Skoči na vsebino

Politika


Silica

Recommended Posts

Ideja za predvolilni slogan: Humanizem pred kapital!

 

Vsi so najbolj osredotočeni na delodajalce pa liberalizacijo delovnega trga,

pa podobno, podaljševanje delovne dobe, zmanjševanje pravic delavcev in podobno...

Sicer je Indija za mnoge odvratna v smislu kast ampak kastni sistem je še kako pomemben

v zahodnem svetu.

 

Le kako je možno, da se človek oddaljuje od samega sebe v svet idej in konceptov.

Beži pred lastno samopodobo v svet iluzij in prevar.

 

V današnjem svetu ni nič tako kot se zdi,

niti ni več laž laž ampak nek vulgaris. Z drugo besedo

varamo in krademo, glodamo sami sebe do točke,

kjer nas lahko ustavi le bolečina, ki ni nič drugega kot to kar si želimo

v templju radosti.

 

Ne sekirajte se, izravnava in nekdo, ki ni, pa tudi je,

nam je že dolgo postavil kamen resnice, ki je drugačna od današje,

po tej poti se moramo podati, da bomo enkrat le skovali mir med soncem in luno,

to bo še trajalo in trajalo, kar pa ni pomembno, dokler je je, ko pa več ni pa tudi ni,

vse to so samo ideje, misli, ki so in tudi niso, tudi mi smo in nismo, skozi smrt,

se rodi novo in tudi ne...saj ni važno, da bi razumeli, saj je verjetno vse samo privid v neskončno lepe

ideje in prebavne motnje galaktičnih " "

 

Nazaj k politiki,

naši in tuji politiki so verniki v neke ideje in koncepte,

ki so verjetno najbolj usmerjeni prav proti človeku,

ni jim zameriti, ker so tako plitvi, a zato pa tako inteligentni,

da bi razumeli, da so tudi sami v istem blatu kot vsi drugi.

Mogoče se niti ne zavedajo, da se starajo in postajajo ideja, misel, koncept,

v katerega z vso energijo verjamejo in so odtujeni od človeštva v sebi,

človeka sovražiti pomeni, samo to, da sovražiš samega sebe.

Sklepanje zavezništva, grupacija isto mislečih, vsako izključevanje pomeni konflikt

v človeku. Kako pa lahko pričakujemo, da bodo le-ti osebki z globoko odtujenostjo

od sebe naredili kaj bolj relevantnega za človeka, tako imenovanega navadnega državljana,

ki je postal znamka, kot vse drugo, ideja, koncept.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nezmožnost sprave je bolj usmerjanje javnosti na nekaj precej brezveznega ...

mali folk naj se pridno ukvarja z rdečini, belimi, črnimi, zelemi in karirastimi ...

 

to kar v resnici dogaja, pa je kontinuiteta finančnih interesov in vpliva

Res imajo finance interes in vpliv.

 

Ampak v Sloveniji imajo na žalost večino vpliva strukture, ki vlečejo neposredno kontinuiteto moči in vpliva iz ZKS in slovenske udbe, v navezi s srbsko enklavo v sloveniji,

 

Ali si bral živalsko farmo? Mene je najbolj presenetil konec, ko avtor genialno napove, da bodo na koncu vodilni komunisti privatiziral vso lastnino in postal še hujši kapitalisti, kot so bli prejšnji. Kar se je v resnici tud zgodilo.

 

Slovenija bo razdvojena, dokler bo imala rdeča kontinuiteta tolk moči, kot jo ima; tako v sodstvu, kot v medijih, gospodarstvu, policiji, tožilstvu, .... Drugače tud ne more biti, to je glavni problem Slovenije in cokla v njenem razvoju. Ko so po dveh letih vrgli DEMOS-ovo vlado, potem pa v naslednji vladi še z nastavljeno afero Depala vas odstavili še Janeza Janšo, se je jasno pokazalo, da gre Slovenija po poti obnove moči komunistične kontinuitete. Men je blo že tedaj jasno, da ne bo nič iz lepe in urejene ter pravične, poštene in uspešne Slovenije. Zato se mi zdi skrajno neumno, ko nekdo razlaga, da so vsi politiki krivi za sranje, v katerem se je znašla Slovenija, če pa mi je blo že več kot 20 let nazaj jasn, da rdeče horde uničujejo perspektivo in sanje, ki smo jih imeli. Tukaj ni bilo prostora za razvoj normalne demokracije, ampak zgolj za nacionalno razdvojenost in kombinacijo brutalnega kapitalizma ter planskega gospodarstva, ko se nek "CK ZKS" odloča, komu bo dejal subvencije, vse skupaj pa dušijo previsoki davki. Pa na tisoče umetnih delovnih mest v javni upravi, kamor so rdečkarji zaposlil svoje sinove in hčerkice, in kar najeda in potaplja Slovenijo, in jo bo tud sesul. Ne pa neki "finančni trgi", ki so vsakomur, za katerega verjamejo, da bo kredite v celoti vrnir, tud pripravljeni posojat denar za majhne obresti. Zato ne krivit za sranje, v katerem smo, finančne trge in vse politike.

 

Zato tud predvsem zaradi delovanja rdečkarskih levakov v Sloveniji ne more bit sprave, in je tudi še nekaj časa ne bo. Klientelizem, katerega sprovajajo, je namreč skrajno nagnusen.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O cisto prav je razumel. Pico je totalen humanist (vecji kot ti in jaz http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png, tebe obrne tazadnji ideolog, ki pride mimo, mene pa tazaden koncept, ki pride mimo), s to napako, da zadeve jemlje osebno in je v teh spuscanjih na osebno raven lahko zelo neugoden.

 

....Vidim, da se eni zelo dobro spoznate na to...ko vete kaj je kdo mislil in razumel ...in odgovarjate že kar v njegovem imenu...pa čeprav je tu novinec....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/partyy.gif

Pišuka na L.F. se pa dogaja ringa raja.....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/up.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ylflower.gif ...

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tko to je moje mnenje o šeherezadah, ta zadnja ki je kej veljala je bla ona iz 1000 in ene noči, pa še tista je bila pravljičarka

 

Jest pa poznam eno Šeherezado, ki je zobarca http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/bucktooth1.gif To je pa tud vse, kar lahko konkretnega povem v tej temi o politiki.http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em45.gif To je namreč zame čisti mrk. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/Oogle_anim.gif Obupala nad politiki in politiko vobče. Nekaj se bo moralo v temeljih spremenit, dokler se ne bo, dokler na sistemski ravni vse ostaja isto, je v resnici čisto vseeno koga volimo - vsi so del tega sistema in samo znotraj njega lahko delujejo. Politiki, čisto vseeno, kakšne barve so, zelo očitno niso tisti, ki bi spreminjali sistem. Spodjesti ga bo treba od spodaj, počasi, a zanesljivo, tako kot voda spodjeda kamen, z drugačno zavestjo, drugačnim delovanjem v vsakdanjem življenju. Najbrž.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljena domoljubka,

 

 

 

