Skoči na vsebino

Politika


Silica

Recommended Posts

V vsakem primeru, SDS kljub zmagi ne bo mogla sestaviti koalicije v parlamentu, tudi zato se mi dozdeva, da je to drobljenje levice na majhne državice ful neumno. Bratušek, Šoltes, in Cerar nimajo substancialne operativne variante, da bi bili drugačni drug od drugega, in glede na to, da se za nobenega od treh ne more ravno reči, da ima velik masla na glavi, bi bilo smotrno, da ustanovijo eno ne pa treh strank, tukaj bo še TRS pa še nekaj združenih levic, ter seveda redno volilno telo v SD ju ki ima poleg SDSa vendarle najbolj zvesto volilno bazi, čeravno so sedaj s temi peripecijami okol predsednika morda malo zmedeni.

Najbolj pomembno pa bo, da si v moštvo ne skadrujejo prejšnjih eksponiranih kadrov LDS a in ZARES a, poleg tega se v levico prišteva Pozitivna Slovenija, pa bodi zdej ti levičar pameten..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa še nekaj mi nikoli ne bo šlo v račun..

Razmerje desni levi, je vsaj 70-30 v korist drugih, realno gledano, če bi bila volilna udeležba nad 70 %, desnica ne bi imela prav nobene šanse..

Mal zarad povojne selekcije, mal zarad izobrazbene strukture..

Torej

Da levica nima absolutnega monopola v politiki je krivo volilno telo, mal zarad razočaranja, mal pa zarad tega, ker je navajeno na to, da z glasom na nič ne vpliva in gre raj na dopust pa na morje v nedeljo..

 

13 julija, levičarji nimate prav nobenega izgovora več, da vaša udeležba ne bi bila več kot 50%, ker izgovarjanje na vsi so isti, vsi se spremenijo, da vaš glas ne šteje, da vas ne zanima, več ne pije vode..

če ne boste letos, ne boste nikoli več...

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni pa ne sede, imam raj Šoltesa. In pika, tvoj poskus, da bi rehabilitirala Cerarja, nasprotna stran itak dojema k prilizovanje, ali kapitulacijo, torej!

 

Drgač sem pa te dni bral trilogijo "V imenu države" Šurca in Zgage, seveda sem poprijel za knjigo s predhodnim vedenjem, da gre za dva levajzarska pisuna, in da sta verjetno plačana za to, da blatita ime in lik Janeza Janše in osamosvojiteljev.

 

Prva knjiga mi je sicer dajala idejo, da gre za tendenciozno pisarjenje in interpretiranje dogodkov (celo rekonstukcija le teh) po neki subjektivni noti teh dveh novinarjev.

Druga knjiga pa me je malce pretresla, v smislu..

 

Sam sicer v življenju nikol nisem bil v nekem ospredju dogodkov, kot vidni član le teh, vendar sem se po spletu, srečnih ali nesrečnih naključij vedno znašel v bližini vidnih članov teh dogodkov, sploh, ko za te vidne člane prebereš v knjigi in si te dogodke tedaj drugače interpretiral..

 

No in ta imena, me zdej mal turbirajo, sploh vsi ti dogodki kot jih zdej jaz rekonstruiram, dajejo misliti, da pa vendarle......

 

lik in delo druga Janše ima eno temno liso...

 

 

Je pa tkule, tle na dolenjskem, je desnica tradicionalno močna, zaradi tega, ker so tle ljudje nadpovprečno delovni in nadpovprečno uspešni in to brez državnih pomoči in nekih omrežij. Omrežja so lokalna sestavljena iz lokalne koza nostre, , med seboj so tesno povezani in si pomagajo, v krog ne moreš kr tko vstopit..

Ko so zbiral podpise za referendum, ki bo v nedeljo in na katerem je treba glasovat PROTI, kr taku, so bili povečini mladi izobraženi ljudje, in ne tisti stereotipni starejši indoktriniranci.

 

In argumenti zakaj desnica, imajo svojo težo, edino vztrajam, da je treba, menjat kadre počasi a zanesljivo..

 

Tu pa zaenkrat ne kaže tevtonskih premikov...

 

Sploh po tem ko ga bo evropsko sodišče za človekove pravice oprostilo vseh obtožb.

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kjer se izbira tuja pot ali ideja je lahko samo manipulacija v igri.

Izbire praktično med individualisti ni, vsi se odločajo znotraj obstoječih in vnaprej pripravljenih luknjic,

ker pa smo tako leni, samo še čakamo, da pademo v nam najbližjo. NAM, niti ne, mogoče našim staršem in prednikom,

ki so ali so bili žrtve sistema, kot smo to mi, ki se zavedamo, pa nič ne naredimo, preveč se bojimo za življenje to je cela poanta.

