Skoči na vsebino

Varanje


Volk K.L.

Recommended Posts

Volk in Florijan, se vama nikoli ne zdi, da se o določeni stvari veliko več govori, kot pa se RES naredi.Saj drži, da kogar kača piči, se boji tudi zvite vrvi...pa vendar...

Nekaj malega samozavesti je pa le potrebno, zakaj si pa ne bi rekla:hej, če me je "prevarala", me najbrž sploh ni vredna?

Florijan..ženske smo fizično šibkejše, ampak narava nam je dala jezik, z njim pa znamo prizadet moško dušo...uf in ko se branimo, včasih nepremišljeno tudi kaj rečemo....

Sava, Soča, Mura...vsaka ima SVOJ most xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Nekaj malega samozavesti je pa le potrebno, zakaj si pa ne bi rekla:hej, če me je "prevarala", me najbrž sploh ni vredna?

Florijan..ženske smo fizično šibkejše, ampak narava nam je dala jezik, z njim pa znamo prizadet moško dušo...uf in ko se branimo, včasih nepremišljeno tudi kaj rečemo....

Sava, Soča, Mura...vsaka ima SVOJ most xDDx

 

No, enja, saj to je temeljno vprašanje, okoli katerega se, kakor razumem, suče tale tema. Ali me je partnerka vredna, če me je "prevarala"?

 

Racionalno: najbolj racionalno je bilo to vprašanje rešeno verjetno za časa oktobrske revolucije po doktrini "kozarca vode". Mladi boljševiki so namreč prignali vprašanje zadovoljevanja človekovih potreb do absurda, rekli so namreč, da je spolnost nič drugega kot zaužitje kozarca vode, če je človek žejen. Ekstremi so bili tako poudarjeni, da je menda celo Lenin govoril proti taki doktrini.

 

Čeprav se s takim pristopom ne strinjam, ker mislim, da mora biti v ozadju spolnosti vedno zaljubljenost, pa mislim, da je "biti vreden" mnogo mnogo več kot spolnost. Če je partnerka z menoj v enem segmentu (čeprav zelo pomembnem!!!) nezadovoljna, in si poišče zadovoljitve drugje, lahko v drugih, pomembnejših segmentih (skupno bivanje, življenje, družina, vezi, toplina, pripadnost) čisto lepo funkcionirava naprej. Četudi bi, primeroma, partnerka doživela 25 orgazmov drug za drugim z nekom tretjim (to je menda "rekord" neke vrste), je to še vedno zgolj 25 sekund. Dan pa ima 86400 sekund. Racionalno je torej enačba 25 sekund s tretjim in 86325 z mano, ali 1 proti 3455. Racionalno ni vprašanja: je me vredna, tudi če se ljubi z nekom tretjim.

 

Ampak. Nekdo je krasno postavil vprašanje: Kaj pa če v spolnosti s tretjim neskončno uživa. Tu je seveda v ozadju prvinsko vprašanje, ali kot moški lahko žensko tako zadovoljim, da bo imela z menoj otroka. In, ali s kom drugim uživa bolj, in bo z njim hotela imeti otroka. To je tako temna (ali svetla ...) plat biti, da vanjo nima smisla posegati. Pač v skladu s prepričanjem, da ne sprašujmo. če ne želimo vedeti odgovora. In to je temelj moje prizadetosti. Ki seveda ni racionalna, ker bi potem moral biti prizadet tudi, če greva v restvracijo in ji kuhar pripravi večerjo, ki je mnogo boljša kot tista, ki jo sam pripravim doma (no ja, pečenih jajc in kuhanih hrenovk se človek sčasoma naveliča ...).

 

In zato sam nočem vedeti odgovora na vprašanje o "varanju". Partnerke pa ne sodim po tem, s kom se ljubi (ob predpostavki, in upanju, da je toliko pametna, da uporablja kondom, če seveda me "vara"), ampak po kvaliteti življenja, ki ga prinaša v moje življenje in v življenje najinih otrok. In tu me je še kako vredna.

 

Hmmm, sem spet naložil, a ne?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po mojem je partnerstvo razmerje med dvema, ki se popolnoma ujemata.Spolnost ni nekaj, kar naj bi bilo ločeno od vsega ostalega. Je del kompleksne celote. Če ti je nekdo drugi všeč, vsmeriš energijo k njemu in prave povezave med skupaj živečima partnerjema enostavno ni več. xrolleyesx

Vse ostalo je, po mojem mnenju, zgolj metanje peska v oči. Ljudje velikokrat sprejmejo vse, samo da zveza ostane. Iščejo izgovore zase in za partnerja, samo zato, da jim ni treba vnesti nobene spremembe v življenje.

 

Ali me je vreden, če me je prevaral? xrolleyesx

Ali sem jaz njemu dovolj pomembna, oz. ali sem jaz njega vredna (če me je on prevaral)? xrolleyesx

Zakaj do prevare sploh pride?