Kar se zadeva tega, da se mi je zdela zadnja objava spoštovanega Pico Della Mirandole nadvse simpatična menim, da se mi ni potrebno pred vami ali komur koli drugemu na kakršen koli način zagovarjati. V končni fazi kolikor vem zaenkrat še nisem ničesar obtožen, po drugi strani pa javnih obsojanj ali linčev že zelo dolgo časa ne prakticiramo več, v kolikor se smem seveda malo pošaliti. Drugače pa menim, da sem v nadaljevanju svoje objave, pod zaporedno številko: 2834, v trenutni temi, nadvse transparentno namignil zakaj se mi je zdela omenjena Mirandolova izjava nadvse simpatična, kar je tudi uspela razbrati spoštovana Ceres ter verjetno še marsikatera druga uporabnica in uporabnik. Vaše morebitno nestrinjanje ali kakršna koli ozadja, ki jih imate s Pico Della Mirandolo, pa me v ničemer ne zadevajo in mi je za njih, odkrito povedano, tudi zelo malo mar, saj se ta zadevajo le vaju dveh osebno in nikogar drugega. Osebno bom podprl tako morebitne vaše kot tudi Mirandolove izjave in objave ter izjave in objave katere koli druge uporabnice ali uporabnika, s katerimi se bom tako ali drugače strinjal; pri čemer pa kot sem že predhodno izpostavil se ne nameravam ozirati po tem v kakšnih medsebojnih odnosih so posamezne uporabnice in uporabniki.

 

V zaključku bi vam želel omeniti le še, da sem pod svojim terminom: 'alefi' imel v mislih izključno posameznice in posameznike, ki razmišljajo, delujejo in se obnašajo podobno kot se to spoštovani alef. Kateri več kot le očitno sodijo v primitivne oblike družbenih predatorjev, katere strokovno označujemo s pojmom: sociopat. Kar pa se zadeva Pico Della Mirandole je ena izmed njegovih največjih pomanjkljivosti njegova rahla pretirana odkritost in neposrednost. A v kolikor se ne motim je to Pico Della Mirandola v eni izmed njegovih objav, v neki drugi temi na tem forumu, sam tudi povsem transparentno in jasno omenil oziroma v kolikor želite priznal. Vsi ljudje, vključno z menoj osebno, se soočamo s takšnimi ali drugačnimi lastnimi pomanjkljivostmi, razen seveda najrazličnejših 'alefov', ki so a priori popolni, vsevedni, vseprisotni in vsemogočni.

 

 

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljena domoljubka,

 

Kar se zadeva tega, da se mi je zdela zadnja objava spoštovanega Pico Della Mirandole nadvse simpatična menim, da se mi ni potrebno pred vami ali komur koli drugemu na kakršen koli način zagovarjati. V končni fazi kolikor vem zaenkrat še nisem ničesar obtožen, po drugi strani pa javnih obsojanj ali linčev že zelo dolgo časa ne prakticiramo več, v kolikor se smem seveda malo pošaliti. Drugače pa menim, da sem v nadaljevanju svoje objave, pod zaporedno številko: 2834, v trenutni temi, nadvse transparentno namignil zakaj se mi je zdela omenjena Mirandolova izjava nadvse simpatična, kar je tudi uspela razbrati spoštovana Ceres ter verjetno še marsikatera druga uporabnica in uporabnik. Vaše morebitno nestrinjanje ali kakršna koli ozadja, ki jih imate s Pico Della Mirandolo, pa me v ničemer ne zadevajo in mi je za njih, odkrito povedano, tudi zelo malo mar, saj se ta zadevajo le vaju dveh osebno in nikogar drugega. Osebno bom podprl tako morebitne vaše kot tudi Mirandolove izjave in objave ter izjave in objave katere koli druge uporabnice ali uporabnika, s katerimi se bom tako ali drugače strinjal; pri čemer pa kot sem že predhodno izpostavil se ne nameravam ozirati po tem v kakšnih medsebojnih odnosih so posamezne uporabnice in uporabniki.

 

V zaključku bi vam želel omeniti le še, da sem pod svojim terminom: 'alefi' imel v mislih izključno posameznice in posameznike, ki razmišljajo, delujejo in se obnašajo podobno kot se to spoštovani alef. Kateri več kot le očitno sodijo v primitivne oblike družbenih predatorjev, katere strokovno označujemo s pojmom: sociopat. Kar pa se zadeva Pico Della Mirandole je ena izmed njegovih največjih pomanjkljivosti njegova rahla pretirana odkritost in neposrednost. A v kolikor se ne motim je to Pico Della Mirandola v eni izmed njegovih objav, v neki drugi temi na tem forumu, sam tudi povsem transparentno in jasno omenil oziroma v kolikor želite priznal. Vsi ljudje, vključno z menoj osebno, se soočamo s takšnimi ali drugačnimi lastnimi pomanjkljivostmi, razen seveda najrazličnejših 'alefov', ki so a priori popolni, vsevedni, vseprisotni in vsemogočni.

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo

 

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em119.gif ......

 

Spoštovani KoryuBuda !

 

Seveda vas ni nihče obsojal in tudi ni se vam potrebno nič zagovarjati...tako kot se meni najbržda ni potrebno zagovarjati glede smeha, ki ga je sprožilo vaše cenjeno, strokovno in spoštljivo mnenje do Vam, sicer nepoznanega Alefa ( http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_blush.gif), ki ga je doletela Vaša nadvse duhovno strpno, umirjena, "logična" diagnoza -Sociopat...

Glede na vašo hitrost dojemanja, odzivanja ter etiketiranega označevanja osebkov, ki jih tu ne poznate ... bi rekla, da je vaša veščina in strokovnost, ki jo predstavljate v oni drugi temi ... na zelo visokem komunikativnem nivoju...

Prav gotovo boste tu na našem forumu zelo dobrodošli, saj boste, kot ste že ugotovili, tukaj našli kar nekaj sorodno spoštovanih dušic, ki vas bodo hipno razumele....

Če mi dovolite, bi Vam ob svoji skromni meditacijski sposobnosti, ki jo sem in tja uporabim, lahko celo predlagala, da bi bile tovrstne debate - kako je Alef primer sociopata, Pico Della Mirandola pa le s pomanjkljivostjo rahle pretirane odkritosti in neposrednosti...najbolj primerne ob skupnem uživanju tradicionalnega čaja.

 

Dovolite mi, da se tu s postankom še malo nasmejem....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png ....(sem pač danes malo dobre volje )

 

Za nas ostale, ki se pač s takšnim načinom instant označb ne moremo strinjati, pa vas naprošam za nekaj potrpežljivosti ob tem, ko spoznavamo vaše strokovne prispevke japonske tradicionalne veščine...

 

Sčasoma se bomo že kako približali in poiskali tiste skrite nitke, ki se prepletajo iz ozadja in nas povezujejo v celoto....sem prepričana...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Tudi jaz Vas najlepše pozdravljam ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/hypnodisk.gif ...