 

Nekaj malega sem poslušal ta politični cirkus, kot, da je to nekaj kar se tiče vsakega državljana, vsi pridno poslušajo pa nič.

Nič me več ne preseneča, čist nič. Vprašanje je samo kako dolgo bo trajala ta nadaljevanka, vsak dan se vse draži, plače se nižajo,

manjšinam se povečujejo, revnost je epidemija in posledica sistema in pod nobenim pogojem krivda ljudi.

 

Kdor nima nič tudi nič nima izgubiti, vsi pa imamo nekaj, zato se nikoli ne spremenimo, človek je že 10tisoč in več let zapostavljen

na stranskem tiru sistema. Predstavljajte si koliko muk in trpljenja smo že prenesli in še prenašamo,

ker smo sužnji idejam za katere vidimo, da ni več smiselno se žrtvovati.

 

Denar je prvo in najpomembnejše kar obstaja trenutno, ker pa je nekaj kar je umetno, ne naravno ustvarja gnilobo v ljudeh,

ki so sužnji nečloveškega vladarja evolucije.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sistem ustvarjajo ljudje in ne ljubi Bog, tudi pravila igre postavljajo ljudje, nenazadnje si ljudje od pamtiveka izbirajo vodje, zaradi konformističnega človeškega značaja briga moja preidi na drugega. Ker se ljudem ne da razmišljat, ker so ljudje tisti, ki lastni konsenz o pravilih kršijo, ker imamo ljudje pravice, ki pogosto posegajo v pravice drugih,ker smo ljudje pohlepni in pogoltni, ker padamo na materialno in tuje..

zato rabimo nadzor, kontrolo, vodje, vojske, policije, in zato, hvala bogu, smo skoz zgodovino tiranov, trinogov, štirinogov, in ostalih absolutistov imperatorjev, generalnih sekretarjev , firerjev, carjev, kanov, in kar jih je še bilo ustvarili parlamentarno demokracijo, ki bi delovala samo, če bi vsi, ki imajo pravico do izbire, to izbiro tudi izkoristili.. Če pa izbira predstavnike ljudstva 20 % ljudi, potem je jasno, da tako vodstvo ni legitimno je pa legalno! in potem se 80% tistih, ki ne izkoristijo svoje moči nima ravno pravice bunit ali modrovat, o temu, kaj delajo predstavniki ljudstva.

 

namreč čist vse se da, če ima nekdo absolutno večino..

 

lahk bi se legalizirala marihuana, uvedlo mnogoženstvo, uzakonile istospolne skupnosti, ukinila vojska, če bi tisti, ki se za to zavzemajo šli na volitve in ne pametovali, kako se njih nič ne tiče, da je politika kurba, zbijali šale iz izvoljenih predstavnikov in na vse načine okol prenašal državo.

 

namreč predstavljajte si, da bi imeli tak odnos, kot ga imamo do države znotraj družine..

 

ker država je glih tak sistem kot je družina, ima ekonomijo, ima obrambo ima policijo, ima ministrstvo za zdravstvo in gospodinjstvo ima socialno pomoč otroške prispevke, čist vse

 

mikrosistem in makrosistem sta eno in isto, ločimo jih zato, da imamo lahk 100 profesorjev in 100 predmetov na faksih, ker to predstavlja polno zaposlitev

Glih zadnjič se pogovarjal, kaj bi s svetom bilo, če bi bili vsi pošteni, zanesljivi, vsi se držali reda norm, podpisov pogodb,pravil, meddržavnih sporazumov, kolk enih poklicev ne bi bilo potrebnih....

Torej, da zaključim

vsak glas, ki ga ne oddate na volitvah je glas za nasprotno stran!

 

Če se vam vsi zdijo neumni, lopovski, etc etc, kandidirajte sami in poskušajte ljudi prepričat, da pa vi niste neumni in da ste pošteni..

 

Sam narest je treba nekaj!

 

 

 

 

tak da..

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://www.rtvslo.si/slovenija/barbara-brezigar-del-pregona-politicne-delinkvence/338601

 

 

Tudi zato, se danes lahk z glavo v zid tolčemo, da nismo pravočasno naredili lustracije bivših sodelavcev režima, v tem grmu pa tiči tud zajec zakaj tega nikoli nismo naredili!

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

He he Pico... jaz Cerarja ne rehabilitiram, samo malo ga previdno ovohavam. Šoltes no go. Bil predsednik Računskega sodišča in kot tak bi lahko prijel mafijo za kravatelc, pa ni tega nikoli naredil. Odtekanja denarja v zdravstvu ni opazil npr. Če kdo, ima Računsko sodišče možnost zajeziti odtekanje javnega denarja v roke lobijev, pa se ne spomnim niti enega poziva.