Zaradi odtujenosti.

Amen

 

x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Po mojem je partnerstvo razmerje med dvema, ki se popolnoma ujemata.Spolnost ni nekaj, kar naj bi bilo ločeno od vsega ostalega. Je del kompleksne celote. Če ti je nekdo drugi všeč, vsmeriš energijo k njemu in prave povezave med skupaj živečima partnerjema enostavno ni več. xrolleyesx

Vse ostalo je, po mojem mnenju, zgolj metanje peska v oči.  Ljudje velikokrat sprejmejo vse, samo da zveza ostane. Iščejo izgovore zase in za partnerja, samo zato, da jim ni treba vnesti nobene spremembe v življenje.

 

Ali me je vreden, če me je prevaral? xrolleyesx

Ali sem jaz njemu dovolj pomembna, oz. ali sem jaz njega vredna (če me je on prevaral)? xrolleyesx

Zakaj do prevare sploh pride?

Zaradi odtujenosti.

Amen

 

x:o)x

 

Hmm, Dolores, me boš spet obtožila, da obračam tvoje besede? Upam da ne. Me je kar malo strah komentirati. Vseeno.

 

Ne gre zato, da bi na novo začel zvezo, ki bi ji manjkala spolnost. Gre za to, da se perfektna zveza skrha. Da sem prevaran. Kaj zdaj. Končati to zvezo? Ker je en, pomemben, element "pokvarjen"?

 

Racionalno: ko je avto nov, vse deluje. Ko je star, lahko tudi kaj stran pade, pa še vedno čisto dobro vozi. Seveda obstajajo stari avtomobili, ki so perfektni, a jih je malo. Večina ima kako luknjo ali vdrtino, nekaj pa jih je tudi na odpadu. Po določenem času so na odpadu vsi. In to nas vse čaka, če ne prej, ko gremo na Žale ...

 

Če pa vse sfokusiraš na spolnost, pa to pomeni, da je spolnost edino, kar ti je v zvezi pomembno. Ali res?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cvetko, a ti se mene bojiš? :eek:

Pa kaj, če se ne strinjam s teboj? Imava pač različni mnenji.

Jaz ne bi zmogla nadaljevati s partnerjem, ki me vara.

Je pa res, da se imam na sumu, da se pred takšnimi problemi, ki se mi jih ne zdi vredno reševati, umaknem. Mogoče sem pa jaz strahopetna.

Ampak ljudje tako ali tako izberemo tisto, kar nam predstavlja manjše breme.

 

Mimogrede, jaz bi kupila nov avto, starega pa naj vozijo tisti, ki so s takim zadovoljni... x:Ix

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Strinjam se z Dolores.

Ko nastane pojem MIDVA, se srečata dva, ki se v večini "segmentov"( besede Florijana) ujemata in pač sodita, da bi njuna zveza lahko "delovala".Otroci, gradnja hiše, nakupa stanovanja,...so samo obdobje ...hiša je prej ali slej dograjena, otroci odrastejo in gredo...in zopet ostaneta samo MIDVA.In če se z leti vedno več segmentov(zopet Florijan) ne ujema več, ja kaj pa se ?

Če se pri mojem avtomobilu pokvarijo zavorni diski, jih pač zamenjam in stare vržemo v smeti...na njih pa res nisem čustveno navezana....

Hja Florijan, vsak od nas pač razmišlja drugače.....če tebi uspe na način, kot razmišljaš, je prav tako dobro.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...kaj pa če ne veš, da ti zavore ne delajo...

 

...če ne veš se pač voziš s takim avtom.....

 

 

eh jej... sem jih kar nekaj spoznala takih....

 

 

ah, joj, ubogi Flori, kakor da bi bil on kriv za vso nesnago tega sveta, je pač rekel bobu bob......

 

 

That life folks! :vragec: x:Dx

 

Blagor unim iz mladine - aseksualcem -k samo masturbirajo in jih ne vlečejo ogabna energetska in seksualna okuženja tega sveta.....

 

:eek: Sem ga čutila v kosteh Danija , da je keksualno malo drugačen....

Zdaj se je pa sam izpovedal v tistem članku o aseksualnosti....

 

Eh , kaj mi dela ta današnji Neptun....

 

 

 

:wOOt: xideax

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, itak......

 

že od malega sem bila mnenja, da izobraževanje naredi več škode kot koristi x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Strinjam se z Dolores.

Ko nastane pojem MIDVA, se srečata dva, ki se v večini "segmentov"( besede Florijana) ujemata in pač sodita, da bi njuna zveza lahko "delovala".Otroci, gradnja hiše, nakupa stanovanja,...so samo obdobje ...hiša je prej ali slej dograjena, otroci odrastejo in gredo...in zopet ostaneta samo MIDVA.In če se z leti vedno več segmentov(zopet Florijan) ne ujema več, ja kaj pa se ?

