Skoči na vsebino

Politika


Silica

Recommended Posts

Einstein .....se celo življeneje bori proti znanju, ki ga je pridobil uradno.........Kaj na m t o pove!

 

Eh, Einstein je raje razmišljal in ustvarjal, kot da bi se boril proti kakršnemukoli znanju. Borijo proti nečemu se tisti, ki nimajo sposobnosti, da bi sami ustvarjali ali pogruntali kaj novega. In so točno na istem kot tisto, proti čemur se tako borijo. Sploh pa ima tudi njegova relativnostna teorija luknje in jo bo zelo kmalu zamenjalo nekaj novega ... od tistega, ki ne izgublja cajta z borbo proti nečemu, ampak raje ustvarja novo. tako se spreminjata zavest in svet, ne z brezplodnim zaletavanjem z glavo v nekaj, kar ti ni všeč.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

Torej boj Nelsona Mandele proti apartheidu označuje njegovo nezmožnost ustvarjanja?

Mandelov boj je bil veliko bolj ustvarjanje nove družbe kot boj proti apartheidu. Gre za namero, za usmerjanje energije in aktivnosti. Tisti, ki se samo borijo proti nečemu ali samo kritizirajo, nikoli ne privedejo do nečesa novega in boljšega. Pri Mandeli je bil tudi njegov boj proti v službi ustvarjanja nove družbe in je bil le manjši del njegovih prizadevanj. Zato je potem tudi tako zlahka stopil v sodelovanje z belci brez kakršnihkoli zamer in maščevalnih ukrepov - ker je bil že od vsega začetka usmerjen veliko bolj v kreacijo kot nasprotovanje.

Popravljeno -> Iknee
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prvo kot prvo če rečem da je šolski sistem za en drek in da nič ne dajo na človeško zavest, to ne poneni da vidim krivec,žrtev.To je dejstev in pika.pa ti lahko na to filozofiraš na veliko in opravičuješ svoje početje in misli.....

seveda oni niso rabili nič,ker niso nič pametnega potegnili iz šole. ker če bi kdo kaj pametnega potegnil iz šole bi imeli svet čisto drugačen.

Da se naučiš pisanja in branja, jaz mislim da ne rabiš hoditi v šolo po petindvajset let.

Da imamo izbiro, dej dej dej,kje se pa lahko človek še svobodno odloča?

razen tega ali bo pozitiven ali negativen ali nevtralen......

pa še to zakaj imamo pol šole?če nimajo vpliva na nas ,ker karkoli ima vpliv na nas ima vpliv na zavest in ne moreš tega zanikat.....to nima veze kura,jajce,ker če veš da je jajce tudi kura nima veze kaj je bilo prvo......

 

1. Nisi več otrok, odrasla ženska si in lahko ustvariš privatno šolo, tako, kot si si jo zamislila. (pa nikar zdaj ne išči izgovorov, če bi jih iskal Mandela, bi tam še zdaj imeli apartheid)

2. Saj nihče nikogar ne sili, da hodi v šolo petindvajset let, če ti je znanje branja in pisanja dovolj. Če pa hočeš znati še kaj drugega - na primer, kako sestaviš nazaj človeka, ki se razsul v prometni nesreči, potem pa seveda par let ne bo zadosti. Podcenjevanje znanja drugih ljudi ni ravno znamenje kake visoke zavesti.

3. Šole naj bi imeli za to, da se naučimo konkretnega znanja in veščin, ki nam olajšajo življenje in omogočijo delovanje. Šola za razvijanje zavesti se mi zdi precej problematična zadeva, ker ne verjamem, da ti zavest lahko razvije nekdo drug - to je precej bolj indoktrinacija kot zavest. Zavest se lahko sicer razvija ob pomoči drugih ljudi, od dobrih učiteljev do živali in hribov, je pa ogromno odvisno od učenca - ko je učenec pripravljen, dobi učitelja - v kakršnikoli obliki že. Tega procesa ne moreš niti prisilit niti organizirat.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

z vsem spoštovanjem, kako pa veste da se jaz brezplodno zaletavam,ali pač kdor koli ki je kritičen do šolstva,jaz nima drugače nič proti same šosltvu kot šolstvu ampak kaj tam poučujejo in koliko dolgo.

jaz sem še mlada tko da ne kritizirajte nečesa predno ne vidite in ne poznate.....