 

Na referendum pa valda grem in bom proti. Če bi bil tak zakon uveljavljen, Leljak in Omerza ne bi mogla razkrit tega dela Udbe, ki v zadnjem času prihaja ven.

 

Poleg V imenu države si poglej še Urok Depale vasi. Tudi daje mislit.

enako. Sem gledala včeraj na hitrico po TV tega Šoltesa - že body language mu deluje tako zelo neprepričljivo, človek je živčen, a mu bo uspelo odigrat (očitno ni vedel vseh vprašanj vnaprej), pri zadnjem se je pa vidno sprostil - pri vprašanju ali je res, da za njim stojijo študent.polit.akterji. Je suvereno odigral, kar so prej preigravali.

Poleg tega namerava ostati evrop.poslanec (nič čudnega, money money) in se povezovati z obstoječimi polit.playerji. Pa kaj hudiča je pol šel ustanavljat polit.stranko, če itak ne misli resno delat (razen megle mešat).

Da je pa ime stranke žalitev za vsakega z IQ višjim od telesne temp. pa niti ne govorim. Prav Zares Verjamem v Pozitivno Slovenijo http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Šoltes je v redu dečko, iz prve roke vem od kredibilnih oseb, ki niso pri koritih in omrežjih, poleg tega je dober glasbenik, alternativc, pa še dec je za razliko od birokratske mimoze, ki čuje na ime Cerar in se bo glih razpadla na prafaktorje ob prvem soočenju s kakšnim Jelinčičem (recimo)

 

Poleg tega se temu fantu (Cerarju) vidi, da izhaja iz družine, kjer je foter bil vrhunski športnik, mama pa vrhunska pravnica politkomisarka, in je on zmeraj bil v senci svojih staršev in zmeraj bo. Taki otroci ko odrastejo imajo vedno sindrom manjvrdnosti ne glede na to, kako uspešni so v individualni karieri..

 

Morte mal tut govorico telesa in oči gledat. Prestrašeni ljudje so zlahka vodljivi.

 

Pa drgač o osebni integriteti poštenju Cerarja mlajšega nimam žal besede.

 

Toda, podjetja in države, taki ljudje ne vodijo, taki ljudje sedijo v pisarnah in komentirajo dejanja drugih...

 

Torej absolutno dajem prednost Šoltesu!

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj dobrega za slo narod je Šoltes do zdaj naredil?

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem, zato pa sprašujem http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

 

od cerarja program sem si prebrala in ga komnetirala, od šoltesa ga pa (še) ne morem, ker ga (še) nima.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

žal, ne bo šlo.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Miro Cerar o aktivnem državljanstvu, o pogumu in ponovni vzpostavitvi dialoga med državljani in oblastjo

Citiram;

 

...Človek je pogumen takrat kadar se nečesa boji...pa to kljub temu počne.....

Pogum je premagovnje lastnega strahu...

V smislu civilno družbenega - državljanskega poguma to pomeni, da se v nekem trenutku upaš izrazit mnenje, čeprav v naprej veš, da boš zaradi tega utrpel neko negativno posledico.

Mi lahko pristopimo do tistega, ki laže in mu rečemo ; Oprosti! A je to res ali ni res ? Slišal sem da kradejo, ponarejajo itd...

Tega pritiska kot državljani ne izvajamo.

Navajeni smo, da ko pride do tega trenutka v življenju ...pogledamo v tla...

Zato se nam je ta kriza, ki jo doživljamo tudi zgodila tako radikalno.

 

Če bi bili državljani ves čas pozorni na to kaj se dogaja...bi te nepravilnosti lahko pometli že v preteklosti, ko se je to dogajalo.

Tudi, če smo kdaj kaj opazili, smo ravnali pasivno in smo dovoljevali to krajo v smislu;

"Dokler imam jaz svoj avto, stanovanje, svojo službo ...bom že preživel " ...

 

Pustili smo se podkupiti zaradi nekega osnovnega standarda, pozabili na neka splošna celovita načela, ...in pristali na korupitivna načela...

 

Imamo lahko sistem, ki omogoča državljanom izvajanje ...ampak potrebno ga je začeti aktivirati, izboljševati in uporabljati...

Če bi se politična kultura izboljšala in bodo v vodstvo nastopili bolj odgovorni, senzibilni ljudje ...se bo dialog med državljani dvignil ...

