Skoči na vsebino

Varanje


Volk K.L.

Recommended Posts

TO je problem, ja - potem se dotičnim osebam, ki so celo življenje ponavljale "ne varati" vse postavi na glavo... :C:

Obcutek krivde je nemogoc ravno zaradi takšne vzgoje in razmišljanja. V najboljšem (?!) primeru ga/jo žre krivda do konca življenja, druga varianta pa je tista, v smislu 'zbezlanja' (prekinitev zveze, ločitev, itd.), ker si SAM/A ne more odpustiti...  :eek:  :V:

 

Partnerja si ne moreš lastiti. Tko kot on tebe ne. Kar dobiš od njega sprejmi hvaležno in z veseljem, nikoli pa ne pogojuj svojega sprejemanja in ljubezni. It doesn't work. Na dolgi rok že ne.

 

Sploh pa - govorjenje o takih in drugacnih situacijah je vedno dvorezen meč-  zivljenje nam prinese vsemogoče... Tisto, kar potrebujemo, da osebnostno rastemo in se razvijamo.  x:)x

 

Kdo ve, kaj prinese tebi ?    x?x  :O:  x;)x

:palec: x:Dx

upam, da vsem tisto kar potrebujejo za svoj razvoj!! x:Xx

mati tereza

 

partnerja is ne mores lastiti, ... x:o)x oh, ja, lepa rec tole zivljenje ne x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Partnerja si ne moreš lastiti, torej tudi varanje ne obstaja v smislu, da varaš nekoga drugega. Kvečjemu sebe bi lahko, pa še to ni res. Vzgoja pa tud ne igra edine vloge. Čese odločiš, da boš za svoje potrebe našel nekaj drugega, potem vzgoja ni edina stvar, po kateri se obnašaš. Obnašaš se po potrebah, ki jih želiš trenutno zadovoljiti. Če pa izbiraš dolgoročno zadovoljivo vedenje je pa vprašanje. Ko boš oseba zvedela, da ti neka druga oseba bolj ugaja, potem si bo tudi ta drugače izbrala. Al pa ne.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

 

pregovor prau, de se SCANJSKI GLIDI u stotih letih pr fuku za en bukou list ne znucajo

 

 

666najst zlobijeu....cepljenih prot lubosumju

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

he he hojla tyazy, long time not seeing you!  x:)x

 

komentiram tole tvoje napisano z mojim mnenjem:

naravno je biti tudi hvalezen!!! in ne samo dajati!!

tudi zato so ljudje hvalezni, preprosto.

in zatorej menim, da to ni absurd; absurd, kot ga navajas je sele takrat, kadar nekdo

izraza hvaleznost, ker se kao spodobi, dejansko pa hvaleznosti ne cuti. kakor tudi, ce jo izraza

zato, ker naj bi bilo 'vredu', dejansko pa je ne cuti ali svojih zaznav ne razume.

 

kar je nekomu absurd, je lahko drugemu nekaj nerazumljivega in nezavednega.

kakor tudi obratno. ce se najdeta 2, ki imata nasprotna stalisca oz. dojemanje pride do

'trenja', oz. 3 lahko prinese zavest. - se dogaja  x:Dx  x;)x

zelo znana tehnika - 'trikotnik', kjer so 3 vloge:

eden je akter (torej jang), eden je posnemovalec akterja (torej jin), ki mu kaze tocno to kar jang odigra,

tretji pa je zavest, drzi pozornost in vse skupaj spremlja in gleda svoj jin in jang, oz. ogledalo.

stojijo v trikotniku kjer se vse skupaj dogaja. potem pa se menjavajo.

na nek nacin zelo zanimiva tehnika.

 

l.p.

 

sem zdele se mal bral, pa omenjas, da hvaleznost ni naravna??  :O:

zakaj pa potem tako tudi cutim, kdaj pa kdaj ??  x:Dx  x;)x

mar so moji obcutki kvazi? oz. prihajajo iz izkljucno le iz vzorcev in naucenosti, etc...?

dvomim no.

morda pa bi raziskal tole... ker ti dam veliko veliko napisanega v zelo prav!!!

oz. se mi zdi, da si se poglobil v partnerske odnose, etc... in razumel neke ugotovitve...

hkrati pa, so le te tvoje. moje pa (se) ne. 

vcasih rabim-o svobodno pot, da ugotovimo, ozavestimo, ker ce nam jo kdo vzame smo lahko prikrajsani za tisto kar je imenovano 'sveto'!!

to zelo velja tudi pri vzgoji otrok!!... bla bla bla..

