Skoči na vsebino

Varanje


Volk K.L.

Recommended Posts

V veselje mi je bilo, da lahko po straneh Luninega foruma govorim z vami. Upam, da ste uživali ob tem, ko ste več spoznali o Jehovovih pričah. Prosimo, sprejmite moje povabilo in nas obiščite v krajevni kraljestveni dvorani. Poglejte, kako potekajo naši shodi in kako si prizadevamo drugim govoriti o dobri novici, namreč o rajski zemlji pod Kristusovim kraljestvom.

 

To je obljubil Bog. »Novih pa nebes in nove zemlje pričakujemo po obljubi njegovi, v katerih prebiva pravičnost.« (2. Petrov 3:13) Odtlej so minila že mnoga stoletja. Obdobje čakanja se približuje svojemu koncu. To potrjujejo razmere v svetu.

 

Kot‚vidite, da se bliža dan Gospodov‘, je rekel apostol Pavel, ‚se opazujte med seboj, da se izpodbujate k ljubezni in k dobrim delom; in ne opuščajte zbora svojega‘. (Hebrejcem 10:24, 25) Vabim vas, da se sestajate z nami in tako upoštevate ta Pavlov nasvet.

»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>[

Spoštujem in pozorno preberem komenaterje drugih. Vsak komentar je vreden naše pozornosti in premisleka. Kajti vsak, ki kaj napiše, misli resno.

 

No.. to ni cist res.. ker to da je vsak komentar vreden pozornosti ne spremeni nicesar, ce clovek ze v naprej ve, da ostaja pri svojem.. To je bila le lepotna fraza..

In tudi to ni res, da vsak ki kaj napise misli resno.. Jaz velikokrat napisem kaj, samo zaradi tega, da vidim odziv.. niit najmanj resno se mi zdi nic, kar je kjerkoli zapisanega.. To je zabava..

 

Meni se zdi tjazy da si ti isti..

Pa jst.. pa ne vem kdo še vse.....

Vsi imamo eno prepričanje in tko je. Noben komentar ne spremeni ničesar. Pr nobenem takem, ki je v eni skrajnosti. Anda pa da še dimenzije v zvezi z Jehovo, neki novga..

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ej, mene pa res ful zanima, kakšna je kaj tvoja punca in kako ona sprejema, razume takšne tvoje izjave - oz. kako lahko sploh poleg takšnega partnerja živi, ki mu je očitno že vsak najmanjši kompromis pretežka žrtev...

 

 

Jaz ne sklepam kompromisov.. ker ce mi je nek clovek ljubek, potem automaticno zelim narediti tako, da bo zanj v redu.. in tudi obratno v tem primeru velja.. tako da v ljubezni zrtvovanje ni mogoce. To je cisto nasprotje. Ker ce je potrebno zrtvovanje.. potem nekdo nekoga izkorisca.

Ne bom rekel, da je pri nama vedno tako, da poiskusava vedno tako narediti, da je drugemu prav.. ampak kadar ni tako.. tudi kompromis ne pomaga.. in tudi pogovor ne pomaga.. nic ne pomaga..

 

Vcasih se na racun partnerstva necemu odrecemo.. in kadar se temo brez najmanjsega problema odrecem.. to ni kompromis.. to je potem tudi moja zelja.. Ce pa se mi je tezko odreci necemu.. potem bi to bil kompromis.. kompromisov pa obicajno ne sklepam.. in ce preide do tega.. mi je jasno, da nekaj v odnosu ne stima.. in seveda.. pride do tega.. ampak NI kompromisov..

To se najveckart zgodi, ce kdo hoce prevzeti vodilno vlogo.. potem se takoj "sfajtava".. in zdaj nama je ze cist jasno, da ali bova tole furala tako, da podrejenih in nadrejenih ne bo.. ali pa pac te veze vec ne bo.

Sem pa poiskusal kdaj prevzeti vlogo "svetopisemskega moskega" x:px x:px.. se mi je fajn zdelo, da bi bil predsednik.. ampak nimam sans.. x:Dx x:Dx

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>N

 

Meni se zdi tjazy da si ti isti..

Pa jst.. pa ne vem kdo še vse.....

Vsi imamo eno prepričanje in tko je. Noben komentar ne spremeni ničesar. Pr nobenem takem, ki je v eni skrajnosti. Anda pa da še dimenzije v zvezi z Jehovo, neki novga..

 

JA.. to je res... ampak jaz ne flancam zaradi lepsega, da je vsak komentar vreden pozornosti... ker mi ni..

Vse tole je le zabava..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobila sem asociacijo na eno risanko, kjer je en avtomat (robot ali kaj je že bil) skos lajnal: "have a nice day!" In je šel že vsem na živce, so ga zbrcali, ga potolkli, on pa še vedno "Have a nice day!" In ko so mu odvzeli ogrodje, je njegova baterija še vedno lapala

have a nice day

have a nice day...