 

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No tuk bolje, SDS je itak edina prava opcija!
jst sam sugeriram volilcu kaj je namanjše zlo, če je že tolk hendikepiran da mora levica volt

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pico, men Šoltes deluje še veliko bolj družinsko pogojen. Razlika med njima je v tem, da je bil Cerar do sedaj v glavnem akademik in filozof in niti ni imel neke operativne vloge, z vstopom v politiko bo verjetno padel na trda tla in tu se s tabo strinjam, da zaenkrat njegova zunanja pojava ne kaže talenta za spopad na žerjavici, (mogoče je pa tiha voda, ne vem), Šoltes je pa že bil dolgoletni predsednik Računskega sodišča in je (vsaj kar se mene tiče) že pokazal, kako si predstavlja vladanje in delo - tako, da ščitiš elito, beri mafijo.

zdej koker jst poznam tole sceno je računsko sodišče izreklo negativno mnenje o številnih "levih" državnih ustanovah, Nisem imel občutek pristranskosti.

Ravno zato, ker je Kardeljev unuk, je moral mal bl pazit, da ne deluje pristransko.

Je pa res, da so vse te institucije pri nas zakonsko brezzobi tigri, kaj tigri, brezzobi hrčki..

Brez medijev, niso za nobeno rabo

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Jaz bi pa rekla še to, da vsi diktatorji radi uporabljajo in se skrivajo za besedo demokracija.

(In pod to opevanko jim je demokratično dovoljeno skoraj vse )

 

Demokracija začne veljati takrat , ko se v množini različnih interesov karakterno osvobodimo egoizma in presežemo le-tega, za nekaj kar je v skupno dobro...

Do sedaj tukaj pri nas ni bilo skoraj nič demokracije... Ta beseda je zlorabljena s strani elitnega klana....in ovčic, ki jim slepo sledijo.

Zakaj?

...Ker manjka kulturnega aktivnega dialoga in organizacije zanj.

Manjka aktivna komunikacija ....zaradi apatije in razširjenih- kontra manter....

 

In to ponuja državna iniciativa...Poiskus vzpostavitve te komunikacije.

(Na začetku bo šepalo...ampak se bomo menda trudili, če razumemo, da je to edina možnost za naš obstoj )

 

In državna iniciativa je do sedaj bila takšna ravno zato, ker se diktatorji upoštevajo...

Sploh pa diktatorji današnjega časa nimajo niti svoje ideologije...

Gre samo za trenutna okoriščanja.

Posledice ne zanimajo nikogar.

 

Čas je že, da na zadeve pogledamo drugače, jih presežemo...tako kot smo do današnjih časov že presegli marsikaj ....

Nekaj pa smo menda napredovali iz obdobja praskupnosti, al kako ?

Če se ne bi učili na napakah...potem bi bili še vedno živeči v jamah.

Ni pomembno, da smo ga zaštrikali...pomembno je ali smo to sedaj prepoznali in kaj bomo storili !

 

Torej , tisto kar sem prej objavila in je povdaril Miiro Cerar je ključno za spoznanje ljudi, ki so zaviti v vato...

Brez tega lahko samo ponavljamo in nazadujemo...

 

Če se do sedaj državna iniciativa ni razvijala je to največ zaradi pasivnega gledanja v tla ...kot je omenil Cerar.

Do sedaj smo si zmotno mislili da se nam zato, ker imamo hišo, avto in službo ne dogaja nič slabega...

Nismo dojemali širšega padca družbe... Nismo razpoznavali škode. ... Zaradi sebičnosti udobja.

In zato se dogaja tole, da smo smo se pustili podkupiti zaradi osnovnega standarda, pozabili na neka splošna celovita načela ...in pristali na korupitivna dogajanja ...

 

Državna iniciativa je močno orožje proti temu...

...In prej, ko bomo spoznali, da moramo sami v akcijo...prej bomo iz te etično- moralne krize....

 

....In upam, da nam bo tudi pastir do tega spoznanja-uvida pomagal..

Če je tako vsemogočen in dobronameren ...potem pa sploh menda bo...Heh...tudi s palico.....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti
v času po osamosvojitvi, ko so začele nastajati nove stranke smo se šalili " trije slovenci ena stranka" ... danes je res tako ... velikokrat se vprašam ... čemu ... za 1001 težavo imajo enako rešitev... mirno bi lahko imel samo eno - stranko ... ne ... potem se pojavi 1002, lastna samo eni stranki ... in začno pogovarjanja, dogovarjanja, sklepanja kompromisov, takšna in drugačna zavezništva

hudo me mineva vse skupaj ... recimo, da sem osveščen volilec ... vsak neoddan glas je v + nasprotniku ... samo kaj, ko jih je tako malo, ki razmišlajo tako kot jaz ... in voljeni nikakor ne pridejo v parlamen


sprašujem se, da ni kaj narobe z mano http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/unsure.png
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se kar strinjam z Domoljubko. Všeč mi je iskanje pozitivnih rešitev, ne nenehno kritiziranje, omalovaževanje in pljuvanje v lastno skledo. To, kar govori Cerar - da smo pristali na koruptivnost - jemljem z rezervo. Koruptivnost se je večinoma dogajala za našimi hrbti, tako kot se dogaja še danes. Pa mislim, da smo o tem že debatirali - še vedno ne vidim, da bi kdo predstavil učinkovit način, mehanizme - kako doseči transparentnost, javno preglednost porabe državnega denarja. Odvisni smo od zaupanja v institucije, ki to kontrolirajo. Kako doseči množični, javni vpogled in kontrolo. Ne more se reči, da pristajamo na koruptivnost, če sploh ne vidimo, kje in kako se pretaka denar.