 

apmak, JA, kdaj mi je res uzitek je brati tvoje poste!!  :palec:

se lahko ucim!  hvala

 

Free ne pravim, da hvaleznost ni naravna.. ceprav sem morda kje napisal kaj temu podobnega.. Verjetno sem res nerodno napisal, ker je tudi Marsa tko nekako razumela.. Pravim da izrazanje hvaleznosti z besedami ni hvaleznost, ampak je nadomestek hvaleznosti, tudi kadar se cuti prava pristna hvaleznost. Poklon hvaleznosti ni povezan z besedo niti izgovorjeno niti napisano. Hvaleznost je lahko le stil zivljenja. Nemogoce je biti hvalezen.. lahko pa postanes hvaleznost.

Enako je kadar dva poiskusata nesoglasja zgladiti s pogovorom, kot svetujejo psihologi. To je potem nadomestek ljubezni, ki se nikoli v zgodovini ni trajal, kaj posebno dolgo. Ustvari se umetni navidezni MIR v resnici pa dsamo ustvaris vrzel med dvema vojnama. Ni mir ampak je odsotnost vojne.

Prav tako v vecini primerov ne obstaja zdravje.. ampak je le odsotnost bolezni.. samo vprasanje casa je, je kdaj se bo spet pojavila.

To vse so lazni nadomestki zaradi hrepenenja po resnicnosti. Varanje je samo hrepenjenje po resnicnosti. Iskanje resnicnosti.. seveda ne nepravem mestu.., ker v tem primeru sebe iscemo v drugem.. namesto v SEBI!.. torej drugi samo nadomestek SEBE.. in je beg od sebe. Druzina tako opevana je v resnici beg od sebe! Obsojanje varanja je druzbena halucinacija za lazni nadomestek vec-vrednosti. Pomanjkanje vere v sebe.. lahko pripelje, do obsojanja, ker se skozi vse te razne halucinacije poiskusa clovek dvigniti! Obsojanje cesar-koli ni nikoli zaradi tega., ker bi tisto kar obsojas, bilo slabo.. ampak ker se skozi tisto zelis dvigniti.

Vceraj je bila pri meni ena ki trzi Golden.. in bilo je zelo zanimivo. Da Golden lahko obstaja je nujen obstoj stresa in podobnih zadev. Stres je postal trzna nisa. Si lahko predstvaljate to? Stres., ki je ocitna halucinacija, je danes postal odlicna trzna nisa. Ona pa je prisla k meni, ker mi zeli pomagati, da ne bi vec zivel stresu.. in na koncu je pokazala svoje ne-stresno zivljenje.. ko sem jo lepo pripeljal do tega.. da je spoznala svojo lazno pomoc.. oziroma je pomoc samo sredstvo za biznis.. in potem so zasusljali papirji, nekaj grdega se je slisalo iz njenih ust, stol se je premaknil, zaloputnila so vrata in vsega je bilo konec. Mogoce je spoznala svojo resnicnost?! Mi je bilo kar zal malo.. sem ravno zacel uzivati v debati in zacutil moebitnega prijatelja..

Ste vedeli, da mleko obsevajo?

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane

Pokowc, a se potem čudiš, da se vsi tako bojijo zdrave soli.

Kaj bodo pa počeli, če bo bolezen le izjema in ne pravilo xrolleyesx x^x :sori:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
Človek si mora znati sam sebi oprostiti, kar je zelo težko ampak bistveno. Takrat postane takoj vse skupaj mnogo lažje in tudi kak "čudež" se lahko zgodi. :)

Bodite SPONTANI, ISKRENI in POSTENI.

Ne igrajte UMAZANIH IGER oz. CUSTVENIH MANIPULACIJ.

S tem NIKOGAR ne osrecite; tudi SEBE NE.

Kdor pa zeli biti NESRECEN, si lahko se vedno poisce sebi enake.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa dogajas, Atu? :sori: :8): ... vidim nekaj po forumu...

(*ce zelis odgovarjat na tole, postni v Dnevnik - izlij srce. x;)x x:Xx :vio: :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...
Včas ni treba, da je kej narobe z odnosom...ga pač moški ne zna v hlačah zadržat...pa sej to za punce lih tko vela... :vragec: :vragec:

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poznam enega, ki živi za svojo žensko in je ne bi prevaral kar tako, ker bi se mu ena barby nastavila.

a tvoj? :palec: tehtnica xscratchx ... kakšni so že tipčki tehtnice? malček vihravi x8Dx , ali pa zvestoba do groba, hmmm?