 

grozljivo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Jaz ne sklepam kompromisov.. ker ce mi je nek clovek ljubek, potem automaticno zelim narediti tako, da bo zanj v redu.. in tudi obratno v tem primeru velja.. tako da v ljubezni zrtvovanje ni mogoce....

 

Vcasih se na racun partnerstva necemu odrecemo.. in kadar se temo brez najmanjsega problema odrecem.. to ni kompromis.. to je potem tudi moja zelja.. Ce pa se mi je tezko odreci necemu.. potem bi to bil kompromis.. kompromisov pa obicajno ne sklepam.. in ce preide do tega.. mi je jasno, da nekaj v odnosu ne stima.. in seveda.. pride do tega.. ampak NI kompromisov..

 

Ne vem no... Pa to dam en navaden primer; recimo da si strasten kadilec, tvoja pa je ful proti kajenju... Varianta, da se kajenju "odrečeš brez problema" (kot si sam napisal) torej odpade. In ker si torej (recimo) strasten kadilec, se kajenju ne boš odrekel, svoji dragi pa se tud nočeš odrečt, ker jo maš ful rad - ona pa enostavno vztraja, da (npr.) v vajinem stanovanju (pa tud na balkonu ne, ker ga npr. nimata) "ne smeš" kadit, ker ona noče, da s tem škodiš njenemu zdravju; pa tud poljubljat se noče s tabo, ker "smrdiš po čikih"; pa otroke imata in bi s kajenjem torej škodil tud njihovemu zdravju (kar pa upam da oba nočeta),itd... Kaj bi torej v tem primeru naredil? A bi sprejel kak kompromis al ne? Al bi torej rekel, da te tvoja ne ljubi dovolj, ker se ne more s tem sprijaznit, da kadiš ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>No.. to ni cist res.. ker to da je vsak komentar vreden pozornosti ne spremeni nicesar, ce clovek ze v naprej ve, da ostaja pri svojem.. To je bila le lepotna fraza..

In tudi to ni res, da vsak ki kaj napise misli resno.. Jaz velikokrat napisem kaj, samo zaradi tega, da vidim odziv.. niit najmanj resno se mi zdi nic, kar je kjerkoli zapisanega.. To je zabava..

 

Meni se zdi tjazy da si ti isti..

Pa jst.. pa ne vem kdo še vse.....

Vsi imamo eno prepričanje in tko je. Noben komentar ne spremeni ničesar. Pr nobenem takem, ki je v eni skrajnosti. Anda pa da še dimenzije v zvezi z Jehovo, neki novga..

------------------------------------------------------------------------------------------

Mogoče je bila res samo lepotna fraza, mogoče pa tudi ne, to ve samo AAJ.

 

Jaz ponavadi mislim resno kar napišem, razen kadar se hecam. Če se, potem to poskušam vsaj nakazati, ker nočem s šalo nekoga nehote užaliti ali pa prizadeti.

 

Meni osebno gre AAJ s svojimi posti večinoma neverjetno na živce, da se kar naježim. Ampak ji vseeno čestitam za njeno izjavo, če ni tako mislila kot je napisala, že sama ve. Mogoče pa še bo razmislila, pa se trenutno niti tega ne zaveda x;)x

 

Pa še tole - sama sem se velikokrat zamislila nad kakšno izjavo, tudi od podobnih primerkov kot je AAJ - sicer ne v takih smeri kot bi ti ljudje mogoče želeli, pa vendar.

 

Eni so pač zelo trmasti, pa tud če na svojo škodo xnckrivx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>[

In tudi to ni res, da vsak ki kaj napise misli resno.. Jaz velikokrat napisem kaj, samo zaradi tega, da vidim odziv.. niit najmanj resno se mi zdi nic, kar je kjerkoli zapisanega.. To je zabava..

 

Pa še to moram komentirat! Zdaj res razumem vse tvoje komentarje o varanju, ker očitno sam nisi čist prepričan, da si mislil vse resno, kar si pisal... Očitno ti res pišeš po forumu samo zarad tega, da vidiš reakcijo - in tud ravno zaradi tega pišeš stvari, ki jih marsikdo ne more razumet (da provuciraš) - zato da pač dobiš "reakcijo"...

 

In da ne vzameš tega resno, kar drugi pišejo (ker si očitno po tvojem vsi malo zmišljujemo); mislim da (poleg mene) še marsikdo drug piše svoje resnično mnenje o zadevah, o katerih tu debatiramo, ker drugače sploh ne vem v čem je smisel ... aja, po tvojem mnenju pač "v zabavi", ker tebe pač zabava to, da nekaj napišeš, "sprovuciraš" in se potem zabavaš ob reakcijah...

