. Od tega 600.000 mrtvih kot posledico okupacije, in 1 miljon mrtvih kot posledico komunistične revolucije. Mimgrede, kolk so se pa partizani v Sloveniji sploh boril proti nemcem. Aja, Dražgoška bitka. Zlo pomembna, ker so nemci iz štajerske čez Dražgoše vozil izgnance v srbijo, in so jim v Dražgošah partizani to hotl preprečthttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png

Tvoja resnica je sam tvoja resnica. Pa kakršnakoli že je. Kar pa še ne pomeni da imaš prou, kot tut moja resnica tega ne pomeni. A jst sm se tu že večkrat izjasnil da pobojev ne odobravam, da pa ne poznam okoliščin, kot jih tut ti ne.

 

A ti povem primer, ki ga boš zastopla. Če bi bla ti med vojno domobranka in ovajala mene k bi bil partizan in bi zaradi tvoje ovadbe bil moj otrok postavljen pred strelski vod, bi te po vojni s takim užitkom fliknu v kako brezno, da si še misliš ne. Pa ženska gor al dol.

 

In oki, v bodoče bom mojim čestitkam pridajal opozorilo, da ni v tvojem imenu. Ker itak ni blo, mi je popolnoma jasno kako gledaš na te stvari. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png Moje čestitke prihajajo iz mojega srca tistim, ki si to zaslužijo.

 

Pri čemer so z likvidacijami začeli komunisti !!!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Omar kva je pol napisal Rugelj....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_tongue.gif ....

 

Veš kaj, sej jst sm že vajena takšnih nekonstruktivnih nabijanj iz DZ....sam je pa res, da tako kot ostali državljani nimam več potrpljenja s tem izzivanjem po forumih in javnih prostorih ,

 

Đizus -

A viš...tko je tud v parlamentu.

ZL predlaga nov predlog zakona o delavskih svetih....pol pa na drugi strani celodnevno nabijanje o komunajzarstvu, povojnih pobojih.....

 

ZL predlaga nadzor nad razprodajo gospodarsko slovenskih podjetij - na drugi strani slišiš pa sam...kaj vse so komunisti po vojni..

Mine delovni dan - prišli nikamor !

 

ZL predlaga nadzor nad bankami

In pišuka poslušaš kaj se bo izcimilo- ampak ne veš še sam ne veš kaj tam Irglova in Tanko nakladata ....s katerim zemljevidom Grims maha....slišiš pa sam spet povojni poboji, povojni poboji ....

.... ni rešitve tud v tem dnevu ne...

 

se izpostavi javno šolstvo, korupcijo v zdravstvu....pa se spet nabija v smislu resnic o komunajzarstvu in neki tretji udbomafiji...sam oni nimajo nč s tem....

 

in tako je vseh 365 dni v letu....vse dokler bo obstajala v tem deležu politike ravno ta naganjaška scena folka...ki je pač pogruntala, da lahko na tem gradi ta svoj volilni kos ljudstva.

 

V bistvu nimajo namena zaključiti te zgodbe vse dokler ne bodo ravno oni na oblasti.

V tem je ves štos...

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se opravičujem. Ne najdem več linka.http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_blush.gif Mam pa v moji arhivi en delček njegove analize, in bom to sm prilepu.....

 

Dr. Rugelj o domobrancih

 

PSIHIATRIČNI VIDIKI PARTIZANŠČINE IN BELOGARDISTIČNE IZTIRJENOSTI

UVODNI PRIPOMBI:

1. Vključujem se v polemično razpravo o likvidaciji belogardistov, ki jo je v sobotni prilogi Dela sprožil Tine Hribar, odgovoril pa mu je Janez Stanovnik, ki ga je Hribar v zadnjem prispevku zavrnil. Ker sem psihiater in sem kot mlad partizan natančno poznal poglavitne partizane in belogardiste v nekdanji občini Mirna na Dolenjskem, sem z retrospektivno analizo njihovih šolskih uspehov in osebnostnih značilnosti prišel do zelo zanimivih spoznanj, seveda na mikro ravni, ki utegnejo poglobiti uvid v bistvo dostojanstvene partizanske maščevalnosti nad narodnimi izdajalci.
V polemiko se vključujem tudi zato ker vse kaže, da nekateri ljudje v množičnih občilih tako močno simpatizirajo z belogardističnimi narodnimi izdajalci, da zavirajo objavljanje avtentičnih poročil o bistvenih osebnostnih razlikah med partizani ni belogardisti, kar meji na kriminal.