Sicer pa jaz bi preprosto šla stran, če bi se kaj takšnega zgodilo. Konec, klik, rez...gotovo. x:o)x V najboljšem primeru bi se lepih trenutkov spominjala, kot lep del življenja- ne pa z grenkobo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Strasten, ljubosumen, zaščitniški, pozoren, nežen, nesebičen.

Waw :palec: ... če bi bil še malo tresnjen, bi bil tudi zame idealen x8Dx

 

(seveda pa prste stran, da ne bo spet kdo užaljen... zadnje čase so nekateri blazno občutljivi xrolleyesx .... x:o)x x:o)x )- tresnjenosti mi res ne manjka.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bi ga prebutala in kravo, s katero bi me prevaral

 

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

 

babe pa zmeri mislimo, da je una s katero nas je (ali pa nas bi rad) prevaral ful slabša od nas, da se sploh ne more primerjat z nami, skratka krava!! x:Dx Pa to sploh ni res x;)x

 

 

Sicer pa je varanje popolnoma brezvezno in hinavsko do samega sebe, če to skrivaš pred partnerjem. Delaš se, da si v monogamnem partnerstvu, partner ti zaupa, ti ga pa lomiš naokoli in se skrivaš :xx!: Priznam, še pred kratkim mi je en tip kar spodnesel tla pod nogami, ampak da bi pa šla z njim kar takole, se mi zdi pa prav brezveze. Itak je šlo le za fascinacijo, obojestransko, ko se še ne poznaš in si drug o drugem misliš le v superlativih, pa tako me je gledal kot da sem boginja....pa se mi je fino zdelo pa sem kar cvetela...potem ga pa malo spoznaš pa vidiš, da to pa le ni to, da mi kot partner sploh ne bi ustrezal...in če bi šla z njim bi imela en nekvaliteten seks, kajti seks na hitro, zaradi seksa samega, zame pač ni...varanje vidim kot iskanje potrditve samega sebe, stalni partner te vidi kot človeka, nekdo nov pa te vidi kot boginjo, opazi tvojo lepoto in to ženske odnese, moški pa isto, tista druga ga posluša, se mu posveti...pa je glavni. Vedno se je treba vprašati, kaj partner išče drugje! Na kvalitetnem partnerstvu pa je itak treba delat pa se pogovarjat pa eksperimentirat, da ni dolgčas.

 

Mogoče varianta svobodnega partnerstva...da si dovolita oba imeti druge spolne partnerje, ampak potem to sploh ni več varanje, a ne? Sicer pa ne poznam tipa, ki bi privolil v to. x^x

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

varanje vidim kot iskanje potrditve samega sebe, stalni partner te vidi kot človeka, nekdo nov pa te vidi kot boginjo, opazi tvojo lepoto in to ženske odnese, moški pa isto, tista druga ga posluša, se mu posveti...pa je glavni. Vedno se je treba vprašati, kaj partner išče drugje! Na kvalitetnem partnerstvu pa je itak treba delat pa se pogovarjat pa eksperimentirat, da ni dolgčas.

:palec: :palec:

 

Mogoče varianta svobodnega partnerstva...da si dovolita oba imeti druge spolne partnerje

 

to potem sploh ni več ljubezen. mogoče prijateljska ljubezen x?x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prava ljubezen je brezpogojna, torej jaz ljubim svojega partnerja ne glede na to, kaj on počne, čeprav se mi zdi to res malo utopično...po moje je ljubezen res vzajemno čustvo...in tudi sama se nagibam k temu, da kot partnerja resnično lahko ljubiš le eno osebo in s to skozi čas in skupne izkušnje doživljaš nove nivoje življenja... in seksa (ko smo že pri varanju).
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V redu...sej vsak kdaj pa kdaj sreča kakšno osebo, ki je grozno sexy...se je pa treba vprašat...kaj pridobiš, če skočiš mimogrede med rjuhe...oziroma, kaj lahko izgubiš...

Vsak po svoji vesti in odgovornosti... :inocent:

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Andres, sploh ne gre zanj, ampak zame. x;)x ne vem, kje si razbral, da gre zanj, pravijo, da ljudje po sebi sklepajo x^x te mora tvoja malo odvezat...

 

Zakaj jaz nisem, sem že povedala...

 

Tudi če bi odkrila, da me vara on, to ne bi bil tako velik problem kot pred leti, ne bi se mi svet sesul...bi zagotovo oprostila.