 

1. Nisi več otrok, odrasla ženska si in lahko ustvariš privatno šolo, tako, kot si si jo zamislila. (pa nikar zdaj ne išči izgovorov, če bi jih iskal Mandela, bi tam še zdaj imeli apartheid)

2. Saj nihče nikogar ne sili, da hodi v šolo petindvajset let, če ti je znanje branja in pisanja dovolj. Če pa hočeš znati še kaj drugega - na primer, kako sestaviš nazaj človeka, ki se razsul v prometni nesreči, potem pa seveda par let ne bo zadosti. Podcenjevanje znanja drugih ljudi ni ravno znamenje kake visoke zavesti.

3. Šole naj bi imeli za to, da se naučimo konkretnega znanja in veščin, ki nam olajšajo življenje in omogočijo delovanje. Šola za razvijanje zavesti se mi zdi precej problematična zadeva, ker ne verjamem, da ti zavest lahko razvije nekdo drug - to je precej bolj indoktrinacija kot zavest. Zavest se lahko sicer razvija ob pomoči drugih ljudi, od dobrih učiteljev do živali in hribov, je pa ogromno odvisno od učenca - ko je učenec pripravljen, dobi učitelja - v kakršnikoli obliki že. Tega procesa ne moreš niti prisilit niti organizirat.

otročja si....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po moje gre tu za osebne obračune, tako da razumni argumenti ne bodo dosegli željenega cilja.

 

Izobraževalni sistem je tako kot vse na tem svetu, dvorezen meč. Ljudi lahko emanicipira ali pa jih dresira in disciplinira v želeno orodje oblasti. Vemo, da se je v zgodovini dogajalo eno in drugo. In se dogaja še danes. Ravno zato je nesmiselno izobraževalni sistem označiti za nepomemben, nesmotrno pa je tudi dušiti neko refleksijo tega, kar se v šolstvu dogaja.

 

Zdaj imam pa zadosti tega pinkponkanja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nikola Tesla ima luknje točno tam kjer jih imaš tud ti http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png . Sicer pa ima luknje Einsteinova relativnostna teorija, predvsem tisti del o svetlobni hitrosti. Za več razumevanja boš morala pa mal šolske fizike preštudirat.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png Prestavi na drugo dimenzijo razmišljanje....pa boš pogruntala vsebino mojega sporočila prej...

Jap večina nas ima borbo sama z sabo, ker nimamo nič drugega za delat,

za razliko od sposobnih, zato pa pravim, VI delajte, pa razmišljajte, pa ustvarjajte,

mi pa bomo živeli!!!

 

Eh, Einstein je raje razmišljal in ustvarjal, kot da bi se boril proti kakršnemukoli znanju. Borijo proti nečemu se tisti, ki nimajo sposobnosti, da bi sami ustvarjali ali pogruntali kaj novega. In so točno na istem kot tisto, proti čemur se tako borijo. Sploh pa ima tudi njegova relativnostna teorija luknje in jo bo zelo kmalu zamenjalo nekaj novega ... od tistega, ki ne izgublja cajta z borbo proti nečemu, ampak raje ustvarja novo. tako se spreminjata zavest in svet, ne z brezplodnim zaletavanjem z glavo v nekaj, kar ti ni všeč.



Absolutno!!!

otroci se že rodijo oblikovani ... ker starši preveč gledajo POP TV

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

čisto tako na znanje tudi če ne odobravam šolskega sistema ne pomeni da nisem želnja znanja in da se ne izpopolnjujem v tem čemer želim imeti znanje,v današnjih časi mnogo bolj realnega izveš ko sam raziskuješ.

v današnjih časi je veliko dokaznega gradiva ki kontrira šolskemu znanju,oziroma kaj nas v šoli učijo, sej vsaj tisti ki so šli skozi prvo sistem komunizma in nato poznejše sisteme.tukaj se lepo vidi da se šolstvo obrača po politiki in sistemu.ker nekaj časa je bil nekdo skoraj bog. nato se pa ni smelo niti omeniti imena in komunizma. tko da jaz gledam iz tega stališča.....

 

itak je pa očitno da tukaj se spet ne gre za debato. ampak ikneen ego in teroriziranje.....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nikola Tesla glih ni izumitelj relativnostne teorije!!! Eh....

 

Nikola Tesla ima luknje točno tam kjer jih imaš tud ti http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png . Sicer pa ima luknje njegova relativnostna teorija, predvsem tisti del o svetlobni hitrosti. Za več razumevanja boš morala pa mal šolske fizike preštudirat.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mayita v bistvu se razumeva...