2. To besedilo, ki je zamišljeno kot uvod v širšo razpravo, se nanaša izključno na psihiatrične vidike osebnostnih značilnosti »navadnih« partizanov in belogardistov, ki sem jih osebno poznal. To pomeni, da se ne spuščam v analizo »višje« politike med vojno in po njej; partizanščino pa z zgodovinskega, antropološkega in psihiatričnega vidika štejem za najčistejšo narodnostno akcijo Slovencev v naši zgodovini.
Seveda pa so vrhunski komunistični glavarji (Tito, pa naša Kardelj in Maček, pa Hrvaški Krajačić ter njihovi z zveličavnim komunizmom indoktrinirani posnemovalci) izrabili partizanski boj za razraščanje nove protiljudske in na psihopatiji vseh komunističnih voditeljev zasnovane tvorbe – komunizma.

SIMPATIZERJI BELOGARDISTIČNE IZTIRJENOSTI SE ŠE VEDNO ŠOPIRIJO V MNOŽIČNIH OBČILIH IN S TEM ZAVIRAJO SPRAVO

(predelen komemorativni nagovor ob Spomeniku padlih borcev na Rojah pri Mirni, 31.10.2003)

Dobrih 58 let potem ko smo skupaj z zavezniki premagali Hitlerjevo soldatesko in njihove belogardistične pomagače, kar pomeni, da ob komemoraciji padlim junakom še živi partizani slavimo dve okoliščini: prvič, da ne trohnimo tukaj skupaj s padlimi junaki, in drugič, da smo vzdržali teh 58 let.

Ker razni zagovorniki sramotne izdaje belogardistov in katoliške Cerkve na svojih komemoracijah v Rogu in na Teharjih ter po množičnih občilih trosijo lažniva in žaljiva stališča o nas, zmagovalcih v 2. svetovni vojni (kar je psihološko razumljivo, saj si s tem malo podpirajo klavrno samozavest premagancev in izdajalcev), sem se odločil, da spregovorim o doslej neobdelani temi »PSIHIATRIČNI VIDIKI PARTIZANŠČINE IN BELOGARDISTIČNE IZTIRJENOSTI«, še zlasti ker o tem ni do sedaj še nihče odkrito spregovoril. Edini psihiater, ki je sodeloval v NOB, je bil pokojni dr. Janez Kanoni, ki se v to področje ni poglabljal. Drugi psihiater, dr. Janko Kostnapfel je postal – kot jaz – zdravnik in psihiater po vojni, ki pa tudi še ni jasno spregovoril o tej zadevi. Ker sem edini psihiater, ki kljub 63 letom pokojninske dobe še nisem upokojen, torej še vedno delam in zelo poglobljeno spremljam vse kar se o medvojnem narodnem izdajstvu piše pri nas in po svetu, imam pravico in dolžnost, da o navedenem vprašanju nekaj povem. Moram pa omeniti, da tega področja še nisem sistematično raziskoval, prebral pa sem domala vse, kar se vsaj smiselno nanaša na to vprašanje. Bom pa sodeloval pri morebitnem projektu raziskave tega področja naše zgodovine.

Bil sem zelo mlad partizan, star slabih 15 let ko sem, seveda oborožen, kolovratil po teh krajih kot samotni kurir (in se tako že tedaj oblikoval v svobodnjaka!) in ko se sedaj ponovno oziram nazaj ugotavljam velike razlike v osebnostnih lastnostih partizanov in belogardistov.