 

Poleg tega je v času tranzicije potekala nova ideološka obdelava državljanov in poteka še danes. Na eni strani popolno negativiziranje socializma, na drugi nekritično čaščenje in pasivno sprejemanje kapitalizma, brez razumevanja njegovih negativnih stranskih posledic. Zamenjava enega ideološkega ekstremizma z drugim. Ta tranzicija je bila za mnoge šok, ljudje so bili vrženi iz enega sistema v drugi. Mislim, da v vsem tistem ideološkem pranju večina ni niti imela možnosti kritično ovrednotiti en in drugi sistem. Državljani so še danes bombardirani s takšnimi in drugačnimi konstrukti. Izjemno malo je dobronamernih, konstruktivnih analiz.

 

Po moje je treba sprejeti, da smo v fazi učenja, da imamo neko določeno, ne preveč vzpodbudno zgodovino za sabo in rabimo čas, da se začnemo drugače organizirati. Seveda odvisno tudi od dogajanja na globalni ravni, so tu še drugi dejavniki, od katerih smo odvisni.

 

Joj, Ceres - tista tvoja primerjava z bloki - mi smo se ravnokar zelo normalno, kultivirano dogovorili o skupnem financiranju obnove fasade bloka. Skupaj z upravnikom smo našli rešitev, ki je sprejemljiva za vse lastnike stanovanj. Se mi zdi, da bi morali gledati tiste pozitivne primere, ne posploševati negativnih.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Propaganda
STRANKARSKI STROJ

DVA NEPROSTOVOLJNA IGRALCA V UROKIH DEPALE VASI Strah pred preiskovanjem trgovine z orožjem
Mitja Kunstelj: »Film o Depali vasi je lažniva zlepljenka za potrebe obsojenca« – Spomenka Hribar: »Janez Janša kot žrtev? Bože mili!« – Tri težke hipoteke Demosa: preprodaja orožja, denacionalizacija, izbrisani – Komunizma ni več, komunistov tudi ne, kdo še potrebuje notranje sovražnike?

Ciril Brajer

Najprej Maske demokracije, filmček o veličini in mukah Janeza Janše. Napovedali so ga na Planet TV in ga modro umaknili. Premiera zato v kinu, menda razprodana. Naslednji dan šest predstav v Koloseju, od več sto sedežev prodana le dva. Janševa stranka odločno zanika, da bi imela z »dokumentarcem« kaj opraviti. Brž nato Urok Depale vasi. Spet, Janša junak in žrtev. Avtor Jože Možina, a vrag vedi, zakaj ga predvaja nacionalna televizija. Janša in SDS spet zatrdita, da nimata prstov zraven. Vprašali smo dva pomembna, proti svoji volji nastopajoča in karseda različna »igralca«, Mitjo Kunstlja in Spomenko Hribar.

Okopi namesto napada
Mitja Kunstelj urok začne in konča, o njem pa pravi:

»Janša pravi, da nima nič s filmi, ki nastajajo kot po tekočem traku. Kar seveda ni res! Pred tem sem objavil dopisovanje med Možino in Tonetom Krkovičem, kjer se dogovarjata za termin z Janezom Janšo. Možinov dokumentarec se res gleda, kot bi sedel z Janšo za mizo in poslušal njegovo obsedenost z Milanom Kučanom.«

Zgodba o Depali vasi se je začela in končala z vami. V resnici in v filmu.

»Drži, informacije, ki sem mu jih nosil, je Janša spremenil v prvovrsten političen škandal. Če bi se res dogajalo, kar je Janša kasneje očital strukturam MNZ, bi bila aretacija v Depali vasi opravičljiva. Vsi pa smo dobro vedeli, da ni nobenega Kučana in udbomafije v ozadju. Mudilo se nam je Smolnikarja zvabiti v past, da bi mu podtaknili dokumente. Šele po njegovi aretaciji je Janša nameraval sklicati tiskovno konferenco in Kučana obtožiti zarote. Pa se nam ni izšlo. Mladina nas je prehitela in Janša je moral na okope namesto v napad. Če bi Janša prvi sklical tiskovko in javnosti sporočil, da smo prijeli sovražnega agenta pri primopredaji vojaških tajnih dokumentov, bi šle stvari v želeno smer. Tako pa se je vse sfižilo.«