 

In kot sem ti že zadnjič napisala - očitno je tebi pojem iskrenost povsem tuj... Sej ne pričakujem od tebe, da boš pisal na forumu vso resnico o svojem življenju, ampak če že v neki temi debatiraš, pol bi menda lahko pisal kaj v resnici misliš...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>JA.. to je res... ampak jaz ne flancam zaradi lepsega, da je vsak komentar vreden pozornosti... ker mi ni.. 

Vse tole je le zabava..

 

Tjazy, koliko je kak komentar vreden pozornosti je pač stvar vsakega posameznika, vendar je tudi to nečemu namen

 

Sam velikokrat kaj napišem iz čito enostavnega razloga, ker me nakja prime in moram, prav nikoli z namenom, da bom ugotovil reakcije, ker so te reakcije tudi samo stvar tistega, ki reagira, to pa ni naš problem ampak njegov, če ti včasih napišeš s tem namenom je torej tvoj problem...pač tako je....Kadarkoli kaj napišem napišem z čistim srcem in z čisto mislijo popolnoma indetično kot takrat čutim, doživlajm ali pa razumem. Sam sem veliko resnic našel tudi na tem forumu, veliko forumcev mi je nevede pomagalo tudi kako mojo resnico prilagoditi bolj realni resnici. Prav nič ni namena se dokazovati, preizkušati in podobno, v tvojem pisanju je tudi veliko lepih resnic, vendar so prav z mislijo manipulacije, ki si jo napisal, da včasih kaj podtakneš, izgubile vrednost.....

 

Andreja tebi pa nasvet, raje se poglobi vase v svoj jaz, če še tako reklamo delaš, svojo vero ne moreš vsiliti tistemu, ki jo ne sprejema, že tvoj osebni opis pade v oči, ker se ne predstavljaš odkrito in podatki niso uporabni, torej hočeš nekoga v nekaj prepričati, to pa prav sigurno ni prava pot, ti kar reklamiraj in hotdi tja kamor hodiš (kljub "visoki" starosti), samo ta forum prav gotovo ni pravi zato, pač moje mnenje je, da si močno zgrešila vrata.....preveč šolsko prepisani so tvoji komentarji....to nas je večina že vse predelalo, veš vera in verovati v nekaj sta povsem dve različni poti, božanstvo je lepo in nam daje notranjo toploto zadovoljstvo in nam polni dušo, cerkev je pa samo tista istitucija, ki v večini primerov zlorablja božanstvo v korist svojih koristi.....to je pa zelo narobe......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jst nisem zagovornik verskih fanatikov, če bi mi pršli na vrata zvonit, bi jih kr lepo poterala. Kar se tiče postov pač vsak napiše kar misl, v debate z njimi se spuščat ne morem, ker nimam dost znanja in nekih argumentov proti in za kar se tiče vere, ker me le-ta sploh ne zanima. Lahko gonijo svoje finte, mi je pa zanimivo brat kaj bo kdo ko ga "obdelujejo" povedal, ker kokr sem jst zakrnjena in prepričana v svoj prav, fanatiki mi pa niso blizu, ma ni nbenga da bi mene v to prepričal, tko da andine poste berem, to je pa vse.. Je pa res, da nobena vera nč slabega ne uči, kar je slabo v vsaki so si preuredili ljudje sami oz. njihovi dušni pastirji. Keti koža se meni ne ježi, ampak ko me kter tak na ulic ustavlja bi pa tulit začela... Me zdej že dolg ni, al pa uni mormoni.. xrolleyesx
Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Sam velikokrat kaj napišem iz čito enostavnega razloga, ker me nakja prime in moram, prav nikoli z namenom, da bom ugotovil reakcije, ker so te reakcije tudi samo stvar tistega, ki reagira, to pa ni naš problem ampak njegov, če ti včasih napišeš s tem namenom je torej tvoj problem...

 

Sam sem veliko resnic našel tudi na tem forumu, veliko forumcev mi je nevede pomagalo tudi kako mojo resnico prilagoditi bolj realni resnici. Prav nič ni namena se dokazovati, preizkušati in podobno, v tvojem pisanju je tudi veliko lepih resnic, vendar so prav z mislijo manipulacije, ki si jo napisal, da včasih kaj podtakneš, izgubile vrednost.....

 

Se popolnoma strinjam!