1. Najprej nekaj osebnostnih lastnostih partizanov:

- med partizani, s katerimi sem jaz prišel v stik, ni bilo niti enega z zveriženo osebnostjo, vsi so bili urejeni in predani naši stvari,
- da bom do konca iskren, povem, da sem poznal enega partizana, ki je s preveliko gorečnostjo (vendar legalno in legitimno) streljal na smrt obsojene partizane,
- vsi partizanski komandanti, ki sem jih osebno poznal, so bili v danih razmerah genialni in do konca pošteni možje in bojevniki, ki so tudi do žensk, svojih prijateljic, gojili veliko spoštovanje, kar razodeva njihovo osebnostno urejenost,
- predvsem pa so bili partizani-borci zelo modri in predani svojemu narodu, zato so se tudi odločili za boj proti okupatorju, ne pa za zaroto proti svojemu narodu.

!!!!!!!!!!

2. Sedaj pa še o poglavitnih osebnostnih značilnostih belogardistov:

- o vseh, ki sem jih osebno poznal, sem ugotovil eno ali obe od naslednjih dveh značilnosti: bili so zarukani ali/in psihopati (motene osebnosti):

- zarukani (saj med njimi ni bilo niti enega odličnega učenca) zato ker niso spregledali izdajalske vloge katoliške duhovščine na čelu z italijanskim podložnikom, škofom Rožmanom (glej knjigo I. Jan: Škof Rožman), obenem pa so zaupali in verjeli našemu nebogljenemu človečku, župniku na Mirni, Jakobu Širaju, ki sploh ni imel lastnosti moža, pač pa klavrnega potuhnjenca (se pravi psihopata) in izdajalca, zato je bil po vojni obsojen na zaporno kazen; tudi tisti, ki bi se radi izmuznili odgovornosti za izdajstvo z trditvijo, da so bili zavedeni, spadajo med skrajne zarukance, saj zaradi zarukanosti niso bili sposobni razlikovati med okupatorji in uporniki proti okupatorju (naj povem, da smo imeli v mirenski dolini vsi možnost, da posnemamo zgledne partizane: nadučitelja Franca Lunačka /ki so ga belogardisti zverinsko ubili/, Ladota Kocijana, Marka Bulca in druge),

- psihopati pa so bili zato ker so se kot Hitlerjevi podrepniki (to je pravi ljudski izraz za njihovo početje) borili proti svojemu narodu, kar gre v kontekst neodpustljivega narodnega izdajstva, kateremu podležejo izključno motene osebnosti (glej temeljne knjige o izdajalcih slovenskega naroda: 1. F. Saje: Belogardizem; 2. S. Grgič: Zločini okupatorjevih sodelavcev 1., 2. in 3 del; 3. T. Ferenc: Dies Irae),

- s psihiatričnega vidika štejem za psihopate tudi vse ljudi, zlasti razne pisune - sedanje zagovornike belogardizma, ki so tako predrzni in nesramni, da zagovarjajo njihovo klečeplazenje Hitlerju; s svojim zagovarjanjem belogardizma razodevajo svojo brezmejno sovraštvo in maščevalnost do upornikov proti okupatorju, seveda pri tem ne upoštevajo temeljnega dejstva izdajstva, da so belogardisti prisegli Hitlerju in so zato zaslužili smrtno kazen.


/Da bo bralcem jasno o čem pišem, bom preprosto in natančno opisal bistvo motene osebnosti: Psihopat ali motena osebnost je človek, ki zaradi nespodbudnih pogojev za psihosocialni razvoj (kar ni možno razumeti, če se ne prebere sorodne knjige kot je S. Forward: Strupeni starši, Tangram, Lj. 2001), ni razvil empatičnega odnosa do sočloveka, zato v življenju uveljavlja predvsem egoistične cilje, ki v glavnem izvirajo iz zavednih in nezavednih zamer, ki so se mu nakopičile v zanj sovražnih razvojnih pogojih. Psihopata ni možno prevzgojiti, saj je ni na svetu inštitucije, ki bi utegnila v dolgotrajnem (prev)zgojnem procesu (katerega bistvo je fenomenalno prikazal v svojih knjigah Tine Hribar) v celoti nadoknaditi zamujene spodbudne pogoje v otroštvu; pa tudi, če bi se kdo tega lotil, zanesljivo ne bi uspel, kajti motene osebnosti sploh niso motivirane za »spreobrnitev«, saj ne sledijo pozitivni osebnosti (pre)vzgojitelja, torej niso z njim sposobni vzpostaviti pozitivnega transferja, ki je absolutni pogoj za uspešno psihoterapijo in prevzgojo, pač pa se povezujejo izključno z voditelji antisocialnih skupin. Zato je njihovo antisocialno vedenje možno nadzorovati samo z dobro zamišljenimi in natančno uresničevanimi represivnimi ukrepi, denimo v zaporih z izolacijo v samici.