Uročena resnica
Janševi podaniki prisegajo, da ste največji lažnivec in provokator v naši deželi, oporekajo vam vsako verodostojnost…

»Pa nekaj mojih izjav nosi film?! Afera Depala vas je nastala na osnovi mojih stikov s kriminalisti in Smolnikarjem ter poročil o tem. Ostale like iz Kučanovega kroga je dodal Janša sam, jaz pa sem jih vključil v izmišljena poročila. Dokumente smo sami ponarejali po naročilu Janše, nosil sem jih Smolnikarju in Kosu. Pisalnega stroja, na katerem sem to počel, nisem uničil, kot mi je bilo naročeno. Pred dvema letoma sem ga izročil NPU, da bi se nehalo laganje okoli Depale vasi. Zaman, ni bilo interesa in pisalni stroj se je na tožilstvu izgubil. Za vedno. Jaka Brezigar je na tožilstvu poskrbel, da Barbare in Ivana ne morem več spraviti v težave.«

Možinov dokumentarec teh stvari ne omenja?

»Seveda ne, ker je lažniva zlepljenka za potrebe obsojenca. Vso resnico o Depali vasi in moji vlogi sem opisal v spletnem dnevniku Mikstone special. Največja laž je, da za Depalo vas nihče ni bil obsojen. Zgodila se je zaradi tajne operacije Marinec. Dve leti po dogodku v Depali vasi me je zaradi vloge v njej ljubljansko okrožno sodišče obsodilo na leto dni zapora. Sodnik Mitja Šinkovec me je obsodil, ker me za delovanje pod krinko ni pooblastila prava oseba. Darko Njavro ni bil pooblaščen, da mi določene stvari ukaže, tudi Krkovič ne, niti takratni direktor VOMO Mikuš. Samo minister Janša je lahko izdal tak ukaz. In ga tudi je. Ko pa sem bil zaradi tega na sodišču, sem o tem molčal. Tako sta me prosila Janša in odvetnik Hribernik. Češ da je zadeva uperjena v Janšo in naj ga ne izpostavljam ter se ne zagovarjam s sklicevanjem nanj.«

Zakaj ste ubogali?

»Bomo poskrbeli zate, če boš obsojen zaradi tega, me je pomiril Janez. Dobil sem leto dni zapora, zase pa sem moral poskrbeti sam. Upam, da Janeza na Dobu čaka račun.«

Neizprosna dejstva
Druga »uročena« je Spomenka Hribar. Svoje razumevanje Depale vasi je strnila že v knjigi Svet kot zarota. Zanjo je na podlagi dejstev razvidno naslednje:

»1.Da je MO vzelo zakon v svoje roke neposredno;

2.da je bilo MO vključeno v aretacijo Milana Smolnikarja kot državna institucija in je s tem kompromitiralo samo državo: Milan Smolnikar je bil zaradi tega žrtev državnega nasilja;

3.da je ministrstvo za obrambo hotelo na podlagi lažnega argumenta (ponarejeni dokumenti), na podlagi neresnice torej, prijeti in zapreti ter nato obtožiti Milana Smolnikarja (in to so tudi storili!);

4.da je bilo to storjeno v imenu in z namenom zapreti vpogled v lastno delo…«

Bi danes tej svoji oceni iz leta 1996 kaj dodali?

»O, marsikaj, če bi le bilo dovolj prostora za odgovor! Poudarim naj le, da je kriminalistična služba ministrstva za notranje zadeve raziskovala prodajo in preprodajo orožja, ki ga je vodilo in izvajalo in kupnino pobiralo ministrstvo za obrambo pod vodstvom ministra in da zato Janša nikakor ni mogel/hotel pristati na to, da bi kdo raziskoval 'njegovo' trgovino – to sramotno raboto na račun države in njene verodostojnosti. Od tod Depala vas! Prodajo in preprodajo orožja sta nazorno predstavila Matej Šurc in Blaž Zgaga v trilogiji V imenu države.

Janša je zaradi skrivanja (pre)prodaje orožja še potenciral svoj protikomunizem; da bi obveljala njegova 'resnica' kot absolutna in on sam kot nedolžen, si je – logično – moral poiskal 'sovražnike' in 'zarotnike', to so komunisti in prvi, poosebljeni komunizem, Milan Kučan. Odtlej in zato ga demonizira, mu podtika izjave, ki jih ni izrekel, oziroma jih trga iz konteksta. Njegov protikomunizem, v katerega je ujel s strani prejšnjega režima resnično prizadete ljudi, da mu 'asistirajo' pri njegovi 'maršruti' proti 'komunizmu', temelji na strahu pred odkritjem orožarske rabote, in seveda na računu, da protikomunizem privlači veliko ljudi, torej volivcev. In še Cerkev je v oporo in podporo. Komunizma kot sistema pa ni več, smo samo državljani različnih prepričanj in izkušenj, zločinci in kriminalci pa spadajo v zapor. Anton Drobnič je bil šest let generalni državni tožilec, pa ni obtožil niti enega komunističnega zločinca – pa saj za to tudi ne gre; da se družbo stalno drži v napetosti in strahu – prestrašene ljudi je lahko obvladovati. Iz Janševe osebne potrebe po absolutni oblasti, ki si jo grabi, in si jo mora grabiti, če hoče uveljaviti svojo 'resnico', 'pravico' in nedolžnost, izhaja njegova sovražnost, ki histerizira celotno družbo. On je uzurpiral, 'ukradel' državo – najsi bo da je na oblasti ali v opoziciji! Levica bolj ko na svoje partnerje gleda na to, kaj bo rekel ali naredil Janša.«