 

Na forumu je najlažje dobiti različna mnenja, če jih želiš dobiti... Če npr. sam nimaš o neki temi popoplnoma oblikovanega mnenja, ti lahko tak forum ful pomaga, saj se na enem mestu zbere toliko informacij, toliko različnih mnenj, toliko "pro " in "contra", da lahko o vsej zadevi temeljito iz vseh zornih kotov razmisliš... V vsakdanjem življenju se redko vsedeš skupaj z 10 al 20 ljudmi in resno debatiraš o neki temi - tukaj pa je vse to mogoče in to se mi zdi ful fajn!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ne vem no...Kaj bi torej v tem primeru naredil? A bi sprejel kak kompromis al ne? Al bi torej rekel, da te tvoja ne ljubi dovolj, ker se ne more s tem sprijaznit, da kadiš ?

 

V bistvu si že sama napisala odgovor....

Se pelješ v avionu deset ur in, ker veš, da ne boš kadil, ti cigaret tudi na misel ne pride...skratka želja po tistemu je večja kot želja po cigaretu in ti ni prav nič težko se temu ta čas odreči.....

 

Prav isto je v svbodnem partnerskem odnosu, ni kompromis, če veš, da si s tem nekaj lepega naredil tistemu, ki ga nosiš v sebi, ker si s tem naredil tudi lepo sebi...Boš šel pa cigaret pač drugam pokaditi, če bo pa še to moteče, boš pa nehal kaditi.....seveda samo v primeru, če boš tudi čutil, da je ta želja čista in ni produkt neke manipulacije in dokazovanja, ker je tem primeru to že odrekanje in blokada svobode.....

 

Velikokrat sem se spraševal kje je bistvo, takole zvečer v kak lokalček uleti znanec, na brzino popije pivo in reče."moram domov naša me bo ubila".... Kakšen odnos je to, je to svoboda ali kompromis, kaka je ta žena, ki ne dopusti svojemu partnerju, da se sprosti in , da zaživi tudi svobodno, da ga stiska s tem za vrat. Razumel bi, če bi bil pijanec, če bi s tem pivom naredil kakršnokoli škodo, vendar je bilo to pivo samo produkt prepovedanega in ne produkt zadovoljstva.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>jst nisem zagovornik verskih fanatikov, če bi mi pršli na vrata zvonit, bi jih kr lepo poterala. Kar se tiče postov pač vsak napiše kar misl, v debate z njimi se spuščat ne morem, ker nimam dost znanja in nekih argumentov proti in za kar se tiče vere, ker me le-ta sploh ne zanima. Lahko gonijo svoje finte, mi je pa zanimivo brat kaj bo kdo ko ga "obdelujejo" povedal, ker kokr sem jst zakrnjena in prepričana v svoj prav, fanatiki mi pa niso blizu, ma ni nbenga da bi mene v to prepričal, tko da andine poste berem, to je pa vse.. Je pa res, da nobena vera nč slabega ne uči, kar je slabo v vsaki so si preuredili ljudje sami oz. njihovi dušni pastirji. Keti koža se meni ne ježi, ampak ko me kter tak na ulic ustavlja bi pa tulit začela... Me zdej že dolg ni, al pa uni mormoni.. xrolleyesx

 

 

Mene iz enega čudnega razloga nikol noben ne ustavi na ulici. Po mojem že na daleč sevam - don't mess with me! - pol mam pa mir x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[

...

Velikokrat sem se spraševal kje je bistvo, takole zvečer v kak lokalček uleti znanec, na brzino popije pivo in reče."moram domov naša me bo ubila".... Kakšen odnos je to, je to svoboda ali kompromis, kaka je ta žena, ki ne dopusti svojemu partnerju, da se sprosti in , da zaživi tudi svobodno, da ga stiska s tem za vrat. Razumel bi, če bi bil pijanec, če bi s tem pivom naredil kakršnokoli škodo, vendar  je bilo to pivo samo produkt prepovedanega in ne produkt zadovoljstva.....

 

ha tomaž!

Eni majo pa to za zgovor tud, ko sam nima jajc, da bi reku da se mu ne ljubi tam cel večer sedet! Da gre domov Delo brat, al pa gledat akcijski film od Stevena Segala in si pol sebe predstavlja v njegovi vlogi! Pol pa reče, bo moja tečna če ne pridem.. x:Dx

.................................................

Bik in lev sedita za sankom in pijeta. Levu zazvoni mobitel.

 

Javi se in pravi : "Ja, draga, seveda, takoj pridem."

 

Hitro se spije do konca in vstane.

 

Bik pravi : "In ti si mi lev. Ce bi mene klicala moja, bi jo nekam

poslal in dalje pil."

 

Lev : "Ja, ampak med nama je bistvena razlika. Moja zena je levinja, tvoja pa krava."

 

...................................................

 

Heheh.. keti blagor tebi! x;)x

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ha tomaž!