3. In še nekaj bogokletnega bom povedal in sicer zato, ker se večina nekdanjih ponosnih partizanov (ki so postali nerazumljivo strahopetni in zaradi domnevnega karierizma in obsedenosti, da bi bili cenjeni in »važni« tudi v sprenevedajočem tranzicijskem obdobju, ko je dovoljeno, da belogardistični podrepniki dvigajo glavo) ne upa povedati resnice o poboju belogardistov:

- belogardisti se niso predali legitimni in zmagoslavni partizanski vojski; če pa bi se, bi bili v veliki večini deležni amnestije, krvniki pa bi šli v keho, kakšen pa tudi na vislice; temu pa bi se lahko vsak izognil s samomorom, kot je to storil Gδring, spoštujoč izročilo M. Blanchota, ki je zapisal, da je premišljen samomor (tudi zaradi od Cerkve in medicine onemogočene evtanazije) najbolj dostojanstven odhod iz življenja (Nova revija, št.118-119:163-184),

- aktualna mednarodna situacija je kazala na možnost nadaljevanja vojne, zlasti zaradi Trsta;- vsi smo vedeli, da bi se v morebitnem nadaljevanju vojne belogardisti spet postavili proti svojemu narodu, zato so jih Angleži tudi predali partizanom, pač v roke pravice; partizani pa se niso imeli za tako nespametne, da bi v svojih nedrjih gojili zanesljive nasprotnike,

- partizani (pa tudi ves slovenski narod!) smo bili bolj prizadeti zaradi tiranije, umazanije in zločinov belogardistov kot pa zaradi zločinov okupatorjev (meni se še danes, po 58 letih, inako stori, če o tem spregovorim), zato smo gojili reaktivno in ponosno partizansko maščevanje do izdajalcev, in zato sem trdno prepričan, da bi vsak ozaveščen partizan, če bi ga doletela ta dolžnost, podpisal likvidacijo izdajalcev. To bi storil tudi jaz, čeprav sem bil takrat star 16 let in nisem nič vedel o pobojih (izraz poboj pa ni v skladu z logiko narodnega izdajstva: ni šlo za poboje, temveč za samoumevno likvidacijo izdajalcev, ki so jo opravili zaradi izdajstva prizadeti in naravno, reaktivno maščevalni partizani, seveda po ukazu svojih legitimnih voditeljev; med maščevalno usmerjene partizane sem tudi sam spadal in sem bil prizadet ker svoje maščevalnosti nisem mogel uresničiti, zato moj poglavitni objektni cilj maščevanja še sedaj tlači travo, kar ni naravno),

- ne verjamem, da je med likvidiranimi belogardisti kakšen nedolžen, dopuščam pa možnost, da je med njimi bil kakšen imbecil, ki se ni mogel zavedati svojega položaja v vlogi Hitlerjevega pomagača; v tem primeru je kriv njegov organizator, saj bi moral vedeti, da imbecil pač ni sposoben za osnovno presojo položaja,

- kljub vsemu pa nismo dosegli upravičene maščevale ihte francoskih partizanov, ki so takoj po osvoboditvi Pariza postrelili okrog 15.000 izdajalcev – Hitlerjevih podrepnikov, pa se jih zaradi tega ne drzne obrekovati nihče od simpatizerjev izdajalcev; mi pa smo do teh psihopatskih obrekovalcev preveč strpni, čeprav imamo pravico, da vsakega takega vsaj ovadimo, da sodišča aktualizirajo bistvo narodnega izdajstva,