 

Domoljubka

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Super tema, sociopati in politika. KoryuBudo, se vam da pojasniti, kaj loci sociopata od nesociopata? Sama sem namrec prebrala nekaj clankov na to temo in prisla do sklepa (da povzamem), da ima sociopat predvsem nadpovprecno sposobnost fokusa na svoj cilj, da je sposoben odmisliti ovire okolice, da ga doseze. Res je, da si cilje postavljamo z razlicnih nivojev razvite osebnosti in etike, vecinoma pa iz nasega ega, celo tistega dela, ki mu vi pravite inflaciranega, vendar je to lastnost prakticno vseh uspesnih posameznikov in izgleda, da se jo v raznih solah samopomoci celo ucijo. Oz da recem drugace, nesociopati se za uspeh v tej druzbi sele morajo naucit biti sociopati. Vsi vrhunski rezultati namrec zahtevajo totalen fokus in istocasno sposobnost odmisliti okolico (tudi to, da pustis otroke, ker te klicejo gore v Himalaji npr). To me res bega, ker kolikor sama poznam nekaj res uspesnih posameznikov po teh merilih druzbe, jih mirno lahko vse po vrsti oznacim za sociopate, ceprav na prvo zogo ne delujejo tako. Znani sociopat je bil npr. Steve Jobs, nasih se pa ne upam poimensko izpostavljat.

 

 

 

Pozdravljena Ceres,

 

 

Kar se zadeva patoloških psiholoških in psihičnih procesov in pojavov, ki postopoma usmerijo posameznika na pot, ki ga usmerja na pot sociopata, je potrebno prvo izpostaviti, da ne gre za preproste ali enovite patološke psihološke in psihične procese in pojave, temveč so slednji nadvse raznoliki, kompleksni ter medsebojno prepleteni in soodvisni. Zaradi česar jih je potrebno obravnavati nadvse previdno in preudarno. Vendar pa lahko navkljub njihovi raznolikosti, kompleksnosti ter medsebojni prepletenosti in soodvisnosti izpostavimo naslednje njihove skupne imenovalce:

  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja šestih primarnih arhetipov (arhetip numine, arhetip matere, arhetip očeta, arhetip otroka, arhetip heroja in arhetip preobrazbe);
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja posameznih aspektov šestih primarnih arhetipov;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja posameznih arhetipskih simbolov šestih primarnih arhetipov;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja posameznih arhetipskih oblik vedenja, ki izvirajo iz šestih primarnih arhetipov;
  • Prisotnost patoloških oblik posameznih šestih primarnih arhetipov, aspektov šestih primarnih arhetipov, arhetipskih simbolov šestih primarnih arhetipov in arhetipskih oblik vedenja, ki izvirajo iz šestih primarnih arhetipov;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja štirih primarnih nagonov (nagon po mirovanju, ne delovanju - nagon psihične inercije, nagon po prehranjevanju, nagon po samoohranitvi in spolni nagon);
  • Prisotnost patoloških oblik štirih primarnih nagonov;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja pogojnih refleksov;
  • Prisotnost patoloških oblik pogojnih refleksov;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja primarnih orodij zavesti (osebna vera, osebna volja, osebna izbira, nevolativne misli, volativne misli, nezavedni miselni tok, zavedni miselni tok, pojmi, verbalni jezik, abstraktni in linearni miselni procesi, vrline in ideje);
  • Prisotnost patoloških oblik primarnih temeljnih orodij zavesti;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja štirih primarnih orodij zaznave (občutek, občutenje, čustvo in čustvovanje);
  • Prisotnost patoloških oblik štirih primarnih orodij zaznave;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja šestih primarnih orodij intuicije (zaznavno-intuitivni občutek, slutnja, intuitivno vedenje, uvid, spoznanje in razsvetljenje; prve tri primarna orodja intuicije označujemo s skupnim pojmom: videnje);
  • Prisotnost patoloških oblik šestih primarnih orodij intuicije;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja primarnih orodij nezavednega dela jaza - sence;
  • Prisotnost patoloških oblik primarnih orodij nezavednega dela jaza - sence;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja primarnih orodij zavednega dela jaza - ega;
  • Prisotnost patoloških oblik primarnih orodij zavednega dela jaza - ega;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja primarnih orodij arhetipskih oblik osebnosti - person;
  • Prisotnost patoloških oblik primarnih orodij arhetipskih oblik osebnosti - person;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja primarnih orodij nezavednih oblik osebnosti - person;
  • Prisotnost patoloških oblik primarnih orodij nezavednih oblik osebnosti - person;
  • Nezmožnost zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja primarnih orodij zavednih oblik osebnosti - person;
  • Prisotnost patoloških oblik primarnih orodij zavednih oblik osebnosti - person;
  • Prisotnost patološke oblike psihološkega procesa: inflacije jaza;
  • Prisotnost patološkega psihološkega pojava: negativne samopodobe.

 

Kot lahko vidimo so že sami skupni imenovalci najrazličnejši psiholoških in psihičnih procesov in pojavov, ki privedejo do patološkega psihološkega pojava: sociopata, nadvse raznoliki, kompleksni ter medsebojno prepleteni in soodvisni. Vse zgoraj omenjene psihološke in psihične procese in pojave sem podrobneje predstavil v svojih strokovnih delih: Sei Shin Do, Temeljni principi Buda in Um Buda, medtem ko jih nadaljnje podrobneje obravnavam v sklopu svojega izobraževalnega programa: Poenotenje uma in telesa (Shin Shin Toitsu) ter v sklopu svojega izobraževalnega programa: Uporaba znanj in učenj Koryu Buda za potrebe vodenja in poslovanja delovnih organizacij.

 

Na osnovi predhodno povedanega bi na tem mestu, kar se zadeva razlike med sociopati in ostalimi predstavniki družbe, želel izpostaviti zgolj sledeče. V večini primerov se sociopat najpogosteje razlikuje od ostalih predstavnikov družbe zgolj po tem, da ni zmožen zavednega zavedanja, spoznavanja, preučevanja, obvladovanja, nadzorovanja in preseganja njegovih štirih primarnih nagonov. Zaradi česar bi tudi predlagal, da se na kratko ustavimo pri štirih primarnih nagonih.

Prvi primarni nagon je tako imenovani: nagon po mirovanju, ne delovanju - nagon psihične inercije, kateri usmerja posameznika bodisi v mirovanje, ne delovanje bodisi v lenobo ali nemirnost. Drugi primarni nagon je tako imenovani: nagon po prehranjevanju, kateri usmerja posameznika bodisi v osebno razvijanje bodisi v pohlep. Tretji primarni nagon je tako imenovani: nagon po samoohranitvi, kateri usmerja posameznika bodisi v razvijanje njegove človečnosti in povezovanje z ostalimi ljudmi bodisi v sovraštvo. Četrti primarni nagon pa je tako imenovani: spolni nagon, kateri usmerja posameznika bodisi v ustvarjanje družine in družbe bodisi v uničenje družine in družbe.