Eni majo pa to za zgovor tud, ko sam nima jajc, da bi reku da se mu ne ljubi tam cel večer sedet! Da gre domov Delo brat, al pa gledat akcijski film od Stevena Segala in si pol sebe predstavlja v njegovi vlogi!  Pol pa reče, bo moja tečna če ne pridem..  x;)x

 

Saj je tud to možno, samo njega poznam in vem, da je tako, čeprav je njegova blokada, da to dovoli...samo tako je..mata komprisni partnerski odnos, a ker v njem vstrajata jima pa že tako paše, da se morata mal papcati med sabo in istočasno vsak sam sebe.....karma

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ufff... Najprej sem hotel povedati, da vse tole ni nekaj posebno resnega.. ker ko je clovek v stanju ucenja niti ne more napisati kaj posebno resnega.. V stanju ucenja pa smo vsi ljudej.. potem sem hotel se napisat, da resnost ni najboljsi zivljenski stil... ker te hitro naredi mrtvega... spet ne dobesedno..

Se strinjam s Tomazem, da napises pac tako, kot se ti tisti trenutek zdi.. in kakor cutis.. samo zame to ni resno..

In.. vse kar sem napisal prejsnje dni.. ni bilo zato da bi videl odziv.. tole pa je bilo..

 

Je zanimivo kako hitro se spreminjajo mnenja o ljudeh in sicer jih sodimo samo po tem, kar povejo.. in tole ni pac pravi indikator za preverjanje pristnosti in iskenosti, ker s tem se da odlicno manipulirat.

 

PAc ena.. v bistvu si ne mislim da lazes.. ali da si izmisljujes.. samo vse tole kar tuklaj povemo pride iz EGOja.. lahko je prvobitni ali pa ponizni.. ali pa religiozni.. ali pa kakrsen koli ze.. in to zame ne more biti nic resno.

Tudi koristno ni tole.. kej prevec.. Iz stalisca energij je celo skodljivo. ker na forumih kasiras marsikaj..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ne vem no... Pa to dam en navaden primer; recimo da si strasten kadilec, tvoja pa je ful proti kajenju... Varianta, da se kajenju "odrečeš brez problema" (kot si sam napisal) torej odpade. In ker si torej (recimo) strasten kadilec, se kajenju ne boš odrekel, svoji dragi pa se tud nočeš odrečt, ker jo maš ful rad - ona pa enostavno vztraja, da (npr.) v vajinem stanovanju (pa tud na balkonu ne, ker ga npr. nimata) "ne smeš" kadit, ker ona noče, da s tem škodiš njenemu zdravju; pa tud poljubljat se noče s tabo, ker "smrdiš po čikih"; pa otroke imata in bi s kajenjem torej škodil tud njihovemu zdravju (kar pa upam da oba nočeta),itd... Kaj bi torej v tem primeru naredil? A bi sprejel kak kompromis al ne? Al bi torej rekel, da te tvoja ne ljubi dovolj, ker se ne more s tem sprijaznit, da kadiš ?

 

 

Dej prosim, ce me citiras.. potem citaraj kar sem napisal, ne kar si si zdaj izmislila, drugace bom spremenil prejsno mnenje, da ne mislim, da si izmisljujes.. ker si se ravno zdaj zacela izmisljevati..

 

Nisem rekel, da varianta, da bi nehal kaditi odpade.. Rekel sem da kompromis ni mozen. Cisto mozno je, da bi se zgodilo, da bi si zelel nehati kaditi.. samo malo cudno bi bilo, da bi to bil njen pogoj, ce bi me imela rada..

 

Ampak v resnici jaz ne bi nikoli zivel s partnerko ki bi v stanovanju kadila.. Lahko bi jo imel rad.. lahko bi imel odlicen odnos z njo.. le ljubiti se z njo verjetno ne bi mogel, ker cigaretni dim mi pa res ne odgovarja, v taksnem primeru..

 

Ne zdej razumeti, da izbiram druzbo,. ki ne kadi.. Ne ocenjujem cloveka po kajenju.. kakor komu pase.. in logicno so vsi toliko kulturni da v prisotnosti nekadilca ne kadijo, ce pa niso.. se pa hitro naucijo.. x:Dx

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ecola Tjazy...v bistvu si zadel poanto. Izbereš partnerja, ki ti je podoben, torej ne kadi. In verjeti je, da ne bo nikoli kadil. Ker če uporabiš malo logike, ugotoviš, da mu do tega ni... In mu najbrž nikoli ne bo. Enako je pri varanju - izbereš partnerja, ki ima podobno filozofijo kot ti in pričakuješ, da ne bo varal (ali pa da bo - odvisno, kaj iščeš).