Če se pri mojem avtomobilu pokvarijo zavorni diski, jih pač zamenjam in stare vržemo v smeti...na njih pa res nisem čustveno navezana....

Hja Florijan, vsak od nas pač razmišlja drugače.....če tebi uspe na način, kot razmišljaš, je prav tako dobro.

 

Seveda imaš prav, enja. Ko ostaneva samo MIDVA, greva vsak po svoje. Življenje ni statično. Takrat pač ugotoviva, ali je pri 60tih smiselno pogrevati posteljne dogodivščine stare 20 let. In če je, si poiščeva nove partnerje. In če ni, si skuhava kavo, in jo pijeva v spomnin na mlada leta.

 

No, pa poglejmo "real life":

 

- imamo recimo kredit za avto, kredit za hišo, dva otroka, ki hodita v osnovno šolo, pa še kakega malčka za nameček

- se ločimo: rabimo še eno stanovanje, še en avto, logistično zmedo pri spravljanju otrok na vse dejavnosti

- iščemo novega partnerja, morebiti začnemo z njim/njo novo družino

- zamera otrok zaradi zamenjave partnerjev, obiski pri pedopsihologu, inštrukcije zaradi slabšega šolskega uspeha

- medsebojna zamera zaradi alimentov pa zaradi urnika obiskov otrok

 

in vse zato zaradi tega, ker je partnerka mogoče, mogoče skočila čez plot???

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cvetko, če je mogoče skočil/a čez plot, potem ni vredno rušiti vsega kar si naštel.

 

Če pa vem, da je skočil, potem ni varijante. Grem. Magari pod slamnato streho.

Sem pač ekstremist in brezkompromisna na nekaterih, vsaj zame, zelo pomembnih področjih.

Kako naj gradim svoje življenje dalje, kako naj vzgajam otroke, kako naj zaupam partnerju, če ni več tistega, kar mi je še včeraj predstavljalo osnovno vrednoto partnerstva? Jaz tega ne zmorem.

Ampak kot sem že rekla...izbiram pač tisto, kar mi predstavlja manjše breme.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne zameri Florijan, tole so pa čiste matematične kalkulacije....še izračun amortizacije sledi....

Čez 15 let bodo krediti odplačani, otroci bodo zrasli brez psihologov in inštruktorjev in?(najbrž sem danes malo zlobna...)

Vsekakor veliko sreče, pa ne sprašuj več preveč o stvareh, za katere si trdno odločen...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ne zameri Florijan, tole so pa čiste matematične kalkulacije....še izračun amortizacije sledi....

Čez 15 let bodo krediti odplačani, otroci bodo zrasli brez psihologov in inštruktorjev in?(najbrž sem danes malo zlobna...)

Vsekakor veliko sreče, pa ne sprašuj več preveč o stvareh, za katere si trdno odločen...

 

Ja, sem se sam zgrozil, ko sem zapisal svoj post. Povsem hladno in preračunljivo, brez trohice čustev. Ampak vse to so stvari, ki jih je treba rešit. In rešiš jih lahko na dva načina: aktivno, ali počakaš, da se same rešijo, kar predlagaš ti. A stvari, ki se same rešijo se ne rešijo tako idealno. Krediti se ne odplačajo. Otroci sicer zrastejo, a v kaj? Sem jim to položil na pot?

 

Moje stališče je povsem jasno. Česar ne vem zagotovo, ne vem. In če ne želim zvedeti, ne raziskujem. Ker če bi vedel, bi tudi jaz morda ubral "pot po Dolores". Tako da imaš, spet, prav: ne smem spraševati preveč o stvareh.

 

Tema je varanje. Morda bi morala biti tema "dvoličnost in dvojni standardi".

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Florijan, kaj si mislil z dvoličnostjo?

Če o nečem pač nočeš vedeti- tudi prav...samo potem pospravi še z dvomi! Res ni potrebno, da bi o tem razmišljal še nadaljnih 40 let.Saj veš, čarobne formule, ki bi nas peljala po optimalni poti skozi življenje ,pa nihče ne pozna....sem in tja komu uspe...vsi ostali pač iščemo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: Koliko varanja, za 84 strani in še več ga bo?

Evo mene, bom še jaz malo varal! Varam -- pišem v temo Varanje... x:Dx

 

Enkrat si moram vzeti čas in prebrati, kaj tule pišejo varalni eksperti ...

Varalno, hm. Katera žival najbolj vara? Je to varan?

To bi bila zanimiva analiza - ali piše več varalcev ali varanih ... koliko jih je v obeh vlogah. x:Dx

 

Ah, še nekaj. Hipotetično, če bi kak lunatik 6al z večimi lunatkami, to po moje ni varanje (luninega foruma). Včasih je bilo menda tako v komunah. :vragec:

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...