Dodajam,

vsi šolski sistemi so namenjeni kontroli širšega prebivalstva.

Seveda je precej koristen, ustvarja delavce,

ki nam lahko rešijo življenje, gradbenike, ki postavljajo strehe nad glavo...kuharje,

ki nam kuhajo...itd...Sistem je pač tako zastavljen, da pač rabi to kar rabi...

V evoluciji pa tudi sistemi morajo naprej, ker verjetno zelo zaostaja za človeškim

potencialom in zato so tu ljudje, ki niso leni, niso delomrzneži ampak več

enostavno niso kompatibilni z sistemom, šolstvom....!!! Blagor tistemu, ki je najdu smisel!!!

To je isto kot, če maš inštalirane windowse znaš pa samo linux tipkat!!Q

 

 

čisto tako na znanje tudi če ne odobravam šolskega sistema ne pomeni da nisem želnja znanja in da se ne izpopolnjujem v tem čemer želim imeti znanje,v današnjih časi mnogo bolj realnega izveš ko sam raziskuješ.

v današnjih časi je veliko dokaznega gradiva ki kontrira šolskemu znanju,oziroma kaj nas v šoli učijo, sej vsaj tisti ki so šli skozi prvo sistem komunizma in nato poznejše sisteme.tukaj se lepo vidi da se šolstvo obrača po politiki in sistemu.ker nekaj časa je bil nekdo skoraj bog. nato se pa ni smelo niti omeniti imena in komunizma. tko da jaz gledam iz tega stališča.....

 

itak je pa očitno da tukaj se spet ne gre za debato. ampak ikneen ego in teroriziranje.....

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Učimo se lahko vsak trenutek, na ogromno načinov in od kogarkoli. Ja, tudi v šoli, sama sem veliko dobrega znanja odnesla iz šole, še več pa, ko sem sama raziskovala in študirala. zato ne podcenjujem nobenega znanja in se mi zdi čist brez zveze udrihat po šoli in izobraženih ljudeh kar vsevprek. Sem pa zelo za konstruktivno, konkretno kritiko šole in tudi konkretne predloge za izboljšave oz. kaj naj bi jo nadomestilo. Kakšna konkretna vizija namesto kritizerstva in udrihanja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Znanost je verjetno najbolj eksaktni približek k stvarnosti oz. bolje

k zaznavanju realnosti...V vseh teh teorijah so luknje,

to je dokaz, da je misel omejena in nikoli ne bo sposobna dojeti vsega...

Saj tudi ni potrebe!

 

Drugače, v naši realnosti imamo pač takšne zakonitosti, trenutno!

Sigurno pa je več, neskončno več...



Kot sem že prej napisal, nisva kompatibilna...Sicer te razumem toda, pišeš

iz samo koristi...Gledaš na stvari katera ima večjo korist za tvoj privilegij...

 

Učimo se lahko vsak trenutek, na ogromno načinov in od kogarkoli. Ja, tudi v šoli, sama sem veliko dobrega znanja odnesla iz šole, še več pa, ko sem sama raziskovala in študirala. zato ne podcenjujem nobenega znanja in se mi zdi čist brez zveze udrihat po šoli in izobraženih ljudeh kar vsevprek. Sem pa zelo za konstruktivno, konkretno kritiko šole in tudi konkretne predloge za izboljšave oz. kaj naj bi jo nadomestilo. Kakšna konkretna vizija namesto kritizerstva in udrihanja.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugače, v naši realnosti imamo pač takšne zakonitosti, trenutno!

eni takšne...drugi drugačne...nisem ravno prepričan...da vsi ljudje po istih zakonitostih živijo...no....oni na hrbtu ležeči....žehttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em45.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Maš prav po svoji logiki ali razumevanju...Jehoooo...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

eni takšne...drugi drugačne...nisem ravno prepričan...da vsi ljudje po istih zakonitostih živijo...no....oni na hrbtu ležeči....žehttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em45.gif

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

veš da mam

 

Maš prav po svoji logiki ali razumevanju...Jehoooo...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

veš da mam...če pa sem egohttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em45.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej se ti opravičujem lili...

ostalo sem pa že napisala kaj si jaz mislim o šolstvu in moje mnenje se ni spremenilo....

orodje za prihodnost,tudi to se ne da več potrditi koliko brezposelnih imamo zdej in še to žal mi je da se ne vidi koliko samomorov je narejeno v sloveniji,mislim mladih ljudi...

vglavnem kaj pol noben ni za nič kriv,vse je pa vseeno narobe....