 

Čeprav se sleherni sociopat sooča s patološkimi oblikami vseh štirih njegovih primarnih nagonov, od slednjih v večini primerov zdaleč najvidneje prevladujejo patološke oblike nagona po prehranjevanju in nagona po samoohranitvi, katerim s tesnim zaostankom sledijo patološke oblike spolnega nagona, medtem ko patološke oblike nagona psihične inercije opravljajo zgolj podporno vlogo predhodno omenjenih treh primarnih nagonov. Na kratko in na zelo poenostavljen način opisani psihični proces dejansko predstavlja primarno osnovo/izvor za porajanje patološkega psihološkega pojava: sociopata. Iz česar sledi, da v kolikor želimo na kakršen koli način terapevtsko pomagati posamezniku, ki se sooča s patoloških psihološkim pojavom: sociopata, ga moramo slej kot prej na takšen ali drugačen način soočiti z opisanim izvorom njegovih težav. Pri čemer pa moramo biti nadvse previdni in preudarni, saj imamo opravka s tako imenovanim: disfunkcionalnim posameznikom, kateri smatra samega sebe za funkcionalnega posameznika. Kar na eni strani tudi pojasnjuje izrazito močen odpor sociopatov do kakršnih koli oblik njihovega terapevtskega zdravljenja. Na drugi strani pa omenjeni njihov odpor tudi pojasnjuje dejstvo, da sodobne družbe načeloma vodijo disfunkcionalni posamezniki. Zaradi česar imajo tovrstni posamezniki iluzorni občutek oziroma bolje rečeno prepričanje, da lahko v sodobnih družbah uspevajo le njim podobni posamezniki, torej disfunkcionalni posamezniki.

 

Pri kakršni koli obravnavi ali razpravi o patoloških psihičnih in psiholoških procesih in pojavih, kot je to na primer: patološki psihološki pojav sociopata, moramo tudi nadvse resno upoštevati, da kakršno koli iskreno in predano preučevanje delovanja človekovega uma in psihe v sodobnih zahodnih družbah še vedno nosi stigmo nekakšnega vsesplošno družbeno sprejetega tabuja. Kar med drugim tudi potrjuje nadvse izrazito močen odpor sodobnih zahodnih družb na eni strani, da bi sprejele strokovni pojem: bolezni uma ter na drugi strani, da bi na kakršen koli način kakor koli resneje upoštevale spoznanja, odkritja, znanja in učenja različnih smeri zahodne psihologije. Kar je moč sorazmerno zlahka razumeti, v kolikor upoštevamo, da je zahodna civilizacija tekom zadnjih 300 - 350 let njenega razvoja postavila razum in kognitivne procese na piedestal nekakšnega vsesplošno sprejetega družbenega ideala. Iz česar posledično sledi, da kakršno koli iskreno in predano preučevanje delovanja človekovega uma in psihe dejansko ruši omenjeni vsesplošno sprejeti družbeni ideal iz njegovega piedestala. Sodobne zahodne družbe in posledično tudi celotna zahodna civilizacija se lahko soočijo s kakršno koli njihovo pomanjkljivostjo, dokler ostaja omenjeni njihov vsesplošno sprejeti družbeni ideal varno na njegovem piedestalu, medtem ko bodo nadvse burno ter predvsem iracionalno odreagirale na kakršno koli nakazovanje, da mora slednji pasti z njegovega piedestala. Zaradi česar tudi tako zelo težko sprejmejo 'možnost' obstoja tako imenovanih: bolezni uma, kakor se tudi nadvse težko soočajo s kakršnimi koli lastnimi patološkimi psihičnimi in psihološkimi procesi in pojavi, saj tovrstne zadeve več kot le jasno rušijo njihov najbolj sveti ideal z njegovega tako težko priborjenega piedestala.

 

A dejstvo ostaja nespremenjeno s postavitvijo omenjenega vsesplošnega sprejetega družbenega ideala so si zahodne družbe in zahodna civilizacija za določeno obdobje zagotovile izrazito prednost na najrazličnejših področjih pred vsemi ostalimi človeškimi družbami in civilizacijami, vendar pa so v zadnjih 300 - 350 letih njihovega razvoja omenjeno prednost bolj kot ne v celoti izčrpale. Na kar med drugim tudi več kot le jasno nakazujejo najrazličnejše problematike, s katerimi se soočajo zadnjih 100 let njihovi predstavniki tako na individualni kot tudi na širši družbeni ravni. Vse najrazličnejše problematike, s katerimi se zadnjih 100 let soočajo zahodne družbe in zahodna civilizacija več kot le jasno nakazujejo na vnovično prebujanje arhetipa preobrazbe na širši družbeni ravni kolektivno nezavednega. Sleherno prebujanje arhetipa preobrazbe na širši družbeni ravni kolektivno nezavednega, pa vedno najavlja prihod izrazitih sprememb bodisi na bolje bodisi na slabše, katere lahko posamezno civilizacijo usmerijo bodisi na pot vnovičnega preporoda bodisi na pot postopnega zatona in propada. V kolikor zahodne družbe in zahodna civilizacija nameravajo preživeti prihajajoče obdobje naglih in burnih sprememb, bodo morale resno in temeljito premisliti o najrazličnejših radikalnih reformah njenih družbeno vsesplošno sprejetih idealov ter marsikaterega od obstoječih zamenjati iz mesta njegovega trenutnega svetega in nedotakljivega piedestala.

 

V prihajajočem obdobju naglih in burnih sprememb je za celotno zahodno civilizacijo tako ključnega pomena, da preseže njene dosedanje družbeno vsesplošno sprejete predsodke, stereotipe, poglede, stališča, mnenja, razlage, razmišljanja, doktrine, dogme... ter prepričanja in verovanja o delovanju človekovega uma in psihe. V kolikor bo v tem uspela si bo znova zagotovila izrazito prednost pred ostalimi svetovnimi družbami in civilizacijami, v nasprotnem primeru pa bo zdrsnila na pot postopnega zatona. In eden izmed nadvse pomembnih korakov v tej smeri je tudi ta, da začne obravnavati patološki psihološki pojav: sociopata takšnega kot resnično je, brez kakršnih koli olepšav ali dodatkov. Namreč sociopat je zgolj eden izmed mnogih možnih predstavnikov tako imenovanega: disfunkcionalnega posameznika, kateri tvori tako imenovano: disfunkcionalno družbo in posledično tudi tako imenovano: disfunkcionalno civilizacijo. Prav tako pa je tudi eden izmed ključnih korakov v omenjeni smeri tudi spoznanje zahodnih družb, da se soočajo z nadvse perečo problematiko disfunkcionalne družbe, katero vodijo disfunkcionalni posamezniki. Kateri so ostali ujeti v patološki obliki inflacije jaza, ki jih nadaljnje usmerja v izpolnjevanje in doseganje izključno njihovih kratkoročnih patoloških/iluzornih egocentričnih ambicij, ciljev, želja, hotenj in hrepenenj. S čimer tovrstni posamezniki nezavedno, s pomočjo posrednih ali neposrednih sredstev, vsiljujejo njihove patološke oblike najrazličnejših psihičnih in psiholoških procesov in pojavov celotnim družbam, katere na takšen ali drugačen način vodijo.

 

 

 

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jup - veliko citiranega teksta, stokovnoge dela in znanja je potrebno, da nekoga označimo - kot sociopata...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

... Nekaterim pa to ni potrebno ....