Trije izvirni grehi
Spomenka Hribar se danes ozre v tiste čase in v njih išče vzroke za to, kar se nam dogaja danes:

»Že nekaj časa se izmikam javnemu nastopanju, zavračala sem intervjuje – toda Janez Janša kot žrtev? Bože mili! Ne morem se izmakniti komentarju!

Vračate me v one čase, v tri hude hipoteke Demosa. (Pre)prodaja orožja je prvi od treh izvirnih ‚grehov‘, nastalih v času Demosa, drugi je denacionalizacija: brezglavo, gospodarsko škodljivo in družbeno nepravično vračanje v naravi – namesto da bi krivice popravili z državnimi obveznicami, zemljo pa prodali (ali podarili!) tistim, ki bi jo dejansko obdelovali. Koliko je neobdelane vrnjene zemlje! In kaj je naredila Cerkev z imetjem, ki ga je dobila vrnjenega? Ni zapravila le tega, temveč še na stotine milijonov evrov, ki jih bomo plačali vsi.

In katera je tretja hipoteka Demosa?

Tretja v bistvu nepopravljiva napaka je izbris iz registra prebivalstva prek dvajset tisoč ljudi, ki so leta in desetletja živeli in delali z nami. Mnogim so uničili življenje! Pa ne gre le za tiste ljudi, ki niso zaprosili za državljanstvo, primer Milana Aksentijevića je prav poseben: že šestdeset let živi v Sloveniji, tu si je ustvaril družino, ima štirideset let delovne dobe, od teh je dvajset let plačeval v našo pokojninsko blagajno – in imel je slovensko državljanstvo! Pa so mu ga vzeli! In seveda pokojnino in vse druge državljanske pravice. In zakaj? Zato, ker je bil proti osamosvojitvi. Se pravi, da je kaznovan zaradi svojih političnih prepričanj, ki jih je zagovarjal v parlamentu! Kaznovanje za svoje prepričanje v parlamentu je v demokraciji precedens!«

Rešitve
Posledice so verjetno nepopravljive – zaradi treh izvirnih grehov in strahu pred popravljanjem?

»Verjetno res. Teh treh hipotek niti levica ni bila sposobna ali pripravljena popraviti, ker je ves čas v nekakšnem krču pred desnico.

Najhujše pa je prav obnavljanje in poglabljanje državljanskega spora! To sovražno in brezperspektivno vzdušje! Pred osamosvojitvijo smo bili sposobni stopiti skupaj in uspelo nam je! Potem pa se je začelo… Po koncu socializma je bil nihaj v desno pričakovan in razumljiv. Toda ne tako hud zamah, kaj šele taka sovražnost z izrecnimi prizadevanji za popolno revizijo zgodovine. Imam polno razumevanje in sočutje do ljudi, ki jih je prizadel prejšnji sistem! Toda sovraštvo, ki ga vnaša desnica med nas, je začelo novo trpljenje ljudi, obupno neznosnost tega javnega sovraštva – in novo družbeno laž: bil naj bi samo komunizem, narodnoosvobodilnega boja kakor da sploh ni bilo! Vedno znova me preseneti in zgrozi, kako Janez Janša in cerkvena vrhuška vse stiske in trpljenje 'svojih' ljudi zajameta v svojo politično manipulacijo! Domobranci so samo žrtve, komunisti samo zločinci! Toda tudi komunisti so se bojevali za osvoboditev izpod okupatorjev, tvegali svoja življenja – v nasprotju s tistimi, ki jih danes iz varnega zapečka ponižujejo in zasramujejo. Naj poudarim: obsojam medvojne in povojne komunistične zločine in zločince – toda ne udarjati kar povprek!«

Pa ima to sploh smisel?