Če bo pa tvoja partnerka nekega dne začela kaditi, se z njo ne boš več ljubil, ker ti bo smrdela...Saj načeloma jo boš imel še vedno rad, ampak......ljubil se boš z nekadilkami. x;)x

Skratka....kakorkoli obrneš, vedno je rit odzad. Izbereš, kar ti paše, če ti pa ne paše, greš. Če ne greš daleč, greš pa v sosednjo spalnico... x:o)x Simpl...

 

Samo še življenjsko področje je treba izbrat, kamor utaknemo to svojo filozofijo in je krog sklenjen.

In to je vsa umetnost življenja. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Dej prosim, ce me citiras.. potem citaraj kar sem napisal, ne kar si si zdaj izmislila, drugace bom spremenil prejsno mnenje, da ne mislim, da si izmisljujes.. ker si se ravno zdaj zacela izmisljevati..

 

Nisem rekel, da varianta, da bi nehal kaditi odpade.. Rekel sem da kompromis ni mozen. Cisto mozno je, da bi se zgodilo, da bi si zelel nehati kaditi.. samo malo cudno bi bilo, da bi to bil njen pogoj, ce bi me imela rada..

 

In kje sem te narobe citirala? Še enkrat si preberi kaj si napisal (sem kopirala, da ne boš rekel, da sem to sama pisala); "Vcasih se na racun partnerstva necemu odrecemo.. in kadar se temo brez najmanjsega problema odrecem.. to ni kompromis.. to je potem tudi moja zelja.. Ce pa se mi je tezko odreci necemu.. potem bi to bil kompromis.. kompromisov pa obicajno ne sklepam.. in ce preide do tega.. mi je jasno, da nekaj v odnosu ne stima.. in seveda.. pride do tega.. ampak NI kompromisov.. " Torej? Jaz sem ti dala primer, kako bi bilo če bi bil res ful kadilec in kolikor vem, se strastni kadilci kr tak zaradi partnerja ne morejo odrečt kajenju, al ne (kvečjemu sklenejo kak kompromis - da ne bodo kadili vpričo njega al kaj takega...)? In zato sem napisala, da torej tista varianta odpade, ko si napisal, da če se "brez najmanjšega problema odrečeš, da to ni kompromis...." In v čem sem te torej narobe citirala?

 

In kot sem vedela, si mi spet napisal, da te očitno punca ne bi imela dovolj rada, če bi od tebe bilo kakšen kompromis pričakovala...Pa sej sem že rekla, da se midva nikol ne bova prav razumela...Ko jaz nekaj trdim, me ti narobe razumeš in mi nekaj očitaš, kar sploh napisala nisem in pol gre spet vse znova...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ecola Tjazy...v bistvu si zadel poanto. Izbereš partnerja, ki ti je podoben, torej ne kadi. In verjeti je, da ne bo nikoli kadil. Ker če uporabiš malo logike, ugotoviš, da mu do tega ni... In mu najbrž nikoli ne bo. Enako je pri varanju - izbereš partnerja, ki ima podobno filozofijo kot ti in pričakuješ, da ne bo varal (ali pa da bo - odvisno, kaj iščeš).

Če bo pa tvoja partnerka nekega dne začela kaditi, se z njo ne boš več ljubil, ker ti bo smrdela...Saj načeloma jo boš imel še vedno rad, ampak......ljubil se boš z nekadilkami. x;)x

Skratka....kakorkoli obrneš, vedno je rit odzad. Izbereš, kar ti paše, če ti pa ne paše, greš. Če ne greš daleč, greš pa v sosednjo spalnico... x:o)x  Simpl...

 

Samo še življenjsko področje je treba izbrat, kamor utaknemo to svojo filozofijo in je krog sklenjen.

In to je vsa umetnost življenja.  x:Dx

 

:palec: :palec: :palec:

 

Zdaj si pa točno to napisala, kar sem si jaz mislila, le da se jaz nisem znala prav izrazit!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V veselje mi je bilo, da lahko po straneh Luninega foruma govorim z vami. Upam, da ste uživali ob tem, ko ste več spoznali o Jehovovih pričah. Prosimo, sprejmite moje povabilo in nas obiščite v krajevni kraljestveni dvorani. Poglejte, kako potekajo naši shodi in kako si prizadevamo drugim govoriti o dobri novici, namreč o rajski zemlji pod Kristusovim kraljestvom.

 

To je obljubil Bog. »Novih pa nebes in nove zemlje pričakujemo po obljubi njegovi, v katerih prebiva pravičnost.« (2. Petrov 3:13) Odtlej so minila že mnoga stoletja. Obdobje čakanja se približuje svojemu koncu. To potrjujejo razmere v svetu.

 

Kot‚vidite, da se bliža dan Gospodov‘, je rekel apostol Pavel, ‚se opazujte med seboj, da se izpodbujate k ljubezni in k dobrim delom; in ne opuščajte zbora svojega‘. (Hebrejcem 10:24, 25) Vabim vas, da se sestajate z nami in tako upoštevate ta Pavlov nasvet.