 

Kot je rekla majica vsak po svoji vesti in odgovornosti...pač, če razumeš zakaj te sploh vleče k drugemu/drugi, potem veš, da je vse v tebi, vse potrebe po potrditvi, po oboževanju, vsi manki, ki jih tvoj partner že pozna, pred drugim se pa delaš, da jih nimaš...saj to je normalno, da hočemo biti taki, skozi v stanju zaljubljenosti, ker je to čista ekstaza, vendar pa to ne more trajati večno, ker s partnerjem zorimo in prek njega odkrivamo sebe, s tem pa se je treba soočiti, ne pa bežati v nek idealen svet, kjer igramo popolna bitja, boginje in bogove v očeh zaljubljencev, kajti varanje je ravno to, iskanje adrenalina, lastne večvrednosti s pomočjo druge osebe, ki se (še) ne zaveda, da smo navadni ljudje...

 

Zato se mi zdi varanje popolnoma plitev in zelo kratkotrajen odnos z drugo osebo, s katerim nič ne pridobimo, razen trenutnega občutka večvrednosti, ki pa mine, in veliko izgubimo, saj razrušimo odnos s partnerjem, predvsem pa varamo sebe, kdo smo in kaj nam je sploh pomembno, v tem primeru samo mi sami.

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se ženske lepijo nanj ali ne

Opažam, da s(m)o ženske dosti bolj agresivne pri vem tem, da so ženske tiste, ki nesramno zapeljujejo, pa naj bo poročen ali pa ne...se mi zdi, da bi ženska prej izdala svojo prijateljico in spala z njenim partnerjem, kot pa moški s prijateljevo punco...

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Varanja ne odobravam :xx!: , se ga pa zavedam. Sem že doživela, da me je moški prevaral. Občutki niso bili rožnati. Sem mu odpustila, vendar pa se zaupanje ni povrnilo. Mu je bilo žal, in še danes, ko sva ostala prijatelja mu je žal, vendar sva se s to izkušnjo oba spremenila. Težko, da bi zopet postala partnerja.

Pravijo moški, da če ga oni "namočijo", nimajo s tem čustva nič opravkov. Pa me ne prepričajo ravno. Da greš z nekom v posteljo, ti mora nekaj na osebi pritegniti pozornost, da lahko "namakaš". In že samo to so neka čustva. Če ne druzga, čustva simpatije. Pa evforija na koncu odnosa....."Madona je blo dober. Sem jo tok dober, ti povem ".....bla, bla.......če to niso čustva, potem ničem nč :vragec: .

Mi je pa iluzorna zahtevat od partnerja brezpogojno ljubezen. Ta brezpogojno mi tako veče na lastninjenje občutkov drugega človeka. Lahko, da formulacijo "brezpogojna ljubezen " narobe razumem. Kajti brezpogojno razmišljanje mi je iluzorno. Ne vem, o tem res nimam izdelanega enakega stališča, kot ga imate tukaj na forumu. Bližje kot brezpogojno so mi izrazi; spoštovanje, razumevanje, odpuščanje, ljubezen (kot ljubezen sama), pozornost, toleranca do partnerjevih napak in napakic. Res pa je, da z leti prihajajo druge norme in tolerančni prag se spreminja.

 

Toliko o varanju. Me pa res zanima tisto o brezpogojni ljubezni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se mi zdi, da bi ženska prej izdala svojo prijateljico in spala z njenim partnerjem, kot pa moški s prijateljevo punco...

 

jaz govorim o temu, ne o načinih zapeljevanja...pri katerih je jasno da ženske z videzom in moški z besedami....

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me pa res zanima tisto o brezpogojni ljubezni.

 

Ne obstaja! Najbližje temu je materinska ljubezen...drugače pa vsi ljubimo samo dokler smo ljubljeni, spoštovani, dokler nam partner posveča pozornost.....dokler dobivamo feedback, partnerja kot takega pa ne ljubimo, vedno pogojujemo z njegovim odnosom do nas.

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

drugače pa vsi ljubimo samo dokler smo ljubljeni, spoštovani, dokler nam partner posveča pozornost.....dokler dobivamo feedback, partnerja kot takega pa ne ljubimo, vedno pogojujemo z njegovim odnosom do nas.

x?x

to ni preveč res.

sicer boli če ni dovolj feedbacka, ampak mi še vedno ljubimo. :inocent: in nimamo potrebe po seksu z drugim. verjetno odvisno od osebe in pojmovanja ljubezni - pač predstav ki jih imamo, kaj naj bi ljubezen bila-celo idealiziramo nekateri xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zaradi mene, če se ženske lepijo nanj ali ne, vem, da me ljubi in če bi me kdaj prevaral, me ne bi zato, ker me nima rad ali ker mu nisem več privlačna. Itak da vsaki vedeti, da me ima rad in da sem zanj na svetu vse.

:palec: Dobro je razmišljati, najbolje je biti razumen.

 

Andres

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest
This topic is now closed to further replies.



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...