...Nekateri so pač strokovno tako usposobljeni, da ne potrebujejo drugega kot zgoraj navedeno teoretično znanje, citiranje, ter iznajdljivost ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png ....

Prakso vrednotenja neke človeške osebnosti so pač enostavno sposobni zgraditi na dveh prebranih postih ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/OK-thumb.gif ...

Viveka človek budni, viveka in gjana ! ...

 

Ja teorija zna bit zelo daleč od prakse;

...Za čisto zavest je potrebna zunanja in notranja čistost......

 

Se pa da iz marsičesa na tem svetu kaj pametnega naučiti....zato tudi strpnost Domoljubka, strpnost....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma sej človek ne ve, kaj bi rekel http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_eek.gif resda postavljanje diagnoz na podlagi postov ni nič novega tule, da imamo sociopata med nami, pa res nisem vedela http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon16.gif

Ob tem se mi postavlja vprašanje, kako da ga ostali postavljalci diagnoz do sedaj niso odkrili http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/scratchchin.gif to ni ok, take bi bilo treba prec razkrinkat, da ne bodo škodo delal.

... včasih ne vem, a sanjam al je to resničen forum z resničnimi ljudmi http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ceres, si pa lepo zapičila svojo raketo nekaterim prav v ta zadnjo, kompliment,

saj je čist razumsko, da se odzivaš na nekaj, čist podobno, kot zdaj, ko tipkam na tipkovnico in se na

ekranu nekaj odziva na moje gibe s prsti. Znanost je pač odlična predvidljivost.

 

Mene nebi motilo, če bi me nekdo označil za nekaj, saj pa vsi predalčkamo in to je logično in razumno,

kako pa drugače ločit svinje od kamel npr....

 

Predlagam nekaterim, da naj si ne jemljejo vsako metaforo kot nekaj stvarnega in resnega,

ali celo lastnega. Dejstvo je tudi, nekaj kar te vzburi ti tudi nekaj pomeni. A ni to nagonsko?

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej ne vem None, če te razumem, v kaj sem zapičila.... mene ti sociopati zanimajo, kot lastnost, pa se s tem nisem niti strinjala, niti ne strinjala, da nekdo konkreten je ali ni sociopat. V bistvu me niti ne zanima, bolj me zanima razprava o družbi, ki v bistvu zahteva, da je človek skoraj sociopat, da uspe po njenih merilih.

 

Sploh sem pa tudi jaz že slišala v službi oznako, da sem sociopat, in to pazi zakaj: ko sem sklicala sestanek ob npr. 9. uri, pet minut čez devet nisem več dovolila vstopa zamudnikom na sestanek. In končan je bil tudi po planu, ker sem mnenja, da vsak sestanek, ki traja več kot eno uro, ni sestanek, ampak blues. Pa zato, ker me ni zanimalo poslušati, zakaj se nekaj ne da, ampak sem hotela akcijske plane. Tako da.... ja, zanima me,kaj to sociopatizem sploh je.

 

To je že vse prav Ceres .

Sam ti sprašuješ nekako kot vidim tiste, ki nimajo ravno treh pik na broju... kar se tiče spoštljivosti do drugih...

 

Jaz se pač ne morem strinjati s tistimi, ki razlagajo neke teorije glede strpnosti in uvidevnosti, humanosti ...potem pa sami na primeru zmrznejo....

Nekako celo bolj verjamem takim kot je Pico, ki se ne morejo dolgo pretvarjati ...No ja ...ali pa ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

In kaj si misli Pico glede Alefa...pa tudi vemo tisti, ki smo že nekaj časa tukaj ...

Tk, da.....

 

KoryoBudo pa v oni temi razlaga o strpnem dialogu...potem pa tukaj na podlagi čisto prijaznega posta Alefa določi, da je sociopat in da ima primitivne, predatorske vzgibe...A ni to mal čudno ? (Od koga sem že slišala točno takšne razlage ?http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png )

Pico, ki se pa res tako izraža je pa zanj le rahlo odkrit in neposreden....

A je potem dober psiholog ?

Jaz takega lih ne bom spraševala za mnenje...to je kot bi slepec, slepca vodil....

 

Eeeee..koga zdaj tu kdo farba ?

Normalen človek vklopi opozorilno lučko...in mene ponavadi ne zavaja ne prvi, ne zadnji vtis....sploh pa ne količina napisane teorije.

Sledim pač kolikor- toliko budno vmes . Ponavadi me ne zanaša pri takšni igri besed in kljub temu, da preberem lahko znotraj tega kaj koristnega si lahko mislim s kakšnim človekom se pogovarjam...

Če si dovolim mal svojega osebnega mnenja lahko celo rečem ,da je KoryoBudo "rahlo" iritiran....kar ni v skladju s tistim kar želi prikazati, da je že dosegel v svoji japonski veščini...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_wink.gif

 

Je pa tema okoli sociopatov vseeno zanimiva in tekst, ki ga je objavil KoryoBudo tudi teoretično berljiv...

Zato zaradi mene komot debatiramo o tem...

Tudi razumem, da te tema lahko zanima ...Sej mene tudi...

Ni mi pa všeč, če se tema začne z vprašanjem, znotraj tega te pa recimo ne zanima kako se je zdaj tam znašlo Alefovo ime kot podlaga za primer sociopata ???...

E !

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Baš sam se nasmijao...Alef- sociopat...prej bi to rekel za nekatere znane politike al pa koga drugega...Po uradni definiciji, ki velja za sociopate, od oka gledano, Alef ustreza temu profilu samo kakšnih 10%...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png

 

Domy...evo ruke...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gif Sigurno se ti je med meditacijo pojavil kakšen preblisk al pa delček razsvetljenja...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

KoryoBudo pa v oni temi razlaga o strpnem dialogu...potem pa tukaj na podlagi čisto prijaznega posta Alefa določi, da je sociopat in da ima primitivne, predatorske vzgibe...A ni to mal čudno ? (Od koga sem že slišala točno takšne razlage ?http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png )

Pico, ki se pa res tako izraža je pa zanj le rahlo odkrit in neposreden....

A je potem dober psiholog ?

Jaz takega lih ne bom spraševala za mnenje...to je kot bi slepec, slepca vodil....

 

Razlika med alefom in picotom je v tem, da prvi koryubuda ni nič pohvalil, medtem ko drugi s hvalo ni skoparil. Načitani svetovljani gor ali dol, na komplimente ljudje nismo imuni in tistim, ki nas hvalijo, raje pogledamo skozi prste. Pico tole izkorišča že zelo dolgo.

 

Je pa ful smešno brat tole...

A - 'ne nas učit 100x slišanih resnic, že vse vemo'

K - 'vaš način je primitiven in agresiven'

P - 'hahhaha, a vam je povedal a, hlapci jebeni, zagrebite se v gnoj'

K - 'joj, kako je tale zgornja objava nadvse simpatična oh ah'

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.pnghttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.pnghttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png to je za v teater http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

 

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Razlika med alefom in picotom je v tem, da prvi koryubuda ni nič pohvalil, medtem ko drugi s hvalo ni skoparil. Načitani svetovljani gor ali dol, na komplimente ljudje nismo imuni in tistim, ki nas hvalijo, raje pogledamo skozi prste. Pico tole izkorišča že zelo dolgo.