 

 

Vi ste moje priče, govori Jehova,

in moji služabniki, ki sem jih izvolil,

da spoznate in mi verjamete,

da uvidite, da sem to jaz!

Pred menoj ni bil noben bog upodobljen

in za menoj ne bo nobeden.

(Izaija 43:10)

 

***********************************************************

 

Oprosti Andreja!!

 

Sem prebirala tvoje komentarje.In opazila ,da si pri jehovi veri.Osebno nimam nič proti nobeni veri.Spoštujem vsako vero.Nekaj pa mi ni jasno.

 

Jehova vera se z astrologijo,vedeževanjem in podobnimi rečmi strogo odreka ,ker je to bogokletstvo.Zanima me,zakaj si ti na teh straneh,če si pri jehovi veri?

 

Imam sodelavko in prijateljico ,ki sta jehovini priči.In ,ko sem jima povedala ,da se mi zdi ,da je ena med nami.Sta imele veliko za povedat proti takemu početju.Sedaj te pa prosim ,če mi lahko podaš tudi sama pojasnilo.Kako pa ti gledaš ,na vse to tu na luninem forumu?In kaj te je dejansko privedlo do luninega foruma?

 

Pa še enkrat se oproščam ,če sem bila predrzna.Me pa res zanima.

 

LP....

Samo,če ljubimo smo nesmrtni
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}> " Torej? Jaz sem ti dala primer, kako bi bilo če bi bil res ful kadilec in kolikor vem, se strastni kadilci kr tak zaradi partnerja ne morejo odrečt kajenju, al ne (kvečjemu sklenejo kak kompromis - da ne bodo kadili vpričo njega al kaj takega...)? In zato sem napisala, da torej tista varianta odpade, ko si napisal, da če se "brez najmanjšega problema odrečeš, da to ni kompromis...." In v čem sem te torej narobe citirala?

 

In kot sem vedela, si mi spet napisal, da te očitno punca ne bi imela dovolj rada, če bi od tebe bilo kakšen kompromis pričakovala...Pa sej sem že rekla, da se midva nikol ne bova prav razumela...Ko jaz nekaj trdim, me ti narobe razumeš in mi nekaj očitaš, kar sploh napisala nisem in pol gre spet vse znova...

 

 

Lej... ce bi jaz nehal kaditi, ker bi to bila zelja moje partnerice.. bi to kvecjemu delovalo do takrat, dokler ne minejo medeni meseci.. potem bi spet kadil.. In to bi bil kompromis.. ampak jaz ne delam taksnih nesmiselnih kompromisov. Ali neham kaditi ali pa ne neham kaditi.. in ce bi nehal, potem bi nehal zaradi sebe.. ne zaradi zelje nekoga. Sicer meni se zdi v bistvu lepo, ce nekaj naredis ker je drugemu tako vsec.. samo vem, da to ne deluje in slej ko prej bi tak clovek, ki je nekaj storil zaradi drugega, spet zacel poceti tisto.. ker zacetna zaljubljenost se ohladi.. in potem.. kar ni bilo narejeno zaradi sebe.. pride nazaj.

Torej.. lahko, da bi nehal kaditi.. ampak komromis odpade.

 

Ja.. sorry.. narobe sem se izrazil.. ocitno bi bilo, da ta punca sebe ne bi imela dovolj rada, ce bi od mene kaksen kompromis pricakovala.. Ze to, da nekaj pricakujes je totalni paradoks ljubezni, da pa pa bi kdo pricakoval se kompromis, je pa ze visek. Tole pa ne vem, ce bi znal predelat.

 

JA pac_ena... potem gre spet vse znova... x:Dx x:Dx A ni lepo tko? Greva spet znova? Samo ne smes tole prevec resno vzeti, ampak tko zivljensko na lahko... kot meditacijo.. a ti ni vsec tkole? Sej tko ce kaj napisem cez tebe.. je to cist tko za hec... ker moje nacelo je, da iz vsake debate prides ven prijateljsko.. Najbolj vsec pa mi je, ce se lahko z Marso kje usekava.. ker zna dobro nazaj sekat.. x:Dx

 

 

Sati... heh.. zame to ni cist enakovredno.. Ce ima moja partnerka ljubimca.. potem imam jaz lahko le koristi od tega.. potem je seks ziher boljsi, bolj fantazijski.. Ce pa partnerka kadi.. potem pa nimam nobene koristi, samo smrdi pac.. kar pa mi ni vsec.. Potem se to dogaja meni.. meni smrdi.. ce pa je tudi z drugim, pa se ne dogaja meni.. to je bistvena razlika.