»Za radikalno desnico ga ima, ve, da vseh obljub ljudem ne bo izpolnila, za to mora biti nekdo kriv, sama logično ne, saj je absolutna (od boga poslana), torej si krivca sama namala! Teorija zarote sodi zraven, komunisti kot zarotniki tudi – vse to pa razžira državo. Naj pa takoj dodam, da ima tudi levica svojo hipoteko! Do danes se ni distancirala od revolucije kot revolucije. Najprej mora vsakdo počistiti pred svojim pragom!

Levica je danes pri nas popolnoma benigna: v soboto, 31. maja, je na ljubljanski grad prišla delegacija Unije Istranov, ki ima po oceni poznavalcev značaj neofašistov – in položila venec v kaznilnici v spomin na poboje italijanskih državljanov, ki so jih izvajali med vojno in po njej slovenski komunisti – zaradi etničnega čiščenja! Potem so šli še na Žale na italijansko pokopališče – kamor komemoracije tudi sodijo. Toda zakaj so šli pav na grad, ki je simbol Ljubljane in posredno tudi Slovenije? Ja, prav zato! Da bi pokazali svojo superiornost, da bi nas ponižali in ustoličili svojo 'resnico': nikjer nobene okupacije, nobenega obžalovanja za medvojne italijanske zločine! In kje je bila vladajoča levica? Najbrž tega dogodka sploh ni dojela kot nacionalno žalitev in skrunitev spomina na žrtve, ki jih je zagrešil italijanski okupator. Prav ta nesposobnost in nepripravljenost levice, da bi se distancirala od revolucije, jo obsodila, je tudi za današnjo levico hendikep, hkrati pa daje desnici alibi, da se tudi ona ne distancira, ne obsodi kolaboracije z okupatorji in krvave sokrivde desnice za državljanski spopad med vojno. In še več, rehabilitira domobranstvo! In dopušča Lacoti, da se sprehaja po gradu in se norčuje iz nas!

Takšna, kot je danes naša levica, jo Janša zlahka 'vozi'. Tudi predčasne volitve gredo njemu v prid in levica nima toliko samostojnosti, da bi se mu uprla.«

Pa če se res združijo vse leve in levosredinske stranke?

»Nečesa bi se levica lahko naučila od nekdanjega Demosa: če hočeš zmagati, ustvari koalicijo sorodnih strank! Še posebno če bodo volitve res julija – kar je sicer čista politična norost. Kakor ovce gremo v Janševo štalo!«

»Janša je zaradi skrivanja (pre)prodaje orožja še potenciral svoj protikomunizem; da bi obveljala njegova 'resnica' kot absolutna in on sam kot nedolžen, si je – logično – moral poiskal 'sovražnike' in 'zarotnike', to so komunisti in prvi, poosebljeni komunizem, Milan Kučan. Odtlej in zato ga demonizira, mu podtika izjave, ki jih ni izrekel, oziroma jih trga iz konteksta.«

Mitja Kunstelj:

»Možinov dokumentarec se res gleda, kot bi sedel z Janšo za mizo in poslušal njegovo obsedenost z Milanom Kučanom.«

SpomenkaHribar:

»Nečesa bi se levica lahko naučila od nekdanjega Demosa: če hočeš zmagati, ustvari koalicijo sorodnih strank!«

Komentirajte ali pa ne, kakor vam paše.

Meni se enostavno ne da več. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj dobrega za slo narod je Šoltes do zdaj naredil?

 

 

Kaj je pa Cerar?

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/flirt.gif

Kaj je sploh kdo od te bande, levi ali desni, kaj dobrega naredil za slovenski narod in Slovenijo?

Jebeš programe in gobcanje o tem kaj bodo naredili.

Naj naredijo, ne samo kvakat o tem kaj je treba storiti.

To vemo, z večjimi ali manjšimi razlikami v mišljenju, v glavnem vsi.

Naj že kdo pove tudi KAKO!!!

In naj se tega drži tudi ko bo na oblasti.

Do takrat naj si pa svoje programe vsi po vrsti vtaknejo v...???...nekam pač, kamor komu bolj paše... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/devil.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

v času po osamosvojitvi, ko so začele nastajati nove stranke smo se šalili " trije slovenci ena stranka" ... danes je res tako ... velikokrat se vprašam ... čemu ... za 1001 težavo imajo enako rešitev... mirno bi lahko imel samo eno - stranko ... ne ... potem se pojavi 1002, lastna samo eni stranki ... in začno pogovarjanja, dogovarjanja, sklepanja kompromisov, takšna in drugačna zavezništva
hudo me mineva vse skupaj ... recimo, da sem osveščen volilec ... vsak neoddan glas je v + nasprotniku ... samo kaj, ko jih je tako malo, ki razmišlajo tako kot jaz ... in voljeni nikakor ne pridejo v parlamen
sprašujem se, da ni kaj narobe z mano http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/unsure.png

Seveda je...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif

Če se sprašuješ kaj - možgane imaš in jih znaš uporabljati. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...