 

Je pa ful smešno brat tole...

A - 'ne nas učit 100x slišanih resnic, že vse vemo'

K - 'vaš način je primitiven in agresiven'

P - 'hahhaha, a vam je povedal a, hlapci jebeni, zagrebite se v gnoj'

K - 'joj, kako je tale zgornja objava nadvse simpatična oh ah'

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.pnghttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.pnghttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png to je za v teater http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png

 

http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em119.gif http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em45.gifhttp://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/em119.gif

 

 

...Pazi zdej nadaljevanje limunade....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/laugh.png !

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljena Ceres,

 

 

Nadvse me veseli, da ste ponovno prebrali mojo objavo pod zaporedno številko: 2834, na 114. strani v trenutni temi, ter ste opazili, da sem uporabil izraz: 'alefi'. Mogoče ne bi škodovalo še kakšni drugi uporabnici ali uporabniku, da bi si omenjeno mojo objavo ponovno malo pozorneje prebral ter tudi dejansko poizkusil razumeti njeno vsebino, namesto da se toliko ukvarjajo ali imam, po njihovem 'strokovnem' mnenju, le teoretično ali pa imam tudi kaj praktičnega znanja.

 

Najrazličnejše spekulacije in 'obtoževanja' posameznikov, da ima avtor posamezne objave/razlage zgolj teoretično znanje, medtem ko nima praktičnega znanja načeloma v večini primerov nakazuje zgolj na to, da se tovrstni posamezniki dejansko niso niti potrudili razumeti avtorjeve objave/razlage, ter da slednjo presojajo izključno na osnovi njihovih najrazličnejših iluzornih občutkov in občutenj, predsodkov, stereotipov ter podobnih zadev. Naslednji argument tovrstnih posameznikov pa je, da bi jim, po njihovem 'strokovnem' mnenju, moral avtor še bolj 'transparentno' predstaviti razlago posamezne njegove objave. Kateremu seveda nemudoma sledi nadaljnji njihov argument, da bi jim, po njihovem 'strokovnem' mnenju, moral avtor predstaviti razlago posamezne njegove objave na veliko krajši način, saj oni vendarle nimajo časa prebirati objav daljših od 2 oziroma največ 3 odstavkov. Katerega nato seveda nemudoma podkrepijo še z nadaljnjim njihovim argumentom, da v kolikor ima avtor resnično tudi toliko praktičnega znanja kot ima, po njihovem 'strokovnem' mnenju, teoretičnega, bi jim moral biti sposoben obrazložiti najbolj kompleksne in zahtevne strokovne tematike in problematike na način, ki bi ga razumel 5 letni otrok. Pri čemer se vedno znova sprašujem zakaj gre tovrstnim posameznikom tako zelo v nos, ko jih avtor posamezne objave dejansko obravnava kot 5 letne otroke ter jih preprosto ne upošteva pri obravnavi kakršnih koli kompleksnejših in zahtevnejših strokovnih tematik in problematik, katere a priori presegajo sposobnosti razumevanja 5 letnega otroka? Seveda je to le moje skromno vprašanje vsem tovrstnim posameznikom, ki obravnavajo sami sebe kot 5 letne otroke.

 

 

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Spoštovana Ceres !

 

No ja ...pa dajmo še enkrat prebrat.

Še ti se ne moreš spomniti o čem Alef sicer piše....

Od kje pa bi potem lahko KoryoBudo s takšnim prepričanjem lahko razlagal, da ima v mislih izključno posameznice in posameznike, ki razmišljajo, (in pazi -delujejo ) ter se obnašajo podobno kot spoštovani Alef..

 

Ja kolko tega uvida pa ima KoryuBudo, če je prvič prišel v temo in prebral njegova dva posta, ki nista nakazovala nič kaj takega o čemur KoryuBudo nato piše ?...

In ali bi njemu že japonska veščina o kateri se je razpisal dovoljevala etiko takšnega odgovora...še zlasti, če je na takšnem strokovnem nivoju kot razlaga ???

Saj se tudi ostali ukvarjamo s kakšno vrsto duhovnosti...ampak ne trdimo, da smo strokovnjaki, da o tem poučujemo druge, pišemo knjige...

...Tako, da nam so kiksi strastnega obnašanja in reakcij še nekako domači.....na tem nivoju kot KoryuBudo pripenja naslove - pa ne več...

Takšni ljudje modrujejo potiho in 33x premislijo preden se izrečejo...

 

Meni je pa čist jasno, kakšna oseba lahko uparablja takšno primerjanje in tekst......Zato te navednice, ki jih je uporabljal v tem kontekstu kot je napisal nimajo slovničnega pomena ....

(Mimogrede zadnjič, ko sem se pa sama izrazila v nekem postu, da bi dala neke modele na "odstrel "...si pa te navednice čisto drugače razlagla kot je bil moj kontekst.... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png )

 

Eeee...obstaja en rek ; Što je babi milo, to joj se i snilo ...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/sing.gif ...

 

Še enkrat pogled na tekst KoryuBude...potem pa zaključim s tem;

 

Pozdravljena domoljubka,

 

 

V zaključku bi vam želel omeniti le še, da sem pod svojim terminom: 'alefi' imel v mislih izključno posameznice in posameznike, ki razmišljajo, delujejo in se obnašajo podobno kot se to spoštovani alef. Kateri več kot le očitno sodijo v primitivne oblike družbenih predatorjev, katere strokovno označujemo s pojmom: sociopat. Kar pa se zadeva Pico Della Mirandole je ena izmed njegovih največjih pomanjkljivosti njegova rahla pretirana odkritost in neposrednost.

A v kolikor se ne motim je to Pico Della Mirandola v eni izmed njegovih objav, v neki drugi temi na tem forumu, sam tudi povsem transparentno in jasno omenil oziroma v kolikor želite priznal. Vsi ljudje, vključno z menoj osebno, se soočamo s takšnimi ali drugačnimi lastnimi pomanjkljivostmi, razen seveda najrazličnejših 'alefov', ki so a priori popolni, vsevedni, vseprisotni in vsemogočni.

 

 

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo

 

In sedaj še ti na to ;

 

 

Okej,... kdo je pravzaprav sociopat? Tisti, ki doživlja ugodje ob trpljenju drugega, ni, ker to so sadisti. Sociopati se samo ne pustijo motit, in
sposobni iti mimo trpljenja drugih, da dosežejo svoj cilj.

 

....O Picotu imam pa drugačno mnenje očitno kot marsikdo, čeprav ga osebno ne poznam - vidim ga predvsem kot neverjetno brihtnega in toplega človeka.

 

PS 2

Sem zdajle še enkrat prebrala debato med Alefom, Picotom in KoryBudo....

 

No po praksi branja in pisanja Pica...bi verjetno mnogi tukaj lahko sklepali, da bistrost še..... toplina pa ni ravno njegova vrlina...