- končno moramo izpostaviti nesporno dejstvo, da leta 1945 nismo imeli dovolj moči in strpnost za obvladovanje 10.000 psihopatov, saj bi morali ustanoviti posebna taborišča in izmisliti pozneje uveljavljen in popolnoma neuspešen sitem Mao Ce Tungove prevzgoje, kar bi terjalo izredno število vrhunskih (pre)vgojiteljev, ki jih nismo imeli,

- pa še nekaj: protičloveško delovanje nacizma in fašizma so tenkočutni in zaradi trpljenja ljudstev prizadeti ljudje ocenili kot najhujši množični zločin nad človeštvom, zato je Stalin predlagal, da se Nemčijo po končani vojni dobesedno zravna z zemljo, pa ostala dva iz »velike trojke« tega nista sprejela, saj nista bila niti malo tako prizadeta kot sovjetsko ljudstvo in Stalin.

!!!!!!!!!!

4. Bodimo ponosni zmagovalci

Bodimo ponosni na svoja bojna dejanja (katera nam priznajo vsi naši veliki zavezniki) in zadovoljni, da smo v mozaik temeljev slovenske prabiti vgradili dodatni, silno važen kamenček, ki bo sijal, dokler bo obstajal slovenski rod: izdajalec naroda zasluži smrt, zato ga je treba likvidirati, kajti uspešna prevzgoja in (re)habilitacija psihopatov - tudi v skladu s spoznanji psihiatrije – ni možna (enako je nujno sedaj »uničiti« pedofile in posiljevalce z brezpogojno kastracijo). Tudi meni, čeprav že 30 let vodim najbolj zahteven psihiatrični program radikalne psihoterapije in (pre)vzgoje na svetu, še ni uspelo prevzgojiti nobenega »normalnega« psihopata, zato tudi ne bi pristal na program prevzgoje najhujših psihopatov – narodnih izdajalcev. (Tudi v strokovni literaturi nisem zasledil niti enega primera znanstveno dokumentirane uspešne prevzgoje motene osebnosti).
Psihopati so za družbo nevarni marginalci dokler so živi, zato je vprašanje, ali bi na tako eleganten način dosegli nesluten razvoj in osamosvojitev Slovenije, če ne bi pravočasno likvidirali belogardističnih izdajalcev. Samo upoštevajmo, kako strupeno in provokatorsko razni simpatizerji belogardističnega izdajstva, pišejo o dostojanstvenem boju partizanov in s tem še vedno motijo ljudsko sožitje. Kako bi se ta psihopatska svojat šele obnašala.če bi bili živi in bi imeli možnost , da indoktrinirajo svoje okolje s sovražnostjo do narodnih osvoboditeljev.

5. Pa še nekaj: tisti, ki niso bili v partizanih, ne morejo razumeti dostojanstvene maščevalne drže partizanov do belogardističnih izrodov, kajti razlika med bojevnikom in nebojevnikom je približno takšna kot med homo sapiensom in neandertalcem (tudi Tine Hribar kot nebojevnik ne more razumeti ponosnega partizana Janeza Stanovnika, zato vse kar zrcali Stanovniku spada v običajno »nakladanje«, na žalost, saj smo že zdavnaj pri skrivačih poslušali podobna opravičevanja.

V času okupacije so se slovenski možje samodejno, odvisno od več ali manj zrele osebnosti, razvrstili v tri skupine: partizani, skrivači in belogardisti. Pravi, tvorni Slovenci smo bili edino partizani, ostali so bili neposredni ali posredni Hitlerjevi pomagači. To je nesporna resnica. Bojevniki pač skrivačev in izdajalcev nismo nikoli cenili, saj tega niso zaslužili. Zaslužili so pač prezir zmagovalcev! Tega stališča pač nismo razbobnali, dokler je še veliko skrivačev bilo živih, kajti sodišča bi imela preveč dela z njihovimi manipulativnimi tožbami. Sedaj jih je malo, ki bi imeli ustrezno moč, zato lahko gremo na plan z resnico o bistvu njihove osebnostne motenosti, da se vsaj pred odhodom na nek način spokorijo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...