Naši dedje in babice imajo nekateri narejeno samo osemletko nekateri tudi tega ne, pa se mi zdi da so bolj bili sposobni preživeti familije in že tudi kot mladi kaj ustvariti....

zdaj imamo pa veliko doktoratov,ki samo mešajo meglo ustvarijo pa nič....

poglejte samo naše politiki, oni naj bi bili vsi izobraženi....jaz jim rečem izobraženi lopovi,sam tudi tega vsega se niso naučili v šoli jim je pa šola omogočila da postanejo to kar so....

drugače pa ja otroci prinesejo neko znanje tudi v šolo,sam dej koliko so pa stari ko jih damo v ustanovo,ponavadi 11mesecev. ne moreš ti primerjat enajst mesecev z 25let pranja možganov,kot se politikom zazdi.

iknee je nekje omenjala da politika ne vpliva na to kakšna je oseba,zaenkrat na tem svetu ni človeka ki bi lahko rekel da politika ni vplivala na njegovo življenje.

zato, če pač ne vidite celotne slike, kako celo življenje poteka pomeni, da so vam preveč izprali možgane. pa brez zamere sej se da vse popravit,samo če je oseba pripravljena spregledat in pač sprejeti svet kakršen je in ga ne idealizirat in iskati izgovorov zakaj je svet takšen....

to se ne nanaša zdaj nate lili ampak pač tukaj sem strnila misli ko si me glih nagovorila...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skozi izobrazbo so si prisvojili uradni privilegij,

katerega pridom uporabljajo kot orožje proti nesposobni množici,

ki je po večini precej dobra v smislu pozitivno usmerjena.

Pozitivno usmerjen človek, nima ambicij po moči, po denarju,

po nategovanju...Po večini si želi družino in mir v svojem in tujem svetu!

Največji problem predstavljajo prav ambicije po moči, prestižu, denarju,

torej precej negativne zadeve v našem sistemu in zato se sploh ne čudit,

da imamo tam takšne ljudi, ki prav to izražajo...Takšen svet je, temen,

odvisni pa smo vsi od njega, denar je kakor koli čete, sveta vladar,

pa vam lahko buda in jezus in nem kak guru pridiga,

da je vse v harmoniji, da je vse coool,

da je to in ono...pa ni! Svet je precej soodvisen od vsakega člena v njem!

Če imamo ljudi, ki propagirajo vse tople plati življenja za hrbtom so pa zlobni

po večini gobezdači in ritolizniki vsekakor to vpliva na cel svet,

ker ne VLADA LJUDSTVO temveč te barabe!!!

Torej se ti opravičujem lili...

ostalo sem pa že napisala kaj si jaz mislim o šolstvu in moje mnenje se ni spremenilo....

orodje za prihodnost,tudi to se ne da več potrditi koliko brezposelnih imamo zdej in še to žal mi je da se ne vidi koliko samomorov je narejeno v sloveniji,mislim mladih ljudi...

vglavnem kaj pol noben ni za nič kriv,vse je pa vseeno narobe....

Naši dedje in babice imajo nekateri narejeno samo osemletko nekateri tudi tega ne, pa se mi zdi da so bolj bili sposobni preživeti familije in že tudi kot mladi kaj ustvariti....

zdaj imamo pa veliko doktoratov,ki samo mešajo meglo ustvarijo pa nič....

poglejte samo naše politiki, oni naj bi bili vsi izobraženi....jaz jim rečem izobraženi lopovi,sam tudi tega vsega se niso naučili v šoli jim je pa šola omogočila da postanejo to kar so....

drugače pa ja otroci prinesejo neko znanje tudi v šolo,sam dej koliko so pa stari ko jih damo v ustanovo,ponavadi 11mesecev. ne moreš ti primerjat enajst mesecev z 25let pranja možganov,kot se politikom zazdi.

iknee je nekje omenjala da politika ne vpliva na to kakšna je oseba,zaenkrat na tem svetu ni človeka ki bi lahko rekel da politika ni vplivala na njegovo življenje.

zato, če pač ne vidite celotne slike, kako celo življenje poteka pomeni, da so vam preveč izprali možgane. pa brez zamere sej se da vse popravit,samo če je oseba pripravljena spregledat in pač sprejeti svet kakršen je in ga ne idealizirat in iskati izgovorov zakaj je svet takšen....

to se ne nanaša zdaj nate lili ampak pač tukaj sem strnila misli ko si me glih nagovorila...

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...