...Je pa kot pravi tudi nekaj Dalmatinca...tak, da vse je še možno....

Takšno mnenje bi jaz morda upoštevala le, če bi ga ti osebno poznala...Pa še to bi bil le odnos do tebe ...

Pa praviš da ne ...zato ti bom malo težje verjela....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/tongue.png ... (Pa četica tistih, ki so tukaj zaključili sodelovanje glede na njegove provokacije in žalitvice ...bi te tudi zdaj malo čudno gledala...pa čeprav bi se potem nekateri v zagovor oglasili, da je to njihov individualni problem, če se pustijo razžalit in sprovocirat... )

Toplota, empatija pa to vsekakor ne more biti...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png .....

Pristranskost pa ja.

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

..Vidla, vidla v čarobni kugli, da sta istočasno vstopila KoryuBudo In Pico.

KoryuBudo je odgovoril nam, ki ne zanamo brati dveh odstavkov....Pico zadovoljen odšel na epilog nogometne tekme .....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/up.gif

Ceres v igri med dvema ognjema preživela...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/smile.png

 

happy end...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/love3.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..Eh Ceres ....rada te mam....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/icon25.gif ....

Pa sej Picota tud...

...Sam tko;

...sem mogu, sem moglu.... Bi reku Pico....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/music336.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo, glihkar mi je tole priletelo pred oči - Moji ljubi sociopati

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

~

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ojej se lahko kar dam v to kategorijo! - Ampak z moralnim prizvokom, ala bolj etično podkovan sociopat...

Ali pa tudi ne..._)

 

Svet poln čebel delavk.

 

 

Okej,... kdo je pravzaprav sociopat? Tisti, ki doživlja ugodje ob trpljenju drugega, ni, ker to so sadisti. Sociopati se samo ne pustijo motit, in sposobni iti mimo trpljenja drugih, da dosežejo svoj cilj. Pri tem so sposobni zelo dobro razumeti motive in želje soljudi, in jih pravzaprav poznajo do obisti in znajo to uporabiti v svoj prid. V stresnih okoliščinah so mrtvo hladni in ko se vsi čustveno vzburijo, so oni en sam razum.

 

Kar je bilo šokantno meni je to, (pa zdaj ne najdem tistega članka) , da praktično ne moreš biti vodja ne da bi imel sociopatske lastnosti. Ne moreš biti direktor, minister, urednik časopisa, ..... ne da si sociopat. To me tukaj fascinira in ne vem, ali je to res.

 

Še en primer: v eni skupini je nekdo (ki ga zelo cenim) nekoga drugega označil za sociopata in ga izključil iz družbe. Kasneje se je ta izključen človek izkazal za najuspešnejšega med nami.

 

PS

Domy, razumem tvoj point. KoryBudo ima veliko teoretičnega znanja in me ta trenutek to, na osnovi česa je tako ocenil Alefa manj zanima..... Alefa ne poznam, ne oglaša se v času, ko se jaz, za nazaj se mi pa ne ljubi brskati. Mogoče bi ga o tem vprašal Alef sam a? O Picotu imam pa drugačno mnenje očitno kot marsikdo, čeprav ga osebno ne poznam - vidim ga predvsem kot neverjetno brihtnega in toplega človeka.

 

PS 2

Sem zdajle še enkrat prebrala debato med Alefom, Picotom in KoryBudo. KoryBudo ni Alefa označil za sociopata, uporabil je izraz "alefi" na podlagi Picotovega odgova Alefu in tam pripisanih lastnosti.

dReAM

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo, da je v temo prišla komentirat, še ena, ki si ne more pomagat, da bi svoje nepoznavanje tematike nesebično ne delila z drugimi,

Čeprav je do te intervence v temi imela en samcat post , uvodni.

nekaj tko k Šaman, pač neki mora napisat, ker misli, da je to obvezno.

 

Pa da razčistim, tole zgodbo, čeprav imam dejansko ne več samo mnenje ampak gotovost, da so tukajšnji komentatorji, povečini razdeljeni v tri kategorije

Zlonamerni, neumni, naivni

 

Tista tretja v katero ste se sedaj podzavestni umestili, je žal domena onih do nekje 21 leta starosti, nad to starostjo človek več ne more iskat opravičila v naivnosti.

 

Govorim seveda o politiki in z njo povezano zgodovino.

 

Za večino sem že prišel do zaključka da so neumni, zlonamerna je mogoče glih samo ena in samo ena oseba, ki je sodelovala ali sodeluje v tej debati, bl v ozadju, bl hujska.. tko tu in tam špikne.. inteligentno, brez dokaza..

 

 

Torej

 

čeravno sem to sploh eni dotični osebi, k me ima najbl po zobeh in pri njej pač zdej vem, da je razumsko omejena, v svoji biti, a kot taka neškodljiva..

o sebi razkril marsikaj

 

ta oseba torej ve

 

da so moji stari starši bili v partizanih oz. s partizani sodelovali

da so pa poznali tudi drugo plat resnice

da je moje stališče o NOB vedno enako, in sicer

 

od leta 1941 - 1945 je bil to pravični boj za osvoboditev

od 1945 - je bila to sramotna zloraba boja za osvoboditev

 

Ta dva pojma ločujem, kot ločim pojem partizan med vojno in partizan po vojni..

 

 

na žalost, je v Sloveniji število partizanov nekak z leti konstantno rastlo, dokler se ni recimo v letu 2013 potrojilo..

namreč že semena partizanov,oplojena nekje v 60 letih, so po difoltu partizani.

 

in še to sem zapisal, da celo razumem, poboje med vojno in neposredno po vojni, ker vem, da se to dogaja, ker je prisoten bes, maščevalni nagon, in bi verjetno jst v tistmu cajtu tut poknil brez sodišča tiste, k so mi pobil družino..soborca, kravo Cilko, etc etc..

 

NE RAZUMEM PA MOLK IN LAGANJE CELIH 45 LET!

SPLOH NE LAGANJA!

In ne razumem, da so še danes ljudje prepričani v to, da je to bilo pravično, ni bilo pravično.

 

kot nobeno maščevanje nad civili in ujetniki ni pravično..

 

Gre za zločin!

 

Tolk o polpretekli zgodovini

 

zdej pa še zgodba o Alefih

 

Kolkr sem bral, je pač Alef prvi napadel Koryubuda, z ciničnim tonom (za cinizem je pa žal treba imet več pameti kot sogovornik in nikakor ne občutno in z vesolja vidno, manj)

 

čeprav je Koryubudo podal v nekih drugih temah, katere Alefi ne vberejo, ker so navajeni selektvino brat sam tist, kar partija reče, oziroma oni mislijo da je za brat, svoj življenski praktikum, je še zmeraj bil deležen neupravičenih kritik okol teorije in prakse in to verjetno od takih ki sveto prisegajo samo na teorijo..

 

Jaz pač vem, da je problem v tej državi, da se kot levica deklarira tista struja ljudi, ki si na vse kriplje prizadeva ohranjat status quo, (v omikanem svetu je taka desnica)

Desnica bi pa rada uvedla ne glih preveč korenite spremembe (običajno v omikanem svetu to počne levica)

 

Zakaj?