In mislim, da ni dileme, da je kajenje veliko hujsa moteca stvar, kot seks z drugim.. pa se zaradi tega obicajno ne locujejo..

Torej.. druagcnost je vcasih povezovalna.. vcasih pa ne.. cist odvisno..

A se ne pocutis nekam manj-vredno, ce ti partner skoz govori, da ljubi samo tebe? A ni to neke vrste izobcenje? Ker poglej.. predno te je spoznal, je ljubil vse.. ki so mu bile vsec.. vse so bile potencialne kandidatke, da bi jih lahko ljubil, ce bi jih bolje poznal in ce bi mu bile vsec.. potem pa prides ti.. in zdaj si samo ti.. Ne nejdem nic skupnega med tem in ljubeznijo... je le egocenticnost, pa ne ker je to narava cloveka.. ampak zgolj zato, ker se je tega umsko naucil.. taksen pogled so nam z lopatami nametali v glavo in zdaj se tako dogaja.. Ker v nekaterih plemenih, kjer niso tako nauceni, se to ne dogaja tako.. ampak tam tudi nimajo problema z varanjem. Ravno tako imajo enega spolnega partnerja.. s katerim imajo otroke.. ampak nimajo zelja po drugih spolnih partnerjih, ker nimajo egoisticnega in posedovalnega pristopa do partnerja.

Ce te to, da pride partner domov ves srecen,, ker je spoznal dekle, ki jo ime tudi rad, zaskrbi.. vzemiri.. strasi.. potem je to znak, da partnerja posedujes.. Ker zakaj bi te sicer to skrebelo? To je kvecjemu razlog, da se veselis z njim, ker nisi vec edina.. ker nisi vec izobcena. xDDx

 

Drugace pa sem jaz absolutno zagovornik veze z enim spolnim partnerjem.. s to razliko, da ne delam panike, ce pa se kdaj zgodi, da ni le eden.. ampak sem mnenja, da je v tem primeru partnerjeva vloga to, da pomaga svojemu pratnerju, ki je sel drugam... ne pa da v prvem koraku zaigra svojo prizadetost in koncno ima razlog, da lahko oddide. Ce ze hoce odditi, bi lahko odsel ze prej.. brez tega razloga... samo prej ni mogel odigrati vlogo zrtve... zdaj pa je idelana prilika.. boljse mogoce ne bo nikoli vec. Kaj ce partner postane zvest? Potem pa si v zagati..

Ker ce je res, da se vse zacne pri sebi.. kar je res.. potem mora tudi to biti res.. Ne more biti res samo tisto, kar nam pase.. kar nam pa ne, pa zakamufliramo.

in spremenimo merila.

Torej gre le za cakanje na pravo priloznost.. in to ne priloznost, ki bo dovolj velika zanj.. ampak mora biti dovolj velika za druzbo.. ker druzba ima moc, da povzdigne tvoj ego.. ali pa ga potlaci.

Zdaj pa se gremo kepat.... x:px x:px bo bolj koristno... ker tole vse skupaj je cist brez veze.. ampak..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Madona Tjazy, kompliciraš in obračaš stvari po svoje....

 

Zakaj misliš, da ti lahko od partnerja pričakuješ, da bo tvoje varanje sprejel, če on od tebe ne more pričakovati, da ga ne boš varal?

 

Zakaj je tako težko razumeti, da nekateri pojmujemo ljubezen drugače?

 

In praviš, da če kadi - smrdi, če pa vara, ne smrdi. To je čista banalnost. To velja samo za tiste, ki so omejeni zgolj na fizične občutke in na drugo občutenje nič ne dajo.

Meni bi partner smrdel, če bi me prevaral. Ali res ne moreš razumeti, da nam ženskam parfum druge ženske smrdi? Mislim na tistega, ki se je oprijel našega partnerja....

 

Sicer pa narava odgovarja po svoje. Ali se je aids res samo zato tako zelo razširil, ker ne uporabljajo preservativov? Da sploh ne omenjam vseh ostalih spolnih bolezni, ki so mačji kašelj v primerjavi z njim....

 

Pri vseh ostalih katastrofah stvari razumemo, ker smo kao osveščeni. Zelo modro znamo reči, da se je Zemlja začela upirati, ker ne živimo prav. Ekološke katastrofe se nam zdijo logična posledica napačnega načina življenja. Pri aidsu pa iščemo neke druge izgovore, ker nam potem, ko najdemo krivca drugje, ni treba nič spreminjati...Svoje nagone lahko mirno uporabljamo dalje, ne da bi se nam bilo treba spreminjati....To je pa zelo zrelo... xrolleyesx

 

Sicer pa se tebi zdi naše razmišljanje enako nepojmljivo kot se nam zdi tvoje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...