 

zato, ker je levica v Sloveniji lastnica in upravljalka s kapitalom tako zasebnim kt družbenim

 

To seveda Domoljubki, kljub svojim letom, še zmeraj ne kapne. in ji verjetno nikol ne bo kapnilo.

 

Bojim se celo, da ima desnica veliko možnost, da jo Domy letos voli glede na to, kaj je recimo SDS zapisala v svoj program..

 

Pa glede na to, kako eni padajo na frizure, leporečja , obljube..

 

jst za tabličnega ubijam... na primer...

 

tista stranka ki mi ga nabav zastonj,me kup, pa tut Solidarnost če čte.

 

kam sem se zdej zgubil, aja, torej Alef a ne

 

Alef že nekaj let komentira politiko tako, da je jasno videno kolk v bistvu sovraži enega človeka in njegovo stranko..

Ampak, taki ljudje kadar hočejo biti objektivni potem pod nujno umestijo v svojo kritiko še nekoga iz nasprotne strani, za takozvano uravnoteženje debate.

 

Zdej je fajn k lahk dajo Jankovića, čeprav zagotovo vem, da so ga taisti ljudje pred prejšnjimi volitvami izjemno podprli..

verjetno tudi on, ker domnevam, da tist, k je antiJanša voli onega ki naj bi Janšo premagal..

 

 

pa tistga z najlepšo frizuro in nasmeškom če si ženskega spola..

 

no in na tole se je nanašal moj komentar, zaključek o gnoju je pa tak

 

Cokla razvoja so 50 + let stari modeli, ki so se orenk okoristili z družbenim premoženjem, ki so se orenk okoristili z nepravičnimi beneficijami, ki so se orenk okoristili s partizanskim , osamosvojitvenim bojem in ki h koritu nočejo prepustit nobebega in to ne glede na to, v katero strujo politično se sedaj prištevajo, ker so vsi omadeževeni z družbenim ropom

 

čist vsak, celo moja malenkost, je vsaj do nečesa prišla z uslugo nekoga drugega, čist vsak od nas, si je prilastil nekaj skupnega..

 

richten ekonomie se temu reče

 

jst sem se recimo k sem še v policiji bil ,vedno zastonj s taksijem vozil, k mi ga prijazni filantropski taksisti niso hotel računet, češ za branilce domovine se to ne spodob

 

pa tu pa tam kako rolo toaletnega, al kšn šalamin s kuhne, k sem že imel dostop do vsega

 

No in taki smo bili vsi pred letom 1990

 

zato se pa danes čudimo in blejamo k ovce, zakaj je vse to bilo pokradeno

 

Poglejte če je v tej kraji udeležen kakšen mladi človek rojen po osamosvojitvi?

 

dejte mal muč muč z mozgom..

 

Pa dejte seštet, kdo je na oblasti od leta 1945 pa do danes... kolk cajta je bil na oblasti nekdo ki ni imel partijske knjižice

 

veste koliko?

 

5 mesecev, zdej pa procentualno, to seštejte, pa se pejte zakopat v humus, če vas bo še kdaj prijelo da bi tukaj sikali in pametovali

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse bolj izoblikovano mnenje imam o vzgibih nekaterih (kvazi) političnih komentatorjih, tudi tule.

Počasi se klobčič razpleta, kot je nekdo že zapisal.

 

 

recimo ko govorimo o vzgibih

 

Nimamo se kej tle skrivat

 

 

Izoblikovana mnenja na podlagi subjektivnih percepcij, vam bo Koryubudo povedal, kakšne vse sorte grehov in omejenosti tiče zadaj..

 

http://www.mladina.si/93676/izgon-iva-hvalice/

 

Aha ja ime mi je Miran

 

če bost mogoče znal ločit zdej med Alefi

In če vam bo mogoče kej bl jasno, da obstajajo tut drugačni ljudje od hladnih preračunljivcev

 

pa mogoč tut zarad tega taki ljudje delajo k vratarji a ne?

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakor je meni znano so se partizani borili proti okupatorju. Ko pa so partizani začeli malo na silo vzemat stvari preprostim ljudem v obliki pšenice, pujskov, itd., se je pač vključila tudi cerkev. Domobranstvo je nastalo zaradi slabega poznavanja NOB in pravih partizanov...

 

Približno leta 43 pa so se že malo začele čistke v partizanskih vrstah, ki so se v naslednjih 2 letih samo še stopnjevale, kajti jasno je bilo, da je samo vprašanje časa kdaj bo Nemčija kapitulirala...Največ čistk in pobijanja je bilo pa ravno 45 in proti koncu vojne...Skratka ko so komunisti začeli prevzemati vajeti, so se začele čistke in takrat so človečke reševale samo kakšne veze ali pa če je bil tak kader, ki so ga rabili, če nisi bil na tapravi strani...

 

Po vojni izobrazba in izkušnje niso kaj dosti štele, ampak samo rdeča knjižica...in tudi danes je malček drugačna rdeča knjižica zelo pomembna (potni list)...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

Zdaj mi pa povejte katerega mladega al pa do 40 let zanima kaj je bilo med vojno...dejstvo je da so vsi delal piz***, če so to priznali rusi, nemci, američani, potem je skrajni čas, da se to prizna tudi pri nas. Da se pove dejstva, potem naj pa vsak po svoje presoja. Ne pa da se gonijo podobne stvari kot takrat. Tudi delitev na leve in desne je samo pesek v oči, ker so se že vsi nekaj pomešal in malo spremenil barve, ker vidijo da nobena skrajnost ni dobra. Ampak vplivni strički iz ozadja in človečki- ovčke še kar tupijo neke svoje iluzije. Jaz bi takim dal kalašnik, jih poslal v Kočevski Rog in naj se prične "The hunger games" (film) pa naj se igrajo partizane, domobrance in ne bvem kaj še vse. Taki kot jaz bi pa na big screen gledal kaj dogaja...zmagovalca bi se potem častilo kot Boga...do naslednjih iger...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

In če mi bo kdo omenjal Titota, kako je bilo dobro...potem naj mi uvede tudi take cene, ko je prišel ven bankovec za 5000 din na katerem je bil Tito upodobljen, posojila brez velikega R al naj pa začepi...par takih bankovcev je bila že plača...seveda si je navadna raja s tem lahko privoščila marsikaj...to su bila dobra vremena dok nije došla inflacija...http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

http://mmc.bolha.com/0/image/19124/19889/_4968a58f04d07.jpg

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tito ali moderni politiki ... vse to je istu ku**c

nobenemu od njih ne zaupam ... in njihovim hlapcem / ritoliznikom tudi ne ... ker imajo izprane in sklistirane možgane ... http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

 

a dej no a res, zakaj potem ravno ti, lepiš Titove filmčke iz vrste, "kaki đek je te to bil, kak se je v maribori fajn živelo"

zakaj lajkaš vsakogar, ki Tita objokuje in prodaja jajca za ledvice, kolk se je takrat fajn živelo?

http://shrani.si/f/34/xI/2cHXjcPT/prenos.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...